Geen subways dus, minpunt nummer 1. En geen vrije terraforming. Nummer 2.quote:
Je kon het zelf zo complex maken als je wilde.quote:Op zondag 18 november 2012 20:37 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Nee maar 4 was complex. Voor sommige mensen té complex.
4 was helemaal niet zo enorm complexquote:Op zondag 18 november 2012 20:37 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Nee maar 4 was complex. Voor sommige mensen té complex.
Simcity 4 was inderdaad net zo makkelijk als 3000. De Rush Hour uitbreiding in combinatie met de network addon mod hielp wel met het verkeer. Dan liepen je sims 12 tiles naar een halte en namen ze vaker het openbaar vervoer. De industrie 4x plugin was ook prettig.quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:09 schreef ThaBrain het volgende:
4 was helemaal niet zo complex. Als je eenmaal weet hoe je moet beginnen, is de rest niet zo moeilijk. De truc is om eerst huizen+scholen+electriciteit te bouwen en de funding voor scholen zo laag mogelijk. Vervolgens pas water maken als ze erom vragen. Pas brandweer bouwen bij de eerste brand. Politie kan ook voorlopig wachten. Wanneer je een beetje geld hebt opgespaard beginnen aan metro (sims lopen 6 tiles naar een halte toe)en de weginfra wordt een stuk minder gebruikt. Vervolgens stroomt het geld binnen....
Maar naar de nieuwe SimCity ben ik heel erg benieuwd
Wat vaak ook een probleem was dat ze te lang moesten reizen en daardoor ook abondoned gebouwtjes kwamen.quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:19 schreef Sfeermaker het volgende:
[..]
Simcity 4 was inderdaad net zo makkelijk als 3000. De Rush Hour uitbreiding in combinatie met de network addon mod hielp wel met het verkeer. Dan liepen je sims 12 tiles naar een halte en namen ze vaker het openbaar vervoer. De industrie 4x plugin was ook prettig.
Maar wat ik nooit begrepen heb was dat er altijd wel gebouwen verlaten werden of gingen downgraden. Niets hielp daartegen.
Ja precies. De oplossing was gedeeltelijk te zoeken in het door elkaar bouwen van alle functies, maarja die industrie dichtbij de woonfuncties weigerde ik te doen, want dat was oerlelijk. Commercial offices and high/medium residential area's door elkaar ging nog wel.quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:24 schreef RickoKun het volgende:
[..]
Wat vaak ook een probleem was dat ze te lang moesten reizen en daardoor ook abondoned gebouwtjes kwamen.
In SC4 wil de Hi-tech industrie juist bij woongebieden zitten. De truc om vervuilende industrie weg te houden is om de belasting op 15-20% te zetten vanaf het begin dat je de stad bouwt (of voordat je industrie gaat plannen).quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:29 schreef Sfeermaker het volgende:
[..]
Ja precies. De oplossing was gedeeltelijk te zoeken in het door elkaar bouwen van alle functies, maarja die industrie dichtbij de woonfuncties weigerde ik te doen, want dat was oerlelijk. Commercial offices and high/medium residential area's door elkaar ging nog wel.
Ja de truc met de belastingverhogingen heb ik ook altijd gebruikt, wellicht dat ik alsnog onvoldoende bomen en plaza's in de stad bouwde.quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:52 schreef ThaBrain het volgende:
[..]
In SC4 wil de Hi-tech industrie juist bij woongebieden zitten. De truc om vervuilende industrie weg te houden is om de belasting op 15-20% te zetten vanaf het begin dat je de stad bouwt (of voordat je industrie gaat plannen).
Wat helpt tegen verlaten gebouwen: bomen planten! en voldoende plaza's bij commercieel.
De enige cheat die ik wel eens gebruik is de god mode om bomen te planten. Dit zijn dan meteen volwassen bomen. Deze helpen ook tegen de luchtvervuiling trouwens
Dat is een logisch gevolg van het grid systeem. In SC3 en SC4 bleef het uiteindelijk de meeste efficiënte manier van bouwen.quote:Op maandag 19 november 2012 11:26 schreef FutureWorld het volgende:
Moet zeggen dat met name screen 2 er toch wel erg gaaf uit vind zien. Nummer 3 is overduidelijk 'n Amerikaanse bouwer geweest
Had t over de screens mbt SC5quote:Op dinsdag 20 november 2012 14:06 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Dat is een logisch gevolg van het grid systeem. In SC3 en SC4 bleef het uiteindelijk de meeste efficiënte manier van bouwen.
Die blokken zien er oersaai uit, maar bieden je wel de mogelijkheid om de ruimte optimaal te benutten en om het maximale rendement uit het openbaar vervoer te halen.
SC5 zal er wel meer vrijheid in geven.
Welke mods zijn nu trouwens het beste om te downloaden?quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:19 schreef Sfeermaker het volgende:
[..]
Simcity 4 was inderdaad net zo makkelijk als 3000. De Rush Hour uitbreiding in combinatie met de network addon mod hielp wel met het verkeer. Dan liepen je sims 12 tiles naar een halte en namen ze vaker het openbaar vervoer. De industrie 4x plugin was ook prettig.
Maar wat ik nooit begrepen heb was dat er altijd wel gebouwen verlaten werden of gingen downgraden. Niets hielp daartegen.
Ik wacht sowieso de eerste reviews en ervaringen even af. Het blijft een EA game. Hoe graag ik de titel ook de eerste dag in huis zou willen hebben, mijn ervaringen met EA zeggen me dat ik beter gewoon even kan wachten.quote:Op zondag 25 november 2012 18:32 schreef Kiyoaki het volgende:
Het wordt blijkbaar totaal onmogelijk om gebouwen buiten de wegen te bouwen, ze moeten direct aansluiten. Verder zijn er in principe maar 2 typen wegen (breed en smal) die upgraden. De trams uit sommige screenshots zijn dus niet veel meer dan een cosmetisch iets om aan te geven dat het om een hoog-capaciteit weg gaat.
Totaal onflexibel en saai dus. Je kan net zo goed Caesar IV of Anno 1503 spelen.
Aangezien gamesjournalistiek verrot is, zullen de eerste reviews zolang het er niet uitziet als een drol wel positief zijn. De eerste reviews van Spore waren ook wel positief geloof ik...quote:Op maandag 26 november 2012 00:43 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Ik wacht sowieso de eerste reviews en ervaringen even af. Het blijft een EA game. Hoe graag ik de titel ook de eerste dag in huis zou willen hebben, mijn ervaringen met EA zeggen me dat ik beter gewoon even kan wachten.
Mwa, PU is vaak redelijk eerlijk maar ook zij krijgen natuurlijk hun goodies van EA enzo. Partijdigheid heb je altijd. Maar had het ook meer over online reviews van mensen die wel zo stom zijn hem op de eerste dag te kopen.quote:Op maandag 26 november 2012 00:46 schreef Kiyoaki het volgende:
[..]
Aangezien gamesjournalistiek verrot is, zullen de eerste reviews zolang het er niet uitziet als een drol wel positief zijn. De eerste reviews van Spore waren ook wel positief geloof ik...
Meen je dat , ja? Waar is dat te lezen.. zou toch enorm jammer zijn als dat zo is.quote:Op zondag 25 november 2012 18:32 schreef Kiyoaki het volgende:
Het wordt blijkbaar totaal onmogelijk om gebouwen buiten de wegen te bouwen, ze moeten direct aansluiten. Verder zijn er in principe maar 2 typen wegen (breed en smal) die upgraden. De trams uit sommige screenshots zijn dus niet veel meer dan een cosmetisch iets om aan te geven dat het om een hoog-capaciteit weg gaat.
Totaal onflexibel en saai dus. Je kan net zo goed Caesar IV of Anno 1503 spelen.
Had het ergens op somethingawful forums gelezen, kan het nu niet meer terugvinden. In principe is de tram gewoon een upgrade van het brede wegtype naar een hogere capaciteit. Misschien dat het ook nog een soort netwerk op zichzelf vormt, maar weet niet, klinkt allemaal weer erg simpel.quote:Op maandag 26 november 2012 11:47 schreef FutureWorld het volgende:
[..]
Meen je dat , ja? Waar is dat te lezen.. zou toch enorm jammer zijn als dat zo is.
quote:eXXon posted:
The road upgrade path, per the EA forums:
Narrow roads:
Dirt road, 4 way stops, Low Density
2 Lane road, 4 way stops, Low Density
4 Lane road, 4 way stops, Medium Density
4 Lane road, traffic lights, High Density
Wide roads:
4 lane boulevard, medium density
6 lane avenue, high density
6 lane avenue with streetcars, high density
So it sounds like you also can't build streetcars except on 6 lane avenues.
"You can build a city in the shape of a guitar, because you're a rock star!"quote:
quote:Op zaterdag 8 december 2012 04:57 schreef Kiyoaki het volgende:
[ afbeelding ]
Nieuwe screenshot. Wat een lelijke troep.
de gebouwen zijn echt teveel verlicht, de rest qua verlichting lijkt wel te kloppen en is ook niet storend..quote:Op zaterdag 8 december 2012 04:57 schreef Kiyoaki het volgende:
[ afbeelding ]
Nieuwe screenshot. Wat een lelijke troep.
Het gaat me niet alleen om de lichten, het hele plaatje ziet er gewoon niet uit. Er zit geen enkel organisch verband tussen de gebouwen bijvoorbeeld, het komt gewoon niet over als een stad.quote:Op zaterdag 8 december 2012 11:12 schreef mschol het volgende:
[..]
de gebouwen zijn echt teveel verlicht, de rest qua verlichting lijkt wel te kloppen en is ook niet storend..
Leuk voor een casino 'strip' misschien, maar zo midden in de stad, bah!quote:Op zaterdag 8 december 2012 04:57 schreef Kiyoaki het volgende:
[ afbeelding ]
Nieuwe screenshot. Wat een lelijke troep.
Dat riep ik een aantal maandrn geleden ook en werd compleet afgemaakt hierquote:Op zaterdag 8 december 2012 10:49 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Er lijkt mij maar één woord toepasselijk: fancy. Ik wil geen fancy spel, ik wil een mooi en functioneel spel.
het plaatje komt over als een "villa"wijk met een dikke straat erdoor heen, dat is vreemd, maar ik ga geen definitief oordeel vellenquote:Op zaterdag 8 december 2012 11:38 schreef Kiyoaki het volgende:
[..]
Het gaat me niet alleen om de lichten, het hele plaatje ziet er gewoon niet uit. Er zit geen enkel organisch verband tussen de gebouwen bijvoorbeeld, het komt gewoon niet over als een stad.
Helemaal realistisch hoeft het allemaal niet te zijn (het minimalisme van bijv. a-train spreekt me wel aan bijvoorbeeld), maar simcity straalt gewoon geen leven uit.
Als het je eerste Simcity is ziet het er natuurlijk geweldig uit. Maar voor mensen die met de originele games zijn opgegroeid is dit een beetje een slap in the face. In ieder geval grafisch. Simcity was altijd een realistische simulator met wat verborgen humor. Nu is het cartoony en dat schiet bij veel mensen in het verkeerde keelgat.quote:
Inderdaad, deze screens zien er bijvoorbeeld wel leuk uit.quote:Op zondag 18 november 2012 19:19 schreef Aether het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bahquote:Op zaterdag 8 december 2012 04:57 schreef Kiyoaki het volgende:
[ afbeelding ]
Nieuwe screenshot. Wat een lelijke troep.
