Mwuah, wat wel stom is, voor de positie waar ik op gesolliciteerd heb is in de vacature tekst hbo BE/FSM/MER genoemd. Bedrijfseconomie, financiële service management en Management, economie en recht, omdat jullie die afkortingen toch niet kennen.quote:Op dinsdag 6 november 2012 12:43 schreef Actaeon het volgende:
[..]
Het is dinsdag toch?
En daarom kan er nog vanalles mogelijk zijn. Dus niet per definitie negatief toch.
Straks aansprakelijkheidsrecht, zit nog met vorig jaar in mijn hoofd, toen was het op woensdag.quote:Op dinsdag 6 november 2012 12:49 schreef Actaeon het volgende:
[..]
Ik dacht zelf ook vanmorgen dat het woensdag was
Apart inderdaad.quote:Op dinsdag 6 november 2012 12:54 schreef Yreal het volgende:
[..]
Mwuah, wat wel stom is, voor de positie waar ik op gesolliciteerd heb is in de vacature tekst hbo BE/FSM/MER genoemd. Bedrijfseconomie, financiële service management en Management, economie en recht, omdat jullie die afkortingen toch niet kennen.
Kreeg ik het nog al om de oren dat ik ook aardige interesse had in privaatrecht en advocatuur en niet al overduidelijk voor fiscaal koos. Kom op man, kijk nou eerst eens naar welke groep mensen je volgens je vacature zoekt..
Check je rooster danquote:Op dinsdag 6 november 2012 13:01 schreef Sideshowbobbie het volgende:
Hmm, ik zit wel in een heel stille collegezaal
Zaal klopt wel. Ik denk dat er weinig animo isquote:
Dan was ik woest geweest! Nee, heb hierna nog een werkgroep. Evengoed balen, had ik de reader maar goed moeten lezen (wie doet dat eigenlijkquote:Op dinsdag 6 november 2012 13:11 schreef tostitomaatkaas het volgende:
Ben je daar nu je bed voor uitgekomen?
Weet je heel erg zeker dat je er twee zoekt? Hoe wil je precies een holdingstructuur tot stand laten komen door middel van het vormen van een fiscale eenheid?quote:Op dinsdag 6 november 2012 12:49 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Ik wil even een vraag voorleggen: Op welke drie manieren kan een holdingstructuur tot stand komen zonder belastingheffing?
Ik zoek er nog twee, want ik denk zeker te weten dat een holdingstructuur zonder belastingheffing tot stand kan komen door middel van het vormen van een fiscale eenheid.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 6 november 2012 13:35 schreef eriksd het volgende:
Hybride entiteit ertussen met herkwalificatie?
Nog bedankt voor je antwoord. Ik ga het boek van Arendonk nog even er nog op nalezen. Ik zag in een antwoord van een oud tentamen van een studente dat zij ook op die vraag FE had geantwoord. Het niveau van de minor Fiscaal Ondernemingsrecht ligt niet zo hoog in vergelijking met Fiscaal Recht omdat de studenten van Fiscaal Recht deze minor niet mogen volgen. De vragen zijn wat algemener van aard en dit was volgens de docent een van de moeilijkere vragen.quote:Op dinsdag 6 november 2012 13:37 schreef Maharbal het volgende:
.
Ik geloof dat je iets te ver/diep denkt.
De vraag lijkt veel algemener van aard. Dus (geruisloze) omzetting in een B.V., (geruisloze) juridische splitsing, of inderdaad binnen FE schuiven bijvoorbeeld.
quote:Op dinsdag 6 november 2012 13:51 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Nog bedankt voor je antwoord. Ik ga het boek van Arendonk nog even er nog op nalezen. Ik zag in een antwoord van een oud tentamen van een studente dat zij ook op die vraag FE had geantwoord. Het niveau van de minor Fiscaal Ondernemingsrecht ligt niet zo hoog in vergelijking met Fiscaal Recht omdat de studenten van Fiscaal Recht deze minor niet mogen volgen. De vragen zijn wat algemener van aard en dit was volgens de docent een van de moeilijkere vragen.
Maar kan Bente dan zelf geen beroep doen op 3:88, waardoor zij dus wel beschikkingsbevoegd wordt en de overdracht tussen Bente en Bram dus gewoon geldig is?quote:Op dinsdag 6 november 2012 10:30 schreef Maharbal het volgende:
[..]
3:88 BW geldt alleen indien de vorige overdracht niet ongeldig was door beschikkingsonbevoegdheid van de toenmalige vervreemder. Door de nietigheid van het testament is Hein nooit beschikkingsbevoegd geweest voor de overdracht aan Bente, en dus was er sprake van beschikkingsonbevoegdheid van de rechtsvoorganger: 3:88 geldt niet.
Het is voor mij al heel lang geleden, maar naar mijn weten heelt 3:88 BW geen beschikkingsonbevoegdheid. De verkrijger wordt slechts beschermd tegen beschikkingsonbevoegdheid, maar het schept geen beschikkingsbevoegdheid.quote:Op dinsdag 6 november 2012 14:28 schreef N0rah het volgende:
[..]
Maar kan Bente dan zelf geen beroep doen op 3:88, waardoor zij dus wel beschikkingsbevoegd wordt en de overdracht tussen Bente en Bram dus gewoon geldig is?
Nee oke, maar dan formuleer ik het anders: Hein blijkt beschikkingsonbevoegd over de villa en de overdracht tussen Hein en Bente is dus ongeldig. Dus in principe is Bente daarmee ook beschikkingsonbevoegd over de villa: de overdracht is ongeldig, zij is geen eigenaar van de villa. Als Bente zich vervolgens beroept op art. 3:88 > we gaan ervan uit dat ze te goeder trouw is. Het volgende criterium is dan dat de onbevoegdheid van Hein niet mag voortvloeien uit de onbevoegdheid van de rechtsvoorganger (oom Jan). Dit is niet het geval (oom Jan was wel gewoon beschikkingsbevoegd) dus haar beroep op 3:88 is met succes. Zodoende is zij dus gewoon eigenaar van de villa en is haar overdracht met Bram gewoon geldig en is Bram gewoon eigenaar van de villa?quote:Op dinsdag 6 november 2012 14:34 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Het is voor mij al heel lang geleden, maar naar mijn weten heelt 3:88 BW geen beschikkingsonbevoegdheid. De verkrijger wordt slechts beschermd tegen beschikkingsonbevoegdheid, maar het schept geen beschikkingsbevoegdheid.
Omdat deze vraag niet over Bente gaat, is dat sowieso niet het juiste antwoord. Er wordt gevraagd of Bram wordt beschermd, dus dan mag je niet op eigen houtje naar de bescherming van Bente overstappen en op die manier alsnog Bram beschermen.quote:Op dinsdag 6 november 2012 14:28 schreef N0rah het volgende:
[..]
Maar kan Bente dan zelf geen beroep doen op 3:88, waardoor zij dus wel beschikkingsbevoegd wordt en de overdracht tussen Bente en Bram dus gewoon geldig is?
Ja, denk ik dan te ver na? Maar dan vraag ik me alsnog af of mijn redenering juist is, dan weet ik namelijk of ik art. 3:88 snap of niet.quote:Op dinsdag 6 november 2012 14:52 schreef Morera het volgende:
[..]
Omdat deze vraag niet over Bente gaat, is dat sowieso niet het juiste antwoord. Er wordt gevraagd of Bram wordt beschermd, dus dan mag je niet op eigen houtje naar de bescherming van Bente overstappen en op die manier alsnog Bram beschermen.
Verder staat er in de vraag: gebrek aan authenticiteit van de akte
In dit geval ging de vraag dus niet over Bente, maar als dat wel de vraag was geweest, zat Bente naar mijn mening fout en kan ze op grond van 3:23 geen beroep doen op ' ter goeder trouw' omdat ze in de registers had kunnen nakijken of de akte authentiek was. Daarom kan ze geen beroep op 3:88 doen.
Denk ik.
Er zal in ieder geval niet in de registers staan dat de akte niet authentiek was. Anders had de overdracht sowieso al niet plaats gevondenquote:Op dinsdag 6 november 2012 14:57 schreef N0rah het volgende:
[..]
Ja, denk ik dan te ver na? Maar dan vraag ik me alsnog af of mijn redenering juist is, dan weet ik namelijk of ik art. 3:88 snap of niet.
Ik heb begrepen dat het enige wat je in de registers m.b.t. onroerende zaken kan nakijken, is wie de eigenaar is. Weet niet of de authenticiteit van een akte ook zo terug te vinden is in de registers?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |