Pak de popcorn er maar bijquote:Op maandag 30 juli 2012 20:35 schreef exlurker het volgende:
Je geeft aan dat de woning gebouwd is in 2006/2007 en dus maximaal nog maar 6 jaar oud een hoofdschakelaar is altijd al verplicht geweest bij een 3 fase aansluiting, ik zou het zeker uitlaten zoeken door je rechtsbijstandverzekering. Mocht er ooit iets gebeuren dan ben je als eigenaar wel aansprakelijk.
Ik hoor graag hoe het afloopt.
Dan heb je alle recht op popcorn tijdens mijn queeste voor een goed ingerichte meterkast.quote:Op maandag 30 juli 2012 20:47 schreef exlurker het volgende:
Ik kan de voorschriften niet uit mijn hoofd op noemen door de vakantie, maar je kan het navragen bij het nutsbedrijf of een PM sturen aan vonkenboer ik weet dat hij de NEN 1010: 2007 +C1:2008 in huis heeft.
Alsnog bedankt, had deze gemist, maar zojuist toch gevonden. Ik heb overigens de projectontwikkelaar aangeschreven en die heeft de vraag bij de (onder)aannemer neergelegd. Tevens heb ik in de vier van vijf meterkasten van buren met dezelfde woning kunnen kijken en daar is het zelfde laken een pak. Zelfs iemand met meer dan 4 groepen op 1 aardlek, maargoed, dat is niet door de (onder)aannemer gedaanquote:Op dinsdag 31 juli 2012 11:35 schreef Appeltje2010 het volgende:
Bij deze de gevraagde quote uit de NEN1010:
[knip]
Kortom altijd verplicht behalve als je aan het complete lijstje voldoet. Voor alle duidelijkheid: een "tweeleidingsinstallatie" betekent eigenlijk alleen dat het geen 3-fasen voeding heeft, daar gaat het dus op fout in jouw geval. Aannemer inlichten zou ik zeggen.
Zo makkelijkquote:Op vrijdag 17 augustus 2012 18:35 schreef exlurker het volgende:
1) Standaardgroep; inklikken op spanningrail naast de andere groepen (zodanig dat ik van 3 naar 4 groepen op 1 aardlek ga en de nul en fasedraad verbinden/vastschroeven. Aarde eventueel simpelweg bijschroeven op de aarderail bovenin de groepenkast? Inderdaad makkelijker kan het niet bij busboard
2) Aardlek+groep-schakelaar; inklikken op spanningloze rail (naast bestaande aardlek) en ook de 0 en fase vastschroeven. Wel heb ik onderin de groepenkast dus 3 fasedraden en 1 nuldraad, aan welke monteer je dan de aardlek+groep-schakelaar, buiten de nul? Eventuele aardedraad ook weer eenvoudig aan de aarderail maken? De aardlekautomaat sluit je onder aan in de kast op de klemmen, de nuldraad uiteraard op de nulklem en voor de fase draad zoek je de klem waar op de minste groepen zijn aan gesloten voor een goede faseverdeling/belasting
Je kunt je tuinverlichting natuurlijk mooi kunnen laten schakelen m.b.v. van een schemerschakelaar en een tijdklok.quote:Op vrijdag 17 augustus 2012 18:37 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Zo makkelijkHmmm.. verleidelijk
![]()
Enfin, als er dan straks iemand van de aannemer komt voor de hoofdschakelaar heeft ie mooi een probleem -> ruimte op. Wederom bedankt!
Alleen nog even nadenken hoe ik m'n tuinstroom en -lampjes ga schakelen.
Vervang gewoon je groepenkast door een kast met voor elke groep een 16A aardlekautomaat. Ben je gelijk van het gezeik af dat als er ergens wat mis is er 4 groepen tegelijk spanningsloos zijn.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 12:35 schreef NiGeLaToR het volgende:
De huidige buitenkabel is ergens in een bestaande groep bijgeprikt. Als er kortsluiting is heeft de helft van mijn huid geen stroom meer, gelukkig zitten de apparaten in de meterkast en dingen als de koelkast op aardlek nummer 2 en blijven aan.
Idealiter zou ik dus een extra aardlekschakelaar plaatsen en daar twee groepen op maken:
1) PV (zonnecel) installatie
2) Buiten lampen en 230v installatie
Nu begint het met de vraag of dat handig is.
Idealiter heb je wel gelijkquote:Op vrijdag 17 augustus 2012 23:57 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Vervang gewoon je groepenkast door een kast met voor elke groep een 16A aardlekautomaat. Ben je gelijk van het gezeik af dat als er ergens wat mis is er 4 groepen tegelijk spanningsloos zijn.
Als mijn oven een aardlek heeft, mag die wat mij betreft afgeschakeld worden door een aardlekautomaat. Maar waarom ook gelijk mijn vriezer, koffiezetapparaat en koelkast, wasmachine en droger?
Welk merk heeft zo'n onwijs groot verschil tussen die 2 soorten?quote:Op zaterdag 18 augustus 2012 10:13 schreef NiGeLaToR het volgende:
Alleen, kost zo'n aardlekautomaat tegen de 100 euro en zo'n 16A standaard ding 9 euro.
ABB, zoals te zien op de plaatjes bovenin het topic.quote:Op zaterdag 18 augustus 2012 17:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Welk merk heeft zo'n onwijs groot verschil tussen die 2 soorten?
elk merk.quote:Op zaterdag 18 augustus 2012 17:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Welk merk heeft zo'n onwijs groot verschil tussen die 2 soorten?
Ik ben het maar een klein beetje met je eens: eigenlijk is het voor de meeste groepen geen probleem als ze mee uitschakelen behalve voor bv koelkast en vriezer.quote:Op vrijdag 17 augustus 2012 23:57 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Vervang gewoon je groepenkast door een kast met voor elke groep een 16A aardlekautomaat. Ben je gelijk van het gezeik af dat als er ergens wat mis is er 4 groepen tegelijk spanningsloos zijn.
Als mijn oven een aardlek heeft, mag die wat mij betreft afgeschakeld worden door een aardlekautomaat. Maar waarom ook gelijk mijn vriezer, koffiezetapparaat en koelkast, wasmachine en droger?
Anno 1980 zou je gelijk hebben. Anno 2012 schakelt er iets meer uit dan alleen een koffiezetapparaat. Zeker als je in een huis met 8 groepen 2 aardleks hebt.quote:Op maandag 20 augustus 2012 08:44 schreef Appeltje2010 het volgende:
Ik ben het maar een klein beetje met je eens: eigenlijk is het voor de meeste groepen geen probleem als ze mee uitschakelen behalve voor bv koelkast en vriezer.
Als mijn oven uitschakelt lig ik er niet enorm van wakker dat ook de koffiezetter uitgaat, ik ga dan namelijk toch de oorzaak opzoeken en daarbij ga ik er vanuit dat het een uitzondering is.
Ik zou dus alleen voor gevoelige (koelkast/vriezer) en risicogroepen (buitengroepen) voor een aarldekautomaat kiezen, voor de rest is het zonde van je geld.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |