Spanje is zeker geen bananenrepubliek. Voor de crisis ging het daar juist economisch heel goed en dat was niet (zoals bij Griekenland) op grond van vervalste statistieken ofzo.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:30 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Haha, Spanje. Spanje heeft gekregen wat het verdient. Het is alleen jammer dat wij ze daar niet laten verrekken, dat was pas een echte leerschool geweest voor die droeftoeters in die veredelde bananenrepubliek.
Een totale beroepsprocedure is in een jaar of 2 wel afgerond, dit loopt al 40 jaar langer.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:28 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het feit dat de A4 er nog steeds niet ligt is omdat iedere 'belanghebbende' voor een poep en een scheet beroep aan kon tekenen.
Dit is meer beeldvorming dan werkelijkheid.quote:Het poldermodel is daarin veel te zwaar doorgeschoten. Het is toch godsgeklaagd dat elke dag 12 km file op de A13 niet wordt opgelost omdat de Huistakboomluis Filedepia zijn holletje maakte in een eikenboom vlak naast de snelweg die er zou moeten komen? Hoeveel kost dat het bedrijfsleven wel niet?
Spanje heeft nu een rechtse regering.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:31 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik ben echt benieuwd wat links zich voorstelt om de werkloosheid tegen te gaan. In Spanje houdt de regering zijn hand op bij de EU, gaan we dat dan hier ook doen?
Niet alles kan naar ieders wens gerealiseerd worden. 17 miljoen mensen met 17 miljoen wensen en ideaalbeelden. Gelukkig werkt de regering in NL met meerdere partijen waar coalities gevormd moeten worden voor een kamermeerderheid en geen absolute meerderheden waar je zetels cadeau krijgt bij behaalde resultaten anders was het hek van de dam zoals in Hongarije waar de grondwet naar believen wordt aangepast en de dictatuur toeneemt.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:24 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is het zeker. Alleen is het horrorbeeld van een mislukt multicultureel drama, gevangenissen die rianter zijn dan bejaardentehuizen, een failliet onderwijs e.d. nou niet direct iets wat ik zou willen toeschrijven aan 'linkse rakkers'.
Verstandige woorden.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:36 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Niet alles kan naar ieders wens gerealiseerd worden. 17 miljoen mensen met 17 miljoen wensen en ideaalbeelden. Gelukkig werkt de regering in NL met meerdere partijen waar coalities gevormd moeten worden voor een kamermeerderheid en geen absolute meerderheden waar je zetels cadeau krijgt bij behaalde resultaten anders was het hek van de dam zoals in Hongarije waar de grondwet naar believen wordt aangepast en de dictatuur toeneemt.
quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:34 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Een totale beroepsprocedure is in een jaar of 2 wel afgerond, dit loopt al 40 jaar langer.
Het is de politiek die nooit door heeft willen of durven pakken. Een goed onderbouwd plan kan maar heel beperkt vertraagd worden door bezwaar en beroep.
De politiek werd vooral tegengehouden door de gemeente Schiedam. Daarnaast zijn de kosten echt peanuts, sterker nog, het geld is er al bijna.quote:Ontbrekend deel Delft - Schiedam
Over dit 7 kilometer lange stuk weg wordt al sinds de jaren '50 gediscussieerd, waarbij het vooral ging om het natuurgebied van Midden-Delfland. Vooral de gemeente Schiedam heeft de uitvoering van de plannen tot aanleg jarenlang weten te vertragen.
De kosten voor de aanleg kunnen variëren tussen de ¤ 150 miljoen bij aanleg op het maaiveld en ¤ 800 miljoen bij een milieuvriendelijker oplossing, volgens de zogenaamde IODS-variant "plan Norder". Het ministerie van Verkeer en Waterstaat, tezamen met de Provincie Zuid-Holland, Stadsregio Rotterdam en het Stadsgewest Haaglanden, hebben momenteel ¤ 641 miljoen beschikbaar om het ontbrekende stuk A4 tussen Delft en knooppunt Kethelplein te realiseren.
Het is een symptoom van een logge, bureaucratische overheid die teveel neigt het poldermodel op elk denkbaar niveau te willen gebruiken. In dit geval botste de wetgeving met directe (financiele) belangen zonder dat daar iets aan gedaan werd. Hier, ter hoogte van Leiderdorp, hadden we dezelfde geitenwollensokken figuren die vonden dat de A4 toch echt niet verbreed mocht worden omdat het milieu eronder zou lijdenquote:Dit is meer beeldvorming dan werkelijkheid.
De overheid moet zich aan haar eigen regels houden maar dat lijkt me logisch. Of is in een geval als dit rechtsonzekerheid plots geen probleem?
Die gemeente kan veel willen maar 60 jaar vertragen lukt niet als het rijk het wel echt wil. Dit is eerder gebrek aan politieke wil en daadkracht dan wat anders.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
[..]
De politiek werd vooral tegengehouden door de gemeente Schiedam.
Nou ja bijna 100 miljoen per km zou ik geen peanuts willen noemenquote:Daarnaast zijn de kosten echt peanuts, sterker nog, het geld is er al bijna.
Bij een goed verhaal worden die bezwaren door de rechter zo aan de kant geschoven.quote:Het is een symptoom van een logge, bureaucratische overheid die teveel neigt het poldermodel op elk denkbaar niveau te willen gebruiken. In dit geval botste de wetgeving met directe (financiele) belangen zonder dat daar iets aan gedaan werd. Hier, ter hoogte van Leiderdorp, hadden we dezelfde geitenwollensokken figuren die vonden dat de A4 toch echt niet verbreed mocht worden omdat het milieu eronder zou lijdenze vergaten alleen even dat *elke* dag 8 km file voor Zoeterwoude met duizenden auto`s tegelijkertijd nou ook niet echt bevordelijk is voor het milieu
Dat is inderdaad bullshit. Rijnlands links is heel wat anders dan mediterraan links.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:29 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat zal je mij niet horen beweren maar het 'argument' dat we onder links naar Griekenlandse toestanden af zouden glijden slaat hiermee nergens meer op. Juist onder het meest rechtse kabinet in decennia gaat het wat dat betreft heel hard de verkeerde kant op.
quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:45 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is inderdaad bullshit. Rijnlands links is heel wat anders dan mediterraan links.
Heeft Schroeder niet juist de Duitse arbeidsmarkt hervormd waar ze nu de vruchten van plukken?
Die enorme bubbel zorgde voor onrealistische groei, hoe je dat in vredesnaam goed kan noemen is me een raadsel. in Nederland deden we trouwens niet anders, we hebben jarenlang onze economische groei grotendeels gefinancierd met de huizenbubbel. Nu dat is weggevallen is de basis van de economische groei bij ons ook weggevallen,quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Spanje is zeker geen bananenrepubliek. Voor de crisis ging het daar juist economisch heel goed en dat was niet (zoals bij Griekenland) op grond van vervalste statistieken ofzo.
Ze hebben alleen wel een enorme bubbel op de vastgoedmarkt gehad die nu is geknapt, en dat zorgt voor hun problemen. Maar als dat een land tot een 'veredelde bananenrepubliek' maakt, zet dan Nederland ook maar vast op het lijstje met het oog op de kantorenmarkt.
Dat is helemaal waar.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:52 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Die enorme bubbel zorgde voor onrealistische groei, hoe je dat in vredesnaam goed kan noemen is me een raadsel. in Nederland deden we trouwens niet anders, we hebben jarenlang onze economische groei grotendeels gefinancierd met de huizenbubbel. Nu dat is weggevallen is de basis van de economische groei bij ons ook weggevallen,
Als de PvdA die vorm van Schroeder-links zou omarmen zijn ze top!quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:45 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is inderdaad bullshit. Rijnlands links is heel wat anders dan mediterraan links.
Heeft Schroeder niet juist de Duitse arbeidsmarkt hervormd waar ze nu de vruchten van plukken?
Autoritair, met een zweempje corruptie en half afgemaakte klussen?quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:57 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Als de PvdA die vorm van Schroeder-links zou omarmen zijn ze top!
Toch makkelijk, zo'n etiket, dat verschoont van enige verdere inspanning tot nadenken.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:30 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Haha, Spanje. Spanje heeft gekregen wat het verdient. Het is alleen jammer dat wij ze daar niet laten verrekken, dat was pas een echte leerschool geweest voor die droeftoeters in die veredelde bananenrepubliek.
Stuk daadkrachtiger dan het halfwassen zootje dat er nu zitquote:Op vrijdag 6 juli 2012 13:43 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Autoritair, met een zweempje corruptie en half afgemaakte klussen?
Als ik het goed begrijp wil jij flinke belastingverhogingen voor de 'rijkeren' die jaar en dag NL draaiende houden?quote:Op vrijdag 6 juli 2012 13:59 schreef Wespensteek het volgende:
De VVD gaat maar door met ons land te veranderen in een land als de VS, weer afbraak van sociale zekerheid. Blijkbaar beseffen ze niet dat Nederland structureel een totaal afwijkende economie heeft dan de VS en dat wij altijd de gevolgen van een economische crisis elders zullen voelen en iet de grondstoffen en grote hebben om er op eigen kracht uit te groeien. De VVD breekt onze spaarpotten voor slechte tijden steeds maar af omdat ze premie's en belastingen niet willen betalen. Het gevolg is dat de volgende crisis nog harder gaat aankomen want we hebben weer geen geld opzij gezet om mensen die werkloos worden een redelijk koopkracht behoud te geven. De VVD is echt de partij van de happy few geworden en de hele middenmoot en MKB offeren ze op.
Oh, dat sowiesoquote:Op vrijdag 6 juli 2012 13:51 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Stuk daadkrachtiger dan het halfwassen zootje dat er nu zit.
Vergeet niet dat de prognose van het begrotingstekort voor Italië gisteren is bijgesteld van 1,7% naar 2,0% voor het huidige jaar, terwijl we in Nederland op zo'n 4,5% zitten. Bij ons zijn bezuinigingen dus ook veel harder nodig.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 14:05 schreef Vr8 het volgende:
Volgens VVD-bezuinigingsprog.;
NL bezuinigt 24 miljard.
Italië gaat 26 miljard bezuinigen.
Gerekend naar inw. aantal zou It., 82 miljard moeten bezuinigen. Heeft die Rutte met zijn vuist op tafel geslagen toen Monti laatst ontmoette?
wij zijn ook in mindere mate als Spanje een bananenrepubliekquote:Op vrijdag 6 juli 2012 12:56 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is helemaal waar.
Maar zijn wij Nederlanders dan ook "droeftoeters" in een "veredelde bananenrepubliek" (zoals Scorpie het noemde)? Zo erg is het volgens mij nou ook weer niet. En in Spanje dus evenmin.
Het MKB houdt Nederland draaiende, niet de miljonairs.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 14:12 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp wil jij flinke belastingverhogingen voor de 'rijkeren' die jaar en dag NL draaiende houden?
Ze spelen beiden een grote rol, eigenaars van Blokkers van stinkend rijk maar hebben toch heel veel banen geschapen.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 15:13 schreef remlof het volgende:
[..]
Het MKB houdt Nederland draaiende, niet de miljonairs.
Als je de CBS cijfers bekijkt waarbij de verhoudingen tussen bruto gezinsinkomen en netto gezinsinkomen wordt bekeken zie je dat de verschillen helemaal niet zo groot zijn in belasting en premie druk. Bekijk tabel 3 maar bij deze PDF:quote:Op vrijdag 6 juli 2012 14:12 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp wil jij flinke belastingverhogingen voor de 'rijkeren' die jaar en dag NL draaiende houden?
En dan verhoog je de belasting van de miljonairs? Denk je dat je daarmee de problemen oplost? Dat is dan nog steeds een druppel op de gloeiende plaat. belastingverhogingen van de groep in het midden zetten veel maar zoden aan de dijk. Helaas worden die middeninkomens al aan alle kanten uitgezogen en kunnen dat al bijna niet meer dragen.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 15:13 schreef remlof het volgende:
[..]
Het MKB houdt Nederland draaiende, niet de miljonairs.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |