Leuk kipjequote:Op vrijdag 11 januari 2013 14:40 schreef kaleidoscope93 het volgende:
Heeft iemand enig idee hoe oud kippen kunnen worden? Wij hebben thuis een krielkip en ze is al 10 jaar. Ik heb nog nooit iemand gehoord met een kip die zo oud is geworden.
Ze heeft een hok met een ren maar loopt ook dagelijks los in de tuin. Echt een heel leuk beestje. Ze eet ook uit je hand en je kan haar op schoot nemen
Ze heet Klaartje
[ afbeelding ]
Aldus wiki.quote:Leeftijd
De maximale leeftijd van een kip is afhankelijk van het ras, sommige rassen kunnen wel 20 jaar oud worden. Gemiddeld worden de meeste rassen niet ouder dan 10 jaar. Verder spelen ook de levensomstandigheden van de kip een belangrijke rol. De 'gewone' bruine industriekippen, de hybriden, worden vaak geslacht voor ze een jaar of 3 oud zijn omdat ze rond die leeftijd niet productief genoeg meer zijn.
In principe heb je gelijk, zolang ze lekker de ruimte hebben om zichzelf bezig te houden hoef je alleen 's ochtends eten te geven en 's avonds het hok dichtdoen. Maar ik ben dan weer zo iemand die er graag uren bij gaat zitten en tegen ze babbelen en met ze tuttelen en foto's van ze maken.quote:Op zaterdag 12 januari 2013 12:56 schreef Rosario het volgende:
Het leuke aan deze beesten is dat je er nauwelijks naar om hoeft te kijken, maar ze wel gewoon erg gezellig (en decoratief) zijn in de tuin. Behalve als ze broeds worden, dan zijn ze vreselijk. Verder TVP'tje, wil wel wat kippenfoto's zien.
Doe ik ook wel, maar niet echt bewust. 't Is meer dat ik als ik bezig ben ze tegen het lijf loop en dat ik dan wat tegen ze ouwehoer. Vaak willen ze ook eten en dan blijven ze maar achter je aanlopen. Is wel gezellig.quote:Op zaterdag 12 januari 2013 19:58 schreef pasopikbijt het volgende:
In principe heb je gelijk, zolang ze lekker de ruimte hebben om zichzelf bezig te houden hoef je alleen 's ochtends eten te geven en 's avonds het hok dichtdoen. Maar ik ben dan weer zo iemand die er graag uren bij gaat zitten en tegen ze babbelen en met ze tuttelen en foto's van ze maken.
Het is natuurlijk ook wel fijn als je in ieder geval elke dag even kijkt of ze zich nog allemaal normaal gedragen.
en dat is dus niet waar. een ei maken duurt ongeveer 27 uur, dus 28 eieren ga je niet halen.quote:Op donderdag 10 januari 2013 13:04 schreef Gwywen het volgende:
Dit is een topic over kippen, zelf kippen houden, eitjes etcetera.
Sinds onze verhuizing hebben wij vier kippen, die zaten bij de koop inbegrepen.
Dat betekent 28 eieren per week.
Ik heb nog niet zo veel verstand van kippen, daarom dit topic, om tips en weetjes uit te wisselen.
Mijn kippen zijn "legkippen" in de kleur bruin.
Hun namen: Skipper, Rico, Kowalski en Junior.
(Hint)
Er liggen elke morgen vier eieren. Dat zijn toch echt 28 eieren per weekquote:Op maandag 14 januari 2013 19:39 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
en dat is dus niet waar. een ei maken duurt ongeveer 27 uur, dus 28 eieren ga je niet halen.
*Nachthok is geen probleem, er staat een prima hok, de vorige eigenaar van kippen&huis was timmerman.quote:Op maandag 14 januari 2013 19:46 schreef blomke het volgende:
@Gwywen, een paar tips:
- zorg voor een droog en wind-&tochtdicht nachthok
- water niet laten bevriezen, dus elke dag en scheut heet water erbij
- kippen eten etensrestjes, maar gekookte groente schijnt niet goed te zijn. Beter wel sla aardappelen, vet en vlees.
- je kan ze ook laten rondscharrelen in het gras, maar pas op voor losvliegen roofvogels e.d.
- wij hebben nogal eens kippen verloren aan coccidiose; de dierendokter heeft wel een goed middel daartegen: ESB3 o.i.d.
Verder zijn kippen oergezellige beesten waar je uren plezier van kunt hebben. En de verse eitjes smaken fantastisch, dan hoef je echt geen supermarkteieren meer!!!!!!
Kakelverse eieren pellen lastig vandaar dat commerciele eieren ongeveer 1 week gelagerd worden. Ze zijn dan beter te pellen en de CO2 is weg. De CO2 van een kakelvers gekookt ei kan de smaak negatief beinvloeden. Bij bakken kan de CO2 eenvoudig ontwijken en heb je daar geen last van.quote:Op maandag 14 januari 2013 20:09 schreef Gwywen het volgende:
Alleen als iemand nog een tip heeft hoe je de schil er bij zo'n kakelvers eitje wél goed af krijgt, houd ik me aanbevolen.
Hoe regelmatig is regelmatig, m.b.t. ontwormen?quote:Op maandag 14 januari 2013 20:34 schreef lady-wrb het volgende:
vergeet niet regelmatig op bloedluis te controleren (vooral als het warm is)
en regelmatig ontwormen natuurlijk!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |