abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 3 januari 2013 @ 11:51:26 #1
378177 Kotsdrol
Feel the Misery...
pi_121105370
Originele OP:

quote:
Op zondag 3 januari 2010 01:17 schreef Quickie_Butt het volgende:
Het viel me op dat er nog geen centraal topic is voor depressies en/of angstklachten. Wel een topic over medicatie bij psychische problemen en een hoe voel je je nu topic, maar die dekken naar mijn mening niet helemaal de lading.

Ik denk dat dit topic wel kan bijdragen in dit subforum. Veel mensen kampen namelijk met depressieve of angstklachten en zo kunnen we een beetje steun bij elkaar zoeken en elkaar van adviezen en tips voorzien :)
Korte omschrijving depressie:

quote:
Depressie
Iemand met een depressie heeft last van een hevige neerslachtigheid.

Die neerslachtigheid klaart niet na een paar dagen vanzelf op, maar duurt minimaal twee weken. Depressie moet niet verward worden met 'gewone' neerslachtigheid die iedereen wel eens heeft. Bij een depressie is deze heviger en tast het dagelijks functioneren aan.

Bron: http://www.trimbos.nl/onderwerpen/psychische-gezondheid/depressie
Korte uitleg van angststoornissen:

quote:
Angststoornissen
Angststoornissen zijn in de psychiatrie de meest voorkomende aandoeningen. Sommige van deze aandoeningen worden fobie genoemd. Het gemeenschappelijke kenmerk van angststoornissen, is dat er sprake is van angst. Mensen kunnen zo angstig zijn dat het hun leven ontregelt.

Wanneer spreken we van een angststoornis?

Angst is een gevoel dat optreedt bij dreigend gevaar. De emotie ontstaat als het welzijn van een persoon direct wordt bedreigd, maar ook als een persoon een situatie als bedreigend ervaart. Als een angst geen reële grond heeft en de betrokken persoon er sociale of beroepsmatige problemen door ondervindt, is er sprake van een stoornis.

In het diagnostisch classificatiesysteem DSM-IV worden de volgende angststoornissen onderscheiden:

Paniekstoornis met of zonder agorafobie
Sociale fobie of angststoornis
Specifieke of enkelvoudige fobie
Obsessief-compulsieve stoornis of dwangstoornis
Gegeneraliseerde angststoornis
Posttraumatische stress-stoornis
Hypochondrie
Angststoornis door een lichamelijke aandoening
Acute stressstoornis
Angststoornis door alcohol of drugs

Voor de Multidisciplinaire Richtlijn Angststoornissen is de indeling van de DSM-IV als uitgangspunt genomen. Van de onderscheiden angststoornissen zijn de volgende aandoeningen opgenomen in de richtlijnen:

Paniekstoornis met en zonder agorafobie
Sociale fobie
Specifieke fobie
Obsessief-compulsieve stoornis
Gegeneraliseerde angststoornis
Posttraumatische stress-stoornis

Bron: http://www.trimbos.nl/ond(...)stoornissen-algemeen
Vorige delen:

R&P / Depressie & Angst #1
R&P / Depressie & Angst #2
R&P / Depressie & Angst #3
R&P / Depressie & Angst #4
R&P / Depressie & Angst #5
R&P / Depressie & Angst #6
R&P / Depressie & Angst #7
R&P / Depressie & Angst #8
R&P / Depressie & Angst #9
R&P / Depressie & Angst #10
R&P / Depressie & Angst #11
R&P / Depressie & Angst #12
R&P / Depressie & Angst #13
R&P / Depressie & Angst #14 ..... waar we het kabinet NIET leuk vinden
R&P / Depressie & Angst #15 ..... zonder bijwerkingen!
R&P / Depressie & Angst #16
R&P / Depressie & Angst #17
*Team Anti-Waaif*
  donderdag 3 januari 2013 @ 11:52:29 #2
378177 Kotsdrol
Feel the Misery...
pi_121105396
Laatste quote, uit de vorige topic.

quote:
0s.gif Op donderdag 3 januari 2013 11:50 schreef Kotsdrol het volgende:
Zou dit helpen??

http://www.nu.nl/algemeen(...)etamol-schappen.html

Ikzelf heb ooit de "fout" gemaakt om te veel van die dingen in te nemen, heeft inderdaad flink impact toen gehad op mijn lever, en had zware bloedarmoede..
*Team Anti-Waaif*
pi_121107696
Nee, dat gaat niet helpen, want dan gaat iemand gewoon meerdere doosjes halen, maar misschien heb je dan wel meer "nadenktijd" doordat je meer winkels af moet lopen.
En het is een slecht middels voor dat doel, want de kans dat je poging slaagt is klein, maar je kan er wel veel schade mee aanrichten. En als je poging wel slaagt zal het erg pijnlijk zijn.
Fake it till you make it...
pi_121147862
Aangezien het een centraal topic is houd ik het kort. Zit voor m'n gevoel nu ruim een maand of 8-10 in een dip. Of het een depressie is weet ik niet, maar er zijn wat dingen gebeurd sinds 1 jaar geleden waardoor mijn leven op een aantal punten veranderd is, waardoor ik dingen die ik voor mijn gevoel niet meer kan doen. Logisch nadenken en ik kan een aantal dingen sowieso al wegstrepen, maar het is nu sowieso onmogelijk. Daarnaast overlijden van m'n vader op valentijnsdag (ja echt lekkere timing..).

Kan nu op m'n werk ontzettend moeilijk aan het studeren komen, ben vaak moe en de concentratie is nul. Normale werkzaamheden stel ik liever uit. Heb een relatief rustige baan, dus het is hier nog niet opgevallen en ik probeer zo normaal mogelijk bij collega's over te komen. Al had ik sowieso al ietwat een pessimistische instelling.

Sociale leven zit ook klem doordat ik geen zin heb om dingen te ondernemen. Krijg ik het tel nr van een leuk meisje (had wat gedronken, dan loopt het allemaal wel los..)durf ik niet te bellen/bericht sturen omdat ik er geen zin in heb om moeite in te steken (en van mezelf al verlegen..), en mocht het wat worden heb ik geen goed gevoel over het moeten binden en samen te zijn. (en geloof me, als het met iemand ooit wat zou worden zou ik van geluk mogen spreken dat zij het is) Uberhaupt de gedachte veel met iemand samen te moeten zijn word ik nu niet gelukkig van. Ik eet 's avonds liever alleen en zou willen dat iedereen me met rust liet.

Tv series/films die ik 2 jaar geleden nog leuk vond en heerlijk bij op de bank kon ploffen om eens van te genieten ben ik nu te lui voor, en als ik ze kijk vind ik het maar saai. Ik voel me soms een heel ander persoon als ik dit zo terug lees.

Maandag maar eens een afspraak maken bij de huisarts.. als je dit zo typt realiseer je je pas hoeveel je je oude ik mist, ik kan alleen zelf maar matig beoordelen wat er mis met me is.

Sorry toch langer geworden dan ik dacht -O-
pi_121158821
Klinkt wel alsof het een depressie kan zijn. Vrij typische symptomen eigenlijk.
Het is goed dat je naar je huisarts gaat:)
  † In Memoriam † vrijdag 4 januari 2013 @ 17:21:22 #6
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_121159251
quote:
0s.gif Op maandag 31 december 2012 11:49 schreef kingtoppie het volgende:

[..]

Yeah.....
Dat is wel zo, maar wat zal het verschil nou zijn tussen die 2?
Late reactie maar ik wil er nog wel even op ingaan.
Dus het verschil tussen ´fuck it, boeie´ zeggen en daadwerkelijk accepteren is er wel degelijk. Als het eerste werkte zouden we het toch allemaal doen? fuck it boeie (weet ff niet hoe ik het moet noemen :P) is afstoten en verzetten tegen iets wat er gewoon is. Het accepteren van wat er gebeurt is iets waar veel meer tijd overheen gaat en wat ook inzicht in de problematiek nodig heeft. Die kun je krijgen dmv psychologische of medische hulp of een combinatie.
:')
  zaterdag 5 januari 2013 @ 04:35:13 #7
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_121183930
Hebben jullie ook moeite met het accepteren van het dagelijkse leven na het zien van een film? Ik heb het gevoel dat wat ik ook doe, ik er nooit blij van kan worden. Ook niet de dingen die ik graag zou willen doen. Ik weet dat films en tv in het algemeen geen realistisch beeld geven van de werkelijkheid, maar dat gevoel kan ik niet van me afschudden. Zou het te maken kunnen hebben met het feit dat ik in mijn jeugd de tv als vervanging zocht voor het gebrek aan emotionele steun van mijn ouders en dat ik daarom moeilijk de knop kan omdraaien?
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_121207419
quote:
15s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 04:35 schreef Senor__Chang het volgende:
Hebben jullie ook moeite met het accepteren van het dagelijkse leven na het zien van een film? Ik heb het gevoel dat wat ik ook doe, ik er nooit blij van kan worden. Ook niet de dingen die ik graag zou willen doen. Ik weet dat films en tv in het algemeen geen realistisch beeld geven van de werkelijkheid, maar dat gevoel kan ik niet van me afschudden. Zou het te maken kunnen hebben met het feit dat ik in mijn jeugd de tv als vervanging zocht voor het gebrek aan emotionele steun van mijn ouders en dat ik daarom moeilijk de knop kan omdraaien?
Als dat voor jou zo voelt misschien wel.
Rustig aan.
pi_121207697
Ik heb jaren terug een hele depressieve periode gehad. En heel erg soms heb ik nog van die dagen...maar ik kan uit eigen ervaring wel vertellen dat wanneer je leven veranderd, jij zelf als persoon onvermijdelijk ook....uiteindelijk je toch anders naar dingen gaat kijken.

Dat kan je afdwingen en eigenlijk zinloos forceren met medicijnen(waar je dan vervolgens niet zonder kan) of je probeert jezelf zodanig te ontwikkelen én de tijd te nemen om dat te doen....dat je de wereld net iets leuker/mooier gaat vinden.

Niet iedereen hoeft trouwens een altijd lachende/vrolijke aap te zijn die niets serieus neemt hoor :)
  zondag 6 januari 2013 @ 00:58:21 #10
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_121216603
Ik kan hele grote angsten krijgen als ik werk. Ik weet niet precies waarom maar ik ben bang dat ik het fout doe.Vaak gaat dat ook gepaard met dwangstoornissen.

Heeft iemand dat ook?
pi_121219308
quote:
1s.gif Op zondag 6 januari 2013 00:58 schreef sonnyspek het volgende:
Ik kan hele grote angsten krijgen als ik werk. Ik weet niet precies waarom maar ik ben bang dat ik het fout doe.Vaak gaat dat ook gepaard met dwangstoornissen.

Heeft iemand dat ook?
Ja herkenbaar. Ik werd vroeger door mijn ouders vaak de grond in getrapt over te dik zijn (had maar iets overgewicht), dingen die ik deed waren vaak niet goed, kreeg vaak de schuld van dingen die ik niet gedaan had, fysieke en psychische mishandeling, enz.
Op mijn werk kreeg ik toen ik nog wat jonger was te maken met een groepje vervelende personen die alles van iedereen afkraakten als je niet met ze meedeed of mee lulde. De jongste was altijd het grootste slachtoffer, wat ik dus ook wel geweest ben.
Die periode had ik overwonnen, heb met wat collega's ervoor gezorgd dat ze overgeplaatst zijn.

Toch ervaar ik nog steeds een angstig gevoel op die werkplek en in openbare gelegenheden nu ook. Alsof ik alles fout doe. Maar ik dwing mezelf het te negeren. Hierdoor regelmatig hoofdpijn, duizelig, trauma en stress, wat weer extra versterkt wordt door iets van hogeraf (van mijn werk) wat speelt, iets wat ze steeds proberen te flikken bij mij. Dit doet me iedere dag regelmatig denken aan thuis, hoe mijn ouders vroeger deden bij mij. Ik weet niet wat dit is, net of er een vloek op me heerst.
Ik zou ook zo blij zijn als ik hier vanaf geholpen zou worden..
pi_121223054
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 21:33 schreef DrStrangeLoverrr het volgende:
Ik heb jaren terug een hele depressieve periode gehad. En heel erg soms heb ik nog van die dagen...maar ik kan uit eigen ervaring wel vertellen dat wanneer je leven veranderd, jij zelf als persoon onvermijdelijk ook....uiteindelijk je toch anders naar dingen gaat kijken.

Dat kan je afdwingen en eigenlijk zinloos forceren met medicijnen(waar je dan vervolgens niet zonder kan) of je probeert jezelf zodanig te ontwikkelen én de tijd te nemen om dat te doen....dat je de wereld net iets leuker/mooier gaat vinden.

Niet iedereen hoeft trouwens een altijd lachende/vrolijke aap te zijn die niets serieus neemt hoor :)
Ik ben al 12 jaar bezig (therapie), daarvoor was ik ook al depressief, ook "zinloos forceren met medicijnen" zoals jij dat noemt (overigens het meeste afgebouwd omdat we een ander middel gaan proberen).
Het klinkt zo alsof het gewoon je eigen "schuld" is als je depressief bent...
Tuurlijk kan het helpen, verandering, maar als het toch zo duidelijk was/is, waarom kampen dan nog steeds zoveel mensen met een depressie die blijft aanhouden.
Ik weet niet hoe ik het moet veranderen, ik wil van alles, maar het lukt niet, hoeveel tijd moet ik mezelf nog geven? Mijn vertrouwen is inmiddels een beetje weg...
Fake it till you make it...
  zondag 6 januari 2013 @ 12:06:13 #13
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_121223146
quote:
0s.gif Op zondag 6 januari 2013 02:49 schreef Bathurst.vxr8 het volgende:

[..]

Ja herkenbaar. Ik werd vroeger door mijn ouders vaak de grond in getrapt over te dik zijn (had maar iets overgewicht), dingen die ik deed waren vaak niet goed, kreeg vaak de schuld van dingen die ik niet gedaan had, fysieke en psychische mishandeling, enz.
Op mijn werk kreeg ik toen ik nog wat jonger was te maken met een groepje vervelende personen die alles van iedereen afkraakten als je niet met ze meedeed of mee lulde. De jongste was altijd het grootste slachtoffer, wat ik dus ook wel geweest ben.
Die periode had ik overwonnen, heb met wat collega's ervoor gezorgd dat ze overgeplaatst zijn.
Toch ervaar ik nog steeds een angstig gevoel op die werkplek en in openbare gelegenheden nu ook. Alsof ik alles fout doe. Maar ik dwing mezelf het te negeren. Hierdoor regelmatig hoofdpijn, duizelig, trauma en stress, wat weer extra versterkt wordt door iets van hogeraf (van mijn werk) wat speelt, iets wat ze steeds proberen te flikken bij mij. Dit doet me iedere dag regelmatig denken aan thuis, hoe mijn ouders vroeger deden bij mij. Ik weet niet wat dit is, net of er een vloek op me heerst.
Ik zou ook zo blij zijn als ik hier vanaf geholpen zou worden..
Ik heb al gauw dat ik 'dwang' krijg om dibgen te doen, dingen aanraken bijvoorbeeld. Heb jij dat ook?
pi_121226752
Dingen pakken, aanraken onder een soort van dwang heb ik als kind wel lang gehad, zo dat het anderen opviel, maar niet extreem. Dit is later wel zo'n beetje over gegaan. Oplaatst weet je gewoon hoe bepaalde dingen/spullen voelen als je ze aanraakt denk ik. Bij mij is dit wel voorbij nu.
Het lijkt wel alsof iemand 1 stoornis heeft, hier vaak ook nog een andere stoornis in lichte mate bij zit.
pi_121314903
Zo, deze week ga ik aan de AD.. Ben benieuwd of het werkt, ik hoop het in ieder geval heel erg.
Het werk lukt niet meer, wil alleen maar slapen of niks doen.. Schiet zo echt niet op. :(

Wil rust in mijn hoofd. Hopelijk helpen de AD erbij.
  † In Memoriam † woensdag 9 januari 2013 @ 11:21:26 #16
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_121345894
quote:
17s.gif Op dinsdag 8 januari 2013 16:13 schreef moeraskikker het volgende:
Zo, deze week ga ik aan de AD.. Ben benieuwd of het werkt, ik hoop het in ieder geval heel erg.
Het werk lukt niet meer, wil alleen maar slapen of niks doen.. Schiet zo echt niet op. :(

Wil rust in mijn hoofd. Hopelijk helpen de AD erbij.
welke ga je nemen?
:')
pi_121346612
quote:
1s.gif Op woensdag 9 januari 2013 11:21 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

welke ga je nemen?
Ik heb vanmiddag een afspraak met de dokter, dus dan gaan we kijken welke ik krijg.
Ik ben benieuwd..

En er was eigenlijk sprake van AD i.c.m. dagopname, maar dat is (gelukkig) nog niet aan de orde, we gaan het nu nog proberen met één keer in de week een gesprek i.c.m. de AD en als dat niet lukt toch aan dagopname denken.. Maar hopelijk is dat nog niet nodig. :{
pi_121346845
quote:
17s.gif Op dinsdag 8 januari 2013 16:13 schreef moeraskikker het volgende:
Zo, deze week ga ik aan de AD.. Ben benieuwd of het werkt, ik hoop het in ieder geval heel erg.
Het werk lukt niet meer, wil alleen maar slapen of niks doen.. Schiet zo echt niet op. :(

Wil rust in mijn hoofd. Hopelijk helpen de AD erbij.
Je begint laag dus reken zeker niet direct op resultaat.

Ik ben in oktober stapgewijs begonnen met 10 mg citalopram en in december ben ik al op 40 gezet
pi_121347323
Oké, dan ga ik er ook niet teveel op rekenen inderdaad, scheelt misschien weer frustratie. :)
Hoop alleen dat het binnenkort wel wát beter gaat, want als het zo veel langer door blijft gaan, verlies ik mijn baan straks nog.. ;(
Nou ja, meer dan mijn best kan ik op dit moment niet doen..
  † In Memoriam † woensdag 9 januari 2013 @ 12:07:55 #20
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_121347358
quote:
1s.gif Op woensdag 9 januari 2013 11:54 schreef tammepiet het volgende:

[..]

Je begint laag dus reken zeker niet direct op resultaat.

Ik ben in oktober stapgewijs begonnen met 10 mg citalopram en in december ben ik al op 40 gezet
10 is ook wel heel weinig. Ik heb 20 en 40 mg gehad, bij allebei had ik ernstige vermoeidheden als bij-effect maar dit verschilt ook per persoon. van 40 weer naar 20 is bij mij zonder enige problemen gegaan, van 20 naar 10 daarentegen was rampzalig.
:')
  † In Memoriam † woensdag 9 januari 2013 @ 12:09:24 #21
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_121347402
quote:
17s.gif Op woensdag 9 januari 2013 12:06 schreef moeraskikker het volgende:
Oké, dan ga ik er ook niet teveel op rekenen inderdaad, scheelt misschien weer frustratie. :)
Hoop alleen dat het binnenkort wel wát beter gaat, want als het zo veel langer door blijft gaan, verlies ik mijn baan straks nog.. ;(
Nou ja, meer dan mijn best kan ik op dit moment niet doen..
Onthoud de eerste paar weken (reken iig op 2) van medicatie werkt het nog niet, er kunnen júist bijeffecten komen. Daarom geven artsen vaak oxazepam of een ander instantrustmiddel mee
:')
pi_121347646
Dankjewel voor de informatie!
Ik heb vroeger ook AD gehad, maar eerlijk gezegd is dat alweer zolang geleden dat ik het niet meer zo goed weet.

Ik hoor het straks allemaal wel. :)
  † In Memoriam † woensdag 9 januari 2013 @ 12:26:19 #23
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_121347981
quote:
17s.gif Op woensdag 9 januari 2013 12:16 schreef moeraskikker het volgende:
Dankjewel voor de informatie!
Ik heb vroeger ook AD gehad, maar eerlijk gezegd is dat alweer zolang geleden dat ik het niet meer zo goed weet.

Ik hoor het straks allemaal wel. :)
Er zijn ook verschillende soorten AD he. Ik geloof dat het meest voorgeschreven medicijn in NL SSRI's zijn (inb4 paracetamol, het meest VOORGESCHREVEN :P)

Je hebt dus SSRI, antipsychotica en nog een soort. Bij SSRI word de opnamesnelheid van de serotinine bevorderd waardeoor dus je angst wat minder word. Hierdoor kun je dus (dat is het idee iig) helderder denken en voelen en op basis daarvan je levensstijl en denkstijl aanpassen zodat het daarna zonder kan, of nog met als het zo werkt.
:')
pi_121355704
Ik meld me ook maar weer eens. Het gaat redelijk, heb geprobeerd dmv een afscheidsritueel wat dingen proberen af te sluiten en los te laten. Dat was heel emotioneel en moeilijk. En nu zit ik in zo'n fase: Wat nu? Waar moet ik heen? Hoe lang duurt dit nog? (ik weet, je bent nooit klaar).

Ik heb ook te horen gekregen dat ik aanspraak maak op een WIA (WGA). Ik kan niet zeggen dat ik daar nou heel erg trots op ben. Aan de ene kant wil ik dat helemaal niet, anderzijds vind ik het fijn te merken dat -nu ik mezelf eindelijk ook eens echt serieus neem- het UWV dat ook doet. Hoewel, ik ben nog niet bij de werkcoach geweest...

Nou goed, ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik hier kom doen, het is gewoon even wat mistig geloof ik.
  woensdag 9 januari 2013 @ 15:59:46 #25
242120 Danielle83
Don’t dream it, be i
pi_121356092
Ik meld me ook weer even. Het gaat gelukkig wel beter alleen ik heb een rare bijwerking van Sertraline gekregen. Ik blijf mijn benen bewegen in mijn slaap :') Ik voel het de ochtend erna ook en uitgerust ben ik niet. Heeft iemand dit ook wel is ervaren? Ik denk dat mijn spieren niet volledig kunnen ontspannen..
pi_121360481
Ik heb t gelukkig niet met de sertraline. Maar je hoort deze bijwerking bij ad's wel vaker. Lijkt me iets om te bespreken en als je er veel last van hebt, misschien toch andere ad overwegen?
  woensdag 9 januari 2013 @ 20:18:11 #27
392981 Misvatting
Zo bedoel ik het niet
pi_121366652
Vandaag ook het label depressief gekregen van de huisarts, ik weet niet zo goed wat ik er mee moet. Volgende week naar de psycholoog, ik ben benieuwd hoe dat dan gaat en wat er gaat gebeuren.

Het is voor mij nog surrealistisch, ik hecht er nog niet echt een waarde aan, wat kan een huisarts weten na een gesprek van 20 minuten en een vragenlijstje..

Ergens geeft het ook wel een beetje rust dat ik weet dat er iets is, nu nog werken aan een oplossing, ik kijk er tegenop maar tegelijkertijd wil ik ook dat er iets gaat veranderen.
pi_121380299
Goed na al die maanden lopen lurken hiero nu maar me eigen verhaal vertellen.

Eind oktober kreeg ik een hyperventilatie op het werk ( horeca kok ) waarbij ik flauwviel. Ben toen na spoedeisende hulp gegaan omdat ik niet wist wat het was. ik kreeg toen oxzazepam mee. Geslikt paar dagen. Ik kon niet meer goed slapen de oxzazepam werd stop gezet. Kreeg toen slaappillen maar daar raakte ik van in paniek. Terug na de oxzazepam. De dokter liet me bloedprikken(schildtklier en inzinkeningen en algemeen cheak) en hartfilmpje niks aan de hand. Maar ik bleef slecht slapen. Sinds die tijd kreeg ik steeds deja vu aanvallen en door die aanvallen kreeg ik angst aanvallen ik durf niet meer alleen te zijn. Ben bang om over straat te lopen en iemand die me dan bv neersteekt of dat je in het nieuws slechte dingen hoorden dat je denkt dat je het ook heb. Heb nu ook steeds lamme armen en pijn op de borst. Sinds een paar weken heb bijna elke minuut van de dag een déjà vu. Gaat misselijkheid en duizeligheid vooraf . Werk nog steeds.toen mijn huisarts mij doorverwezen na dimence begin december. Arts er van heeft alprazolam 3x daags en floroxzetine 20mg gegeven en morgenvroeg weer intake om half negen maar ik kan niet slapen dus ik dacht ik typ dotbmaar om me verhaal toch beetje te doen excuses voor spelfouten heb dit op de mobiel getypt
als ik er lekkere ruk aangeeft. Dan spuit ik zo een volwassen vent van zijn scooter.
-geen browserverneukende links in je sig graag-
pi_121384817
Ik heb de AD Citalopram gekregen van de dokter.
Vanmorgen begonnen met 20 mg per dag. :)

Nu 2 tot 3 weken wachten en dan met de dokter overleggen hoe het aanslaat e.d.

Ik ben benieuwd!
pi_121422308
Gaat weer kut, maar heb ook niet de energie om er iets tegen te doen eigenlijk... Gaat lekker dus.
Rustig aan.
pi_121432385
quote:
17s.gif Op donderdag 10 januari 2013 10:02 schreef moeraskikker het volgende:
Ik heb de AD Citalopram gekregen van de dokter.
Vanmorgen begonnen met 20 mg per dag. :)

Nu 2 tot 3 weken wachten en dan met de dokter overleggen hoe het aanslaat e.d.

Ik ben benieuwd!
Ik wil je niet ontmoedigen, maar mijn libido is er héél sterk van verzwakt... Ook ben ik nogal bijgekomen (en het gaat er niet meer af, maar het is niet zo erg aangezien ik toch veel te slank was).
pi_121433309
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 13:47 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Ik wil je niet ontmoedigen, maar mijn libido is er héél sterk van verzwakt... Ook ben ik nogal bijgekomen (en het gaat er niet meer af, maar het is niet zo erg aangezien ik toch veel te slank was).
ik ben juist afgevallen de afgelopen 2weken, ben ik nu bijna 9kilo kwijt :')
als ik er lekkere ruk aangeeft. Dan spuit ik zo een volwassen vent van zijn scooter.
-geen browserverneukende links in je sig graag-
pi_121433401
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 14:11 schreef Silver_Shark het volgende:

[..]

ik ben juist afgevallen de afgelopen 2weken, ben ik nu bijna 9kilo kwijt :')
Dat kan natuurlijk ook... maar wat; 9 kilo? :o
pi_121436385
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 13:47 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Ik wil je niet ontmoedigen, maar mijn libido is er héél sterk van verzwakt... Ook ben ik nogal bijgekomen (en het gaat er niet meer af, maar het is niet zo erg aangezien ik toch veel te slank was).
Mijn libido was sowieso al bar laag. :') Dus kan niet echt slechter, haha.
Gelukkig accepteert mijn vriend het wel. :)

En qua gewichtsverandering, ik merk het vanzelf wel. De dokter heeft tegen mij gezegd dat ik niet ál te veel zal aankomen. Maar ik zie wel. :P
pi_121443305
Gister wederom bij de GGZ geweest (voor de 4e keer deze week :') ), dit keer bij een psychiater. Wel nieuwe medicatie voor m'n ADD (concerta) meegekregen, geen antidepressiva, ze vond me daar eigenlijk nog wat te jong voor. Aan de ene kant fijn want ik wil niet nog meer troep in m'n lichaam hebben zitten, aan de andere kant weet ik niet zo goed wat ik er mee moet. Ik zit toch wel in een redelijk diep dal en zie het echt niet meer zitten allemaal. :\
Wel ga ik beginnen met andere therapie, cognitieve gedragstherapie heb ik langs horen komen maar ik weet niet zeker of dit het ook was... ik laat het wel allemaal over me heen komen, voor nu ga ik lekker niksen op de bank want ik zie het echt even niet meer zitten allemaal. -O-
pi_121444018
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 18:46 schreef msacras het volgende:
ginnen met andere therapie, cognitieve gedragstherapie heb ik langs horen komen maar ik weet niet zeker of dit het ook was... ik laat het wel allemaal over me heen komen, voor nu ga ik lekker niksen op de bank want ik zie het echt even niet meer zitten allemaal. -O-
:*
Rustig aan.
pi_121444056
3e avond op rij niet chill, straks maar ff sporten.
Rustig aan.
pi_121448778
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 19:10 schreef kingtoppie het volgende:
3e avond op rij niet chill, straks maar ff sporten.
Heeft het je een beetje geholpen? Enig idee waarom je je nu weer zo voelt?
pi_121450466
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 21:09 schreef Nyota het volgende:

[..]

Heeft het je een beetje geholpen? Enig idee waarom je je nu weer zo voelt?
Ik weet niet wat ik aanmoet met het leven niks geeft voldoening... Niks raakt me in positieve zin.

Waarom ik me dus zo voel? Gebrek aan echt positieve dingen int leven die me ehm ja... Motiveren en levenslustig maken ofzo.
/ denk ik.
Rustig aan.
pi_121452960
quote:
0s.gif Op donderdag 10 januari 2013 00:58 schreef Silver_Shark het volgende:
Goed na al die maanden lopen lurken hiero nu maar me eigen verhaal vertellen.

Eind oktober kreeg ik een hyperventilatie op het werk ( horeca kok ) waarbij ik flauwviel. Ben toen na spoedeisende hulp gegaan omdat ik niet wist wat het was. ik kreeg toen oxzazepam mee. Geslikt paar dagen. Ik kon niet meer goed slapen de oxzazepam werd stop gezet. Kreeg toen slaappillen maar daar raakte ik van in paniek. Terug na de oxzazepam. De dokter liet me bloedprikken(schildtklier en inzinkeningen en algemeen cheak) en hartfilmpje niks aan de hand. Maar ik bleef slecht slapen. Sinds die tijd kreeg ik steeds deja vu aanvallen en door die aanvallen kreeg ik angst aanvallen ik durf niet meer alleen te zijn. Ben bang om over straat te lopen en iemand die me dan bv neersteekt of dat je in het nieuws slechte dingen hoorden dat je denkt dat je het ook heb. Heb nu ook steeds lamme armen en pijn op de borst. Sinds een paar weken heb bijna elke minuut van de dag een déjà vu. Gaat misselijkheid en duizeligheid vooraf . Werk nog steeds.toen mijn huisarts mij doorverwezen na dimence begin december. Arts er van heeft alprazolam 3x daags en floroxzetine 20mg gegeven en morgenvroeg weer intake om half negen maar ik kan niet slapen dus ik dacht ik typ dotbmaar om me verhaal toch beetje te doen excuses voor spelfouten heb dit op de mobiel getypt
Gewoon terug naar de HA gaan als er wat is hoowr!
Fluoxetine is best wel sterk qua stimulans, itt tot bv paroxetine of fluvoxamine. Of mirtazepine, amitryptyline, trazodone, of iets dergelijks.
En alprazolam werkt vooral op de angst maar amper sedatie(maar misschien heb je dat nodig bv voor je werk eventueel)
Temazepam maakt mij bv rustig maarum, dat moet je niet overdag nemen is eigelyk n slaap pil nouja inslapertje een echte slaappil is nitrazepam of flunitrazepam :P die laatste is wat gevaarlijk though, icm alcohol bv.
Je kunt zelf bij de drogist tegenwoordig melatonine 1.5mg kopen en ook cinnarizine en noscapine.
Ik zeg niet dat je het moet nemen maar ze geven alle 3 wel wat rust in bepaalde doseringen:$;p
pi_121453021
Ik zelf probeer altijd maar aan de positieve dingen te denken die ik wel heb. Al is het er maar 1 weet je! Niet opgeven :)
pi_121453587
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 22:30 schreef ScarFace- het volgende:
Ik zelf probeer altijd maar aan de positieve dingen te denken die ik wel heb. Al is het er maar 1 weet je! Niet opgeven :)
Kate bush der muziek is positief :P
Rustig aan.
pi_121455442
quote:
17s.gif Op donderdag 10 januari 2013 10:02 schreef moeraskikker het volgende:
Ik heb de AD Citalopram gekregen van de dokter.
Vanmorgen begonnen met 20 mg per dag. :)

Nu 2 tot 3 weken wachten en dan met de dokter overleggen hoe het aanslaat e.d.

Ik ben benieuwd!
He top ik slik deze ook zoals je al eerder las.
pi_121503774
pff, ik weet niet wat ik heb. Ik heb eind vorig jaar een afscheidsritueel uitgevoerd om verlangens van vroeger gedag te zeggen. Ik ben vorig jaar heel hard hier mee bezig geweest en heb ook al zeker veel stappen gemaakt.

Maar het voelt allemaal nu zo doelloos. Ik heb genoeg dingen staan die ik wil gaan doen, maar op de een of andere manier kan ik me er niet toe zetten. Ik ben bezig met een loopbaancoach, maar de nieuwe opdracht is zo lastig en soort van beangstigend ofzo. Ook heb ik nog een aantal e-curssusen staan die ik kan gaan doen.

Maar er echt mee beginnen, het lukt allemaal niet. Soms denk ik dat ik mezelf maar eens een goede trap onder m'n kont moet geven. Of meer werken met mezelf belonen enzo. Maar ja, ik weet het allemaal even niet. Ondertussen probeer ik aan anderen wel te laten zien dat ik echt wel hard bezig ben etc etc, maar misschien is dat wel niet zo. Ofzo. Aaargh.

En misschien plan ik wel te weinig leuke dingen: het zijn met name dingen waarvan ik weet dat het goed is als ik ze ga doen. Misschien leg ik mezelf wel weer te veel druk op, waardoor ik al weer af haak.

Nou goed, ik weet het dus even niet zo goed. Iemand misschien tips om toch te komen tot de dingen en hoe een balans vinden tussen energiegevers en -nemers?
pi_121506166
Als die opdracht zo lastig is, moet je het daar dan niet met je loopbaancoach over hebben?

Ik ga morgen starten met nieuwe medicatie
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
.

[ Bericht 56% gewijzigd door Nijna op 13-01-2013 16:00:01 ]
Fake it till you make it...
pi_121508556
even kort berichtje.
hier ben ik 10 dagen weggeweest en ik moet zeggen dat dat heel positief was voor mij. Want heb nu minder last van mijn "spoken", hoewel op bepaalde momenten het heel hard terugkomt.

Maar goed, binnenkort heb ik een gesprek met een psychiater, want ze willen kijken of ik niet een vorm van ptss heb, en ze willen mischien EMDR terapie gaan gebruiken bij mij.
Maar alles hangt af van het gesprek met de psychiater.
pi_121508761
Succes cafpow, wat houdt het voor jou in als je ptss zou hebben? Dat je erg praktisch met je problemen aan de slag kan misschien? Of dat het extra moeilijk voor je wordt?
Rustig aan.
pi_121511478
Gisteren voor het eerst sinds januari 2007 weer eens auto gereden.

Go citalopram. Zo trots als een pauw op mezelf.
  zondag 13 januari 2013 @ 18:03:55 #49
262 Re
Kiss & Swallow
pi_121511791
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2013 15:54 schreef Nijna het volgende:
Als die opdracht zo lastig is, moet je het daar dan niet met je loopbaancoach over hebben?

Ik ga morgen starten met nieuwe medicatie
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
.
succes
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_121521461
Mja, ik vind de opdracht denk ik met name lastig omdat ik alleen maar beren zie: het gaat vast niet lukken en dat waar ik nu naar toe lijk te gaan, kan ik toch helemaal niet en er is geen werk in etc etc. Vooral in beperkingen denken dus.

Bleh. Ik heb trouwens vrijdag wel mijn emdr traject afgerond en daar ben ik wel blij mee :)

En succes Nijna met de medicatie in de k.
pi_121522326
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2013 16:55 schreef kingtoppie het volgende:
Succes cafpow, wat houdt het voor jou in als je ptss zou hebben? Dat je erg praktisch met je problemen aan de slag kan misschien? Of dat het extra moeilijk voor je wordt?
Kan je de vraag een beetje verhelderen, want ik volg het niet helemaal???
pi_121522455
@Tammepiet
_O_ *O* maar ik begrijp dus dat jij problemen hebt met autorijden???

@Nyota,
tja bergendenken, herkenbaar. Uiteindelijk moet je gewoon gaan doen en meestal vallen dingen wel mee.

Trouwens, jij hebt emdr gehad begrijp ik? Wat deed je precies..waren de eerste keren heel zwaar???
pi_121524593
Nijna, Ga je dan weer intern? of is het open deuren?

Succes in ieder geval, ik hoop dat deze medicijnen beter werken voor je!

Hier eigenlijk geen klachten op t moment, Ik zit weer goed ingesteld op de nieuwe AD, en verder vind ik het op dit moment allemaal wel ff best, Eind 2012 zat ik iedere dag vacatures te kijken, En nu geef ik mezelf ff rust!!
S. 2014
J. 2016
pi_121524776
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2013 21:21 schreef cafpow het volgende:
@Tammepiet
_O_ *O* maar ik begrijp dus dat jij problemen hebt met autorijden???

@Nyota,
tja bergendenken, herkenbaar. Uiteindelijk moet je gewoon gaan doen en meestal vallen dingen wel mee.

Trouwens, jij hebt emdr gehad begrijp ik? Wat deed je precies..waren de eerste keren heel zwaar???
Klopt. Ik rij tot begin maart nog met mijn pa samen. 4 ogen zien meer dan 2. Rem niet op tijd voor bochten en rij nogal langs de auto's. Dat soort werk zeg maar. Vandaag ook snelweg weer eens gepakt.

Mijn ma deed jankend van geluk de deur voor me open. 2013 brengt tot nu toe erg veel goeds.
pi_121525398
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2013 21:21 schreef cafpow het volgende:
@Tammepiet
_O_ *O* maar ik begrijp dus dat jij problemen hebt met autorijden???

@Nyota,
tja bergendenken, herkenbaar. Uiteindelijk moet je gewoon gaan doen en meestal vallen dingen wel mee.

Trouwens, jij hebt emdr gehad begrijp ik? Wat deed je precies..waren de eerste keren heel zwaar???
Ik heb het 8 jaar geleden eens gehad (dat was meer complex) en recent dus ook, en dat was vanwege iets heel specifieks (pm me maar als je daar meer over wil weten, kan het misschien wat duidelijker maken).

Het meest recente traject was echt wel zwaar: het waren sessies van anderhalf uur en je kon me daarna opvegen. Een keer was ik tot 5 dagen erna zo moe en moest echt elke dag nog 2x2 uur overdag slapen.

Maar het heeft me goed gedaan :) Ben benieuwd voor je!
pi_121538567
quote:
1s.gif Op zondag 13 januari 2013 21:55 schreef tammepiet het volgende:

[..]

Klopt. Ik rij tot begin maart nog met mijn pa samen. 4 ogen zien meer dan 2. Rem niet op tijd voor bochten en rij nogal langs de auto's. Dat soort werk zeg maar. Vandaag ook snelweg weer eens gepakt.

Mijn ma deed jankend van geluk de deur voor me open. 2013 brengt tot nu toe erg veel goeds.
ach, het is al een stap vooruit. En je hebt dus al wel een rijbewijs begrijp ik ??? Of niet? Maar goed, heel verstandig om gewoon met pa samen te rijden je moet pas zelfstandig rijden als je er klaar voor bent :)
pi_121551165
Ik voel me de laatste tijd zo leeg van binnen. Ik wil niks, heb weinig energie, kan me nergens toe zetten, en meh. Het is natuurlijk beter dan alleen maar depressieve gevoelens maar hier wordt ik ook niet echt vrolijker van -O- Het feit dat het steeds meer winter wordt (sneeuw :'( ) helpt ook niet echt mee. Iemand met hetzelfde probleem?
pi_121565111
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2013 21:53 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Nijna, Ga je dan weer intern? of is het open deuren?

Intern, open afdeling.
Fake it till you make it...
pi_121568439
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 21:05 schreef Nijna het volgende:

[..]

Intern, open afdeling.
Succes!!

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
S. 2014
J. 2016
pi_121568537
*Meldt* (met moeite)

Geen officiële diagnose, maar last van alle voorkomende criteria van een gegeneraliseerde angststoornis. De laatste maanden ging het erg goed (eigenlijk had ik gewoon nergens last van, geen enkele spreekwoordelijke beer op de weg!), maar door recent gelazer komt het in alle hevigheid (of iets eerlijker; nog erger) terug.

Meer mensen die hier hinder van ondervinden? En dan met name de terugvallen bij tegenslag?
Tante minthy!! O+
Achtbaan1 is voor mij te intens
pi_121568579
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 21:05 schreef Nijna het volgende:

[..]

Intern, open afdeling.
Succes O+
Tante minthy!! O+
Achtbaan1 is voor mij te intens
pi_121573867
goed, ik heb dus verschillende soorten intakes gehad, ik begin met een acute dagdeel opname 6 weken lang, ik heb gehoord dat mijn 0uren contract niet verlengt wordt dus ik moet even uitdokteren hoe ik dat ga regelen. want ik heb geen puf en energie om te gaan werken.

wel een nieuwe medicatie na de AD en alprazolam; olanzapine moet de vervanger worden van risperidon waar ik heel slecht op reageerde.

en ik moet morgen een afspraak maken bij een neuroloog heb een doorverwijzing gekregen van me HA om even een CT-scan te maken.
als ik er lekkere ruk aangeeft. Dan spuit ik zo een volwassen vent van zijn scooter.
-geen browserverneukende links in je sig graag-
pi_121574409
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 16:19 schreef msacras het volgende:
Ik voel me de laatste tijd zo leeg van binnen. Ik wil niks, heb weinig energie, kan me nergens toe zetten, en meh. Het is natuurlijk beter dan alleen maar depressieve gevoelens maar hier wordt ik ook niet echt vrolijker van -O- Het feit dat het steeds meer winter wordt (sneeuw :'( ) helpt ook niet echt mee. Iemand met hetzelfde probleem?
Of het beter is...

Ik zeg nee, ik heb het zelf ook gehad toen ik nog een beetje afgstompt was door de AD.
De kilo's vlogen er vanaf, totaal geen wil om te eten of om iets te doen, als je depressief bent ben je zelfs minder willoos dan dat...

Maar dat was ik...
Zorg even extra goed voor jezelf want dat laat je nu misschien sneller verslenteren.
Rustig aan.
pi_121581637
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 23:38 schreef kingtoppie het volgende:

[..]

Of het beter is...

Ik zeg nee, ik heb het zelf ook gehad toen ik nog een beetje afgstompt was door de AD.
De kilo's vlogen er vanaf, totaal geen wil om te eten of om iets te doen, als je depressief bent ben je zelfs minder willoos dan dat...

Maar dat was ik...
Zorg even extra goed voor jezelf want dat laat je nu misschien sneller verslenteren.
Het enige probleem is dat ik geen AD slik... Ik slik al zoveel pillen op het moment dat ik dat liever niet wou en de psychiater leek het ook niet verstandig ook ivm mn leeftijd e.d. Ook houdt me tegen dat ik inderdaad vaak heb gehoord dat AD je heel erg vlak maakt, waar ik ook niet op zit te wachten. Nu heb ik ook nog postieve periodes (manisch hè), en ik ben bang dat met AD ook dat weg gaat en alleen maar alles kut is. Ik heb echt de neiging om gewoon alles maar te laten gaan, ik wil een winterslaap van 2 maanden houden als het zou kunnen. Tsja...
pi_121586085
En een stemmingsstabilisator msacras (uiteraard in overleg met de psychiater)? AD kunnen ook een manie triggeren.
Daarnaast: sport kan helpen. Hoe moeilijk het ook is om je bed uit te komen.
[b]Op dinsdag 27 januari 2009 21:01 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
We zijn gewoon een topic vol dysfunctional awesomeness! And proud of it!
pi_121605893
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 januari 2013 11:41 schreef Ewelina het volgende:
En een stemmingsstabilisator msacras (uiteraard in overleg met de psychiater)? AD kunnen ook een manie triggeren.
Daarnaast: sport kan helpen. Hoe moeilijk het ook is om je bed uit te komen.
Klopt, ik hardloop erg graag, maar nu er 15 cm sneeuw ligt wordt dat moeilijk. :9
Maar over die stemmingsstabilisatoren, morgen ga ik weer naar een psycholoog (psychiatrisch verpleegkundige... psychiater... geen idee wat ze nou eigenlijk is) en dan zal ik er eens naar vragen.
pi_121726493
Zo vanmorgen gesprek gehad over PTSS. Volgens de psychiater waar ik mee sprak lijkt medicatie hem wat overdreven, vooral omdat ik er dan 6 maanden aan vast zit. En de klachten langzaam afnemen.
Dus EMDR lijkt een betere optie, maar deels ook niet essentieel, maar omdat hij zelf geen EMDR kan doen, gaat hij volgende week overleggen met de persoon die dat wel kan, en kijken of het daadwerkelijk kan helpen bij sommige "hinderlijke" klachten.
Dus nog maar even afwachten, maar de kans dat er EMDR gedaan gaat worden is er wel.

Verder tja, is het hier op en af. Ik merk wel dat ik moe en somberder ben en wat lustelozer, maar goed het weer werkt ook niet helemaal mee....maar volgende week weer een gesprek met normale hulpverlener.

Ik merk wel dat het met de huidige wat minder klikt dan de vorige, ligt deels ook aan mij..maar ik voel toch kinderachtiger behandeld. En ik mis de humor die de andere persoon inbracht ook wel een beetje. Maar goed ik moet ook wennen... aan een andere aanpak en andere persoon :)
pi_121733429
Momenteel gaat het verschrikkelijk hier. Ik moet mezelf tegenhouden om de boel niet kort en klein te slaan.

Het kan zijn dat ik jullie eens heb verteld over een opleiding; wel; deze mag ik weer eens voor een flutreden niet volgen. Dit is weer eens een zoveelste teleurstelling op korte tijd.

Ik kan er echt niet meer tegen gewoonweg... Ik snap niet wat ik verkeerd heb gedaan dat ze me altijd weer moeten kunnen tegenwerken.

Ik zou zo graag naar m'n begeleidster bellen nu, maar helaas zit zij niet in het weekend. Naar iemand anders bellen (zo'n idiote gratis lijn) wil ik niet.
pi_121742762
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 22:01 schreef minthy het volgende:
*Meldt* (met moeite)

Geen officiële diagnose, maar last van alle voorkomende criteria van een gegeneraliseerde angststoornis. De laatste maanden ging het erg goed (eigenlijk had ik gewoon nergens last van, geen enkele spreekwoordelijke beer op de weg!), maar door recent gelazer komt het in alle hevigheid (of iets eerlijker; nog erger) terug.

Meer mensen die hier hinder van ondervinden? En dan met name de terugvallen bij tegenslag?
Niemand? ;(
Tante minthy!! O+
Achtbaan1 is voor mij te intens
pi_121742920
Sorry dat ik even kom binnenvallen maar in oud en in mijn directe omgeving ter sprake gebracht van mijn angsten de laatste tijd. Ben bij de huisarts geweest en die heeft mij Bromazepam 6 mg voorgeschreven en dan iedere dag 3 mg en indien nodig meer... ze vertelde me dat ik een angststoornis heb en kan Woensdag al terrecht bij de psycholoog in de praktijk. Nu heb ik Woensdag en gister enorm goed geslapen (mijn angsten zijn voornamelijk savonds en in de nacht overdag heb ik een ritme opgedrongen waar mijn vriend me ook in steunt) ik voelde wel nog wat onrust en soms dacht ik nog wel eens aan bepaalde dingen maar dat schoot echt snel voorbij.. nu is mijn vriend van huis en krijg ik het dus weer heel erg benauwd.. al gebeld enzo maar neemt niet op nu zit ik te twijfelen of ik over moet gaan op 4,5 mg maar weet niet of je een siegel op moet bouwen hiervan.

Dus mijn vraag moet mijn Lichaam een spiegel opbouwen met de bromazepam en moet ik dus beter tot maandag wachten dat mijn huisarts er is of kan ik gewoon ophogen tot 4,5 omdat het meteen zou moeten werken voldoende ?

Ook word ik rond 7 uur smorges wakker en heb dan weer angsten en moeilijk inslapen maar had begrepen dat bromazepam 17 uur zou werken? ik neem ze rond 7 uur savonds
2 liefdes 1 leven(L), 2 levens 1 liefde(L)
pi_121742963
quote:
13s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 19:18 schreef Little_Dolls het volgende:

Ik zou zo graag naar m'n begeleidster bellen nu, ma
mag ik weten vanwege welke reden je de opleiding niet mag volgen? En tja, probeer het vanuit een ander daglicht te benaderen..ja het is lastig. Maar niet iedereen werkt je tegen of wel???
pi_121743185
quote:
13s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 19:18 schreef Little_Dolls het volgende:

Ik zou zo graag naar m'n begeleidster bellen nu, ma
mag ik weten vanwege welke reden je de opleiding niet mag volgen? En tja, probeer het vanuit een ander daglicht te benaderen..ja het is lastig. Maar niet iedereen werkt je tegen of wel???

quote:
1s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:05 schreef minthy het volgende:

[..]

Niemand? ;(
Sorry kan je hier niet mee helpen..

quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:08 schreef Sam1993 het volgende:
Sorry dat ik even kom binnenvallen maar in oud en in mijn directe omgeving ter sprake gebracht van mijn angsten de laatste tijd. Ben bij de huisarts geweest en die heeft mij Bromazepam 6 mg voorgeschreven en dan iedere dag 3 mg en indien nodig meer... ze vertelde me dat ik een angststoornis heb en kan Woensdag al terrecht bij de psycholoog in de praktijk. Nu heb ik Woensdag en gister enorm goed geslapen (mijn angsten zijn voornamelijk savonds en in de nacht overdag heb ik een ritme opgedrongen waar mijn vriend me ook in steunt) ik voelde wel nog wat onrust en soms dacht ik nog wel eens aan bepaalde dingen maar dat schoot echt snel voorbij.. nu is mijn vriend van huis en krijg ik het dus weer heel erg benauwd.. al gebeld enzo maar neemt niet op nu zit ik te twijfelen of ik over moet gaan op 4,5 mg maar weet niet of je een siegel op moet bouwen hiervan.

Dus mijn vraag moet mijn Lichaam een spiegel opbouwen met de bromazepam en moet ik dus beter tot maandag wachten dat mijn huisarts er is of kan ik gewoon ophogen tot 4,5 omdat het meteen zou moeten werken voldoende ?

Ook word ik rond 7 uur smorges wakker en heb dan weer angsten en moeilijk inslapen maar had begrepen dat bromazepam 17 uur zou werken? ik neem ze rond 7 uur savonds
Hmm..kan je hier niet mee helpen. Is er niet een specifiek iets wat je tot rust brengt, bijv. bepaalde muziek ofzo?
Want zelf besluiten qua medicatie..tja is niet altijd even hadig...
pi_121743346
Ik heb dus echt geen idee wat me zou kunnen kalmeren ik weet ook pas sinds woensdag dat het echt iets is.. ik weet het aan hormonen (zwangerschap implanon)

Een spiegel opbouwen is prima maar ze heeft het er niet bijgezegd en kan het ook niet vinden in de bijsluiter. zodoende zit ik te twijfelen of dat ik niet gewoon op kan hogen voor nu ze vertelde me dat het mocht maja na 2 dagen al ?
2 liefdes 1 leven(L), 2 levens 1 liefde(L)
pi_121744141
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:14 schreef Sam1993 het volgende:
Ik heb dus echt geen idee wat me zou kunnen kalmeren ik weet ook pas sinds woensdag dat het echt iets is.. ik weet het aan hormonen (zwangerschap implanon)

Een spiegel opbouwen is prima maar ze heeft het er niet bijgezegd en kan het ook niet vinden in de bijsluiter. zodoende zit ik te twijfelen of dat ik niet gewoon op kan hogen voor nu ze vertelde me dat het mocht maja na 2 dagen al ?
hmm..tja vaak heeft medicatie ook een inwerktijd. Maar wat mijn moeder een keer gedaan heeft lang geleden toen het echt teveel werd voor mij. ik moest toen 1 tablet per dag slikken, maar de angst was zo hevig, dat ze 1 tablet in ruim 5 stukjes heeft gesneden/geslagen enz. En dus heel klein beetje opgehoogd.

En verder lijkt het me handig om zowieso op onderzoek uit te gaan naar wat je een beetje kalmeert... :)
pi_121744188
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:08 schreef cafpow het volgende:

[..]

mag ik weten vanwege welke reden je de opleiding niet mag volgen? En tja, probeer het vanuit een ander daglicht te benaderen..ja het is lastig. Maar niet iedereen werkt je tegen of wel???
Ik vind het zelf niet zo duidelijk. Het heeft iets met m'n opleidingsniveau en leeftijd te maken, maar het toppunt is dat je niet eens een A2 moet hebben voor die opleiding (zorgkunde).

Ik ben gewoon helemaal op mentaal. Ik zou soms echt serieus willen opgenomen worden, maar ik ben bang dat mijn altijd zo positieve moeder dat weer uit m'n hoofd zal proberen te praten en m'n relatie dan wel helemáál kapot zou gaan.
pi_121744299
Ikkan per 1,5 mg ophogen omdat er al breeklijntjes opzitten. wat me een beetje kan kalmeren moet ik inderdaad even voor rond kijken. Ik wacht het gewoon nog eventjes af mijn vriend is inmiddels thuis en dat helpt al wel een beetje :) hopelijk lukt het zo tot maandag en kan ik dan bellen met de ha.
2 liefdes 1 leven(L), 2 levens 1 liefde(L)
pi_121744452
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:26 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Ik vind het zelf niet zo duidelijk. Het heeft iets met m'n opleidingsniveau en leeftijd te maken, maar het toppunt is dat je niet eens een A2 moet hebben voor die opleiding (zorgkunde).

Ik ben gewoon helemaal op mentaal. Ik zou soms echt serieus willen opgenomen worden, maar ik ben bang dat mijn altijd zo positieve moeder dat weer uit m'n hoofd zal proberen te praten en m'n relatie dan wel helemáál kapot zou gaan.
Hoe oud ben je? En woon je nog thui? Afhankelijk van je leeftijd is uit huis mischien een optie, of met je begeleiders(psych) praten over begeleid wonen als alleen wonen teveel is, want dan creer je bewust een afstand met je ouder(s) en ben je veel vrijer in eigen doen en laten...
pi_121744874
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:30 schreef cafpow het volgende:

[..]

Hoe oud ben je? En woon je nog thui? Afhankelijk van je leeftijd is uit huis mischien een optie, of met je begeleiders(psych) praten over begeleid wonen als alleen wonen teveel is, want dan creer je bewust een afstand met je ouder(s) en ben je veel vrijer in eigen doen en laten...
Ik word 20. Ik woon bij mijn vriend en die vindt nu natuurlijk ook weer dat ik maar niet te veel hoop moet hebben... en "Als je werkt kun je ook depressief zijn" :|W
pi_121745372
Laatste tijd weinig last van depressie, maar des te meer van ADD. Ook niet heel handig, maar wel fijn opzich. :') Gisteravond wel een breekmoment door alle stress en alles wat kut gaat maar ik voel me al weer een stuk beter. Hoe gaat het verder met iedereen hier?
pi_121745493
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:47 schreef msacras het volgende:
Hoe gaat het verder met iedereen hier?
Zoals je ziet... ;(
pi_121745844
quote:
9s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:49 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Zoals je ziet... ;(
Aw ik heb het net gelezen, dat is naar. ;( Ik begrijp je reactie wel, ik zou ook gek worden...
pi_121745871
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:57 schreef msacras het volgende:

[..]

Aw ik heb het net gelezen, dat is naar. ;( Ik begrijp je reactie wel, ik zou ook gek worden...
Momenteel weet ik het echt niet... Ik ben die flutinstanties die je meer dwarsbomen dan je helpen en er uiteindelijk alleen maar geld uithalen meer dan beu.

Het probleem is dat ik nu volledig afhankelijk van ze ben. Ze kunnen me zelfs m'n uitkering afpakken als ik niet oppas, dus zomaar eventjes "pauzeren" gaat niet. :X
pi_121754378
Bijna geen oog dicht gedaan door die... die... :X
Zij gaan lekker weer achter hun bureautje zitten maandag mensen gaan pesten terwijl het ze toch niks kan schelen. Als zij er zelf maar geen last van hebben, hé!

Ik zet er geen voet meer binnen. Dat ze me van hun kutlijst afgooien; het kan me geen ene flikker meer schelen.

Als ik nooit eens iets terugkrijg voor al dat geploeter en al die moeite die ik al zo lang doe kunnen ze allemaal de boom in. De hoogste.
pi_121755313
Merk dat citalopram me heerlijk ontremt. Heeft zijn voors en zijn tegens overigens.
pi_121755763
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 10:13 schreef tammepiet het volgende:
Merk dat citalopram me heerlijk ontremt. Heeft zijn voors en zijn tegens overigens.
"Ontremt?" Ik dacht net dat AD je gevoels afremde. Dat gevoel had toch bij die rommel pillen.
pi_121756088
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 10:37 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

"Ontremt?" Ik dacht net dat AD je gevoels afremde. Dat gevoel had toch bij die rommel pillen.
nee hoor, ligt er heel erg aan welke ad je gebruikt en in welke dosering.
ik gebruik cymbalta, en mijn gevoelens worden totaal niet afgeremd, alleen die afgeremd moeten worden, namelijk de angst en depressie.
Twiddel
pi_121760201
Het gaat voorlopig een heel klein beetje beter. Mijn "twee" moeders (moeder en schoonmoeder) proberen me wat op weg te helpen...

Het zou natuurlijk makkelijk zijn om alvast gewoon werk te hebben; dan ben ik toch al van die overheid verlost, maar dat is nu net het probleem natuurlijk...

Wel heeft mijn schoonmoeder nogal wat kennissen in deze regio, dus kan ze misschien eens een goed woordje voor mij doen. Ik vind echt dat ik dit nu wel verdiend heb na al dat ploeteren.

Wat ook interessant is dat er blijkbaar thuiscursussen worden gegeven en ook voor een A2 diploma. Wel moet ik er nog wat mee wachten, aangezien ik maar korting kan krijgen eens ik werk. Geen probleem, want werk komt nu voor.

Edit: twijfels of dit wel zo betrouwbaar is volgens commentaren van buitenaf... Jammer. :N

[ Bericht 6% gewijzigd door Little_Dolls op 19-01-2013 15:23:04 ]
pi_121763390
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 januari 2013 22:47 schreef msacras het volgende:
Laatste tijd weinig last van depressie, maar des te meer van ADD. Ook niet heel handig, maar wel fijn opzich. :') Gisteravond wel een breekmoment door alle stress en alles wat kut gaat maar ik voel me al weer een stuk beter. Hoe gaat het verder met iedereen hier?
Ben ziek geweest, en vandaag ben ik weer even naar de stad geweest.
Ben nu wel flink aan het hoesten :') maar heb weer eetstokjes *O*
Ik heb de laatste tijd ook weinig last van mijn depressie :) Komt denk ik omdat ik nu met school gestopt ben, dus rust in mijn hoofd.
En nu ga ik vrijwilligerswerk doen, maar heb nog niet eens gesolliciteerd :')
Twiddel
pi_121765715
Mijn vriend heeft blijkbaar een (tweedehands) thrillerverhaal en een kattenknuffeltje voor mij gekocht toen hij naar de stad ging. O+ Lief van hem dat hij toch zijn empathie probeert te tonen ondanks "dat". ^O^

Is het gevoel van eenzaamheid met verdriet toch iets minder...
pi_121769134
quote:
14s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 16:21 schreef Little_Dolls het volgende:
Mijn vriend heeft blijkbaar een (tweedehands) thrillerverhaal en een kattenknuffeltje voor mij gekocht toen hij naar de stad ging. O+ Lief van hem dat hij toch zijn empathie probeert te tonen ondanks "dat". ^O^

Is het gevoel van eenzaamheid met verdriet toch iets minder...
Zo zie je maar weer. ;)
En gelukkig maar :)
pi_121769335
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:01 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:

[..]

Zo zie je maar weer. ;)
En gelukkig maar :)
Het is natuurlijk niet zo dat alles nu opgelost is ("Zo zie je maar weer"). Ik voel me verder nog altijd best rot.
pi_121769520
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:07 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Het is natuurlijk niet zo dat alles nu opgelost is ("Zo zie je maar weer"). Ik voel me verder nog altijd best rot.
Tuurlijk gaat dat niet in een keer over, maar het is wel een begin. Hij geeft aan toch open te staan voor je gevoelens.

Ik ken je vriend natuurlijk niet, maar mijn gevoel zegt me dat je hem ook niet met je volledig verdriet moet overladen omdat hij daar misschien ook geen raad mee weet? Is het een idee als je je gevoel 'in stukjes' aan hem vertelt?
Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
pi_121770242
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:12 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Tuurlijk gaat dat niet in een keer over, maar het is wel een begin. Hij geeft aan toch open te staan voor je gevoelens.

Ik ken je vriend natuurlijk niet, maar mijn gevoel zegt me dat je hem ook niet met je volledig verdriet moet overladen omdat hij daar misschien ook geen raad mee weet? Is het een idee als je je gevoel 'in stukjes' aan hem vertelt?
Ik weet het wel, maar in mijn geval is dat niet makkelijk. Ik heb het hart op de tong en kan niet goed dingen opkroppen, en zelfs als ik er dan over vertel zit ik er toch nog altijd mee. Ik heb altijd al een piekerhoofd gehad en kan er gewoon niks aan doen aangezien het al mijn hele leven is. Eigenlijk krop ik sowieso automatisch makkelijk op; of ik het nu wil of niet. Ik probeer al meer dingen tegen m'n o.a. m'n moeder te zeggen (ook al zal die er altijd wel een andere kijk op hebben); dat helpt ook al wel wat.

Ik ben wel verrast door de steun die ik nu krijg. Ik had het niet meteen verwacht, maar ik durf toch zeggen dat ik vind dat ik het verdiend heb omdat het al langer niet zo fantastisch met mij gaat op veel vlakken en ik me eenzaam en onbegrepen voelde.

Natuurlijk krijg ik er mijn opleiding niet mee terug. Ik zal moeten zien wat nu weer de mogelijkheden zijn... ;(
pi_121770838
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:07 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Het is natuurlijk niet zo dat alles nu opgelost is ("Zo zie je maar weer"). Ik voel me verder nog altijd best rot.
Ik zeg toch ook niet dat alles gelijk opgelost is
pi_121770902
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:51 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:

[..]

Ik zeg toch ook niet dat alles gelijk opgelost is
Ok sorry, dan zal ik die zin verkeerd geïnterpreteerd hebben.
pi_121771386
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:53 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Ok sorry, dan zal ik die zin verkeerd geïnterpreteerd hebben.
Geeft niet! Ik bedoelde dat anderen toch wel om je geven hoor.. Communiceren is een kunst en de uitleg van iemands gedrag wordt natuurlijk gekleurd door je angsten, je stemmingen en je verwachtingen..
pi_121771549
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 18:53 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Ok sorry, dan zal ik die zin verkeerd geïnterpreteerd hebben.
Waarom ben je eigenlijk zo tegen AD? :)
Twiddel
pi_121772219
quote:
10s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 19:10 schreef summer2bird het volgende:

[..]

Waarom ben je eigenlijk zo tegen AD? :)
Nu even niet, ok?
pi_121772236
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 januari 2013 19:29 schreef Little_Dolls het volgende:

[..]

Nu even niet, ok?
Okey. :W
Maar denk er maar eens aan :)
De wereld hoeft niet zo naar te zijn.
Twiddel
pi_121772990
Ik ga trouwens ook vaker per week koken *O*
Ook wil ik van de dipiperon af, maar eerst wil ik dan wel een week goed slapen :z

Ben zo blij dat ik een uitkering heb, nu kan ik ook gewoon tijdelijk stoppen met school, en aan mijzelf werken *O* Een huisgenoot heeft geen uitkering, en die heeft het financieel een stuk moeilijker.
Twiddel
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')