De mensen stellen hem teleur, hij vind ons niet meer zo lief denk ik.quote:Op maandag 15 oktober 2012 23:47 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
maar hij wou wel graag de mensen redden toch?
zei ik tochquote:Op maandag 15 oktober 2012 23:50 schreef Momo... het volgende:
[..]
De mensen stellen hem teleur, hij vind ons niet meer zo lief denk ik.![]()
Zo dit topic is alweer genoeg verkloot![]()
Wetenschap is niet een enkelvoudige entiteit maar een combinatie van inzichten. Er is niet één alwetende, maar het geheel vormt wel één entiteit en dat is het onderzoekresultaat. Iedereen kan een hypothese inbrengen, dit bevestigen en weer afschieten. Jij, ik en iedereen die wil mee doen. Er bestaat geen hij of zij weet beter dan, want de ene wetenschap ontkracht de andere waardoor soms beide partijen onwetend achterblijven. Laten we naar jouw voorbeeld kijken:quote:Op maandag 15 oktober 2012 22:33 schreef barthol het volgende:
Jij weet het beter dan de wetenschappers??? En ook nog niet gehoord over isotopenonderzoek??
Voel je niet persoonlijk aangevallen, dat geeft rust.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 03:36 schreef barthol het volgende:
Weet je wat jij moet doen, schrijf een doorwrocht wetenschappelijk artikel wat voldoet aan de wetenschappelijke methode, laat het peer reviewen, en publiceer het in Nature of Science Magazine, en laat het in het wetenschappelijke debat competeren met al die andere wetenschappelijke publicaties die er al zijn geweest.
Volgens dat onderzoek wat jij aanhaalt is per jaar 65% opgenomen en 35% overgebleven wat de stijgende lijn verklaart. Met nadruk zeg ik: volgens dat onderzoek. Als de extra variabelen van externe opwarming erbij gehaald worden kunnen andere resultaten ontstaan.quote:Vergeet ook niet daarin te vermelden waar die 30-35 miljard ton CO2 per jaar van onze menselijke uitstoot is gebleven.
Je mag bij het boekhouden natuurlijk niets zoekmaken of verdoezelen.
En dat hebben ze in dat onderzoek niet meegenomen. Bovendien doen ze een aanname dat de zee en vegetatie een constante CO2-uitwisseling hebben, iets wat theoretisch te verwerpen is onder invloed van externe opwarming. Dus ze mogen hun huiswerk opnieuw doen.quote:En hou er rekening mee dat rotting ook een specifieke isotopen fingerprint heeft.
Staat niet in het onderzoek, er is geen enkel gegeven te vinden over de uitstoot van 14C door kernproeven. De meetgegevens over de instoot van kosmische 14C uit de ruimte ontbreken evenmin.quote:Overigens zijn de resultaten na de jaren 50 niet te onnauwkeurig, er is bekend wat die kernproeven hebben gedaan, en op verschillende plaatsen in de wereld.
De rest van de gegevens zijn me bekend, maar niet relevant meer omdat cruciale variabelen ontbreken. Eerst maar eens onderzoeken wat de externe opwarming is. Als zoiets basaals ontbreekt is het hele onderzoek niets meer waard.quote:Los van de isotopen moet je natuurlijk ook het gedrag van de keelingcurve goed kunnen verklaren.
[ afbeelding ]
hieronder een uitvergroot beeld van de laatste 5 jaar
[ afbeelding ]
De rode lijn zijn de gemeten waarden, en daar is goed de jaarlijkse cyclus van de kort-durende koolstofkringloop aan te zien, de atm. CO2 daalt als de bomen op het N.halfrond groen zijn en er veel fotosynthese is, en het stijgt weer na de herfst. Rotting heeft daar ook mee te maken, want dat is in balans met fotosynthese. (alles wat rot is immers door fotosynthese ontstaan.)
In een natuurlijke balans zou die slingerbeweging er dus ook zijn, maar niet in een stijgende trend zoals in die curve te zien is. Die extra stijgende trend wordt aangeven met de zwarte lijn, en die heeft met een CO2 emissie vanuit de lange- of middellange termijn koolstofkringloop te maken.
Een extra emissie die niet in dezelfde tijd weer kan verdwijnen. Inflow groter dan outflow, stagnatie bij de recycling? dan stijgen de concentraties in de reservoirs. En die inflow/outflow disbalans is in die stijgende trend te herkennen. Niet alleen in de atmosfeer maar ook in de oceaan.
Het zijn leuke puzzeltjes als het ook kloppend moet zijn met de waargenomen isotopen-verhoudingen.
Succes!!! Zet hem op! Ga op zijn minst voor de Nobelprijs.
http://www.skepticalscien(...)ure-intermediate.htmquote:Op maandag 15 oktober 2012 20:14 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Zijn de verhoogde temperaturen veroorzaakt door verhoogde concentraties CO2? Of zijn verhoogde concentraties CO2 het gevolg van verhoogde temperaturen?
http://www.skepticalscien(...)ons-intermediate.htmquote:Op maandag 15 oktober 2012 20:42 schreef ACT-F het volgende:
[..]
* De hoeveelheid afgezet tegen de natuurlijke uitstoot.
* De hoeveelheid afgezet tegen de natuurlijke broeigassen.
http://www.skepticalscience.com/co2-plant-food-basic.htmquote:* De verhoogde opname van CO2 en daarmee de toegenomen vegetatie en daarmee een verder verhoogde opname van CO2.
quote:
http://www.skepticalscien(...)sus-intermediate.htmquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 01:24 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Wetenschap is niet een enkelvoudige entiteit maar een combinatie van inzichten. Er is niet één alwetende, maar het geheel vormt wel één entiteit en dat is het onderzoekresultaat. Iedereen kan een hypothese inbrengen, dit bevestigen en weer afschieten. Jij, ik en iedereen die wil mee doen. Er bestaat geen hij of zij weet beter dan, want de ene wetenschap ontkracht de andere waardoor soms beide partijen onwetend achterblijven.
Je geeft dus aan dat (misschien) 1) CO2 toegenomen is, en 2) dit een accelererende werking heeft op de natuurlijke CO2 uitstoot. Op welk niveau is dit een argument tegen MMGW? Deze feedback is niet nieuw voor de wetenschap trouwens, men praat er al sinds 1990 over.. http://scholar.google.com(...)=&hl=nl&as_sdt=0%2C5quote:Ik mis echter iets belangrijks, want de toename van CO2 kan evengoed een natuurlijke oorzaak hebben en dat is als gevolg van een verhoogd rottingsproces van vegetatie als gevolg van opwarming wat tevens een verlaagde opname van CO2 tot gevolg heeft.
http://www.skepticalscien(...)g-global-warming.htmquote:Een tweede reden om überhaupt deze methode niet te gebruiken is de menselijke opwekking 14C ten tijde van kernproeven. Alle resultaten na de jaren '50 zijn daardoor te onnauwkeurig.
http://www.skepticalscien(...)warming-advanced.htmquote:Bovendien weten we ook niet of er variatie is in de opname is van 14C door kosmische straling.
Ach voorliegen, De Telegraaf en Daily Mail hebben dit leugentje nu en twee jaar geleden verspreid. Daarna komt al snel weer de rectificatie weer omdat er van de claims die ze in hun artikel doen niet zoveel klopt.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 10:10 schreef Chahna het volgende:
Dus al die jaren zijn we voorgelogen?? Zijn er nog consequenties? Subsidies ingetrokken voor instanties die jarenlang foutieve voorlichting deed?
Topic niet gelezen?quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 10:10 schreef Chahna het volgende:
Dus al die jaren zijn we voorgelogen?? Zijn er nog consequenties? Subsidies ingetrokken voor instanties die jarenlang foutieve voorlichting deed?
Beetje beperkte woordenschat?quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 12:16 schreef cynicus het volgende:
Grappig dat in dit topic de altijd aanwezige onzekerheid in de wetenschap gebruikt wordt om de zekerheden te kunnen ontkennen. Dat is geen wetenschappelijke benadering van het probleem, dat is een stroman argument, een drogreden.
Vooral als halverwege de discussie degene die de stroman argumenten uitdeelt er langzaam achter komt hoe de zekerheden tot stand gekomen zijn. Niet alleen een stroman argument dus, maar ook een argumentum ad ignorantiam (een argument uit onwetendheid). Nog een drogreden.
Van de andere kant zie je ook dat men zich concentreert op zaken die redelijk vast lijken te staan en dan in één klap doorgaan tot dat de gehele theorie ook klopt. Zo simpel is het echter niet, omdat er heel veel variabelen zijn, niet bekend is welke invloed de variabelen los van elkaar hebben en ook nog geen volledig overzicht is van de variabelen.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 12:16 schreef cynicus het volgende:
Grappig dat in dit topic de altijd aanwezige onzekerheid in de wetenschap gebruikt wordt om de zekerheden te kunnen ontkennen. Dat is geen wetenschappelijke benadering van het probleem, dat is een stroman argument, een drogreden.
Vooral als halverwege de discussie degene die de stroman argumenten uitdeelt er langzaam achter komt hoe de zekerheden tot stand gekomen zijn. Niet alleen een stroman argument dus, maar ook een argumentum ad ignorantiam (een argument uit onwetendheid). Nog een drogreden.
Als het simpel was zouden er geen duizenden onderzoekers al decennia lang mee bezig hoeven zijn. Zouden geen jaren durende assessment rapporten geschreven hoeven worden waarin duizenden internationale expert vrijwilligers tienduizenden wetenschappelijke publicaties op hun waarde proberen te schatten. Zouden hele reeksen nationale wetenschappelijke academies interne commissies opdracht hoeven geven om een assessment uit te voeren.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:00 schreef DS4 het volgende:
[..]
Van de andere kant zie je ook dat men zich concentreert op zaken die redelijk vast lijken te staan en dan in één klap doorgaan tot dat de gehele theorie ook klopt. Zo simpel is het echter niet, omdat er heel veel variabelen zijn, niet bekend is welke invloed de variabelen los van elkaar hebben en ook nog geen volledig overzicht is van de variabelen.
Het is dus niet zo simpel.
Met welke van de kernpunten ben je het niet eens?quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:41 schreef Lyrebird het volgende:
Die onfeilbare zekerheid dat je het zeker weet. Moet ik er om lachen, of moet ik er om huilen.
Tja, das een gebrek.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:41 schreef Lyrebird het volgende:
Die onfeilbare zekerheid dat je het zeker weet. Moet ik er om lachen, of moet ik er om huilen.
Neen.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:39 schreef cynicus het volgende:
Inderdaad, het klimaat is zeker niet simpel en van de enorme legpuzzel zijn veel details nog niet zeker maar de grote lijn is zeer helder, wordt door meerdere onafhankelijke bewijslijnen onderbouwd, en staat daarom als wetenschappelijk feit te boek (net als het bestaan van iets wat wij zwaartekracht noemen, evolutietheorie enz):
O ik voel me niet persoonlijk aangevallen, ik geef je alleen een tip wat ervoor moet doen om serieus genomen te worden als je met eigen hypotheses aan komt zetten en claims doet dat onderzoekers die volgens de wetenschappelijke methode werken het allemaal mis hebben.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 05:08 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Voel je niet persoonlijk aangevallen, dat geeft rust.
De schadelijkheid van roken of asbest zag je precies hetzelfde verloop bij.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:48 schreef cynicus het volgende:
[..]
Tja, das een gebrek.
De wetenschap is ook zeker van evolutietheorie. Waarom? Omdat het over tientallen jaren onderbouwd is door duizenden wetenschappers en tienduizenden publicaties, door meerdere onafhankelijke bewijslijnen. Op een gegeven moment is de rechtvaardige twijfel weg en op dat moment is het dan een wetenschappelijk feit geworden. Behalve voor politiek-, belangen- of religieus gedreven personen.
Idem bij klimaatverandering.
Kennelijk heb je niet in de gaten dat je al begon met "wel".quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:50 schreef cynicus het volgende:
Is dit het niveau waarop je wilt discussieren? Ok, dat kan ik ook: Wel.
Zie je?
Om het opbouwend te krijgen ook voor jou:quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 13:54 schreef DS4 het volgende:
[..]
Kennelijk heb je niet in de gaten dat je al begon met "wel".
Je roept maar wat. Het klopt niet. Wat moet ik daar nog aan toevoegen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |