abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 1 juli 2012 @ 23:57:39 #1
287925 2Happy4U
Ecchi Shiyou
pi_113655192



Welkom in het FOK! anime en manga topic!

Laat je niet afschrikken door de slowchat, als je vragen hebt kun je die hier altijd kwijt. ;)



Anime(aa-ni-mee) is de Japanse variant (dus Japanse uitspraak op het Engels animation) op onze Westerse tekenfilm. Het mag dan wel getekend zijn, maar anime gaan vaak veel dieper dan de tekenfilms die je hier op TV ziet. Hetzelfde geldt voor Manga (wat o.a. "onbeheerste of willekeurige kwaststreken" betekend).
Door veel mensen die niet bekend worden deze termen echter in verband gebracht met seksueel getinte onderwerpen(hentai, wat eigenlijk pervers betekent in het Japans) of onze (kinderlijke, dus kodomo) series.
Hierdoor heeft dit onderwerp een slechte reputatie bij een aantal mensen.

Anime en manga kun je onderverdelen in verschillende leeftijd categorie. De twee grootste zijn "Shonen" en "Shoujo".
Hiernaast heb je meerdere kleine (sub-)genres, zoals "Josei", "Seinen". Elk (sub-)genre snijd een ander onderwerp aan, dus er zou in principe voor iedereen iets tussen moeten zitten.

Gericht op jonge jongens (Shonen,leeftijd ~12-20/25 jaar): dit is over het algemeen het meest bekeken genre. De meeste mensen beginnen met de bekende series uit dit gedeelte.
De series zijn meestal gericht op actie en humor. De bekende series Bleach, Naruto en Fullmetal Alchemist vallen bijvoorbeeld in dit gedeelte.

Gericht op jonge meisjes (Shoujo,leeftijd ~12-20/25 jaar): dit onderdeel behandelt meestal het (meer) dramatische gedeelte, en bevat veel romantiek.
Meestal is het hoofdpersoon in een van deze series een vrouw (of meisje natuurlijk). Een aantal voorbeelden zijn Sailor Moon, Cardcaptor Sakura en Fruits Basket.

Gericht op de volwassen vrouw (Josei,leeftijd ~20/23/25-70/80+ jaar): deze bevatten globaal dezelfde thema's als de "Shoujo"-series, maar dan iets serieuzer en realistischer uitgevoerd.
Onder andere de series Nana, Paradise Kiss en Honey and Clover zijn voorbeelden hiervan

Gericht op de volwassen man (Seinen,leeftijd ~20/23/25-70/80+ jaar): dit genre is heel divers en er zit veel afwisseling in, van avant-garde tot erotiek. Deze series hebben vaak een serieuze ondertoon.
Een aantal populaire series zijn Elfen Lied, Ghost in the Shell en Black Lagoon.

Gericht op jonge kinderen (Kodomo,leeftijd 0-12 jaar): Hello Kitty, Pokemon en Hamtaro - dit spreekt voor zich.

Gericht op de jong volwassen vrouw (Yaoi/shounen-ai): dit genre gaat over homoseksuele relaties tussen mannelijke figuren. Een aantal voorbeelden hiervan zijn Junjou Romantica en Gravitation.



De makkelijkste manier is de taal leren door middel van een cursus of ervaring. Als je daar geen zin in hebt (of daartoe niet in staat bent) kun je fansubs kijken. Fansub-groepen (zoals Dattebayo) nemen "raw"-versies op van de Japanse TV, vertalen deze en voegen ondertitelingen toe. Vaak geven de groepen extra informatie zodat het voor de kijker beter te begrijpen is (typische Japanse dingen worden uitgelegd).

Er zijn verschillende soorten groepen die animes ondertitelen, daarom zijn er verschillende in de gebruikte lettertypen, tekstopmaak of vertalingen. Verder zijn er twee soorten, de "speedsubbers" en de "qualitysubbers".
Zoals de namen doen vermoeden brengen de "speedsubbers" snel hun aflevering (of hoofdstuk) uit (waardoor het kan zijn dat deze van mindere kwaliteit is), en de "quality-subbers" nemen de tijd en leveren vaak beter werk af.

Het verschil tussen speedsubbers en qualitysubbers wordt steeds kleiner. Vaak hebben de meeste speedsubbers ook kwaliteit die niet onder doet voor die van qualitysubbers. Dit onderscheid is eigenlijk meer iets van vroeger en wordt tegenwoordig niet meer zo gemaakt.



Fansubs worden uitgebracht op verschillende sites, om deze te vinden kun je altijd even Googelen of op (de grotere) P2P-sites zoeken. Ook kun je via IRC downloaden. Een guide daarvoor is gemaakt door Robin007bond en kun je hier vinden.

Links vragen doen we niet in dit topic (omdat het niet in alle gevallen legaal is), maar als je er echt niet uit komt kun je altijd een van de mensen hier een PM/DM sturen.

Waarom zijn (sommige) fansubs illegaal?
Anime worden steeds populairder in andere landen, waardoor er vaker licenties opgekocht worden. Dit betekent dat de afleveringen officieel niet verspreid mogen worden (zonder toestemming).
Dit gebeurt niet bij alle series, maar meestal bij series die bekendheid verkrijgen in het westen waardoor een westerse uitgever de licentie koopt om hieraan te verdienen.

Ik kan de fansubs niet afspelen, wat moet ik doen?
Waarschijnlijk heb je niet de goede codes die nodig zijn om de formaten af te spelen. Het CCCP-Project is een (gratis) pakket speciaal ontwikkeld voor anime, probeer deze eerst te downloaden.
VLC speelt ook nog eens alles af(ook Blu-Ray Disk/BD)! :D
Let er wel op dat deze speler achterloopt op het CCCP Codec Pack en niet speciaal is ontwikkeld met anime in het achterhoofd.



Huidig seizoen
Klik voor de vergroting!
Zomer 2012



2007 | Winter | Spring | Summer | Fall
2008 | Winter | Spring | Summer | Fall
2009 | Winter | Spring | Summer | Fall
2010 | Winter | Spring | Summer | Fall
2011 | Winter | Spring | Summer | Fall
2012 | Winter | Spring | Summer | Fall



Aziatische drama's Deel 2
Een topic over Aziatische drama series, voornamelijk over J-drama. Als je een keer geen zin hebt in anime moet je het hier een keer proberen.

Japans. [Deel 2]
Altijd al een beetje Japans willen leren? Dan is dit hét topic voor jou

Japanse cultuur enzo :D
Vragen over de Japanse Cultuur? Stel ze hier!

Japan #24
Dingen die je echt moet doen (mocht je naar Japan gaan).

Zelf sushi maken deel VII
Gerechten

[Animé] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 3
Hier word het gemeld als er nieuwe afleveringen uitgebracht worden.

Anime/mangaseries verkiezingstopic 2008 - Deel 4
Je wil iets nieuws zien maar weet niet wat? In dit topic vind je welke series het populairst waren op FOK!

Het grote anime/manga Meet topic 2012
Een anime/manga meet.

[Anime] Bleach #9: Bankai. Senbonzakura Kageyoshi
[Anime&Manga] Naruto #19
[ANIME] One Piece



Animees
Nederlandstalig blog met reviews over lopende animeseries en (soms) meer!

Anime News Network (ANN)
Nieuws over anime, hier staan ook beschrijvingen van series en handige lijstjes van goede anime.

Animeinfo.com
Hier vind je alle informatie over een anime die jij zoekt.

Anidb.net
De anime-database.

Anime Planet
Hier kun je een aantal aanraders zoeken (anime).

Anime Recommendations
Een wiki vol met aanraders. Er zit altijd wel wat tussen!

My Anime List (MAL)
Houd je eigen anime- en mangalijst bij! Bekijk andere lijsten en geef je oordeel over anime en manga! Er is zelfs een FOK! groep op MAL, deze vind je hier!

Sommige topicmeubels hebben hun eigen MyAnimeLists (MALs), waar je kunt zien wat zij gekeken hebben en wat ze leuk vinden! De links staan hieronder:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wil jij je eigen MAL er ook bij? Verander de wiki of post het even in het topic, er is vast wel iemand die het voor je kan doen :)

Voorgaande delen

Topicreeks: Het grote anime/manga topic

------------------------------------------------------------

Veel mensen plaatsen lukraak afbeeldingen en illustraties in dit topic om hun powerlevel te tonen. Aangezien dit de laatste tijd nogal wat problemen oplevert hier een kleine guide, waarvan de basis is ontsprongen aan het intellect van outcast_within.

1. Plak niet zomaar lukraak de directe URL van de afbeelding. Dit heet hotlinking en kost bandbreedte aan de kant van de host. Sommige sites als Random Curiosity worden veel gehotlinked en hebben besloten om dit tegen te gaan. Het gevolg voor jouw afbeelding is dat wij slechts een placeholder te zien krijgen met de boodschap dat hotlinken niet toegestaan is.

2. Om ons wel jouw gevatheid te tonen is het beter om de afbeelding te rehosten. Dat wil zoveel zeggen als upload jouw afbeelding naar een andere site of database en link vanaf die locatie. Kost de originele host van de afbeelding minder bandbreedte en garandeert dat wij jouw afbeelding kunnen zien. Er bestaan een aantal van dergelijke sites, zoals Imgur of Photobucket. Als je een eigen site hebt kan je natuurlijk ook vanaf die locatie rehosten.

------------------------------------------------------------

Degene die het laatst post in dit topic moet een nieuw topic aanmaken, en deze (als dat kan) bijhouden zolang deze open is.
De OP is hier te vinden.
Klik boven op de tab 'Bewerken' en kopiëer deze versie in verband met incorrecte weergave!
Women with dicks and weak men with vaginas.
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
pi_113655199
Proxy?
  zondag 1 juli 2012 @ 23:57:57 #3
287925 2Happy4U
Ecchi Shiyou
pi_113655207
disss
Women with dicks and weak men with vaginas.
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
  zondag 1 juli 2012 @ 23:58:03 #4
287925 2Happy4U
Ecchi Shiyou
pi_113655214
nee, abbo
Women with dicks and weak men with vaginas.
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
pi_113655235
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 23:58 schreef 2Happy4U het volgende:
nee, abbo
:')
  † In Memoriam † zondag 1 juli 2012 @ 23:59:16 #6
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113655272
anime O+
:')
  zondag 1 juli 2012 @ 23:59:41 #7
287925 2Happy4U
Ecchi Shiyou
pi_113655295
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 23:58 schreef Arashimashou het volgende:

[..]

:')
[ afbeelding ]
jellyous?
Women with dicks and weak men with vaginas.
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
pi_113655298
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 23:59 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
anime O+
QFT

En manga O+
pi_113655331
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 23:59 schreef 2Happy4U het volgende:

[..]

jellyous?
Nou, poeh :Y

Nee :N
pi_113655332
Ik moet Azumanga ook nog kijken. Doe ik wel na Tokyo Magnitude.
  maandag 2 juli 2012 @ 00:01:25 #11
287925 2Happy4U
Ecchi Shiyou
pi_113655405
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:00 schreef Arashimashou het volgende:

[..]

Nou, poeh :Y

Nee :N
mad jelly

met had je wss de tt gehad
Women with dicks and weak men with vaginas.
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
pi_113655661
quote:
6s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:01 schreef 2Happy4U het volgende:

[..]

mad jelly

met had je wss de tt gehad
Hmmm... oke.


Ja, ik weet het ook niet meer, daarom plaats ik maar een plaatje.
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:07:31 #13
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113655770
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 23:59 schreef robin007bond het volgende:

[..]

QFT

En manga O+
Heb jij veel manga?
:')
  maandag 2 juli 2012 @ 00:10:48 #14
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113655964
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:07 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Heb jij veel manga?
- FMA 1 t/m 13 (of 1 t/m 10) ik weet het niet meer precies, want ik heb ze uitgeleend aan een vriendin van m'n zusje.
- K-ON! volume 1 en 2 (moeshit doch vermakelijk)
- Gundam 00 S2 volume 1 t/m 4
- Monster 1 t/m 2
- Death Note volume 1 (in het Nederlands ;()

En dat was het. Valt wel mee. Na Tsunacon zal mijn collectie weer wat uitbreiden :P
pi_113656057
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:10 schreef Klipnap het volgende:
[ afbeelding ]
Dit is nu een Kasuga 'Oosaka' Ayumu Topic.
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:15:18 #17
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113656151
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:11 schreef robin007bond het volgende:

[..]

- FMA 1 t/m 13 (of 1 t/m 10) ik weet het niet meer precies, want ik heb ze uitgeleend aan een vriendin van m'n zusje.
- K-ON! volume 1 en 2 (moeshit doch vermakelijk)
- Gundam 00 S2 volume 1 t/m 4
- Monster 1 t/m 2
- Death Note volume 1 (in het Nederlands ;()

En dat was het. Valt wel mee. Na Tsunacon zal mijn collectie weer wat uitbreiden :P
Ik heb hunter x hunter 7 - 9 en 19 - 28
Love hina 1 en 2 :+
Higurashi 1
Museum of terror 1 + 2 (junji ito verzamelaars)
Dragonball nederlandse uitgave (zo dik als een halve manga) 1 - 19
Dragonball Duitse uitgave 36-42
Otona ni nuts 1 + 2
Legend of zelfda 1 + 2 :+
Wat duitse shonen jump boeken
:')
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:16:30 #18
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113656208
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:11 schreef robin007bond het volgende:

[..]

En dat was het. Valt wel mee. Na Tsunacon zal mijn collectie weer wat uitbreiden :P
Februari 2013.. pfff
:')
  maandag 2 juli 2012 @ 00:16:31 #19
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113656211
Ik heb alleen Azumanga Daioh 1 + 2 in het Duits waarvan ik de helft niet eens begrijp :')
pi_113656349
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:15 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Ik heb hunter x hunter 7 - 9 en 19 - 28
Love hina 1 en 2 :+
Higurashi 1
Museum of terror 1 + 2 (junji ito verzamelaars)
Dragonball nederlandse uitgave (zo dik als een halve manga) 1 - 19
Dragonball Duitse uitgave 36-42
Otona ni nuts 1 + 2
Legend of zelfda 1 + 2 :+
Wat duitse shonen jump boeken
Tof.

Hunter x Hunter wil ik ook nog wel een keer kijken en lezen.
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:16 schreef Klipnap het volgende:
Ik heb alleen Azumanga Daioh 1 + 2 in het Duits waarvan ik de helft niet eens begrijp :')
Februari 2013 worden dat er meer. 8-)

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 02-07-2012 00:19:37 ]
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:22:13 #21
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113656498
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:19 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Tof.

Hunter x Hunter wil ik ook nog wel een keer kijken en lezen.

[..]

Februari 2013 worden dat er meer. 8-)
Je kan beginnen aan de huidige serie, is ondertussen al op episode 36
:')
pi_113656553
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:22 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Je kan beginnen aan de huidige serie, is ondertussen al op episode 36
Ik wil denk ik eerst met het origineel beginnen. maar ik ben bang dat ik me gaan ergeren aan de nieuwe voice-actors. ;(
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:23:56 #23
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113656583
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:19 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Tof.

Hunter x Hunter wil ik ook nog wel een keer kijken en lezen.

[..]

Februari 2013 worden dat er meer. 8-)
Ik begon eigenlijk al op mijn 12 aan manga, ik werd abonnee op de maandelijkse uitgave van de Nederlands vertaalde manga van dragonball, ben er na een jaar wel mee gestopt. Fucking lelijk zijn die boekjes trouwens



de robots :')
:')
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:24:38 #24
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113656621
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:23 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Ik wil denk ik eerst met het origineel beginnen. maar ik ben bang dat ik me gaan ergeren aan de nieuwe voice-actors. ;(
Dat valt wel mee hoor, maar ik denk dat ik het origineel eigenlijk nog beter vind. Dat is mijn nummer 1 anime toch wel.
:')
pi_113656658
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:24 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Dat valt wel mee hoor, maar ik denk dat ik het origineel eigenlijk nog beter vind. Dat is mijn nummer 1 anime toch wel.
Je nummer 1 anime? Wow.

Hmm, ik heb ooit 2 episodes gezien, maar ik moet er meer de tijd voor nemen. Gewoon een keer lekker in de vakantie kijken o.i.d. :)
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:26:19 #26
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113656707
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:25 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Je nummer 1 anime? Wow.
Zeker, echt een waar ik 100% in ben verdronken, helemaal meeleef met wat er gebeurt, toen ik begon heb ik het hele weekend niks anders gedaan dan kijken. Daarna elke dag blij zijn om uit school te zijn zodat ik weer 3 episodes kon volgen :')
:')
pi_113656747
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:26 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Zeker, echt een waar ik 100% in ben verdronken, helemaal meeleef met wat er gebeurt, toen ik begon heb ik het hele weekend niks anders gedaan dan kijken. Daarna elke dag blij zijn om uit school te zijn zodat ik weer 3 episodes kon volgen :')
Leuk man.

FMA Brotherhood had bij mij echt een impact. Ik was een bruggertje en het was mijn eerste anime die ik echt volgde (on-air zeg maar). Elke week in spanning afwachten. Man, dat waren tijden :P
  maandag 2 juli 2012 @ 00:28:08 #28
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113656789
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:27 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Leuk man.

FMA Brotherhood had bij mij echt een impact. Ik was een bruggertje en het was mijn eerste anime die ik echt volgde (on-air zeg maar). Elke week in spanning afwachten. Man, dat waren tijden :P
Gelukkig had je daarna Lovely Complex
pi_113656814
quote:
9s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:28 schreef Klipnap het volgende:

[..]

Gelukkig had je daarna Lovely Complex
Misschien dat ik die een keer opnieuw kijk. Ik keek er niet echt open-minded naar op dat moment.

Het was de eerste anime waar ik me zat te scheren tijdens het kijken :')
  † In Memoriam † maandag 2 juli 2012 @ 00:34:34 #30
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_113657045
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:27 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Leuk man.

FMA Brotherhood had bij mij echt een impact. Ik was een bruggertje en het was mijn eerste anime die ik echt volgde (on-air zeg maar). Elke week in spanning afwachten. Man, dat waren tijden :P
Ja HxH was voor mij de show die me (weer) aan de anime verslingerd liet raken, denk dat zo'n eerste show ook zo'n impact heeft. FMA heeft bij lange na niet de impact die HxH had bij mij. Ik vind het meer een serie die wel lekker wegkijkt
:')
  maandag 2 juli 2012 @ 00:40:27 #31
287899 Smoofie
Duikeendje? Duikeendje!!
pi_113657266
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:34 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Ja HxH was voor mij de show die me (weer) aan de anime verslingerd liet raken, denk dat zo'n eerste show ook zo'n impact heeft. FMA heeft bij lange na niet de impact die HxH had bij mij. Ik vind het meer een serie die wel lekker wegkijkt
FMA is wel beter imo.
AFCA
Qui audet adipiscitur
pi_113657288
Vakantie! Eindelijk tijd voor anime.
Maar zo aan het overzicht in de OP te zien is er dit zomerseizoen niet veel boeiends?
Ik hou van actie, spanning, seinen. Iemand misschien toch een aanrader die nu loopt?
Anders ga ik maar eens in mijn backlog kijken :)
pi_113657323
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:34 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Ja HxH was voor mij de show die me (weer) aan de anime verslingerd liet raken, denk dat zo'n eerste show ook zo'n impact heeft. FMA heeft bij lange na niet de impact die HxH had bij mij. Ik vind het meer een serie die wel lekker wegkijkt
Hmm, ik was ook echt helemaal verslingerd aan de originele FMA, dus vandaar dat Brotherhood een geschenk uit de hemel voor me was.

Dat mis ik wel bij de wat intelligentere anime. Ze kijken niet echt heel makkelijk weg, maar moeten altijd wat dieper inzinken. Toen ik EVA eerst keek was ik dat helemaal niet gewend.

Ik ben benieuwd waar het voor mij begon om de wat meer serieuze series te kijken.

Waar hebben jullie die overstap gemaakt? Van de meer casual anime (FMA, Bleach, DBZ etc.) naar andere (misschien diepere) anime?
  maandag 2 juli 2012 @ 00:43:04 #34
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113657355
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:41 schreef lelouch het volgende:
Vakantie! Eindelijk tijd voor anime.
Maar zo aan het overzicht in de OP te zien is er dit zomerseizoen niet veel boeiends?
Ik hou van actie, spanning, seinen. Iemand misschien toch een aanrader die nu loopt?
Anders ga ik maar eens in mijn backlog kijken :)
Er loopt nog bijna niets.
pi_113657368
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:41 schreef lelouch het volgende:
Vakantie! Eindelijk tijd voor anime.
Maar zo aan het overzicht in de OP te zien is er dit zomerseizoen niet veel boeiends?
Ik hou van actie, spanning, seinen. Iemand misschien toch een aanrader die nu loopt?
Anders ga ik maar eens in mijn backlog kijken :)
Dan zou ik inderdaad naar je backlog kijken. Anime is gekaapt door moe ;(

Ik wacht nog echt op een nieuwe Steins;Gate, FMA, EVA, Madoka. Maar ik vrees dat ik lang kan wachten. ;(
  maandag 2 juli 2012 @ 00:44:11 #36
287899 Smoofie
Duikeendje? Duikeendje!!
pi_113657381
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:42 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Hmm, ik was ook echt helemaal verslingerd aan de originele FMA, dus vandaar dat Brotherhood een geschenk uit de hemel voor me was.

Dat mis ik wel bij de wat intelligentere anime. Ze kijken niet echt heel makkelijk weg, maar moeten altijd wat dieper inzinken. Toen ik EVA eerst keek was ik dat helemaal niet gewend.

Ik ben benieuwd waar het voor mij begon om de wat meer serieuze series te kijken.

Waar hebben jullie die overstap gemaakt? Van de meer casual anime (FMA, Bleach, DBZ etc.) naar andere (misschien diepere) anime?
Diep, serieus, wat minder serieus, het maakt mij allemaal niets uit, zolang ze maar goed zijn. Naruto is bijv leuk, maar echt goed is het niet. Spice and wolf bijv weer wel.
AFCA
Qui audet adipiscitur
pi_113657419
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:43 schreef Klipnap het volgende:

[..]

Er loopt nog bijna niets.
Tja, klopt. Maar ik zie er ook niet echt iets veelbelovend tussen staan. Hoewel veel mensen bij Madoka ook dachten: "Weer zo'n typische Mahou Shoujo of bij EVA: "Weer een anime over grote robots".

Soms kunnen die toppers ook heel onverwacht komen.
  maandag 2 juli 2012 @ 00:48:00 #38
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113657467
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:45 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Tja, klopt. Maar ik zie er ook niet echt iets veelbelovend tussen staan. Hoewel veel mensen bij Madoka ook dachten: "Weer zo'n typische Mahou Shoujo of bij EVA: "Weer een anime over grote robots".

Soms kunnen die toppers ook heel onverwacht komen.
Sankarea had veel potentie. Die Wanko heeft alles verpest :r
pi_113657551
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:48 schreef Klipnap het volgende:

[..]

Sankarea had veel potentie. Die Wanko heeft alles verpest :r
Zonde.

Ik meen me ooit een uitspraak te herinneren van Studio Deen. Volgens mij was het iets van: "Een anime wordt gemaakt als we er goed verkopende merchandise van kunnen maken. "

De tijd van de goede Rurouni Kenshin OVA heeft DEEN helaas achter zich gelaten. Ik verwacht ook geen goede anime meer uit hun koker.

Gainax is zonder Anno ook niet veel meer waard.

Shaft is wel een studio om echt in de gaten te houden.

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 02-07-2012 00:51:48 ]
  maandag 2 juli 2012 @ 00:51:41 #40
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113657584
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:50 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Zonde.

Ik meen me ooit een uitspraak te herinneren van Studio Deen. Volgens mij was het iets van: "Een anime wordt gemaakt als we er goed verkopende merchandise van kunnen maken. "
:')
pi_113657621
quote:
13s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:51 schreef Klipnap het volgende:

[..]

:')
Daarop zijn de winstmarges blijkbaar hoog. Tsja. :P
  maandag 2 juli 2012 @ 00:54:47 #42
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113657677
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:53 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Daarop zijn de winstmarges blijkbaar hoog. Tsja. :P
Ik kom er net achter dat Kore wa Zombie ook van DEEN is ;(
Door al die merchandise begint anime me juist tegen te staan.
pi_113657716
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:43 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Dan zou ik inderdaad naar je backlog kijken. Anime is gekaapt door moe ;(

Ik wacht nog echt op een nieuwe Steins;Gate, FMA, EVA, Madoka. Maar ik vrees dat ik lang kan wachten. ;(
Bedankt!
Ik heb wat charts terug gekeken en Jormungand klinkt wel goed.
Die ga ik proberen :)
pi_113657769
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:54 schreef Klipnap het volgende:

[..]

Ik kom er net achter dat Kore wa Zombie ook van DEEN is ;(
Door al die merchandise begint anime me juist tegen te staan.
DEEN maakt over het algemeen ook best slechte series. Ze staan ook bekend om hun yaoi.

Ach? Sommige series zijn wel goed te doen, zoals Kore wa Zombie. Wat ik echt slecht vind zijn anime die compleet om de merchandise draaien en eigenlijk gewoon reclame zijn voor het echte product. Een goed voorbeeld is Yu-Gi-Oh, Blue Rock Shooter of Beyblade.
  maandag 2 juli 2012 @ 00:58:24 #45
246140 Klipnap
Petrowh <3
pi_113657799
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:57 schreef robin007bond het volgende:

[..]

DEEN maakt over het algemeen ook best slechte series. Ze staan ook bekend om hun yaoi.

Ach? Sommige series zijn wel goed te doen, zoals Kore wa Zombie. Wat ik echt slecht vind zijn anime die compleet om de merchandise draaien en eigenlijk gewoon reclame zijn voor het echte product. Een goed voorbeeld is Yu-Gi-Oh, Blue Rock Shooter of Beyblade.
AKB0048 :')
pi_113657808
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:43 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Dan zou ik inderdaad naar je backlog kijken. Anime is gekaapt door moe ;(

Ik wacht nog echt op een nieuwe Steins;Gate, FMA, EVA, Madoka. Maar ik vrees dat ik lang kan wachten. ;(
er is duidelijk te weinig markt voor die series.. (anders zouden er wel meer gemaakt worden)
stap over op goede amerikaanse serie? :)
pi_113658214
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:58 schreef mschol het volgende:

[..]

er is duidelijk te weinig markt voor die series.. (anders zouden er wel meer gemaakt worden)
stap over op goede amerikaanse serie? :)
Er is denk ik wel markt voor. EVA en Madoka verkopen als een tierelier. Sterker nog, volgens mij is EVA de anime waar het meeste winst op is gemaakt in de geschiedenis van van anime.

Steins;Gate trok ook erg veel kijkers. We moeten gewoon wat meer geduld hebben. De slechte series en het uitmelken van Gundam e.d. zijn makkelijke cash cows om geld te vangen.
  maandag 2 juli 2012 @ 01:13:45 #48
343755 Mauskoekwaus
Spreekt voor zich toch?
pi_113658336
quote:
1s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:50 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Zonde.

Ik meen me ooit een uitspraak te herinneren van Studio Deen. Volgens mij was het iets van: "Een anime wordt gemaakt als we er goed verkopende merchandise van kunnen maken. "

De tijd van de goede Rurouni Kenshin OVA heeft DEEN helaas achter zich gelaten. Ik verwacht ook geen goede anime meer uit hun koker.

Gainax is zonder Anno ook niet veel meer waard.

Shaft is wel een studio om echt in de gaten te houden.
Shaft is fucking baas. Bakemonogatari en Nisemonogatari :@
''I came here to kick gum and chew ass, and I'm all out of gum!''
pi_113658369
Ik ben wel benieuwd naar deze anime. :P

http://myanimelist.net/anime/11757/Sword_Art_Online
  maandag 2 juli 2012 @ 01:18:52 #50
246140 Klipnap
Petrowh <3
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')