Wat een heugelijke nieuws uit Den Haag. Laten we dit vieren. Men mag eindelijk lichaam, haard, kinderen en vrouw beschermen tegen inbrekers. Teeven.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:29 schreef Jellereppe het volgende:
DEN HAAG - Staatssecretaris Fred Teeven reageert heel resoluut op het incident in Diessen, waarbij een inbreker op het dievenpad omkwam na een worsteling met bewoners. "Hij heeft zelf het risico opgezocht".
De staatssecretaris van Veiligheid en Justitie heeft altijd benadrukt dat bewoners zich mogen verdedigen.
„Het is treurig dat er iemand dood is gegaan, maar dat is wel een inbrekersrisico”, aldus Teeven. „Die inbreker heeft niets te zoeken in die woning, het risico ligt bij hem. Het is goed dat wordt uitgezocht wat er is gebeurd en dat die bewoners niet zijn aangehouden. Zij zijn de slachtoffers, de verdachte hoort daar niet te zijn.”
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)sico_van_vak___.html
Ah, shit.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:34 schreef JoeyDB het volgende:
Hier is al een topic over: Inbreker overleden na gevecht met bewoner
Klopt. Hij is eerlijk, maar als minister moet je 'helaas' wel genuanceerder reageren. Je geeft mensen een vrijbrief voor eigeninrichting. Ik zie je punt.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:36 schreef KoosVogels het volgende:
Terecht dat je je mag verdedigen, maar de opmerking van Teeven is natuurlijk heel, heel erg onhandig.
Klopt, klopt. Dit is waarschijnlijk primair doodslag en de slachtoffers gaan zich beroepen op noodweer en noodweerexces. Hij handelde in een vlaag van emotie. Hopelijk worden ze 'ontslagen van alle rechtsvervolging'.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:37 schreef Patroon het volgende:
Dat vind de politiek. Maar de rechter beslist nog steeds over de straf. Trias Politica (scheiding van machten)
Het slachtoffer kan zich nergens meer op beroepen die is dood, het is aan het OM om deze zaak te onderzoeken.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:39 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Klopt, klopt. Dit is waarschijnlijk primair doodslag en de slachtoffers gaan zich beroepen op noodweer en noodweerexces. Hij handelde in een vlaag van emotie. Hopelijk worden ze 'ontslagen van alle rechtsvervolging'.
Dit is wel wat anders dan een seksueel getinte opmerking. De man was van plan met heel veel eigendommen er vandoor te gaan en ergens te zijn waar hij niet mag zijn.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:39 schreef HyperViper het volgende:
Waar ligt de grens mensen? Als we straks iemand dood op straat vinden die na het maken van een seksueel getinte opmerking tegen een jonge meid doodgeslagen is ook het risico van het vak? Belachelijk dit. Belachelijk.
Inbraak weegt wel wat zwaarder dan dat soort opmerkingen maken. Maar het is inderdaad riskant. Leven genoeg mensen op deze aardbol die gelijk zullen grijpen naar zware middelen. Als de inbreker op de grond ligt, behoor je gelijk te stoppen. Dan heb je echt wel kans dat de rechter je OVAR, mits je een beetje goede advocaat bij de hand neemt.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:39 schreef HyperViper het volgende:
Waar ligt de grens mensen? Is als we straks iemand dood op straat vinden die na het maken van een seksueel getinte opmerking tegen een jonge meid doodgeslagen is ook het risico van het vak? Belachelijk dit. Belachelijk.
Die sekueel getinte opmerking kan ook in het slachtoffers wereldbeeld de opzet zijn naar een verkrachting wie zijn wij dat we in de schoenen van de rechter en het OM willen staan.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:41 schreef Dimens het volgende:
[..]
Dit is wel wat anders dan een seksueel getinte opmerking. De man was van plan met heel veel eigendommen er vandoor te gaan en ergens te zijn waar hij niet mag zijn.
Ik hoop het ook. Probleem is wel dat wanneer dit in de toekomst mag. De inbreker met meer wapens op pad zal gaan om hier op voorbereid te zijn. Er vallen dan ook meer doden bij bewoners. Al met al wordt het allemaal gewelddadiger. De vraag is of we dat wel willen.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:39 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Klopt, klopt. Dit is waarschijnlijk primair doodslag en de slachtoffers gaan zich beroepen op noodweer en noodweerexces. Hij handelde in een vlaag van emotie. Hopelijk worden ze 'ontslagen van alle rechtsvervolging'.
Dat ben ik helemaal met je eens. Dat is hoe men dingen interpreteert. Enige stuk waar dit artikel over gaat is het recht om je te verdedigen, hoewel het een beetje ongenuanceerde uitspraak is van de minister. Je weet per slot van rekening niet hoe mensen zijn uitspraak gaan hanteren. Zullen ook idioten tussen zitten die het als een vrijbrief zien om criminelen zo hard toe te takelen, dat het niet meer acceptabel is. Gelukkig houdt ons rechtssysteem rekening met die mensen. De rechters, meervoudige kamer, behandelen bij de derde materiële vraag de wederrechtelijkheid/schulduitsluitingsgrond (noodweer, overmacht, ontoerekeningsvatbaarheid etcetra). Daar moeten de slachtoffers worden ontslagen van rechtsvervolging. Goede advocaat bij de hand. Je hebt een vorm van excuses voor je handelen als het om een inbraak gaat, gelang de situatie op dat moment.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die sekueel getinte opmerking kan ook in het slachtoffers wereldbeeld de opzet zijn naar een verkrachting wie zijn wij dat we in de schoenen van de rechter en het OM willen staan.
Oost Europese bendes (en daar was hier vermoedelijk sprake van) hebben al standaard wapens bij zich en schromen niet om onschuldige burgers gewelddadig om het leven te brengen. Dan zou je geweld meer moeten bestraffen.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:45 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ik hoop het ook. Probleem is wel dat wanneer dit in de toekomst mag. De inbreker met meer wapens op pad zal gaan om hier op voorbereid te zijn. Er vallen dan ook meer doden bij bewoners. Al met al wordt het allemaal gewelddadiger. De vraag is of we dat wel willen.
Laten we dan ook maar boetes geven voor het staan op een mier.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die sekueel getinte opmerking kan ook in het slachtoffers wereldbeeld de opzet zijn naar een verkrachting wie zijn wij dat we in de schoenen van de rechter en het OM willen staan.
Laten we gewoon deze taken uitvoeren door het OM en onze rechters ipv lekker populisitische uitspraken te willen doen.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:50 schreef Dimens het volgende:
[..]
Laten we dan ook maar boetes geven voor het staan op een mier.
Is het ook. De discussie gaat meer om de proportionaliteit en de noodzaak van het handelen. Als een inbreker vlucht en je steekt een mes in zijn zij, sta je heel zwak als je moet voorkomen. Die actie was namelijk niet nodig om jezelf te verdedigen. De inbreker koos het hazenpad. Maar verder inderdaad een goede, ietswat ongenuanceerde uitspraak van Teeven. Men mag huis en haard verdedigen tot op een bepaalde hoogte. Wel zou je kunnen gaan verwachten dat inbrekers ook harder gaan worden. Soort van 'actie, reactie' gevolg.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:50 schreef Tem het volgende:
Ik ben het er wel mee eens, risico van het vak.
Teeven.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:36 schreef KoosVogels het volgende:
Terecht dat je je mag verdedigen, maar de opmerking van Teeven is natuurlijk heel, heel erg onhandig.
Het noodweerartikel (en noodweerexces) in het Wetboek van Strafrecht maakt daar al een heel mooi onderscheid in.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:39 schreef HyperViper het volgende:
Waar ligt de grens mensen? Is als we straks iemand dood op straat vinden die na het maken van een seksueel getinte opmerking tegen een jonge meid doodgeslagen is ook het risico van het vak? Belachelijk dit. Belachelijk.
Bron: http://www.refdag.nl/nieu(...)_tot_geweld_1_677770quote:SP: Teeven roept op tot geweld
DEN HAAG (ANP) – Staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie) roept op tot geweld, met zijn uitspraak dat het voor inbrekers het risico van het vak is om door bewoners met geweld uit huis gejaagd te worden. Dat stelt Tweede Kamerlid Nine Kooiman van de SP woensdag.
Ze gaat schriftelijke vragen stellen, omdat de staatssecretaris volgens haar pleit voor enorme risico’s. Kooiman vreest voor een vicieuze cirkel van geweld. „Als mensen geweld gebruiken tegen inbrekers, komen die beter bewapend. En dan kunnen de bewoners slachtoffer worden.”
Kooiman vindt het verder ongepast dat Teeven zijn uitspraken doet terwijl het onderzoek naar de zaak nog loopt. „We hopen dat hij indamt”, aldus het SP-Kamerlid.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |