Bedoel je de Vietnam Oorlog, waarin miljoenen Vietnamezen in naam van het kapitalisme = protestantisme zijn uitgemoord? Over welke massamoorden heb je het?quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:10 schreef TitusPullo het volgende:
Waarom zeg je niets over de massamoorden van de Protestanten in andere werelddelen?
Nee.quote:De Joodse Maccabeenstaat was ook bepaald onverdaagzaam.
Wat zou je denken van de Atjehoorlog en de verdrijving van de Noord-Amerikaanse Indianen?quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:30 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Bedoel je de Vietnam Oorlog, waarin miljoenen Vietnamezen in naam van het kapitalisme = protestantisme zijn uitgemoord? Over welke massamoorden heb je het?
Is gedwongen besnijdenis geen teken van onverdraagzaamheid?quote:Nee.
Ja, daar dacht ik ook al aan, de verdrijving van Indianen.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:33 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Wat zou je denken van de Atjehoorlog en de verdrijving van de Noord-Amerikaanse Indianen?
Met nee bedoelde ik dat ik het met je eens was.quote:Is gedwongen besnijdenis geen teken van onverdraagzaamheid?
Kijk, dan begreep ik je verkeerd. Voor alle drie de godsdiensten geldt overigens dat er altijd gelovigen zijn geweest die zich tegen het geweld hebben gekeerd.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:35 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ja, daar dacht ik ook al aan, de verdrijving van Indianen.
[..]
Met nee bedoelde ik dat ik het met je eens was.
Ja, vreemde is dat atheïsme ook op geweld is gefundeerd. Ik kan als agnost niet anders dan gelovigen gelijk geven dat de Franse Revolutie inderdaad met een hoop bloedvergieten is verlopen, maar dat weegt niet op tegen het bloedvergieten van hun eigen godsdiensten.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:40 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Kijk, dan begreep ik je verkeerd. Voor alle drie de godsdiensten geldt overigens dat er altijd gelovigen zijn geweest die zich tegen het geweld hebben gekeerd.
Het ligt voornamelijk aan de mens zelf en niet de godsdienst die ze aanhangen.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:43 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ja, vreemde is dat atheïsme ook op geweld is gefundeerd. Ik kan als agnost niet anders dan gelovigen gelijk geven dat de Franse Revolutie inderdaad met een hoop bloedvergieten is verlopen, maar dat weegt niet op tegen het bloedvergieten van hun eigen godsdiensten.
De godsdienst geeft mensen echter vrijwaring voor dat gedrag wat ze hebben. Katholieken baseren zich op de Bijbel voor de inquisitie, en kijken naar alles wat zondig was. Protestanten baseren op een vers dat blanken superieur zijn en daarmee wilden de baptisten hun slavernij rechtvaardigen. Bij moslims snap ik niet echt waar ze op baseren dat sommigen aanslagen plegen, want dat mag volgensmij niet volgens de Koran, maar die doen vast ook wel foute dingen op basis van de Koran. En zionistische Joden baseren hun bezetting van het land van het Arabische volk die Palestijnen heten op basis van het deel van de Tenach dat zegt dat het land aan hen geschonken is door God.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:45 schreef Ga.aguyim het volgende:
[..]
Het ligt voornamelijk aan de mens zelf en niet de godsdienst die ze aanhangen.
Deels, ja.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:48 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
De godsdienst geeft mensen echter vrijwaring voor dat gedrag wat ze hebben. Katholieken baseren zich op de Bijbel voor de inquisitie, en kijken naar alles wat zondig was. Protestanten baseren op een vers dat blanken superieur zijn en daarmee wilden de baptisten hun slavernij rechtvaardigen. Bij moslims snap ik niet echt waar ze op baseren dat sommigen aanslagen plegen, want dat mag volgensmij niet volgens de Koran, maar die doen vast ook wel foute dingen op basis van de Koran. En zionistische Joden baseren hun bezetting van het land van het Arabische volk die Palestijnen heten op basis van het deel van de Tenach dat zegt dat het land aan hen geschonken is door God.
Het zijn inderdaad de mensen, en met de godsdienst krijgen ze er een rechtvaardiging voor, daarom mag de godsdienst ook niet de staat besturen, of dat nou christendom, islam of wat dan ook is.
Als er geen Bijbel was, maar gewoon ons verstand, zoals tegenwoordig, zou ieder logisch denkend mens voor gelijkheid helemaal nooit slavernij hebben gebruikt in Zuidelijke Staten in Amerika waar dat niet eens nodig was voor de economie. De Bijbel is er in ieder geval niet om mensen gelijkheid bij te brengen, omdat dat boek teveel mogelijkheden geeft voor ongelijkheid en discriminatie.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:58 schreef Ga.aguyim het volgende:
[..]
Deels, ja.
Maar om het weer even on-topic te houden. Dan kom je toch weer uit op hoe mensen de bijbel interpreteren en wat in die tijd normaal was. Als de bijbel echt die dingen zei dan zou elke gelovige nu een aanslagplegende slavenhandelaar zijn niet? Verder hebben de geschriften ons ook belangrijke normen en waarden geleerd denk ik zo.
Totaal onwaar, dan zou er zeker slavernij zijn geweest maar gewoon om andere redenen.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:15 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Als er geen Bijbel was, maar gewoon ons verstand, zoals tegenwoordig, zou ieder logisch denkend mens voor gelijkheid helemaal nooit slavernij hebben gebruikt in Zuidelijke Staten in Amerika waar dat niet eens nodig was voor de economie. De Bijbel is er in ieder geval niet om mensen gelijkheid bij te brengen, omdat dat boek teveel mogelijkheden geeft voor ongelijkheid en discriminatie.
Lees mij goed.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:17 schreef Ga.aguyim het volgende:
[..]
Totaal onwaar, dan zou er zeker slavernij zijn geweest maar gewoon om andere redenen.
Ik zeg niet:quote:zou ieder logisch denkend mens voor gelijkheid helemaal nooit slavernij hebben gebruikt in Zuidelijke Staten in Amerika waar dat niet eens nodig was voor de economie.
quote:zou ieder logisch denkend mens voor gelijkheid helemaal nooit slavernij hebben gebruikt in Zuidelijke Staten in Amerika waar dat niet eens nodig was voor de economie.
Oke, maar dan nog blijft mijn standpunt staan dat we niet beter af waren zonder een bijbel.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:19 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Lees mij goed.
[..]
Ik zeg niet:
[..]
De emancipatie van vrouwen was sneller verlopen. Er was minder afkeer tegen de islam geweest. Er was niet zoveel tegenstand tegen evolutionisme geweest. Men zou wetenschappelijk onderzoek gewoon accepteren. Men zou geen homo-haat tonen. Men zou geen pedofilie praktiseren in katholieke kerken, hoewel dit niet op de bijbel gefundeerd is. Men zou geen inquisitie ingesteld hebben. Men zou geen heel volk uitgeroeid hebben in Amerika. Wil je dat ik doorga?quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:21 schreef Ga.aguyim het volgende:
[..]
Oke, maar dan nog blijft mijn standpunt staan dat we niet beter af waren zonder een bijbel.
Het recht van de sterkste zou gelden, letterlijk.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:30 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
De emancipatie van vrouwen was sneller verlopen. Er was minder afkeer tegen de islam geweest. Er was niet zoveel tegenstand tegen evolutionisme geweest. Men zou wetenschappelijk onderzoek gewoon accepteren. Men zou geen homo-haat tonen. Men zou geen pedofilie praktiseren in katholieke kerken, hoewel dit niet op de bijbel gefundeerd is. Men zou geen inquisitie ingesteld hebben. Men zou geen heel volk uitgeroeid hebben in Amerika. Wil je dat ik doorga?
Dat is met de Bijbel en het christendom al zo. Kijk maar naar de Verenigde Staten en de indianen die uitgeroeid zijn.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:34 schreef Ga.aguyim het volgende:
[..]
Het recht van de sterkste zou gelden, letterlijk.
En dat was puur omdat bijbel? maar zo'n spelletje kan ik ook spelen.. Stalin, Mao en Hitler.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:37 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Dat is met de Bijbel en het christendom al zo. Kijk maar naar de Verenigde Staten en de indianen die uitgeroeid zijn.
Stalin, Mao en Hitler representeerden geen godsdienst.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:40 schreef Ga.aguyim het volgende:
[..]
En dat was puur omdat bijbel? maar zo'n spelletje kan ik ook spelen.. Stalin, Mao en Hitler.
Ja, dat is het m nou juist.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 22:40 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Stalin, Mao en Hitler representeerden geen godsdienst.
Oh genoeg. Type de eerste regel maar in in goegel, dan zie je ze vanzelf. (Dat ontdekte ik ook pas nadat ik het gedaan had.)quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:10 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Is er ook een bron voor dit citaat?
Voor de goede orde: dat heb ik niet geschreven.quote:[..]
Waarom zeg je niets over de massamoorden van de Protestanten in andere werelddelen?
[..]
De Joodse Maccabeenstaat was ook bepaald onverdaagzaam.
Dat ook. Daarom vind ik de stelling ook een beetje vreemd.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:40 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Kijk, dan begreep ik je verkeerd. Voor alle drie de godsdiensten geldt overigens dat er altijd gelovigen zijn geweest die zich tegen het geweld hebben gekeerd.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |