uuh.. ja. Maar wat is het verband met wat ik zei?quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:10 schreef Kola het volgende:
[..]
Ik denk dat als je moeite voor jezelf blijft doen in een relatie, een ander ook moeite voor jou blijft doen.
Dat het van beide kanten komt. In relaties waar de man geen moeite meer doet, zit vaak ook een vrouw die geen moeite meer doet. Dus als je moeite blijft doen voor jezelf als vrouw, je mooi maken, je best doen voor een man, dan zul je dat ook wel terugkrijgen. In mijn relaties is het galante altijd gebleven, ook na de 1e date. Omdat ik niet veranderde nadat ik die zekerheid van een relatie had. Dan is het voor een ander ook leuker en belangrijker om moeite te doen. Voor jou en voor zichzelf. Ik heb zelf nog nooit gezien dat één van de twee wel veel moeite deed en de ander niets.quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:11 schreef Trini-Kwan het volgende:
[..]
uuh.. ja. Maar wat is het verband met wat ik zei?
Nee dat is niet zo, maar ik snap dat je dat zo kan zien. Maar het gaat niet om mij, focus je eerder op de stelling.quote:Op dinsdag 23 april 2013 08:41 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Weet je hoe ik je stelling lees?
"Ik ben een echte heer, in tegenstelling tot de rest van de mannen. Ik word echter niet gewaardeerd en dat ligt niet aan mij maar aan die vrouwen, die zijn geen dames meer."
Ik heb het idee, dat jij gewoon niet zo stevig in je schoenen staat, en dat een vrouw over jouw heeft zitten bitchen.
Alles/altijd betalen vind ik ook niet nodig zelf. Maar de rest vind jij al te veel gevraagd? Dingen zoals deuren openhouden en jassen/tassen aannemen gaat haast vanzelf bij veel mannen, uit beleefdheid. Zelfs vreemden doen het voor je. Snap niet waarom zoiets ooit op zou houden, ongeacht hoe lang de relatie..quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:29 schreef Trini-Kwan het volgende:
Ik kan het me bijna niet voorstellen dat je het je hele leven volhoud om voor je vrouw te betalen, deuren open te houden, jassen aan te nemen, bloemetjes te kopen, etc.
Hoelang waren/zijn jouw relaties?
quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:51 schreef Kola het volgende:
[..]
Alles/altijd betalen vind ik ook niet nodig zelf. Maar de rest vind jij al te veel gevraagd? Dingen zoals deuren openhouden en jassen/tassen aannemen gaat haast vanzelf bij veel mannen, uit beleefdheid. Zelfs vreemden doen het voor je. Snap niet waarom zoiets ooit op zou houden, ongeacht hoe lang de relatie..
Dat is basis-etiquette, als dat wegvalt dan heb je wel echt een hork gevangen hoor.
quote:Op maandag 22 april 2013 22:54 schreef Gary_Oak het volgende:
[..]
Ik doe het wel hoor.Ben toch niet zo'n carrièretijger.
Zei toch dat ik niet zo krampachtig conservatief ben?
Op sommige punten dan.
Je hele leven lang 'de jas aannemen van je vrouw'. Je bent toch niet haar voetveeg.quote:Op dinsdag 23 april 2013 15:51 schreef Kola het volgende:
[..]
Alles/altijd betalen vind ik ook niet nodig zelf. Maar de rest vind jij al te veel gevraagd? Dingen zoals deuren openhouden en jassen/tassen aannemen gaat haast vanzelf bij veel mannen, uit beleefdheid. Zelfs vreemden doen het voor je. Snap niet waarom zoiets ooit op zou houden, ongeacht hoe lang de relatie..
Dat is basis-etiquette, als dat wegvalt dan heb je wel echt een hork gevangen hoor.
Dat.. hoewel ik wel altijd voor me vriendin (indirect) betaalquote:Op dinsdag 23 april 2013 15:54 schreef Silenus het volgende:
[..]
Je hele leven lang 'de jas aannemen van je vrouw'. Je bent toch niet haar voetveeg.Kan ze best zelf.
Een deur hou ik gewoon open als ik er eerder doorheen moet en er loopt nog iemand achter. Of dat dan mijn vrouw/vriendin is of iemand anders, maakt niet uit. Die geforceerde beleefdheid omdat 'het zo heurt' is echt zooooooo 1870.
Ik wil met jou trouwenquote:Op dinsdag 23 april 2013 16:11 schreef novusordoseclorum het volgende:
Sexegelijkheid is een waardevolle eigenschap binnen een grote groep mensen. Absolute gelijkheid is nog waardevoller. Het klinkt misschien als een Soviet-ideaal, maar het liefst zie ik 0,0 gedrags- en verwachtingsverschil tussen man en vrouw.
Fatsoensnormen, daar ben ik een groot voorrstander van. Etiquetten? Zeer interessant, gebaseerd op algemeen verstand en ik pas ze graag toe. Maar zodra er man-vrouw-onderscheid in voorkomt, haak ik af. Ik ga niet wachten tot de vrouwen eerst gaan zitten tijdens een diner, ik houd niet de deur voor haar open en ik vertik het alles voor haar te betalen.
Jas ophouden? Doe ik voor je, want dat doe ik ook voor mannen. (bij een krappe garderobe bijvoorbeeld)
Als het op eerste dates aankomt, hanteer ik de regel "wie initieert betaalt". Als ik haar als eerste uitvraag, betaal ik de rekening tenzij ze zelf (subtiel) heeft aangegeven het anders te willen. Als zij mij als eerste meevraagt, betaalt ze. Eist ze dat ik betaal, zal ze veel andere goede eigenschappen moeten laten zien om mijn interesse niet te verliezen.
Klink ik nou echt onredelijk?
Fatsoen en sexisme gaat niet samen naar mijn mening.
Daar hoef je toch niet over na te denken? Je loopt naast elkaar ergens heen, als man reik je naar de deur en houdt hem open, de ander loopt er doorheen, jij loopt er doorheen. Als ik er echt eerder ben dan zou ik ook niet gaan wachten tot de ander er is, maar ik snap niet in welke situatie je er dan veel eerder zou zijn. Als je gewoon normaal op elkaar wacht.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:00 schreef Silenus het volgende:
Betalen is nooit zo'n issue, hou er ook niet van als iemand moeilijk doet om geld en als diegene het kan missen...pas de probleme. Of het nou de vrouw of de man is.
Maar iets als een jas aannemen. Heb sowieso echt nooit begrepen waar dat hele principe vandaan komt. Net als de deur openhouden, ik snap dat je niet de deur dichtmept in het gezicht van je meisje maar hoezo moet de man als eerst de deur opendoen en dan wachten tot de vrouw doorloopt?
Komop zeg, heb echt geen zin om daar constant over na te denken. Diegene die het eerst bij de deur staat loopt naar binnen en laat de deur open voor de ander. Klaar. Dat geblaat over respect voor elkaar en 'een heer zijn' enzo... wat een onzin.
Nou die ervaring heb ik niet eigenlijk. Ik hang m'n jas op, en ga bier halen. Of om me heen kijken. Of aan m'n zak krabben, voor mijn part.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:18 schreef Kola het volgende:
Met een jas ophangen, vaak is het zo dat mannen hun jas eerder uit hebben en zodra zij hun jas opgehangen hebben ook gelijk de jas van hun vrouw/vriendin ophangen.
Het moet ook allemaal niet. Als het te veel moeite kost/te geforceerd is of voelt als een verplichting, laat het dan vooral.quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:39 schreef Silenus het volgende:
[..]
Nou die ervaring heb ik niet eigenlijk. Ik hang m'n jas op, en ga bier halen. Of om me heen kijken. Of aan m'n zak krabben, voor mijn part.
Zo'n jas weegt toch niet 30 kilo ofzo, het is gewoon je jas uittrekken en aan de kapstok hangen. Net zoiets 'de stoel aanschuiven'. Joh, wat is nou de moeite om zelf die stoel te pakken en erop te gaan zitten. Moet ik haar ook nog de soep voeren en na afloop op het toilet de kont afvegen?
Wat geeft je dat idee?quote:Op dinsdag 23 april 2013 10:56 schreef Zelus het volgende:
sterker nog: de sletjes van tegenwoordig zijn niks vergeleken de sletjes van vroegah.
Hoe voelt dat? Wat denk je dan? Waarom voelt dat prettig? Ik kan me er geen voorstelling van maken, hoe je je méér vrouwelijker voelt. Voel je dan je vagina meer zitten?quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:57 schreef Kola het volgende:
[..]
Van die kleine dingen maken een man extra mannelijk voor mij en daardoor voel ik me nog vrouwelijker.
Dat is dan wel weer te verklaren..quote:Op dinsdag 23 april 2013 16:39 schreef Silenus het volgende:
[..]
Nou die ervaring heb ik niet eigenlijk. Ik hang m'n jas op, en ga bier halen. Of om me heen kijken. Of aan m'n zak krabben, voor mijn part.
Zo'n jas weegt toch niet 30 kilo ofzo, het is gewoon je jas uittrekken en aan de kapstok hangen. Net zoiets 'de stoel aanschuiven'. Joh, wat is nou de moeite om zelf die stoel te pakken en erop te gaan zitten. Moet ik haar ook nog de soep voeren en na afloop op het toilet de kont afvegen?
Mmm, nee, juist meer op een emotionele manier. Man/vrouw rollen die dan extra versterkt worden. Het voelt fijn dat een man zijn rol heeft en een vrouw haar rol. Zoals Silenus zei; je kan het eigenlijk allemaal zelf wel. Dat is ook zo, maar wat is het punt van man en vrouw zijn dan nog (buiten het seksuele)? Dat zie ik niet.quote:Op dinsdag 23 april 2013 17:08 schreef Trini-Kwan het volgende:
[..]
Hoe voelt dat? Wat denk je dan? Waarom voelt dat prettig? Ik kan me er geen voorstelling van maken, hoe je je méér vrouwelijker voelt. Voel je dan je vagina meer zitten?
Smaken verschillen. Ik vind het prettig dat er juist geen punt is van vrouw zijn buiten het seksuele. Dan zou ik het waarschijnlijk ongemakkelijk moeten vinden dat ik wel kaart kan lezen, en mijn vriend niet, en dat hij baby's veel leuker vindt dan ik. Nu vind ik dat niet raar of ongemakkelijk, we zijn beide individuen, geen vertegenwoordigers van onze sekse. Het betekent dus niet dat we precies gelijk zijn, maar dat onze verschillen niet langs de stereotype lijnen lopen.quote:Op dinsdag 23 april 2013 17:22 schreef Kola het volgende:
[..]
Mmm, nee, juist meer op een emotionele manier. Man/vrouw rollen die dan extra versterkt worden. Het voelt fijn dat een man zijn rol heeft en een vrouw haar rol. Zoals Silenus zei; je kan het eigenlijk allemaal zelf wel. Dat is ook zo, maar wat is het punt van man en vrouw zijn dan nog (buiten het seksuele)? Dat zie ik niet.
Het is fijn om elkaar aan te vullen op punten, elkaar nodig te hebben. Niet nodig als in kan niet zonder, maar nodig als in.. zonder zou het niet kloppen. Dat als de hij er niet is, je het meteen merkt in de kleine alledaagse dingen die je doet. Ik weet het niet. Gelijkheid in een relatie verveelt me meer dan alles.
Er zijn natuurlijk ook mensen die altijd moeten bepalen wie het 'mannetje' en wie het 'vrouwtje' is in een homoseksuele relatie.quote:Op dinsdag 23 april 2013 18:35 schreef Trini-Kwan het volgende:
Toch vervelend dan, als je lesbisch blijkt
Ik heb zo'n vermoeden dat die mensen en de heteroseksuele mensen hier die van rolpatronen houden tot de zelfde categorie behoren...quote:Op dinsdag 23 april 2013 18:46 schreef Anyanka het volgende:
[..]
Er zijn natuurlijk ook mensen die altijd moeten bepalen wie het 'mannetje' en wie het 'vrouwtje' is in een homoseksuele relatie.
"Twee vrouwen! Maar wie betaalt dan de etentjes?"quote:Op dinsdag 23 april 2013 18:54 schreef Trini-Kwan het volgende:
[..]
Ik heb zo'n vermoeden dat die mensen en de heteroseksuele mensen hier die van rolpatronen houden tot de zelfde categorie behoren...
Zo bedoelde ik 't helemaal niet en m'n username heeft er ook niks mee te maken, Henk.quote:Op dinsdag 23 april 2013 08:30 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Je nick zegt "best I ever had". Als je ex de beste was die je ooit kreeg, en je krijgt nu zojuist bijna een hartaanval, dan moet hij wel heel bijzonder zijn.
Ik zou morgen een therapeut bellen. Als je aardig en leuk gevonden wordt zit er iets niet helemaal goed.quote:Op zondag 21 april 2013 19:32 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Ik heb hetzelfde probleem. Ik ben ook leuk en aardig.
Ik krijg al hulp. Wegens jouw gebrek aan ervaring zal ik even uitleggen wat het betekent:quote:Op dinsdag 23 april 2013 19:19 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik zou morgen een therapeut bellen. Als je aardig en leuk gevonden wordt zit er iets niet helemaal goed.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |