Ach, het hangt echt af van wat voor werk je doet.quote:Op vrijdag 30 november 2012 11:05 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Hoe snel denk jij dat te kunnen bereiken dan? Hoeveel werkervaring heb je in de sector?
Het is in investment banking in Londen ongeveer een start salaris (inderdaad ook los van bonus, etc).quote:Op vrijdag 30 november 2012 12:10 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ach, het hangt echt af van wat voor werk je doet.
In de advocatuur (bij de grote kantoren) zit je daar binnen ongeveer 3 jaar op (los van bonus/vakantiegeld).
Dat schaar ik dan ook (meestal) onder financiele dienstverlening.
Yes, maar ik ging even uit van het feit dat de beste jongen in Nederland ging werken.quote:Op vrijdag 30 november 2012 12:20 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Het is in investment banking in Londen ongeveer een start salaris (inderdaad ook los van bonus, etc).
Ach, hogere levenskosten, lagere belastingen.quote:Op vrijdag 30 november 2012 12:22 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Yes, maar ik ging even uit van het feit dat de beste jongen in Nederland ging werken.
Daarbij kun je niet zomaar omrekenen van pond naar euro, helemaal niet als je in londen woont. Maar dat weet jij natuurlijk ook wel.
Hoe oud zijn ze dan meestal?quote:Op vrijdag 30 november 2012 12:10 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ach, het hangt echt af van wat voor werk je doet.
In de advocatuur (bij de grote kantoren) zit je daar binnen ongeveer 3 jaar op (los van bonus/vakantiegeld).
Dat schaar ik dan ook (meestal) onder financiele dienstverlening.
In principe kun je natuurlijk met nominaal 22 daar werken, dus dan ben je 25 (ik ken er zo 1). Gemiddeld begin je rond je 24e, dus 27.quote:Op vrijdag 30 november 2012 12:55 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
Hoe oud zijn ze dan meestal?
Hmm hier staat toch iets anders:quote:Op vrijdag 30 november 2012 12:10 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ach, het hangt echt af van wat voor werk je doet.
In de advocatuur (bij de grote kantoren) zit je daar binnen ongeveer 3 jaar op (los van bonus/vakantiegeld).
Dat schaar ik dan ook (meestal) onder financiele dienstverlening.
Dat zijn minimumsalarissen.quote:Op vrijdag 30 november 2012 13:59 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Hmm hier staat toch iets anders:
http://www.advocatenorde.(...)ocaat-stagiaire.html
Je bedoelt 3 jaar na je advocaat stagiaire periode?
Dan moet je er waarschijnlijk wel écht tussenuit springen, wil je maandelijks ruim 2k meer binnenharken dan 'gemiddeld' in de sector. Kan het mij haast niet voorstellen dat dit veel voor zal komenquote:Op vrijdag 30 november 2012 14:01 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Dat zijn minimumsalarissen.
Vanzelfsprekend zitten de grote (top)kantoren daar ruim boven. Dus 3 jaar nadat je bent begonnen met werken bij een dergelijk kantoor.
De startsalarissen bij de grote kantoren (dat is: de Amsterdamse Zuidas) zitten allemaal in de bandbreedte 3.200 - 3.800 (zoiets). Het ene kantoor heeft iets meer basisloon maar minder stabiele bonus, het andere kantoor heeft weer een stabielere bonus maar iets minder basissalaris.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:06 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Dan moet je er waarschijnlijk wel écht tussenuit springen, wil je maandelijks ruim 2k meer binnenharken dan 'gemiddeld' in de sector. Kan het mij haast niet voorstellen dat dit veel voor zal komen![]()
Zeker niet als je kijkt naar het gemiddelde salaris van een advocaat in de gehele carriere
En dit kan ik beamen. Groot verschil tussen die soort kantoren en de gemiddelde advocaat, ook qua werkuren trouwens...quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:08 schreef Maharbal het volgende:
[..]
De startsalarissen bij de grote kantoren (dat is: de Amsterdamse Zuidas) zitten allemaal in de bandbreedte 3.200 - 3.800 (zoiets). Het ene kantoor heeft iets meer basisloon maar minder stabiele bonus, het andere kantoor heeft weer een stabielere bonus maar iets minder basissalaris.
Yes, het aantal uren dat je maakt ligt over het algemeen hoger dan gemiddeld.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:11 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
En dit kan ik beamen. Groot verschil tussen die soort kantoren en de gemiddelde advocaat, ook qua werkuren trouwens...
Loyens & Loeff geeft gewoon zelf aan dat hun startsalaris 3.500 euro p/m is. Maar in 3 jaar tijd boven de 5k zitten, dan praat je wel over 500 euro salarisstijging per jaar, wat ik dan wel weer extreem vindt. Om maar een voorbeeld te noemen, in de accountancy is 500 euro de max wat je jaarlijks kan krijgen, en meer een uitzondering dan regel.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:06 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Dan moet je er waarschijnlijk wel écht tussenuit springen, wil je maandelijks ruim 2k meer binnenharken dan 'gemiddeld' in de sector. Kan het mij haast niet voorstellen dat dit veel voor zal komen![]()
Zeker niet als je kijkt naar het gemiddelde salaris van een advocaat in de gehele carriere
Maar goed, uitzonderingen zijn er altijd. Er zal in mijn sector ook vast een enkeling zijn die op 5k zit na een paar jaar.
Heh, ik zie dat ze het verlaagd hebben. Vorig jaar was start nog 3.750. Anyway, er zijn nog kantoren die boven die 3.500 zitten ook.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:27 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
Loyens & Loeff geeft gewoon zelf aan dat hun startsalaris 3.500 euro p/m is. Maar in 3 jaar tijd boven de 5k zitten, dan praat je wel over 500 euro salarisstijging per jaar, wat ik dan wel weer extreem vindt. Om maar een voorbeeld te noemen, in de accountancy is 500 euro de max wat je jaarlijks kan krijgen, en meer een uitzondering dan regel.
Same here, kosten voor kinderopvang komen er vanaf januari bij, en mijn vriendin gaat ook minder werken. Ik verwacht overigens wel een aardige stijging dit jaar, 300 euro moet er wel in zitten.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:27 schreef DroogDok het volgende:
Ben benieuwd naar de beoordelingsronde van dit jaar. Hoop stiekem op een promotie, wat neit gelijk wil zeggen dat er dan ook loon bijkomt. Zou trouwens niet verkeerd zijn wat erbij, tyfus dure kinderopvangen vriendin die een dagje minder gaat werken.....
Goed, er zullen hier weinig mensen posten dat ze zijn ontslagen of gekort op hun loon natuurlijk.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:53 schreef leolinedance het volgende:
Wel grappig dat hier (o.a. door mijzelf) haast altijd optimistisch wordt gesproken. Ambitieus zonder angst, hoge salarissen, dit jaar weer een flinke stijging, goodies dit dat.
En dat terwijl 'we' toch eigenlijk echt wel diep in de shit zitten. Crisis, werkgelegenheid/ontslagen, het hanteren van de 'nullijn', inleveren, bezuinigen etc. etc.
Als jij 2 masters hebt en 32 bent verdien je toch veel te weinig?quote:Op vrijdag 30 november 2012 11:34 schreef ioko het volgende:
Zojuist beoordelingsgesprek gehad. 1,5% erbij voor een goede beoordeling. Tarieven staan nogal onder.
01: Bedrijfstak: Consultancy/detachering
02: Functie: Medior Consultant
03: Opleiding: WO Psychologie (organisatie) en WO Bedrijfskunde (strategisch management)
04: Leeftijd: 32
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 26
07: 13e maand: Nee. Wel bonus, dit jaar zo'n 10% = 4000 euro bruto.
08: Bruto maand salaris: 3500
09: Netto maand salaris: 2200
10: Overuren betaald: Nee.
11: Werkervaring: 6 jaar.
12: Goodies: Leaseauto (800 euro leasebudget, met tankpas), laptop, Ipad, 5% van salaris als pensioen, vergoeding voor internet en representatie. Opleidingsbudget.
13: Tevreden?: Ja, redelijk tevreden. Er zitten wat weinig verhogingen in het vat de laatste jaren. Ik verwacht dat wel weer in te lopen. Door de bonus heb ik toch een aardig net brutosalaris.
Ik ben in januari weer aan de beurt en zou het gek vinden als ik minder dan 5 a 6% verhoging ga krijgen.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:53 schreef leolinedance het volgende:
Wel grappig dat hier (o.a. door mijzelf) haast altijd optimistisch wordt gesproken. Ambitieus zonder angst, hoge salarissen, dit jaar weer een flinke stijging, goodies dit dat.
En dat terwijl 'we' toch eigenlijk echt wel diep in de shit zitten. Crisis, werkgelegenheid/ontslagen, het hanteren van de 'nullijn', inleveren, bezuinigen etc. etc.
Ow, is dat zo? Volgens mij doe ik het niet verkeerd. Brutosalaris zegt niet alles. Bonus, bijdrage aan pensioen en een leaseauto is ook belangrijk. Ben beniewd hoe je gemakkelijk vaststeld dat ik veel te weinig verdien.quote:Op vrijdag 30 november 2012 15:05 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Als jij 2 masters hebt en 32 bent verdien je toch veel te weinig?
Op Fok! zitten alleen high-potentials.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:53 schreef leolinedance het volgende:
Wel grappig dat hier (o.a. door mijzelf) haast altijd optimistisch wordt gesproken. Ambitieus zonder angst, hoge salarissen, dit jaar weer een flinke stijging, goodies dit dat.
En dat terwijl 'we' toch eigenlijk echt wel diep in de shit zitten. Crisis, werkgelegenheid/ontslagen, het hanteren van de 'nullijn', inleveren, bezuinigen etc. etc.
Lijkt mij ook een prima salaris. Op internet en dergelijke worden altijd veel te hoge startsalarissen gepostuleerd. Meest wo'ers mogen blij zijn met >2200 bruto p/m. Dus op je 32ste op >3k is prima toch? Gaat ook natuurlijk om zaker eromheen en doorgroeimogelijkheden. Ik zit ook >3k maar ben in opleiding.quote:Op vrijdag 30 november 2012 15:10 schreef ioko het volgende:
[..]
Ow, is dat zo? Volgens mij doe ik het niet verkeerd. Brutosalaris zegt niet alles. Bonus, bijdrage aan pensioen en een leaseauto is ook belangrijk. Ben beniewd hoe je gemakkelijk vaststeld dat ik veel te weinig verdien.
Een tweede master vertaald zichzelf niet in meer salaris trouwens.
Ik heb een bedrijf met 20 medewerkers en betaal voor een BE (bachelor engineering) rond de 5k per maand aan bruto salaris, zonder eigen pensioen, auto, gsm en laptop van de zaak, internet thuis en opleiding. Daarnaast is ANW hiaat, WIA en WGA excedent etc allemaal betaald door de firma. 28 dagen vakantie + 37,75 urige werkweek.quote:Op vrijdag 30 november 2012 15:10 schreef ioko het volgende:
[..]
Ow, is dat zo? Volgens mij doe ik het niet verkeerd. Brutosalaris zegt niet alles. Bonus, bijdrage aan pensioen en een leaseauto is ook belangrijk. Ben beniewd hoe je gemakkelijk vaststeld dat ik veel te weinig verdien.
Een tweede master vertaald zichzelf niet in meer salaris trouwens.
Je moet ook in een niet conjunctuurgevoelige organisatie werkenquote:Op vrijdag 30 november 2012 14:53 schreef leolinedance het volgende:
Wel grappig dat hier (o.a. door mijzelf) haast altijd optimistisch wordt gesproken. Ambitieus zonder angst, hoge salarissen, dit jaar weer een flinke stijging, goodies dit dat.
En dat terwijl 'we' toch eigenlijk echt wel diep in de shit zitten. Crisis, werkgelegenheid/ontslagen, het hanteren van de 'nullijn', inleveren, bezuinigen etc. etc.
Dat is dan vooral jouw perspectief denk ik. Weinig MBO-ers die met mijn werkervaring 3500 euro verdienen en iemand van 32 met 5K bruto is zeker geen gemiddelde werknemer.quote:Op vrijdag 30 november 2012 15:44 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Ik heb een bedrijf met 20 medewerkers en betaal voor een BE (bachelor engineering) rond de 5k per maand aan bruto salaris, zonder eigen pensioen, auto, gsm en laptop van de zaak, internet thuis en opleiding. Daarnaast is ANW hiaat, WIA en WGA excedent etc allemaal betaald door de firma. 28 dagen vakantie + 37,75 urige werkweek.
En dan heb ik nog een headhunter nodig omdat helaas in de technische branche de reacties op advertenties nagenoeg 0 is. In dat perspectief lijkt dat bedrag van jou erg laag. Onder dezelfde voorwaarden heb ik MBO-ers werken van ronde de 30 jaar.
Kan de branche zijn natuurlijk (werktuigbouwkundig engineering) maar dan nog vind ik jouw beloning erg mager.
Niet mijn perspectief maar meer het markt perspectief. Voor techniek is nu eenmaal weinig personeelsaanbod en dan heerst de wet van vraag en aanbod. Mijn firma draait 15%ROS dus competitief op dit niveau met 80% van overhead=personeelskosten.quote:Op vrijdag 30 november 2012 19:39 schreef ioko het volgende:
[..]
Dat is dan vooral jouw perspectief denk ik. Weinig MBO-ers die met mijn werkervaring 3500 euro verdienen en iemand van 32 met 5K bruto is zeker geen gemiddelde werknemer.
Ongeacht welke sector is natuurlijk een vreemde opmerking als je referentiekader de techniek is. Of weet je ook wat de marktomstandigheden en de gemiddelde beloningen zijn in de consultancy?quote:Op vrijdag 30 november 2012 20:34 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Niet mijn perspectief maar meer het markt perspectief. Voor techniek is nu eenmaal weinig personeelsaanbod en dan heerst de wet van vraag en aanbod. Mijn firma draait 15%ROS dus competitief op dit niveau met 80% van overhead=personeelskosten.
Dan nog, dan vind ik jouw beloning onder de maat, ongeacht welke sector. Maar dat kan inderdaad mijn perspectief zijn.
netjes hoor, wat voor transport? Weg, water, lucht? Hoe gaat het sowieso in de transportsector tegenwoordig? Goed ze te lezen, 2.5 maandsalarissen als bonus lijkt mij ook wel wat.quote:Op zaterdag 1 december 2012 12:41 schreef lichtknopje het volgende:
01: Bedrijfstak: Transport
02: Functie: teamleader operations
03: Opleiding: International Business studies (mbo-4)
04: Leeftijd:31
05: Aantal uren per week:40
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: nee, wel prestatie afhankelijke bonus a 2,5 bruto maandsalaris per jaar.
08: Bruto maand salaris: 4285
09: Netto maand salaris: 2944
10: Overuren betaald: nee
11: Werkervaring: 10 jaar
12: Goodies: iphone, laptop
13: Tevreden?: ja
Ik werk voor een expediteur welke lucht, zee en wegtransport aanbiedt. Ik hou mij bezig met zeevracht op kantoor Rotterdam. Werk 3-4 dagen p/week operationeel en 1-2 dagen p/week buitendienst sales.quote:Op zaterdag 1 december 2012 12:51 schreef DroogDok het volgende:
[..]
netjes hoor, wat voor transport? Weg, water, lucht? Hoe gaat het sowieso in de transportsector tegenwoordig? Goed ze te lezen, 2.5 maandsalarissen als bonus lijkt mij ook wel wat.
En mensen zoal ik ( verantwoordelijk voor het transport binnen een modeketen ) worden ongeveer 3 a 4 keer gebeld voor bedrijven die voor ons het vervoer willen gaan doen en krijg steeds waanzinnigere aanbiedingen aangeboden waarmee ik alleen mijn vaste vervoerder weer mee " onder druk " zet om mee te zakken in de prijs. De expediteurs gaan steeds meet trucs uithalen om nog een beetje handel te genereren. Van snoepreisjes, rondleidingen en vrijerij tot aan regelrechte telefoonterreur.quote:Op zaterdag 1 december 2012 13:01 schreef lichtknopje het volgende:
[..]
Ik werk voor een expediteur welke lucht, zee en wegtransport aanbiedt. Ik hou mij bezig met zeevracht op kantoor Rotterdam. Werk 3-4 dagen p/week operationeel en 1-2 dagen p/week buitendienst sales.
Over het algemeen gaat het in de transport ruk. Importeurs en exporteurs gaan als eerste bezuinigen op hun directe uitgaven; transport. Tarieven staan daardoor enorm onder druk. Rederijen willen tarieven alleen maar verhogen terwijl er te weinig lading te varen is. Importeurs/exporteurs willen de tarieven juist naar beneden. Erg lastig dus allemaal. Er wordt nu een kunstmatige schaarste van transport aanbod gecreëerd door de rederijen door schepen uit de vaart te halen.
Ik zou zeggen stuur me een pm :-)quote:Op zaterdag 1 december 2012 14:01 schreef Wolken het volgende:
De offertes die ik ontvang zit soms nog wel een verschil van ¤ 100 a ¤ 200 op een 2ft of 40ft. Wij doen per jaar rond de 25 a 30 containers, en dan nog redelijk wat LCL. Ook de overige kosten ( afhandeling, afleveren etc) verschilt nog steeds. En dan nog de betalingsconditie. Wij hebben nu 60 dagen ( incl de voorschot invoerrechten ) . Niet ten nadele van jou hoor, maar weet je: iedere vervoerder die me belt zegt dat ze een uniek concept hebben. Of een aanbod wat ik gewoon niet kan weigeren. Waar ik nu naar kijk naast de prijzen is een stuk klantvriendelijkheid en bereikbaarheid. Ik heb niks aan een contactpersoon die iedere week een papadag heeft waardoor alles een dag stil ligt.
En voor de rest is het 1 grote ons-kent-ons kliek. Zo weet ik mensen met wie ik nooit zaken meer mee ga doen zoals degene die van de week onze telefoniste schoffeerde omdat ze hem niet wilde doorverbinden terwijl er ook mensen zijn waar ik graag weer zaken mee wil gaan doen. tegen de juiste prijs natuurlijk.
Misschien had een derde master 'Nederlands' daar wel voor kunnen zorgen...quote:Op vrijdag 30 november 2012 15:10 schreef ioko het volgende:
[..]
Ow, is dat zo? Volgens mij doe ik het niet verkeerd. Brutosalaris zegt niet alles. Bonus, bijdrage aan pensioen en een leaseauto is ook belangrijk. Ben beniewd hoe je gemakkelijk vaststeld dat ik veel te weinig verdien.
Een tweede master vertaald zichzelf niet in meer salaris trouwens.
Gefeliciteerd!quote:Op zaterdag 1 december 2012 18:46 schreef Zwansen het volgende:
Overigens vanaf vandaag formeel een vast contract....
Toch wel fijn in deze tijden. Al zegt een vast contract ook niet alles.
Op zich kom je makkelijk van een vast contract af dan van een jaarcontract. Dat wil zeggen tussentijds, als ze je na een jaar niet meer willen is het uiteraard klaar bij een jaarcontract.quote:Op zaterdag 1 december 2012 18:46 schreef Zwansen het volgende:
Overigens vanaf vandaag formeel een vast contract....
Toch wel fijn in deze tijden. Al zegt een vast contract ook niet alles.
Precies, het gaat om de stap die je maakt van junior naar medewerker, dat is eigenlijk de belangrijkste, en een flinke stijger.quote:Op vrijdag 30 november 2012 14:39 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Heh, ik zie dat ze het verlaagd hebben. Vorig jaar was start nog 3.750. Anyway, er zijn nog kantoren die boven die 3.500 zitten ook.
Standaard zit je op ongeveer 300/400 per jaar erbij. De stap na 3 jaar (van stagiair naar medewerker) is aanzienlijk.
Daarbij krijg je na 3 jaar bij vrijwel elk kantoor ook nog eens die mobiliteitsbudget waar we het over hadden. Maar laten we die op 'goodie' houden.
Yup, vandaar dat ik het onder salaris wilde scharen. Bij die grote kantoren hebben vrij weinig mensen een leaseauto, ook omdat je toch nergens een parkeerplek krijgt (tenzij: erg veel betalen) op Zuidquote:Op donderdag 6 december 2012 15:38 schreef --H-I-M-- het volgende:
[..]
Precies, het gaat om de stap die je maakt van junior naar medewerker, dat is eigenlijk de belangrijkste, en een flinke stijger.
Persoonlijk vind ik het mobiliteitsbudget wat advocaten krijgen meer een extra salarisding. Ik denk dat amper 10-20% van de advocaten op kantoor ook echt dit als leasebudget gebruiken - de rest laat het als salaris uitkeren.
Ik schaar het er ook onder, want ik krijg het deze maand voor afgelopen jaar op mn rekening gestort. Moet er helaas dan wel IB over af rekenenquote:Op donderdag 6 december 2012 16:01 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Yup, vandaar dat ik het onder salaris wilde scharen. Bij die grote kantoren hebben vrij weinig mensen een leaseauto, ook omdat je toch nergens een parkeerplek krijgt (tenzij: erg veel betalen) op Zuid
Waaromquote:10: Overuren betaald: Ja of tijd-voor-tijd ()
Aangezien ik m'n gewone vrije dagen al niet op krijg, tot nu toe 2/25 dagen gebruikt dit jaar en vandaag weer gehoord dat die laatste twee weken van december toch eigenlijk wel een beetje lastig zijn.quote:Op donderdag 6 december 2012 21:30 schreef Audreyoot het volgende:
[..]
Waarom? Ik zou er blij mee zijn want ik krijg geen van beide opties voor overuren.
ben je een worcaholic dan? Ik zou het niet pikken als ik niet eens normaal mijn vakantie op kan nemen.quote:Op donderdag 6 december 2012 21:42 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Aangezien ik m'n gewone vrije dagen al niet op krijg, tot nu toe 2/25 dagen gebruikt dit jaar en vandaag weer gehoord dat die laatste twee weken van december toch eigenlijk wel een beetje lastig zijn.
Geen pensioenopbouw? Dat is verplicht hoor.quote:Op donderdag 6 december 2012 21:25 schreef OngeschiktX het volgende:
Binnenkort voor het eerst het jaarlijks functioneringsgesprek en ik wil eigenlijk eens polsen wat de mogelijkheden zouden zijn qua salaris. Huidige situatie:
01: Bedrijfstak: Offshore (in principe op kantoor, af en toe offshore werken)
02: Functie: Engineer
03: Opleiding: WO
04: Leeftijd:26
05: Aantal uren per week: 40 (in de praktijk 60-70)
06: Aantal vakantiedagen: 25 (nog maar 2 kunnen opnemen dit jaar)
07: 13e maand: nee
08: Bruto maand salaris: 3200
09: Netto maand salaris: 2200
10: Overuren betaald: Ja of tijd-voor-tijd ()
11: Werkervaring: 1 jaar
12: Goodies: Smart phone, maar zie dit niet als goodie, 's nachts wakker gebeld worden/altijd bereikbaar moeten zijn.![]()
Gratis lunch, OV-kosten vergoed, vergoedingen voor overnachtingen in buitenland
12.5: Anti-goodies: Geen pensioen opbouw, geen extra vergoeding voor offshore werk, ondanks vrij gevaarlijk werk.
13: Tevreden?: Ja. Leuk werk en leuke collega's. Wel wordt er erg veel qua flexibiliteit geeist. Voorbeeld terwijl ik vrijdag tot 21:00 op kantoor ben, om 20:30 te horen krijgen dat ik de volgende dag (zaterdag) om 5:00 weer ergens moet zijn op een uur reisafstand.Daarnaast vind ik dat ik meer verantwoordelijkheden krijg dan wat normaal gesproken bij mijn functie hoort. De overuren worden inmiddels ook wel erg veel, zeker met gebrek aan vakantiemogelijkheden.
Wat zou realistisch zijn om te vragen? Ik ben wel een beetje bang dat de matige bedrijfsresultaten er bij worden gehaald als argument om weinig verhoging te willen geven.
ahzo, dat is wel minder ja. Hebben ze niet een bepaalde verplichting naar jou toe om je dagen op te laten nemen, al is het maar ver vooruit gepland?quote:Op donderdag 6 december 2012 21:42 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Aangezien ik m'n gewone vrije dagen al niet op krijg, tot nu toe 2/25 dagen gebruikt dit jaar en vandaag weer gehoord dat die laatste twee weken van december toch eigenlijk wel een beetje lastig zijn.
Niet verplicht als er geen regeling is, je kunt het immers ook zelf regelen.quote:Op vrijdag 7 december 2012 07:06 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Geen pensioenopbouw? Dat is verplicht hoor.
Waar werk je? Petro controls?
Voor de werkgever is het een vrije keus om wel of geen pensioenregeling te hebben. Maar op het moment dat er een pensioenregeling is, dan is het wettelijk bepaald dat deze voor alle werknemers moet gelden.quote:Op vrijdag 7 december 2012 07:06 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Geen pensioenopbouw? Dat is verplicht hoor.
Waar werk je? Petro controls?
Zeker als je een CAO hebt, staat er vaak/soms opgenomen dat je in het jaar minimaal 1 of 2 weken aaneengesloten vrij moet nemen.quote:Op vrijdag 7 december 2012 07:19 schreef Audreyoot het volgende:
[..]
ahzo, dat is wel minder ja. Hebben ze niet een bepaalde verplichting naar jou toe om je dagen op te laten nemen, al is het maar ver vooruit gepland?
Vind je? Het is een administratieve last die de werkgever heeft. Dus sommigen kiezen er voor om een hogere salaris aan het personeel te geven, zodat zij zelf hun eigen pensioen kunnen bouwen. Dat geeft dan ook als voordeel dat je een eigen keus hebt. Heel eerlijk gezegd zal ik het niet eens heel erg vinden, omdat het nog maar de vraag is of je op je 67-70ste ook daadwerkelijk pensioen krijgt. Misschien is het wel veiliger om het in een deposito te zetten of overheidsobligaties te nemen...quote:Op vrijdag 7 december 2012 09:54 schreef jpjedi het volgende:
Ah kijk, weer wat geleerd.
Vreselijk fout om geen pensioen op te bouwen maar goed, dat is een ander verhaal.
Ik twijfel aan de zelfdiscipline van een deel van de werknemer en daarbij, de kans is erg klein dat er echt een hoger salaris tegenover staat in werkelijkheidquote:Op vrijdag 7 december 2012 09:58 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
Vind je? Het is een administratieve last die de werkgever heeft. Dus sommigen kiezen er voor om een hogere salaris aan het personeel te geven, zodat zij zelf hun eigen pensioen kunnen bouwen. Dat geeft dan ook als voordeel dat je een eigen keus hebt. Heel eerlijk gezegd zal ik het niet eens heel erg vinden, omdat het nog maar de vraag is of je op je 67-70ste ook daadwerkelijk pensioen krijgt. Misschien is het wel veiliger om het in een deposito te zetten of overheidsobligaties te nemen...
Vrij herkenbaar startsalaris in de offshore, als ik vergelijk met vrienden, etc. Echter de inzet die van je gevraagd wordt is wel wat steviger. Niks mis mee als je jong bent, maar ik zou er wel iets voor terug willen zien. Zeker op de langere termijn, in de trant van groei in salaris en functie (als dat je ambitie is). Denk wel dat het goed is na 1 jaar duidelijk te maken dat 2 dagen vakantie per jaar, het aantal uren, het gebrek aan offshore toeslag, pensioen, bonus, etc gewoon niet houdbaar is.quote:Op donderdag 6 december 2012 21:25 schreef OngeschiktX het volgende:
Binnenkort voor het eerst het jaarlijks functioneringsgesprek en ik wil eigenlijk eens polsen wat de mogelijkheden zouden zijn qua salaris. Huidige situatie:
01: Bedrijfstak: Offshore (in principe op kantoor, af en toe offshore werken)
02: Functie: Engineer
03: Opleiding: WO
04: Leeftijd:26
05: Aantal uren per week: 40 (in de praktijk 60-70)
06: Aantal vakantiedagen: 25 (nog maar 2 kunnen opnemen dit jaar)
07: 13e maand: nee
08: Bruto maand salaris: 3200
09: Netto maand salaris: 2200
10: Overuren betaald: Ja of tijd-voor-tijd ()
11: Werkervaring: 1 jaar
12: Goodies: Smart phone, maar zie dit niet als goodie, 's nachts wakker gebeld worden/altijd bereikbaar moeten zijn.![]()
Gratis lunch, OV-kosten vergoed, vergoedingen voor overnachtingen in buitenland
12.5: Anti-goodies: Geen pensioen opbouw, geen extra vergoeding voor offshore werk, ondanks vrij gevaarlijk werk.
13: Tevreden?: Ja. Leuk werk en leuke collega's. Wel wordt er erg veel qua flexibiliteit geeist. Voorbeeld terwijl ik vrijdag tot 21:00 op kantoor ben, om 20:30 te horen krijgen dat ik de volgende dag (zaterdag) om 5:00 weer ergens moet zijn op een uur reisafstand.Daarnaast vind ik dat ik meer verantwoordelijkheden krijg dan wat normaal gesproken bij mijn functie hoort. De overuren worden inmiddels ook wel erg veel, zeker met gebrek aan vakantiemogelijkheden.
Wat zou realistisch zijn om te vragen? Ik ben wel een beetje bang dat de matige bedrijfsresultaten er bij worden gehaald als argument om weinig verhoging te willen geven.
Toch leuk om te lezen dat je met MBO ook gewoon een baan in de ICT kan vinden.quote:Op vrijdag 7 december 2012 14:22 schreef kvbeurden het volgende:
01: Bedrijfstak: ICT
02: Functie: Sales Consultant
03: Opleiding: MBO IT (niv 3)
04: Leeftijd: 25
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Nee
08: Bruto maand salaris: 2250
09: Netto maand salaris: 1536
10: Overuren betaald: Ja
11: Werkervaring: 2 jaar
12: Goodies: Auto van de zaak (Golf 5) + tankpas, Iphone, laptop, vergoeding tel + internet thuis, vergoeding voor aanbrengen klanten/personeel, winstuitkering
13: Tevreden? Ja, redelijk. Salaris mag wel iets hoger maar wordt verhoogd na het eerste halfjaar.
Waarom zou je met MBO geen baan in de ICT kunnen vinden?quote:Op vrijdag 7 december 2012 14:30 schreef Vault-Boy het volgende:
[..]
Toch leuk om te lezen dat je met MBO ook gewoon een baan in de ICT kan vinden.
Ja zeker, opleiding zegt niet alles. Onderaan begonnen en langzaam de weg naar bovenquote:Op vrijdag 7 december 2012 14:30 schreef Vault-Boy het volgende:
[..]
Toch leuk om te lezen dat je met MBO ook gewoon een baan in de ICT kan vinden.
Nouja omdat je toch de laatste tijd steeds meer hoort dat ze liever HBO en WO mensen willen.quote:Op vrijdag 7 december 2012 14:32 schreef Guidetti het volgende:
[..]
Waarom zou je met MBO geen baan in de ICT kunnen vinden?
Goed hoor! Ja gewoon stap voor stap naar boven toequote:Op vrijdag 7 december 2012 14:38 schreef kvbeurden het volgende:
[..]
Ja zeker, opleiding zegt niet alles. Onderaan begonnen en langzaam de weg naar boven
Hoezo HBO en WO mensen willen? Als het een functie is op MBO niveau dan willen ze daar echt geen "dure" HBO of WO-ers op hebben.quote:Op vrijdag 7 december 2012 15:02 schreef Vault-Boy het volgende:
[..]
Nouja omdat je toch de laatste tijd steeds meer hoort dat ze liever HBO en WO mensen willen.
In de ICT? Dacht het nietquote:Op vrijdag 7 december 2012 15:02 schreef Vault-Boy het volgende:
Nouja omdat je toch de laatste tijd steeds meer hoort dat ze liever HBO en WO mensen willen.
Dit, ik ben begonnen op de helpdesk als stagiaire, doorgegroeid naar systeembeheer, toen connecivity & netwerk beheer gedaan en nu ik ben nu technisch consultant. pre-sales / design / opzetten en uitvoeren van migratie trajecten.quote:Op vrijdag 7 december 2012 14:38 schreef kvbeurden het volgende:
[..]
Ja zeker, opleiding zegt niet alles. Onderaan begonnen en langzaam de weg naar boven
Schaarste? Ik zie alleen verhalen dat we grandioos mensen tekort gaan komen de komende jaren. In mijn DBA team ben ik met mijn 33 de jongste, daarna is het 45 tot 57 jaar oud... en ik kom om in het werk.quote:Op vrijdag 7 december 2012 17:40 schreef sanger het volgende:
[..]
In de ICT? Dacht het nietJuist omdat ze "binnenkort" weer schaarste verwachten willen ze liever geen overgekwalificeerd personeel. Die zijn namelijk weg zodra de markt een beetje begint aan te trekken, die zullen dan een baan meer op niveau zoeken
Ik heb nooit een ict opleiding gehad, en ben ook technisch consultant.quote:Op vrijdag 7 december 2012 14:30 schreef Vault-Boy het volgende:
[..]
Toch leuk om te lezen dat je met MBO ook gewoon een baan in de ICT kan vinden.
Dat is toch schaarste.quote:Op zaterdag 8 december 2012 08:31 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Schaarste? Ik zie alleen verhalen dat we grandioos mensen tekort gaan komen de komende jaren. In mijn DBA team ben ik met mijn 33 de jongste, daarna is het 45 tot 57 jaar oud... en ik kom om in het werk.
Sorry, was nog niet helemaal helderquote:
Is dat een mooi woord voor benzine vergoeding?quote:Op vrijdag 7 december 2012 17:22 schreef rjbrethouwer het volgende:
Mijn salarisbrief ook weer ontvangen ivm mijn beoordelingsgesprek aanstaande donderdag.
Voorgestelde salaris per 01-01-2013
01: Bedrijfstak: Belastingadvies/Accountancy
02: Functie: BTW adviseur
03: Opleiding: WO Fiscaal recht
04: Leeftijd: 27
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 29
07: 13e maand: Nee
08: Bruto maand salaris: 2850 (was 2740)
09: Netto maand salaris: 2020 (was 1950
10: Overuren betaald: Ja, tijd voor tijd
11: Werkervaring: 2 jaar
12: Goodies: mobiliteitsbudget van 156 euro per maand, lunchvergoeding.
13: Tevreden? minder dan vorig jaar. Vorig jaar een stijging van 10 procent nu 4 procent. Beoordeling is beter dan vorig jaar. Het zijn moeilijke tijden, maar mijn productiviteit ligt ruim boven 80% billable hours. Dit weekend maar eens overdenken wat ik in mijn beoordelingsgesprek ga inbrengen om er toch nog wat er bij te krijgen. Tips?
Wat betaal jij weinig belastingquote:Op zaterdag 8 december 2012 17:55 schreef ReadMe het volgende:
08: Bruto maand salaris: 2230 euro (excl. toeslagen onregelmatigheid etc.)
09: Netto maand salaris: +/- 1975 euro per maand
Ik bedoel schaarste in werknemers he, niet in werkquote:Op zaterdag 8 december 2012 08:31 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Schaarste? Ik zie alleen verhalen dat we grandioos mensen tekort gaan komen de komende jaren. In mijn DBA team ben ik met mijn 33 de jongste, daarna is het 45 tot 57 jaar oud... en ik kom om in het werk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |