Artikel 2 natuurlijk, natuurlijk worden de mensenrechten aan beide kanten in dit conflict overtreden maar toch.quote:Op vrijdag 14 december 2012 02:47 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Oh ja? Tegen welke rechten dan wel?
Ha, dit is een nieuw argument.quote:Op vrijdag 14 december 2012 02:53 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Artikel 2 natuurlijk, natuurlijk worden de mensenrechten aan beide kanten in dit conflict overtreden maar toch.
Een bouwverbod voor enkel Joodse kolonisten is discriminatie.
quote:Op vrijdag 14 december 2012 02:59 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ha, dit is een nieuw argument.
Artikel 2.
Gaat dat over de mensenrechten in een gebied dat bezet is door een vreemde mogendheid?
En graag even citeren, want ik heb het niet paraat.
En voor als we straks nog verder discussiëren alvast: een bouwverbod voor Palestijnen in Palestijns gebied of voor Palestijnen in joods gebied, hoe zit het daarmee? En het slopen van Palestijnse huizen?
Citeer even artikel 2, graag. Dank je!
quote:Een ieder heeft aanspraak op alle rechten en vrijheden, in deze Verklaring opgesomd, zonder enig onderscheid van welke aard ook, zoals ras, kleur, geslacht, taal, godsdienst, politieke of andere overtuiging, nationale of maatschappelijke afkomst, eigendom, geboorte of andere status.
Verder zal geen onderscheid worden gemaakt naar de politieke, juridische of internationale status van het land of gebied, waartoe iemand behoort, onverschillig of het een onafhankelijk, trust-, of niet-zelfbesturend gebied betreft, dan wel of er een andere beperking van de soevereiniteit bestaat.
Zelfde artikelquote:Op vrijdag 14 december 2012 02:59 schreef Kees22 het volgende:
En voor als we straks nog verder discussiëren alvast: een bouwverbod voor Palestijnen in Palestijns gebied of voor Palestijnen in joods gebied, hoe zit het daarmee? En het slopen van Palestijnse huizen?
Artikel 2 van welk verdrag? Er zijn meerdere mensenrechtenverdragen.quote:Op vrijdag 14 december 2012 02:53 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Artikel 2 natuurlijk, natuurlijk worden de mensenrechten aan beide kanten in dit conflict overtreden maar toch.
Een bouwverbod voor enkel Joodse kolonisten is discriminatie.
OK.quote:
Ah ok dat wist ik dus niet.quote:Op vrijdag 14 december 2012 03:07 schreef Polacco het volgende:
[..]
Artikel 2 van welk verdrag? Er zijn meerdere mensenrechtenverdragen.
Het artikel is afkomstig uit de universele verklaring van de rechten van de mens. Je hebt niet zo heel veel aan deze artikelen omdat je de rechten niet kan afdwingen ten opzichte van anderen. Ze geven een leidraad wat mensenrechten ongeveer inhouden maar dat kan je niet afdwingen voor een rechter.quote:Op vrijdag 14 december 2012 03:14 schreef Kees22 het volgende:
[..]
OK.
Waar gaat het in dit artikel over het recht van vestiging?
Of wou je zeggen dat iedereen zich volgens dit artikel maar kan vestigen waar hij of zij wil?
Wat een absurd artikel dan.
Een Israelier probeerde dat maar werd afgewezen omdat ze dachten dat hij een spion is, ach, het is weer vaagjes.quote:Op vrijdag 14 december 2012 11:55 schreef sp3c het volgende:
maar dit gaat over het individu
als een random Israeli graag Palestijn zou willen worden dan zou dat volgens dit verdrag moeten kunnen (ik raad het ze af), simpelweg als staat huizen bouwen in bezet gebied en het vervolgens Israel noemen is heel wat anders
wel heel vergezocht dit
Nou, die vuile nazi zullen we niet missen.quote:Op vrijdag 14 december 2012 15:39 schreef DeParo het volgende:
http://www.haaretz.com/ne(...)ent.premium-1.484911
Lieberman is van plan af te treden door beschuldigingen.
Wat bedoel je in dit geval met Israël, de regering neem ik aan? Daar vind ik idd weinig goeds aan, het laatste positieve waren de Oslo-akkoordenquote:Op vrijdag 14 december 2012 00:29 schreef DeParo het volgende:
[..]
Noem eens een ding wat Israel in jouw ogen ooit goed heeft gedaan, een ding, ik ben zeer benieuwd.
Wat hebben de algemene mensenrechten ermee te maken? Bouwen en wonen op bezet gebied heeft te maken met de internationale rechtsregels tijdens een gewapend conflict, artikel 49 van de Vierde Geneefse Conventiequote:Op vrijdag 14 december 2012 01:15 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ach een bouwstop gaat ook weer in tegen de rechten van de mens.
Ondertekent door Israël op 08.12.1949, geratificeerd op 06.07.1951quote:The Occupying Power shall not deport or transfer parts of its own civilian population into the territory it occupies.
Perspectief hé , de regering handelt natuurlijk gewoon puur naar eigen belang.quote:Op vrijdag 14 december 2012 18:48 schreef moussie het volgende:
[..]
Wat bedoel je in dit geval met Israël, de regering neem ik aan? Daar vind ik idd weinig goeds aan, het laatste positieve waren de Oslo-akkoorden
Transfer or deport dus vrijwillige vestiging is gewoon toegestaan.quote:Ondertekent door Israël op 08.12.1949, geratificeerd op 06.07.1951
Dit bedoel ik, jij gaat er bij voorbaat al zo'n beetje van uit dat Israel weinig goeds in de zin heeft, zo kan je elke handreiking inclusief de Oslo-akkoorden wel op een eigen manier uitleggen, ik zal je iets vertellen, bijna elke diplomatieke stap komt onder voorwaarden, Israel voert een bouwstop in maar doet dat natuurlijk ook met verwachtingen en legt daar bepaalde banden aan, in plaats van op elk negatief puntje te richten had je dit ook als een opening kunnen zien, niet het vooraf of achteraf meteen neer te branden, want ook al was de bouwstop misschien nog zo'n kleine stap de Palestijnen hebben daar in dat geval vrijwel niets tegenover gesteld.quote:Op vrijdag 14 december 2012 18:48 schreef moussie het volgende:
[..]
Wat bedoel je in dit geval met Israël, de regering neem ik aan? Daar vind ik idd weinig goeds aan, het laatste positieve waren de Oslo-akkoorden
Onzin.quote:Op vrijdag 14 december 2012 16:14 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nou, die vuile nazi zullen we niet missen.
C'mon zeg, voor de camera's een bouwstop afkondigen en achter de schermen via een trucje gewoon in hetzelfde tempo doorgaan met bouwen is gewoon een farce, een optreden voor de wereldbühne maar voor de Palestijnen gebakken lucht. En zelfs als dan maanden later blijkt dat er echt gewoon in hetzelfde tempo door is gebouwd, iets wat hun van begin af aan stelden, krijgen ze evengoed de Zwarte Piet toegeschoven, hun zijn niet ingegaan op die zak met gebakken lucht, hoe durven ze, ze willen vast geen vrede ..quote:Op vrijdag 14 december 2012 20:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dit bedoel ik, jij gaat er bij voorbaat al zo'n beetje van uit dat Israel weinig goeds in de zin heeft, zo kan je elke handreiking inclusief de Oslo-akkoorden wel op een eigen manier uitleggen, ik zal je iets vertellen, bijna elke diplomatieke stap komt onder voorwaarden, Israel voert een bouwstop in maar doet dat natuurlijk ook met verwachtingen en legt daar bepaalde banden aan, in plaats van op elk negatief puntje te richten had je dit ook als een opening kunnen zien, niet het vooraf of achteraf meteen neer te branden, want ook al was de bouwstop misschien nog zo'n kleine stap de Palestijnen hebben daar in dat geval vrijwel niets tegenover gesteld.
Ze bouwen daar huizen voor de kolonisten, dat is transfer. En nee, vrijwillige vestiging is ook niet toegestaan, je mag niet zomaar een huis bouwen op land dat niet van jou is. En omdat je Israëlisch staatsburger bent, dus van het land dat dat gebied bezet, valt ook dat onder transfer. Dat ze niet gedwongen worden om daar naar toe te verhuizen is irrelevant, waar het om gaat is dat Israël die verhuizing niet alleen niet verbiedt, wat ze zouden moeten doen, daar hebben ze voor getekend, maar het ook nog eens faciliteert door de huizen voor de kolonisten te bouwen.quote:Op vrijdag 14 december 2012 19:29 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Transfer or deport dus vrijwillige vestiging is gewoon toegestaan.
Er is ook geen clausule die expliciet spreekt over "immigratie" t.o.v. deportatie of overzetting van bevolking richting het bezette gebied.
De afwezigheid daarvan geeft duidelijk aan dat het hier alleen gaat over geforceerde verhuizing.
Dat was een verhaal locale vs lands overheid. Voor de bouwstop afgegeven bouwvergunningen bleven gewoon geldig.quote:Op vrijdag 14 december 2012 21:17 schreef moussie het volgende:
[..]
C'mon zeg, voor de camera's een bouwstop afkondigen en achter de schermen via een trucje gewoon in hetzelfde tempo doorgaan met bouwen is gewoon een farce, een optreden voor de wereldbühne maar voor de Palestijnen gebakken lucht. En zelfs als dan maanden later blijkt dat er echt gewoon in hetzelfde tempo door is gebouwd, iets wat hun van begin af aan stelden, krijgen ze evengoed de Zwarte Piet toegeschoven, hun zijn niet ingegaan op die zak met gebakken lucht, hoe durven ze, ze willen vast geen vrede ..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |