1) Nee, de gehele wereldhandel is in verbinding met elkaar. Daardoor zal er altijd een domino-effect optreden die het onmogelijk maakt om uit de crisis te komen. Bovendien heb je de Europese Unie die, als overkoepelend orgaan, belachelijke eisen stelt aan de 'welvaart' en 'financieel gezonde status' van lidstaten.quote:1. Zien jullie een toekomst voor je waarbij we uit de economische crisis zullen ontsnappen??
2a. Maken wij dat nog mee? 2b. en binnen welk termijn denk je?
3a. Nu de vraag, denk je dat het ooit nog goed komt met de welvaart die wij ooit gekend hebben?
3b.Zo ja, wanneer zullen we een merkbaar stijgende lijn zien?
Hier al bijna 100 miljoen hits:quote:Op dinsdag 25 september 2012 06:42 schreef iamcj het volgende:
Niet voor niets 4,5 miljoen keer bekeken.
De enige intelligente post.quote:
Ik ben toch wel benieuwd naar de opmerking over de mening van ouders dat hun kinderen het minder zullen krijgen dan zijzelf zoals je vaker hoort en ook hierboven gemaakt is.quote:Op dinsdag 25 september 2012 20:30 schreef quo_ het volgende:
[..]
Bedankt voor de cijfermatige ondersteuning van hetgeen ik schreef
Ik heb mijn posting geprobeerd iets te verduidelijken. Mijn vader doet juist niet mee aan sombere verhalen. Toen we een keer spraken over pessimistische geluiden die je vaak hoort in onze samnleving noemde hij als voorbeeld dat hij al vanaf zijn eerste baan uit de werkomgeving dit soort verhalen hoorde maar dat hij juist zelf ervaren heeft dat het onderaan de streep een stuk beter is geworden.quote:Op dinsdag 25 september 2012 21:27 schreef CafeRoker het volgende:
[..]
Ik ben toch wel benieuwd naar de opmerking over de mening van ouders dat hun kinderen het minder zullen krijgen dan zijzelf zoals je vaker hoort en ook hierboven gemaakt is.
Ik wist niet dat er vroeger zo negatief over gedacht werd als door je pa. Wil je hem bij gelegenheid eens vragen hoe ze in zijn optiek toen tegen bovenstaande aankeken?
ik ben erg benieuwd of er dan een 'ja, maar dat was anders' komt. Ik kan me voorstellen dat je je eigen situatie afgeschreven hebt maar hoop put uit een hele goede opleiding die je kinderen zullen krijgen, en dat soort dingen
Mooi verhaal. Ik heb gelijk alle 8 de delen gekeken. Natuurlijk is het allemaal simpel en logisch wat hij vertelt, maar het is wel eens leuk om het nog eens allemaal in je gezicht gegooid te krijgen.quote:Op dinsdag 25 september 2012 06:42 schreef iamcj het volgende:
Niet voor niets 4,5 miljoen keer bekeken.
Ah, nu begrijp ik het.quote:Op dinsdag 25 september 2012 21:55 schreef quo_ het volgende:
[..]
Ik heb mijn posting geprobeerd iets te verduidelijken. Mijn vader doet juist niet mee aan sombere verhalen. Toen we een keer spraken over pessimistische geluiden die je vaak hoort in onze samnleving noemde hij als voorbeeld dat hij al vanaf zijn eerste baan uit de werkomgeving dit soort verhalen hoorde maar dat hij juist zelf ervaren heeft dat het onderaan de streep een stuk beter is geworden.
En vandaag een mooi voorbeeld uit de actualiteit. We worden al weken/maanden banggemaakt met verhalen over onbetaalbare zorg. Iedereen die meent er verstand van te hebben is ons aan het opwarmen geweest voor draconische premieverhogingen.
Blijkt vandaag dat trendsetter DSW nul komma nul premieverhoging doorvoert op de basis verzekering. Tevens werd bekend gemaakt dat de verzekeraars recordwinst maken in 2012 op de ziektenkostenverzekeringen. (dus nog met het oude ER van 220 euro)
Precies, ik ben geen doomdenker en ik ben van mening dat de technologie nog veel voor ons zal betekenen. Maar aan de andere kant kijk ik naar de rapporten van de club van Rome. Eeuwige groei bestaat gewoon simpelweg niet.quote:Op dinsdag 25 september 2012 22:10 schreef Ravvie het volgende:
[..]
Mooi verhaal. Ik heb gelijk alle 8 de delen gekeken. Natuurlijk is het allemaal simpel en logisch wat hij vertelt, maar het is wel eens leuk om het nog eens allemaal in je gezicht gegooid te krijgen.
http://www.nu.nl/economie(...)le-sector-stokt.htmlquote:WASHINGTON - Vijf jaar na het begin van de financiėle crisis, is de wereldwijde financiėle sector nog weinig veranderd. Het systeem is nog altijd veel te complex en banken kunnen makkelijk nieuwe regels ontduiken.
Ja maar dan kom je tegen TBTF aan (ik zou eigenlijk B met interconnected vervangen). Daar is juist vrij veel aan gedaan door de overheden, al is het nog steeds volkomen onmogelijk om JPMC kwijt te raken.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:06 schreef Bajskorv het volgende:
De overheden doen juist veel te veel. Ze moeten de markt echt zijn werking laten doen, dan waren er wat banken omgevallen, hadden we wat meer pijn gehad, maar was de bubbel ook leeg gelopen. Banken maken gewoon misbruik van de bescherming die de overheid ze biedt, dat is natuurlijk.
We zitten dieper in de schulden dan ooit. Echt, veel en veel dieper dan een niveau dat we ooit nog zouden kunnen aflossen.quote:Op woensdag 26 september 2012 13:08 schreef Nielsch het volgende:
We moeten eerst maar eens beginnen met het ophouden om te spreken over een crisis....
Zeg dat maar tegen de Spanjaarden en Grieken, of volg je het nieuws niet?quote:Op woensdag 26 september 2012 13:08 schreef Nielsch het volgende:
We moeten eerst maar eens beginnen met het ophouden om te spreken over een crisis....
Ehm nou nee, niet echt.quote:Op woensdag 26 september 2012 22:25 schreef Akziom het volgende:
[..]
We zitten dieper in de schulden dan ooit. Echt, veel en veel dieper dan een niveau dat we ooit nog zouden kunnen aflossen.
Haha, ja hoor, die biljoenen die ze bij GS hebben weggeroofd uit tig landen en bedrijven, die komen grotendeels weer bij onze pensioenen terecht. Natuurlijk.quote:Op woensdag 26 september 2012 22:48 schreef miro86 het volgende:
En wie is de eigenaar van GS? juist de aaneelhouders. En wie zijn de aandeelhouders? Mensen als jij en ik, pensioenfondsen etc. Elke crediteur heeft zijn debiteur, vergeet dat niet.
Nou ja, wel echt, want kijk ook even naar de absolute cijfers. Die lopen alleen maar telkens harder op.quote:
Zijn logica is wel kneiterhard...quote:
Inderdaad, de wereld vergaat, en Goldman Sachs bezit ons, en de hoge heren in den haag laten alles instorten, ze gaan kijken hoe alles afbrandt, want daar hebben ze baat bij, etc etc bla bla koop goud, short de wereld tot 0, kijk een groot getal wat eng.quote:Op woensdag 26 september 2012 23:39 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Zijn logica is wel kneiterhard...
Aardige opsommingquote:Op woensdag 26 september 2012 23:41 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Inderdaad, de wereld vergaat, en Goldman Sachs bezit ons, en de hoge heren in den haag laten alles instorten, ze gaan kijken hoe alles afbrandt, want daar hebben ze baat bij, etc etc bla bla koop goud, short de wereld tot 0, kijk een groot getal wat eng.
Dat denk ik ook.quote:Op dinsdag 25 september 2012 01:45 schreef TimMer1981 het volgende:
Het gaat absoluut beter worden, beter nog dan vroeger. Het oude systeem gaat in de vuilnisbak, waar het thuishoort, en er komt een beter houdbaar, eerlijker systeem.
stockholders Khadaffi is one of the largest shareholdersquote:Op woensdag 26 september 2012 22:48 schreef miro86 het volgende:
En wie is de eigenaar van GS? juist de aaneelhouders. En wie zijn de aandeelhouders? Mensen als jij en ik, pensioenfondsen etc. Elke crediteur heeft zijn debiteur, vergeet dat niet.
Te weinig? Say what?quote:Op woensdag 26 september 2012 08:37 schreef Artimunor het volgende:
De overheden doen te weinig imho.
[..]
http://www.nu.nl/economie(...)le-sector-stokt.html
Lezen is moeilijk...quote:Op donderdag 27 september 2012 00:50 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
stockholders Khadaffi is one of the largest shareholders
http://www.nationaljourna(...)fter-losses-20110531
ja ze doen te weinig aan de manier waarop banken zaken doen.. deze gaan op de oude toer door, en blijkbaar voor de tripple of quatro dip?quote:Op donderdag 27 september 2012 00:52 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Te weinig? Say what?![]()
Voorlopig zal de situatie niet beter worden.
De enige reden waarom ze door gaan, is omdat de overheid ze beschermd door de regelgeving. De overheid moet juist minder doen, de markt reguleert wel als hij echt vrij is. Nu creeert de overheid bubbel na bubbel.quote:Op donderdag 27 september 2012 12:30 schreef Artimunor het volgende:
[..]
ja ze doen te weinig aan de manier waarop banken zaken doen.. deze gaan op de oude toer door, en blijkbaar voor de tripple of quatro dip?
de overheid doet inderdaad wel veel dingen, maar niet genoeg juiste..
in sommige sectoren zoals de huizenmarkt is zelfs teveel regelgeving, maar die bestond al, ze moeten dus ook hier iets doen dus: bepaalde overgereguleerde regels afschaffen.
dat is ook iets doen.
mijn punt was dat minder regels betekend dat je iets doen moet, nl: het afschaffen.quote:Op donderdag 27 september 2012 12:43 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
De enige reden waarom ze door gaan, is omdat de overheid ze beschermd door de regelgeving. De overheid moet juist minder doen, de markt reguleert wel als hij echt vrij is. Nu creeert de overheid bubbel na bubbel.
Ridiculiseren = non-argumentquote:Op woensdag 26 september 2012 23:41 schreef monkyyy het volgende:
Inderdaad, de wereld vergaat, en Goldman Sachs bezit ons, en de hoge heren in den haag laten alles instorten, ze gaan kijken hoe alles afbrandt, want daar hebben ze baat bij, etc etc bla bla koop goud, short de wereld tot 0, kijk een groot getal wat eng.
Die waren totaal niet te vergelijken met de huidige situatie. De meesten lijken geen benul te hebben tot welke astronomische proporties de schuldenbubbel vandaag de dag is opgeblazen.quote:Op woensdag 26 september 2012 23:43 schreef monkyyy het volgende:
En niet te vergeten dat we ook 6 financial panics in de 19e eeuw hadden, toen stortte het fiat systeem ook in. Oh wacht, toch niet.
gaat dat dan niet onherroepelijk tot grote inflatie leiden dan?quote:Op donderdag 27 september 2012 12:50 schreef Akziom het volgende:
[..]
Ridiculiseren = non-argument
[..]
Die waren totaal niet te vergelijken met de huidige situatie. De meesten lijken geen benul te hebben tot welke astronomische proporties de schuldenbubbel vandaag de dag is opgeblazen.
En nee ik zeg niet dat het systeem *nu* op instorten staat. Ze zullen het echt nog wel jaren kunnen rekken. Maar het is gewoon niet eeuwig vol te houden, dit systeem is in essentie niet duurzaam.
Je ziet het ook aan de reacties van de FED, ECB, etc: een hoop wollig gepraat er omheen maar het enige wat ze nog kunnen verzinnen is alsmaar meer geld printen, meer euro's en dollars in de economie leegstorten, in de hoop dat het dan allemaal wel weer goed komt.
Maar ik ben erg benieuwd naar wat het toekomstscenario van de deskundige optimisten hier. Hoe zien jullie dit aflopen? Wat moet (en kan) er in de praktijk gebeuren zodat alles weer goedkomt?
Natuurlijk. Ik denk alleen dat je het wat onduidelijke bracht, zoals je aan de reacties kunt zien.quote:Op donderdag 27 september 2012 12:45 schreef Artimunor het volgende:
[..]
mijn punt was dat minder regels betekend dat je iets doen moet, nl: het afschaffen.
als je niets doet blijven die overgereguleerde regels bestaan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |