Remeha haalt zijn onderdelen zeer zeker niet uit China, de onderen komen óf uit Nederland óf andere omringende landen. De montagelijn van Remeha bevind zich in Apeldoorn, aan de marchantstraat 55.quote:Op zondag 21 april 2013 21:13 schreef DUTCHKO het volgende:
Hoi Allemaal, ik ben van plan om CV ketels in Canada aan de man te brengen.
Nu kan ik wel vanuit Europa proberen te importeren maar dat gaat volgens mij ontzettend veel tijd en geld kosten.
Dus richt ik mij alsnog op China MAAR.....is er al iets bekend over deze ketels?
Er zijn een aantal leveranciers die CE norm hanteren. (zie links onder)
http://www.inter-alphatech.com/en/index.aspx
http://www.squirrelboilers.com/about.asp
http://szhaydn.en.gongchang.com/
Zij importeren naar bv Rusland, Roemenie, Bulgarije, Oekraine etc.
Nu weet ik dat REMEHA zijn onderdelen ook haalt uit China maar word de ketel in elkaar gezet in Nederland?
Probleempje op zich: hier is de electra 110-120V.
Valt dat simpel om te zetten in de ketel via een chip?
Het liefts zou ik wat willen opzetten met een NL fabrikant maar ik weet een importeur hier die INTERGAS aanbied en daar kost een ketel meer dan 4000 dollar!!!!![]()
En dan is de keuze hier simpel: mensen houden hun USA het lucht systeem.
Ik moet dus concurerend kunnen werken.
Alle input is meer dan welkom!!
Heb je suggesties, kom er maar mee.
Onder welke naam verkopen ze hun producten dan?quote:Op zondag 21 april 2013 21:54 schreef TR08 het volgende:
Nefit verkoopt al in de VS, misschien dat je voor hun ook een tak in Canada kan opzetten?
Overzees ketels verkopen vraagt ook een heel verschrikkelijk keuringstraject met allerlei politiek gemotiveerd gezeik over technische dingen erbij. Nefit heeft zich daar al goed doorheen geslagen in de VS dus dat zou een handige eerste keus zijn in Canada als ze daar niet al zitten.
Juistem.quote:Op zondag 21 april 2013 21:52 schreef cvboer het volgende:
[..]
Remeha haalt zijn onderdelen zeer zeker niet uit China, de onderen komen óf uit Nederland óf andere omringende landen. De montagelijn van Remeha bevind zich in Apeldoorn, aan de marchantstraat 55.
Ontopic: cvketels importeren is 1 ding, maar hoe ga je de lokale installatiebedrijven opleiden?, Hoe ga je de electronica van de ketel laten werken op het lokale elektra net? Het moet voor fabriekanten al een behoorlijke lucratieve markt zijn, willen ze hun producten land conform maken.
Vind het wél een mooi idee.
BUDERUS.quote:Op zondag 21 april 2013 21:55 schreef cvboer het volgende:
[..]
Onder welke naam verkopen ze hun producten dan?
verdomde interesant, een amerikaanse prolinequote:Op zondag 21 april 2013 23:13 schreef DUTCHKO het volgende:
BUDERUS
http://www.buderus.us/pro(...)ogamaxplusgb162.html
Ik heb gezien dat komplete bedrijven door Nederlandse fabrikanten worden opgekocht om zich zo in het land van oorsprong te "nestelen".quote:Op zondag 21 april 2013 23:16 schreef cvboer het volgende:
[..]
verdomde interesant, een amerikaanse proline![]()
Dit topic ga ik volgen, als ik nog tips en ideëen heb, laat ik het je weten.
Wij zijn ook blij met onze Nederlandse producten.quote:Op zondag 21 april 2013 23:25 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ik heb gezien dat komplete bedrijven door Nederlandse fabrikanten worden opgekocht om zich zo in het land van oorsprong te "nestelen".
Zo ontloop je, vermoedelijk, de langdradige import goedkeuringen.
Waar ze hier helemaal gek van zijn is Europees/Duits spul.
Zoals overal elders komt het Chinese spul ze de neus uit.
Helaas ben ik niet zo vermogend om 10 REHEMA's te importeren en als testcase te gebruiken.![]()
Dus vandaar mijn vragen over Chinese ketels, maar als het kan kies ik voor REHEMA of NEFIT of AWB.
Als je slim bent dan doe je net als Rehema, importeer onderdelen en zet ze hier in elkaar. (er zijn nog meer truukjes hoor... )
Verkoop de ketel als een MADE IN CANADA en er zal veel belangstelling zijn.
De lokale overheden subsidieren zwaar hier om de economie aan de gang te houden en mensen kijken hier echt WAAR het produkt word gemaakt.
Zo worden de meeste Japanse auto's HIER gefabriceerd als verkoop stimulans!
Volkswagen is nu een tophit hier. Wedden dat binnen een paar jaar er een canadese volkswagen fabriek hier neer word gezet?
Thnx.quote:Op zondag 21 april 2013 23:30 schreef cvboer het volgende:
[..]
Wij zijn ook blij met onze Nederlandse producten.![]()
Vind het idee lucratief, ik hoop dat het je lukt om als importeur te functioneren.
Dat komt de mensen daar de neus uit. Zoals overal elders.quote:Op dinsdag 23 april 2013 02:24 schreef DUTCHKO het volgende:
Maar niemand weet iets te vertellen over Chinese CV's???
quote:Op dinsdag 23 april 2013 08:26 schreef TR08 het volgende:
[..]
Dat komt de mensen daar de neus uit. Zoals overal elders.
Propaan. De nefit ketels kun je daar vaak (altijd?) ook wel op stoken. Moet je er wel een kopen met de juiste brander onderdelen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 21:55 schreef skrn het volgende:
Hebben ze in Canada ook gewoon gasleidingen huis-aan-huis? En is dat gas dan van dezelfde kwaliteit/samenstelling? Ik ben wel benieuwd hoe er dan gestookt wordt in dat soort koude landen.
Dat kan natuurlijk.quote:Op dinsdag 23 april 2013 21:39 schreef m3rlijnz het volgende:
Ik zou graag met je in contact willen komen. Ik vind het een schitterend idee. Kan dat?
Ja er is vollop gas want we hebben namelijk enorme voorraden gas hier.quote:Op dinsdag 23 april 2013 21:55 schreef skrn het volgende:
Hebben ze in Canada ook gewoon gasleidingen huis-aan-huis? En is dat gas dan van dezelfde kwaliteit/samenstelling? Ik ben wel benieuwd hoe er dan gestookt wordt in dat soort koude landen.
Gewoon natuurlijk gas. Propaan meer in de afgelegen gebieden.quote:Op woensdag 24 april 2013 08:35 schreef TR08 het volgende:
[..]
Propaan. De nefit ketels kun je daar vaak (altijd?) ook wel op stoken. Moet je er wel een kopen met de juiste brander onderdelen.
Tja dat is een probleem want hier moet de ketel ook aan bepaalde eisen voldoen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 22:27 schreef junkiexp het volgende:
Ik heb een lijntje met Turkije, wat zijn de eisen van de ketel?
Laats is er mij een ketel aangeboden maar die heeft geen typegoedkeuring voor NL dus daar kan ik niks mee.
Weet je die eisen?quote:Op woensdag 24 april 2013 15:53 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Tja dat is een probleem want hier moet de ketel ook aan bepaalde eisen voldoen.
Gas of gas zit een groot verschil in.quote:Op woensdag 24 april 2013 15:52 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Gewoon natuurlijk gas. Propaan meer in de afgelegen gebieden.
Het enige wat ik weet dat ze hier hoog kwaliteit gas hebben.quote:Op woensdag 24 april 2013 21:50 schreef TR08 het volgende:
De hogere gaskwaliteit geeft met name een hogere vlamsnelheid waardoor je brander iets anders uitgelegd moet zijn. De temperatuur neemt ook toe.
Hoe de vlamsnelheid van standaard aardgas zich verhoudt tot propaan en slochteren gas weet ik niet.
Maar als je Remeha overweegt te importeren kun je allicht gewoon de vraag stellen of ze dat niet in Apeldoorn al getest hebben. Je kunt er donder op zeggen dat ze een eigen test stand hebben waarin ze met verschillende gassen testen.
Remeha heeft dat inderdaad gedaan, heb ook verschillende grote en kleine ketels in de botlek welke dus hoog calorisch is.quote:Op woensdag 24 april 2013 21:50 schreef TR08 het volgende:
De hogere gaskwaliteit geeft met name een hogere vlamsnelheid waardoor je brander iets anders uitgelegd moet zijn. De temperatuur neemt ook toe.
Hoe de vlamsnelheid van standaard aardgas zich verhoudt tot propaan en slochteren gas weet ik niet.
Maar als je Remeha overweegt te importeren kun je allicht gewoon de vraag stellen of ze dat niet in Apeldoorn al getest hebben. Je kunt er donder op zeggen dat ze een eigen test stand hebben waarin ze met verschillende gassen testen.
Ik denk dat daar ook de bottle neck zit. Of het in Canada eenvoudiger is dan in de VS weet jij beter dan ik. Daanaast heb je denk ik ook nog een ander aspect wat het niet eenvoudig zal maken... De aansprakelijkheid die je als fabrikant hebt in de VS. Is die net zo erg als in Canada? Ben je als importeur net zo aansprakelijk als de fabrikant ?quote:Op woensdag 24 april 2013 15:53 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Tja dat is een probleem want hier moet de ketel ook aan bepaalde eisen voldoen.
Canada is vele malen Europeser dan de USA.quote:Op zondag 28 april 2013 15:46 schreef Gompy58 het volgende:
[..]
Ik denk dat daar ook de bottle neck zit. Of het in Canada eenvoudiger is dan in de VS weet jij beter dan ik. Daanaast heb je denk ik ook nog een ander aspect wat het niet eenvoudig zal maken... De aansprakelijkheid die je als fabrikant hebt in de VS. Is die net zo erg als in Canada? Ben je als importeur net zo aansprakelijk als de fabrikant ?
Je opmerking om 10 van die dingen importeren zal qua kosten een mindere drempel zijn dan de risico's die je loopt als je ze verkoopt en ergens gaat om welke reden dan ook iets mis.
De markt in de VS is juist door de vergaande aansprakelijkheid een erg lastige markt waar je echt aan ALLES moet denken om niet kapot geprocedeerd te worden. Ik herinner me een kwestie waarin een dame een kat in de magnetron deed omdat die helemaal nat was.... Tsja, het stond nergens dat dat niet kon of mocht dus.... rechtzaak...
Is dat in Canada net zo erg ? Het lijkt mij dat Canada wat europeser georiënteerd is dan de VS en dat men daar ook meer verstand heeft dan hun zuidelijke buren.
qua idee...
Absoluut een mooi idee! en hoop ook dat het je gaat lukken.
Toch denk je hier veel te gemakkelijk over.quote:Op zondag 28 april 2013 16:40 schreef DUTCHKO het volgende:
Ik denk er zelf aan om een ketel prive te importeren en een jaartje test te gaan draaien.
Als jezelf iets doet, ben je ook verantwoordelijk voor hetgeen.quote:Op maandag 29 april 2013 01:54 schreef Gompy58 het volgende:
Is het verboden om een Duitse ketel hier te plaatsen? Zijn die dingen daar goedkoper?
Er zijn een hoop mensen die zelf hun ketel ophangen. Ik vraag me af of die dat soort dingen weten.
Ik denk hier helemaal niet gemakkelijk over.quote:Op zondag 28 april 2013 17:39 schreef klipper het volgende:
[..]
Toch denk je hier veel te gemakkelijk over.
Stel dat dit je lukt, dan schiet je er verder nog niets mee op.
Ook Canada zal eisen dat het toestel aan bepaalde eigenschappen voldoet welke juist voor dat land van belang zijn, zodoende zal het toestel altijd gekeurd moeten zijn voor dat land, een jaar of laten we zelfs 5 jaar thuis testen van maken maakt hier geen verschil voor.
Sterker nog hoe zal er gereageerd worden als blijkt dat het mis gaat???, er zullen vele fabrikanten van de andere apparaten zijn die je graag zien wegrotten dan.
Zoals het er nu naar uit ziet ben je wakker geworden heb je een ideetje bedacht, maar over de uitvoering ervan heb je totaal nog niet nagedacht.
In Duitsland zou ik bijvoorbeeld ook een remeha ketel kunnen kopen, maar het is verboden om die hier op te hangen, natuurlijk zou ik het typeplaatje kunnen demonteren en weg kunnen gooien, maar als het misgaat dan nog kan ik niet bewijzen dat deze uit Nederland komt, moeilijker wordt het om te verklaren waarom die extra beveiliging welke niet in Nederlandse ketels zit maar wel in de Duitse versie te verklaren......
Maar ook voor het testen zal je toestemming moeten vragen, sterker nog lijkt me dat je dat eerder aan een NOBO moet uitbesteden.quote:Op woensdag 1 mei 2013 16:33 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ik denk hier helemaal niet gemakkelijk over.
Hier kan je absoluut geen ketel zelf plaatsen want je verzekering vervalt direkt.
Dat zal door een gediplomeerd vakman moeten worden gedaan.
Wat het testdraaien betreft: jazeker schiet ik daar mee op.
Ik zal Canadezen moeten overtuigen op basis van CIJFERS en ONDERZOEK dat zij goedkoper uit zijn met een HR boiler ketel (europees) dan met een HR furnace (USA).
Hetis niet alleen het verbruik maar ook de ruimte winst EN de winst op warm water levering voor badkamer en keuken want een huis met een USA furnace moet nog steeds een mamoet boiler hebben om warm water te leveren. Dus extra winst is het electraverbruik.quote:Op woensdag 1 mei 2013 16:39 schreef TR08 het volgende:
Mooie ambitie om dat te willen, maar als er al HR furnaces zijn, wat voor rendementswinst biedt een CV ketel dan nog? Er zijn al condenserende HR furnaces op de markt dus op gasverbruik wordt de besparing erg klein.
Er zitten wel degelijk Eu producenten op de Canadese markt.quote:Op donderdag 2 mei 2013 08:51 schreef Its-Jojo-4you het volgende:
Heb je al bedacht waarom Europese CV producenten nog niet op de Canadese markt zitten? Hebben ze nooit de moeite genomen om een business case te maken omdat het ze Canada geen leuk land vinden of hebben ze dat we gedaan en zijn ze tot de conclusie gekomen dat er eisen zijn die het niet rendabel maken of is dat de markt te klein is of... vul maar in
Dat gebeurt pas als het aantrekkelijk wordt.quote:Op vrijdag 3 mei 2013 17:06 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Er zitten wel degelijk Eu producenten op de Canadese markt.
Vriessman is een van de bekendste maar de ketels zijn loeiduur. (en ook erg betrouwbaar)
Waar je tegen aan knokt is de USA furnaces.
NIEMAND zal zijn furnace system om ruilen als daar geen goed, goedkoper systeem tegenover staat.
En ik kan je duizenden redenen geven WAAROM EU ketel systemen beter zijn dan de USA furnaces.
Zelfs Amerikaanse ketel installateurs weten en zeggen dat de Hydro systemen vele malen beter en betrouwbaarder zijn dan hun eigen ketels.
Overigens, even een voorbeeld, word Volkswagen hier bijvoorbeeld enorm populair omdat ze in "oorlog" zijn met de Japanners.
Duitse betrouwbaarheid voor lage prijzen. <---- Investeren in een marktaandeel heet dit.
De Duitsers doen het wel, de Nederlanders (uiteraard) weer eens niet.
Mentaliteitsprobleem??
Overigens: REHEMA word "vertegenwoordigd" door DDR AMERICA's.
http://www.dedietrichboilers.com/DeDietrichWeb/Default.aspx
http://www.dedietrichboil(...)efault.aspx?PageID=5
Geen normale moderne ketel te zien op hun site, alleen industrieel, terwijl de deur open is.
Tja ik had toch wel wat meer verwacht van de NL producenten.
Je redenering klopt niet helemaal.quote:Op vrijdag 3 mei 2013 18:12 schreef klipper het volgende:
[..]
Dat gebeurt pas als het aantrekkelijk wordt.
Kleine auto's zijn in Europa ook veel aantrekkelijker dan in America, mede door de enorme prijsverschillen voor brandstoffen.
En zoals eerder aangehaald hoe zit het met het leidingnet.....als iedere plaats zijn eigen calorische waarde heeft dan duurt het nog wel vele jaren voordat het een aantrekkelijke markt wordt.
Grote installaties is een heel ander verhaal, dat wordt al snel veel aantrekkelijker.
Waarom zijn de kleine auto's aan een opmars bezig......quote:Op zaterdag 4 mei 2013 04:50 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Je redenering klopt niet helemaal.
Waarom zijn de Volkswagens dan een hit hier?
Absoluut GEEN grote auto's maar kleine auto's.
Het antwoord is: de betrouwbaarheid en het product komt uit Europa, een status symbool hier.
Calorische waardes weet ik niet. De meeste provincies zijn gekoppeld aan elkaar dus ik vermoed dat de calorische waarde overal hetzelfde is.
Zoals ik het leest is de bandbreedte minimaal 4MJ/m3 en dat is best behoorlijk.quote:Op zaterdag 4 mei 2013 17:13 schreef TR08 het volgende:
Garanderen ze ook geen maximale bandbreedte op de gaskwaliteit? Vaak wordt het gas wel gemengd op een min of meer constante wobbe index.
Alles is met 1 brander te overbruggen.quote:Op zaterdag 4 mei 2013 20:49 schreef TR08 het volgende:
4MJ/m3 is wel te overbruggen met 1 brander. De vraag is alleen wat de maximale spreiding is.
Alles is ook goed of fout te praten. Geeft Canada nergens begrenzingen aan op de gaskwaliteit? Dat kan toch niet, dan kom je met emissies van gasfornuizen in de keuken en afblazen van vlammen daar echt hopeloos slecht uit.quote:Op zaterdag 4 mei 2013 20:54 schreef klipper het volgende:
[..]
Alles is met 1 brander te overbruggen.
Kijk vrienden we praten dus over een land wat vele malen groter is dan Europa.quote:Op zaterdag 4 mei 2013 20:56 schreef TR08 het volgende:
[..]
Alles is ook goed of fout te praten. Geeft Canada nergens begrenzingen aan op de gaskwaliteit? Dat kan toch niet, dan kom je met emissies van gasfornuizen in de keuken en afblazen van vlammen daar echt hopeloos slecht uit.
Dat heeft niets met de grootte van het land te maken, ik ken gasvelden in NL waar er sterke onderlinge verschillen zijn tussen de reservoirs qua gaskwaliteit.quote:Op zondag 5 mei 2013 16:40 schreef DUTCHKO het volgende: Kijk vrienden we praten dus over een land wat vele malen groter is dan Europa.
Dus als er in de Eu al diverse gaskwaliteiten rond zwerven dan is het niet zo vreemd dat dit ook in Canada zal voorkomen.
Jij hoeft mij niet te vertellen wat te doen mannetje.....quote:Op zondag 5 mei 2013 21:34 schreef TR08 het volgende:
*Zucht...* kijk je kunt lang en kort over die gaskwaliteiten lullen...maar ergens moet gewoon iets omschreven zijn van welke kwaliteiten de netbeheerder toe laat. Eventueel zijn er in verschillende regio's verschillende kwaliteiten spreidingen maar er moet *iets* zijn dat helder omschreven is.
Zonder die eisen krijg je de grootste problemen bij ieder huishouden dat een gasfornuis heeft.
Dus kap met daar vaag over te lullen en vind gewoon die omschrijvingen
Blijkbaar wel, heb je nu al contact gehad met een NOBO of hoe het dan oo in Canada mag heten?quote:Op maandag 6 mei 2013 15:42 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Jij hoeft mij niet te vertellen wat te doen mannetje.....
Dus niet.quote:Op maandag 6 mei 2013 15:46 schreef klipper het volgende:
[..]
Blijkbaar wel, heb je nu al contact gehad met een NOBO of hoe het dan oo in Canada mag heten?
Nee hoor.quote:Op maandag 6 mei 2013 16:06 schreef TR08 het volgende:
TS is bezig op een hele complexe manier zijn eigen plan in de prullenbak geschoven te krijgen
De wereld van doe het zelf-ers?quote:Op maandag 6 mei 2013 20:07 schreef TR08 het volgende:
Jij hebt echt geen idee in welke wereld ik mij beweeg blijkbaar
Maar goed, dat geeft niet. Veel succes. Ik hoor het wel als je een blije business hebt op weten te zetten voor CV ketels in Canada. Succes![]()
uhm euh... maar euh....quote:Op maandag 6 mei 2013 16:09 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Nee hoor.
TS houd er niet van om op een onbeschofte manier aangesproken te worden. (en ZEKER niet door een Nederlander die er geen klap van weet hoe het er hier aan toe gaat.)
"wrom kom je hiermee dan op een Nederlands forum ?" <---- met deze zin geef je dus aan dat het heel normaal is om onbeschoft behandeld te worden op een NL forum?quote:Op dinsdag 7 mei 2013 11:34 schreef Gompy58 het volgende:
[..]
uhm euh... maar euh....
wrom kom je hiermee dan op een Nederlands forum ? Ik doe namelijk ff de aanname dat het grote gros hier toch wel Nederlander is.
Overigens, een opmerking viel me op. Je geeft aan dat de VS behoorlijke invloed heeft op de Canadese markt, maar hoe kan de VS in vredesnaam iets in canada tegen houden? Misschien een naïeve gedachten gang maar ik was in de veronderstelling dat Canadezen zich juist niet de wet laten voorschrijven door de VS en zelf heel wat zaken echt beter geregeld hebben dan hun zuiderburen.
Discussieren?Een onbeschofte bek opzetten bedoel je zeker.quote:Op dinsdag 7 mei 2013 07:08 schreef TR08 het volgende:
Ja. Inderdaad. De wereld van de doe het zelvers. Droom maar lekker verder. Succes
Wij zijn verder wel uitgediscussieerd geloof ik.
Ik wil best zelfcritisch zijn, als iemand het met DUTCHKO eens is dat ik iets geschreven heb dat echt niet kan wijs het ajb aan. Ik wil best bijleren in deze. Het is niet mijn bedoeling geweest iemand over de rooie te krijgenquote:Op zondag 5 mei 2013 21:34 schreef TR08 het volgende:
*Zucht...* kijk je kunt lang en kort over die gaskwaliteiten lullen...maar ergens moet gewoon iets omschreven zijn van welke kwaliteiten de netbeheerder toe laat. Eventueel zijn er in verschillende regio's verschillende kwaliteiten spreidingen maar er moet *iets* zijn dat helder omschreven is.
Zonder die eisen krijg je de grootste problemen bij ieder huishouden dat een gasfornuis heeft.
Dus kap met daar vaag over te lullen en vind gewoon die omschrijvingen
Niet dat ik TR08 persoonlijk ken, echter weet ik wél welke opleiding hij heeft en wat hij zoal gedaan heeft. En daar past de term 'snotneus' niet bij.quote:Op dinsdag 7 mei 2013 16:18 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Discussieren?Een onbeschofte bek opzetten bedoel je zeker.
Maar dat verschil zie jij dus niet.
Als er eentje succes nodig heeft ben jij het wel, snotneus!
Het is toch wel diep treurig als je zelf nu net eens ziet hoie onbeschoft en dwingend je schrijft.quote:Op dinsdag 7 mei 2013 16:31 schreef TR08 het volgende:
Kan iemand die niet DUTCHKO is mij even wijzen op waar ik onbeschoft ben geweest?
De ergste opmerking die ik volgens mij geplaatst heb gaat over vaag lullen zoals hieronder.
[..]
Ik wil best zelfcritisch zijn, als iemand het met DUTCHKO eens is dat ik iets geschreven heb dat echt niet kan wijs het ajb aan. Ik wil best bijleren in deze. Het is niet mijn bedoeling geweest iemand over de rooie te krijgen
Het interesseerd mij werkelijk geen BAL welke opleiding iemand heeft gehad.quote:Op dinsdag 7 mei 2013 17:39 schreef cvboer het volgende:
[..]
Niet dat ik TR08 persoonlijk ken, echter weet ik wél welke opleiding hij heeft en wat hij zoal gedaan heeft. En daar past de term 'snotneus' niet bij.
De beste man is zeer zeker niet achterlijk.
En nu ontopic verder zonder elkaar in de haren te vliegen, dank u.
Net als dit topic.quote:Op woensdag 8 mei 2013 02:22 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Het interesseerd mij werkelijk geen BAL welke opleiding iemand heeft gehad.
Al ben je de Koning, je hebt normaal te doen.
Discussie gesloten!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |