abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_122362134

Welkom in de Grote C&H Kennisquiz!
We nodigen iedereen graag uit om mee te doen, maar lees dan wel eerst deze openingspost een keer goed door.



Geef slechts één antwoord per keer. Pas wanneer de vraagsteller aangeeft dat het niet juist is, mag je opnieuw een antwoord geven. Wanneer je een ingeving krijgt en toch een nieuw antwoord wilt geven, geef dan duidelijk aan dat je eerdere post niet meer geldt. Als er meerdere antwoorden op een vraag zijn, dan mag je er net zoveel, en dus niet één meer, geven als dat de vraagsteller aangeeft te willen horen.

Bewerk je antwoord nooit. Spelfouten, toevoegingen of verbeteringen zijn geen geldige redenen om je antwoord te editten. Wanneer je iets op je antwoord hebt aan te merken, post dat dan in een nieuw bericht. Wanneer een post bewerkt blijkt te zijn, is deze per direct ongeldig.

Opzoeken is verboden. Het gebruik van internetpagina's, encyclopedieën, platenhoezen, boeken en elke andere bron is absoluut niet toegestaan. Ook vragen aan huisgenoten, een moeder die meeleest en haar mond niet kan houden of geflashed worden bij het chatten wordt als opzoeken beschouwd. Wanneer blijkt dat je je hier toch schuldig aan hebt gemaakt, krijg je minpunten en word je mogelijk voor een paar delen uitgesloten.


Je krijgt 15 minuten om een nieuwe vraag te stellen, vanaf het moment dat jouw antwoord is goedgekeurd. Na 15 minuten mag iemand anders een nieuwe vraag stellen en wordt jouw punt ingetrokken. Mooie boel! Een uitzondering wordt gemaakt wanneer de goedkeuring langer dan 15 minuten op zich laat wachten (tussen 23:00 uur en 07:00 uur wordt 5 minuten wachttijd op goedkeuring aangehouden, daarna mag je gaan slapen). Er is verder niet één geldige reden om geen nieuwe vraag te stellen.

Formuleer je vraag duidelijk. Wanneer een vraag meerdere antwoorden heeft, geef dan duidelijk aan hoeveel je er wilt horen en of ze in één post moeten staan. Wanneer je dit niet aangeeft, gaat het punt naar degene die als laatste het antwoord compleet maakt. Geef specifiek aan wat voor antwoord je verwacht (dus bijvoorbeeld niet Waarvandaan .. ?, maar Uit welk continent/land/dorp .. ?). Vermijd verder het gebruik van een schuine streep (bijv. Welk lied / van wie?), omdat het niet duidelijk maakt of je beide vragen (lied en artiest) beantwoord wilt hebben, of slechts één van de vragen (lied of artiest). Tot slot het verzoek om je vragen dikgedrukt te stellen, zodat iedereen kan zien dat het een quizvraag betreft.

Wissel het onderwerp zoveel mogelijk af. Stel niet vaker dan drie keer een vraag over hetzelfde onderwerp, maar nog beter is om voor elke nieuwe vraag een ander onderwerp te kiezen. Zo blijven deelnemers gemotiveerder dan wanneer er telkens een vraag komt over een onderwerp waar ze minder van weten.

Vermijd ordinaire gokvragen. Vragen die beginnen met wanneer, welk jaar, hoeveel, etc. hebben vaak weinig met algemene kennis te maken en een hoop gegok is dan ook het gevolg.

Houd het topic actief. Geef tijdig aan of een antwoord fout is en plaats hints wanneer een vraag lastig blijkt te zijn. Als het juiste antwoord maar niet komt, dan mag je een nieuwe vraag stellen. Je mag zelf kiezen of je het antwoord op jouw vorige vraag geeft, of dat je die vraag open laat staan. In dat laatste geval mag men de vorige vraag nog beantwoorden voordat het topic gesloten is.


Als vraagsteller ben jij degene die een antwoord goedkeurt. Het punt geven doe je door de actuele stand van het topic te kopiëren en bij de juiste gebruiker een punt op te tellen. Doe dit dikgedrukt voor de duidelijkheid. Wanneer een gebruiker nog niet in de lijst staat, voeg hem of haar dan gewoon toe.

Probeer binnen 15 minuten een antwoord goed of af te keuren. Wanneer je 15 minuten niks van je laat horen, mag een andere deelnemer een antwoord controleren en eventueel goedkeuren. Als het juiste antwoord dan nog niet gegeven is, mag iemand anders een nieuwe vraag stellen en blijft jouw vraag open staan.

Een juist antwoord is een juist antwoord. Wanneer iemand een goed antwoord geeft dat je eigenlijk niet wilde horen, dan is dat jammer voor jou en dien je het alsnog goed te keuren. Voorkom zulke situaties door je vraag dus duidelijk te formuleren.

Wees soepel met spellingsfouten. Door het soms hoge tempo worden letters nog wel eens vergeten of omgedraaid. Ook bij (buitenlandse) namen mag je niet verwachten dat ze foutloos gespeld worden. Afkortingen zullen ook regelmatig als antwoord gegeven worden, als vraagsteller mag je zelf beslissen of je daar genoegen mee neemt.


Probeer slowchatten enigszins te beperken. Het is niet verboden, maar het is niet de bedoeling dat vragen en antwoorden worden bedolven onder offtopic geneuzel.
Discussies over vragen, antwoorden of andere dingen waar je het niet mee eens bent of gewoon iets over kwijt wilt, mogen in de C&H SC. Bedankt MaJo voor de originele OP! De vorige delen zijn hier terug te lezen.

De huidige stand (graag bij het openen van een nieuw deel de score bijwerken):

10 Doler12
9 Ser_Ciappelletto
8 De_Kardinaal
6 Woestijnvos
5 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rave_NL
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar

Tenslotte wensen we nog veel succes en plezier in deze reeks!

verantwoording:
Jacob Adriaensz. Backer, 'Officieren en andere schutters van wijk V in Amsterdam onder leiding van kaptein Cornelis de Graeff en luitenant Hendrick Lauwrensz', 1642, Collectie Rijksmuseum Amsterdam SK-C-1174
Willem Willemsz. van de Velde, 'Windstilte', ca. 1700, Collectie Rijksmuseum Amsterdam SK-A-436


[ Bericht 0% gewijzigd door Nibb-it op 01-02-2013 23:12:41 ]
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122362210
De huidige vraag:

quote:
0s.gif Op vrijdag 1 februari 2013 14:25 schreef DeParo het volgende:
Bijna iedereen is bekend met het vliegavontuur van Rudolf Hess wat eindigde met zijn arrestatie in Groot-Brittannië. Welke andere hoge Nazi ontsnapte in Oost-Europa, weliswaar onder iets andere omstandigheden, aan een zelfde lot en verklaar hoe hij wist te ontkomen toentertijd?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122362321
Je hebt 2 punten te weinig opgeteld bij mij :?
Ура для россии
pi_122362380
Oeps oude stand, ff corrigeren :P
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122362426
- verkeerde knop -
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122362484
Is het niet makelijker om je eerste post te editen.
Ура для россии
  † In Memoriam † vrijdag 1 februari 2013 @ 22:46:11 #7
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122362510
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 februari 2013 15:25 schreef DeParo het volgende:
Overigens was er geen sprake van een vrijwillige landing bij de persoon die we zoeken, hij wist simpelweg aan arrestatie of anders te voorkomen, en het vond plaatst in het Oosten van Europa.
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 februari 2013 17:08 schreef DeParo het volgende:
We hebben hier niet te maken met een militair, althans zoiets was hij wel ooit en dat probeerde hij zeker met zn domme acties te bewijzen, maar wat betreft wo2 ligt zn bekendheid elders.
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 februari 2013 19:57 schreef DeParo het volgende:
Himmler heeft hem direct verboden ooit nog in zijn positie in een vliegtuig te stappen.
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 februari 2013 21:45 schreef DeParo het volgende:
Nog steeds incorrect, de persoon die we zoeken betreft echt een van de meest gevreesde Nazi's, zoals gezegd wilde hij zich bewijzen door met een vliegtuig de Russen aan te vallen maar dat liep voor hem niet al te goed af (vergeet niet te vermelden hoe hij wist te ontkomen).
Alle tips vd huidige vraag.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122370950
Andere hint?
Ура для россии
  zaterdag 2 februari 2013 @ 11:20:41 #9
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_122371584
Andere vraag?
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
pi_122374074
Hij overleefde de oorlog niet trouwens.
pi_122374231
Was het een Duitser of een Oostenrijker?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 13:38:36 #12
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122375403
Vraag voor tussendoor: Benoem de wapens die vaak door de war gehaald worden.

1) Een ronde houten staf, manshoog, waaraan het einde een lange metalen punt omheen was geklemd. Het maakte het wapen daarom zowel geschikt om gebruikt te worden als zowel speer als knuppel. Voornamelijk gebruikt door Vlamingen.

2) Een knots die aan het einde voorzien werd van punten. Dit werd gedaan door spijkers te slaan door de kop van de knots of er de knots werd voorzien van een metalen omhulsel waar de punten vast zaten aan dit omhulsel.

3) Een knots die aan het einde voorzien werd van een zware metalen kop. Een slag met dit wapen genereerde genoeg slagkracht om letsel toe te brengen aan geharnaste vijanden.

4) Een ronde houten staf die aan het einde voorzien was van een ketting. Aan deze ketting was aan het einde een korte metalen staf of een metalen bol (al dan niet voorzien van metalen punten). Vanwege de ketting was het mogelijk om een vijand te treffen die een schild hanteerde.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  zaterdag 2 februari 2013 @ 13:46:42 #13
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_122375688
1. Goedendag,
2. Morgenster.
3.
4. Strijdvlegel.
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
  zaterdag 2 februari 2013 @ 13:48:15 #14
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_122375749
3. Mace? In het Engels...


Strijdknots?
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 14:17:28 #15
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122376882
10 Doler12
9 Ser_Ciappelletto
8 De_Kardinaal
6 Woestijnvos
5 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  zaterdag 2 februari 2013 @ 14:36:52 #16
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_122377584
We houden het makkelijk.

Door welke slag werd de goedendag berucht, en wat voor belangrijke primeur had deze slag?
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 14:59:12 #17
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122378425
Guldensporenslag

edit: de primeur was dat het voetvolk het kon winnen van mannen te paard.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122378550
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 12:56 schreef Polacco het volgende:
Was het een Duitser of een Oostenrijker?
Duitser.
pi_122379172
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 15:02 schreef DeParo het volgende:

[..]

Duitser.
Nog een hintje anders?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 15:22:26 #20
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122379227
Hoe lang mag een vraag meegaan? Na een bepaalde periode moet het toch wel duidelijk zijn dat niemand het kan raden?
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  zaterdag 2 februari 2013 @ 15:27:58 #21
168777 Rave_NL
Obey the Dance Commander!
pi_122379425
quote:
14s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 14:59 schreef De_Kardinaal het volgende:
Guldensporenslag

edit: de primeur was dat het voetvolk het kon winnen van mannen te paard.
10 Doler12
9 Ser_Ciappelletto
9 De_Kardinaal
6 Woestijnvos
5 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar


Simpel voetvolk uitgerust met bogen, speren en goedendagen slaagden erin om een adellijke riddermacht uit te schakelen. Waardoor de suprematie van de cavalerie niet langer vanzelfsprekend was.

Het wordt informeel ook gezien als het begin van het einde van de ridderlijke (chivalry) oorlogsvoering. Het was de gewoonte als adel om ten strijde te trekken, en mocht je overmeesterd werden dan werd je gewoon weer vrijgekocht.

Hier werden ze afgeslacht als ze ten val werden gebracht. Weinig ridderlijks aan.
Cobra4: "Twijfelen aan de kennis van Rave. :')
EllaN: Rave IS een parel. Mijn parel. Onze parel O+. Voor altijd.
Amphibisch getraind voor het zinkende [DEF]-schip
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 15:29:33 #22
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122379497
Eerst de vraag van DeParo maar afhandelen voordat er een nieuwe vraag gesteld wordt?
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122379924
quote:
5s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 15:21 schreef Polacco het volgende:

[..]

Nog een hintje anders?
Tijdens zn marinedagen mocht hij geregeld bij Canaris thuis mee muziek komen spelen.
pi_122381662
Reinhard Heydrich
Ура для россии
pi_122382998
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 16:35 schreef Woestijnvos het volgende:
Reinhard Heydrich
Correct, eigenlijk ook nog hoe hij wist te ontsnappen maar vrees dat we volgende week dan nog bezig zijn, de competitie gedreven Heydrich liet zich tijdens een luchtgevecht eenvoudig in de val lokken door een Russisch vliegtuig en werd neergehaald. Hij kwam terecht achter de Russisische linies waar hij zich in een boerderij schuilhield. Na enkeke dagen werd hij gevonden door Duitse troepen (of liep ze tegemoet). Himmler was laaiend want als hij gepakt was hadden de Russen toegang tot gevoelige informatie. En dit is niet het enige verhaal van dit kaliber wat betreft Heydrich dus.

Ik kan je geen punt geven want zit op mijn telefoon dus als jij of iemand anders dat kan doen dank dat zou zeer prettig zijn.
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 17:15:06 #26
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122383057
10 Doler12
9 Ser_Ciappelletto
9 De_Kardinaal
7 Woestijnvos
5 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122385134
Zes foto's op een rij, welke hoort er niet bij? Met een toelichting waarom natuurlijk.

A.



B.



C.



D.



E.



F.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 18:35:23 #28
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122385682
A.

C. Inval Polen?

De rest is de Anschluss?
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122385937
ik vermoed dat 5 van de 6 foto´s de 'anschluss' van sudetenland betreffen, enkel is C. volgens mij de inval in Polen
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 18:49:59 #30
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122386218
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 18:42 schreef RM-rf het volgende:
ik vermoed dat 5 van de 6 foto´s de 'anschluss' van sudetenland betreffen, enkel is C. volgens mij de inval in Polen
D lijkt mij eerder de aansluiting van Oostenrijk gezien de borden op de gevels.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122386352
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 18:49 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

D lijkt mij eerder de aansluiting van Oostenrijk gezien de borden op de gevels.
sudetenland (Böhmen) kende een duits-talige bevolking, pas na 1945 is die verdreven
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_122386528
Klopt. Foto C hoort er niet bij. Dat is de Duitse inval in Polen waarbij je Wehrmachtsoldaten ziet die een grensslagboom slopen.

De andere foto's slaan op de anschluss van Oostenrijk, Sudetenland en Tsjechië.

A. is het door Duitsers en Oostenrijkers verwijderen van een grensslagboom.

B. zijn Duitse Wehrmacht soldaten die door Praag paraderen.

D. is de ontvangst van Duitse soldaten in Wenen.

E. is een Tsjechisch overheidsbord uit Teplice Sanov wat besmeurd is door Sudetenduitsers.

F. is een uitzinnige Oostenrijkse menigte die de anschluss toejuicht.

De Kardinaal + 1

10 Doler12
10 De_Kardinaal
9 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
5 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 19:02:36 #33
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122386719
Ik herkende je ui aan de slagboom!
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122386797
quote:
14s.gif Op zaterdag 2 februari 2013 19:02 schreef De_Kardinaal het volgende:
Ik herkende je ui aan de slagboom!
:D
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  † In Memoriam † zaterdag 2 februari 2013 @ 19:24:21 #35
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122387743
Even een makkelijke tussendoor:

Deze term werd gebruikt voor de volgende twee groepen.

1) Edelen die langs de Rijn woonden en hun macht misbruikten. Zij hielden schepen tegen en hieven tol zonder hiervoor bevoegd te zijn of vroegen meer tol dan was vastgesteld.

2) Amerikaanse zaken lieden die enorme fortuinen verdienen door genadeloos zaken te doen. Doorgaans door het uitbuiten van bepaalde mogelijkheden die bestonden. Denk daarbij aan het verkrijgen van monopolies op bepaalde materialen, goederen of diensten.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  zondag 3 februari 2013 @ 00:27:41 #36
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_122402462
Robber barons, maar ik kan momenteel geen nieuwe vraag stellen. De eerste die 'm heeft mag 'm stellen.

[ Bericht 17% gewijzigd door Ser_Ciappelletto op 03-02-2013 10:27:36 (Niet meer dronken FOK!ken dus) ]
pi_122402562
Robber barons in het Engels? En misschien roofridders in het Nederlands, maar dat weet ik niet zeker.
anonieme razernist
pi_122402632
quote:
2s.gif Op zondag 3 februari 2013 00:30 schreef NoCigar het volgende:
Robber barons in het Engels? En misschien roofridders in het Nederlands, maar dat weet ik niet zeker.
O, er was al een antwoord.
anonieme razernist
  zondag 3 februari 2013 @ 00:36:18 #39
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_122402752
-

[ Bericht 100% gewijzigd door Ser_Ciappelletto op 03-02-2013 10:26:55 (Niet meer dronken FOK!ken dus.) ]
pi_122403504
Robber Barons dus. Ik stel wel alvast een nieuwe vraag.

Voor de volgende vraag moet je een bestand downloaden met een muziek stuk.

http://www.mijnbestand.nl/Bestand-37IMMINDEFC6.wma

Vraag: In welke stad is dit stuk oorspronkelijk live opgenomen?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122410228
Seoul
pi_122410478
Nope.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  † In Memoriam † zondag 3 februari 2013 @ 12:15:22 #43
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122412045
10 Doler12
10 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
5 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  † In Memoriam † zondag 3 februari 2013 @ 12:16:21 #44
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122412080
Dat was nog voor mijn vraag. Ga maar verder met de vraag van pollaco.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  zondag 3 februari 2013 @ 16:08:06 #45
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122421467
Parijs?
pi_122423157
Nee.

Aan het begin van het stuk hoor je een kenmerkende fluit. Als je weet wat dat voor fluit is dan weet je ook wel waar het stuk oorspronkelijk is opgenomen.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122431741
Tokyo
pi_122431853
Bijna :P
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122432043
Kyoto
pi_122434347
Nee, niet Japan. Dat andere grote land in Azië.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122434683
Shanghai :p :p
pi_122434923
Laatste tip:

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122435071
Beijing.
pi_122435598
Yes.


De kenmerkende fluit was een Chinese fluit. Artiest is Yanni, het stuk zelf heet Nightingale.

+ 1 DeParo

10 Doler12
10 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
6 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  zondag 3 februari 2013 @ 23:53:29 #55
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122448321
Nieuwe vraag?
  † In Memoriam † zondag 3 februari 2013 @ 23:57:05 #56
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122448518
quote:
7s.gif Op zondag 3 februari 2013 23:53 schreef Nibb-it het volgende:
Nieuwe vraag?
Ga je gang.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  maandag 4 februari 2013 @ 00:00:17 #57
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122448698
Oké, even een makkelijke dan om de snelheid erin te houden.

Wat werd overeengekomen in de Verklaring van Pillnitz?
pi_122449286
Dat de Europese machten zullen ingrijpen als de Franse koning Lodewijk XVI bedreigd zal worden.
  † In Memoriam † maandag 4 februari 2013 @ 00:13:01 #59
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122449316
quote:
7s.gif Op maandag 4 februari 2013 00:00 schreef Nibb-it het volgende:
Oké, even een makkelijke dan om de snelheid erin te houden.

Wat werd overeengekomen in de Verklaring van Pillnitz?
Dat pils verboden werd in Brabant & Limburg door de keizer en de koning. Hertog (Jan) vroeg om steun bij de andere koning. Deze greep niet in. Het volk werd woedend en kwam in verzet. Het verzet werd een revolutie en het begin van de eerste grote Bieroorlog.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122449377
quote:
19s.gif Op maandag 4 februari 2013 00:13 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Dat pils verboden werd in Brabant & Limburg door de keizer en de koning. Hertog (Jan) vroeg om steun bij de andere koning. Deze greep niet in. Het volk werd woedend en kwam in verzet. Het verzet werd een revolutie en het begin van de eerste grote Bieroorlog.
  maandag 4 februari 2013 @ 00:15:11 #61
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122449400
quote:
0s.gif Op maandag 4 februari 2013 00:13 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Dat pils verboden werd in Brabant & Limburg door de keizer en de koning. Hertog (Jan) vroeg om steun bij de andere koning. Deze greep niet in. Het volk werd woedend en kwam in verzet. Het verzet werd een revolutie en het begin van de eerste grote Bieroolog.
Warm, maar Doler had meer gelijk.

quote:
0s.gif Op maandag 4 februari 2013 00:12 schreef Doler12 het volgende:
Dat de Europese machten zullen ingrijpen als de Franse koning Lodewijk XVI bedreigd zal worden.
Jazeker. Zal ze leren, vuige revolutionairen.

11 Doler12
10 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
6 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
  † In Memoriam † maandag 4 februari 2013 @ 00:17:23 #62
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122449498
quote:
14s.gif Op maandag 4 februari 2013 00:15 schreef Nibb-it het volgende:

[..]

Warm, maar Doler had meer gelijk.

[..]

Jazeker. Zal ze leren, vuige revolutionairen.

11 Doler12
10 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
6 DeParo
4 Polacco
4 Nibb-it
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
Tja, ik wist het antwoord wel. Maar dat betekende de puntentelling bij werken en een nieuwe vraag stellen. Lastig met 2% accu op een ipad. Succes iedereen!
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  maandag 4 februari 2013 @ 00:33:19 #63
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122450266
Superbowl, toedels :W
pi_122451257
Wat is dit voor tafereel op deze foto? Wat is dit voor soldaat en om welke gebeurtenis gaat het?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  maandag 4 februari 2013 @ 01:15:33 #65
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122451511
Zal wel de Saarlandmissie van 1935 zijn? Een internationale troepenmacht van de Volkerenbond zag toe op het referendum in de Saar. Dit lijkt me een Fransman, aan de helm te zien.
  maandag 4 februari 2013 @ 01:17:49 #66
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122451555
Of het is het Saaroffensief van 1939. Dat zou de Fransman ook verklaren. :P
pi_122451641
quote:
8s.gif Op maandag 4 februari 2013 01:17 schreef Nibb-it het volgende:
Of het is het Saaroffensief van 1939. Dat zou de Fransman ook verklaren. :P
Het is inderdaad een Franse soldaat tijdens het Saaroffensief van 1939. :)

+ 1 Nibb-it

11 Doler12
10 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
6 DeParo
5 Nibb-it
4 Polacco
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
1 LompeHork
1 Cobra4
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  maandag 4 februari 2013 @ 01:24:54 #68
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122451690
Nog een snelle: Wie is dit en waar kennen we hem van?



quote:
6s.gif Op maandag 4 februari 2013 00:33 schreef Nibb-it het volgende:
Superbowl, toedels :W
pi_122451864
Generaal Winkelman. Bevelhebber van de NL krijgsmacht tijdens het uitbreken van WO2.
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  maandag 4 februari 2013 @ 01:36:26 #70
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_122451891
Hoppa.

11 Doler12
10 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
6 DeParo
5 Nibb-it
4 Polacco
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
2 Cobra4
1 LompeHork
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
pi_122452125
Wiens hoofd is er te zien op het schilderij en wie is de schilder?

"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_122452174
Hoofd van Medusa?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
pi_122452308
quote:
0s.gif Op maandag 4 februari 2013 01:51 schreef Polacco het volgende:
Hoofd van Medusa?
Dat is correct. :)
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  † In Memoriam † maandag 4 februari 2013 @ 03:19:29 #74
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_122453358
Schilder Rubens.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_122453479
quote:
0s.gif Op maandag 4 februari 2013 03:19 schreef De_Kardinaal het volgende:
Schilder Rubens.
11 Doler12
11 De_Kardinaal
10 Ser_Ciappelletto
7 Woestijnvos
6 DeParo
5 Nibb-it
4 Polacco
3 Iblardi
3 Rave_NL
2 _dodecahedron_
2 Timwonnacott
2 Rm-rf
2 Cobra4
1 LompeHork
1 Moin
1 Poespas
1 motorbloempje
1 NoCigar
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')