Het gezeik over dit spel komt vooral doordat het eerdere optimisme omgeslagen is in teleurstelling. Bij de aankondiging en eerste trailers van glassbox zag het er nog leuk uit en beweerden ze naar de bestaande liefhebbers van SC4 te hebben geluisterd, maar een half jaar later blijken ze er met de pet naar te hebben gegooid.quote:
gelukkig valt daar nog weinig over te zeggen zolang er geen beta is geweest of uberhaupt een degelijke reviewquote:Op zondag 9 december 2012 11:42 schreef Kiyoaki het volgende:
[..]
Het gezeik over dit spel komt vooral doordat het eerdere optimisme omgeslagen is in teleurstelling. Bij de aankondiging en eerste trailers van glassbox zag het er nog leuk uit en beweerden ze naar de bestaande liefhebbers van SC4 te hebben geluisterd, maar een half jaar later blijken ze er met de pet naar te hebben gegooid.
Precies. Heb er al veel voorbij zien komen en dit is de eerste waarbij ik denk "nee". Laten we rustig blijven afwachten.quote:Op zaterdag 8 december 2012 15:51 schreef Jungle_Jim het volgende:
die laatste screen is wel een beetje gay ja, maar de andere screenshots zien er wel tof uit vind ik.
Dat vind ik dan wel weer meevallen. Zeker niet kinderachtiger dan de voorgaande SimCity's.quote:Op zondag 9 december 2012 19:25 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[ afbeelding ]
Wat ziet dat er vreselijk kinderachtig uit. Ik ben benieuwd.
Het is natuurlijk altijd makkelijk om dat 'NOT FINAL SOFTWARE' te missen. Staat er ook helemaal niet groot ofzo.quote:Op zondag 9 december 2012 19:25 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[ afbeelding ]
Wat ziet dat er vreselijk kinderachtig uit. Ik ben benieuwd.
Precies. Vind die screen er prima uit zien.quote:Op maandag 10 december 2012 01:11 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Dat vind ik dan wel weer meevallen. Zeker niet kinderachtiger dan de voorgaande SimCity's.
Niet mee eens trouwens, ook de eerdere screenshots zien er kinderlijk en Societies-achtig uit. "Not final software" is natuurlijk ook niet echt geruststellend zo kort voor de launch, ze hebben tijd om dingen te veranderen, maar waarschijnlijk zal het uiteindelijke product grotendeels overeenkomen met wat we zien.quote:Op maandag 10 december 2012 11:28 schreef FutureWorld het volgende:
[..]
Precies. Vind die screen er prima uit zien.
Leuk, steden in blokken met enorme ruimtes er tussen. Ziet er niet uit manquote:
Nee kan niet.quote:Op dinsdag 11 december 2012 23:41 schreef DarkAccountant het volgende:
Zou je eigenlijk kunnen terraformen in SC5?
Die optie heb ik nog in geen enkel filmpje voorbij zien komen.
Zou wel jammer zijn als je niet zelf het landschap kan bepalen of een stad die je kent nabouwen.
Als er überhaupt gemod kan gaan worden.. Of is dat al bevestigd?quote:Op woensdag 12 december 2012 00:34 schreef TigerXtrm het volgende:
Als de modders bezig gaan zul je vast wel een regio kunnen downloaden ofzo. Maar het blijft stom dat het niet kan inderdaad.
Kan je apart kopen.quote:Op zaterdag 15 december 2012 11:22 schreef AgLarrr het volgende:
Ik vind het zo jammer dat het allemaal zo Amerikaans is.. Zouden ze ook een Euro-mode doen?
Als je de Digital Deluxe Edition koopt krijg je die er extra bij.quote:
Verwacht maar geen mod tools, anders kunnen ze geen betaalde DLC meer uitbrengenquote:Op zaterdag 15 december 2012 13:05 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Als er überhaupt gemod kan gaan worden.. Of is dat al bevestigd?
Dat Multi-play city filmpje gezien, het lijkt wel of steden beperkt zijn in hun grootte.
[ afbeelding ](Een volgebouwde stad in een regio?)
Nog steeds erg nieuwsgierig, iets minder enthousiast, en het gaat zeker geen direct buy worden.
Erg kleinquote:[ afbeelding ](Een volgebouwde stad in een regio?)
Nog steeds erg nieuwsgierig, iets minder enthousiast, en het gaat zeker geen direct buy worden.
Ik denk dan ook dat dit de grootste misser is die ze gaan maken.quote:Op zaterdag 15 december 2012 14:22 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Erg klein![]()
Het landschap ziet er wel mooi uit maar als je niet eens zelf kan terraformen bah.
Dit dus, juist de enorme verscheidenheid aan gebouwen, landschappen etc maakten het spels zo interessant.quote:Op zaterdag 15 december 2012 15:31 schreef DarkAccountant het volgende:
Dat soort van mensen, die er enorm veel tijd in steken en echt gepassioneerd zijn door dit spel, die zal je nu wel verliezen denk ik. (En die mensen zijn vaak professionals hé, dat zijn bv. architecten in opleiding die in hun vrije tijd Sim City speelden en gebouwen gingen ontwerpen).
dat is toch met elk nieuw spel zoquote:
Constante internet verbinding verplicht, laat dan maar zitten...quote:
Ze hadden dat hele always online gebeuren anders moeten verkopen. Ze hadden Simcity aan moeten kaarten als een city building MMO. Dan had je niemand er over gehoord.quote:
quote:Op zaterdag 22 december 2012 14:34 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Aan de andere kant denk ik dat EA nu zo'n grote invloed heeft op de ontwikkeling van het spel dat de focus ligt op geld verdienen
Geld verdienen ten kosten van een spel dat onder Maxis' eigen regie geweldig zou zijn geworden...quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. er wel uit.http://www.syfy.com/tinman/oz/
“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
quote:Op zondag 23 december 2012 09:09 schreef SosuaCafe het volgende:
Die always-on pulkt iemand *kuch*Als de simulatie gedeeltelijk door EA servers wordt gedaan dan is het onmogelijk om er uit te slopen omdat je anders het spel sloopt. Wat dat betreft wel slim gedaan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. er wel uit.No amount of money ever bought a second of time.
quote:Op zondag 23 december 2012 09:09 schreef SosuaCafe het volgende:
Die always-on pulkt iemand *kuch*Dat gaat je niet lukken... want het gaat via Origin... Daar moet je eerst inloggen. Vervolgens start je pas het spel.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. er wel uit.Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
Spore.quote:Op zaterdag 22 december 2012 14:34 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Ze hadden dat hele always online gebeuren anders moeten verkopen. Ze hadden Simcity aan moeten kaarten als een city building MMO. Dan had je niemand er over gehoord.
Ik twijfel nog steeds enorm zwaar. Aan de ene kant denk ik dat dit een geweldig spel wordt want Maxis.
Dit spel is ontworpen door managers, en in elkaar gesleuteld door ontwerpers.quote:Aan de andere kant denk ik dat EA nu zo'n grote invloed heeft op de ontwikkeling van het spel dat de focus ligt op geld verdienen en dat grote features hierdoor worden geschrapt en het spel versimpeld wordt om zo veel mogelijk publiek aan te spreken. Time will tell.
was qua concept prima, uitvoering kon beter maar was niet echt beroerd te noemen ofzo, ik ken games die echt VEEEL beroerder zijn..quote:
dat zal niet..quote:[..]
Dit spel is ontworpen door managers, en in elkaar gesleuteld door ontwerpers.
quote:Op dinsdag 25 december 2012 01:42 schreef blow... het volgende:
[..]
Ik ook niet...
Ik wacht al een flinke tijd...
eta?? Wat is dat?quote:Op vrijdag 28 december 2012 21:56 schreef onlogisch het volgende:
Wat betekent dat always on drm?
Oh, en wat is de ETA van dit spel?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |