FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / EU ambtenaren gaan media- en forumtrollen #2
sp3czondag 10 februari 2013 @ 21:53
Nog nergens zie ik een topic over dit soort onderwerpen, terwijl het toch best nieuws is.

Na de journalisten:

http://www.telegraph.co.u(...)ack-journalists.html

Is het nu de beurt aan mensen op het internet:

http://www.telegraph.co.u(...)rosceptic-surge.html

Samenvatting:

EU trekt een paar miljoen uit om de kritische discussies die op internet worden gevoerd over de EU te beïnvloeden met het eigen weetjes, feitjes en wat propaganda.

Nu mijn punt. Gaat de eu niet te ver met hun censuur en manipulatie van beeldvorming?
Waar is de eu bang voor? Een neutrale mening van alle mensen binnen de eu?
Zijn ze zo bang dat media hun onafhankelijkheid moeten inleveren en er geen gezonde discussie meer gevoerd mag worden tussen de mensen op straat?
FkTwkGs2012zondag 10 februari 2013 @ 22:04
Propaganda van deze toon hoort imo meer bij een communistische heilstaat. Maar ja misschien wordt europa dat wel. Het geeft iig goed aan hoe ver de eu van de burger staat.
Ferrari412T2zondag 10 februari 2013 @ 22:07
Doet me denken aan de jaren 30 toen ene J. Goebbels het hele Duitse volk wist te manipuleren met alle gevolgen van dien.
FkTwkGs2012zondag 10 februari 2013 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 10 februari 2013 22:07 schreef Ferrari412T2 het volgende:
Doet me denken aan de jaren 30 toen ene J. Goebbels het hele Duitse volk wist te manipuleren met alle gevolgen van dien.
verschil is dat hitler een visie had.
UpsideDownzondag 10 februari 2013 @ 22:26
Zo'n flapdrol ontmasker je zo waardoor deze campange juist averechts gaat werken.
PowerLoungenmaandag 11 februari 2013 @ 00:26
De Gestapo , SD en de SS komen weer in een andere vorm terug later ?
Ferdomaandag 11 februari 2013 @ 01:56
Gewoon als spammers permbannen, met verwijzing naar pr(a)fok.nl voor de advertentietarieven. Andere organisaties moeten ook betalen voor hun reclame, dus waarom de EU niet. 8-)

Kunnen ze uitstekend betalen van die 350 miljoen die ze van onze eerder bedongen korting op de contributie hebben afgeroofd. :Y)
Enneacanthus_Obesusmaandag 11 februari 2013 @ 03:38
Dat de EU dit soort middelen nodig heeft is tekenend. Als we er allemaal zoveel baat bij hadden, was dat allang duidelijk geweest. Maar voorlopig gedraagt de EU zich als een bezetter die de soevereiniteit en de munt van diverse landen heeft afgepakt en de rechten van arbeiders probeert onderuit te halen.
Tijdens de afgelopen top werd overeengekomen dat grote economische hervormingen eerst goedgekeurd moeten worden in Brussel. en straks krijgen we lidstaatcontracten die ons verplichten om economische aanbevelingen vanuit Brussel uit te voeren.
Nu lijken de plannen vertraging te hebben opgelopen, maar dit jaar zijn er ook verkiezingen in Italie en Duitsland. Het lijkt er dus op dat ze de bevolking niet wakker willen maken, laat staan dat we een keuze voorgelegd krijgen over deze grondige hervormingen in de vorm van een referendum.

En dan heb ik het nog niet eens over wat eraan vooraf ging. De manier waarop we zijn ingelijfd, Verlakt zijn we met leugens over de onwettige manier waarop ze onze grondwet wilden afschaffen en de schijnkeuze van een referendum, om vervolgens te horen te krijgen dat we te dom zijn om serieus genomen te worden.
Tel daarbij op de zakkenvullerij door de europarlementariers, even tekenenen en wegwezen. Journalisten werden weggestuurd van plaatsen waar gewoon gefilmd mocht worden..
Natuurlijk zijn ze politiek failliet. Er zal nooit een draagvlak onder de bevolking voor zijn.
We willen deze politieke - en econmomische unie niet. Vooral omdat we het beter deden toen we allemaal nog een eigen munt hadden en gewoon samenwerkten.
Griekenland had zijn munt kunnen laten devalueren en middels export langzaam zelf uit het economisch dal kunnen klimmen. Ondertussen hadden we hier dan goedkope aardbeien gehad. Dàt is economische samenwerking.
De tegenwerking van de bevolking is dus ook gewoon terecht. We zijn voldoende verlakt, geschoffeerd en er is voldoende achter onze ruggen beslist.
Ik beticht de EU ervan een verlengstuk te zijn van grote bedrijven die het allemaal wel goed uitkomt dat arbeiders geen vuist meer kunnen maken en die een circus als de europese aanbesteding wel prachtig vinden omdat het lokale midden - en kleinbedrijf om zeep wordt geholpen.
Wat mij betreft stappen we er morgen uit. Daar verandert het vals voorstellen van zaken door propaganda helemaal niets aan. Belangrijker vind ik dat mijn geld uit handen blijft van een instantie die het middels een zg. 'noodfonds' kan jatten.
Als ze ooit een draagvlak onder de bevoling willen krjgen, moeten ze beleid gaan voeren waar de gewone burger wat aan heeft en transparant en democratisch worden.
#ANONIEMmaandag 11 februari 2013 @ 08:59
"De EU", "ze" bla bla... :X

Die 'ze' die bij de EU de belangrijke beslussingen maken, dat zijn mensen zoals Rutte en Dijsselbloem. Mensen waar de Nederlander zelf voor heeft gekozen.

Die media-plannetje komt echter weer niet bij hen vandaan, maar uit de koker van het parlement, waar Nederlanders en andere Europeanen ook zelf konden kiezen.

Maar ja, het is natuurlijk lekker makkelijk om "ze" de schuld van alles te geven.
DroogDokmaandag 11 februari 2013 @ 09:02
Aan de andere kant is het natuurlijk ook wel zo dat er door het "tegen-kamp" ook een hoop onzin wordt verkondigd, het kan geen kwaad dat de EU ook van zich laat horen en onwaarheden bestrijd.
sp3cmaandag 11 februari 2013 @ 14:21
nu stap ik graag op de anti EU bandwagon maar wat is hier eigenlijk erg aan?

feitelijk word hier weinig anders voorgesteld dan een stel online EU woordvoerders, leuk dat ze eindelijk dapper de 20ste eeuw instappen maar echt heel erg interessant vind ik het niet
freakomaandag 11 februari 2013 @ 14:37
quote:
0s.gif Op zondag 10 februari 2013 21:53 schreef sp3c het volgende:
Nog nergens zie ik een topic over dit soort onderwerpen, terwijl het toch best nieuws is.
Werkelijk? Je hebt een paar uur eerder nog een topic over hetzelfde onderwerp dichtgegooid, omdat het dubbelop was:

NWS / EU - propaganda via social networks

En dat was correct, want dit topic liep al langer in NWS:

NWS / EU ambtenaren gaan media- en forumtrollen

En ook in POL liep er een topic:

POL / EU-ambtenaren gaan publieke opinie beïnvloeden
DroogDokmaandag 11 februari 2013 @ 14:39
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:37 schreef freako het volgende:

[..]

Werkelijk? Je hebt een paar uur eerder nog een topic over hetzelfde onderwerp dichtgegooid, omdat het dubbelop was:

NWS / EU - propaganda via social networks

En dat was correct, want dit topic liep al langer in NWS:

NWS / EU ambtenaren gaan media- en forumtrollen

En ook in POL liep er een topic:

POL / EU-ambtenaren gaan publieke opinie beïnvloeden
owned :D
#ANONIEMmaandag 11 februari 2013 @ 14:39
Foutje van sp3c. Kan de besten overkomen. Zullen we weer on-topic gaan?

Ik vind het een bezopen idee van de EU, trouwens. Alleen al de bekendmaking van dit nieuws zet méér kwaad bloed dan 100 forumtrolls in een jaar kunnen herstellen...
sp3cmaandag 11 februari 2013 @ 14:43
dit is dus deel 2, ik heb gewoon de bestaande OP overgenomen slimmerikken
sp3cmaandag 11 februari 2013 @ 14:43
waarom het niet gereekst is is me niet helemaal duidelijk trouwens
karton2maandag 11 februari 2013 @ 14:44
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:21 schreef sp3c het volgende:
nu stap ik graag op de anti EU bandwagon maar wat is hier eigenlijk erg aan?
Het komt er feitelijk op neer dat de EU dit wil zeggen:"hey! niet alles aan ons is slecht! Doe nou gewoon lekker met ons mee, dan komt het allemaal goed..

eh.. waarom luisteren jullie niet naar ons?...."

Met andere woorden: de wanhoop straalt er vanaf. Een politiek orgaan dat je gaat vertellen dat ze eigenlijk helemaal niet zo slecht zijn als dat gezegd wordt.
Eén keer de sloophamer hanteren en het huisje valt om.
DroogDokmaandag 11 februari 2013 @ 14:46
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:43 schreef sp3c het volgende:
dit is dus deel 2, ik heb gewoon de bestaande OP overgenomen slimmerikken
Pas de OP dan ff aan zou ik zeggen. Nu is het net of die van jou is.
Remaandag 11 februari 2013 @ 14:46
sinds wanneer ownen de EU trollen het internet?
sp3cmaandag 11 februari 2013 @ 14:47
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:44 schreef karton2 het volgende:

[..]

Een politiek orgaan dat je gaat vertellen dat ze eigenlijk helemaal niet zo slecht zijn als dat gezegd wordt.
ik val niet van mijn stokje ofzo

lijkt mij een vrij normale zaak
Nobermaandag 11 februari 2013 @ 14:52
Europa is geweldig, als je alleen al kijkt naar hoelang het bestaat dan weet je dat zelf ook wel, aldus een ambtenaar achter mij in de kassarij terwijl ik alleen maar zei "Hoeveel euro?" tegen het kassameisje.
Ryonmaandag 11 februari 2013 @ 14:53
quote:
15s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:39 schreef Boldface het volgende:
Foutje van sp3c. Kan de besten overkomen. Zullen we weer on-topic gaan?

Ik vind het een bezopen idee van de EU, trouwens. Alleen al de bekendmaking van dit nieuws zet méér kwaad bloed dan 100 forumtrolls in een jaar kunnen herstellen...
Dit 'nieuws' is dan ook niet bekend gemaakt door 'de EU' maar praktisch verzonnen door Nigel Farage en de Daily Telegraph aangezien die beide een doelgroep hebben waar anti-EU sentimenten het goed doen. Ironie is inderdaad dat 'de EU' praktisch bestaat uit hun eigen volksvertegenwoordigers. Men laat zich echter graag zand in de ogen strooien.
sp3cmaandag 11 februari 2013 @ 14:54
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:52 schreef Nober het volgende:
Europa is geweldig, als je alleen al kijkt naar hoelang het bestaat dan weet je dat zelf ook wel, aldus een ambtenaar achter mij in de kassarij terwijl ik alleen maar zei "Hoeveel euro?" tegen het kassameisje.
cool story bro
Masylmaandag 11 februari 2013 @ 15:14
quote:
1s.gif Op maandag 11 februari 2013 08:59 schreef Igen het volgende:
"De EU", "ze" bla bla... :X

Die 'ze' die bij de EU de belangrijke beslussingen maken, dat zijn mensen zoals Rutte en Dijsselbloem. Mensen waar de Nederlander zelf voor heeft gekozen.

Die media-plannetje komt echter weer niet bij hen vandaan, maar uit de koker van het parlement, waar Nederlanders en andere Europeanen ook zelf konden kiezen.

Maar ja, het is natuurlijk lekker makkelijk om "ze" de schuld van alles te geven.
Je weet niet eens waar je op stemt. Verkiezingsprogramma's van tegenwoordig zijn lachwekkend, er wordt geen woord van waargemaakt. Zodra ze zijn gekozen voeren ze een beleid uit waar niemand voor gekozen heeft. Tevens ontbreekt het aan een goede EU-kritische partij, de PVV is lachwekkend en de SP is al lang niet meer zo kritisch als voorheen.
jogymaandag 11 februari 2013 @ 15:16
Ik zou op zich geen probleem hebben met een soort web-care project van de EU maar dan zou het ze wel sieren om dat kenbaar te maken in hun posts/username/profiel of iets dergelijks. Zodat het van te voren duidelijk is waar je mee te maken hebt en welke insteek ze hebben. Maar niet een soort stiekeme Pro EU underground campagne waarvan de ander niet weet hoe het in elkaar steekt of in het ergste geval meerdere mensen achter één account met ieder zijn eigen specialisme en een vanaf de buitenkant onvermoeibare persoonlijkheid. Een beetje zoals die sex-sms ongein zeg maar.
KoosVogelsmaandag 11 februari 2013 @ 15:43
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 14:44 schreef karton2 het volgende:

[..]

Het komt er feitelijk op neer dat de EU dit wil zeggen:"hey! niet alles aan ons is slecht! Doe nou gewoon lekker met ons mee, dan komt het allemaal goed..

eh.. waarom luisteren jullie niet naar ons?...."

Met andere woorden: de wanhoop straalt er vanaf. Een politiek orgaan dat je gaat vertellen dat ze eigenlijk helemaal niet zo slecht zijn als dat gezegd wordt.
Eén keer de sloophamer hanteren en het huisje valt om.
En het probleem is?
karton2maandag 11 februari 2013 @ 16:08
quote:
1s.gif Op maandag 11 februari 2013 15:43 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

En het probleem is?
Ik zie geen problemen, alleen maar goed nieuws.
karton2maandag 11 februari 2013 @ 16:12
Het mooie aan die hele EUforum trolls is dat het meteen voor waar wordt aangenomen. Volgens mij heeft alleen maar de Telegraph erover geschreven.
Anti-EU nieuws gaat erin als zoete koek. _O-
Als er een keer positief nieuws is wordt het weggelachen of er wordt gevraagd hoeveel het nu weer gekost heeft.
#ANONIEMmaandag 11 februari 2013 @ 16:17
quote:
6s.gif Op maandag 11 februari 2013 16:12 schreef karton2 het volgende:
Het mooie aan die hele EUforum trolls is dat het meteen voor waar wordt aangenomen. Volgens mij heeft alleen maar de Telegraph erover geschreven.
Anti-EU nieuws gaat erin als zoete koek. _O-
Als er een keer positief nieuws is wordt het weggelachen of er wordt gevraagd hoeveel het nu weer gekost heeft.
Je zou net zo goed zoiets kunnen schrijven:
quote:
EU
11/2/2013 16:17

BRUSSEL - De Europese Unie.
De doorsnee eurosceptische reactie heeft immers niet meer inhoudelijke aanknopingspunten nodig. :P

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 11-02-2013 16:17:45 ]
karton2maandag 11 februari 2013 @ 16:46
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 16:17 schreef Igen het volgende:

[..]

Je zou net zo goed zoiets kunnen schrijven:

[..]

De doorsnee eurosceptische reactie heeft immers niet meer inhoudelijke aanknopingspunten nodig. :P
Vanaf het begin van de discussie (rond 2005) is de inhoud nooit zuiver geweest.
Verder doe je 'de eurofiel' te kort door te stellen dat alleen sceptici vanuit de onderbuik reageren.
theguyvermaandag 11 februari 2013 @ 16:48
er zijn al genoeg trollen op fok!
ik zou zeggen succes eu trol
#ANONIEMmaandag 11 februari 2013 @ 17:08
quote:
0s.gif Op maandag 11 februari 2013 16:46 schreef karton2 het volgende:

[..]

Vanaf het begin van de discussie (rond 2005) is de inhoud nooit zuiver geweest.
Verder doe je 'de eurofiel' te kort door te stellen dat alleen sceptici vanuit de onderbuik reageren.
Zo zwart-wit is het natuurlijk niet, maar ik had het over 'doorsnee'. En de reacties op internet onder EU-gerelateerde nieuwsartikelen zijn nou eenmaal door de bank genomen eurosceptisch en simplistisch.

Het is wel een verandering t.o.v. een paar jaar geleden, toen het alsmaar over Marokkanen en moslims ging. Het lijkt alsof er een groep mensen is die
- geen werk hebben
- dom zijn
- vinden dat ze het heel zwaar hebben
- vinden dat ze daar zelf niks aan kunnen doen
en die dus de hele dag de tijd hebben om het internet vol te spammen met onderbuik-posts waarin ze zeggen dat alles wat er mis is, de schuld is van de EU / de moslims / de Polen / de bankiers / de directeuren / de hoge heren in Den Haag en waarin ze hun steun betuigen aan de PVV / SP / 50Plus / de vakbond die deze misstanden wel eens even zal, eh, uh... tja.
Schanullekemaandag 18 februari 2013 @ 21:55
quote:
14s.gif Op maandag 11 februari 2013 15:16 schreef jogy het volgende:
buitenkant
Dat ze het niet bekend maken zal ook wel weer zijn charmes hebben. Ben benieuwd hoevaak Igen het verwijt gaat krijgen een EU-trol te zijn. :D

Buiten dat ik de lollige kant er wel van in kan zien, is het natuurlijk stapje zoveel in de foute richting.
#ANONIEMmaandag 18 februari 2013 @ 23:39
quote:
2s.gif Op maandag 18 februari 2013 21:55 schreef Schanulleke het volgende:

[..]

Dat ze het niet bekend maken zal ook wel weer zijn charmes hebben. Ben benieuwd hoevaak Igen het verwijt gaat krijgen een EU-trol te zijn. :D
:D
Maar het valt mee hoor. Een paar jaar terug, toen alles nog over Wilders, moslims en Marokkanen ging, heeft één keer iemand geprobeerd me voor "allochtoon" uit te schelden. Dat valt me dik mee.

En om nog even op mijn vorige post #32 terug te komen: het kán best hoor, eurosceptisch zijn en met een goed verhaal komen. Hier bijvoorbeeld:

KLB / Eurofoben op NUJij

Ik vind het oprecht jammer dat zulke posts (zeker op nieuwssites) de uitzondering en niet de regel zijn.
Schanullekemaandag 18 februari 2013 @ 23:51
Ik vind post #8 uit dit topic ook niet slecht hoor.
jogydinsdag 19 februari 2013 @ 08:41
quote:
2s.gif Op maandag 18 februari 2013 21:55 schreef Schanulleke het volgende:

[..]

Dat ze het niet bekend maken zal ook wel weer zijn charmes hebben. Ben benieuwd hoevaak Igen het verwijt gaat krijgen een EU-trol te zijn. :D

Buiten dat ik de lollige kant er wel van in kan zien, is het natuurlijk stapje zoveel in de foute richting.
Of remlof, of 99.9999 etc :'). Arme mensen. Alle lasten zonder de extra knaken in de pocket :{.
Pietverdrietdinsdag 19 februari 2013 @ 08:47
-

[ Bericht 100% gewijzigd door sp3c op 19-02-2013 12:20:45 ]