quote:Orkaan Sandy nadert kust VS
(Novum/AP) - ATLANTIC CITY - Met felle slagregens en steeds hardere windstoten naderde de orkaan Sandy maandag de noordoostkust van de Verenigde Staten. Kustplaatsen liepen onder en honderdduizenden mensen kregen bevel hoger gelegen grond op te zoeken.
Orkaan Sandy nadert kust VS
De storm zou in New Jersey of Delaware aan land komen. Meteorologen vrezen dat uit de orkaan in combinatie met een stormsysteem uit het westen en koude lucht uit het Noordpoolgebied een superstorm kan ontstaan.
Van Washington tot Boston ligt het openbaar vervoer stil en zijn scholen gesloten. Luchtvaartmaatschappijen hebben duizenden vluchten geschrapt en meer dan een miljoen mensen zitten inmiddels al zonder stroom.
President Barack Obama en Mitt Romney hebben hun campagnes voor de verkiezingen van over iets meer dan een week opgeschort. Obama maande de bevolking om aanwijzingen van de autoriteiten op te volgen. "Als ze zeggen dat u moet evacueren, dan moet u evacueren. Geen gedraal, niet even wachten, niet twijfelen aan de instructies die u krijgt, want dit is een krachtige storm."
Een deel van de beroemde Boardwalk in Atlantic City werd verwoest. Op de zuidpunt van Manhattan spatte het zeewater over de kades. Een bouwkraan bij een luxe-torenflat knapte en bungelde gevaarlijk in de wind; omwonenden moesten naar lagere verdiepingen verkassen en de straten rondom het gebouw werden afgezet.
De belangrijkste effectenbeurzen zijn gesloten, de eerste ongeplande sluiting sinds de aanslagen van 11 september in 2001. Ook dinsdag blijft Wall Street dicht. Bij de Verenigde Naties werden alle vergaderingen afgeblazen.
New York City en Long Island krijgen mogelijk te maken met een stormvloed van drie meter hoog. Als het zeewater in de buizen van het metrostelsel doordringt kan dat enorme schade toebrengen aan het ondergrondse netwerk van elektriciteitsleidingen en verbindingskabels van de financiële hoofdstad van het land.
"Vertrek onmiddellijk. De omstandigheden verslechteren erg snel en de mogelijkheid om veilig weg te komen wordt kleiner", waarschuwde burgemeester Michael Bloomberg de bewoners van laaggelegen stadsdelen.
Van Maryland tot Connecticut hebben honderdduizenden bewoners van laaggelegen kustgebieden te horen gekregen dat ze weg moesten, 375 duizend in Manhattan en andere delen van New York City, vijftigduizend in Delaware en dertigduizend in Atlantic City in New Jersey. Obama kondigde de noodtoestand af in Massachusetts, Connecticut, Rhode Island, New York, New Jersey en Pennsylvania, waarmee hij volmacht gaf voor de inzet van federale hulp.
Volgens de laatste update is het schip inmiddels gezonken en zouden 14 opvarenden zijn gered. De overigen worden vermistquote:Driemaster HMS Bounty is in nood
De HMS Bounty is in nood. De grote driemaster is in ernstige problemen gekomen door orkaan Sandy.
De 17-koppige bemanning heeft inmiddels met reddingssloepen het zeilschip verlaten, dat onder meer bekend is van de film Mutiny on the Bounty (1962) en Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006).
Een HC-130 Hercules vliegtuig heeft contact met de sloepen. De kustwacht stuurt een reddingsvliegtuig of een schip om hen op te pikken.
Het 55 meter lange zeilschip bevindt zich voor de kust van North Carolina. Het maakt water en kan niet meer op eigen kracht vooruit. Het schip is een replica van het gelijknamige schip uit 1787, dat beroemd werd door de muiterij bij Tahiti in 1789.
LiveStreamsquote:Sandy dwingt Obama uit FloridaPresident Obama heeft een campagnebijeenkomst in Florida geschrapt uit zijn programma. De Amerikaanse president keert vanwege de komst van orkaan Sandy eerder terug naar Washington.
Obama keert terug om de voorbereidingen die worden getroffen in verband met Sandy te monitoren en om eventueel actie te ondernemen, zei een woordvoerder van het Witte Huis.
Obama was gisteren in Florida aangekomen. Hij was juist eerder naar deze 'swing state' gegaan vanwege de naderende storm. De bijeenkomst die niet doorgaat, zou in Orlando plaatsvinden. Ook oud-president Bill Clinton zou daarbij aanwezig zijn.
Eerder 13*13 omdat m2.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 01:59 schreef Lemans24 het volgende:
Op CNN heeft ie het over de storm surge die van twee kanten om New York heen gaat en elkaar in het midden ontmoeten.
Is het dan 13 ft van links en 13 ft van rechts gaat 26 ft opleveren?
twitter:mikepush twitterde op dinsdag 30-10-2012 om 01:52:10If #Sandy would land in Europe, this is how it would look like, no joke.Imaginable?! (pic by bbc) http://t.co/boVoLAu8 reageer retweet
He, wilde ik net ook posten.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:02 schreef YazooW het volgende:
http://www.ustream.tv/occupiedair
hij is weer online
Man man, wat een zooi...quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:02 schreef YazooW het volgende:
http://www.ustream.tv/occupiedair
hij is weer online
http://www.ustream.tv/cbsnewsquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:06 schreef Godshand het volgende:
Waar vind je live radarbeelden van Sandy?
wel het beste uitzichtquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:10 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[ afbeelding ]
Die slapen vannacht ergens anders.
quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:12 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Kwam deze nog tegen (andere storm maar toch)
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:12 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Kwam deze nog tegen (andere storm maar toch)
[ afbeelding ]
Een orkaan die in jouw achtertuin past zou ook niet zo heel erg zijn denk ik.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:14 schreef Keyos het volgende:
Op de één of andere manier vind ik natuurgeweld altijd fascinerend. Waarschijnlijk gevalletje : "not in my backyard".
Wij moeten jou up to date houden maar je checkt hele paginas gewoon niet?quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Die gozer van CNN die in het water staat moet oppassen voor haaien:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ze zijn echt overal. Familie van mij die daar woont heeft dit bevestigd.
quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Die gozer van CNN die in het water staat moet oppassen voor haaien:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ze zijn echt overal. Familie van mij die daar woont heeft dit bevestigd.
Leuk geprobeerdquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Die gozer van CNN die in het water staat moet oppassen voor haaien:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ze zijn echt overal. Familie van mij die daar woont heeft dit bevestigd.
AUB gast, ga gewoon slapen.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:20 schreef Probably_on_pcp het volgende:
En als die kraan straks valt, kan er een heel gebouw instorten net zoals met gebouw 7 van het WTC tijdens 9/11.
quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:21 schreef VacaLoca het volgende:
Water in het subway systeem, dat is ook weer fiks aantal miljoenen schade
Is wel de enige stad op aarde waar dat kan, gebouwen die kaasrecht naar beneden storten.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:20 schreef Probably_on_pcp het volgende:
En als die kraan straks valt, kan er een heel gebouw instorten net zoals met gebouw 7 van het WTC tijdens 9/11.
Naja de metro tunnels lopen wel lekker onder water, dat gaat nog een ernstig probleem geven.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:26 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Pierce gebruikte zojuist het woord "apocalyptic" op CNN... nu word ik bang
Vooral zout water, met allemaal dat metaal.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:21 schreef VacaLoca het volgende:
Water in het subway systeem, dat is ook weer fiks aantal miljoenen schade
Voor de duidelijkheid: 14ft is het algemeen peil nu hè. Dus niet dat New York nu onder bijna vijf meter water staat.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:27 schreef Lemans24 het volgende:
14 ft in New York, dat gaat dan tegen de 20 worden verder westelijk.
Natuurlijk, zo gaat de Yosemite vulkaan nog ontploffenquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:26 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Pierce gebruikte zojuist het woord "apocalyptic" op CNN... nu word ik bang
Van een NYFD scannerquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:25 schreef stoeltafel het volgende:
Hoop dat NY niet te veel schade heeft. Moet er om met oud en nieuw heen.
Doet me denken aan een Amerikaanse vrouw die in een docu over de tsunami in Azië zei dat ze eerst dacht dat de tsunami een aanval was van terroristenquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:23 schreef venomsnake het volgende:
[..]
Is wel de enige stad op aarde waar dat kan, gebouwen die kaasrecht naar beneden storten.
Dus je weet maar nooit..
Anyway, ik ga maffen.
Weet ik.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:29 schreef Strani het volgende:
[..]
Voor de duidelijkheid: 14ft is het algemeen peil nu hè. Dus niet dat New York nu onder bijna vijf meter water staat.
Je kan moeilijk verwachten dat het allemaal meters onder water komt als het gebied zich niet in een dal bevindt zoals met New Orleans. Dan zou je een storm surge van tig meter moeten hebbenquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:30 schreef Toverheks het volgende:
nou hoop dat het achteraf allemaal mee valt qua schade en dooie mensen...slaap lekker straks![]()
en iedereen bedankt in dit sub forum heb jullie steeds gelezen en er zaten dingen bij waar ik nooit van gehoord had maar door jullie uitleg is me meer duidelijk geworden.
quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:30 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Op FOX krijgt Obama nu de schuld.
Wacht maar tot die jongens van OccupiedAir moeten plassen, na al dat bier.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:33 schreef VacaLoca het volgende:
Anyway, maximum bereikt, hoger water gaan we niet zien in NJ en NY.
heeft die zijn weathermachine gebruikt?quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:30 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Op FOX krijgt Obama nu de schuld.
quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:30 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Op FOX krijgt Obama nu de schuld.
Obama? Ik dacht dat die storm Sandy heette?quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:30 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Op FOX krijgt Obama nu de schuld.
Mja, bungelt nu al uren zoquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:40 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Kan toch niet lang meer goed gaan met die kraan lijkt me.
[ afbeelding ]
Kabels kunnen een aardig gewicht hebben hoorquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 02:40 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Kan toch niet lang meer goed gaan met die kraan lijkt me.
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |