Dan zou de heer Renz nu zelf achter tralies moeten zitten omdat hij met grote regelmaat die wet overtreedt.quote:
Er zijn basisbehoeften geformuleerd, niet alleen in de wet, maar ook door de commissie Brambell. Naar aanleiding van zowel de GWWD en de vijf vrijheden van Brambell heb je al genoeg mogelijkheiden om circussen aan te vechtenquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:48 schreef TechXP het volgende:
[..]
Dat is net hoe je het bekijkt. Als je de gwwd neemt als basis, dan gaat het over dieren gewoon verzorgen (hapje, drankje). Vanuit die positie zijn er geen regels voor circusdieren. Dus geen regels.
Maar als je verder geen basis stelt, dan kan je de gwwd regeltjes als regels zien voor circussen. En dan 'wel regels'. Het is net hoe je er tegen aan kijkt.
Als hij aangeklaagd zou worden en zijn beroep met goede argumenten weerlegd kan worden, dan zou dat inderdaad mogelijk moeten zijnquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:49 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Dan zou de heer Renz nu zelf achter tralies moeten zitten omdat hij met grote regelmaat die wet overtreedt.
Brambell is niet geimplenteerd he. Het is wel aangehaald in de nieuwe Wet Dieren. Vraag is of die wet komt. Hoop het niet, want die is waardeloos.quote:Op dinsdag 11 september 2012 15:49 schreef Samzz het volgende:
Er zijn basisbehoeften geformuleerd, niet alleen in de wet, maar ook door de commissie Brambell. Naar aanleiding van zowel de GWWD en de vijf vrijheden van Brambell heb je al genoeg mogelijkheiden om circussen aan te vechten.
Wie zou hem durven aanklagen als je het verhaal van TechXP nu eens wel serieus zou nemen.quote:Op dinsdag 11 september 2012 15:50 schreef Samzz het volgende:
[..]
Als hij aangeklaagd zou worden en zijn beroep met goede argumenten weerlegd kan worden, dan zou dat inderdaad mogelijk moeten zijn.
quote:Op dinsdag 11 september 2012 14:29 schreef TechXP het volgende:
[..]
Onzin. Ik doe al vele jaren onderzoek bij circussen. Ik weet er veel van. En ken onderzoeken etc.
Dus zonder enige kennis van zaken... is gewoon niet correct.
Ik heb vrijwel in mijn eentje gezorgd dat dierenwelzijn van circusdieren in 2006 weer een item werd op de politieke agenda en ook bij andere dierenorganisaties.
Circussen/circusfans hebben mij met de dood of geweld bedreigd (in sommige gevallen pleegde circusmensen bij acties geweld), bekogeld met eieren/water, uitgescholden en spullen zijn mij afhandig gemaakt (gejat). Ervaring genoeg.
Ik denk dat die dan eerst uit de grond gegraven moet wordenquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:49 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Dan zou de heer Renz nu zelf achter tralies moeten zitten omdat hij met grote regelmaat die wet overtreedt.
Niet geimplementeerd, wel een van de belangrijkste richtlijnen voor veel overhedenquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:54 schreef TechXP het volgende:
[..]
Brambell is niet geimplenteerd he. Het is wel aangehaald in de nieuwe Wet Dieren. Vraag is of die wet komt. Hoop het niet, want die is waardeloos.
De gwwd gaat niet verder dan het minimale. De LID, AID en Dierenpolitie kunnen dus soms niets doen omdat de wet beperkt is. Volgens de gwwd mag je een olifant de hele dag vastketenen bv.
Daarom is dat beperkt.
quote:Op dinsdag 11 september 2012 15:54 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ik denk dat die dan eerst uit de grond gegraven moet worden
Ik denk dat er genoeg mensen zijn die dat zouden doenquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Wie zou hem durven aanklagen als je het verhaal van TechXP nu eens wel serieus zou nemen.
Wat ik trouwens wel doe hoor.
[..]
Ik heb diverse malen aangifte gedaan. Er is weinig mee gedaan door politie. De keer dat Belly Wien mij beroofde tijdens een actie (spullen met honderden euro's waarde) kwam de politie en deed niets. Ze konden zo het terrein op lopen en de spullen terughalen. Deden niets. Ik moest maar naar het centrum om aangifte te doen.quote:Op dinsdag 11 september 2012 15:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Wie zou hem durven aanklagen als je het verhaal van TechXP nu eens wel serieus zou nemen.
Wat ik trouwens wel doe hoor.
Nou ik zie ze niet.quote:Op dinsdag 11 september 2012 15:55 schreef Samzz het volgende:
[..]
Ik denk dat er genoeg mensen zijn die dat zouden doen.
Walgelijk en zojuist durfde hier nog iemand te beweren dat mensen ''superieure'' wezens zijnquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:59 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ik heb diverse malen aangifte gedaan. Er is weinig mee gedaan door politie. De keer dat Belly Wien mij beroofde tijdens een actie (spullen met honderden euro's waarde) kwam de politie en deed niets. Ze konden zo het terrein op lopen en de spullen terughalen. Deden niets. Ik moest maar naar het centrum om aangifte te doen.
Een kennis van mij is ooit achtervolgt na actie door mensen van circus Herman Renz en met stalen buizen mishandeld. Bij politie wilde ze geen aangifte opnemen.
Ik ben zelf ook eens naar bureau geroepen. Ik had uitspraken gedaan en Herman Renz zei dat het smaad/laster was. Ik heb de bewijzen voor mijn beweringen overlegd en natuurlijk is dit niet voor gerecht gekomen omdat OvJ er niets in zag. Had gehoopt dat Renz daar wel iets civiels van zou maken. Zou leuk worden.
Ach.. het is een beetje achterhaald m.i. en het kan veel duidelijkerquote:Op dinsdag 11 september 2012 15:55 schreef Samzz het volgende:
Niet geimplementeerd, wel een van de belangrijkste richtlijnen voor veel overheden.
Dat is het punt nou juist. Daarom is de gwwd minimaal omdat er zoveel kan en mag. Daarom kunnen ze vaak niets doen, omdat het allemaal niet helder staat. Circus redeneert dat het voor hun welzijn is.quote:Waar staat in de GWWD overigens dat je een olifant de hele dag mag vastketenen?
Nee. Clown Milko runt de zaak daar nu.quote:
of deze (van spreekstalspreker die bij politie werkt buiten dat om)quote:Jullie mafkezen hebbeb het nog steeds niet begrepen.
Ik zit weer met verbazing jullie forum telezen en lach me de veters uit de schoenen .
Zelfs een kleuter van vijf jaar heeft nog meer intelegentie dan die 100 actie voeders van jullie.
Maar ga voor al door met circusje pesten ik heb
Jullie al eeder gewaaschuwd..
Zondag 26 03 2006 waren jullie bij hart van nederland bij circus renz.
Jullie komen gevaarlijk dicht bij mij in de buurt,
En bij mijn uode werkgever.
Zolang jullie niks aan kinderboerderijen cq dierentuinen doen waarschuw ik nog 1 keer,
Heel duidelijk POTEN AF VAN HET CIRCUS.
Er gaan van daag of morgen echte klappen vallen.
Vanaf nu hou ik alle circussen in mijn woonplaats in de gaten een mafkees van jullie soort bij de ingang dan is het raak.
Ps als je dit als een bedreiging opfat zeer juist gelezen jullie bedreigen de circussen in nederland. "
Ik heb ook eens een bedreiging via de post van iemand ontvangen met afzenderadres erop. Was iig handig voor de politie.quote:Ik heb mij tot nu toe steeds gedragen tegen actiegroep circusleed. Maar vanaf nu is het inderdaad oorlog. Gezichten afplakken, stelletje zielepoten. Kom bij ons langs en je zal iets beleven wat je niet voor mogelijk zou houden. Lafbekken van de ergste soort.
en wat ging hier allemaal aan vooraf??quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:17 schreef TechXP het volgende:
Deze is een van de leuke bedreigingen:
[..]
of deze (van spreekstalspreker die bij politie werkt buiten dat om)
[..]
Ik heb ook eens een bedreiging via de post van iemand ontvangen met afzenderadres erop. Was iig handig voor de politie.
Het traditionele stierengevecht waarin stieren bruut worden afgeslacht kun je absoluut niet vergelijken met een circus waar dierenwelzijn over het algemeen hoog in het vaandel staat. In spanje stapt met net als in Frankrijk juist over naar een meer onschuldige variant waar wel een show wordt opgevoerd (zoals in het circus), maar het dier niet bruut wordt afgemaakt, Prima wat mij betreft.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:36 schreef robdriessen het volgende:
Laten we wel wezen: circussen oude stijl zijn niet meer van deze tijd. In de Romeinse tijd had het gewone volk nog geen weet van wilde dieren als tijgers en olifanten (totdat Hannibal langskwam) en daarvoor had je toen spektakels in het Colosseum en Circus Maximus. Tegenwoordig zou men toch wel beschaafd genoeg moeten zijn om genoegen te kunnen nemen met het zien van wilde dieren in moderne dierentuinen, safariparken of liefst nog in het wild. Wat is nu nog de amusementswaarde van een man die zijn hoofd in een leeuwenbek steekt of een olifant op zijn achterste poten kan laten staan?
Producties als Cirque du Soleil bewijzen dat het anders kan, dat je volle tenten kan trekken zonder dat er een dier aan te pas komt. Spanje bewijst dat ze tradities kunnen loslaten en heeft steeds meer regio's waar stierenvechten verboden is. Waarom kunnen circussen dan nog steeds niet hun afhankelijkheid van dieren laten gaan?
De afslachting is bruut. Maar voor die tijd hebben de stieren een leven als een koning in Frankrijk.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:41 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Het traditionele stierengevecht waarin stieren bruut worden afgeslacht kun je absoluut niet vergelijken met een circus waar dierenwelzijn over het algemeen hoog in het vaandel staat. In spanje stapt met net als in Frankrijk juist over naar een meer onschuldige variant waar wel een show wordt opgevoerd (zoals in het circus), maar het dier niet bruut wordt afgemaakt, Prima wat mij betreft.
Procentueel gezien wordt er meer geweld tegen dierenactivisten gebruikt dan andersom. Dierenactivisten zijn meestal gewoon geweldloos. Dat is 1 van de idealen. Dat er enkele zijn die af en toe een stapje te ver zetten.. dat zijn zeer weinig individuen.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:38 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
en wat ging hier allemaal aan vooraf??
[/quotes]
Een hoop meer van dit soort uitspraken. Verder argumenten rondom waarom dieren niet in circus thuis horen.
[quote]Ik vind het goed dat er controle is, van overheid, maar ook van dierenactivisten . Transparantie moet er zijn, zeker bij een branche onder vuur. Dierenactivisten schuwen echter geweld en vandalisme vaak ook niet, dus ik kan me zo voorstellen dat bovenstaande mail een gefrustreerde reactie is op voortdurend getreiter.
Het is goed dat illegale praktijken worden aangekaart, maar als een circus zich gewoon aan de wet houdt en de dieren goed verzorgd worden hebben de dierenactivisten gewoon geen punt. Het enige dat ze kunnen doen is zich tot de politiek richten. Er zijn wel degelijk vele gevallen van geweld bekend door dierenactivisten, denk aan brandstichten, kooien openen van nertsen,vergiftigingen van circusdieren, vandalisme, stalking, ga zo maar door. Dit is gewoon niet goed te praten. De AIVD heeft zelfs een vergrootglas liggen op dierenactivisme.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:49 schreef TechXP het volgende:
[..]
Procentueel gezien wordt er meer geweld tegen dierenactivisten gebruikt dan andersom. Dierenactivisten zijn meestal gewoon geweldloos. Dat is 1 van de idealen. Dat er enkele zijn die af en toe een stapje te ver zetten.. dat zijn zeer weinig individuen.
En als een activist eens iets te ver gaat is die een terrorist, als een dierenuitbuiter dat doet dan hoor je niemand er over...
Kan je nagaan wat een debiele gasten dat zijn.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:17 schreef TechXP het volgende:
Deze is een van de leuke bedreigingen:
[..]
of deze (van spreekstalspreker die bij politie werkt buiten dat om)
[..]
Ik heb ook eens een bedreiging via de post van iemand ontvangen met afzenderadres erop. Was iig handig voor de politie.
Laten we ieder dier dat een leven als God in Frankrijk heeft gehad, en dat zijn er toch heel watquote:Op dinsdag 11 september 2012 16:44 schreef Samzz het volgende:
[..]
De afslachting is bruut. Maar voor die tijd hebben de stieren een leven als een koning in Frankrijk.
Kan je van veel circusdieren niet zeggen.
quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:49 schreef TechXP het volgende:
[..]
En als een activist eens iets te ver gaat is die een terrorist, als een dierenuitbuiter dat doet dan hoor je niemand er over...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |