Niet zo zeer dat, maar hun walgelijke levensbeeld opdringen aan de maatschappij en dat op de meest walgelijke manieren kracht bijzetten, zoals ze dat ook bijvoorbeeld deed bij de miskraam van Jeanine Hennis. Dan wordt er nu op een vrij harde wijze even een spiegel voorgehouden, prima gedaan door koelman.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:55 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ja, al die gristenfundi's die iedere dag homo's de dood in wensen en pesten. Daar moet heul snel een einde aan komen!
Nou, nou... de devaluatie van het begrip Bekende Nederlander is ook wel een feit zeg...quote:Op donderdag 8 november 2012 14:20 schreef Junkie het volgende:
BN’ers woedend om column over zelfmoord
Een tikje hypocriet vind ik het inderdaad ook wel ja, al wil ik het die ouders gezien hun situatie zeker niet aanrekenen. Feit is wel dat ze zelf nadrukkelijk de publiciteit hebben gezocht op deze manier. Of althans: ze konden redelijkerwijs weten dat die publiciteit zou ontstaan....quote:Op donderdag 8 november 2012 14:20 schreef Cracka-ass het volgende:
[..]
Je bedoelt diezelfde ouders die van de dood van hun zoon een mediaspektakel maken om de discussie op gang te brengen? Ik zeg missie geslaagd.
Jammer dat Metro de column heeft verwijderd. Waarom plaatsen ze het dan in eerste instantie?
Wat hebben gristenfundi's in godsnaam met de dood van Tim Ribberink te maken?quote:Op donderdag 8 november 2012 15:17 schreef Harlon het volgende:
[..]
Niet zo zeer dat, maar hun walgelijke levensbeeld opdringen aan de maatschappij en dat op de meest walgelijke manieren kracht bijzetten, zoals ze dat ook bijvoorbeeld deed bij de miskraam van Jeanine Hennis. Dan wordt er nu op een vrij harde wijze even een spiegel voorgehouden, prima gedaan door koelman.
Het lijkt erop dat veel mensen die discussie uit de weg willen.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:24 schreef Xa1pt het volgende:
Waarmee je suggereert dat men liever niet de discussie over het onderwerp homofobie aangaat. Onzin.![]()
Dat soort oordelen wordt zelden geveld over vooraanstaande religieuze opiniemakers, stel ik slechts vast.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:24 schreef Xa1pt het volgende:
Tja, wellicht had Luuk Koelman zich op een andere manier moeten uitlaten. Had weer een hoop gezeik gescheeld.
Dat is standaard wat je krijgt als iemand terug gaat scheeuwen tegen een scheeuwlelijk, dan wordt er geklaagd over het lawaai en niet over de inhoud. Over de oorspronkelijke scheeuwlelijk wordt wellicht ook geklaagd, al dan niet door dezelfden, maar daardoor houden ze niet op met schreeuwen. Door terugschreeuwen misschien ook niet, maar de kans daarop is in ieder geval al weer een stukje groter dan alleen maar erover klagen.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:14 schreef Voorschrift het volgende:
Ja, en hoe reageert Nederland?
Juist ja, op een klein groepje mensen na vind iedereen het onsmakelijk. Terwijl de meeste mensen in Nederland niet een fundamentalistische mening zijn toebedeeld. Iedereen is het eens met kritiek op strenge Christenen en hun visie op de maatschappij, dus waarom op zo'n manier iedereen tegen het been schoppen?
Je mist deels 't punt. Wat die gristenfundi's vaak doen is op de meest walgelijke manier hun eigen waanbeelden kracht bijzetten. Daarvoor werd ze nu even een spiegel voorgehouden. Aan de andere kant spreken ze zich ook regelmatig uit tegen openbare homoseksualiteit, dat het iets abnormaals is en dat mensen die homo zouden zijn dus abnormaal zijn. Dat draagt wel degelijk bij aan pesterijen tegen homo's. Dat wil uiteraard niet zeggen dat ze dus direct schuld hebben bij de pesterijen tegen Tim. Maar dat was dan ook niet mijn puntquote:Op donderdag 8 november 2012 15:18 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Wat hebben gristenfundi's in godsnaam met de dood van Tim Ribberink te maken?
Prima, maar ik als homo wens niet op een dergelijke manier 'verdedigd' te worden.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:21 schreef cricket het volgende:
[..]
Dat is standaard wat je krijgt als iemand terug gaat scheeuwen tegen een scheeuwlelijk, dan wordt er geklaagd over het lawaai en niet over de inhoud. Over de oorspronkelijke scheeuwlelijk wordt wellicht ook geklaagd, al dan niet door dezelfden, maar daardoor houden ze niet op met schreeuwen. Door terugschreeuwen misschien ook niet, maar de kans daarop is in ieder geval al weer een stukje groter dan alleen maar erover klagen.
Degenen die alleen kijken naar de vorm waarop het wordt gebracht zijn in dit geval simpelweg niet de doelgroep van de boodschap.
Het recht om beledigd en gekwetst te zijn, wordt in Nederland hoofdzakelijk door strenggelovigen opgeëist. Die zijn doorgaans al vrij snel in hun wiek geschoten. Je zou dan bijna niks meer kunnen schrijven.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:27 schreef RM-rf het volgende:
[..]
en precies dat gedraai is best wel ergerlijk...
De ene domme uitlatingen en iemand die een domme mening geeft op een idiote en kwetsende manier, zoals die idiote roomskatholieke dame met haar gezwam over abortus en homoseksuelen is iets wat mensen stoort (en terecht)..
maar de volgende domme schrijfwijze en iemand die een mening in een verkeerde vorm gaat uitten is dan opeens 'goed' omdat hete en mening is die iemand an sich ook zelf wel deelt en hierin opeens het gaat 'om de boodschap die er achtersteekt'...
punt is gewoon dat het nooit een excuus is of de 'bedoeling achter een bepaalde vorm wel of niet goed is omdát het een 'mening' is, als die bewust gekozen vorm al nodeloos kwetsende en beledigend is voor anderen.
Maar niet bijzonder raar, aangezien Koelman er álles aan heeft gedaan om te laten doen blijken dat het echt van Órban-De Haas afkomstig was.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:15 schreef Boldface het volgende:
[..]
Dat is inderdaad erg triest en getuigt vooral van een niet al te hoog intelligentieniveau.
twitter:LuukKoelman twitterde op donderdag 08-11-2012 om 09:08:23Voor mij geen Metro-column vandaag. In plaats daarvan Mariska de Haas met open brief aan de moeder van Tim Ribberink: http://t.co/XWRK35cT reageer retweet
Zwengel die discussie dan op een constructieve manier aan. Nu gebeurt precies hetzelfde als wat gristenfundi's verweten wordt; door de insteek van de column is een gesprek niet meer mogelijk omdat alle energie gestoken wordt in het afkeuren van de toon.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:19 schreef Boldface het volgende:
[..]
Het lijkt erop dat veel mensen die discussie uit de weg willen.
Dat is dan toch een goed teken omdat ze een stuk minder serieus genomen worden dan Luuk Koelman.quote:Dat soort oordelen wordt zelden geveld over vooraanstaande religieuze opiniemakers, stel ik slechts vast.
Nee, dat is het niet. Beiden gaan uit van dezelfde gedachte. Zie quote #3.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:39 schreef Xa1pt het volgende:
En dat is essentieel anders dan ze doodwensen of doodpesten.
De suggesties die Koelman wekt, wekt hij binnen de kaders van een column. De grenzen zijn dan ruimer, omdat lezers het als satire kunnen herkennen. Overigens hebben we het over iemand die een aantal miskramen al aangreep om een brief te schrijven naar een kamerlid, om vervolgens te ageren tegen abortus.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:39 schreef Xa1pt het volgende:
Je schreef dat Luuk Koelman dat recht zou hebben als zelfs maar één christen zich op die manier zou uitlaten. Dan is de conclusie dat - nu nog geen enkele christen zich op die manier heeft uitgelaten - Luuk Koelman dat recht niet heeft toch een vrij logische gedachte op?
En dit is nou juist de kern van waar het om gaat. Zolang er nog zo op gereageerd wordt, hoop ik dat er nog vele, gelijksoortige columns volgen (uiteraard niet naar aanleiding van even zo veel trieste zelfmoordacties, dat moge duidelijk zijn).quote:
Ik heb nooit beweerd dat homofobie exclusief een religieus probleem is, dus ik snap de relevantie van deze opmerking niet.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:39 schreef Xa1pt het volgende:
Het neefje van mijn vriendin is homo en groeit op in een omgeving die allesbehalve christelijk is zeg maar, maar het is niet dat als hij uit de kast gaat komen iedereen hem met open armen opwacht.
Ik ben het eens een keer met je eens.quote:Op donderdag 8 november 2012 12:06 schreef Boldface het volgende:
Bizar, al die verbolgen reacties. Mensen die vinden dat Metro onmiddellijk Luuk Koelman moet ontslaan, mensen die hun walging niet onder stoelen of banken steken. Allemaal over-emotionele reacties van mensen die de (maatschappelijke) functie van een columnist negeren en die bovendien de tekst niet goed hebben gelezen.
Want de 'brief aan de moeder van Tim' is natuurlijk slechts de vorm waarin de column is gegoten. Het is niet écht een brief aan de moeder van Tim, het niet écht een brief die per post bij de familie Ribberink op de deurmat valt. Nee, het is een column in een krant. Bestemd voor de lezers ervan; niet direct voor de moeder van Tim.
En wat doet Koelman? Die redeneert gewoon op de manier die Mariska Orban-de Haas herhaaldelijk in het openbaar heeft laten zien; niks meer en niks minder. Eén van de redenen waarom Tim zo werd gepest, was de veronderstelling dat hij homo zou zijn. Zo werd hij door de pestkoppen gezien. En dat was voor die pestkoppen (mede) reden om Tim het leven zuur te maken.
Dat homo-zijn ongewoon of onwenselijk is, is een opvatting die door publieke figuren als Orban-de Haas kracht wordt bijgezet. Ze treedt publiekelijk op met dit soort standpunten. Liefhebbers doen er goed aan om haar recente uitlatingen bij Pauw & Witteman (in een debat met Claudia de Brey) nog eens terug te kijken.
Wat Koelman doet, is de houding van figuren als Orban-de Haas aan de kaak stellen. Je kunt twisten over de gekozen vorm en de smakeloosheid daarvan, maar het trekt zo wél de aandacht. En de inhoud draagt dan weer bij aan het maatschappelijk debat. Want laten we het maar eens hebben over de opvattingen van Orban-de Haas, die bijdragen aan een haatklimaat tegen homo's én die jongeren in een hoek drukken.
Kortom: prima gedaan, Luuk Koelman.
als mensen dat 'mogen' (en ja, dat 'mag' allemaal) betekent dat nog niet dat iets ook 'net of 'ethisch' is...quote:Op donderdag 8 november 2012 15:03 schreef Boldface het volgende:
[..]
Ik hoef dat laatste niet te doen, want we kunnen gewoon vaststellen dat christenfundamentalisten bijna alles kunnen zeggen wat ze willen. Legio voorbeelden; een paar zijn in dit topic al genoemd. Dus wat jij als laatste oppert, zie ik als feit, als een bestaande situatie.
En aangezien die fundamentalisten dat mogen, mag Koelman dat dus ook. Maar ja, inmiddels heeft de censuur het alweer gewonnen.
De ouders van Tim wilden niet gebruikt worden voor een politiek correcte masturbatiesessie van meneer Koelman.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:13 schreef Eenskijken het volgende:
Waarom wordt het nou weer verwijderd?
walgelijk zelfcensuur..
Kan fok die man geen podium bieden? Want TMG heeft zijn boodschap reeds weer verwijdert.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:35 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ik ben het eens een keer met je eens.
( unicum?)
Hoezo?quote:Op donderdag 8 november 2012 14:45 schreef Xa1pt het volgende:
Zolang je niet weet of Tim ook daadwerkelijk homo was lijkt me dat nogal een straffe uitspraak. 'Homo' is gewoon een scheldwoord.
Ja, daaa-haag...quote:
Dan had ze niet op de plek gezeten waar ze zit. Ze is hoofdredacteur van een katholiek nieuwsblad en daarmee een invloedrijke opiniemaker in (conservatief-)katholieke kringen.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:45 schreef Xa1pt het volgende:
Neuh, daarmee geef je mevrouw de Haas teveel eer. Dat klimaat had ook bestaan als mevrouw de Haas zelf lesbisch was.
Jawel, want Orban-de Haas noemt bepaalde kenmerken (zoals seksuele geaardheid) met alle liefde een afwijking en beklemtoont dat ook graag. Zo ontstaat nooit de situatie dat het normaal wordt gevonden en blijft het dus een afwijking (en een grond om te pesten).quote:Op donderdag 8 november 2012 14:45 schreef Xa1pt het volgende:
Of je nu homo bent, een bril draagt, dik bent, een steenpuist op je kop hebt, je wordt gepest omdat je afwijkt, anders bent. Daar heeft mevrouw de Haas helemaal niets mee te maken.
Als ik iemand doodwens doe ik dat vanuit een slechte, egoïstische intentie. Ik wens dan namelijk niet meer geconfronteerd te willen worden met wat ik zie. Iemand genezing toewensen doe ik vanuit de intentie dat ik wens dat het beter met de ander gaat.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:34 schreef Boldface het volgende:
Nee, dat is het niet. Beiden gaan uit van dezelfde gedachte. Zie quote #3.
Maar nog nooit met een woord gerept heeft over homo's of over Tim. Het was hem dus niet zozeer te doen om misstanden aan de orde te stellen, maar meer om duidelijk te maken hoe belachelijk hij mevrouw de Haas vindt.quote:De suggesties die Koelman wekt, wekt hij binnen de kaders van een column. De grenzen zijn dan ruimer, omdat lezers het als satire kunnen herkennen. Overigens hebben we het over iemand die een aantal miskramen al aangreep om een brief te schrijven naar een kamerlid, om vervolgens te ageren tegen abortus.
Maar met welk doel dan? Welke discussie is er nu aan de gang die wellicht iets positiefs teweeg kan brengen m.b.t. de houding naar homo's?quote:En dit is nou juist de kern van waar het om gaat. Zolang er nog zo op gereageerd wordt, hoop ik dat er nog vele, gelijksoortige columns volgen (uiteraard niet naar aanleiding van even zo veel trieste zelfmoordacties, dat moge duidelijk zijn).
Dan heb ik niets gezegd.quote:Ik heb nooit beweerd dat homofobie exclusief een religieus probleem is, dus ik snap de relevantie van deze opmerking niet.
De denkfout die ik in dit topic voortdurend zie, is dat er wordt geredeneerd vanuit Tim en zijn nabestaanden. De column gaat echter over Orban-de Haas en haar opstelling in openbare debatten.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:48 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Klopt, maar wat heeft de mening van Mvr. de Haas te maken met een jongen die zelfmoord heeft gepleegd omdat hij gepest is? Ik meen dat haar naam nergens genoemd is in zijn afscheidsbrief, of ben ik nou gek. Beetje raar om die mevrouw (hoe achterlijk ook) gewoon als zondebok te pakken en Tim hiervoor te gebruiken.
Vind ik ook.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:53 schreef Harlon het volgende:
[..]
Helemaal niet walgelijk, geniaal hoe Koelman hier die gristenfundi's even een spiegel voorhoudt met hun achterlijke gedrag.
Ligt eraan wat je als een afwijking van wat definieert. Heb je ook 'een afwijking' als je roodharig bent?quote:Op donderdag 8 november 2012 15:41 schreef Ulx het volgende:
Homoseksualiteit is trouwens ook een afwijking. Ga nou niet doen alsof iets wat zeven op de honderd mensen aangaat normaal is.
Waarom doet het motief van Koelman terzake dan? Welk doel hij ook beoogd heeft (ik vermoed zoiets als een spiegel voorhouden), de tekst is duidelijk herkenbaar als fictie en satire.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee?
[..]
Ah, Luuk Koelman wilde helemaal geen misstanden aan de kaak stellen. Duidelijk.
Dat maakt het nog niet gepast.quote:Op donderdag 8 november 2012 15:44 schreef Boldface het volgende:
[..]
Waarom doet het motief van Koelman terzake dan? Welk doel hij ook beoogd heeft (ik vermoed zoiets als een spiegel voorhouden), de tekst is duidelijk herkenbaar als fictie en satire.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |