quote:Op donderdag 30 augustus 2012 07:03 schreef snabbi het volgende:
Burgelijk Wetboek Boek 7 artikel 46 (dat volgens mij bekend staat als wet koop op afstand)
Artikel 46 lid d sub 4 (en onder deze uitsluitingen specifiek c, waarin over verzegeling wordt gesproken)Ik had het ook al gelezen maar ze hebben het over computerprogrammatuur dus software, niet over hardware.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Volgens mij heb je wel het recht op retour zolang je niet de verzegeling van de laptop (door het open schroeven van de laptop) verbreekt. Verzegeling is in mijn ogen iets anders dan verpakking.
Je wilt de overeenkomst wel 'zomaar' verbreken. Niet moeilijker maken dan noodzakelijk. Je hebt recht op ontbinding zonder opgaaf van reden.
De laptop heb ik al terug in de fabrieksinsellingen, net zoals hij nieuw uit de doos komt. Maar hij is inmiddels geregistreed geraakt bij Apple. Dat is iets (zeker met mijn klacht) wat MM een Apple samen moeten oplossen.
Het laatste aanbod van MM is dat het retour kan, maar dat ik alle kosten moet betalen om hem weer verkoopbaar te maken.
![]()
Los van het feit of je laptop terug mag naar de MM, wordt een standaard 13" MacBook natuurlijk niet echt gebruikt voor grafisch werk. Die zijn, zoals je zelf al zegt, meer voor de hippe gebruiker. De functionele gebruiker zal een stapje hoger moeten gaanquote:Op woensdag 29 augustus 2012 22:16 schreef Cucumissativus het volgende:
Vandaag telefonisch contact opgenomen met consuwijzer, met de vraag wanneer het nu testen/proberen of gebruiken is. Men kon daar geen antwoord opgeven, maar ze zoeken het uit en bellen morgen terug.
Nu ik de laptop een paar dagen heb, heb me verdiept in het probleem.
Ik snap niet dat de "hippe" Apple gebruiker met vaak een grafische achtergrond dit accepteerd van een laptop van 1250,- euro.
Apple Safari, ik zag zelf tussen Safari en Google Chrome en FireFox niet veel verschil.[ afbeelding ]
Windows[ afbeelding ]
Ik wil niet zomaar de koop ontbinden, maar er is echt iets mis wat ik onacceptabel vind.
Dat heeft er wel degelijk mee te maken. Als hij eerst contact op had genomen met de webshop en daar de goedkeuring(schriftelijk laten na sturen) zou hebben gehad om het product in de winkel te retourneren dan was er geen probleem geweest.quote:Op woensdag 29 augustus 2012 22:33 schreef Dennis101 het volgende:
[..]
Nee, je doet een aankoop via een webwinkel, dat je dat vervolgens in de winkel retourneert doet daar niets aan af. Het is nog steeds een koop op afstand.
Ik vind niet dat dat perse iets is voor MM en Apple en dat je de kosten moet betalen is ook niet heel gek. Het product is tenslotte geactiveerd. En daarom dat je blij mag zijn dat hij überhaupt nog retour mag.quote:De laptop heb ik al terug in de fabrieksinsellingen, net zoals hij nieuw uit de doos komt. Maar hij is inmiddels geregistreed geraakt bij Apple. Dat is iets (zeker met mijn klacht) wat MM een Apple samen moeten oplossen.
Het laatste aanbod van MM is dat het retour kan, maar dat ik alle kosten moet betalen om hem weer verkoopbaar te maken.
Daar ben ik het niet mee eens. Dus als je een product in blisterverpakking koopt, maar bevalt achteraf niet, dan moet je zelf opdraaien voor de kosten? Had de fabrikant maar geen blisterverpakking moeten gebruiken, had de winkel maar geen producten met blisterverpakking moeten inkopen. Stukje bedrijfsrisico.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 08:49 schreef aeque het volgende:
[..]
Dat heeft er wel degelijk mee te maken. Als hij eerst contact op had genomen met de webshop en daar de goedkeuring(schriftelijk laten na sturen) zou hebben gehad om het product in de winkel te retourneren dan was er geen probleem geweest.
Begrijp me niet verkeerd, ik vind ook dat je hoe dan ook moet kunnen retourneren binnen 7 dagen als het product niet bevalt, maar er zijn natuurlijk grenzen.
[..]
Ik vind niet dat dat perse iets is voor MM en Apple en dat je de kosten moet betalen is ook niet heel gek. Het product is tenslotte geactiveerd. En daarom dat je blij mag zijn dat hij überhaupt nog retour mag.
Ik weet niet of je nu alleen contact hebt gehad met de winkel of ook met de webshop. Zo niet zou ik sowieso contact met hun opnemen.
Blisterverpakking versus geactiveerde laptop vind ik nogal een verschil. Ik zeg niet dat hij het moet betalen, maar ik vind het niet vreemd.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 09:06 schreef jroz het volgende:
[..]
Daar ben ik het niet mee eens. Dus als je een product in blisterverpakking koopt, maar bevalt achteraf niet, dan moet je zelf opdraaien voor de kosten? Had de fabrikant maar geen blisterverpakking moeten gebruiken, had de winkel maar geen producten met blisterverpakking moeten inkopen. Stukje bedrijfsrisico.
Dat vind ik dan wel weer vaag, dit zou gewoon moeten kunnen.quote:Ze probeerden het bij ons ook bij een televisie via internet gekocht, het beeld viel enorm tegen, dus terug in de doos en terugbrengen: Ja maar hij is open geweest en u heeft hem zelfs aangesloten en aan gehad.
En ja, hoe kan je anders iets uitproberen dan?![]()
Eerst in een fysieke winkel bekijken?! Maar ja, dan moet je wel je luie stoel uitquote:Op donderdag 30 augustus 2012 09:10 schreef Brighteyes het volgende:
Ze probeerden het bij ons ook bij een televisie via internet gekocht, het beeld viel enorm tegen, dus terug in de doos en terugbrengen: Ja maar hij is open geweest en u heeft hem zelfs aangesloten en aan gehad.
En ja, hoe kan je anders iets uitproberen dan?![]()
Ja, want in een winkel heb je precies dezelfde lichtinval, kan je ook precies op dezelfde afstand van de tv gaan zitten en staan als thuis.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 09:22 schreef Gravedigger het volgende:
[..]
Eerst in een fysieke winkel bekijken?! Maar ja, dan moet je wel je luie stoel uit
Haha ergens heeft hij wel gelijk, je kan het beeld wel zien in de winkel maar dan nog moet je hem kunnen retourneren als hij niet bevalt.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 09:23 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ja, want in een winkel heb je precies dezelfde lichtinval, kan je ook precies op dezelfde afstand van de tv gaan zitten en staan als thuis.
Lul toch niet zo debiel!
Stel je ziet bij webshop x een leuke aanbieding, moet je dan naar de stenen winkel van keten y om hem te bekijken? Wat als ze m niet hebben?quote:Op donderdag 30 augustus 2012 09:22 schreef Gravedigger het volgende:
[..]
Eerst in een fysieke winkel bekijken?! Maar ja, dan moet je wel je luie stoel uit
Dat jij snel beslist betekent natuurlijk niet dat de consequenties van de miskoop altijd maar voor de aanbieder zijn.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 09:42 schreef jroz het volgende:
[..]
Stel je ziet bij webshop x een leuke aanbieding, moet je dan naar de stenen winkel van keten y om hem te bekijken? Wat als ze m niet hebben?
Ooit een keer bij wehkamp een TV gekocht bij zo'n dagaanbieding, dus: snel beslist. beeld was echt ruk, dus kon gewoon retour, ze deden er niet moeilijk over. Zo hoort het te gaan.
Dat Apple meteen die laptop registreert is gewoon een fail van Apple. Dat kon TS niet weten. Hij kon die laptop niet uitproberen bij de winkel waar die hem gekocht heeft (webshop MM, wat een andere winkel is dat de stenen MM's).
Je mag het product uitproberen. Met andere woorden, je mag hem uit de verpakking halen, je mag hem even aanzetten om te kijken of die het doet, etc. In beperkte mate mag je het product dus wel degelijk gebruiken. Bij een wasmachine mag je bv ook een testwasje doen.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 11:56 schreef FredvZ het volgende:
Bij de webshop kan je wel zonder opgaaf van reden je geld terug vragen, maar daar staat ook duidelijk dat je het product niet mag gebruiken. Je hebt de laptop gebruikt, en daarmee is het geen nieuwe apparaat meer.
En dat is dus ook het enige probleem wat ze hebben bij de MM. Althans dat begrijp ik uit de posts van TS.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 12:23 schreef FredvZ het volgende:
Helemaal mee eens, in geval van een laptop zit je dan alleen nog met de licenties die je activeert bij het eerste keer opstarten.
Die goedkeuring zou hij helemaal niet moeten hoeven te vragen, het is zijn recht om die laptop te retourneren omdat hij via de webshop een product heeft gekocht. Dat de winkel het product weigert omdat de laptop aan geweest is is simpelweg onterecht.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 08:49 schreef aeque het volgende:
[..]
Dat heeft er wel degelijk mee te maken. Als hij eerst contact op had genomen met de webshop en daar de goedkeuring(schriftelijk laten na sturen) zou hebben gehad om het product in de winkel te retourneren dan was er geen probleem geweest.
Begrijp me niet verkeerd, ik vind ook dat je hoe dan ook moet kunnen retourneren binnen 7 dagen als het product niet bevalt, maar er zijn natuurlijk grenzen.
Dat maakt dus niet uit, Media Markt stelt dat jij je product aangekocht op de webwinkel zonder probleem kan retourneren in de winkel. Ze geven daarbij geen uitzonderingen voor laptops.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 11:56 schreef FredvZ het volgende:
Nogal wiedes dat de MM geen geld terug wil geven in de fysieke winkel, daar ben je namelijk in de gelegenheid om het product te onderzoeken.
Bij de webshop kan je wel zonder opgaaf van reden je geld terug vragen, maar daar staat ook duidelijk dat je het product niet mag gebruiken. Je hebt de laptop gebruikt, en daarmee is het geen nieuwe apparaat meer.
Je zou dit aan kunnen vechten bij de rechter, die kán je gelijk geven. Maar aan de andere kant, als die rendering zo belangrijk voor je is, waarom koop je dan in hemelsnaam een laptop zonder hem eerst bij een verkooppunt te bekijken???
Heb je dat antwoord van Consuwijzer inmiddels?quote:Op woensdag 29 augustus 2012 22:16 schreef Cucumissativus het volgende:
Vandaag telefonisch contact opgenomen met consuwijzer, met de vraag wanneer het nu testen/proberen of gebruiken is. Men kon daar geen antwoord opgeven, maar ze zoeken het uit en bellen morgen terug.
Nu ik de laptop een paar dagen heb, heb me verdiept in het probleem.
Ik snap niet dat de "hippe" Apple gebruiker met vaak een grafische achtergrond dit accepteerd van een laptop van 1250,- euro.
Apple Safari, ik zag zelf tussen Safari en Google Chrome en FireFox niet veel verschil.[ afbeelding ]
Windows[ afbeelding ]
Ik wil niet zomaar de koop ontbinden, maar er is echt iets mis wat ik onacceptabel vind.
Waar wordt er geweigerd? Er wordt toch gezegd dat retouren mogelijk is? Feit blijft dat dit een Macbook is, deze registreerd zichzelf tijdens het doorlopen van de eerste stappen.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 19:43 schreef Dennis101 het volgende:
[..]
Die goedkeuring zou hij helemaal niet moeten hoeven te vragen, het is zijn recht om die laptop te retourneren omdat hij via de webshop een product heeft gekocht. Dat de winkel het product weigert omdat de laptop aan geweest is is simpelweg onterecht.
Dat is het ondernemersrisico wat hoort bij het online zaken doen.quote:Op vrijdag 31 augustus 2012 11:19 schreef aeque het volgende:
[..]
Waar wordt er geweigerd? Er wordt toch gezegd dat retouren mogelijk is? Feit blijft dat dit een Macbook is, deze registreerd zichzelf tijdens het doorlopen van de eerste stappen.
Dus het recht op retouren heeft hij nog steeds, alleen is hij nu in gebruikte staat. En dan vind ik het niet vreemd dat ze hier niet mee akkoord gaan.
Wat de MM doet met die laptop is niet mijn probleem.quote:Hoe zou jij het vinden als jij de volgende was die het toestel dan zou kopen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |