abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 16 mei 2013 @ 13:51:55 #126
130412 Katth
I wanna do bad things with you
pi_126580210
quote:
1s.gif Op donderdag 16 mei 2013 04:08 schreef J0ycie88 het volgende:

[..]

Mijn vader gaat in Juni weer naar het Erasmus en gaat dan een gesprek aan met zijn cardioloog. Bloeddruk en bloedwaarde waren weer gewoon goed bij de huisarts.
Heb het er ook nog met mijn moeder over gehad, en die zegt dat ik me er niet zo veel zorgen om moet maken. Omdat ik al heel alert ben op dingen. Het is niet dat zij het wegwuift hoor maar ze zegt ook, nu kan alles goed zijn maar dan kun je alsnog over een aantal jaar wat krijgen. Het is geen garantie.
Maar goed kijken wat de cardioloog zegt. Verder denk ik dat wanneer hun al vermoedens hebben van erfelijkheid ze toch ook zelf er mee komen dat het slim is voor de kinderen om te onderzoeken. Of ligt dat aan mij.
In ieder geval, over een maandje meer. Ben zelf al goed aan het sporten om de risicofactor overgewicht te lijf te gaan!
Mijn vader, een zus en een broer van hem hebben alle drie nu een kunstmatige hartklep. Dat komt omdat zij alle drie geboren zijn met maar 2 kleppen in de aortaklep. Nu hoeft dat in de regel geen gevaar voor de gezondheid op te leveren, maar is bij mijn vader preventief deze wel vervangen. Hij was een jaar of 22 toen dat gebeurde (voordat ik geboren was en ben 29). Ik heb zo lang ik mij kan herinneren gevraagd of dit erfelijk was (ben nogal angstig aangelegd), maar "Nee, dat is niet zo. Maak je maar niet druk".

Later werd dat ook bij mijn tante en oom ook geconstateerd op een moment dat zij vrijwel niets meer konden conditioneel. Nadat bij mijn oom (ongeveer 3 jaar geleden) de hartklep is vervangen hebben we met de hele familie besloten en ook alle neven en nichten preventief te laten onderzoeken of wij ook deze aangeboren afwijking hebben.

Uit eigen ervaring kan ik vertellen dat het traject er naartoe best wel angstig is, want wie wil er nu dat er wat mis is met zijn hart? Ik lag met super hoge hartslag op de bank om een echo te laten maken. Uiteindelijk was er bij mij niets aan de hand, maar hebben ze bij mijn neefje van mij (zoon van diezelfde oom) het wel geconstateerd. Dus ik ben blij dat we dit hebben gedaan, het is een last van je schouders als er niks aan de hand is en je bent er op tijd bij mocht er wel iets zijn.

Sterkte in ieder geval.
History will be made, history will be red - Russian Machine Never Breaks
  donderdag 16 mei 2013 @ 14:56:46 #127
244933 trovey
Nachtoele
pi_126583138
quote:
99s.gif Op donderdag 11 april 2013 15:03 schreef Puala het volgende:
Ik hoop dat jullie advies kunnen geven. In mijn familie, van beide kanten, komen hartproblemen voor.

Mijn oma (vaders kant) heeft een open hart operatie gehad en bij mijn vader zijn 1,5 jaar geleden enkele verstoppingen verholpen. En aan de andere kant van de familie heeft eigenlijk iedereen en te hoge bloeddruk.

Is het verstandig als ik me laat onderzoeken? En welke onderzoeken zijn verstandig? Of zijn dit dingen waarvan niet bewezen is dat het erfelijk is? Ik heb geen klachten eigenlijk, dus ik maak me geen zorgen. Of is dat onterecht?
Zit bij ons ook sterk in de familie van beide kanten. ;) Hou jezelf goed in de gaten, probeer zoveel mogelijk zo te leven dat de kans zo klein mogelijk is(dus verstandig met eten en bewegingen, niet roken e.d.) en bespreek het met je huisarts zodat je eventueel wat meer controle kan uitvoeren op de beginklachten zoals hoge bloeddruk e.d. Bij zowel mijn broer als ikzelf is die hoge bloeddruk vanzelf gekomen toen we beide rond/net over de 40 waren maar we staan nu beide onder controle bij de huisarts zodat we er zo snel mogelijk bij kunnen zijn als er meer dan dat bezig is. We krijgen naast de bloeddrukcontrole (en de medicijnen) nu b.v. ook een jaarlijks bloedonderzoek. Tijdens die bloeddrukcontroles is ook ontdekt dat ik een ritmestoornis heb ontwikkeld waar ik nu ook medicijnen voor moet slikken, zonder die controle had ik letterlijk dood neer kunnen vallen op te jonge leeftijd. Nadeel is wel dat ik nu een conditie van een 90-jarige hebt door die medicijnen. :')
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  donderdag 16 mei 2013 @ 14:59:05 #128
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_126583232
Trovey dat is mooi dat je die meds nu hebt. Doodvallen kan maar ook blijvende schade oplopen had gekund. Dan had je wellicht aan de ICD gemoeten.

Hoe voel je je verder behalve als 90 jarige?
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  dinsdag 4 juni 2013 @ 17:35:56 #129
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_127408448
quote:
n een internationaal onderzoek werden 370 sporters met een in ICD gevolgd. Het betrof ICD dragers in de leeftijd van 10 tot 60 jaar die deelnamen aan georganiseerde of hoog risico sporten. De gemiddelde leeftijd was 33 jaar; 33% was vrouw. Zestig ervan waren competitieve sporters uit de VS die verbonden waren aan een universiteit, middelbare school of reizende team. 42% kende een verleden van ventriculaire aritmieëen voordat ze een ICD kregen.

Sportgerelateerde en klinische gegevens werden verkregen door telefonisch interview en medische dossiers. Follow-up vond plaats om de 6 maanden. ICD-gegevens over shocks en klinische resultaten werden beoordeeld door twee elektrofysiologen. Hardlopen, basketbal en voetbal waren de meest voorkomende sporten.

Gedurende een gemiddelde follow-up van 31 maanden kwam het niet voordat iemand gereanimeerd moest worden, dat een ritmestoornis niet beëindigd kon worden of dat iemand schade opliep vanwege een shock tijdens het sporten. 37 Deelnemers kregen 49 shocks tijdens de competitie of de training, 29 deelnemers (8%) 39 shocks tijdens andere lichamelijke activiteit en 24 deelnemers (6%) 33 shocks in rust. In alle gevallen was de shocktherapie succesvol. Het aantal shocks verschilde niet significant van shocks gekregen tijden normale dagelijkse activiteiten.

Conclusies Veel sporters met een ICD kunnen deelnemen aan intensieve en/of competitieve sporten zonder een groot risico te lopen op lichamelijk letsel of op ritmestoornissen die door de ICD niet kunnen worden beëindigd, ondanks het optreden van zowel onterechte als terechte shocks. De gegevens van dit onderzoek verschaffen basisinformatie die gebruikt kan worden door arts en patiënt in de besluitvorming op het gebied van sportparticipatie voor ICD-dragers.
http://stin.nl/actueel/ac(...)ilig-2-juni-2013.htm

Kortom vandeweek de artsbellen, dit artikel onder zijn/haar neus wrijven en op voetbal gaan :Y

http://www.stin.nl/download/file:icd---sporten-en-icd.htm meer info in het Nederlands over dat onderzoek.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  dinsdag 4 juni 2013 @ 17:38:09 #130
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_127408514
quote:
Op initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie is een nieuwe richtlijn “ICD/pacemaker in de laatste levensfase” voor zorgprofessionals opgesteld. Deze richtlijn geeft duidelijkheid voor de betrokken zorgprofessionals over het beleid bij terminale patiënten met een ICD (een implanteerbare defibrillator) of pacemaker. De richtlijn bewerkstelligt ook tijdige communicatie tussen professionals en patiënt over de mogelijkheid en wenselijkheid van het uitschakelen van de ICD of pacemaker. In Nederland zijn 80.000 pacemaker patiënten en 30.000 patiënten met een ICD (Implantable Cardioverter Defibrillator).

De belangrijkste punten die de richtlijn aan de orde stelt zijn:
1. Deactivatie (uitschakelen) van ICD’s voorkomt ongewenste shocks en onnodig lijden bij patiënten in de terminale levensfase
2. Deactivatie van pacemakers is in het algemeen niet nodig en niet wenselijk
3. Bespreking met de patiënt van de mogelijkheid van deactivatie moet al in een vroeg stadium.

ICD’s worden geïmplanteerd bij patiënten die een verhoogde kans hebben op ernstige hartritmestoornissen. Als deze zich voordoen geeft de ICD één of meerdere shocks af die vaak als pijnlijk worden ervaren. In de laatste fase van het leven is het afgeven van shocks vaak niet meer gewenst. Naar schatting 10% van de ICD patiënten krijgt in deze laatste levensfase desondanks toch nog shocks die het stervensproces verstoren. De directe verzorgers kunnen dit niet stoppen, omdat daar speciale apparatuur voor nodig is die alleen in het ziekenhuis aanwezig is. Met de nieuwe richtlijn is er duidelijkheid over het beleid wanneer de shockfunctie moet worden uitgeschakeld, voordat patiënten in de laatste levensfase komen.

Pacemakers zijn apparaten die zorgen dat het hartritme steeds boven een bepaald geprogrammeerd minimum blijft. Ze kunnen geen shocks afgeven en veroorzaken in de terminale fase geen ongewenste verstoring. Deactivatie van pacemakers brengt het risico met zich mee dat de patiënt op onaangename wijze overlijdt als de patiënt op dat moment een te laag hartritme heeft. Geadviseerd wordt dan ook om pacemakers niet uit te schakelen.

Goede voorlichting door zorgprofessionals aan patiënten vanaf moment van implantatie van ICD/pacemaker tot aan de laatste levensfase is van groot belang. De richtlijn adviseert dat ICD deactivatie al plaatsvindt als de patiënt nog mobiel is, zodat in de terminale fase de patiënt niet bang hoeft te zijn voor ongewenste shocks.

Deze richtlijn is tot stand gekomen dankzij de Stichting Kwaliteitsgelden Medisch Specialisten (SKMS) en in samenwerking met andere wetenschappelijke verenigingen, de Orde van Medisch Specialisten en de KNMG.
http://stin.nl/actueel/ac(...)sfase-25-05-2013.htm
Had er eigenlijk nog niet over nagedacht.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  dinsdag 4 juni 2013 @ 19:04:35 #131
244933 trovey
Nachtoele
pi_127411296
quote:
0s.gif Op donderdag 16 mei 2013 14:59 schreef Toekito het volgende:
Trovey dat is mooi dat je die meds nu hebt. Doodvallen kan maar ook blijvende schade oplopen had gekund. Dan had je wellicht aan de ICD gemoeten.

Hoe voel je je verder behalve als 90 jarige?
Verder wel aardig mits je de artrose even niet meetelt :') , alleen jammer dat ik conditioneel qua sport niet verder kom dan wandelen en fietsen met de elektrische fiets en een kwartiertje wat intensievere oefeningen....in combinatie met mijn leeftijd (tweede helft 40 dus lekker aan de tweede hormonenstorm :P ) is het dan moeilijk om op gewicht te blijven maar ik doe mijn best. :P Let goed op mijn eten en drinken en probeer het zo maar in de hand te houden. Bloeddruk loopt nu ook weer op en als het zo doorgaat moeten de medicijnen zwaarder worden, hopelijk kan ik dat tegenhouden anders is het helemaal een vicieuze cirkel. }:|
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_127415931
quote:
19s.gif Op dinsdag 4 juni 2013 17:38 schreef Toekito het volgende:
Pacemakers zijn apparaten die zorgen dat het hartritme steeds boven een bepaald geprogrammeerd minimum blijft. Ze kunnen geen shocks afgeven en veroorzaken in de terminale fase geen ongewenste verstoring. Deactivatie van pacemakers brengt het risico met zich mee dat de patiënt op onaangename wijze overlijdt als de patiënt op dat moment een te laag hartritme heeft. Geadviseerd wordt dan ook om pacemakers niet uit te schakelen.
mijn moeder heeft een pacemaker en ik had me al wel afgevraagd hoe dat zou gaan (ze is 80+)
Wel raar dat ze zeggen dat je op onaangename manier overlijdt als deze gedeactiveerd zou worden, volgens mij is doodgaan nooit aangenaam en gaat altijd gepaard met een hart dat er (langzaam) mee op houdt? :@ :{w
  dinsdag 4 juni 2013 @ 20:50:48 #133
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_127416085
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2013 20:47 schreef computergirl het volgende:

[..]

mijn moeder heeft een pacemaker en ik had me al wel afgevraagd hoe dat zou gaan (ze is 80+)
Wel raar dat ze zeggen dat je op onaangename manier overlijdt als deze gedeactiveerd zou worden, volgens mij is doodgaan nooit aangenaam en gaat altijd gepaard met een hart dat er (langzaam) mee op houdt? :@ :{w
ben er ook nog niet uit wat ze er precies mee bedoelen...
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  † In Memoriam † dinsdag 4 juni 2013 @ 22:54:53 #134
25682 2cv
Niet subtiel
pi_127423300
Ik vermoed dat je met uitgeschakelde pacemaker een hartritme krijgt dat extreem laag is (30 slagen per minuut ofzo) waardoor je conditie zo slecht wordt dat je niets meer kan (zelfs niet praten) maar niet dood gaat.

Maargoed, vermoedens enzo ...
Op maandag 14 mei 2012 23:55 schreef Sjoegerd het volgende:
Volgens mij wordt geen enkele auto zo onderhouden en geliefd als de jouwe :)
https://www.facebook.com/groups/linkshandigen/
  woensdag 5 juni 2013 @ 09:06:16 #135
195169 Enfermera
I'm k-kinda busy.
pi_127431117
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2013 20:47 schreef computergirl het volgende:

[..]

mijn moeder heeft een pacemaker en ik had me al wel afgevraagd hoe dat zou gaan (ze is 80+)
Wel raar dat ze zeggen dat je op onaangename manier overlijdt als deze gedeactiveerd zou worden, volgens mij is doodgaan nooit aangenaam en gaat altijd gepaard met een hart dat er (langzaam) mee op houdt? :@ :{w
Hangt er helemaal vanaf wat voor pacemaker het is, waar ie sensed en waar ie pulsed.. Vaak hebben oudere mensen geen DDDR pacemaker maar meer iets wat het hartritme ondersteund :) Maar dat zou je dan uit moeten zoeken, welke ze heeft.
I never look back, darling. It distracts from the now.
pi_127431147
quote:
0s.gif Op woensdag 5 juni 2013 09:06 schreef Enfermera het volgende:

[..]

Hangt er helemaal vanaf wat voor pacemaker het is, waar ie sensed en waar ie pulsed.. Vaak hebben oudere mensen geen DDDR pacemaker maar meer iets wat het hartritme ondersteund :) Maar dat zou je dan uit moeten zoeken, welke ze heeft.
ze heeft al pacemakers sinds ze een jaar of 50 is, hartfalen, maar meer weet ik eigenlijk niet idd.
  woensdag 5 juni 2013 @ 09:09:06 #137
195169 Enfermera
I'm k-kinda busy.
pi_127431175
quote:
0s.gif Op woensdag 5 juni 2013 09:07 schreef computergirl het volgende:

[..]

ze heeft al pacemakers sinds ze een jaar of 50 is, hartfalen, maar meer weet ik eigenlijk niet idd.
Ik gok zo dat dat er dan eentje is die in de ventrikels zit en daar ondersteunt, om de pompfunctie te ondersteunen. Bij haar huisarts/cardioloog zal wel bekend zijn welke ze heeft, als je het echt wilt weten. Even googelen en je weet het dan :)
I never look back, darling. It distracts from the now.
  woensdag 5 juni 2013 @ 14:44:30 #138
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_127441707
Ze heeft toch zelf ook een pasje denk ik ;)
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  maandag 17 juni 2013 @ 17:35:00 #139
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_127910132
http://www.hartvannederla(...)-limburgse-families/
quote:
Leden van een aantal Zuid-Limburgse families hebben een fout in het genetisch materiaal (DNA) die kan leiden tot hartritmestoornissen en plotse hartdood.

Het gaat waarschijnlijk om honderden, maar mogelijk om enkele duizenden mensen die verre familie van elkaar zijn en eenzelfde voorouder hebben, ontdekten cardiologen en genetici van het academisch ziekenhuis Maastricht (azM). Deze mutatie in het gen is uniek voor de hele wereld, aldus de onderzoekers. Het gaat om een mutatie in het zogenoemde SCN5A-gen die in het ergste geval kan leiden tot acute hartstilstand, meestal bij mensen die schijnbaar gezond zijn. Dit gen oefent invloed uit op de elektrische stabiliteit van het hart. Als er een foutje insluipt kunnen soms dodelijke hartritmestoornissen het gevolg zijn.
Heftig verhaal....Hoop dat het goed komt voor al die mensen.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  dinsdag 18 juni 2013 @ 12:08:25 #140
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_127940884
http://www.erasmusmc.nl/c(...)artaanval.voorkomen/
quote:
Onderzoekers van het Erasmus MC hebben een techniek ontwikkeld waarmee ze aderen diep in het hart beter in beeld kunnen brengen. Deze ontdekking kan helpen te bepalen welke mensen een groter risico lopen op een hartinfarct.

Voorspeller
Met de ‘speurneus’ is niet alleen te zien of iemand plaque heeft in zijn aderen, maar ook of zich hierin nieuwe bloedvaten vormen. De aanleg van deze bloedvaten in de plaque is een belangrijke risicofactor en dus voorspeller voor hartproblemen.

Opsporen
Met de technieken en apparatuur die tot nu toe werden gebuikt om plaque in de aderen op te sporen, was een nieuw aangelegd micro-adernetwerk niet te zien.

Hartinfarct
Onderzoeker David Maresca ontdekte dat de netwerkjes wel te zien zijn als in de aderen een speciaal contrastmiddel wordt gespoten, dat kan doordringen tot in de kleinste vaten. Vervolgens wordt een lange dunne draad in de kransslagader geplaatst met daarop de speurneus. Dit is een piepklein apparaatje dat een speciale vorm van geluid laat weerkaatsen en omzet in beelden.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  donderdag 20 juni 2013 @ 22:39:28 #141
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_128058081
Goed nieuws voor ICD patiënten, De Efteling, Walibi en Ponypark Slagharen zijn nu compleet veilig voor mensen met een ICD:
http://stin.nl/actueel/ac(...)ers-19-juni-2013.htm
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  † In Memoriam † vrijdag 21 juni 2013 @ 03:32:46 #142
25682 2cv
Niet subtiel
pi_128067735
Gaaf !

Maar toch blijf ik uit alles wat over de kop gaat of zweefmolen is :P :')
Op maandag 14 mei 2012 23:55 schreef Sjoegerd het volgende:
Volgens mij wordt geen enkele auto zo onderhouden en geliefd als de jouwe :)
https://www.facebook.com/groups/linkshandigen/
  vrijdag 21 juni 2013 @ 08:50:57 #143
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_128069306
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2013 03:32 schreef 2cv het volgende:
Gaaf !

Maar toch blijf ik uit alles wat over de kop gaat of zweefmolen is :P :')
ik ook maar in Vogelrock lijkt me wel gaaf en dat nieuwe houten ding.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  maandag 15 juli 2013 @ 11:33:15 #144
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_128965363
Ik zit mobiel dus link volgt later: het journaal van zaterdag 18:00 gaat over een hartoperatie bij een ongeboren kind van 23 weken oud. Inmiddels is die kleine 8 maanden oud.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
pi_128965545
quote:
1s.gif Op maandag 15 juli 2013 11:33 schreef Toekito het volgende:
Ik zit mobiel dus link volgt later: het journaal van zaterdag 18:00 gaat over een hartoperatie bij een ongeboren kind van 23 weken oud. Inmiddels is die kleine 8 maanden oud.
Dat was toch al op nieuws geweest
?
  maandag 15 juli 2013 @ 11:47:14 #146
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_128965652
quote:
1s.gif Op maandag 15 juli 2013 11:41 schreef computergirl het volgende:

[..]

Dat was toch al op nieuws geweest
?
ik wist alleen dat die Amerikanen het konden maar van Nederlanders wist ik het niet.

Weet dat ze mijn operatie, zie OP, in het oefenlab proberen maar nog niet aandurven.
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  maandag 15 juli 2013 @ 12:56:31 #148
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_128967377
http://gemi.st/15820418 hier de beelden van de NOS :)
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
  † In Memoriam † dinsdag 16 juli 2013 @ 12:53:38 #149
137949 Disana
pi_129002410
Ik ontdek dit topic nu pas via het linkje van Toekito. Hopelijk past mijn verhaal hier ook, en hopelijk is het niet te lang.

In 2010 merkte ik dat ik gauw buiten adem was, maar er ging geen lampje branden. In het verleden had ik klachten die op een hartafwijking leken (pijn op de borst, hart dat oversloeg of op hol sloeg), maar omdat ik een vrouw in de dertig was, werd slechts aan mijn maag gedacht.

Eind 2010 kwam ik voor iets anders in het ziekenhuis. Daar ontdekte men dat mijn hart niet regelmatig slaat. Omdat ik ernstig ziek was (heb er 5 maanden gelegen), werd er niet verder naar gekeken. Wel kwam ik een aantal dagen op de hartbewaking terecht toen door een teveel aan kalium mijn hart stopte; via een externe pacemaker werd het weer geregeld.

Het duurde lang voordat mijn hart verder werd onderzocht, mede omdat ik in het ziekenhuis MRSA had opgelopen. Maar vorig jaar kwam dan toch vast te staan middels een MRI en een catheterisatie dat ik in het verleden een stil infarct heb gehad. De rechter hartkamer werkt nog 30%, de linker 50%.

Mij werd een ICD aangeraden maar daar voelde ik niet voor. De cardioloog denkt bovendien dat mijn hart inmiddels een nieuw evenwicht heeft gevonden. Dus werd het een pacemaker die vorige maand is geïmplanteerd.

De bedoeling van de pacemaker was dat de kamers gelijkmatiger zouden gaan kloppen, waardoor ik meer energie zou krijgen. Daarvoor was een derde draad nodig die in een ader geleid zou worden. Helaas was men 4 uur tevergeefs bezig: ze kregen de draad in geen enkele ader want ze zijn allemaal te nauw. Wel kreeg ik tijdens de ingreep een hartstilstand. Dat was bepaald geen fijne ervaring, want ik voelde hem aankomen, werd helemaal niet goed, en toen ik weer bijkwam, waren ze op mijn borstkas aan het rammen. Niet iets dat je snel vergeet.

Men denkt nu aan een kijkoperatie om te zien of de derde draad toch nog in een ader geschoven kan worden; in augustus heb ik een afspraak om daar verder over te praten. Ik zie het eigenlijk niet zitten, want ik ben bang dat er dan weer iets misgaat.
  dinsdag 16 juli 2013 @ 12:56:17 #150
326858 Toekito
Fietst zich de pleuris
pi_129002508
Wow heftig verhaal Disana. Dat kan je hier zeker delen.

Wat was de reden dat je een pacemaker boven icd verkoos?
PS4-tag: TJDoornbos// Origin: Toek85
Sporten voor Sophia
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')