Medicijnen vullen dit tekort niet aan, ze zorgen alleen dat heropname geremt wordt, waardoor de serotonine langer actief is. Er wordt dan ook niet minder aangemaakt, het wordt alleen te snel inactief.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 14:00 schreef Mishu het volgende:
Bij genetische depressie wordt ook van nature een bepaald stofje minder aangemaakt, namelijk serotonine. Medicijnen kunnen dat tekort dan aanvullen.
quote:Op vrijdag 27 juli 2012 14:09 schreef locutus51 het volgende:
[..]
Medicijnen vullen dit tekort niet aan, ze zorgen alleen dat heropname geremt wordt, waardoor de serotonine langer actief is. Er wordt dan ook niet minder aangemaakt, het wordt alleen te snel inactief.
Daarnaast is genetische depressie niet bewezen, en juist in 2009 ontkracht door onderzoek naar de relatie tussen depressie en het serotonine-transportergen.
Dat zeggen we toch ook niet? Je moet echter niet je problemen willen aanpakken met medicijnen als je de oorzaak van je problemen ook met therapie kunt aanpakken.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 18:59 schreef Mishu het volgende:
Ik snap niet waarom zoveel mensen zo extreem tegen bepaalde medicijnen zijn. Als het andere mensen helpt, waarom dan niet? Net alsof het cool is om medicijnvrij maar vol met klachten door het leven te gaan.
Het mag mensen dan wel helpen, daarom is het niet automatisch goed toch? De medicijnen waarover wij het hier hebben, zijn nu eenmaal niet goed voor een mens om verschillende oorzaken. Belangrijkste oorzaak is gewoonweg dat het verslavend werkt, daarnaast bepaalde symptomen versterkt i.p.v. verhelpt.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 18:59 schreef Mishu het volgende:
Ik snap niet waarom zoveel mensen zo extreem tegen bepaalde medicijnen zijn. Als het andere mensen helpt, waarom dan niet? Net alsof het cool is om medicijnvrij maar vol met klachten door het leven te gaan.
Als de symptomen een lichamelijke oorzaak hebben zijn medicijnen lijkt mij toch een geschikte manier van behandeling.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 13:52 schreef locutus51 het volgende:
[..]
Insuline is een stof die door het lichaam zelf wordt aangemaakt, wanneer te weinig dat moet dit toevoegd worden. Dit noem ik geen verslaving, het lichaam kan niet zonder namelijk.
Medicijnen nemen geen lichamelijk oorzaak weg bij depressies etc. Die passen het lichaam aan zodat je er geen/minder last van hebt. In mijn ogen geen oplossing.
Klopt, maar hier heb je geen lichamelijk oorzaak... je kunt het lichaam aanpassen zodat je de psychische klachten onderdrukt, maar dat is geen oplossing.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 20:29 schreef Lokasenna het volgende:
[..]
Als de symptomen een lichamelijke oorzaak hebben zijn medicijnen lijkt mij toch een geschikte manier van behandeling.
enige issue is dat die medicijnen te pas en te onpas worden voorgeschreven voor oneindige tijden en dat er relatief weinig in structurele oplossingen (zoals therapie) wordt gestopt.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 14:00 schreef Mishu het volgende:
Bij genetische depressie wordt ook van nature een bepaald stofje minder aangemaakt, namelijk serotonine. Medicijnen kunnen dat tekort dan aanvullen.
doe's een bron van je laatste statement?quote:Op vrijdag 27 juli 2012 14:09 schreef locutus51 het volgende:
[..]
Medicijnen vullen dit tekort niet aan, ze zorgen alleen dat heropname geremt wordt, waardoor de serotonine langer actief is. Er wordt dan ook niet minder aangemaakt, het wordt alleen te snel inactief.
Daarnaast is genetische depressie niet bewezen, en juist in 2009 ontkracht door onderzoek naar de relatie tussen depressie en het serotonine-transportergen.
Mijn vriendin gebruikt dit middel sinds enkele maanden, daarvoor jaren Lexapro gebruikt.quote:Op maandag 23 juli 2012 14:53 schreef roosjeroosje1988 het volgende:
Nu vraag ik me af – voor degene die ook ervaringen hebben met fluoxetine – welke bijwerkingen hebben/hadden jullie en hoe merk(t)en jullie dat het medicijn helpt/hielp? En wat doet/deed het met jullie haar?
Risch heeft een onderzoek gedaan in 2009, via google zijn meerdere bronnen te vinden hierover. Deze bronnen zijn veelal statistisch of juist klinish, genoeg om door te lezen in ieder geval.quote:
Huisartsen schrijven fluoxetine veel te snel en te makkelijk voor zonder dat er gekeken wordt naar de daadwerkelijk oorzaak van de symptomen. Daarnaast is er ook totaal geen controle door huisartsen wanneer een patient deze medicijnen gebruikt... in mijn ogen een kwalijke zaak.quote:Op zondag 29 juli 2012 11:44 schreef clumsy_clown het volgende:
Bizar dat je huisarts fluoxetine voorschrijft zonder verwijzing naar een psycholoog/psychiater. Daar zou ik toch echt om gaan vragen.
Verder heb ik geen haaruitval bemerkt. Ik slik een relatief lage dosering, en voel me daar goed bij. Heb eigenlijk geen bijwerkingen. Afbouwen/stoppen bleek een enorme terugval te veroorzaken dus dat doen we maar even niet.
Jawel, de oorzaak van mentale klachten ligt heel vaak wel in het lichaam.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 22:19 schreef locutus51 het volgende:
[..]
Klopt, maar hier heb je geen lichamelijk oorzaak... je kunt het lichaam aanpassen zodat je de psychische klachten onderdrukt, maar dat is geen oplossing.
Daar wil ik wel eens bewijs van zien...quote:Op zondag 29 juli 2012 21:45 schreef Lokasenna het volgende:
[..]
Jawel, de oorzaak van mentale klachten ligt heel vaak wel in het lichaam.
Als er medicijnen worden gegeven die lichamelijk iets verandert, verbetert de situatiequote:Op zondag 29 juli 2012 21:48 schreef locutus51 het volgende:
[..]
Daar wil ik wel eens bewijs van zien...
De lichaamelijke oorzaak bij een depressie kan zijn dat je serotinine huishouding niet naar functioneren werkt.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 22:19 schreef locutus51 het volgende:
[..]
Klopt, maar hier heb je geen lichamelijk oorzaak... je kunt het lichaam aanpassen zodat je de psychische klachten onderdrukt, maar dat is geen oplossing.
Tuurlijk, stop je hoofd maar in de grond... ik ben 5 jaar verslaafd geweest aan dat spul... dus ik weet echt wel waar ik het over heb hoor.quote:Op maandag 30 juli 2012 01:02 schreef Re het volgende:
Locotus praat poep maar aan de andere kant zou medicatie echt het allerlaatste middel moeten zijn.
Dat is natuurlijk geen bewijs... Als ik pijn heb en slik pijnstillers dan verbeterd de situatie... is daarmee de oorzaak ook weg?quote:Op maandag 30 juli 2012 00:51 schreef Mishu het volgende:
[..]
Als er medicijnen worden gegeven die lichamelijk iets verandert, verbetert de situatieBewijs genoeg?
Een dieet kan ervoor zorgen dat insuline overbodig wordt... niet in elke situatie, maar toch..quote:Op maandag 30 juli 2012 00:59 schreef Bombshell het volgende:
[..]
De lichaamelijke oorzaak bij een depressie kan zijn dat je serotinine huishouding niet naar functioneren werkt.
Insuline is ook een aanpassing van het lichaam om de bloedsuiker spiegel aan te passen. Het is ook geen oplossing of denk je dat door therapie het gebruik van insuline overbodig kan worden.
Wat zijn dan concrete lange termijn gevolgen in jou ogen? Ik vind de volgende toch aardig concreet:quote:Op maandag 30 juli 2012 09:29 schreef Cockwhale het volgende:
Bezwaar tegen medicatie is behoorlijk egoistisch. Het beter voelen op geestelijk niveau is essentieel om menswaardig te leven. Zonder concrete lange termijn gevolgen die het psychisch lijden evenaren of overstijgen is bezwaar onnodig. Desalniettemin is een vorm van therapie tevens essentieel
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |