Bron: http://www.nu.nl/binnenla(...)rianne-vaatstra.htmlquote:Verdachte aangehouden in zaak Marianne Vaatstra
Er is een verdachte aangehouden in de moordzaak van Marianne Vaatstra. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) maandagochtend bevestigd.
Eerder meldde Peter R. de Vries al op Twitter dat er een '44-jarige blanke verdachte' gearresteerd was na een '100 procent DNA match'. Volgens RTL Nieuws gaat het om de 45-jarige Jasper S. uit Oudwoude. De verdachte is zondagavond gearresteerd.
De familie Vaatstra is zondagavond door de politie en het OM ingelicht.
Justitie wil nog geen details geven. Het OM en de politie Friesland geven maandag om 18.00 uur een persconferentie in Drachten. De persconferentie wordt gegeven door hoofdofficier van justitie Annet Bronsvoort en de Friese korpschef Nathalie Kramers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat dus.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:29 schreef Disana het volgende:
[..]
Ik ken de Lauwersmeerweg, daar kun je met een beetje stuurmanskunst nog wel 140 rijden. Maar 100 waar het 30 moet zijn, ja, dat is ronduit gevaarlijk.
Oh? Dus hij heeft meer op zij kerfstok dan alleen joyriding? Waarom was hij zijn rijbewijs al kwijt?quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het rijverbod merkt de verdachte niets van, hij is zijn rijbewijs al ruim een half jaar kwijt geweest.
wel een rare plek en om zo ver het land in te lopen, vooral als je op je mooist bent omdat je bent gaan stappen, alleen even een sigaretje te roken, zelfs als je stiekum wilt doen met je geheime vriend/minnaar. en als hij zich opdrong aan haar terwijl ze "'gewoon"' aan het flikfloeien waren, hadden er danniet duidleijke sporen moeten zijn in het terrein en verweer wonden aan haar handen?quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:07 schreef WhateverWhatever het volgende:
Ik denk trouwens nav de uitzending van Peter R. gister dat ze elkaar waarschijnlijk wel al konden en in het geheim hadden afgesproken of elkaar zijn tegengekomen bij het plaats delict, zij is toen vrijwillig met hem meegelopen het veld in om wellicht een sigaretje te roken (playboy aansteker die gevonden is in haar zak), ik denk dat hij vervolgens sex met haar wou maar zij niet, toen is hij doorgedraaid en heeft hij haar vermoord.
Meteen afgenomen in afwachting van de zaak en 6 maanden later was de uitspraak?quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:31 schreef Montagui het volgende:
[..]
Oh? Dus hij heeft meer op zij kerfstok dan alleen joyriding? Waarom was hij zijn rijbewijs al kwijt?
Dat soort lui rijdt waarschijnlijk al sinds ze op hun zesde op de tractor mochten plaats nemen die weten bijna niet beter. Hoe dan ook denk ik dat hij zich weinig van de zaak herinnert wat zijn DNA-afgifte wel enigszins verklaart.quote:
Omdat het op 28 oktober plaatsvond, waarna zijn rijbewijs afgenomen is, en hij op 9 oktober voor de rechter stond.... logischerwijs zou je dan moeten aannemen dat het niet hetzelfde jaar betreft, en die 6 maanden rijontzegging al ruimschoots voorbij waren.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:31 schreef Montagui het volgende:
[..]
Oh? Dus hij heeft meer op zij kerfstok dan alleen joyriding? Waarom was hij zijn rijbewijs al kwijt?
Het ligt wel voor de hand aan iets als dissociatieve stoornis te denken. Vooral ook omdat hij verder naar het zich laat aanzien een normaal leven heeft geleid. Maar ik vind het onmogelijk om te oordelen zonder de man gezien te hebben.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:32 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat soort lui rijdt waarschijnlijk al sinds ze op hun zesde op de tractor mochten plaats nemen die weten bijna niet beter. Hoe dan ook denk ik dat hij zich weinig van de zaak herinnert wat zijn DNA-afgifte wel enigszins verklaart.
Hij is toen tijdens die rechtzaak zelfs nog verdedigd door degene wiens auto hij had gestolen.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:34 schreef bloodymary1 het volgende:
Wel raar dat als hij dat joyriden op zijn geweten heeft dat gisteren dan al die dorpsgenoten op t.v. verklaarden wat een brave man het wel niet was.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 34% gewijzigd door #ANONIEM op 20-11-2012 13:37:37 ]
Uiteraard, daarom zal de rechter dat moeten doenquote:Op dinsdag 20 november 2012 13:35 schreef Disana het volgende:
[..]
Het ligt wel voor de hand aan iets als dissociatieve stoornis te denken. Vooral ook omdat hij verder naar het zich laat aanzien een normaal leven heeft geleid. Maar ik vind het onmogelijk om te oordelen zonder de man gezien te hebben.
De eigenaar van de auto waarmee hij aan het crossen was vond het niet nodig aangifte te doen, en vond het ook niet nodig dat hij bestraft werd.... dan weet je al dat het over iemand gaat die kennelijk behoorlijk gewaardeerd wordt.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:34 schreef bloodymary1 het volgende:
Wel raar dat als hij dat joyriden op zijn geweten heeft dat gisteren dan al die dorpsgenoten op t.v. verklaarden wat een brave man het wel niet was.
Nou ik, heb daar wel mijn vragen bij, ik zal mezelf even quoten;quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:35 schreef Disana het volgende:
[..]
Het ligt wel voor de hand aan iets als dissociatieve stoornis te denken. Vooral ook omdat hij verder naar het zich laat aanzien een normaal leven heeft geleid. Maar ik vind het onmogelijk om te oordelen zonder de man gezien te hebben.
quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Overigens lijkt het me in dat licht wel interessant om te weten in hoeverre de verdachte van nu destijds aanjager van de hetze was, als hij werkelijk zo ongeveer vooraan stond met eieren gooien, dan heb ik eerder het vermoeden dat hij dondersgoed weet wat hij gedaan heeft en dat hij min of meer zijn best gedaan heeft om het op een niet-westerse moord te laten lijken.
Want het is wel makkelijk om de zaak nu te beoordelen met de algemene kennis over DNA, maar wat wist de gemiddelde Nederlander in 1999 over DNA? Eigenlijk vooral dat het niet zoveel uitmaakte als het op een lijk gevonden werd, want zodra justitie een geschikte verdachte had (of twee) dan verzonnen ze wel een sleeptheorie om de aanwezigheid van sperma van een ander te verklaren.
Wetende dat hij dat kon weten, en wellicht een behoorlijke afkeer hebbend van het AZC, zou het zomaar kunnen zijn dat hij haar niet alleen na het wurgen expres in de hals gestoken heeft, als "aanwijzing" in een bepaalde richting, maar ook dat zijn activiteiten bij de hetze tegen het AZC omtrent deze moordzaak onderdeel waren van zijn afleidingsmanoeuvre.
Zodat ze wederom een "geschikte" verdachte aan een moord konden koppelen, en het gevonden sperma als niet van belang terzijde zouden schuiven.
Misschien vond men in het dorp dat nog vrij onschuldig, hoewel het wel een merkwaardige actie is geweest.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:34 schreef bloodymary1 het volgende:
Wel raar dat als hij dat joyriden op zijn geweten heeft dat gisteren dan al die dorpsgenoten op t.v. verklaarden wat een brave man het wel niet was.
Maar ook al zou hij het misdrijf tijdens een zogeheten fugue hebben gepleegd, dan nog koos zijn zieke brein voor moord en verkrachting (of vice versa) en niet voor een potje zwemmen in de Waddenzee. Het zegt mijns inziens dus wel iets over zijn manier van denken.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Uiteraard, daarom zal de rechter dat moeten doen![]()
, maar daarom stoorde ik me ook aan bepaalde uitspraken in dit topic waarin posters meteen riepen zieke pervert en op zoek gingen naar z'n naam. Gelukkig hebben we een redelijk rechtvaardig rechtssysteem dat iedereen beschermt.
Ja, ik vind het ook een vreemde plek, misschien mocht niemand hun zien? Ook de fietsen hadden ze namelijk verstopt.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:32 schreef Alleskids het volgende:
[..]
wel een rare plek en om zo ver het land in te lopen, vooral als je op je mooist bent omdat je bent gaan stappen, alleen even een sigaretje te roken, zelfs als je stiekum wilt doen met je geheime vriend/minnaar. en als hij zich opdrong aan haar terwijl ze "'gewoon"' aan het flikfloeien waren, hadden er danniet duidleijke sporen moeten zijn in het terrein en verweer wonden aan haar handen?
je vraagt je af waarom hij zich nou vrijwillig had laten testenquote:Op dinsdag 20 november 2012 13:35 schreef Staal het volgende:
Heeft hij al bekend?
Of moet ik dan eerst tien topics lezen?
Ik zeg nergens dat hij naderhand niet kon weten wat hij had gedaan. Laat onverlet dat de daad zelf wel in een vlaag van waanzin gepleegd kan zijn.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:38 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou ik, heb daar wel mijn vragen bij, ik zal mezelf even quoten;
[..]
Ligt aan de omstandigheden, ligt aan de persoonlijkheid, misschien dacht hij dat hij helemaal verliefd was en in een soort van extreme emotie handelde hij dusdanig.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:39 schreef Disana het volgende:
[..]
Maar ook al zou hij het misdrijf tijdens een zogeheten fugue hebben gepleegd, dan nog koos zijn zieke brein voor moord en verkrachting (of vice versa) en niet voor een potje zwemmen in de Waddenzee. Het zegt mijns inziens dus wel iets over zijn manier van denken.
Dat is ook niet goed. Al vind ik dat de directe omgeving van het slachtoffer en de verdachte wel heel redelijk reageert. Geen volkswoede voor de Friezen.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:41 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ligt aan de omstandigheden, ligt aan de persoonlijkheid, misschien dacht hij dat hij helemaal verliefd was en in een soort van extreme emotie handelde hij dusdanig.
Het gaat me er niet om dat het niet zou kunnen dat hij een 'zieke pervert' is alhoewel ik dat soort kwalificaties dom vindt, het gaat er om dat er meteen een soort van volkstribunaal komt, opmerkelijk.
Als zijn vader en zoon ook gingen, dan wist hij dat het toch wel boven zou komen.... en je voorkomt er een hoop ellende mee.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:40 schreef Re het volgende:
[..]
je vraagt je af waarom hij zich nou vrijwillig had laten testen
Deze keer niet nee.quote:Op dinsdag 20 november 2012 13:42 schreef Disana het volgende:
[..]
Dat is ook niet goed. Al vind ik dat de directe omgeving van het slachtoffer en de verdachte wel heel redelijk reageert. Geen volkswoede voor de Friezen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |