abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_119786250
Welkom bij het Fitness topic! Een topic voor mensen die beginnen met fitness alsook mensen die gevorderd zijn!



Wat houdt fitness in?
Met fitness wordt het geheel van sporten en activiteiten die bedreven worden in sportscholen of thuis bedoeld. Het uiteindelijke doel van het beoefenen van fitness kan zijn:

• Gericht op algehele conditieverbeteringen.

• Gericht op vetverbranding en afslanken (Spinning, Aerobics, Cardiofitness etc.)

• Gericht op groei (hypertrofie) of versterking van spiermassa
(bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/fitness)

Waarom een fitness topic?
Veel mensen die beginnen met fitness hebben soms een verkeerd beeld van hoe men het beste vet kan verliezen, hun conditie moet verbeteren of hoe ze het beste krachttrainingen kunnen ondergaan. Daarom zijn er hier zowel beginners als gevorderden die kunnen discussiëren over wat de optimale middelen zijn om een zo optimaal mogelijke werking te krijgen van het doel dat je wil bereiken!
Er is ook een bodybuild reeks op FOK!, dat is voor de mensen die puur op krachttraining gefocused zijn, een aanrader voor als je spiermassa / spierkracht wil trainen, in dit topic staan veel handige feiten en weetjes en ervaringen!

BOVENAL: Schroom niet om in dit fitness topic van alles te vragen!!! Iedereen moet ergens beginnen, schaam je ook niet in de sportschool zelf voor oefeningen! Je doet het voor jezelf. Als je het goed doet, zul je alleen maar beter resultaat zien. Voor de gevorderden bij dezen gevraagd om constructieve antwoorden! Sommige zaken zullen als 'dom' en 'ontwetend' worden ontvangen, maar leg dan begripvol uit waarom diegene incorrect bezig is.

Handige sites

Starting Strength
Een Nederlandse site dat haarfijn de visie van Mark Rippetoe over het zogenaamde 'Starting Strength” principe uitlegt. Hier staan oefeningen bij om voor beginners zo snel mogelijk sterk te worden! Zorg ervoor dat je de oefeningen goed uitvoert!

Voedingswaardetabel!
Je kan hier per voedsel bekijken wat de voedingswaarde is! Zo zit er veel eiwit in tonijn / zalm en rosbief! Weet je wat, bekijk het zelf maar even! De site is overzichtelijk en simpel!

Basisinformatie Voeding!
Een topic van het fitnessforum.nl waar belangrijke informatie op staat voor, je raadt het al, de voeding in combinatie met het fitnessen! Er staan voedingsschema's in van mensen die dat forum bezoeken, handig ter vergelijking of om ideeën op te doen!

Basisinformatie Training!
Informatie over -jawel- hoe je bijvoorbeeld je persoonlijke trainingsschema bij elkaar stelt. Een overzicht van alle spieren in je lichaam, de verschillende stijlen van trainen (fullbody / split etc.)!

Wat is jouw caloriebehoefte?
Zoals wel duidelijk is, is een goede voeding essentieel om tot een goed resultaat te komen qua afvallen / conditie verbetering / spiermassa kweken. Dit betekent dat je vooral niet minder moet gaan eten! Maar hoe weet je nu hoeveel jij nu verbrand? Daar zijn richtlijnen voor, die op deze site staan aangegeven op een drietal formules. Lees goed door wat er staat, zo moeilijk is het niet te begrijpen!

De do's en dont's van krachttraining voor beginners!
The title says it all! Een simpel maar overzichtelijk overzicht (hihi) van zaken die je goed in het achterhoofd moet houden!

Filmpjes van ScoobyDoo zijn ook informatief! Hij heeft misschien wel een gek hoofdjen!




Tips!

• Voer cardio altijd ná krachttraining uit! Tien minuten cardio is genoeg voor de warming up!

• Cardio voor de cooling down na krachttraining is belangrijk, zo zal je minder spierpijn krijgen omdat de verzuring beter uit je lichaam treedt!

• Zorg dat je genoeg eet! Eet niet te weinig, dan komt je lichaam in een spaarstand, en doe je al je werk voor niets!

• Als je spieren wil kweken, zorg dan dat je compound oefeningen doet, geen geïsoleerde oefeningen (compound= oefening met meerdere spiergroepen tegelijk, vb: bench press isolatie oefening is dat je één spier per oefening traint, vb: bicep curl)

• Zorg voor voldoende nachtrust! Je spieren bouwen zich pas op als je rust!

• Als je vet wil kwijtraken, zorg dan dat je qua voedsel om de 2 uur iets eet! Het beste is om zoveel mogelijk eiwitten per dag binnen wil krijgen als je krachttraining doet! Suiker is één van de slechtste dingen die je lichaam wil opnemen, dus let ook op frisdranken!

Tip van Weissman: Een werkstuk over Conditie!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bron

Bovenal! Blijf gedisciplineerd! Zet jezelf over mogelijke smoesjes heen en houd dat lichaam lekker in beweging! Hoewel het puur fysieke en mentale krachten opslokt, zou het ook handig te zijn om je goed voor te bereiden op hetgeen wat komen gaat, lezen dus! Het voorkomt nare blessures en tijdverspilling!

[ Bericht 0% gewijzigd door Snakey op 30-11-2012 17:27:03 ]
pi_119786380
quote:
Als je vet wil kwijtraken, zorg dan dat je qua voedsel om de 2 uur iets eet! Het beste is om zoveel mogelijk eiwitten per dag binnen wil krijgen als je krachttraining doet! Suiker is één van de slechtste dingen die je lichaam wil opnemen, dus let ook op frisdranken!
Wat is dit trouwens voor bullshit? :')
pi_119786425
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 17:29 schreef 16meter het volgende:

[..]

Wat is dit trouwens voor bullshit? :')
Zal ik die maar wegedditen nu het kan? :D
pi_119786513
Help es, wat moeten we ervan maken.. genoeg eiwitten krijgen voor spieropbouw is wel handig, snelle suikers zijn idd stom, maar dat lijkt me obvious genoeg.. kwark met kokos is goed sportvoer :)
  vrijdag 30 november 2012 @ 18:11:43 #5
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_119787432
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 17:29 schreef 16meter het volgende:
Wat is dit trouwens voor bullshit? :')
Wat is daar bullshit aan?
pi_119787572
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:11 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Wat is daar bullshit aan?
Om de 2 uren moeten eten is buhlshit, puur zoveel mogelijk eiwitten eten zonder limiet ook, beter maak je gewoon een nette berekening en pas je de verhouding e/k/v aan aan wat je doet.
  vrijdag 30 november 2012 @ 18:18:27 #7
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_119787613
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:17 schreef MarMar het volgende:

[..]

Om de 2 uren moeten eten is buhlshit, puur zoveel mogelijk eiwitten eten zonder limiet ook, beter maak je gewoon een nette berekening en pas je de verhouding e/k/v aan aan wat je doet.
Je metabolisme werkt effectiever als je doorheen de dag kleine beetjes eet, in plaats van in één keer grote hoeveelheden. Als je wilt zoek ik daar wat wetenschappelijke bronnen bij.
pi_119787651
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:18 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Je metabolisme werkt effectiever als je doorheen de dag kleine beetjes eet, in plaats van in één keer grote hoeveelheden. Als je wilt zoek ik daar wat wetenschappelijke bronnen bij.
Dat is net zovaak weerlegd als bevestigd door wetenschappelijke bronnen.
  vrijdag 30 november 2012 @ 18:21:17 #9
58789 Snakey
-||||--------||||-
pi_119787697
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:18 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Je metabolisme werkt effectiever als je doorheen de dag kleine beetjes eet, in plaats van in één keer grote hoeveelheden. Als je wilt zoek ik daar wat wetenschappelijke bronnen bij.
Je zal daar best bronnen van vinden, maar het is ook alweer achterhaald.

Hoewel het ook weer niet slecht voor je is.
pi_119787827
quote:
7s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:21 schreef Snakey het volgende:

[..]

Je zal daar best bronnen van vinden, maar het is ook alweer achterhaald.

Hoewel het ook weer niet slecht voor je is.
Dan is het nog de vraag of je metabolisme echt beter wordt van vaker eten, of dat het zo is dat mensen teveel gaan schransen wanneer ze de hele dag weinig eten en aan het eind van de dag omdonderen van de honger.

Dat je metabolisme naar de klote gaat van te weinig eten, vind ik dan wel weer plausibel, al is de "spaarstand" ook omstreden tegenwoordig.
pi_119790226
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:18 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Je metabolisme werkt effectiever als je doorheen de dag kleine beetjes eet, in plaats van in één keer grote hoeveelheden. Als je wilt zoek ik daar wat wetenschappelijke bronnen bij.
Doe maar.

quote:
1. Myth: Eat frequently to "stoke the metabolic fire".


Truth

Each time you eat, metabolic rate increases slightly for a few hours. Paradoxically, it takes energy to break down and absorb energy. This is the Thermic Effect of Food (TEF). The amount of energy expended is directly proportional to the amount of calories and nutrients consumed in the meal.

Let's assume that we are measuring TEF during 24 hours in a diet of 2700 kcal with 40% protein, 40% carbohydrate and 20% fat. We run three different trials where the only thing we change is the the meal frequency.

A) Three meals: 900 kcal per meal.

B) Six meals: 450 kcal per meal.

C) Nine meals: 300 kcal per meal.

What we'd find is a different pattern in regards to TEF. Example "A" would yield a larger and long lasting boost in metabolic rate that would gradually taper off until the next meal came around; TEF would show a "peak and valley"-pattern. "C" would yield a very weak but consistent boost in metabolic rate; an even pattern. "B" would be somewhere in between.

However, at the end of the 24-hour period, or as long as it would take to assimilate the nutrients, there would be no difference in TEF. The total amount of energy expended by TEF would be identical in each scenario. Meal frequency does not affect total TEF. You cannot "trick" the body in to burning more or less calories by manipulating meal frequency.

Further reading: I have covered the topic of meal frequency at great length on this site before.

The most extensive review of studies on various meal frequencies and TEF was published in 1997. It looked at many different studies that compared TEF during meal frequencies ranging from 1-17 meals and concluded:

"Studies using whole-body calorimetry and doubly-labelled water to assess total 24 h energy expenditure find no difference between nibbling and gorging".

Since then, no studies have refuted this. For a summary of the above cited study, read this research review by Lyle McDonald.

Earlier this year, a new study was published on the topic. As expected, no differences were found between a lower (3 meals) and higher meal (6 meals) frequency. Read this post for my summary of the study. This study garnered some attention in the mass media and it was nice to see the meal frequency myth being debunked in The New York Times.

Origin

Seeing how conclusive and clear research is on the topic of meal frequency, you might wonder why it is that some people, quite often RDs in fact, keep repeating the myth of "stoking the metabolic fire" by eating small meals on a frequent basis. My best guess is that they've somehow misunderstood TEF. After all, they're technically right to say you keep your metabolism humming along by eating frequently. They just missed that critical part where it was explained that TEF is proportional to the calories consumed in each meal.

Another guess is that they base the advice on some epidemiological studies that found an inverse correlation between high meal frequency and body weight in the population. What that means is that researchers may look at the dietary pattern of thousands individuals and find that those who eat more frequently tend to weigh less than those who eat less frequently. It's important to point out that these studies are uncontrolled in terms of calorie intake and are done on Average Joes (i.e. normal people who do not count calories and just eat spontaneously like most people).

There's a saying that goes "correlation does not imply causation" and this warrants further explanation since it explains many other dietary myths and fallacies. Just because there's a connection between low meal frequencies and higher body weights, doesn't mean that low meal frequencies cause weight gain. Those studies likely show that people who tend to eat less frequently have:

* Dysregulated eating patterns; the personality type that skips breakfast in favor of a donut in the car on the way to work, undereat during the day, and overeat in the evening. They tend to be less concerned with health and diet than those who eat more frequently.

* Another feasible explanation for the association between low meal frequencies and higher body weight is that meal skipping is often used as a weight loss strategy. People who are overweight are more likely to be on a diet and eat fewer meals.

The connection between lower meal frequency and higher body weight in the general population, and vice versa, is connected to behavioral patterns - not metabolism.
http://www.leangains.com/(...)-myths-debunked.html

quote:
7s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:21 schreef Snakey het volgende:

[..]

Je zal daar best bronnen van vinden, maar het is ook alweer achterhaald.

Hoewel het ook weer niet slecht voor je is.
Slecht is een groot woord. Maar er zijn steeds meer aanwijzingen dat een lagere maaltijdfrequentie gezondheidsvoordelen heeft. :)

In ieder geval is het een stuk praktischer (voor mij, tenminste) om 3 grote maaltijden per dag te eten, dan constant kleine porties te eten.

Dat je je stofwisseling voor de gek kunt houden (en meer verbranden) door heel veel maaltijden te eten is in ieder geval onzin, zo ver is de wetenschap wel.

[ Bericht 40% gewijzigd door 16meter op 30-11-2012 19:50:46 ]
  vrijdag 30 november 2012 @ 20:20:01 #12
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_119791469
Ik eet ook maar drie maaltijden op een dag. Werkt het beste voor mij ^O^
All she wants and needs is just a little taste..
pi_119806124
Voor mij werkt het geëikte drie maaltijden, drie tussendoortjes goed, maar dat ligt ook aan het ritme van mijn gezin :)

Vandaag even rustdagje, mijn week is/wordt ongeveer zo:
Zo: sportschool
Ma: rust
Di: sportschool
Wo: wandelen 7.5 km
Do: wandelen 7.5 km
Vr: sportschool
Za: soms rust, soms wandelen
pi_119842724
Buikspieren toch maar opgeschroefd naar 25 kg, als ik nog kan kletsen tijdens het crunchen is het niet zwaar genoeg :P Zo slecht als mijn botjes zijn, zo goed zijn mijn buikspieren, aangeboren compensatie ofzo :D
Nu eerst zorgen dat die benen meer gewicht aan gaan kunnen voordat ik de rest verder opbouw.
  zondag 2 december 2012 @ 17:04:49 #15
58789 Snakey
-||||--------||||-
pi_119845902
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 19:42 schreef 16meter het volgende:

[..]

Doe maar.

[..]

http://www.leangains.com/(...)-myths-debunked.html

[..]

Slecht is een groot woord. Maar er zijn steeds meer aanwijzingen dat een lagere maaltijdfrequentie gezondheidsvoordelen heeft. :)

In ieder geval is het een stuk praktischer (voor mij, tenminste) om 3 grote maaltijden per dag te eten, dan constant kleine porties te eten.

Dat je je stofwisseling voor de gek kunt houden (en meer verbranden) door heel veel maaltijden te eten is in ieder geval onzin, zo ver is de wetenschap wel.
Het is voor mij ook praktischer. Als ik meerdere keren per dag ga eten sta ik wat te vaak in de keuken. Ik weet dat je het allemaal kan voorbereiden zodat dat niet hoeft, maar ik ben nogal wispelturig en eet vaak waar ik op dat moment trek in heb. Er zou dus teveel in de koelkast blijven staan bij mij.

3 maaltijden per dag werkt prima. Meestal wat fruit tussendoor. M'n stofwisseling werkt er prima mee, ik zit zeker 3 tot 4 keer per dag op het kleine kamertje.
  zondag 2 december 2012 @ 19:13:07 #16
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_119850187
quote:
Dat is geen wetenschappelijke bron hé. :')

Anyhow, de wetenschappelijke bronnen die ik doorgespit heb, waren inderdaad niet doorslaggevend. Het enige dat ik vond was dat zeer actieve sporters regelmatig moeten snacken om hun carbohydraten op peil te houden:
quote:
This can be achieved by the ingestion of preexercise (1-4h) meals, CHO feedings at regular intervals throughout exercise, and an aggressive post-exercise nutritional strategy involving the consumption of CHO as soon as practical after exercise. (Hawley & Burke, 1997)
pi_119850369
Wordt meermaals verwezen naar pubmed. :')

En wat heeft die quote van jou met dit alles te maken?
  zondag 2 december 2012 @ 19:24:28 #18
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_119850570
quote:
0s.gif Op zondag 2 december 2012 19:18 schreef 16meter het volgende:
Wordt meermaals verwezen naar pubmed. :')
Dat maakt het nog steeds geen wetenschappelijke bron. De Kijk verwijst ook naar wetenschappelijke publicaties, dat is toch ook geen wetenschappelijke bron? :')
quote:
En wat heeft die quote van jou met dit alles te maken?
Dat het voor serieuze sporters belangrijk is om af te wijken van het klassieke patroon van 3 maaltijden per dag, niet voor verbranding, maar wel voor de koolhydraten. Dat was de enige situatie waarin wordt aangeraden daarvan af te wijken in de bronnen die ik gelezen heb.
  † In Memoriam † zondag 2 december 2012 @ 22:27:43 #19
230491 Zith
pls tip
pi_119860180
quote:
0s.gif Op zondag 2 december 2012 19:24 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Dat maakt het nog steeds geen wetenschappelijke bron. De Kijk verwijst ook naar wetenschappelijke publicaties, dat is toch ook geen wetenschappelijke bron? :')

[..]

Dat het voor serieuze sporters belangrijk is om af te wijken van het klassieke patroon van 3 maaltijden per dag, niet voor verbranding, maar wel voor de koolhydraten. Dat was de enige situatie waarin wordt aangeraden daarvan af te wijken in de bronnen die ik gelezen heb.
Je bent zeker ook iemand die 'wikipedia :') ' roept, zelfs als er tig referenties bij het artikel staan?

Het probleem bij refereren naar leangains is niet dat het geen wetenschappelijke bron is, er staan referenties bij waardoor het goed gebruikt kan worden. Het probleem is dat je niet weet of dit alle literatuur is over het onderwerp, de kwaliteit van de bron waaraan je refereert (wikipedia, leangains) staat gelijk aan de kwaliteit en de interrpretatie van het gerefereerde artikel.


Bron? De Kijk? Als je zegt: "In de Kijk van afgelopen week staan een aantal studies over dit onderwerp" dan haal je de bron goed aan (hoe De Kijk deze studies reviewed of interpreteerd is onderdeel van jouw bron. Het wetenschappelijke artikel zelf is ook maar een stuk text in een tijdschrift (de scientific journal)... Of wat is het verschil tussen een LeanGains pagina met daarop een aantal referenties, of een post met daarin referenties die ik zometteen na een korte literatuurzoektocht kan maken? Kraak dingen af door de artikelen waarnaar gerefereerd wordt aan te halen, of probeer uit te vinden wat niet door de bron (leangains) behandeld wordt terwijl het wel belangrijk is, etc.. .

Bron: Ik ben promovendus.

[ Bericht 4% gewijzigd door Zith op 02-12-2012 23:21:48 ]
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  maandag 3 december 2012 @ 11:37:47 #20
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119873935
Sommige mensen gaan echt zo ultimate hard bezig dat die shit niet vol te houden valt. Van die sjmierige boys en girls die drie weken lang elke dag aan het sporten zijn.

Is wel heel cool zo een maandje, maar daarna zijn ze vaak ongemotiveerd.

Gewoon de hele levensstijl een beetje aanpassen en 3 max 4 x per week effectief sporten en dan kan je ook al een brok sexyness worden
  maandag 3 december 2012 @ 11:38:54 #21
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_119873963
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:37 schreef RickoKun het volgende:
Sommige mensen gaan echt zo ultimate hard bezig dat die shit niet vol te houden valt. Van die sjmierige boys en girls die drie weken lang elke dag aan het sporten zijn.

Is wel heel cool zo een maandje, maar daarna zijn ze vaak ongemotiveerd.

Gewoon de hele levensstijl een beetje aanpassen en 3 max 4 x per week effectief sporten en dan kan je ook al een brok sexyness worden
dus kappe met flesje wodka per week ricko
Deathlift or Die.
  maandag 3 december 2012 @ 11:39:49 #22
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119873987
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:38 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

dus kappe met flesje wodka per week ricko
Ja ho eens even :{w Dit gaat niet over mij hoor :@ Laten we het centraal houden graag plz ok ok gr gr Peter, Ella en Dynand
pi_119873991
Als je elke dag traint bereik je juist niets, ook niet als je het wel lange tijd volhoudt.

-onmogelijk om 6/7 dagen per week op hoge intensiteit te trainen > die mensen trainen niet hard genoeg, waarschijnlijk met veel isolatie oefeningen
-rust nodig om te herstellen/groeien > die mensen herstellen onvoldoende, boeken daardoor minder progressie of raken zelfs overtraind

Om dat soort gasten moet je lachen.
  maandag 3 december 2012 @ 11:40:47 #24
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_119874013
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:39 schreef RickoKun het volgende:

[..]

Ja ho eens even :{w Dit gaat niet over mij hoor :@ Laten we het centraal houden graag plz ok ok gr gr Peter, Ella en Dynand
Hihi dikkertje dap van me :@
Deathlift or Die.
  maandag 3 december 2012 @ 11:41:18 #25
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_119874027
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:39 schreef 16meter het volgende:
Als je elke dag traint bereik je juist niets, ook niet als je het wel lange tijd volhoudt.

-onmogelijk om 6/7 dagen per week op hoge intensiteit te trainen > die mensen trainen niet hard genoeg
-rust nodig om te herstellen/groeien > die mensen herstellen niet, raken overtraind

Om dat soort gasten moet je lachen.
Gewoon 2 daagjes FB en een dagje armen en abs isolatie tog voor de massieve gainst
Deathlift or Die.
pi_119874050
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:39 schreef 16meter het volgende:
Als je elke dag traint bereik je juist niets, ook niet als je het wel lange tijd volhoudt.

-onmogelijk om 6/7 dagen per week op hoge intensiteit te trainen > die mensen trainen niet hard genoeg
-rust nodig om te herstellen/groeien > die mensen herstellen niet, raken overtraind

Om dat soort gasten moet je lachen.
Is dit een goet schema ? :$

Maandag: Borst, Biceps
Dinsdag: Biceps, Buik + voetbal
Woensdag:Buik+Borst
Donderdag:Borst, biceps, voetbal
Vrijdag:Biceps, buik
Zaterdag: rust, want kater.
Zondag: voetbal
pi_119874085
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:41 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Gewoon 2 daagjes FB en een dagje armen en abs isolatie tog voor de massieve gainst
dat zou ik nog eerder aanraden dan menig 5 of 6 daagse split

quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:42 schreef Weissman het volgende:

[..]

Is dit een goet schema ? :$

Maandag: Borst, Biceps
Dinsdag: Biceps, Buik + voetbal
Woensdag:Buik+Borst
Donderdag:Borst, biceps, voetbal
Vrijdag:Biceps, buik
Zaterdag: rust, want kater.
Zondag: voetbal
deze is wel goed, want voetbal
pi_119874115
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:42 schreef Weissman het volgende:

[..]

Is dit een goet schema ? :$

Maandag: Borst, Biceps
Dinsdag: Biceps, Buik + voetbal
Woensdag:Buik+Borst
Donderdag:Borst, biceps, voetbal
Vrijdag:Biceps, buik
Zaterdag: rust, want kater.
Zondag: voetbal
Ik zou er denk ik dit van maken:
Maandag: borst, biceps, buik
Dinsdag: voetbal
Woensdag: borst, biceps, buik
Donderdag: voetbal
Vrijdag: borst, biceps, buik
Zaterdag: koffie
Zondag: voetbal
  maandag 3 december 2012 @ 11:44:40 #29
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119874124
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:42 schreef Weissman het volgende:

[..]

Is dit een goet schema ? :$

Maandag: Borst, Biceps
Dinsdag: Biceps, Buik + voetbal
Woensdag:Buik+Borst
Donderdag:Borst, biceps, voetbal
Vrijdag:Biceps, buik
Zaterdag: rust, want kater.
Zondag: voetbal
KIJK MESNEN DIT BGEDOEL IK NOU BROCSCIENCE!!!!!!!!!!!
  maandag 3 december 2012 @ 11:46:04 #30
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119874156
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:40 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Hihi dikkertje dap van me :@
:( DOe normaal jij, ik heb een bazenlichaam

-ontopic-
Na dat ik inmiddels weer een korte stop met trainen heb gedaan ben ik overnieuw gegaan. Na deze week nog één weekje dit pauper trainingsschema en dan ga ik een zo effectief mogelijk schema bedenken (waarschijnlijk gewoon die van rippetoe stelen :@ :') )
  maandag 3 december 2012 @ 11:46:44 #31
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_119874181
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:43 schreef 16meter het volgende:

[..]

dat zou ik nog eerder aanraden dan menig 5 of 6 daagse split

[..]

deze is wel goed, want voetbal

shit we zitte op 1 lijn, lkr preacher curls supersette met skullcrushers voor maximale pomps
Deathlift or Die.
pi_119874183
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:46 schreef RickoKun het volgende:

[..]

:( DOe normaal jij, ik heb een bazenlichaam
poidh
  maandag 3 december 2012 @ 11:46:49 #33
58789 Snakey
-||||--------||||-
pi_119874191
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2012 11:43 schreef 16meter het volgende:
deze is wel goed, want voetbal
ja ik ken iemand fokking gespierd hij voetbalt 5x per wek buikspiertjes, sterke benen alles

hij lijkt niet op zo'n fieze bodybuilde :$
pi_119874203
quote:
8s.gif Op maandag 3 december 2012 11:46 schreef Snakey het volgende:
Zeg, jongelui. }:|
*O* we worden jong genoemd!
  maandag 3 december 2012 @ 11:47:33 #36
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_119874204
Shit slangetje komt modde, stil jonges
Deathlift or Die.
pi_119874240
quote:
10s.gif Op maandag 3 december 2012 11:47 schreef Ethanolic het volgende:
Shit slangetje komt modde, stil jonges
fok die popo

thuglife voetbal bierie in de clupp alles
  dinsdag 4 december 2012 @ 12:17:42 #38
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_119913696
Op rustdagen wanneer ik niet sport en ik zit de hele dag op kantoor, moet ik dan op mijn BMR eten?
All she wants and needs is just a little taste..
pi_119914138
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 december 2012 12:17 schreef Luxuria het volgende:
Op rustdagen wanneer ik niet sport en ik zit de hele dag op kantoor, moet ik dan op mijn BMR eten?
Ligt er aan wat je doel is
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
  dinsdag 4 december 2012 @ 12:40:52 #40
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_119914463
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 december 2012 12:30 schreef Kerol het volgende:

[..]

Ligt er aan wat je doel is
Ohja natuurlijk, afvallen ;)
Ik vroeg me eigenlijk af of mijn onderhoud op rustdagen gelijk is aan mijn BMR.
En of ik dan ook wat onder het BMR kan zitten, of dat de BMR het absolute minimum is.
All she wants and needs is just a little taste..
pi_119915220
BMR is het absolute minimum. Daaronder kan je lichaam niet goed functioneren. Zou als ik jou was gewoon 20% onder je onderhoud zitten, dan zit je sowieso safe.
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
  dinsdag 4 december 2012 @ 13:02:41 #42
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_119915248
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 december 2012 13:01 schreef Kerol het volgende:
BMR is het absolute minimum. Daaronder kan je lichaam niet goed functioneren. Zou als ik jou was gewoon 20% onder je onderhoud zitten, dan zit je sowieso safe.
Maar is mijn onderhoud op rustdagen niet hetzelfde als mijn BMR?\
Want op rustdagen heb ik geen beweging, bij je BMR heb je ook geen beweging.
All she wants and needs is just a little taste..
pi_119915301
Zelfs door te denken, typen, schrijven, koffie halen, verbrand je al calorieen. Dan kom je dus al boven je BMR uit. Zou dus wel iets meer eten. Doe je dat niet dan raakt je lichaam wellicht in Survival mode als je dat te vaak doet.
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
  dinsdag 4 december 2012 @ 13:04:40 #44
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_119915312
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 december 2012 13:04 schreef Kerol het volgende:
Zelfs door te denken, typen, schrijven, koffie halen, verbrand je al calorieen. Dan kom je dus al boven je BMR uit. Zou dus wel iets meer eten.
Oke thnx :)
All she wants and needs is just a little taste..
  dinsdag 4 december 2012 @ 17:34:19 #45
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119924678
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 november 2012 18:19 schreef MarMar het volgende:

[..]

Dat is net zovaak weerlegd als bevestigd door wetenschappelijke bronnen.
Ik heb die OP in elkaar geknutseld, nu mag jij van mij in de OP de wetenschappelijke bronnen toevoegen waar dat allemaal gesteld wordt dat het slecht voor je is. Om de zoveel tijd wat eten is beter dan als een mongool 3 kippen in één keer naar binnen te werken op een dag. Als iemand geen discipline heeft en meer gaat vreten is dat diegene zijn schuld en heeft dat niet met om de 2 uur iets te kanen te maken.

Er is geen absolute waarheid ben ik achtergekomen, het is het beste om persoonlijk uit te zoeken wat het beste werkt. Voor mij werkt 1x wat kanen in de 2 uur wat, en als ik een uurtje mis dan kaan ik gewoon wat meer volgens mijn schema.
(En zoveel mogelijk eiwitten eten is inderdaad overdreven en mag genuanceerder.)
  dinsdag 4 december 2012 @ 17:35:13 #46
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119924703
quote:
0s.gif Op zondag 2 december 2012 15:20 schreef MarMar het volgende:
Buikspieren toch maar opgeschroefd naar 25 kg, als ik nog kan kletsen tijdens het crunchen is het niet zwaar genoeg :P Zo slecht als mijn botjes zijn, zo goed zijn mijn buikspieren, aangeboren compensatie ofzo :D
Nu eerst zorgen dat die benen meer gewicht aan gaan kunnen voordat ik de rest verder opbouw.
Mensen die tijdens de working out kunnen praten kunnen naar mijn insziens beter gewoon thuis op een matje gaan liggen en de gewichten overlaten aan diegenen die wel intens bezig willen.
pi_119925387
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 december 2012 17:35 schreef RickoKun het volgende:

[..]

Mensen die tijdens de working out kunnen praten kunnen naar mijn insziens beter gewoon thuis op een matje gaan liggen en de gewichten overlaten aan diegenen die wel intens bezig willen.
Liefjelief, er is een reden dat ik voorzichtig begin :) ik heb drie jaar in een rolstoel gezeten namelijk.
De komende tijd zal het nog wel hard omhoog gaan met de gewichten, omdat ik met voorbedachte rade een flink stuk onder mijn maximale kunnen begin. Ik ben net een half jaar weer uit de rolstoel en heb weinig zin om nu te gaan forceren, langzaam aan een tandje hoger en dan kom ik vanzelf uit bij wat ik aankan.
Drie kippen kan ik in 10 keer ook niet op op 1 dag overigens :P en wat discipline betreft: in die rolstoel ben ik zonder sporten 45 kilo afgevallen, ik kan wel wat.
pi_119925811
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 december 2012 17:35 schreef RickoKun het volgende:

[..]

Mensen die tijdens de working out kunnen praten kunnen naar mijn insziens beter gewoon thuis op een matje gaan liggen en de gewichten overlaten aan diegenen die wel intens bezig willen.
Je kunt toch altijd nog apathisch naar je gsm staren terwijl de muziek veel te hart door je koptelefoon knalt? Heb je ook geen last van de mensen om je heen.
  dinsdag 4 december 2012 @ 20:37:37 #49
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_119931889
@ marmar

Excuses, dat wist ik niet. Bij deze dan niet aan jou gericht, echter heb ik soms wel last van die mensen die niet aan het trainen zijn maar meer aan het ontspannen :p knap van je en ik wens je daarin veel sterkte ondanks dat je nu al flink wat hebt bereikt :)

quote:
0s.gif Op dinsdag 4 december 2012 18:16 schreef Questular het volgende:

[..]

Je kunt toch altijd nog apathisch naar je gsm staren terwijl de muziek veel te hart door je koptelefoon knalt? Heb je ook geen last van de mensen om je heen.
:@ ken jij mij ofzo? Doe ik inderdaad wel als er weer een pauper nutteloos bezig is.

Al helemaal ergerlijk zijn van die mensen die door een slechte vorm denken dat ze de baas zijn maar best hard falen.
Door bijvoorbeeld bij de lat row ook de benen te gebruiken en de complete rug te bewegen ipv alleen de rug te gebruiken :r des duivels word ik ervan.

En ik gebruik altied mien eurdopkes want ik houd niet van praten als ik aan het buffelen ben. En om nou te trainen terwijl Mariah Carey "all i want for christmas" zingt doet mijn motivatie ook slinken tot een opgedroogd makreeltje
pi_119932744
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 december 2012 20:37 schreef RickoKun het volgende:
@ marmar

Excuses, dat wist ik niet. Bij deze dan niet aan jou gericht, echter heb ik soms wel last van die mensen die niet aan het trainen zijn maar meer aan het ontspannen :p knap van je en ik wens je daarin veel sterkte ondanks dat je nu al flink wat hebt bereikt :)

[..]

Thx :)
En sjah ach, die kletsende mensen houden vast niet de plekken bezet waar jij wilt trainen ;)
Sportschoolmuziek, ik heb vandaag voor het eerst in decades 2unlimited weer eens gehoord :') maar da's nog minder erg dan kerstliedjes van Mariah..

Vandaag ook voorzichtig de beenoefeningen wat hoger gezet, so far so good. Ik overweeg volgende week de hometrainer te proberen, het is verdomd koud op de scootmobiel, ik wil eigenlijk wel heel graag weer fietsen ooit :@
  woensdag 5 december 2012 @ 16:51:40 #51
94080 VeX-
HAHA..JIJ hebt HEUL veel POSTS
pi_119961382
Heb ik me de afgelopen week keihard zitten uithongeren en elke dag lopen oefenen (vooral buikspieroefeningen), kom ik erachter dat dat dus niet goed is. Je moet juist veel calorieën binnenkrijgen, eiwitten en onverzadig.

Iemand die me de weg kan wijzen naar een goed voedings- en trainingsschema voor iemand die normaal gesproken nogal snel aankomt, maar dunner, droger en meer gespierd wil worden? Ben 1m80 en weeg normaal 73 (nu 68).

Thanks
Life is just a series of peaks and troughs, yeah. And you don't know whether you're in a trough until you're climbing out, or on a peak, 'till you're coming down. And that's it. - David Brent
pi_119962023
Bereken je calorie behoefte hier uit: http://1percentedge.com/ifcalc/
Ga 20% onder je TDEE (je calorie behoefte) zitten om "vet" kwijt te raken.

quote:
Voorbeeld:
TDEE: 2500 Calorieen
Op niet trainingsdagen: 2000 Calorieen eten.. op wel trainingsdagen 2500 Calorieen.
Heb je een smartphone :) ? Download de APP calorieteller en vul hier dagelijks je gegevens in.
20% is +/- 500 calorieen onder je TDEE. Ga niet veel lager want dan ga vaak onder je BMR zitten (en dit is het allerminste wat je moet binnen krijgen, anders functioneer je niet goed).

Dit is het verhaal om vet kwijt te raken. Je kan hier eventueel ook nog Cardio aantoevoegen.
Vaak wordt meer afvallen afgeraden omdat het dan bijna niet is vol te houden en je het JoJo effect krijgt.

Hou je dit vol? dan zou je gemiddeld 0.5 KG per week af moeten vallen. Eet je hierbij genoeg eiwitten en alle overige zaken en train je hard genoeg dan heb je op deze manier tevens het minste spier verlies.

Trainingschema is altijd verschillend.. maar dat mag iemand anders uitleggen.

[ Bericht 19% gewijzigd door BadderAapje op 05-12-2012 17:13:47 ]
pi_119965539
quote:
9s.gif Op woensdag 5 december 2012 16:51 schreef VeX- het volgende:
Heb ik me de afgelopen week keihard zitten uithongeren en elke dag lopen oefenen (vooral buikspieroefeningen), kom ik erachter dat dat dus niet goed is. Je moet juist veel calorieën binnenkrijgen, eiwitten en onverzadig.

Iemand die me de weg kan wijzen naar een goed voedings- en trainingsschema voor iemand die normaal gesproken nogal snel aankomt, maar dunner, droger en meer gespierd wil worden? Ben 1m80 en weeg normaal 73 (nu 68).

Thanks
Starting Strength

Op trainingsdagen op onderhoud, op rustdagen 20% onder je TDEE eten.

Na elke training nog een kwartiertje cardio op middel hoge intensiteit. Meer is niet nodig, omdat je door je workout ook al veel kcal verbrand hebt.
  woensdag 5 december 2012 @ 18:53:26 #54
58789 Snakey
-||||--------||||-
pi_119965637
quote:
0s.gif Op woensdag 5 december 2012 18:51 schreef 16meter het volgende:

[..]

Starting Strength

Op trainingsdagen op onderhoud, op rustdagen 20% onder je TDEE eten.

Na elke training nog een kwartiertje cardio op middel hoge intensiteit.
En een linkje. http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki
pi_119972178
Lastig ding wel, mijn metabolisme lijkt behoorlijk vertiefd door de afgelopen jaren waarbij ik mijn eetpatroon aanpaste aan mijn non existente activiteitsniveau.
Hopelijk gaat dat straks weer een beetje normaal doen als mijn lijf wat meer gewend is aan meer actief zijn.
Op dit moment heeft opbouw van spieren even prioriteit en ja, ik snap ook dat er wel wat bijkomt aan gewicht door spieropbouw en dat is prima.
  woensdag 5 december 2012 @ 21:45:27 #56
94080 VeX-
HAHA..JIJ hebt HEUL veel POSTS
pi_119974316
Bedankt voor de tips en links. Van de week eens aan beginnen.
Life is just a series of peaks and troughs, yeah. And you don't know whether you're in a trough until you're climbing out, or on a peak, 'till you're coming down. And that's it. - David Brent
pi_120106009
En weer een klein tandje harder!

Legpress van 10 naar 20 kg
leg curl is inmiddels 15 kg
leg extension nog op 7.5
abs: 30 kg
rotary torso: 20 kg
lower back: 20 kg
vertical traction: 25 kg
chest press: 15 kg
hip adduction en abduction beide op 20 kg
arm extension 20 kg
en voor het eerst weer gefietst! 15 minuten hometrainer, minimale weerstand, 6.5 km.
Dit voorjaar wil ik weer goed kunnen fietsen, nu sparen voor een fiets dus!
En ja, ik ben weer lopend heen en terug gegaan, tijdens een paar dikke hagelbuien zat ik lekker in de sauna, ben precies tussen de buien door gelopen verder.

Oh en mijn broek zit na de training een stuk strakker dan voor :')
  zondag 9 december 2012 @ 14:21:18 #58
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_120106616
Kent iemand trouwens een goede Android-app voor het bijhouden van calorieën? Ik eet regelmatig buitenshuis, dus het zou me enorm helpen om dat 'on the go' te kunnen bijhouden...
pi_120147657
Op de iphone; Calorieteller.. Zal er ook wel zijn voor android.
  maandag 10 december 2012 @ 14:22:51 #60
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_120148598
quote:
0s.gif Op maandag 10 december 2012 13:52 schreef BadderAapje het volgende:
Op de iphone; Calorieteller.. Zal er ook wel zijn voor android.
Als ik dat intyp bij de Play Store krijg ik zo'n 200 resultaten. :P

Van welke maker is het?
pi_120149109
Fatsecret
  maandag 10 december 2012 @ 15:51:26 #62
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_120151951
quote:
0s.gif Op zondag 9 december 2012 14:05 schreef MarMar het volgende:
En weer een klein tandje harder!

Legpress van 10 naar 20 kg
leg curl is inmiddels 15 kg
leg extension nog op 7.5
abs: 30 kg
rotary torso: 20 kg
lower back: 20 kg
vertical traction: 25 kg
chest press: 15 kg
hip adduction en abduction beide op 20 kg
arm extension 20 kg
en voor het eerst weer gefietst! 15 minuten hometrainer, minimale weerstand, 6.5 km.
Dit voorjaar wil ik weer goed kunnen fietsen, nu sparen voor een fiets dus!
En ja, ik ben weer lopend heen en terug gegaan, tijdens een paar dikke hagelbuien zat ik lekker in de sauna, ben precies tussen de buien door gelopen verder.

Oh en mijn broek zit na de training een stuk strakker dan voor :')
Ga squatten, deadliften en legpressen.
Deathlift or Die.
pi_120156062
quote:
0s.gif Op maandag 10 december 2012 15:51 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Ga squatten, deadliften en legpressen.
Ga het hele topic even lezen anders.
Zo vervelend als ik steeds moet uitleggen dat ik drie jaar in een rolstoel heb gezeten en pas 5 maanden weer loop... En dat ik mijn knieschijven uit mijn nek mag vissen als ik ga squatten en deadliften.

Legpressen doe ik trouwens al :P leer lezen.
En ik heb vandaag voor het eerst buiten gefietst *O*
  maandag 10 december 2012 @ 17:42:55 #64
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_120156339
quote:
0s.gif Op maandag 10 december 2012 17:35 schreef MarMar het volgende:

[..]

Ga het hele topic even lezen anders.
Zo vervelend als ik steeds moet uitleggen dat ik drie jaar in een rolstoel heb gezeten en pas 5 maanden weer loop... En dat ik mijn knieschijven uit mijn nek mag vissen als ik ga squatten en deadliften.

Legpressen doe ik trouwens al :P leer lezen.
En ik heb vandaag voor het eerst buiten gefietst *O*
Excuses! Dan ben je goed bezig, keep it up.
Deathlift or Die.
pi_120156364
O+
  maandag 10 december 2012 @ 17:49:16 #66
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_120156536
quote:
9s.gif Op woensdag 5 december 2012 16:51 schreef VeX- het volgende:
Heb ik me de afgelopen week keihard zitten uithongeren en elke dag lopen oefenen (vooral buikspieroefeningen), kom ik erachter dat dat dus niet goed is. Je moet juist veel calorieën binnenkrijgen, eiwitten en onverzadig.

Iemand die me de weg kan wijzen naar een goed voedings- en trainingsschema voor iemand die normaal gesproken nogal snel aankomt, maar dunner, droger en meer gespierd wil worden? Ben 1m80 en weeg normaal 73 (nu 68).

Thanks
Tel kcals, ga 500kcal onder je maintance zitten. Haal je kcal uit fruit, vlees, vis, groenten, pindakaas en goede koolhydraten.
Doe een 3 daagse-split of full-body (Rippetoe). Ik zou je aanraden met jouw gewicht om rippetoe te gaan doen.
Deathlift or Die.
  maandag 10 december 2012 @ 17:53:29 #67
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_120156685
quote:
0s.gif Op maandag 10 december 2012 17:49 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Tel kcals, ga 500kcal onder je maintance zitten. Haal je kcal uit fruit, vlees, vis, groenten, pindakaas en goede koolhydraten.
Doe een 3 daagse-split of full-body (Rippetoe). Ik zou je aanraden met jouw gewicht om rippetoe te gaan doen.
Hij moet echt niet afvallen, hij weegt al maar 68 kg bij 1,80 m.
All she wants and needs is just a little taste..
  maandag 10 december 2012 @ 22:53:22 #68
158491 Broekpaling
Plons is water.
pi_120172609
Hallo. :@

Ik wil binnenkort gaan fitnessen omdat ik mager ben en een slechte rug heb. Mijn doel is dus om aan te komen en mijn rug te versterken.

Nu lijkt mij dit het beste om te doen in de sportschool maar ik wil er graag begeleiding bij. Misschien een stomme vraag maar ik heb ooit jaren terug op een sportschool gezeten en dat ging in de trant van "dit zijn de apparaten, succes".

Er is hier in de buurt een Achmea Healthcenter maar ik lees wisselende ervaringen van mensen. Wat zijn jullie ervaringen hiermee, als jullie die al hebben, of zeggen jullie van sla ze over en zoek een andere sportschool?
0 topics op naam. 14.gif
pi_120172693
Vermijdt de apparaten zoveel mogelijk.
BEASTMODE
pi_120172871
quote:
11s.gif Op maandag 10 december 2012 22:53 schreef Broekpaling het volgende:
Hallo. :@

Ik wil binnenkort gaan fitnessen omdat ik mager ben en een slechte rug heb. Mijn doel is dus om aan te komen en mijn rug te versterken.

Nu lijkt mij dit het beste om te doen in de sportschool maar ik wil er graag begeleiding bij. Misschien een stomme vraag maar ik heb ooit jaren terug op een sportschool gezeten en dat ging in de trant van "dit zijn de apparaten, succes".

Er is hier in de buurt een Achmea Healthcenter maar ik lees wisselende ervaringen van mensen. Wat zijn jullie ervaringen hiermee, als jullie die al hebben, of zeggen jullie van sla ze over en zoek een andere sportschool?
Sportscholen met goede begeleiding zijn er genoeg, loop er gewoon eens binnen/bel rond, kijk wat er mogelijk is en maak naar aanleiding daarvan een beslissing.
Ik ben zelf begonnen met sporten met begeleiding als revalidatie, omdat de reguliere revalidatie mij niet aanstond bij een sportschool waar fysiotherapeuten rondlopen, reuze handig. Eerst een gesprek gehad met fysiotherapeut, daarna een introductieles waarin we het schema gingen opstellen, daarna nog 1 keer met begeleiding om het schema te finetunen en steeds als ik iets verander of denk dat ik meer aankan, roep ik er even iemand bij.
Heb je een blessure in je rug, of gewoon een slappe rug omdat je er weinig mee gedaan hebt? In het eerste geval lijkt me overleg met fysio wel nuttig, in het tweede geval heeft awesome een punt :)
  maandag 10 december 2012 @ 23:21:39 #71
158491 Broekpaling
Plons is water.
pi_120173716
quote:
1s.gif Op maandag 10 december 2012 22:55 schreef Awesome_ het volgende:
Vermijdt de apparaten zoveel mogelijk.
Waarom precies?
quote:
0s.gif Op maandag 10 december 2012 22:59 schreef MarMar het volgende:

[..]

Sportscholen met goede begeleiding zijn er genoeg, loop er gewoon eens binnen/bel rond, kijk wat er mogelijk is en maak naar aanleiding daarvan een beslissing.
Ik ben zelf begonnen met sporten met begeleiding als revalidatie, omdat de reguliere revalidatie mij niet aanstond bij een sportschool waar fysiotherapeuten rondlopen, reuze handig. Eerst een gesprek gehad met fysiotherapeut, daarna een introductieles waarin we het schema gingen opstellen, daarna nog 1 keer met begeleiding om het schema te finetunen en steeds als ik iets verander of denk dat ik meer aankan, roep ik er even iemand bij.
Heb je een blessure in je rug, of gewoon een slappe rug omdat je er weinig mee gedaan hebt? In het eerste geval lijkt me overleg met fysio wel nuttig, in het tweede geval heeft awesome een punt :)
Ik heb te lange banden waardoor ik een deel van dat werk met mijn spieren moet gaan opvangen. Mede hierdoor heb ik een tijdje krom gelopen en ben ik naar de fysio geweest. In de afgelopen paar heb ik een aantal keer te zwaar getild en dan schiet het er weer in, en kan ik zo goed als niks meer tillen voor een periode. ;( Zou bijna durven te zweren dat ik de botten dan alle kanten voel opschuiven. Dan heb ik weer een paar weken last van een pijnlijke rug en lijk ik wel een oud persoon.
Bij de fysio kreeg ik simpele oefeningen om thuis te doen om zo mijn rug recht te houden maar wil nu graag meer aankomen en dan ook m'n rug versterken.
0 topics op naam. 14.gif
  maandag 10 december 2012 @ 23:29:33 #72
108582 Daywalk3r
Eigenlijk Dayrunner.
pi_120174060
Waarschijnlijk heb je dan ook anterior pelvic tilt of post anterior pelvic tilt? Ga eens uitzoeken wat je hebt en zoeken maar oefeningen daarvoor.
Just remember, you can't climb the ladder of success with your hands in your pockets. ~Arnold Swarzenegger
pi_120174762
Nou, ik heb me ook aangemeld voor de sportschool en volgens mij is het wel prettig om dan af en toe hier wat motivatie op te komen zoeken. Heb 6 jaar niet kunnen sporten door een compartimentsyndroom, en daar heb ik een maand geleden een operatie voor gehad waardoor ik nu weer kan sporten.

Tijd dus om af te vallen, mijn conditie te verbeteren en sterkere spieren te kweken. Heb ook een sportschool gekozen waar een beetje begeleiding is, omdat ik ook nog astma en hypermobiliteit heb, dus ik weet nooit zo goed wat ik nou wel en niet kan.

Morgen mijn tweede introdag en daarna kan ik los!
  dinsdag 11 december 2012 @ 00:39:51 #74
158491 Broekpaling
Plons is water.
pi_120177177
quote:
1s.gif Op maandag 10 december 2012 23:29 schreef Daywalk3r het volgende:
Waarschijnlijk heb je dan ook anterior pelvic tilt of post anterior pelvic tilt? Ga eens uitzoeken wat je hebt en zoeken maar oefeningen daarvoor.
Ik heb door het kromlopen een lichte vorm van Pectus opgelopen. Het is gelukkig maar heel miniem en levert geen last op behalve visueel een lichte verhoging omdat het borstbeen bij mij iets scheef staat.

Het meest vervelende van de lange banden en niet sterke spieren is dat ik bewust moet denken om rechtop te staan en na langere tijd gaat het pijn doen aan m'n spieren. Als ik moe ben loop ik ook weer krom.

Onderaan mijn rug zit er een klein bochtje in naar links als ik het zelf zo voel. Ik zit te denken om eerst naar de dokter te gaan om een checkup van mijn rug te krijgen omdat nu al meer dan een week met pijnklachten zit na een potje bowlen. ( :') ) Het schoot er plots zo in. En het voelt precies al de aantal keren dat ik iets te zwaar voor mij getild had.

Ik bezoek de dokter heel weinig maar het lijkt me toch wel handig om even te controleren denk ik voor ik er aan ga werken.
Overigens ben ik een man, laat je niet van de wijs brengen door dat icoontje naast mijn naam. :')
0 topics op naam. 14.gif
  dinsdag 11 december 2012 @ 03:31:55 #75
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_120178672
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')