Bij geen enkel programma ligt de presentator zo onder een vergrootglas als bij Zomergasten. Of Wilfried de Jong gaat slagen? Zijn collega's, gesprekspartners en vrienden vinden De Jong dé ideale interviewer. Ze verwachten dat hij morgenavond zelfs zijn eerste, 'anarchistische' gast Hans Teeuwen kan pellen.
AD-columnist, tv-persoonlijkheid en stadsgenoot Hugo Borst rekent Wilfried de Jong tot zijn vriendenkring. 'Wilfried is een aangenaam mens achter wie een scherpe interviewer schuilgaat. Al kun je ook zeggen dat hij vooral uitblinkt in het voeren van een goed gesprek. Zijn gasten wanen zich veilig bij hem. Op een manier waarop mensen zich ook blootgeven aan een psychiater.'
De 55-jarige Rotterdammer beleeft morgenavond zijn vuurdoop als presentator van het prestigieuze Zomergasten. Een voorlopig hoogtepunt in zijn veelzijdige carrière. Wilfried de Jong vormde samen met Martin van Waardenberg een opmerkelijk en succesvol cabaretduo om zich vervolgens te ontpoppen als presentatietalent via 'Holland Sport' en '24 Uur Met...' In dat laatste VPRO-programma sloot hij zich een etmaal op met een bekende Nederlander. Dat leverde geregeld spraakmakende televisie op.
'Hij heeft een geweldig talent voor luisteren', gaat Hugo Borst verder. 'Dat is iets wat maar weinig mensen écht hebben. Zowel met een intellectueel als een havenarbeider kan hij aan de slag.' Borst vindt dat de VPRO zijn beste paard wel heel laat van stal haalde. 'Eindelijk is het zover! Iemand die zelfs bij een anarchist als Hans Teeuwen tot de kern moet kunnen komen.'
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !