abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Sport / Supervogel zondag 24 juni 2012 @ 16:43:41 #201
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_113318644
quote:
2s.gif Op zondag 24 juni 2012 16:22 schreef DrNick het volgende:

[..]

Waar vandaan?
Ohja, handig om te vermelden. Omgeving Zwolle.
  zondag 24 juni 2012 @ 16:49:35 #202
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_113318896
Trein is dan wel makkelijkste gok ik. 1x/u rechtstreekt, andere halfuur met een overstap Amersfoort. Reistijd is dan nog geen anderhalf uur.
Met de auto ben je in reistijd zeker niet sneller, helemaal niet als er een file staat.
  Redactie Sport / Supervogel zondag 24 juni 2012 @ 16:52:27 #203
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_113319044
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 16:49 schreef greavy het volgende:
Trein is dan wel makkelijkste gok ik. 1x/u rechtstreekt, andere halfuur met een overstap Amersfoort. Reistijd is dan nog geen anderhalf uur.
Met de auto ben je in reistijd zeker niet sneller, helemaal niet als er een file staat.
Inderdaad, het gaat om de file bij Nijkerk en A'dam enzo.
Maarja, als er weer eentje voor de trein springt of een sein-/wisselstoring ben je met de auto weer sneller :+.
  Redactie Sport zondag 24 juni 2012 @ 17:05:44 #204
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_113319640
Nouja, reken op een uur extra reistijd, dan kun je zelfs nog via Deventer-Arnhem-Utrecht op tijd zijn
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  zondag 24 juni 2012 @ 17:07:11 #205
256146 b2py
Beton!
pi_113319707
En Utrecht - Schiphol is nou ook niet de betrouwbaarste ;)
Ik zou de trein nemen, en auto als back-up
  zondag 24 juni 2012 @ 17:13:44 #206
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_113320008
quote:
12s.gif Op zondag 24 juni 2012 16:31 schreef Cherna het volgende:
De jankende motoren en uitstraling hebben wel iets.
Hee zo weet ik ook nog een filmpje :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_113320014
Ik zou gewoon een dikke 2 uur speling nemen.. 't is niet alsof je je op Plaza zal vervelen. Chill eten, winkelen, vliegtuigjes kijken.. :)
  zondag 24 juni 2012 @ 17:34:36 #208
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_113321024
OPNIEUW PROBLEMEN ROND RIJTUIGEN BENELUXTREIN

Opnieuw zijn er problemen met de gehuurde Oostenrijkse rijtuigen in de treinverbinding Amsterdam - Antwerpen - Brussel. Ondanks gemelde veiligheidsproblemen met de wielen, worden deze treinen gewoon weer de baan opgestuurd. Pas na herhaalde waarschuwingen werd een rijtuig met ernstig afgesleten vierkante wielen door een Belgische veiligheidsman tegen de zin van de NS uit de dienst gehaald. Ook is van rijtuigen de airco kapot, waardoor de temperatuur stijgt tot onaanvaardbare hoogte.

De treinen die zijn gehuurd van de Oostenrijkse spoorwegmaatschappij ÖBB, zijn bovendien slechts vijf rijtuigen lang, zodat ze vaak veel te druk zijn.

Reeds eerder uitte Voor Beter OV zijn bezorgdheid over deze treinen. NS-Internationaal stelde toen dat er geen problemen waren. Voor Beter OV zal de zaak opnieuw bij NS-Internationaal aan de orde stellen en meldt de zaak ook bij de Inspectie Leefomgeving en Transport.
  zondag 24 juni 2012 @ 17:44:27 #209
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_113321434
De chipkaart en conflicterende producten

Het plan voor één kaart voor al het openbaar vervoer is tot nu toe jammerlijk mislukt. Dat zal iedere OV-chipkaartreiziger die met meerdere vervoerders reist ongetwijfeld met ons eens zijn. Niet alleen biedt iedere vervoerder zijn eigen producten voor de OV-chipkaart aan, deze producten werken vaak net zo slecht samen als de vervoerders zelf. De reiziger die incheckt met een OV-chipkaart waar meedere producten opstaan, lijkt aan een soort loterij mee te doen: welk product zal het systeem uit de grabbelton kiezen om aan te spreken en levert dit geen financieel nadeel op?

Vervoerder Syntus licht een tipje van de sluier op door vooor een groot aantal OV-chipkaartproducten bekend te maken in welke volgorde zij door het systeem worden aangesproken. Op basis hiervan kan de reiziger zelf uitrekenen welke producten er niet beter op één kaart kunnen staan.

Meerdere kortingsproducten/abonnementen op uw OV-chipkaart
Op de treinen van Syntus zijn een aantal landelijke en regionale OV-chipkaartproducten actief die de NS niet kent zoals Dalkorting Oost en Altijd Korting. Het is dan ook heel goed mogelijk dat u meerdere producten op uw OV-chipkaart heeft staan. Bij aanvang van uw reis wordt allereerst gekeken naar de geldigheid van het product. Reist u bijvoorbeeld in de spits dan zal nooit het Voordeelurenabonnement aangesproken worden. Zijn er meerdere producten geschikt om mee te reizen dan kiest het OV-chipkaartsysteem het product dat het hoogste op de prioriteitenlijst staat. Deze ziet er als volgt uit:

1. OV-jaarkaart
2. N-sterabonnement en Viziris
3. Kids Vrij, Altijd Vrij
4. Keuzedagen 60+, Studenten Weekend-vrij/Week-vrij
5. Dal Vrij
6. Altijd Voordeel
7. Altijd Korting (tot 1 december 2012 geldig op Syntus trein)
8. Studenten Weekend-korting
9. Weekend vrijdag
10. Studenten Week korting
11. Voordeelurenabonnement
12. Dal Voordeel
13. Dalkorting Oost

Voorbeeld
Reist u met de trein van Syntus in de dalperiode en u heeft zowel Altijd Korting (20% korting) als een Voordeelurenabonnement (40%) op uw OV-chipkaart dan wordt er gekozen voor Altijd Korting omdat deze hoger in prioriteit is. (Altijd Korting geeft korting in zowel spits als dal op zowel bus als trein dus
staat daarom hoger in de lijst als het Voordeelurenabonnement (dal en alleen trein)

Overstappen

Overstappen van een regionale trein op een NS-trein
Bij overstappen van een regionale trein op een NS-trein en omgekeerd moet u, hoewel u doorreist met hetzelfde product, wel eerst uitchecken en vervolgens weer inchecken bij de nieuwe vervoerder.

Overstappen van een bus op een regionale trein
Als u binnen 35 minuten overstapt van de bus op de regionale trein (Arriva, Syntus of Veolia), checkt u niet vanzelfsprekend in met een trein'-product.
Het volgende gebeurt namelijk (voorbeeld met een Voordeelurenabonnement op uw
OV-chipkaart):

In de bus start u met 'reizen op saldo' omdat een Voordeelurenabonnement niet geldig is in de bus. Wanneer u dan binnen 35 minuten overstapt en incheckt voor de vervolgreis per trein van bijvoorbeeld Syntus dan reist u automatisch verder 'op saldo'. U betaalt dan niet opnieuw het basistarief van ¤ 0,83. U verwacht echter verder te reizen met uw Voordeelurenabonnement. Dit gebeurt niet omdat
het OV-chipkaartsysteem deze overstap ziet als één en dezelfde reis en de eerst aangesproken 'betaalwijze' handhaaft. U ontvangt dus niet de korting waar u met het Voordeelurenabonnement recht op heeft.

Dit is het geval voor de producten Voordeelurenabonnement, Altijd Voordeel, Weekend Vrij, Dal Voordeel en Dal Vrij. Dit is een tijdelijke situatie voor de komende maanden. Voor nadere informatie en voor een aanvraag van restitutie van het teveel betaalde, kunt contact opnemen met klantenservice van Syntus.

* Duurt de overstap tussen een bus en een regionale trein langer dan 35
minuten dan wordt bij het inchecken voor uw reis per trein wel het
landelijke 'trein'-product aangesproken.
* Bij de terugreis met een overstap van een regionale trein op een bus speelt
dit niet. Bij overstap op de bus wordt 'reizen op saldo' of een specifiek
busproduct geselecteerd omdat de landelijke 'trein'-producten op de bus
niet geldig zijn.
* Bovenstaande geldt niet voor de NS-producten Altijd Vrij en Kids Vrij
(afgekocht reisrecht).

Niet compleet
Bovenstaande opsomming is niet compleet, het is vooral bedoeld om de relatie van Syntus-producten met landelijke producten te verduidelijken. Hiernaast bestaan nog meer regionale producten. Zo is het bekend dat Dalkorting Brabant conflicteert met Dalkorting Oost en in Amsterdam de saldo-informatie op de in- en uitcheckapparatuur blokkeert. Het compleet landelijk overzicht bestaat helaas niet. Wel heeft Syntus hierbij meer duidelijkheid verschaft dan dat wij tot nu toe hadden.

Wat kan de reiziger hier aan doen?
Het antwoord is treurig: niet veel. Wie gebruik maakt van abonnementsoorten die niet specifiek voor de chipkaart zijn gemaakt, zoals het voordeelurenabonnement oude stijl van NS, kan bij het treinreizen gelukkig nog een papieren kaartje kopen. Wie met verschillende OV-chipkaartproducten reist, zal flink wat huiswerk moeten doen: controleer goed of het juiste bedrag bij een reis wordt
afgeschreven en niet het verkeerde product is aangesproken! Gaat het toch fout, neem dan contact op met de Klantenservice van de betreffende vervoerder.

Voor sommige reizigers kan het handiger zijn verschillende chipkaarten aan te schaffen om de diverse producten conflictloos te kunnen gebruiken. In dit geval leidt de "één kaart voor al het OV" niet alleen tot een portemonnee vol pasjes maar ook tot meerder malen aanschafkosten van de chipkaart. Want de rekening van de slechte invoering van de OV-chipkaart is er één waar de reiziger volop aan mag meebetalen.
  zondag 24 juni 2012 @ 17:49:12 #210
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_113321658
Ik snap er geen bliksem meer van.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 24 juni 2012 @ 17:52:13 #211
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_113321794
In het kort: Wij weten dat het mis is, maar zoeken jullie het als reiziger maar uit. Voorlopig is dit ons probleem niet.
pi_113326756
Haha, mensen die reizen met een OV-Chipkaart of dat serieus overwegen :')
  zondag 24 juni 2012 @ 19:51:44 #214
315433 ZwartmetSuiker
Kennis = macht
pi_113326810
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 19:51 schreef MaxMark het volgende:

[..]

Kijk eens wie daar is.
Exact!
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  Redactie Frontpage / Sport zondag 24 juni 2012 @ 19:52:37 #215
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_113326858
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 19:50 schreef Socios het volgende:
Haha, mensen die reizen met een OV-Chipkaart of dat serieus overwegen :')
Socios *O*
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_113326894
Socios _O_ _O_ *G* *G*
  zondag 24 juni 2012 @ 19:57:15 #217
256146 b2py
Beton!
pi_113327140
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 19:50 schreef Socios het volgende:
Haha, mensen die reizen met een OV-Chipkaart of dat serieus overwegen :')
Mensen met kladblokjes :')
pi_113327345
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 19:57 schreef b2py het volgende:

[..]

Mensen met kladblokjes :')
Niks mis mee.
  zondag 24 juni 2012 @ 20:05:26 #219
256146 b2py
Beton!
pi_113327534
Er is ook niks mis met de OVC..
  zondag 24 juni 2012 @ 20:05:47 #220
222292 MacorgaZ
Computer says no.
pi_113327552
trein gespot, spoor 2!! 3 minuten vertraging
Op zondag 2 augustus 2015 22:19 schreef Qwea het volgende:
Mijn kut smaakt minder zuur dan dit bier.
  zondag 24 juni 2012 @ 20:09:32 #221
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_113327776
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 19:51 schreef MaxMark het volgende:

Kijk eens wie daar is.
Oh god...

En hij heeft vriendjes meegenomen... :')
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zondag 24 juni 2012 @ 20:10:49 #222
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_113327852
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 17:49 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik snap er geen bliksem meer van.
Misschien dat Uriah Heep er wel chocolade van kan bakken, maar dan is hij ook één van de zeer weinigen.
  PR/Manusje van alles zondag 24 juni 2012 @ 20:59:08 #223
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_113330673
Valt me tegen dat er geen foto van de goederentrein met defensie spul gepost is... Aantal cv90 ... Staat nu op utrecht centraal
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
  Redactie Frontpage / Sport zondag 24 juni 2012 @ 21:04:59 #224
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_113331046
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 20:59 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Valt me tegen dat er geen foto van de goederentrein met defensie spul gepost is... Aantal cv90 ... Staat nu op utrecht centraal
die foto's zullen er ongetwijfeld wel zijn, maar dat zijn toevalstreffers. Een dergelijke trein vind je namelijk nooit in de aankondigingen terug
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_113331265
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 17:49 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik snap er geen bliksem meer van.
Ik vind het juist een best verhelderende uitleg. Ondanks dat het wel aangeeft wat een kutsysteem de OV-chipkaart is.

Aan de andere kant: in Duitsland is het ondanks papieren kaartjes vaak ook niet beter.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')