Goede opmerking. Om die reden schreven die gasten steeds onder een pseudoniem.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:05 schreef MetalIsAwesome het volgende:
In de Bijbel staat hoe foute profeten niet vertrouwd moeten worden en zelfs hoe ze gestenigd moeten worden en jij sluit je aan bij een organisatie met foute profeten, hoe ironisch.
Weet je wat een kanjer van een drogreden is ? Dit:quote:Op woensdag 5 december 2012 17:16 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dat boek hangt van drogredenen aan elkaar. Ik kan die man niet serieus nemen op het gebied van religie of spiritualiteit.
Gewoon propaganda van een woestijnstammetje met een woestijngodje om hun wandaden recht te praten.quote:Ja maar valt dat onder een oorlogsdaad onder commando van God zelf? Ik denk het niet he. De rest doet dat ook niet.
Stenigen !!quote:
En dat is zeer duidelijk als ik jou post lees.quote:Zoals alle mensen moesten ze groeien in begrip, wijsheid, bijbelkennis, enzovoorts.
Omdat Allah's karakter niet het karakter is van de God die ik ken.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:39 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
En hoe weet je zo zeker dat dat niet Allah is? Het kan net zo goed de God van de Qoraan zijn.
En niet per se hindoe.quote:Maar dat is ook zo, iemand die tussen Hindoes opgroeit en nooit in contact met de islam komt zal geen moslim worden.
Ik denk dat de manier waarop je 'in den beginne' leest afhangt van de bril die je zelf opzet.quote:In het Hebreeuws misschien wel, en ze hebben het dus verkeerd vertaald als het in het Hebreeuws niet dezelfde betekenis als 'in het begin' heeft.
Hoe ben je te werk gegaan om de claims van die bepaalde rabbijnen op waarheid te testen?quote:Op woensdag 5 december 2012 16:44 schreef MetalIsAwesome het volgende:
bepaalde rabbijnen snappen de echte betekenis
Uit DNA-onderzoek kan niet bepaald worden hoelang geleden een organisme geleefd zou hebben.quote:Op woensdag 5 december 2012 16:48 schreef Uitstekelbaars het volgende:
als je geen bezwaar ziet in het feit dat uit DNA-Onderzoek blijkt dat...
Denk je dat zelf, zoja, kun je dat onderbouwen?quote:Op woensdag 5 december 2012 16:54 schreef MetalIsAwesome het volgende:
Ook het nieuwe testament zou symbolisch zijn en sommige evangelieën bevatten gnostiek, zo zou Paulus een gnosticus zijn geweest.
quote:Op woensdag 5 december 2012 17:22 schreef MetalIsAwesome het volgende:
Een ware profeet moest een 100 % score hebben in zijn voorzeggingen. Anders moest hij, ontmaskerd als een valse profeet, gestenigd worden (Deuteronomium 18:20).
Jezus was niet gestenigd.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:22 schreef MetalIsAwesome het volgende:
Als het aan JHWH ligt moesten de mensen gestenigd worden die jij navolgt.
Dat wilden ze echter wel. Zijn voorspellingen zijn ook niet uitgekomen toen hij het over 'deze generatie' had.quote:
Deze generatie duidt op de generatie dat de gebeurtenissen die Jezus daar beschrijft zal meemaken.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:50 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Dat wilden ze echter wel. Zijn voorspellingen zijn ook niet uitgekomen toen hij het over 'deze generatie' had.
Het karakter van de God die jij aanhangt is goed door Richard Dawkins beschreven:quote:Op woensdag 5 december 2012 17:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Omdat Allah's karakter niet het karakter is van de God die ik ken.
Dat hangt af van of mensen gedwongen worden om Hindoe te worden. Dat weet Richard Dawkins echter ook wel dat mensen niet altijd kiezen om de religie aan te hangen waar ze mee opgroeien, wat Dawkins echter in twijfel trekt is of iemand magischerwijs de islam leert kennen en ertoe bekeert zonder ook maar ooit iets van in aanraking te kunnen zijn gekomen met de islam.quote:En niet per se hindoe.
Ja, en die bril die jij opzet bij het lezen van 'in den beginne' is niet per definitie de correcte.quote:Ik denk dat de manier waarop je 'in den beginne' leest afhangt van de bril die je zelf opzet.
Ja, en dat is niet uitgekomen, want nadat die generatie uitgestorven was was het nog steeds niet gebeurd. Jezus is dus een valse profeet.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:51 schreef man1986 het volgende:
[..]
Deze generatie duidt op de generatie dat de gebeurtenissen die Jezus daar beschrijft zal meemaken.
Dat wil zeggen dat je Allah ook kent omdat je ook Alla's karakter kent. Wat zijn die verschillen dan wel volgens u ?quote:Op woensdag 5 december 2012 17:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Omdat Allah's karakter niet het karakter is van de God die ik ken.
Ben je serieus?quote:Op woensdag 5 december 2012 17:53 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ja, en dat is niet uitgekomen, want nadat die generatie uitgestorven was was het nog steeds niet gebeurd. Jezus is dus een valse profeet.
Sprak Daniël ook over 'deze generatie'?quote:Op woensdag 5 december 2012 17:55 schreef man1986 het volgende:
[..]
Ben je serieus?
Daniël had vele profetische uitspraken op zijn naam staan, en een handvol daarvan zijn nog niet uitgekomen. Volgens jouw redenering is Daniël een valse profeet?
Deze generatie is een toekomstige generatie. Het is een profetie van Jezus.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:56 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Sprak Daniël ook over 'deze generatie'?
Hoe weet jij dat? Wel knap dat je dat weet zeg.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:57 schreef man1986 het volgende:
[..]
Deze generatie is een toekomstige generatie. Het is een profetie van Jezus.
Ik zou zeggen, lees de bijbel eens in plaats van Richard Dawkinsquote:Op woensdag 5 december 2012 17:58 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Hoe weet jij dat? Wel knap dat je dat weet zeg.
Mijn voorspelling ook nog niet, nl. dat de wereld binnen de 2,8 miljard jaar zal vergaan. Ben ik nu ook een profeet ?quote:Op woensdag 5 december 2012 17:55 schreef man1986 het volgende:
Daniël had vele profetische uitspraken op zijn naam staan, en een handvol daarvan zijn nog niet uitgekomen.
Welke Daniël ? Er zijn meerdere Daniëllekens die koffiedik gekeken hebben in dat boek.quote:Volgens jouw redenering is Daniël een valse profeet?
Je doelt op Lukas 21:31 denk ik.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:00 schreef man1986 het volgende:
[..]
Ik zou zeggen, lees de bijbel eens in plaats van Richard Dawkins
Hier ben ik al op ingegaan in deze topic, zie vanaf pagina 1 en 2.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:02 schreef Scabies het volgende:
[..]
Je doelt op Lukas 21:31 denk ik.
Waaruit maak jij op dat die tekenen niet gekoppeld zijn aan de mensen waar Jezus tegen spreekt?
Dat is precies wat Petrus zich in die brief afvraagt die je op pagina 2 aanhaalt.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:07 schreef man1986 het volgende:
[..]
Hier ben ik al op ingegaan in deze topic, zie vanaf pagina 1 en 2.
Hoe is dat een drogreden? In ruim 90% van de gevallen geloven mensen inderdaad hetzelfde als de ouders.quote:Op woensdag 5 december 2012 17:36 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat je religie altijd afhangt van je culturele achtergrond.
Heb jij Dawkins gelezen dan?quote:Op woensdag 5 december 2012 18:00 schreef man1986 het volgende:
[..]
Ik zou zeggen, lees de bijbel eens in plaats van Richard Dawkins
Het zal ook snel gebeuren, niemand ontkent dat.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:12 schreef Scabies het volgende:
[..]
Dat is precies wat Petrus zich in die brief afvraagt die je op pagina 2 aanhaalt.
Door wie en waarom is dat geschreven denk je?
En er staat niet "de generatie die deze tekenen zal zien", dat zou niet eens noemenswaardig zijn want dat is altijd wel ergens in de toekomst op een generatie van toepassing.
Er staat deze generatie, waarlijk. Om aan te geven dat het zo snel zal gebeuren dat zelfs zij het nog zullen meemaken.
Wat niet gebeurd is.
Rara waarom haalt "Petrus" dat aan.
Dus? Als je het niet onderbouwd, dan is het een Genetic fallacy.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:28 schreef Molurus het volgende:
[..]
Hoe is dat een drogreden? In ruim 90% van de gevallen geloven mensen inderdaad hetzelfde als de ouders.
Ik ben wel van plan om zijn boeken te lezen, ik heb veel van zijn debatten en lezingen gevolgd waarin hij zijn gedachtegang en standpunten uiteenzet.quote:
Wat wil je verder onderbouwd zien aan de cijfers? Voor zover ik kan zien is het voornamelijk een observatie: er is een zeer duidelijk verband tussen religieuze opvattingen en cultuur.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:58 schreef man1986 het volgende:
[..]
Dus? Als je het niet onderbouwd, dan is het een Genetic fallacy.
Zijn boek 'the god delusion' is natuurlijk zeer bekend... maar als ik je een tip mag geven: zijn boeken over evolutie zijn veel beter. Dat is zijn echte expertise. The god delusion is een vermakelijk werkje van iemand die graag tegen religie schopt omdat gelovigen zo graag tegen evolutie schoppen.. maar als je religie-kritische werken wilt lezen is het niet het eerste dat ik zou aanraden.quote:Op woensdag 5 december 2012 18:58 schreef man1986 het volgende:
[..]
Ik ben wel van plan om zijn boeken te lezen, ik heb veel van zijn debatten en lezingen gevolgd waarin hij zijn gedachtegang en standpunten uiteenzet.
Nee, dat bedoel ik niet. Verwantschap en eventuele overeenkomsten in eiwit-verhoudingen kunnen gewoon vastgesteld worden middels het DNA. En die kunnen vergeleken worden.quote:Uit DNA-onderzoek kan niet bepaald worden hoelang geleden een organisme geleefd zou hebben.
Misschien bedoel je radiometrische datering ipv DNA-onderzoek?
Als je een statistiek als een vorm van een indirecte argument aanhaalt, dan is het in dit geval een genetic fallacy.quote:Op woensdag 5 december 2012 19:03 schreef Molurus het volgende:
[..]
Wat wil je verder onderbouwd zien aan de cijfers? Voor zover ik kan zien is het voornamelijk een observatie: er is een zeer duidelijk verband tussen religieuze opvattingen en cultuur.
Goed dat je dan geen conclusies daaruit trekt, want dan moet je met argumenten komen voor je positie en dat heb je nu nog niet.quote:Pas als je daar conclusies uit gaat trekken zul je mogelijk iets moeten onderbouwen.
Als ik je mijn bibliotheekpas mocht uitlenen, dan kon je zien hoeveel ik vroeger aan (seculaire) evolutieboeken heb verslonden. Maar Dawkins heeft wel een 'talent' om de evolutietheorie toegankelijk te maken aan niet-kenners. Ik zal zijn boeken zeker op naslaan.quote:[..]
Zijn boek 'the god delusion' is natuurlijk zeer bekend... maar als ik je een tip mag geven: zijn boeken over evolutie zijn veel beter. Dat is zijn echte expertise. The god delusion is een vermakelijk werkje van iemand die graag tegen religie schopt omdat gelovigen zo graag tegen evolutie schoppen.. maar als je religie-kritische werken wilt lezen is het niet het eerste dat ik zou aanraden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |