Raar eigenlijk, want de GP2 is een volwaardig kampioenschap (te vergelijken met de Moto2 vs MotoGP).. Doordat er zo weinig plek is in de Formule 1 zou je verwachten dat coureurs er jaren in rondrijden, hopend op een kans in de F1. Daarnaast hebben coureurs die er meerdere jaren in rondrijden meer ervaring dan coureurs die meteen doorstromen en vervolgens in de F1 de fouten maken die ze normaal gesproken in de GP2 zouden maken. De coureurs die in 1 keer doorstromen en het ook in de Formule 1 meteen laten zien zijn over het algemeen de uitzonderingen, zoals een Hamilton (of een Vettel vanuit de FR 3.5).quote:Op donderdag 13 september 2012 17:56 schreef Sinister-D- het volgende:
[..]
Nou ja, eigenlijk moet ie de titel daar nog winnenIets wat dit jaar al niet meer gaat lukken. Maar mocht hij nog een jaartje doorgaan omdat bv. toch geen plek voor hem is bij Caterham, en het zou hem volgend jaar wél lukken, dan ben ik bang voor hem dat ie een Giorgio Pantano-tje aan z'n broek heeft.
edit: spijtig eigenlijk, want zo'n FR3.5 titel is niet niks, zeker niet als je ziet wat voor een kampioenen ''vroeger'' al doorstroomde vanuit die klasse. Maar op de een of andere manier staat, of (hopelijk) stond, die titel de laatste paar jaren niet zo stevig in z'n schoenen en krijgt het niet de aanzien die een GP2 titel wel heeft. En dat terwijl de kwaliteiten die bv. dit jaar in de FR3.5 in de theorie beter zou moeten zijn.
Dat is wel jammer ja. Als ik genoeg geld had reed ik ook in de F1quote:Alleen was er door gebrek aan geld geen plek in de Formule 1.
Wat een heerlijke kortzichtige opmerking zeg.quote:Op vrijdag 14 september 2012 07:13 schreef PennyWise84 het volgende:
Mike Conway is een pussy.
Durft niet meer op Ovals te rijden en trekt zich daarom terug
Probleem daar zit niet zozeer in de GP2, of andere opstapklasse, maar meer in de F1 zelf. Dat testverbod heeft een hoop kansen voor talent om zeep geholpen. Teams durven het gewoon weg niet meer aan om een jonge gast in zo'n ding te zetten, tenzij ze een bak met geld hebben. Genoeg voorbeelden wat dat betreft: alle 2de rijders bij Marussia, Petrov, Senna (al had die zelfs nog een tweede voordeel door zijn naam), Chandok. Hangt natuurlijk ook aan vast dat er ook een paar jongens zijn ingestapt omwille van het geld, maar ook het nodige aan talent erbij hebben zoals een Perez bv.quote:Op vrijdag 14 september 2012 10:14 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Raar eigenlijk, want de GP2 is een volwaardig kampioenschap (te vergelijken met de Moto2 vs MotoGP).. Doordat er zo weinig plek is in de Formule 1 zou je verwachten dat coureurs er jaren in rondrijden, hopend op een kans in de F1. Daarnaast hebben coureurs die er meerdere jaren in rondrijden meer ervaring dan coureurs die meteen doorstromen en vervolgens in de F1 de fouten maken die ze normaal gesproken in de GP2 zouden maken. De coureurs die in 1 keer doorstromen en het ook in de Formule 1 meteen laten zien zijn over het algemeen de uitzonderingen, zoals een Hamilton (of een Vettel vanuit de FR 3.5).
Perez heeft Telmex achter zich staan, geld speelde bij Sauber zekers weten ook een rolquote:Op vrijdag 14 september 2012 15:51 schreef JohnB52 het volgende:
Vervang Perez even door Maldonado en je lijstje klopt :-)
Perez zit in het Ferrari young drivers programma
Maldonado kan zeker hard rijden ben ik totaal met je eens.alleen de richting die hij op rijd wil nog weleens een muur of auto('s) bevattenquote:Op vrijdag 14 september 2012 16:30 schreef Sinister-D- het volgende:
[..]
Perez heeft Telmex achter zich staan, geld speelde bij Sauber zekers weten ook een rol![]()
Maar ik zei niet voor niets ''een paar jongens'' en ''Perez bv.'', al ben ik nog niet zo zeker over Maldonado's talent, wat niet wilt zeggen dat ie niet hard kan rijden btw
Het probleem met Maldonado is dat af en toe zijn emoties hem in de weg zitten en hij rare dingen gaat doen.quote:Op vrijdag 14 september 2012 16:30 schreef Sinister-D- het volgende:
[..]
Perez heeft Telmex achter zich staan, geld speelde bij Sauber zekers weten ook een rol![]()
Maar ik zei niet voor niets ''een paar jongens'' en ''Perez bv.'', al ben ik nog niet zo zeker over Maldonado's talent, wat niet wilt zeggen dat ie niet hard kan rijden btw
af en toequote:Op vrijdag 14 september 2012 16:49 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het probleem met Maldonado is dat af en toe zijn emoties hem in de weg zitten en hij rare dingen gaat doen.
Zo stond er laatst een mooie uitspraak over in de F1RR: ''Montoya had een knikker in zijn hoofd, die af en toe eens uit het putje rolt. Maldonado heeft er een stuiterbal in.........'' Of zoiets was het toch. Maldonado zijn probleem in dat ie niet niet kan inschatten wanneer die niet agressief hoeft te rijden.quote:Op vrijdag 14 september 2012 16:49 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het probleem met Maldonado is dat af en toe zijn emoties hem in de weg zitten en hij rare dingen gaat doen.
En complot zeg ik jequote:Pirelli's test car hit by alternator failure during work at Barcelona
Pirelli's Formula 1 tyre test running at Barcelona was cut short today after the 2010 Renault's engine suffered an alternator failure.
The Renault R30 was running with a 2010-specification alternator, which the engine manufacturer described as "similar" to the one used in the first part of this season.
A spokesperson told AUTOSPORT: "Earlier today, an R30 from 2010 being used for Pirelli tyre testing at Barcelona experienced an alternator failure similar to the occurrence in Valencia earlier this season.
"The engine was a 2010 version fitted with a 2010 specification alternator similar to the specification used in the first part of the 2012 season."
Renault made changes to its alternator specification following an investigation after Valencia, when Sebastian Vettel and Romain Grosjean both retired.
But it suffered from further alternator failures at Monza last weekend, including one that put Vettel out of the race, despite modifications being made to the component.
Renault remains confident that it will be able to solve the problems and AUTOSPORT understands that investigations at its Viry base have made significant progress in isolating and resolving the problem.
The firm is confident that measures it will introduce for next weekend's Singapore Grand Prix will solve the reliability problem.
The version of the alternator running on the Pirelli test hack was not a development part, for this is prohibited by the agreement covering tyre testing.
"As per the terms of the tyre testing agreement, we would not use any of the Pirelli tests to test new or development parts," said Renault's statement.
Daarom rijdt Vosss ook geen Formule 1quote:Op vrijdag 14 september 2012 17:43 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
af en toe
Is toch wel een understatement moet ik zeggen
Mijn emoties zitten me nooit in de weg en rare dingen doe ik al jaren niet meer.quote:Op vrijdag 14 september 2012 19:18 schreef JohnB52 het volgende:
[..]
Daarom rijdt Vosss ook geen Formule 1
zeker weten?quote:Op vrijdag 14 september 2012 20:15 schreef vosss het volgende:
[..]
Mijn emoties zitten me nooit in de weg en rare dingen doe ik al jaren niet meer.
Eigenlijk ben ik best een burgerlul nu ik er zo over nadenk
Tamelijk ja; hoezo?quote:
quote:Op vrijdag 14 september 2012 20:15 schreef vosss het volgende:
Eigenlijk ben ik best een burgerlul nu ik er zo over nadenk
Hij kickte er hier ook hard in toen ik het me realiseerdequote:
Grote woorden van een kleine man.quote:Ecclestone: "Sid Watkins is onvervangbaar"
Formule 1-baas Bernie Ecclestone heeft vrijdag in een verklaring eer betoond aan de woensdag overleden Sid Watkins, die sinds 1978 over de veiligheid van de coureurs waakte. "Iemand als Sid kom je maar één keer in je leven tegen."
"Wat Sid voor de veiligheid in de Formule 1 heeft gedaan is ongelooflijk. Hij heeft zijn hele leven gewijd aan het zo veilig mogelijk maken van deze sport en we zijn hem daarvoor erg veel dankbaarheid verschuldigd", laat Ecclestone weten. "Toen ik hem halverwege het seizoen 1978 vroeg om de officiële dokter van de Formule 1 te worden, hebben we uitgebreid met elkaar gesproken over zaken als veiligheid en medische zorg. We spraken met elkaar af dat elk circuit een volledig uitgerust medisch centrum moest krijgen waar gewonde coureurs meteen behandeld kunnen worden en dat er in de buurt van dat medisch centrum altijd een helikopter klaar moest staan om een coureur naar een ziekenhuis te kunnen brengen."
"Sid heeft ervoor gezorgd dat al deze zaken er kwamen en daarnaast nog veel meer verbeteringen in de doorgevoerd", vervolgt Ecclestone. "Na de ongelukken van Jochen Rindt en Ronnie Peterson kwam ik met het idee om hem een eigen medical car te geven en hem verantwoordelijk te maken voor de medische zorg van alle Formule 1-coureurs. We waren altijd met elkaar in gesprek over hoe we de veiligheid verder konden verbeteren en vervolgens nam hij dan de medische kant van het verhaal voor zijn rekening, omdat ik daar niets van weet. Sid is onvervangbaar. Daar ben ik redelijk zeker van. Iemand als Sid kom je maar eens in je leven tegen."
Montoya is en blijft wel mijn favoriet...quote:Op vrijdag 14 september 2012 18:51 schreef Sinister-D- het volgende:
[..]
Zo stond er laatst een mooie uitspraak over in de F1RR: ''Montoya had een knikker in zijn hoofd, die af en toe eens uit het putje rolt. Maldonado heeft er een stuiterbal in.........'' Of zoiets was het toch. Maldonado zijn probleem in dat ie niet niet kan inschatten wanneer die niet agressief hoeft te rijden.
Nu we het er toch over hebben![]()
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |