Bronquote:'Zorgpremies van 20 tot 482 euro'
Als de premies in de zorg afhankelijk worden van het inkomen, kunnen ze variėren van 20 tot 482 euro per maand. Dat blijkt uit berekeningen op basis van het regeerakkoord van VVD en PvdA.
De 482 euro geldt voor mensen met een bruto jaarinkomen van boven de 70.000 euro. De premie van 20 euro is van toepassing op bijvoorbeeld mensen in de bijstand. Iemand met een modaal salaris, zoals een treinmachinist of een bouwvakker, gaat per maand 140 euro betalen. Nu is de gemiddelde premie nog zo'n 100 euro per maand.
Hogere premies
De hogere premies worden voor een deel gecompenseerd door lagere belastingen. Zo gaat de groep boven de 70.000 euro 126 euro per maand minder inkomstenbelasting betalen. Het nieuwe systeem moet in 2014 ingaan.
VVD-onderhandelaar Blok erkent dat de premies voor sommige groepen fors omhoog gaan. "Een regeerakkoord is een kwestie van geven en nemen." Hij benadrukt dat er belastingverlaging tegenover staat.
Eerlijk delen
PvdA-leider Samsom vindt het systeem van de inkomensafhankelijke zorgpremie een kwestie van eerlijk delen. "Het is eerlijk als je van mensen met meer geld meer vraagt." Net als Blok wijst hij erop dat er ook belastingverlagingen komen. Samsom benadrukt dat mensen met lage inkomens juist minder gaan betalen.
SP-leider Roemer is blij met het principe van de inkomensafhankelijke zorgpremies, maar vindt de uitwerking onacceptabel.
Echte rijken
D66-leider Pechtold zegt dat door de afspraken over de premies niet alleen echte rijken veel meer gaan betalen. Volgens hem worden de kosten vooral bij de werkenden gelegd.
Kijk, het plan van de JOVD en de Jonge Socialisten spreekt mij al een stuk meer aan. De hogere (midden)inkomens betalen dan alleen meer als ze gebruik maken van zorg en de lagere inkomens betalen minder als ze gebruik moeten maken van zorg. Lijkt me al een stuk eerlijker.quote:JOVD vindt plan zorgpremie onacceptabel
DEN HAAG - De jongerenorganisatie van de VVD vindt het plan voor de inkomensafhankelijke zorgpremie „onacceptabel” en „absurd”. Volgens een verklaring van de JOVD donderdag had de partij op dit punt nooit mogen toegeven aan de PvdA.
Interim-voorzitter Nick Derks: ,,Dat er gezinnen zijn die mogelijk straks duizenden euro’s op jaarbasis meer moeten gaan betalen voor hun zorgpremie, is onacceptabel. Dat dit onder het mom van ‘eerlijk delen’ wordt geschaard, klinkt als een acceptabel verkooppraatje, maar de harde werkelijkheid van deze maatregel zal allesbehalve eerlijk zijn.''
In de partij van de liberalen is veel ophef ontstaan over de maatregel. De JOVD is wel verder positief over het regeerakkoord. Op de site van de partij zijn honderden negatieve reacties binnengekomen.
,,Deze maatregel had de onderhandelingstafel nooit mogen verlaten'', stelt Derks. Het was beter geweest om het voorstel over te nemen uit het schaduwakkoord dat de JOVD eerder sloot met de Jonge Socialisten. Daarin is gekozen voor een inkomensafhankelijk eigen risico met een minimum van 50 en een maximum van 400 euro. Op die manier ,,verhoog je de lasten voor de hardwerkende burger niet onredelijk en kan er toch iets aan de stijgende zorgkosten worden gedaan en blijft de zorg voor iedereen toegankelijk'', aldus Derks.
telegraaf.nlquote:Denktank VVD maakt gehakt van plannen zorgpremie
DEN HAAG - In navolging van een groot deel van de achterban, is ook de Teldersstichting, het wetenschappelijk bureau van de VVD uiterst ontstemd over het voornemen om de zorgpremie inkomstenafhankelijk te maken. Directeur Patrick van Schie noemde de plannen donderdag “verre van eerlijk.”
Volgens de Teldersstichting is er niets liberaals aan het inkomstenafhankelijk maken van de premie, maar stoelt de maatregel op socialistische beginselen. Van Schie deed zijn uitspraken bij de presentatie van een rapport over de arbeidsmarkt en pensioenen, zo tekent BNR op.
De VVD ligt bij de eigen kiezers zwaar onder vuur door het plan. De woedende reacties stromen binnen. Maar ook binnen de partij is er ongeloof. “Een smerige graat in de keel”, zo noemde een liberaal Kamerlid het gisteren tegen De Telegraaf. “Dit is waardeloos”, zei een ander.
"Het is duidelijk dat als je een punt in het regeerakkoord hebt dat niet uit het liberalisme maar uit de sociaaldemocratie voortvloeit, dat heel zwaar op de maag ligt bij VVD-leden", aldus Van Schie. "Gelukkig zijn de leden zo liberaal dat ze dat niet voor zoete koek slikken."
Sympathieker plan, met een stuk minder besparing denk ik. Dan zal er toch nog ergens anders gesneden moeten worden.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:16 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Kijk, het plan van de JOVD en de Jonge Socialisten spreekt mij al een stuk meer aan. De hogere (midden)inkomens betalen dan alleen meer als ze gebruik maken van zorg en de lagere inkomens betalen minder als ze gebruik moeten maken van zorg. Lijkt me al een stuk eerlijker.
telegraaf.nl
Het huidige plan levert ook geen besparing op.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:21 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Sympathieker plan, met een stuk minder besparing denk ik. Dan zal er toch nog ergens anders gesneden moeten worden.
ja dat spreekt mij ook meer aan.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:16 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Kijk, het plan van de JOVD en de Jonge Socialisten spreekt mij al een stuk meer aan. De hogere (midden)inkomens betalen dan alleen meer als ze gebruik maken van zorg en de lagere inkomens betalen minder als ze gebruik moeten maken van zorg. Lijkt me al een stuk eerlijker.
telegraaf.nl
ik had ook 16 jaar premie betaald zonder iets, en dan ineens heb je het vol nodig...quote:Op donderdag 1 november 2012 15:37 schreef Sosa het volgende:
[..]
ja dat spreekt mij ook meer aan.
Het is toch van de gekke dat ik straks 400+ premie per maand moet gaan betalen, terwijl ik de afgelopen 10 jaar de dokter alleen in de Appie tegen ben gekomen..
Het lijkt me eerlijker dat de hogere inkomens gewoon standaard een hoog eigen risico hebben (1000+ ofzo) en de lage inkomens/bijstanders geen.
ja prima toch. In wat ik voorstel, zou je mss hetzelfde als nu blijven betalen, maar heb je een hoger eigen risico.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:39 schreef Re het volgende:
[..]
ik had ook 16 jaar premie betaald zonder iets, en dan ineens heb je het vol nodig...
dat dusquote:Op donderdag 1 november 2012 15:41 schreef Nielsch het volgende:
Maar waarom maken ze niet alleen het eigen risico inkomensafhankelijk?
Dit.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:12 schreef WRH het volgende:
danku.
en in reactie op 1 van de laatste opmerkingen; nee, ik geloof ook niet dat mensen moeite hebben met betalen voor anderen die het echt nodig hebben, het probleem zit 'm inderdaad in een hele hoop mensen die vinden dat ze het nodig hebben terwijl ze er zelf voor gekozen hebben het minder goed te hebben.
en inderdaad, als je meer verdiend heb je je leven ook op meer ingericht. dat is absoluut niet hetzelfde als het veelgehoorde; je leeft boven je stand.
volgens mij is het de normaalste zaak van de wereld dat als je iets meer inkomen hebt, je iets meer uitgeeft en dus ook aan basale dingen als hypotheek en vaste lasten. die komen nu in de problemen door dit soort beslissingen en niet door hun eigen ondoordachte acties, maar gewoon doordat omstandigheden en zekerheden van buitenaf (als dit er doorkomt en die zie ik eigenlijk niet gebeuren) plotseling ingrijpend veranderen. dat is m.i. echt iets anders dan boven je stand leven.
klopt, causaal verband tussen iq - inkomen - gezondheid is al jaren geleden aangetoond.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:41 schreef Nielsch het volgende:
Maar waarom maken ze niet alleen het eigen risico inkomensafhankelijk? Antwoord: de hogere inkomens leven te gezond en de lagere te ongezond. Op die manier levert de maatregel vast niet genoeg op om de kosten van de lagere inkomens te compenseren.
ik ga het even verwerken hoe dat precies zou gaan worden... (ik zal sowieso mijn eigen risico/bijdrage al in januari kwijt zijn aan medicatie, maar het klinkt wel eerlijker ja)quote:Op donderdag 1 november 2012 15:41 schreef Sosa het volgende:
[..]
ja prima toch. In wat ik voorstel, zou je mss hetzelfde als nu blijven betalen, maar heb je een hoger eigen risico.
Ipv structureel veel betalen voor iets waar je geen gebruik van maakt (in mijn geval als vroege, gezonde dertiger)
ik leef niet ongezond, ik heb een spierziekte daardoor laag inkomen.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:41 schreef Nielsch het volgende:
Maar waarom maken ze niet alleen het eigen risico inkomensafhankelijk? Antwoord: de hogere inkomens leven te gezond en de lagere te ongezond. Op die manier levert de maatregel vast niet genoeg op om de kosten van de lagere inkomens te compenseren.
Maar dan heb je wel te maken met andere factoren zoals arbeid. Een autospuiter of lasser leeft ongezond. Tja moet de werkgever dan meer betalen? Arbeid zie je namelijk nooit in dit soort discussies terug.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:41 schreef Nielsch het volgende:
Maar waarom maken ze niet alleen het eigen risico inkomensafhankelijk? Antwoord: de hogere inkomens leven te gezond en de lagere te ongezond. Op die manier levert de maatregel vast niet genoeg op om de kosten van de lagere inkomens te compenseren.
Ik heb het ook niet over individuele gevallen, maar kijk altijd op macroniveau. Er is gewoon een aangetoonde correlatie tussen inkomen en gezondheid.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:45 schreef blue-eye het volgende:
[..]
ik leef niet ongezond, ik heb een spierziekte daardoor laag inkomen.
zo zijn er vele met mij. Eventjes voor een half jaartje medicatie bij de apotheek halen en ben al door mijn eigen vermogen heen.
Kijk, dat de pakketten steeds minder dekken is natuurlijk weer een heel ander probleem dat er ook nog eens bijkomt.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:49 schreef blue-eye het volgende:
@nielsch, ben je een uitzondering.Die opmerking wordt heel vaak gemaakt.
Helaas zijn mijn zorgkosten hoog door ziekte qua medicatie. Verder ben ik veel minder vaak ziek dan de anderen mensen.
Dit. Buiten dat het onbetaalbaar word is het verplicht heb je een eigen risico en word niet eens alles gedekt en moet je dit ook nog eens betalen. En alles word duurder maar er word steeds minder vergoed. Schiet mij maar lek.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:52 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Kijk, dat de pakketten steeds minder dekken is natuurlijk weer een heel ander probleem dat er ook nog eens bijkomt.
wat is dan concreet je voorstel? mensen met hoog iq, hoog inkomen en goede gezondheid betalen minden en mensen met een laag iq, laag inkomen en slechte gezondheid betalen meer?quote:Op donderdag 1 november 2012 15:44 schreef WRH het volgende:
[..]
klopt, causaal verband tussen iq - inkomen - gezondheid is al jaren geleden aangetoond.
Het minste wat je van iemand die het ergens niet mee eens is mag verwachten is dat hij of zij een mening heeft hoe het dat wel zou moeten. Maar is slechts mijn hoogopgeleide, gezonde mening.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:08 schreef WRH het volgende:
ik heb geen enkel voorstel, ben geen politicus. vind dat ook meestal een beetje retorisch gesteld als antwoord; zodra je ergens meldt het ergens niet mee eens te zijn wordt er direct over geroepen hoe je het dan wel volledig en liefst in detail hebt uitgedacht.
ik geef alleen maar een al jaren bekend feit; nl dat de hogeropgeleiden vaak meer verdienen en vaak gezonder leven, doe er je voordeel mee.
Zou mij niets verbazen als dit er nog bovenop komt. En de premie en het eigen risico inkomensafhankelijk. En dan gaat de aanvullende verzekering er ook nog procentueel overheen....quote:Op donderdag 1 november 2012 15:16 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Kijk, het plan van de JOVD en de Jonge Socialisten spreekt mij al een stuk meer aan. De hogere (midden)inkomens betalen dan alleen meer als ze gebruik maken van zorg en de lagere inkomens betalen minder als ze gebruik moeten maken van zorg. Lijkt me al een stuk eerlijker.
telegraaf.nl
welnee. als het er doorkomt betalen partner en ik ons straks ook scheel aan zorgpremie maar ik ben er redelijk zeker van dat dit nooit door de eerste kamer komt.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:13 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Waar ik verder weinig voordeel van heb omdat ik een hoop extra aan mijn zorgpremie gaan betalen.
Dus al die hoogopgeleiden, waarvan er steeds meer komen, worden stokoud en gaan ons aan het einde van hun leven, als de laagopgeleiden allang vroegtijdig zijn gesneefd en ons tonnen aan accijns op euroshopper bier en goedkope shag hebben opgeleverd, alsnog bakken vol met geld kosten, bedoel je?quote:Op donderdag 1 november 2012 16:08 schreef WRH het volgende:
ik heb geen enkel voorstel, ben geen politicus. vind dat ook meestal een beetje retorisch gesteld als antwoord; zodra je ergens meldt het ergens niet mee eens te zijn wordt er direct over geroepen hoe je het dan wel volledig en liefst in detail hebt uitgedacht.
ik geef alleen maar een al jaren bekend feit; nl dat de hogeropgeleiden vaak meer verdienen en vaak gezonder leven, doe er je voordeel mee.
ikquote:Op donderdag 1 november 2012 16:32 schreef Gia het volgende:
Iemand die zich onaantastbaar vindt, en denkt toch niet ziek te worden, die kan dan een risico lopen.
Vraag me af hoeveel er dan voor dat risico kiezen?
Veel mensen denk ik. Aangezien mensen liever nu geld in de hand krijgen dan een veelvoud over bijv 10 jaar. Ik zou het niet doen want ik wil onbezorgd door het leven.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:32 schreef Gia het volgende:
Stel, je geeft mensen een eigen keuze hoeveel van hun loon ze bij willen dragen aan de zorg.
Waarbij in geval van 10 % je alle zorg vergoed krijgt.
Wil je maar 9 % betalen, dan betaal je 10 % van alle zorg zelf.
Wil je maar 5 % betalen, dan betaal je 50 % van alle zorg zelf.
Los van de nu al vastgestelde eigen bijdrage. Het is dus niet zozeer een eigen risico wat eerst op moet, maar je betaalt gewoon van alle zorg die je nodig hebt het percentage dat je niet bijdraagt aan premie.
Ik hoop dat het duidelijk is.
Iemand die zich onaantastbaar vindt, en denkt toch niet ziek te worden, die kan dan een risico lopen.
Vraag me af hoeveel er dan voor dat risico kiezen?
same here.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:37 schreef Sosa het volgende:
[..]
ik
Het zou zo mooi zijn als je je alleen hoeft te verzekeren tegen de 'enge' ziektes die veel kosten, zoals kanker etc.
En dan gewone behandelingen, botbreuken, griepprikken, antibiotica etc. lekker zelf betalen. fine by me
Nee, dat is onbegonnen werk. Wel zou het ietsje eerlijker zijn om de hogere inkomens een heel hoog eigen risico te geven (2500 euro ofzo) in combinatie met de huidige premie uit 2012. Als hogere inkomens dan veel zorg nodig hebben betalen ze alsnog veel (ongeveer net zoveel als de premie die ze nu in 2014 gaan betalen) maar als ze geen zorg nodig hebben gaan ze er tenminste niet op achteruit.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:01 schreef DroogDok het volgende:
[..]
wat is dan concreet je voorstel? mensen met hoog iq, hoog inkomen en goede gezondheid betalen minden en mensen met een laag iq, laag inkomen en slechte gezondheid betalen meer?
Dat is al het plan hoor. Het eigen risico wordt ook inkomensafhankelijk.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:20 schreef Thirty5 het volgende:
[..]
Zou mij niets verbazen als dit er nog bovenop komt. En de premie en het eigen risico inkomensafhankelijk. En dan gaat de aanvullende verzekering er ook nog procentueel overheen....
Ja, maar in mijn voorbeeld betaal je van elke behandeling dat percentage dat je niet bijdraagt aan de zorg zelf.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:37 schreef Sosa het volgende:
[..]
ik
Het zou zo mooi zijn als je je alleen hoeft te verzekeren tegen de 'enge' ziektes die veel kosten, zoals kanker etc.
En dan gewone behandelingen, botbreuken, griepprikken, antibiotica etc. lekker zelf betalen. fine by me
Inderdaad. Ik ben ook zelfstandige en betaal me al scheel aan allerlei verzekeringen...quote:Op donderdag 1 november 2012 16:41 schreef WRH het volgende:
[..]
same here.
ik leef erg gezond en neem als zelfstandige geen rare risico's met bv sporten of op een dak balanceren.
Natuurlijk kan er altijd wat gebeuren maar dat weegt er voor mij persoonlijk niet tegenop.
Met zo'n enorm eigen risico gaat de gezondheid van de hoge inkomens ook vanzelf omlaag. Er is een grens waarbij je niet meer naar de dokter gaat, terwijl het misschien wel nodig is.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:42 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, dat is onbegonnen werk. Wel zou het ietsje eerlijker zijn om de hogere inkomens een heel hoog eigen risico te geven (2500 euro ofzo) in combinatie met de huidige premie uit 2012. Als hogere inkomens dan veel zorg nodig hebben betalen ze alsnog veel (ongeveer net zoveel als de premie die ze nu in 2014 gaan betalen) maar als ze geen zorg nodig hebben gaan ze er tenminste niet op achteruit.
De lagere inkomens geven we een veel lager eigen risico, zodat ze worden gecompenseerd in hun zorgkosten.
En wie gaat dat betalen als de verzekerde dat niet kan? Want 50% van de huisarts (een tientje ofzo) kan iedereen wel ophoesten, maar 50% van die chemokuur (misschien wel een miljoen) niet.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:46 schreef Gia het volgende:
[..]
Ja, maar in mijn voorbeeld betaal je van elke behandeling dat percentage dat je niet bijdraagt aan de zorg zelf.
Dus, kies je voor een premie van 5 % van je inkomen, dan betaal je 50 % van de chemokuur zelf.
Nou, nu moeten de hogere inkomens datzelfde bedrag straks wel standaard aan premie gaan betalen, of ze nu gebruik maken van zorg of niet. Daar komt dan nog eens een eigen risico van 600 euro bovenop. Ik betaal liever mijn gewone premie en dan nog eens 2500 euro als dat echt noodzakelijk is dan standaard 3500 euro zoals in het plan.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:48 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Met zo'n enorm eigen risico gaat de gezondheid van de hoge inkomens ook vanzelf omlaag. Er is een grens waarbij je niet meer naar de dokter gaat, terwijl het misschien wel nodig is.
Eens. Maar het betekent extra keuzevrijheid en dat is niet altijd goed.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:50 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nou, nu moeten de hogere inkomens datzelfde bedrag straks wel standaard aan premie gaan betalen, of ze nu gebruik maken van zorg of niet. Daar komt dan nog eens een eigen risico van 600 euro bovenop. Ik betaal liever mijn gewone premie en dan nog eens 2500 euro als dat echt noodzakelijk is dan standaard 3500 euro zoals in het plan.
Genoeg. Pas als iets mis gaat zijn de rapen gaar. Je ziet dit ook bij Icesave spaarders, beleggers van Nina Brinkman(world online). Vermogende mensen die dan staan te janken en dan alsnog alles vergoed moet krijgen. Uiteindelijk kun je toch niemand ziek op straat laten liggen. Daarbij is de kans groot dat de deelname een stuk minder is waardoor de kosten alleen maar hoger worden.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:32 schreef Gia het volgende:
Stel, je geeft mensen een eigen keuze hoeveel van hun loon ze bij willen dragen aan de zorg.
Waarbij in geval van 10 % je alle zorg vergoed krijgt.
Wil je maar 9 % betalen, dan betaal je 10 % van alle zorg zelf.
Wil je maar 5 % betalen, dan betaal je 50 % van alle zorg zelf.
Los van de nu al vastgestelde eigen bijdrage. Het is dus niet zozeer een eigen risico wat eerst op moet, maar je betaalt gewoon van alle zorg die je nodig hebt het percentage dat je niet bijdraagt aan premie.
Ik hoop dat het duidelijk is.
Iemand die zich onaantastbaar vindt, en denkt toch niet ziek te worden, die kan dan een risico lopen.
Vraag me af hoeveel er dan voor dat risico kiezen?
waar haal je die wijsheid vandaan? (los van dat ik geen zzp ben)quote:
ze kunnen wat opzij zetten maar pensioen opbouwen doen ze nietquote:Op donderdag 1 november 2012 16:56 schreef WRH het volgende:
[..]
waar haal je die wijsheid vandaan? (los van dat ik geen zzp ben)
Google maar eens, dan schrik hoeveel ZZpers geen pensioen betalen en andere verzekeringspremies waar ook de ziektekosten onder vallen etc.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:56 schreef WRH het volgende:
[..]
waar haal je die wijsheid vandaan? (los van dat ik geen zzp ben)
Dat vind ik nog vele malen erger dan het nieuwe zorgstelsel.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:00 schreef De_kluizenaar het volgende:
Die hetse van de telegraaf, ook zo treurig![]()
Logisch de meeste verzekeren zich niet tegen onkostenderving want dan houden ze netto minder over. Dat is nu juist het kromme van het systeem dat nu gaande is.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:04 schreef WRH het volgende:
en als we dan toch het pensioen van zelfstandigen erbij trekken, zullen we dan ook even hun niet mogelijke /toegestane beroep op een uitkering doen bij geen werk / opdracht er bij betrekken?
Nogmaals, deze maatregel is niet bedoeld om te bezuinigen maar om te nivelleren. Als je alleen het ER omhoog schroeft voor ´rijken´ is er geen sprake van een significante nivellering.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:41 schreef Nielsch het volgende:
Maar waarom maken ze niet alleen het eigen risico inkomensafhankelijk? Antwoord: de hogere inkomens leven te gezond en de lagere te ongezond. Op die manier levert de maatregel vast niet genoeg op om de kosten van de lagere inkomens te compenseren.
Eh, wel premie voor AOW hoor.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:54 schreef Cherna het volgende:
[..]
Ook betalen ze geen pensioen. Desondanks zullen uiteindelijk deze knakkers toch geholpen moeten worden. Maar als we een generatie verder zijn ga je voor al die ZZPers nog wel de klappen opvangen.
Ik weet zelfs van mensen die 2 keer (!!!) een kind hebben gekregen omdat ze geen geld hadden voor anticonceptie, en een aanvullende verzekering te duur was.... en ja, ze hadden al 2 kinderen, dus van een paupergezin met 2 kinderen zijn ze nu een paupergezin met 4 kinderen.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:32 schreef Gia het volgende:
Stel, je geeft mensen een eigen keuze hoeveel van hun loon ze bij willen dragen aan de zorg.
Waarbij in geval van 10 % je alle zorg vergoed krijgt.
Wil je maar 9 % betalen, dan betaal je 10 % van alle zorg zelf.
Wil je maar 5 % betalen, dan betaal je 50 % van alle zorg zelf.
Los van de nu al vastgestelde eigen bijdrage. Het is dus niet zozeer een eigen risico wat eerst op moet, maar je betaalt gewoon van alle zorg die je nodig hebt het percentage dat je niet bijdraagt aan premie.
Ik hoop dat het duidelijk is.
Iemand die zich onaantastbaar vindt, en denkt toch niet ziek te worden, die kan dan een risico lopen.
Vraag me af hoeveel er dan voor dat risico kiezen?
het is toch eigenlijk diep triest dat in huidige tijden economisch gezien er dus alleen maar gewerkt wordt aan verschuiving en herverdeling van geld ipv de economie écht aan te pakken.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:11 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Nogmaals, deze maatregel is niet bedoeld om te bezuinigen maar om te nivelleren. Als je alleen het ER omhoog schroeft voor “rijken“ is er geen sprake van een significante nivellering.
Mwa, ik denk dat de keuze die iemand maakt wel getoetst moet worden aan zijn bezittingen. Iemand met alleen maar heel veel schuld, moet geen lage premie mogen betalen, omdat hij niks achter de hand heeft, mocht het fout gaan.quote:Op donderdag 1 november 2012 16:50 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
En wie gaat dat betalen als de verzekerde dat niet kan? Want 50% van de huisarts (een tientje ofzo) kan iedereen wel ophoesten, maar 50% van die chemokuur (misschien wel een miljoen) niet.
dit meen je toch niet serieus he?!quote:Op donderdag 1 november 2012 17:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik weet zelfs van mensen die 2 keer (!!!) een kind hebben gekregen omdat ze geen geld hadden voor anti-conceptie, en een aanvullende verzekering te duur was.... en ja, ze hadden al 2 kinderen, dus van een paupergezin met 2 kinderen zijn ze nu een paupergezin met 4 kinderen.
Nou het ging er in eerste instantie om wanneer het niet verplicht zou zijn of velen zich dan zouden verzekeren. De ZZPer laat al zien dat dat dus niet gebeurt.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:10 schreef WRH het volgende:
loondienst krijgt gewoon een uitkering hoor, als je even geen werk hebt.
zelfstandigen dus niet. vind ik bepaald niet hetzelfde als verzekeren tegen een onkostenderving.
maar goed, dat is wel weer erg off topic.
De pil heeft vrijwel voortdurend in de basisverzekering gezeten.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:13 schreef Leandra het volgende:
Ik weet zelfs van mensen die 2 keer (!!!) een kind hebben gekregen omdat ze geen geld hadden voor anticonceptie, en een aanvullende verzekering te duur was.... en ja, ze hadden al 2 kinderen, dus van een paupergezin met 2 kinderen zijn ze nu een paupergezin met 4 kinderen.
Al een paar jaar niet meer voor 21+quote:Op donderdag 1 november 2012 17:17 schreef Gia het volgende:
[..]
De pil heeft vrijwel voortdurend in de basisverzekering gezeten.
Dat uiteindelijk deze mensen toch geholpen worden(en dat zal wel moeten). Zo gaat het ook met de ziektekosten. Niet betalen maar als stront aan de knikker is dan toch geholpen worden. Dit als je iets niet verplicht stelt maar mensen keuzes laat maken die ze niet kunnen maken omdat de meeste in het moment denken. Helaasquote:Op donderdag 1 november 2012 17:13 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Eh, wel premie voor AOW hoor.
Dat pensioen dat je niet betaalt krijg je ook niet, dus wat is daar het probleem? Je weet in dat geval dat je het met alleen AOW maat redden, in de toekomst.
Mensen die nu alleen maar AOW krijgen, en dat zijn er veel, redden zich over het algemeen ook. Ze zullen wel moeten. Waarom zou dat in de toekomst dan niet meer kunnen?quote:Op donderdag 1 november 2012 17:23 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dat uiteindelijk deze mensen toch geholpen worden(en dat zal wel moeten). Zo gaat het ook met de ziektekosten. Niet betalen maar als stront aan de knikker is dan toch geholpen worden. Dit als je iets niet verplicht stelt maar mensen keuzes laat maken die ze niet kunnen maken omdat de meeste in het moment denken. Helaas
Heb het even nagekeken. Je hebt gelijk. Ik kreeg hem wel steeds vergoed, vanwege medische indicatie. Daarom stond ik hier niet bij stil.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Al een paar jaar niet meer voor 21+
En die jongste twee zijn nog van na de overgang van het ziekenfonds naar de zorgverzekering.
Als je in het buitenland woont, kun je je bijverzekeren voor AOW. Is niet goedkoop, dat niet.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:28 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Mensen die nu alleen maar AOW krijgen, en dat zijn er veel, redden zich over het algemeen ook. Ze zullen wel moeten. Waarom zou dat in de toekomst dan niet meer kunnen?
Over de ziektekosten heb je natuurlijk gelijk, daar hoor je gewoon niet onderuit te kunnen.
Keuzevrijheid is in dit geval niet goed, maar daarom is de AOW premie ook verplicht. Alleen mensen die in het buitenland werken, kunnen zonder enig recht op AOW komen te zitten en die moeten inderdaad hun handje gaan ophouden in de toekomst.
Het vreemde is dan weer dat als je als buitenlander hier komt vanaf een latere leeftijd dan je 15e, je AOW wel wordt aangevuld.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je in het buitenland woont, kun je je bijverzekeren voor AOW. Is niet goedkoop, dat niet.
Maar zoveel verschil is er niet tussen bijstand en AOW. En voor de jaren dat je wel in Nederland gewoond hebt, vanaf je 15de, heb je gewoon toch 2 % AOW p.j. opgebouwd.
Anders komt het uit de bijstand potquote:Op donderdag 1 november 2012 17:52 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Het vreemde is dan weer dat als je als buitenlander hier komt vanaf een latere leeftijd dan je 15e, je AOW wel wordt aangevuld.
Als je de ziektekosten niet verplicht maakt heb je veel minder deelnemers. Daardoor zal het voor degene die wel verzekerd willen zijn alleen nog maar duurder worden.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:23 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dat uiteindelijk deze mensen toch geholpen worden(en dat zal wel moeten). Zo gaat het ook met de ziektekosten. Niet betalen maar als stront aan de knikker is dan toch geholpen worden. Dit als je iets niet verplicht stelt maar mensen keuzes laat maken die ze niet kunnen maken omdat de meeste in het moment denken. Helaas
De bijstand is natuurlijk stukken lager dan de aow.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:52 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Anders komt het uit de bijstand pot
Dan toch alleen nivelleren t/m de middenklasse. Dat is juist het kromme van deze maatregel.quote:Op donderdag 1 november 2012 17:11 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Nogmaals, deze maatregel is niet bedoeld om te bezuinigen maar om te nivelleren. Als je alleen het ER omhoog schroeft voor “rijken“ is er geen sprake van een significante nivellering.
nou dat scheelt niet veelquote:Op donderdag 1 november 2012 17:55 schreef Wokkel het volgende:
[..]
De bijstand is natuurlijk stukken lager dan de aow.
Netto:quote:
Tja en alle voordeeltjes. Zitten die er ook bij want een alleenstaande bijstander kan natuurlijk nooit rondkomen met 635 euro. Die komt onder de streep denk ik uit op de AOWer.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:11 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Netto:
Alleenstaande:
AOW 1008
Bijstand: 635
Gehuwden
AOW 1405
Bijstand 1270
Scheelt toch aardig wat.
Nog even los van de hoogte van de premie, het idee van een verzekering is sowieso dat je liever betaalt dan dat je hem moet aanspreken.quote:Op donderdag 1 november 2012 15:37 schreef Sosa het volgende:
[..]
ja dat spreekt mij ook meer aan.
Het is toch van de gekke dat ik straks 400+ premie per maand moet gaan betalen, terwijl ik de afgelopen 10 jaar de dokter alleen in de Appie tegen ben gekomen..
Met 1008 euro AOW kun je gewoon riant leven in Nederland, in een sociale huurwoning (waar je dan ook recht op hebt). Met 635 euro bijstand kun je ook rondkomen, maar dan zitten vakanties of luxe goederen er niet meer in.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:14 schreef Cherna het volgende:
[..]
Tja en alle voordeeltjes. Zitten die er ook bij want een alleenstaande bijstander kan natuurlijk nooit rondkomen met 635 euro. Die komt onder de streep denk ik uit op de AOWer.
kapitalist!quote:Op donderdag 1 november 2012 18:26 schreef klipper het volgende:
In de dierenwereld is het zo dat als je niet mee kunt komen je pech gehad hebt........
Wat dat betreft doen dieren het zo slecht nog niet.
Iemand die in de bijstand heeft gezeten komt echter ook niet boven die AOW uit als hij 66 wordt.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:14 schreef Cherna het volgende:
[..]
Tja en alle voordeeltjes. Zitten die er ook bij want een alleenstaande bijstander kan natuurlijk nooit rondkomen met 635 euro. Die komt onder de streep denk ik uit op de AOWer.
Dieren hebben ook geen CV-ketel om zich warm te houden.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:26 schreef klipper het volgende:
In de dierenwereld is het zo dat als je niet mee kunt komen je pech gehad hebt........
Wat dat betreft doen dieren het zo slecht nog niet.
Lang niet iedereen die werkt bouwt een pensioen op. En lang niet iedereen heeft een koophuis.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:32 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Iemand die in de bijstand heeft gezeten komt echter ook niet boven die AOW uit als hij 66 wordt.
Iemand die gewerkt heeft krijgt er nog een pensioentje bij en kan z'n koophuis nog in de verkoop gooien.
Koophuis en pensioen, de twee pilaren van onze economiequote:Op donderdag 1 november 2012 18:32 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Iemand die in de bijstand heeft gezeten komt echter ook niet boven die AOW uit als hij 66 wordt.
Iemand die gewerkt heeft krijgt er nog een pensioentje bij en kan z'n koophuis nog in de verkoop gooien.
Als je werkt heb je de mogelijkheid om kapitaal op te bouwen.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:33 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Lang niet iedereen die werkt bouwt een pensioen op. En lang niet iedereen heeft een koophuis.
Genoeg dieren wel hoor.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:33 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Dieren hebben ook geen CV-ketel om zich warm te houden.
Voorlopig is er nog weinig aan de hand met de pensioenen, dat is prima in stand te houden als de juiste maatregelen worden genomen en de strijkstok (overhead) nog eens onder de loep wordt genomen.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:34 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Koophuis en pensioen, de twee pilaren van onze economie
Laten die nou alletwee waardeloos zijn wanneer de jongeren / oudere jongeren van nu met pensioen gaan!
On topic: het is een rustig dagje vandaag met nieuws over het zorgstelsel, ook te zien aan het topic wat gisteren een stuk harder liep.
Het gaat niet om jaloers zijn.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:36 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Als je werkt heb je de mogelijkheid om kapitaal op te bouwen.
Dat kan door sparen, een pensioen, onroerende goederen of een zeldzame muntenverzameling.
Op het moment dat je in de bijstand zit is dit allemaal gelimiteerd en weet je dat de AOW je maximum-inkomen zal zijn zodar je 66 wordt.
Alleen al daarom kan ik niet jaloers zijn op mensen in de bijstand.
Eerlijk is eerlijk, je hebt gelijk.quote:
Niet alleen huisdieren hoor, de dierentuinen hebben verwarmde binnen en soms zelf verwarmde buiten schuilverblijven, vleeskuikens worden in verwarmde stallen gehouden en ook steeds meer andere veebedrijven gaan over op een of andere manier van verwarmen.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:39 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Eerlijk is eerlijk, je hebt gelijk.
Mijn fret ligt nu ook langerekt te slapen, vlak bij een radiator.
En alle dieren in Afrika zitten er ook al warmpjes bij...quote:Op donderdag 1 november 2012 18:44 schreef klipper het volgende:
[..]
Niet alleen huisdieren hoor, de dierentuinen hebben verwarmde binnen en soms zelf verwarmde buiten schuilverblijven, vleeskuikens worden in verwarmde stallen gehouden en ook steeds meer andere veebedrijven gaan over op een of andere manier van verwarmen.
Ik zie net een item op TV Utrecht waarin wordt gesteld dat hoger opgeleiden over het algemeen langer wachten met naar de dokter gaan. Heel relevant als het over de zorg gaat.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:43 schreef Ryan3 het volgende:
Beetje de strijd tussen de hoogopgeleiden en de laagopgeleiden....
En ja dat zou je niet verwachten van die hoogopgeleiden, dat ze zo maar een strijd aan zouden gaan... je verwacht dat ze meer secundair gedrag vertonen. Dus eerst een beetje afwachten voordat ze een conclusie trekken. Maar nee, dat is helemaal niet zo. Het zijn net zulke stukjes verdriet als dat zij denken dat laagopgeleiden zijn. Als je aan hun dikgevulde portemonnee komt.
Beetje keizer zonder kleren..
Ar-me hoogopgeleiden toch.
Ze houden ondanks hogere kosten wel meer geld over.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:43 schreef Ryan3 het volgende:
Beetje de strijd tussen de hoogopgeleiden en de laagopgeleiden....
En ja dat zou je niet verwachten van die hoogopgeleiden, dat ze zo maar een strijd aan zouden gaan... je verwacht dat ze meer secundair gedrag vertonen. Dus eerst een beetje afwachten voordat ze een conclusie trekken. Maar nee, dat is helemaal niet zo. Het zijn net zulke stukjes verdriet als dat zij denken dat laagopgeleiden zijn. Als je aan hun dikgevulde portemonnee komt.
Beetje keizer zonder kleren..
Ar-me hoogopgeleiden toch.
ja klopt, maar je zou het bijna vergeten..quote:Op donderdag 1 november 2012 18:22 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Nog even los van de hoogte van de premie, het idee van een verzekering is sowieso dat je liever betaalt dan dat je hem moet aanspreken.
Hogeropgeleiden worden ook ouder, en gaan dan meer kosten.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:50 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik zie net een item op TV Utrecht waarin wordt gesteld dat hoger opgeleiden over het algemeen langer wachten met naar de dokter gaan. Heel relevant als het over de zorg gaat.
Trouwens, het is een strijd tussen hoge inkomens en lage inkomens. Een hoge opleiding staat niet gelijk aan een hoog inkomen, dat hier is al eerder besproken.
quote:Op donderdag 1 november 2012 18:50 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik zie net een item op TV Utrecht waarin wordt gesteld dat hoger opgeleiden over het algemeen langer wachten met naar de dokter gaan. Heel relevant als het over de zorg gaat.
Trouwens, het is een strijd tussen hoge inkomens en lage inkomens. Een hoge opleiding staat niet gelijk aan een hoog inkomen, dat hier is al eerder besproken.
Troll is obvious.quote:Op donderdag 1 november 2012 18:51 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Hogeropgeleiden worden ook ouder, en gaan dan meer kosten.
Dus eigenlijk zijn de laagopgeleiden goedkoper en dus terecht dat ze minder premie betalen, wmb als hogeropgeleide.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |