Ik denk dat ik niet mee gaquote:Op vrijdag 23 november 2012 17:55 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Ik denk dat bier drinken met dezen topique gezellig gaat worden!
Nee ok..quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:05 schreef Paxcon het volgende:
[..]
Als eerst kijk ik of het voldoende presteert. Als ik daardoor een selectie heb gemaakt, ga ik naar uiterlijk kijken.
Prima, bier drinken is ook niet wat voor meisjesquote:
Maar ben je het met me eens dat een hoogopgeleide Nederlander - en zeker een jurist - gewoon alle of vrijwel alle normale Nederlandse woorden (daar bedoel ik mee, afgezien van jargon en andere vaktermen) moet kennen?quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:05 schreef N0rah het volgende:
[..]
Zo simpel ligt het allemaal niet. De Nederlandse taal bevat zoveel verschillende onderdelen dat je het ene onderdeel niet kunt vergelijken met het ander en bepaalde onderdelen zijn ook moeilijker te toetsen dan de andere. Over grammatica kunnen we snel uitgesproken zijn: dat zijn vaak relatief simpele regels die je (nagenoeg) te allen tijde kunt toepassen en daarvan mag je zeker stellen dat een jurist daarin geen fouten mag maken.
Bij toetsing van grammatica kan je dan ook d.m.v. vragen duidelijk achterhalen of iemand bepaalde onderdelen van die grammatica wel of niet onder de knie heeft (d/t regels, gebruik van bijvoeglijke naamwoorden enz.). Terwijl bij stijlfouten (woordgebruik, uitdrukkingen, woordenschat etc.) je vaak alleen toets wat de kennis van een persoon is met betrekking tot dat specifieke woord of die specifieke uitdrukking (en vaak is hiervan gewoon sprake van willekeur) en dus zegt zo'n steekproefsgewijze test bij die onderdelen gewoon veel minder.
Daarmee beantwoord ik ook direct jouw vraag over welke onderdelen ik niet "relevant" vond. Wellicht een ongelukkige woordkeuze, ik bedoel dus meer de onderdelen waarvan de toetsing weinig zegt over iemands taalvaardigheid.
Je dwaalt een beetje af.. mij gaat het niet zozeer om welke (taal)kennis een jurist of hoogopgeleide geacht wordt te bezitten, maar meer over (de conclusie die je kan trekken over) de toetsing daarvan.quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:10 schreef Tchock het volgende:
[..]
Maar ben je het met me eens dat een hoogopgeleide Nederlander - en zeker een jurist - gewoon alle of vrijwel alle normale Nederlandse woorden (daar bedoel ik mee, afgezien van jargon en andere vaktermen) moet kennen?
Er zijn geen exacte regels over nee, dat is waar.quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:24 schreef N0rah het volgende:
[..]
Je dwaalt een beetje af.. mij gaat het niet zozeer om welke (taal)kennis een jurist of hoogopgeleide geacht wordt te bezitten, maar meer over (de conclusie die je kan trekken over) de toetsing daarvan.
Maar wie bepaalt welke woorden tot die groep behoren? Dat is gewoon ontzettend subjectief.
... maar daar is natuurlijk de toets ook op afgestemd.quote:Bovendien al zou ik jouw (feitelijk onmogelijke) redenering delen, moet je niet vergeten dat we het nog altijd over een B1 Taaltoets hebben, waarvan de gemiddelde leeftijd van de deelnemers 18 is en nog in (het begin van) het leerproces zitten.
Dank je.quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:36 schreef SpotlessMind00 het volgende:
Oh en iedereen gefeliciteerd met de taaltoets. Onafhankelijk van de inhoud ervan een fijne mijlpaal.
En wat vind je dan van het design van de Asus zenbook?quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:02 schreef Paxcon het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Design speelt bij mij een grote rol. Zo'n Alienware laptop zal wel fantastische prestaties leveren, maar ziet er gewoon niet uit. Net als de SIII. Ziet er ook niet uit.
Lijkt er wel een beetje op maar die achterkant van het schermquote:Op vrijdag 23 november 2012 18:43 schreef N0rah het volgende:
[..]
En wat vind je dan van het design van de Asus zenbook?
Het is een beetje een offspring van de discussie over Apple.quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:45 schreef DanielBackward het volgende:
Sinds wanneer is het hier Computer-en-dergelijke-topic?
Hoe leuk appel ook is, het heurt hier m.i. niet echt thuisquote:Op vrijdag 23 november 2012 18:47 schreef SpotlessMind00 het volgende:
[..]
Het is een beetje een offspring van de discussie over Apple.
Het is SC he, dat laat zich slecht sturenquote:Op vrijdag 23 november 2012 18:48 schreef DanielBackward het volgende:
[..]
Hoe leuk appel ook is, het heurt hier m.i. niet echt thuis
Nouja, een kleine discussie moet, zoals over elk onderwerp, best kunnen. Maar dit dagenlange onophoudelijke gezeik komt ook mij de keel uitquote:Op vrijdag 23 november 2012 18:48 schreef DanielBackward het volgende:
[..]
Hoe leuk appel ook is, het heurt hier m.i. niet echt thuis
Dit dus. Koop waar je zin in hebt, en laat een ander dat ook doen.quote:Op vrijdag 23 november 2012 18:50 schreef Tchock het volgende:
[..]
Nouja, een kleine discussie moet, zoals over elk onderwerp, best kunnen. Maar dit dagenlange onophoudelijke gezeik komt ook mij de keel uit
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |