abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_113165188


Welkom in het Eurocrisis topic!
Waar schulden met schulden worden afgelost.
Waar de banken de vestzak zijn en de EU burger de broekzak is.

10-yr yields

Griekenland (l) en Ierland 9-yr (r)


Portugal (l) en ter vergelijking Duitsland (r)


Italie (l) en Spanje (r)


ECB Securities Market Program (opkopen PIIGS bonds)




In de media:


Vorige delen:
Topicreeks AEX Eurocrisis

Game on!
  woensdag 20 juni 2012 @ 22:48:48 #2
27026 xstatic1975
No pain no gain
pi_113166088
Nigel Farage for president! De man dramatiseert het, maar heeft daarom nog niet minder gelijk.

pi_113167901
quote:
0s.gif Op woensdag 20 juni 2012 22:48 schreef xstatic1975 het volgende:
Nigel Farage for president! De man dramatiseert het, maar heeft daarom nog niet minder gelijk.

_O_
pi_113167910
quote:
0s.gif Op woensdag 20 juni 2012 03:58 schreef dvr het volgende:
Sorry Arkai, maar je praat zoveel poep dat ik er geeneens tijd meer in ga steken.
:')

Jij blijft maar vasthouden aan de gedachte dat de ECB failliet kan gaan terwijl dat aantoonbaar onjuist is!! Als dat poep praten is in jouw ogen dan weten we meteen hoe goed jij geinformeerd bent. Het is waar dat de ECB samengesteld is uit een serie van centrale banken maar als puntje bij paaltje komt dan kan geen enkele raad of commissie tegenhouden dat de balans implodeert en gereset moet worden in een worst case scenario. De continuiteit van de ECB is dan ook een randvoorwaarde en geen beinvloedbaar criterium zoals jij het graag wil laten overkomen. Geen enkele aandeelhouder heeft daar vat op.
One man's trash, another man's treasure.
  donderdag 21 juni 2012 @ 00:00:20 #5
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113170657
quote:
0s.gif Op woensdag 20 juni 2012 23:13 schreef Arkai het volgende:

[..]

:')

Jij blijft maar vasthouden aan de gedachte dat de ECB failliet kan gaan terwijl dat aantoonbaar onjuist is!! Als dat poep praten is in jouw ogen dan weten we meteen hoe goed jij geinformeerd bent. Het is waar dat de ECB samengesteld is uit een serie van centrale banken maar als puntje bij paaltje komt dan kan geen enkele raad of commissie tegenhouden dat de balans implodeert en gereset moet worden in een worst case scenario. De continuiteit van de ECB is dan ook een randvoorwaarde en geen beinvloedbaar criterium zoals jij het graag wil laten overkomen. Geen enkele aandeelhouder heeft daar vat op.
Ne de ECB kan niet failliet omdat ze de verliezen jaarlijks doorboekt naar de landesbanken zoals de NB
En de NB vult het aan uit de staatsschuld, en de Staat haalt het bij de reiskosten van de inwoners ofzo
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 21 juni 2012 @ 00:30:35 #6
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113172244
It s the taxpayers money thats bailing out the miljonairs



-------------
Eurozone implodeert

quote:
do 21 jun 2012, 10:17
Economie eurozone krimpt verder
LONDEN (AFN) - De economie van de eurozone is in juni verder gekrompen. Dat bleek donderdag uit een eerste schatting van onderzoeksbureau Markit.

De inkoopmanagersindex waarmee Markit de economische activiteit meet, bleef deze maand staan op 46. Dat is de laagste stand sinds juni 2009. Een score lager dan 50 geeft aan dat de economie krimpt.

De krimp doet zich voor in zowel de industrie als de dienstensector van de eurolanden. Daarnaast heeft de verzwakking zich inmiddels uitgebreid van de periferie van de eurozone naar Duitsland. Volgens hoofdeconoom Chris Williamson van Markit geven de cijfers aan dat de krimp steeds ,,dieper en breder gedragen'' wordt.


[ Bericht 45% gewijzigd door michaelmoore op 21-06-2012 10:26:12 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113187866
Onlangs heb ik eens een boek over de crisis gelezen en naar aanleiding daarvan vroeg ik mij af:

Hoe houdbaar zijn de staatsschulden in Europa nou eigenlijk?

Maar hoe meet je dat hè. Mij leek het nuttig om eens te kijken wat er in een gegeven jaar zou zijn gebeurd, als een land het hele begrotingstekort in één keer had wegbezuinigd. Dat komt dus neer op een zodanig primair begrotingsoverschot dat daarmee precies de rente over de staatsschuld kan worden betaald. De vraag is dan: slinkt dan door economische groei en inflatie de staatsschuld, of zorgt zo'n bezuiniging voor een dusdanige economische krimp dat de staatsschuld (in % van het bbp) alleen maar groeit en een land in een vicieuze cirkel terecht komt?

De vraag is dan natuurlijk nog wel, hoeveel invloed overheidsbestedingen hebben. Daarover lopen de meningen héél ver uiteen. Ik zie dat Obama hoopt dat 1 dollar overheidsuitgaven voor 1,5 dollar economische groei zorgt, maar tegelijk zijn er mensen die zeggen dat die factor niet 1,5 maar slechts 0,6 à 1,1 is, of zelfs negatief. Het CPB komt bij de doorrekening van het Kunduz-akkoord uit op een factor van ongeveer 0,33. Heel vaag allemaal. Laat ik dus uitgaan van een factor van 0,5.

Met wat gegevens uit Eurostat kom ik dan op het volgende uit:

Een waarde onder nul is prima, dat betekent dat begrotingsevenwicht ertoe zou leiden dat de staatsschuld vanzelf afneemt. Een waarde boven nul is slecht, want dat betekent dat je een begrotingsoverschot nodig hebt om de staatsschuld überhaupt in bedwang te kunnen houden. En als die situatie langer aanhoudt dan heb je dus een probleem, want dan kun je niet meer uit de schulden groeien.

Het beeld voor Griekenland en Portugal en in mindere mate Ierland en Spanje lijkt me duidelijk. Italië doet het daarentegen, ondanks hun hoge staatsschuld, helemaal zo gek nog niet, al is er geen ruimte naar boven meer.

Maar dat laatste geldt opvallend genoeg ook voor Nederland. Wij zitten ook min of meer op de kritische grens.
pi_113190355
quote:
0s.gif Op woensdag 20 juni 2012 23:13 schreef Arkai het volgende:

[..]

Jij blijft maar vasthouden aan de gedachte dat de ECB failliet kan gaan terwijl dat aantoonbaar onjuist is!! Als dat poep praten is in jouw ogen dan weten we meteen hoe goed jij geinformeerd bent.
Voor de duidelijkheid, die poep betrof niet alleen de tweede paragraaf van je bericht maar ook de overige vier.

Mijn opmerking was niet zozeer dat de ECB failliet zou gaan -die kans is voorlopig heel gering- alswel dat de nationale banken van de EU-lidstaten met kapitaal zouden moeten bijspringen, iets wat zeker niet uitgesloten is. Dat zou geen 'horrorscenario' zijn zoals jij het daarop noemde (zo'n 20 tot 100 miljard, uitgesmeerd over 27 lidstaten, is niet zo'n probleem), maar het zou wel lastig zijn en slecht voor het imago; centrale banken horen geen bailouts nodig te hebben.

Wat betreft zo'n faillissement, de ECB kan zoals iedere bank technisch failliet gaan; daarvoor hoeft de waarde van zijn assets alleen maar onder die van zijn liabilities gewaardeerd te worden. Die waardering heeft de ECB in principe zelf in de hand, maar hij moet wel geloofwaardig blijven anders kan hij niet opereren. Er kunnen market events optreden die de ECB acuut tot herwaardering dwingen, bijvoorbeeld een drastische dollarkoerswijziging terwijl de ECB een mismatch heeft in zijn dollar-assets en dollar-liabilities.

Jij kwam met een magische formule "de ECB kan niet failliet gaan omdat zij de macht heeft van het wijzigen van de balans" en daarna met de suggestie dat de ECB het ontbrekende geld gewoon even kan bijdrukken, maar dat is allebei onzin. Het eerste kost ze hun geloofwaardigheid -je kunt niet zeggen: goh die Griekse obligaties die we met een dikke haircut gekocht hebben gaan we nu eens op 100% waarderen- en geld drukken kan alleen als ze er evenwaardige assets mee kopen of het in ruil voor evenwaardige assets uitlenen. Het effect daarvan op hun balans is dus 0. Het enige wat ze binnen de normale bedrijfsuitoefening kunnen doen, is de toekomstige inkomsten uit seignorage (gelduitgifte) hoger waarderen. Maar meer dan een paar miljard zullen ze daarmee niet tevoorschijn kunnen toveren. Als er een groter gat wordt geslagen zullen de aandeelhouders moeten bijpassen, zoals ik in mijn eerste bericht al uitlegde.

De reden waarom een centrale bank normaliter niet failliet kan gaan, afgezien van die van Zimbabwe dan, is omdat er een bijbehorende staat is die het benodigde geld gewoon bij zijn belastingbetalers kan ophalen. In het geval van de ECB ligt dat in deze crisistijden wat lastiger. Want wat bijvoorbeeld als Duitsland uittreedt? Dan klappen de waarderingen van de assets van de ECB in elkaar, maar zal Duitsland nog bereid (of zelfs maar verplicht) zijn bij te springen met kapitaal terwijl ze a) geen lid meer zijn en b) de balans op het moment van uittreden nog keurig in orde was? Voordat dat duidelijk is ben je maanden of jaren verder. De ECB doet dagelijks voor tientallen tot honderden miljarden zaken met andere centrale banken, met grote banken, indirect met overheden, die zich dat soort vragen stellen. Als de eurozone niet uit elkaar barst, en de ECB "dus" uiteindelijk wel door zal moeten gaan met geld drukken en overgewaardeerde staatsschuld opkopen, dan verwacht ik dat de ECB om die reden van de lidstaten een nieuwe injectie in de vorm van goudreserves zal vragen, die niet alleen de assetzijde versterken maar ook het valutarisico beperken.

Enfin, dit is mijn antwoord op slechts één van je misvattingen uit één van je 5 paragrafen. Gelieve dus nogmaals me te excuseren dat ik op alle andere niet meer in ga.
pi_113191864
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 14:13 schreef Igen het volgende:

Hoe houdbaar zijn de staatsschulden in Europa nou eigenlijk?

Maar hoe meet je dat hè. Mij leek het nuttig om eens te kijken wat er in een gegeven jaar zou zijn gebeurd, als een land het hele begrotingstekort in één keer had wegbezuinigd.
Dat lijkt me niet helemaal representatief maar het is op zich een leuke oefening. Zerohedge doet dat ook af en toe, die kijken hoeveel de staatsschuld het afgelopen kwartaal toegenomen is en hoe het BNP zich ontwikkeld heeft. De laatste keer kwam dat er op uit, dat voor iedere $1 aan groei, $2.5 aan deficit spending nodig was. Waarmee verhoogde overheidsuitgaven dus geen beste manier zijn om de economie te stimuleren.

En dat sluit dan weer mooi aan op een artikel dat vandaag in de Volkskrant stond, of iig op hun blog, en dat ik iedere lezer van harte aanraad: 'Reden van onze kwakkeleconomie is simpel: we zijn te druk met onzin'

quote:
De vraag is dan: slinkt dan door economische groei en inflatie de staatsschuld, of zorgt zo'n bezuiniging voor een dusdanige economische krimp dat de staatsschuld (in % van het bbp) alleen maar groeit en een land in een vicieuze cirkel terecht komt?
Het is maar net hoe er bezuinigd wordt, maar als je bijvoorbeeld 20.000 ambtenaren ontslaat krijg je eerst even een dip in het BNP. Na een tijdje vinden die ambtenaren werk in de private sector en gaan ze weer aan de welvaart en dus aan het BNP bijdragen.

Verder kun je je natuurlijk afvragen of de definitie van BNP, waarin overheidsuitgaven onverkort tot de productie gerekend worden, wel zo reëel en bruikbaar is. Want die uitgaven komen gewoon uit de zak van de werkende burger, die dat geld anders had kunnen uitgeven aan nuttige producten en diensten uit de efficiënte vrije markt, die door zijn winststreven uiteindelijk tot méér welvaart en werkgelegenheid leidt.
pi_113192324
Maar dat probleem speelt natuurlijk niet alleen in Europa, want overal wordt economische groei gezien over alle sectoren. In China pompte de overheid ook 4000 miljard RMB in de economie om de groei gaande te houden, alleen verdween een groot deel daarvan wel in de al overhitte real estate markt. Ik weet niet of je dan wel kunt spreken over dezelfde economische groei. Op dat moment zullen een paar mensen er wel goed aan verdiend hebben.
Baat 't niet, schaadt 't niet. Dus slikken, kreng.
pi_113192626
Opvallend:

quote:
ECB versoepelt eisen voor onderpand'
FRANKFURT - De Europese Centrale Bank (ECB) versoepelt de voorwaarden voor het onderpand dat banken moeten leveren voor leningen.

Dat meldde het Duitse tijdschrift Die Welt donderdag op basis van bronnen binnen de centrale bank.
De versoepeling zou het aanzienlijk eenvoudiger maken voor banken om goedkope ECB-kredieten te verkrijgen. Zo zouden banken meer beleggingen die zijn gerelateerd aan hypotheken kunnen inbrengen als onderpand voor leningen. Dat zou vooral de geplaagde regionale Spaanse banken zeer goed uitkomen.

De centrale bank zou verder overwegen de regels ten aanzien van de minimale ratings die staatsobligaties moeten hebben om als onderpand te kunnen dienen, te schrappen. In plaats daarvan zou de ECB eigen inschattingen voor de waarde van de obligaties willen gebruiken.
bron: http://www.nu.nl/economie(...)eisen-onderpand.html

Begint steeds meer op QE te lijken, imho.
Loskoppelen aan ratings vind ik ook een opvallende.

Keerzijde: als de leningen die de ECB tegen collateral verstrekt preferent zijn, wordt de positie van de bestaande schuldeisers/financiers van banken nog verder uitgehold, dus het lijkt me maar de vraag hoe dat uitpakt.....
pi_113193145
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 15:50 schreef dvr het volgende:

[..]

Dat lijkt me niet helemaal representatief maar het is op zich een leuke oefening.
Ik vraag me nog af hoe dat zit met die representativiteit. Aan de ene kant wordt er wel gezegd dat je niet te veel ineens moet bezuinigen omdat je dan in een recessie komt. Aan de andere kant is Estland een schoolvoorbeeld van solide financieel beleid door de overheid. Maar daar hebben ze juist wel ook in crisistijd aan een klein begrotingstekort vastgehouden, met als gevolg een diepe maar tegelijkertijd ook korte crisis.

Sowieso is het natuurlijk maar vrij willekeurig: 5% minder groei gedurende één jaar heet een recessie, maar verdeel je dat in 1% minder groei over vijf jaar dan zou er niks aan de hand zijn? Een rare gedachte om beleid op te baseren.
quote:
Zerohedge doet dat ook af en toe, die kijken hoeveel de staatsschuld het afgelopen kwartaal toegenomen is en hoe het BNP zich ontwikkeld heeft. De laatste keer kwam dat er op uit, dat voor iedere $1 aan groei, $2.5 aan deficit spending nodig was. Waarmee verhoogde overheidsuitgaven dus geen beste manier zijn om de economie te stimuleren.
Aha, een factor van 0,4 dus. Komt aardig overeen met wat ik gebruikte.

quote:
En dat sluit dan weer mooi aan op een artikel dat vandaag in de Volkskrant stond, of iig op hun blog, en dat ik iedere lezer van harte aanraad: 'Reden van onze kwakkeleconomie is simpel: we zijn te druk met onzin'
Leuk stuk. :)

Al is het opzich wel oud nieuws, ik vond laatst een artikel in Trouw van twee jaar geleden van ongeveer dezelfde strekking. Maar goed, mooi dat er weer iemand aandacht hierop vestigt.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-06-2012 16:19:56 ]
pi_113193709
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 16:18 schreef Igen het volgende:

Ik vraag me nog af hoe dat zit met die representativiteit. Aan de ene kant wordt er wel gezegd dat je niet te veel ineens moet bezuinigen omdat je dan in een recessie komt. Aan de andere kant is Estland een schoolvoorbeeld van solide financieel beleid door de overheid. Maar daar hebben ze juist wel ook in crisistijd aan een klein begrotingstekort vastgehouden, met als gevolg een diepe maar tegelijkertijd ook korte crisis.
Ja, maar dat was nog niet eens waar ik aan dacht. De houdbaarheid van een overheidsschuld ziet er heel anders uit wanneer je factoren meeneemt als stijgende rente (herfinancieringskosten), een failliet bankensysteem (bail-outs á 10% van je BNP), vergrijzing, ongedekte verplichtingen (AOW e.d.), etc.

Het knapste van Estland vind ik trouwens dat ze hun toenmalige munt niet eens hebben laten depreciëren om de export een kontje te geven. Misschien was dat geeneens een optie vanwege dollar- of euro-schulden. Hoe dan ook hebben ze door rigoreus te snijden in de overheid zelf hun economie verrassend snel weer op het goede spoor gezet. Of is de verkoop van Skype zo enorm winstgevend geweest voor de belastingontvanger?

nb: Dat is natuurlijk ook nog een belangrijke nuance: bezuinigt een overheid op zichzelf (het apparaat), of op zijn uitgaven?
pi_113197166
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 16:31 schreef dvr het volgende:

[..]

Ja, maar dat was nog niet eens waar ik aan dacht. De houdbaarheid van een overheidsschuld ziet er heel anders uit wanneer je factoren meeneemt als stijgende rente (herfinancieringskosten), een failliet bankensysteem (bail-outs á 10% van je BNP), vergrijzing, ongedekte verplichtingen (AOW e.d.), etc.
Ah okee, op die manier, dat had ik inderdaad buiten beschouwing gelaten.

Maar toch, ook zonder lijken in de kast en zonder stijgende rente doet Nederland het niet echt goed.

Je kan de vraag die ik stelde ook omvormen tot de volgende wiskundig equivalente vraag: tot welk begrotingssaldo kun je bezuinigen voordat de economie zodanig wordt geremd dat het reeds bestaande deel van de staatsschuld als % van het bbp toeneemt? Als dat saldo structureel op een begrotingstekort neerkomt, dan kan je de staatsschuld niet meer met bezuinigen alleen onder controle houden. Immers, dan loopt de staatsschuld óf op omdat je een begrotingstekort hebt, óf omdat de bezuinigingen om dat tekort weg te werken de groei te veel aantast.

Nederland komt dan in mijn berekening voor 2011 op een overschot van ~ 1% uit. Niet echt riant en het zou me niet verbazen als het gedurende dit jaar nog verder verslechtert. De staatsschuld loopt immers nog steeds op. Dat betekent dus dat ook wij in een situatie komen dat we het niet redden met bezuinigingen alleen en we daarnaast ook meer economische groei nodig hebben.
pi_113200643
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 16:31 schreef dvr het volgende:

nb: Dat is natuurlijk ook nog een belangrijke nuance: bezuinigt een overheid op zichzelf (het apparaat), of op zijn uitgaven?
Wat zou het verschil zijn tussen de volgende 3 mogelijkheden?

-miljoen op infastructuur
-miljoen op het ambtenaren
-miljoen op uitkeringen

Het is en blijft een miljoen euro die uit economie word gehaald.
pi_113219522
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 19:11 schreef Kandijfijn het volgende:

Wat zou het verschil zijn tussen de volgende 3 mogelijkheden?
Als je niet langer gebruik maakt van de diensten van de ambtenaren, gaan ze in de private sector werken. Niet alleen gaan ze daar winstgevende, productieve arbeid verrichten waar daadwerkelijk vraag naar is, maar ze worden zelf ook nog eens netto belastingbetaler in plaats van belastingontvanger en bovendien is het geen eenmalige bezuiniging maar eentje waarvan je de vruchten jaar na jaar blijft plukken. Een bezuinigingsoperatie in het overheidsapparaat zelf is door die drie factoren veel effectiever dan een korting op overheidsbestedingen (infrastructuur) of op overdrachtsuitgaven (uitkeringen).

Helaas denken politiek en bestuur daar anders over. Die denken uberhaupt anders over bezuinigen; in bestuurskringen betekent bezuinigen dat je je uitgaven wat minder dan gepland laat groeien (maar dus nog wel laat groeien), en als je toch een echte bezuinigingsopdracht krijgt, realiseer je die gewoon door een paar taken en het bijbehorende personeel in een Zelfstandig Bestuursorgaan onder te brengen, dat weliswaar nog steeds op jouw begroting staat maar dan wel onder een ander kopje dan je eigen dienst. Of erger: je regelt dat die ZBO zelf belasting mag heffen.
pi_113220145
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 17:51 schreef Igen het volgende:

Maar toch, ook zonder lijken in de kast en zonder stijgende rente doet Nederland het niet echt goed.

Je kan de vraag die ik stelde ook omvormen tot de volgende wiskundig equivalente vraag: tot welk begrotingssaldo kun je bezuinigen voordat de economie zodanig wordt geremd dat het reeds bestaande deel van de staatsschuld als % van het bbp toeneemt? Als dat saldo structureel op een begrotingstekort neerkomt, dan kan je de staatsschuld niet meer met bezuinigen alleen onder controle houden. Immers, dan loopt de staatsschuld óf op omdat je een begrotingstekort hebt, óf omdat de bezuinigingen om dat tekort weg te werken de groei te veel aantast.
Nee, je zit volledig binnen die veel te beperkte definitie van BBP te rekenen. Het bruto binnenlands product is niets meer dan een optelsom van consumptie, private investeringen, overheidsuitgaven en het exportsaldo.

Er bestaat veel kritiek op het overheersende gebruik van BBP in politieke besluitvorming. Dat is dan meestal omdat het niets zegt over duurzaamheid of welzijn of werkgelegenheid en andere ecologisch of sociaal relevante factoren waar een deugdelijke overheid ook naar zou moeten streven. Maar ook vanuit economisch perspectief wordt er veel te veel waarde aan dat stomme bbp gehecht:

- Het zegt niets over de private krediethoeveelheid -überhaupt telt de financiële sector nauwelijks mee- of over overheidsschuld en -tekorten, terwijl het daar enorm door vertekend kan worden. Als het aan mij lag zou het overheidstekort ieder jaar keihard van het bbp AFgetrokken moeten worden; immers daarmee is 'productie' gecreëerd die nog betaald moet worden.
- Het maakt geen onderscheid tussen daadwerkelijke (private sector) productie en verspilling (significant deel van overheidsuitgaven)
- Het maakt geen onderscheid tussen bestendige en incidentele baten (bv exploitatie van uitputtelijke natuurbronnen)
- Het zegt niets over bubbelvorming, of überhaupt over samenstelling en vorming (of verlies) van kapitaal
- Het zegt niets over inkomensverdeling of ontwikkelingen in de werkgelegenheid of arbeidsproductiviteit, en waardeert geen vrijwilligerswerk dat toch productief kan zijn
- Het zegt niets over de vaak aanzienlijke informele en zwarte circuits
- Het zegt niets over de bestendigheid van het hele economische stelsel
- etc.

Kortom bbp zou nooit als zo'n alleenzaligmakende indicator gebruikt mogen worden, en economen en politici zouden niet moeten geloven dat ze de economische consequenties van politieke ingrepen (zeker op middel- en lange termijn) wel even uit zo'n veel te simpel model kunnen afleiden.
  vrijdag 22 juni 2012 @ 08:05:09 #18
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113222776
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juni 2012 14:13 schreef Igen het volgende:
Onlangs heb ik eens een boek over de crisis gelezen en naar aanleiding daarvan vroeg ik mij af:

Hoe houdbaar zijn de staatsschulden in Europa nou eigenlijk?

Maar hoe meet je dat hè. Mij leek het nuttig om eens te kijken wat er in een gegeven jaar zou zijn gebeurd, als een land het hele begrotingstekort in één keer had wegbezuinigd. Dat komt dus neer op een zodanig primair begrotingsoverschot dat daarmee precies de rente over de staatsschuld kan worden betaald. De vraag is dan: slinkt dan door economische groei en inflatie de staatsschuld, of zorgt zo'n bezuiniging voor een dusdanige economische krimp dat de staatsschuld (in % van het bbp) alleen maar groeit en een land in een vicieuze cirkel terecht komt?

De vraag is dan natuurlijk nog wel, hoeveel invloed overheidsbestedingen hebben. Daarover lopen de meningen héél ver uiteen. Ik zie dat Obama hoopt dat 1 dollar overheidsuitgaven voor 1,5 dollar economische groei zorgt, maar tegelijk zijn er mensen die zeggen dat die factor niet 1,5 maar slechts 0,6 à 1,1 is, of zelfs negatief. Het CPB komt bij de doorrekening van het Kunduz-akkoord uit op een factor van ongeveer 0,33. Heel vaag allemaal. Laat ik dus uitgaan van een factor van 0,5.

Met wat gegevens uit Eurostat kom ik dan op het volgende uit:
[ afbeelding ]
Een waarde onder nul is prima, dat betekent dat begrotingsevenwicht ertoe zou leiden dat de staatsschuld vanzelf afneemt. Een waarde boven nul is slecht, want dat betekent dat je een begrotingsoverschot nodig hebt om de staatsschuld überhaupt in bedwang te kunnen houden. En als die situatie langer aanhoudt dan heb je dus een probleem, want dan kun je niet meer uit de schulden groeien.

Het beeld voor Griekenland en Portugal en in mindere mate Ierland en Spanje lijkt me duidelijk. Italië doet het daarentegen, ondanks hun hoge staatsschuld, helemaal zo gek nog niet, al is er geen ruimte naar boven meer.

Maar dat laatste geldt opvallend genoeg ook voor Nederland. Wij zitten ook min of meer op de kritische grens.
Stel de economie voor als 100 staven die je in kunt drukken of uit kunt trekken: factoren zoals bevolking, staatsschuld, rente, huizenmarkt, politieke stabiliteit, geopolitieke stabiliteit, beschikbare energie etc.

Alle staven hebben andere dikte en sommige groeien zoals bevolking, andere krimpen.

Als je op 1 staaf drukt, bewegen er 5 andere met onbekende uitslag omlaag of omhoog. Meestal drukken we op meer dan 1, zodat het aantal staven en hun uitslag omhoog of omlaag onbekend is.

Dat maakt dat dit veld van staven altijd in evenwicht is, maar ook altijd in een andere samenstelling heeft, zodat iedere drukactie weer andere effecten geeft.

We weten achteraf wat de uitkomst is en hoe we daar gekomen zijn. Je kunt echter onmogelijk voorspellen waar het heen gaat.

Als 1 land in de Wereld werkt de Estlandmethode wellicht. Maar wat als alle landen in Europa dat te gelijk dat doen? Naar wie ga je exporteren?
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113222961
quote:
Financiele risico's Nederland veel groter

De echte cijfers volgens Derk Jan Eppink.

Gelezen: NRC Handelsblad, 19 juni 2011, pagina 14

Onder de prachtige kop ‘De Europese Ponzi-Unie (zie Ponzi scheme, ook wel pyramidefraude genoemd) schrijft Derk Jan Eppink in zijn column in NRC over het dichten van de Europese gaten in de financiële huishouding.

In plaats van Ponzifraude kun je ook de veel betere Nederlandse uitdrukking gebruiken: ‘het ene gat met het andere dichten’. Maar goed, de samenvatting van Eppink onder de noemer dat steeds minder landen de ellende van steeds meer landen moeten oplossen. Tot de boel klapt. Voor Nederland

* Tot nu toe 3,2 miljard euro aan Griekenland betaald. Volgens Jan Kees de jager komt dit geld terug, wat zeer onwaarchijnlijk is;

* Europese Financiële Stabiliteitsfaciliteit (EFSF) van maximaal 440 miljard euro, met 45 miljard euro voor Nederland. Tot nu toe betaald aan Griekenland, Ierland, Portugal en spanje (banken);

* Europees Stabiliteitsmechanisme (ESM) van maximaal 500 miljard euro, met 40 miljard voor Nederland;

* De Nederlandsche Bank heeft voor 140 miljard euro aan vorderingen bij de Europese Centrale Bank (ECB) voor ondersteuning van betalingsverkeer mte de Euro. Bij instorting van de euro is dit een probleem.

Natuurlijk was dit geen nieuws voor degenen die de doorwrochte artikelen lezen van Rudo de Ruijter op CourtFool.
http://www.leugens.nl/201(...)derland-veel-groter/
pi_113224916
Monti: falen EU-top kan leiden tot dodelijke spiraal


http://www.rtl.nl/compone(...)-dowjones1147008.xml

'Schuldencrisis zit in kritieke fase'

http://www.nu.nl/economie(...)n-kritieke-fase.html
  vrijdag 22 juni 2012 @ 10:04:08 #21
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113225184
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 09:55 schreef Automatisch het volgende:
Monti: falen EU-top kan leiden tot dodelijke spiraal


http://www.rtl.nl/compone(...)-dowjones1147008.xml

'Schuldencrisis zit in kritieke fase'

http://www.nu.nl/economie(...)n-kritieke-fase.html
En als er geen Politiek Unie komt Geleid door Duitsland dan gaat het mis, kan nog zes maand duren , maar het gaat mis
En gezien de weerzin om een staat van Duitsland te worden gaat dit mis

[ Bericht 0% gewijzigd door michaelmoore op 22-06-2012 11:52:50 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 22 juni 2012 @ 10:09:07 #22
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113225335
De Bazooka wordt afgevuurd
Oren dicht
http://www.telegraaf.nl/d(...)F__daarna_ESM__.html

quote:
do 21 jun 2012, 23:10
Spaanse steun eerst via EFSF, daarna ESM
LUXEMBURG (AFN) - De toegezegde steun van maximaal 100 miljard euro aan de Spaanse bankensector zal eerst worden gefinancierd vanuit het tijdelijke noodfonds EFSF.
Het ESM, dat volgende maand in werking moet treden, neemt de financiering daarna over.
Dat zei voorzitter van de zogeheten eurogroup, Jean-Claude Juncker donderdagavond laat na afloop van de vergadering van ministers van Financiën van de eurozone.

Maar mocht het ESM al in werking zijn, op het moment dat Spanje het geld nodig heeft, dan zal de steun al uit het ESM komen, aldus Juncker.

Juncker zei ook uiterlijk maandag het formele verzoek van Madrid voor de steun te verwachten. In de overeenkomst met Spanje worden volgens hem herstructureringsplannen voor de noodlijdende Spaanse banken opgenomen. Pas als dat akkoord rond is, zal het exacte bedrag dat de banken nodig hebben duidelijk zijn.

Eerder op de dag werd bekend dat volgens eerste berekeningen de Spaanse banken tot maximaal 62 miljard euro nodig hebben om hun kapitaal te versterken. Minister Jan Kees de Jager zei na afloop dat dit bedrag ,,wel een stuk lager'' is dan de 100 miljard euro die geraamd is, maar hij wilde niet speculeren of de 62 miljard euro ook daadwerkelijk het bedrag is dat de banken nodig hebben. Daarvoor moeten eerst nog andere analyses worden afgewacht, evenals de onderhandelingen over de voorwaarden aan de steun.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 22 juni 2012 @ 11:51:10 #23
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113229211
'Een week de tijd om euro te redden'

Dan zal die twee maand toch nog uitkomen

http://fd.nl/economie-pol(...)jd-om-euro-te-redden


quote:
Monti vreest dat een 'groot deel van Europa wordt geconfronteerd met zeer hoge rentes die een negatief effect hebben op de landen en indirect ook op bedrijven. 'Dat is het tegenovergestelde van wat nodig is voor economische groei', aldus Monti.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113230396
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 11:51 schreef michaelmoore het volgende:
'Een week de tijd om euro te redden'

Dan zal die twee maand toch nog uitkomen

http://fd.nl/economie-pol(...)jd-om-euro-te-redden

[..]

Aah, we zijn weer eens in een kritieke fase beland ja? :O
pi_113230527
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 10:04 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

En als er geen Politiek Unie komt Geleid door Duitsland dan gaat het mis, kan nog zes maand duren , maar het gaat mis
En gezien de weerzin om een staat van Duitsland te worden gaat dit mis
Dus eh, je denkt dat het mis gaat? :D
  vrijdag 22 juni 2012 @ 12:46:37 #26
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113231572
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 12:20 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Dus eh, je denkt dat het mis gaat? :D
Ja een monetaire unie heeft geen enkel bestaansrecht
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113231802
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 01:04 schreef dvr het volgende:

[..]

Nee, je zit volledig binnen die veel te beperkte definitie van BBP te rekenen. Het bruto binnenlands product is niets meer dan een optelsom van consumptie, private investeringen, overheidsuitgaven en het exportsaldo.
Zo'n schuldenlast uitgedrukt in % van het bbp is dus volgens jou niet zo veelzeggend?

quote:
Maar ook vanuit economisch perspectief wordt er veel te veel waarde aan dat stomme bbp gehecht:

- Het zegt niets over de private krediethoeveelheid -überhaupt telt de financiële sector nauwelijks mee- of over overheidsschuld en -tekorten, terwijl het daar enorm door vertekend kan worden. Als het aan mij lag zou het overheidstekort ieder jaar keihard van het bbp AFgetrokken moeten worden; immers daarmee is 'productie' gecreëerd die nog betaald moet worden.
Ik snap de meeste kritiekpunten, maar deze is volgens mij toch niet helemaal waar. Het overheidstekort wordt (i.i.g. bij ons) gefinancierd door geld op de markt te lenen, dus tegenover het tekort staat een spaarder die z'n geld anders had geconsumeerd. Netto is het resultaat dus nul, dan hoef je het niet nog eens af te trekken.
pi_113239801
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 12:52 schreef Igen het volgende:

Zo'n schuldenlast uitgedrukt in % van het bbp is dus volgens jou niet zo veelzeggend?
Nee, die is nu eens toevallig wel veelzeggend, vooral door de tijd. Daaraan kun je immers zien hoeveel krediet er benodigd was om tot een bepaalde bbp-groei te komen, wat een nuttige indicator is voor het groeipotentieel (en bubbelrisico) van die economie. Al vind ik het dan interessanter om ook te weten hoe dat krediet is samengesteld en bij wie het zit, en is er de kanttekening dat groei ook uit andere factoren kan voortkomen.

quote:
Ik snap de meeste kritiekpunten, maar deze is volgens mij toch niet helemaal waar. Het overheidstekort wordt (i.i.g. bij ons) gefinancierd door geld op de markt te lenen, dus tegenover het tekort staat een spaarder die z'n geld anders had geconsumeerd. Netto is het resultaat dus nul, dan hoef je het niet nog eens af te trekken.
Het 'gat' in de bbp-definitie (afgezien van het negeren van de hele financiële economie) is dat dat geld op de internationale kapitaalmarkt geleend wordt en dus veelal uit het buitenland komt. Als Franse spaarders ons begrotingstekort financieren, kunnen Nederlanders ongehinderd doorconsumeren en hun eigen bbp kunstmatig blijven vergroten terwijl het Franse bbp dan juist te laag wordt weergegeven. We groeien hier dan wel lekker, maar het is geleende groei, die ten koste van onze toekomstige groei gaat. Dat laatste wordt echter niet tot uitdrukking gebracht.

Dat is wat er zo gevaarlijk is aan het denken binnen dit soort modellen. Het zijn simplificaties die tot verkeerde conclusies en dus verkeerde policy kunnen leiden. Een flink deel van het Europese politieke establishment gelooft bijvoorbeeld dat Duitsland zijn rijkdom alleen maar te danken heeft aan het feit dat de PIGS zoveel Duitse spullen kopen (die ze niet kunnen betalen). Immers: 'als al die PIGS-landen een handelstekort hebben, MOET Duitsland wel een overschot hebben'. Die mensen gaan er dan vanuit dat de Eurozone een gesloten systeem is. Maar voor hetzelfde geld verdient Duitsland zijn geld vooral aan Azië en de VS, en zijn de PIGS één grote verliespost. Een indicatie daarvoor is wel, dat de PIGS nu aan het bezuinigen zijn en dus veel minder Duitse machines en luxespeeltjes kopen, en dat de Duitse industrie desalniettemin op volle kracht draait.
pi_113239865
De eurozone is in de fase van bizar beleid terecht gekomen. Er zijn twee opties: een bazooka of de hele sector laten klappen en opnieuw beginnen.

De euro is in kritieke toestand
Het IMF wil dat de ECB direct in de markt ingrijpt onder andere via het rechtstreeks aankopen van staatsobligaties van noodlijdende banken in problematische lidstaten, eigenlijk geheel Zuid-Europa. De ECB moet in de opvattingen van Lagarde niet zo moeilijk doen. Zelfs het doen van aankopen van schuldpapier met zwakke tot zelfs waardeloze onderpanden (bijvoorbeeld hypotheekportefeuilles) moet in haar ogen kunnen. Volgens het IMF staan de banken in Europa als geheel er zo slecht voor, dat alleen een massa nieuw geld hen nog van de ondergang kan redden. De toestand is kritiek.

http://www.rtl.nl/compone(...)van-bizar-beleid.xml
  vrijdag 22 juni 2012 @ 17:24:32 #30
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113242783
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 16:11 schreef Automatisch het volgende:
De eurozone is in de fase van bizar beleid terecht gekomen. Er zijn twee opties: een bazooka of de hele sector laten klappen en opnieuw beginnen.
http://www.rtl.nl/compone(...)van-bizar-beleid.xml
Maar dan wel op de juiste wijze ,

Eerst een politiek unie, indien de bevolking hiermee akkoord gaat, dus aansluiten bij Duitsland en de bundestag accepteren als Parlement als een volksreferendum hiertoe een ok geeft


Zeg maar net als Oost-Duitsland zich aansloot

Op democratische wijze dus en niet domweg kralen rijgen van allerlei landjes, zonder die bevolking om hun stem te vragen

In 1972 is de EMU-slang geploft en dat had men aan het denken moeten zetten, maar toen gaf men de oliecrisis de schuld en ging verder met het EU imperium droomscenario


Het meest eenvoudig is 17 verschillende Euro's met 17 verschillende koersen

[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 22-06-2012 17:38:12 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113242990
Wat gaat de rente op Portugese obligaties trouwens hard omlaag. :o

9,53% op de tienjaarse obligaties, de laagste koers sinds mei 2011.
  vrijdag 22 juni 2012 @ 17:35:31 #32
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113243179
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 17:30 schreef Igen het volgende:
Wat gaat de rente op Portugese obligaties trouwens hard omlaag. :o

9,53% op de tienjaarse obligaties, de laagste koers sinds mei 2011.
Ja staat Portugal er dan zoveel slechter voor dan Spanje??
Ik denk dat je die samen moet zien
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113243341
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 17:24 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Maar dan wel op de juiste wijze ,

Eerst een politiek unie, indien de bevolking hiermee akkoord gaat, dus aansluiten bij Duitsland en de bundestag accepteren als Parlement als een volksreferendum hiertoe een ok geeft

Een politieke unie in dit tot op het bot verdeelde Europa kan ik me al nauwelijks voorstellen, maar in de hierboven geschetste vorm lijkt me echt te belachelijk voor woorden. Dan zie ik Duitsland nog eerder uittreden, gevolgd door wat noordelijke landen.
  vrijdag 22 juni 2012 @ 18:25:31 #34
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113244934
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 17:39 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Een politieke unie in dit tot op het bot verdeelde Europa kan ik me al nauwelijks voorstellen, maar in de hierboven geschetste vorm lijkt me echt te belachelijk voor woorden. Dan zie ik Duitsland nog eerder uittreden, gevolgd door wat noordelijke landen.
Is ook een politieke unie, die overigens niet zo nauw hoeft te zijn als Oost- en West-Duitsland waar Nederland een deelstaat wordt, maar meer als broeders met een zelfde parlement met hetzelfde fiscale stelsel

Ik zie wel wat in een land met Polen, Duitsland, Nederland en Denemarken, waarbij de bundestag wordt hernoemd
Maar wel na een volksreferendum in ieder land
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113252871
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 18:25 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Is ook een politieke unie, die overigens niet zo nauw hoeft te zijn als Oost- en West-Duitsland waar Nederland een deelstaat wordt, maar meer als broeders met een zelfde parlement met hetzelfde fiscale stelsel

Ik zie wel wat in een land met Polen, Duitsland, Nederland en Denemarken, waarbij de bundestag wordt hernoemd
Maar wel na een volksreferendum in ieder land

Waarom wel Polen en bijvoorbeeld niet Oostenrijk en Finland?
  vrijdag 22 juni 2012 @ 21:36:57 #36
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113253324
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:28 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Waarom wel Polen en bijvoorbeeld niet Oostenrijk en Finland?
Oostenriijk en Finland hebben al een te hoge levenstandaard en de bevolking van Polen is erg jong en goedkoop dus minder vergrijzingskosten
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113253375
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 17:35 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Ja staat Portugal er dan zoveel slechter voor dan Spanje??
Ik denk dat je die samen moet zien
Portugal voert zijn programma netjes uit. In rap tempo is het tekort op de lopende rekening terug gelopen. In portugal ontstaat nu langzamerhand een exporterende sector. Is gekomen door te devalueren via de loonkosten.

Portugal heeft geen probleem met private schulden of banken. De overheid was daar simpelweg te groot geworden.

Is ierland maar dan 2 jaar langzamer.
pi_113253414
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:36 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Oostenriijk en Finland hebben al een te hoge levenstandaard en de bevolking van Polen is erg jong en goedkoop dus minder vergrijzingskosten
Een "te" hoge levensstandaard als argument om er niet mee in zee te willen gaan? :D
  vrijdag 22 juni 2012 @ 21:41:29 #39
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113253548
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:38 schreef djrbm het volgende:

[..]

Portugal voert zijn programma netjes uit. In rap tempo is het tekort op de lopende rekening terug gelopen. In portugal ontstaat nu langzamerhand een exporterende sector. Is gekomen door te devalueren via de loonkosten.

Portugal heeft geen probleem met private schulden of banken. De overheid was daar simpelweg te groot geworden.

Is ierland maar dan 2 jaar langzamer.
Het hele verhaal komt op mij over als Drente moet net zoveel produceren als de randstad

Het is zaak om een volledige Politieke eenheid en Fiscale eenheid of stoppen met de Euro
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113253811
"You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of football team, or some nuclear weapons, but in the very least you need a beer." (Frank Zappa)
pi_113253959
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:41 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Het hele verhaal komt op mij over als Drente moet net zoveel produceren als de randstad

Het is zaak om een volledige Politieke eenheid en Fiscale eenheid of stoppen met de Euro
Eurozone heeft als geheel een overschot op de lopende rekening. Alleen is de verdeling van dat overschot zeer scheef verdeeld. Nederland, Duitsland, Finland, Oostenrijk en inmiddels Ierland hebben een overschot de andere landen hebben een groot tekort. Uitzondering is Italie waarbij de lopende rekening redelijk in balans.

Die inbalans moet voor een stuk worden terug gebracht. Je kan immers niet verwachten dat de overshot landen tot in lengte van dagen de begrotingstekorten van de tekort landen blijft financieren.

De inbalans komt voor een gedeelte door te hoge lonen, fundamentaal te sterke euro, en een te grote overheid in die landen. Aanpassen is key. Ierland en Portugal zijn hiervan voorbeelden.

Het wegwerken van de inbalans zal juist de voorwaarde zijn van Duitsland om tot die politieke/fiscale unie te komen.
  zaterdag 23 juni 2012 @ 07:21:15 #42
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113266608
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:39 schreef Igen het volgende:

[..]

Een "te" hoge levensstandaard als argument om er niet mee in zee te willen gaan? :D
Het is niet zo relevant, want ik denk dat er nooit een fiscale en politieke unie zal komen in het tot op het bot verdeelde Europa vol met dikke ego's en eigenwijze mensen en 17 talen en 17 culturen en 17 belastingstelsels
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113269782
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:49 schreef djrbm het volgende:

[..]

Eurozone heeft als geheel een overschot op de lopende rekening. Alleen is de verdeling van dat overschot zeer scheef verdeeld. Nederland, Duitsland, Finland, Oostenrijk en inmiddels Ierland hebben een overschot de andere landen hebben een groot tekort. Uitzondering is Italie waarbij de lopende rekening redelijk in balans.

Die inbalans moet voor een stuk worden terug gebracht. Je kan immers niet verwachten dat de overshot landen tot in lengte van dagen de begrotingstekorten van de tekort landen blijft financieren.

De inbalans komt voor een gedeelte door te hoge lonen, fundamentaal te sterke euro, en een te grote overheid in die landen. Aanpassen is key. Ierland en Portugal zijn hiervan voorbeelden.

Het wegwerken van de inbalans zal juist de voorwaarde zijn van Duitsland om tot die politieke/fiscale unie te komen.
Waarbij ik wel wat vraagtekens heb of de Duitsers zich wel realiseren dat een EMU met een substantieel overschot op de lange termijn ook niet houdbaar is. Dan krijg je weer onevenwichtigheid in het systeem tussen de handelsblokken waarbij de huidige eurocrisis in het niet zinkt.
  zaterdag 23 juni 2012 @ 12:14:05 #44
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113270657
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 11:40 schreef HiZ het volgende:

[..]

Waarbij ik wel wat vraagtekens heb of de Duitsers zich wel realiseren dat een EMU met een substantieel overschot op de lange termijn ook niet houdbaar is. Dan krijg je weer onevenwichtigheid in het systeem tussen de handelsblokken waarbij de huidige eurocrisis in het niet zinkt.
Duitsland heeft al 100 jaar een positieve handelsbalans , niets verkeerd mee dacht ik.
de munt wordt iets sterker, mits ie onderhevig is aan de vrije valutahandel

Daar is juist waar de Chinezen iets van kunnen leren, de renminbi vrijgeven, dat zou voor Europa erg goed zijn
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113278232
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 11:40 schreef HiZ het volgende:

[..]

Waarbij ik wel wat vraagtekens heb of de Duitsers zich wel realiseren dat een EMU met een substantieel overschot op de lange termijn ook niet houdbaar is. Dan krijg je weer onevenwichtigheid in het systeem tussen de handelsblokken waarbij de huidige eurocrisis in het niet zinkt.
Zolang lonen niet sterker stijgen dan inflatie blijf je aantrekkelijk als exportnatie.
pi_113282862
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 16:39 schreef djrbm het volgende:

[..]

Zolang lonen niet sterker stijgen dan inflatie blijf je aantrekkelijk als exportnatie.
Dat was mijn punt niet. Op de lange termijn moet de balans min of meer neutraal zijn. Als je langdurig overschotten of tekorten hebt krijg je onevenwichtigheden die niet te handhaven zijn. Bijvoorbeeld; wat Duitsland t.o.v. de zuidelijke staten heeft hebben de Chinezen t.o.v. de Amerikanen. Maar de Amerikanen laten niet zo met zich sollen als de Grieken. Op termijn gaan de Chinezen natuurlijk ook piepen als ze de Amerikaanse welvaart moeten subsidieren met hun harde werk.
pi_113283096
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:21 schreef HiZ het volgende:

[..]

Dat was mijn punt niet. Op de lange termijn moet de balans min of meer neutraal zijn. Als je langdurig overschotten of tekorten hebt krijg je onevenwichtigheden die niet te handhaven zijn. Bijvoorbeeld; wat Duitsland t.o.v. de zuidelijke staten heeft hebben de Chinezen t.o.v. de Amerikanen. Maar de Amerikanen laten niet zo met zich sollen als de Grieken. Op termijn gaan de Chinezen natuurlijk ook piepen als ze de Amerikaanse welvaart moeten subsidieren met hun harde werk.
Ik denk dat eerder het probleem is dat tig miljard Chinezen de volslagen puissante welvaart van een 10.000-tal Chinezen subsidieren met hun harde werk, overigens.

Ow, Chinezen lachen vooral hartelijk om de hooghartige betweterige drammerige westerlingen, die vinden dat Chinezen iets van hen kunnen leren (zoals michaelmoore betoogt). Wat is Chinees voor 'toontje lager, maat'? ;)
  zaterdag 23 juni 2012 @ 19:40:51 #48
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113283453
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:21 schreef HiZ het volgende:
Maar de Amerikanen laten niet zo met zich sollen als de Grieken. Op termijn gaan de Chinezen natuurlijk ook piepen als ze de Amerikaanse welvaart moeten subsidieren met hun harde werk.
Maar die hebben niet dezelfde munt , dus kan hun exportwaarde fluctueren


quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:28 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ik denk dat eerder het probleem is dat tig miljard Chinezen de volslagen puissante welvaart van een 10.000-tal Chinezen subsidieren met hun harde werk, overigens.

Ow, Chinezen lachen vooral hartelijk om de hooghartige betweterige drammerige westerlingen, die vinden dat Chinezen iets van hen kunnen leren (zoals michaelmoore betoogt). Wat is Chinees voor 'toontje lager, maat'? ;)
ik zeg niet dat westerlingen iets van hen kunne leren
maar dat men de internationale valutahandel vrij moet laten

Nu verkopen de chinezen hun belangrijkste exportproduct (arbeid ) voor een schijntje en benadelen hiermee zichzelf
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113283751
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:40 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
ik zeg niet dat westerlingen iets van hen kunne leren
maar dat men de internationale valutahandel vrij moet laten

Nu verkopen de chinezen hun belangrijkste exportproduct (arbeid ) voor een schijntje en benadelen hiermee zichzelf
Nimen hao, dat bord voor je harses is in ieder geval van Teutonische kwaliteit :D
  zaterdag 23 juni 2012 @ 19:56:06 #50
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113283986
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Nimen hao, dat bord voor je harses is in ieder geval van Teutonische kwaliteit :D
jammer dat dit weer eens nergens op slaat
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113284517
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:56 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

jammer dat dit weer eens nergens op slaat
Zo had ik het natuurlijk ook kunnen verwoorden, maar ik vond mijn formulering dan toch iets lyrischer
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 23 juni 2012 @ 20:57:48 #52
862 Arcee
Look closer
pi_113286583
quote:
Griekenland vraagt EU om meer tijd

***************************************
` De nieuwe Griekse regering wil vier
jaar de tijd in plaats van twee jaar om
het begrotingstekort terug te dringen
tot 3 procent.Premier Samaras wil
daarover komende week onderhandelen met
de Europese Unie.

Het uitstellen van de deadline tot 2016
is een van de Griekse voorstellen aan
de EU en het IMF om de voorwaarden voor
steun te versoepelen.Samaras' Nieuwe
Democratie en de twee coalitiepartijen
hopen ook dat er niet meer kortingen op
de salarissen en pensioenen nodig zijn.

De regering staat onder enorme druk van
de Griekse bevolking om de EU over te
halen tot minder strenge eisen.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_113287390
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 19:21 schreef HiZ het volgende:

[..]

Dat was mijn punt niet. Op de lange termijn moet de balans min of meer neutraal zijn. Als je langdurig overschotten of tekorten hebt krijg je onevenwichtigheden die niet te handhaven zijn. Bijvoorbeeld; wat Duitsland t.o.v. de zuidelijke staten heeft hebben de Chinezen t.o.v. de Amerikanen. Maar de Amerikanen laten niet zo met zich sollen als de Grieken. Op termijn gaan de Chinezen natuurlijk ook piepen als ze de Amerikaanse welvaart moeten subsidieren met hun harde werk.
Dat op lange termijn de balans neutraal moet zijn is een keuze en geen gegeven. Een tekort op de lopende rekening is niet slecht voor een land zolang je maar voldoende capaciteit hebt om inkomen te genereren op basis van een sterke interne markt. Als je als land gezegend bent met een kleine tot niet bestaande export sector en beperkte privaat verdien vermogen wordt het moeilijk. Zie hier de problemen van Frankrijk en Spanje.

Zolang de USA de dollar kan bijprinten om een default te voorkomen zullen de chinezen UST's blijven kopen. De inbalans zal ook minder worden als China verder groeit en ook daar de lonen sterker blijven stijgen dan inflatie.
pi_113290956
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 21:13 schreef djrbm het volgende:

[..]

Dat op lange termijn de balans neutraal moet zijn is een keuze en geen gegeven. Een tekort op de lopende rekening is niet slecht voor een land zolang je maar voldoende capaciteit hebt om inkomen te genereren op basis van een sterke interne markt. Als je als land gezegend bent met een kleine tot niet bestaande export sector en beperkte privaat verdien vermogen wordt het moeilijk. Zie hier de problemen van Frankrijk en Spanje.

Zolang de USA de dollar kan bijprinten om een default te voorkomen zullen de chinezen UST's blijven kopen. De inbalans zal ook minder worden als China verder groeit en ook daar de lonen sterker blijven stijgen dan inflatie.
Ok, laatste poging; wat voor een klein of middelgroot land geldt, geldt niet voor een blok van het formaat van de EU of China. Alleen al je verwijzing met het 'bijprinten van dollars' is daarvoor al voldoende indicatie. Het betekent dat de Chinezen hun kapitaal en arbeid inzetten in ruil voor iets wat letterlijk niet meer is dan een Amerikaanse belofte om ooit te betalen.
pi_113294229
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 22:24 schreef HiZ het volgende:

[..]

Ok, laatste poging; wat voor een klein of middelgroot land geldt, geldt niet voor een blok van het formaat van de EU of China. Alleen al je verwijzing met het 'bijprinten van dollars' is daarvoor al voldoende indicatie. Het betekent dat de Chinezen hun kapitaal en arbeid inzetten in ruil voor iets wat letterlijk niet meer is dan een Amerikaanse belofte om ooit te betalen.
En dat is nu precies de crux.Deze inbalansen kunnen alleen blijven bestaan zolang je centrale banken hebt die geld bijprinten of overheden die een consequente strategie van loonmatiging doorvoeren. De US houdt het al een lange tijd vol om echt een mega-tekort op de lopende rekening te hebben....

Op de vraag of het wenselijk is om dergelijke terkorten te hebben ben ik het met je eens dat dat niet zo is en zie ik liever die inbalansen kleiner worden. Overigens is de inbalans tussen de EMU landen en emerging markets veel groter en potentieel veel bedreigender.
  zondag 24 juni 2012 @ 00:52:57 #56
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113298389
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 22:24 schreef HiZ het volgende:

, geldt niet voor een blok van het formaat van de EU
De EU is geen blok maar 17 landen met 17 verschillende Euro's

En in de taxfree shop in India werd mij vorige week gevraagd van welk land mijn Euro's kwamen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113299533
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juni 2012 21:49 schreef djrbm het volgende:

Eurozone heeft als geheel een overschot op de lopende rekening. Alleen is de verdeling van dat overschot zeer scheef verdeeld. Nederland, Duitsland, Finland, Oostenrijk en inmiddels Ierland hebben een overschot de andere landen hebben een groot tekort. Uitzondering is Italie waarbij de lopende rekening redelijk in balans.

Die inbalans moet voor een stuk worden terug gebracht. Je kan immers niet verwachten dat de overshot landen tot in lengte van dagen de begrotingstekorten van de tekort landen blijft financieren.
Maar waar is het bewijs voor de mantra dat Duitsland's handelsoverschot veroorzaakt wordt door de tekorten bij de PIGS? Met andere woorden, dat Duitsland zijn rijkdom dankt aan de zuidelijke overconsumptie, en dat 't het zuiden dus maar beter niet in de armoede kan storten?

Ik heb nog nergens een uitsplitsing gezien van bijvoorbeeld de Duitse en Griekse handelsbalansen versus alle andere landen van de eurozone. Alleen daarmee is vast te stellen of er een oorzakelijk verband is tussen de noordelijke overschotten en de zuidelijke tekorten. Zonder die cijfers kunnen Duitsland en Griekenland hun overschot resp. hun tekort net zo goed opgelopen hebben uit hun handel met China.
pi_113299716
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juni 2012 21:13 schreef djrbm het volgende:

Zolang de USA de dollar kan bijprinten om een default te voorkomen zullen de chinezen UST's blijven kopen.
Dat is zeker geen automatisme en voor zover ik weet kopen ze er minder en minder; vandaar dat de FED inmiddels zo'n 70% van de nieuwe bond-uitgiften moet opkopen om de rente laag te houden.
Nog voor het eind van dit jaar zal de VS de knoop moeten doorhakken tussen enerzijds geld blijven drukken, of anderzijds enorme bezuinigingen en belastingverhogingen door te voeren. Kiezen ze weer lafjes voor dat eerste, dan ga ik er vanuit dat China zijn dollars in sterk verhoogde mate in Amerikaanse bezittingen zoals aandelen en grondstoffen zal omzetten.
pi_113302214
Met dan het risico van toenemende inflatie en/of bellen.

Waarom werkt mijn ignore niet op mijn iPad?
  zondag 24 juni 2012 @ 06:33:59 #60
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113302697
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 01:35 schreef dvr het volgende:

[..]

Maar waar is het bewijs voor de mantra dat Duitsland's handelsoverschot veroorzaakt wordt door de tekorten bij de PIGS?
Met andere woorden, dat Duitsland zijn rijkdom dankt aan de zuidelijke overconsumptie, en dat 't het zuiden dus maar beter niet in de armoede kan storten?
Als dat al zo was,, dan is dat nu met de extreme bezuinigingen bij de PIGGS toch afgelopen,

Duitsland moet het de laatste jaren vooral van de export naar China hebben.
Daar zijn ze gek op Opel en BMW
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113302869
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 00:52 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

De EU is geen blok maar 17 landen met 17 verschillende Euro's

En in de taxfree shop in India werd mij vorige week gevraagd van welk land mijn Euro's kwamen
Je anecdote is onvolledig: gevolgd door de opmerking van de Indier dat ie alle landen spaarde, en of je ook ook Euro's van een ander land had.... als ik een rupee had gekregen voor elke keer dat ik dat heb gehoord, was ik een rijk man ;)

In een land als Myanmar kon je enkel met US$ terecht (en echt geen enkele andere currency, ook niet de verafgode Duitse mark), sinds medio '00 slikken ze echter net zo lief of liever Euro's (nog liever dan Thai Baht). Dus als je echt Aziaten als mate van acceptatie van de Euro als blokcurrency wil aanvoeren.....
  zondag 24 juni 2012 @ 11:29:12 #62
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113305341
we gaan onze pensioenpotten 800 miljard ook aan Brussel geven wacht maar.

http://www.telegraaf.nl/d(...)cht_hervormen__.html
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113305530
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 11:29 schreef michaelmoore het volgende:
we gaan onze pensioenpotten 800 miljard ook aan Brussel geven wacht maar.

http://www.telegraaf.nl/d(...)cht_hervormen__.html
Las het idd. Ben benieuwd naar de plannen maar als ik zo naar het verleden kijk heb ik er weinig vertrouwen in.
  zondag 24 juni 2012 @ 11:37:21 #64
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113305558
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 08:11 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Je anecdote is onvolledig: gevolgd door de opmerking van de Indier dat ie alle landen spaarde, en of je ook ook Euro's van een ander land had.... als ik een rupee had gekregen voor elke keer dat ik dat heb gehoord, was ik een rijk man ;)
Hij spaarde geen euro's maar het ging hem om de briefjes, toen ik vertelde dat het Nederlandse waren met een Nederlands nummer toen was het goed
Kennelijk is men wereldwijd bang dat Griekse of Spaanse briefjes worden afgewaardeerd

Overigens wilde men van mij ook geen Rupees accepteren hoor :)
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113306517
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 11:37 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Hij spaarde geen euro's maar het ging hem om de briefjes, toen ik vertelde dat het Nederlandse waren met een Nederlands nummer toen was het goed
Kennelijk is men wereldwijd bang dat Griekse of Spaanse briefjes worden afgewaardeerd
Eén domme Indiër is meteen "wereldwijd"? :D

Het slaat ook helemaal nergens op, want het contante eurogeld zwerft kriskras door Europa, dus "Griekse of Spaanse briefjes" afwaarderen treft puur willekeurig mensen in heel de eurozone.
  zondag 24 juni 2012 @ 12:20:31 #66
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113306969
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 12:07 schreef Igen het volgende:

[..]

Eén domme Indiër is meteen "wereldwijd"? :D
Die indruk maakt de manager van de taxfreeshop op het vliegveld niet op me

Kennelijk kijken de banken daar ook wat ze binnenkrijgen

[ Bericht 4% gewijzigd door michaelmoore op 24-06-2012 13:10:16 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113307201
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 12:20 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Die indruk maakt de manager van de taxfreeshop op het vliegveld niet op me
Op mij wel. Want het slaat ook helemaal nergens op, want het contante eurogeld zwerft kriskras door Europa, dus "Griekse of Spaanse briefjes" afwaarderen treft puur willekeurig mensen in heel de eurozone.
  zondag 24 juni 2012 @ 12:38:30 #68
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113307618
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 12:26 schreef Igen het volgende:

[..]

Op mij wel. Want het slaat ook helemaal nergens op, want het contante eurogeld zwerft kriskras door Europa, dus "Griekse of Spaanse briefjes" afwaarderen treft puur willekeurig mensen in heel de eurozone.
nee er ontstaan gewoon officieuze euro koersen /waarderingen per land en terecht lijkt me, valutahandel kun je niet dwingen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113308096
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 12:38 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

nee er ontstaan gewoon officieuze euro koersen /waarderingen per land en terecht lijkt me, valutahandel kun je niet dwingen
"Per land" kan dus niet, want de eurobriefjes gaan kriskras door Europa. Het is niet zo dat de contante euro's in Nederland allemaal een P hebben en in Griekenland allemaal een Y.
pi_113308406
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 11:37 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Hij spaarde geen euro's maar het ging hem om de briefjes, toen ik vertelde dat het Nederlandse waren met een Nederlands nummer toen was het goed
Kennelijk is men wereldwijd bang dat Griekse of Spaanse briefjes worden afgewaardeerd

Overigens wilde men van mij ook geen Rupees accepteren hoor :)
Paste je neus wel in het vliegtuig, of hadden ze daar een rij voor afgehuurd? :)

Misschien dat ze je gewoon een extreem onbetrouwbaar persoon vonden, daar kan ik wel inkomen.
  zondag 24 juni 2012 @ 13:03:02 #71
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113308608
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 12:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Paste je neus wel in het vliegtuig, of hadden ze daar een rij voor afgehuurd? :)

Misschien dat ze je gewoon een extreem onbetrouwbaar persoon vonden, daar kan ik wel inkomen.
Ik had de indruk dat men gewoon wilde weten uit welk land die briefjes kwamen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113308620
Hoe willen ze in godsnaam ooit die euro's weer sorteren?

Die krengen zijn inmiddels verspreid over heel Europa de hele wereld.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_113308778
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 13:03 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Ik had de indruk dat men gewoon wilde weten uit welk land die briefjes kwamen
En toen jij zei dat het Nederlandse briefjes waren, was het goed :D

Heb je in India niet geleerd er een wat mooier verhaal omheen te brieien, als het een geloofwaardige leugen moet zijn? Volgende keer wat meer interactie met de locals hoor :)
  zondag 24 juni 2012 @ 13:09:47 #74
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113308900
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 13:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

En toen jij zei dat het Nederlandse briefjes waren, was het goed :D
nee men stond ze even te bekijken en om te draaien
\
Maar ik heb betaald met de CC hoor, anders gaf men mij Rupees terug :)


quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 13:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

Heb je in India niet geleerd er een wat mooier verhaal omheen te brieien, als het een geloofwaardige leugen moet zijn?
Ben nooit zo een goede leugenaar geweest, zeker niet als het onmiddellijk gecontroleerd kan worden

[ Bericht 16% gewijzigd door michaelmoore op 24-06-2012 13:15:38 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113312452
Alsof het probleem met de euro het contante geld is.
pi_113319618
Voor degenen die het zekere voor het onzekere willen nemen, hier een artikeltje (Van Tom Lassing, dat dan weer wel) waar je kunt zien welke letter voor welk land staat: http://beurz.com/let-op-met-eurobiljetten/

Of hier: http://nl.wikipedia.org/wiki/Eurobankbiljetten

Een kleine steekproef met 11 briefjes van 10 eypo:
3 * X (Duitsland)
4 * Y (Griekenland)
4 * N (Oostenrijk)

De Wet van Gresham lijkt zijn werk te doen: dit zijn meer Griekse biljetten dan je normaal zou mogen verwachten. Ik geeft voor de zekerheid de Y-biljetten maar als eerste uit...

Vreemd dat er geen enkele NL-se (P) bij zit ook...
Goud kan je niet bijdrukken
pi_113320118
In Griekenland is op dit moment maar 18% van alle bankbiljetten Grieks, bijna 35% daarentegen Duits en 19% Nederlands. (bron)

Daaraan kun je al wel zien hoe totaal onzinnig al die ideeën zijn dat een Grieks biljet minder waard zou kunnen worden of dat alle Griekse biljetten in drachmes omgewisseld zouden kunnen worden o.i.d.

P.S. En zoals je op diezelfde site kan zien neemt in Spanje het aandeel Spaanse biljetten ook niet of nauwelijks toe, dus wat die malloot op beurz.com schreef is klinkklare onzin.

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 24-06-2012 17:21:11 ]
pi_113320631
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 01:35 schreef dvr het volgende:

[..]

Maar waar is het bewijs voor de mantra dat Duitsland's handelsoverschot veroorzaakt wordt door de tekorten bij de PIGS? Met andere woorden, dat Duitsland zijn rijkdom dankt aan de zuidelijke overconsumptie, en dat 't het zuiden dus maar beter niet in de armoede kan storten?

Ik heb nog nergens een uitsplitsing gezien van bijvoorbeeld de Duitse en Griekse handelsbalansen versus alle andere landen van de eurozone. Alleen daarmee is vast te stellen of er een oorzakelijk verband is tussen de noordelijke overschotten en de zuidelijke tekorten. Zonder die cijfers kunnen Duitsland en Griekenland hun overschot resp. hun tekort net zo goed opgelopen hebben uit hun handel met China.
Dat bewijst valt simpel te leveren dmv het betalingssysteem TARGET 2.

http://www.marctomarket.c(...)get2-imbalances.html
pi_113321320
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 17:26 schreef djrbm het volgende:

[..]

Dat bewijst valt simpel te leveren dmv het betalingssysteem TARGET 2.

http://www.marctomarket.c(...)get2-imbalances.html
Nee, zo werkt dat niet.

Als een Spanjaard z'n spaarcentjes van een Wankel Spaans Spiderman Bankje naar een Degelijke Germaansche Bank overmaakt dan neemt via de ECB het TARGET2 saldo van Duitsland toe en dat van Espana af.

Kijk even het interview met Philip Bagus (vanaf 7:00 ongeveer)
http://www.zerohedge.com/(...)nk-euro-their-issues
Goud kan je niet bijdrukken
pi_113323030
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 17:26 schreef djrbm het volgende:

Dat bewijst valt simpel te leveren dmv het betalingssysteem TARGET 2.
Nee, want dat is niet volledig en bovendien kunnen via Target ook allerlei betalingen lopen die niets met de handelsbalans te maken hebben (subsidies, financiële instrumenten, etc).

Maar dat is het probleem niet, de benodigde ruwe cijfers zijn zondermeer bij de fiscale autoriteiten beschikbaar (alle intracommunautaire handelstransacties worden daar immers gemeld). Ik heb er alleen nog nooit een analyse van gevonden.
  zondag 24 juni 2012 @ 19:25:19 #81
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113325599
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 17:16 schreef Igen het volgende:
In Griekenland is op dit moment maar 18% van alle bankbiljetten Grieks, bijna 35% daarentegen Duits en 19% Nederlands. (bron)

Daaraan kun je al wel zien hoe totaal onzinnig al die ideeën zijn dat een Grieks biljet minder waard zou kunnen worden of dat alle Griekse biljetten in drachmes omgewisseld zouden kunnen worden o.i.d.
Maar hoe zit dat dan met Canadese dollars en Australische dollars en USA dollars of NieuwZeelandse dollars

Die weet je ook niet waar ze uitgegeven worden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113325729
Benieuwd naar de plannen van onze grote leider van Rompuy aangaande onze pensioenen.
Hij zal de pensioenen wel willen nivelleren tot op een gelijke hoogte met onze zuidelijke vrienden. Benieuwd wanneer het volk het niet meer pikt en gewapend riching Brussel trekt.

Ik ga iig mee. Neem er zelf een vrije dag voorop. :P
pi_113327427
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 19:27 schreef Bombshell het volgende:
Benieuwd naar de plannen van onze grote leider van Rompuy aangaande onze pensioenen.
Hij zal de pensioenen wel willen nivelleren tot op een gelijke hoogte met onze zuidelijke vrienden. Benieuwd wanneer het volk het niet meer pikt en gewapend riching Brussel trekt.

Ik ga iig mee. Neem er zelf een vrije dag voorop. :P
Eh... Dit is Zwitserland niet. Bijna niemand heeft een wapen.
Goud kan je niet bijdrukken
pi_113327685
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 20:03 schreef Poekieman het volgende:

[..]

Eh... Dit is Zwitserland niet. Bijna niemand heeft een wapen.
Met pek en veren gaan we richting Brussel
  zondag 24 juni 2012 @ 20:22:50 #85
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113328408
http://www.telegraaf.nl/b(...)illissementen__.html

Het gaat hier ook achteruit nu

quote:
zo 24 jun 2012, 20:16
|
Record aan faillissementen verwacht
AMSTERDAM - Er wordt dit jaar een recordaantal faillissementen verwacht. In het afgelopen half jaar zijn er bijna net zo veel bedrijven failliet gegaan als in dezelfde periode in 2009, het slechtste jaar tot nu toe.

Dat meldt de NOS op basis van cijfers van Faillissementen.com. Het jaar 2009 kende een piek in het aantal faillissementen. Daarna liep het aantal juist weer terug. De teller staat dit jaar echter alweer op 3739 faillissementen. Dat is bijna net zoveel als de eerste zes maanden van 2009.
Toen gingen er tot 1 juli 3900 bedrijven failliet.

Volgens curator Marcel Theunis gingen aanvankelijk de kleine bedrijven en starters failliet, maar overleven nu steeds meer bedrijven met een jarenlange geschiedenis de crisis niet.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113329202
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 20:07 schreef Bombshell het volgende:

[..]

Met pek en veren gaan we richting Brussel
En dan sluiten we snel de grenzen voordat jullie terug zijn, zijn we ook weer van die debiele tokkies af :)
  zondag 24 juni 2012 @ 20:53:20 #87
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113330293
quote:
14s.gif Op zondag 24 juni 2012 20:37 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

En dan sluiten we snel de grenzen voordat jullie terug zijn, zijn we ook weer van die debiele tokkies af :)
we geven ook alleen jouw pensioen weg aan Brussel, onze pensioenaanspraken blijven hier
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113339405
Goed stuk in het NRC dit weekend over Mark Rutte. Met die man gaan we echt de oorlog niet winnen. Een twijfelende politicus in een spagaat tussen Europese integratie en nationaal verkiezingsgeweld. Het lezen waard!
quote:
‘Mark Rutte zegt nee tegen alles’
Toen premier Rutte aanschoof bij de Europese regeringsleiders, gold hij als een verademing. Nu niet meer. Dit is wat ze in Brussel zien: Rutte haakt Nederland los van Europa. En of hij na de verkiezingen in september dan weer aanhaakt, laat hij open.

Door CAROLINE DE GRUYTER

‘Frankrijk wil een Europese, geen politieke unie. Duitsland wil precies het omgekeerde. Het wordt moeilijk die twee te verzoenen. Maar ons allergrootste probleem is Nederland. Nederland wil geen bankunie en geen politieke unie. Het wil helemaal niets meer in Europa. Mark Rutte zegt ‘nee’ tegen alles.”

Wie dacht dat CDA-leider Sybrand van Haersma Buma deze week scherp was over de Europese standpunten van premier Mark Rutte (VVD) – of het gebrek daaraan – is nog niet in Brussel geweest. Bovenstaande uitspraak komt uit de mond van een van de hoge ambtenaren en politici met wie deze krant vertrouwelijke gesprekken voerde over de positie van Nederland in Europa. Deze gesprekspartners, die verschillende nationaliteiten hebben en anoniem willen blijven omdat ze betrokken zijn bij gevoelige besluitvorming rond de eurocrisis, oordelen hard over de Nederlandse premier.

Europa staat in brand, zeggen zij. Grote politieke stappen zijn nodig om de euro te redden. Maar Rutte, vindt een hunner, is „maar met één ding bezig: de Nederlandse verkiezingen in september. Omdat hij denkt die te kunnen winnen door Geert Wilders’ anti-Europese retoriek over te nemen, zet hij in Brussel zijn hakken in het zand. Andere Europese leiders komen met ideeën, met oplossingen. Rutte komt met blokkades. De man is óveral tegen.”

Afgelopen dagen vergaderden de euroministers van Financiën in Luxemburg over de crisis. Komende week bespreken de regeringsleiders een rapport van Europees president Herman Van Rompuy, voor een Europese bankunie en een politieke unie waarbij de eurozone de teugels véél strakker moet aanhalen.

De hoeveelheid voorstellen die Brussel passeert, is ongeëvenaard. Zo willen veel landen Griekenland meer tijd geven om zijn begrotingstekort en staatsschuld te verminderen. De Grieken hebben tijd verloren door de verkiezingen, en alle prognoses verslechteren in heel Europa – ook in Griekenland. In Nederlandse kringen vindt men dit echter „een Grieks probleem. Het is niet fair om ons de rekening te sturen”. Een financiële transactiebelasting in Europa, zoals Duitsland wil, „schaadt Amsterdam”. Eén Europees resolutiefonds om bankfaillissementen ordentelijk af te wikkelen, is voor Nederland „een onbegaanbare weg”. Plannen om geld uit het euronoodfonds direct naar banken te sturen, „vinden wij geen goed idee”.

Paniek-nee’s

De crisis is een systeemcrisis geworden: de financiële, economische en eurocrises die eerst gescheiden waren en elkaar opvolgden, gaan nu samen en versterken elkaar. Beleggers ontvluchten Spanje, Cyprus en Italië en herinvesteren hun geld in Duitsland en Nederland. Grof geschut is nodig om dit te stoppen. Maar tegen voorstellen om het noodfonds een banklicentie te geven, zodat het direct van de ECB kan lenen (een Frans idee), of om het fonds staatsobligaties te laten opkopen (uit Italiaanse koker), verzet Nederland zich. Alleen Europese banksupervisie door de ECB vindt Den Haag bespreekbaar, voor de 25 grootste banken. Maar het zijn juist kleinere banken ónder de radar die de eurozone dreigen op te blazen. Eurobonds? Nederland zegt ‘nee’. Europees depositogarantiesysteem? Nee. Nagenoeg elk plan dat de laatste weken opkomt, vindt Nederland „geen goede idee”. Een bron in Brussel noemt de houding van Nederland onomwonden „ziek”.

Nederland is een van de oudste landen van de Europese Unie. Op Haagse ministeries hoef je niemand uit te leggen dat het politiek contraproductief is om elke dag de kont tegen de Europese krib te gooien. In Brussel weet men dus dat dit geen weloverwogen nee’s zijn.

Integendeel: de indruk hier is dat dit ‘paniek-nee’s’ zijn. Eurolanden moeten soevereiniteit inleveren, méér centraal bestuur instellen, anders breekt de eurozone in tweeën. Dat begrijpt Rutte. Juist daarom krijgt hij het zo benauwd: dit botst met zijn binnenlands-politieke strategie. Ruttes rivalen, Geert Wilders en SP-lijsttrekker Emile Roemer, straffen hem af als Rutte daaraan meedoet. Daarom minimaliseert Rutte in Nederland de impact van de crisis: die speelt enkel „in het zuiden”. En méér Europa, zegt hij, is niet aan hem besteed.

Daarom, zegt een Europees functionaris, „is Rutte doodsbang voor de top komende week. Die trekt hem de andere kant op”. Alle 27 regeringsleiders hebben Van Rompuy eind mei opdracht gegeven een rapport te maken over een bankunie en een politieke unie. Rutte protesteerde niet toen Van Rompuy de regeringsleiders de tekstverklaring voorlegde die hij aan de media wilde voorlezen. Daarin werden zaken als ‘eurobonds’ en ‘gemeenschappelijk depositogarantiesysteem’ gewoon genoemd.

Sinds die top bereidt bondskanselier Angela Merkel het Duitse electoraat voor op „stap voor stap bevoegdheden afgeven aan Europa” om de stabiliteit van de euro te waarborgen. Rutte, eens trouw bondgenoot, doet het tegenovergestelde. In Berlijn benadrukten Rutte en Merkel woensdag enkele overeenkomsten; maar dat maskeerde de groeiende verschillen over vooral de langetermijnaanpak niet. Ook de Finse premier Katainen, met wie Rutte veel optrok, stelt zich de laatste tijd gematigder op.

Vlak voordat Van Rompuy begin deze maand naar Den Haag kwam voor overleg, zei de premier dat hij geen behoefte aan „institutionele vergezichten” heeft en „geen eurofiel” is. In gesprekken met andere regeringsleiders maakt Rutte duidelijk dat niemand moet verwachten dat Nederland vóór 1 september enige soevereiniteit prijsgeeft. Hij zou zelfs hebben geroepen dat Nederland „er anders uitstapt”. De RVD noemt dit „volstrekte onzin”.


Tirades

Gesprekspartners moeten Rutte soms kalmeren. Zijn tirades over „die zuidelijke landen” die achterover leunen als je hun geen discipline oplegt, worden feller. Dit versterkt de indruk dat het water de Nederlandse premier aan de lippen staat. „Rutte stond lang in een spagaat”, observeert een bron in Brussel. „Hier zei hij A, in Den Haag B. Maar de crisis escaleert. A en B drijven verder uit elkaar. Rutte kan zijn spagaat niet volhouden. Hij moet kiezen. En kiest voor Den Haag.”

Als dit klopt, is de analyse van Van Haersma Buma dat Rutte „in Europa wil mee hobbelen met de stappen die worden genomen en er dan in Nederland een heel vies gezicht bij trekt” al achterhaald. Rutte is een station verder: hij haakt Nederland los van Europa. Of hij na 12 september weer aanhaakt, laat hij open. Eerst Wilders te lijf, dan de crisis.

Toen Rutte in oktober 2010 aantrad, vonden veel regeringsleiders hem een verademing. Hij was joviaal en wekte de indruk dat hij, anders dan de stugge Balkenende (CDA), iemand was met wie je zaken kon doen. Die indruk verdampte snel. Steeds kwam Rutte naar toppen met harde standpunten over Griekenland of het noodfonds, door Wilders afgedwongen. Daarover viel niet te onderhandelen: „De Tweede Kamer wil het zo.” Zo gaat het nog steeds.

Dat begint collega’s te irriteren. Een van hen zegt: „Je komt naar Brussel om te onderhandelen, niet om anderen elke keer weer jouw red lines op te leggen.” Dat Rutte constant over geld praat, wekt wrevel. Zijn belangrijkste interventie op de vorige top ging over Europese subsidie voor Griekenland: was dit ‘oud’ geld of ‘nieuw’ geld? Als de Britse premier David Cameron zijn tirades tegen de eurozone afsteekt, vertelt een getuige, „zit Rutte almaar te knikken. Hij gedraagt zich als een outsider. Alsof Nederland er, zoals Cameron, alleen voor de handel bij zit.” De Britten hebben altijd zo in Europa gestaan. Nederland niet.

De positie van eenling, van buitenstaander, wordt versterkt doordat Rutte niet verbloemt dat hij weinig affiniteit heeft met Europa. Zelfs in zijn eigen entourage worden sommigen ongerust: is er niemand die hem bij de les kan houden? Als Rutte een christen-democraat was geweest, hadden Europese zusterpartijen hem misschien uit zijn isolement kunnen halen. De christen-democratische clan is hecht, dwars door landsgrenzen heen: zij stemmen hun posities van tevoren af, met fikse discipline. Maar Rutte is een liberaal en de Europese liberalen zijn een allegaartje. Ze worden geleid door de Belgische ex-premier Guy Verhofstadt, een Europese federalist die inhoudelijk op een andere planeet leeft dan Rutte. Ook dat draagt ertoe bij dat Rutte in Europa zo’n loner is geworden.

© 2012, NRC Handelsblad


[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 24-06-2012 22:51:33 ]
pi_113345630
quote:
0s.gif Op zondag 24 juni 2012 22:50 schreef Thomas B. het volgende:
Goed stuk in het NRC dit weekend over Mark Rutte. Met die man gaan we echt de oorlog niet winnen. Een twijfelende politicus in een spagaat tussen Europese integratie en nationaal verkiezingsgeweld.
Rutte heeft braaf de ratificatie van het ESM door de kamer gejast, dat kunnen Merkel en nog 10 van de 17 betrokken Europese regeringsleiders hem niet nazeggen.

Zolang de in Brussel geboden 'oplossingen' er op neerkomen dat Duitsland en Nederland de crisis mogen betalen, kunnen ze moeilijk verwachten dat wij staan te popelen om in te stemmen. En zolang landen als Griekenland (schaamteloze dreigementen, en nog even 70.000 extra ambtenaren aangesteld) en Frankrijk (pensioenleeftijd verlaagd?!!) zich zo zeldzaam egocentrisch opstellen moeten ze ook niet op Nederlandse solidariteit rekenen. Mijn indruk is nog steeds dat De Jager en Ruttte in nauw overleg met Duitsland de 'bad cop' spelen (een rol die Duitsland zich zelf niet kan permitteren) zodat Duitsland uiteindelijk de beste deal eruit kan slepen, waar Nederland zich dan bij zal aansluiten.

Tot het zover is mag Rutte van mij heel Brussel de vinger geven. Of beter -- laat hij ze eens goed in het harnas jagen door te stellen dat Duitsland en Nederland vanzelfsprekend solidair zijn met de Europese broedervolken die nu zo zwaar moeten bezuinigen, en dat ze daarom waar nodig ruimhartige voedselhulp zullen bieden.

[ Bericht 5% gewijzigd door dvr op 25-06-2012 00:37:35 ]
pi_113346823
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 00:09 schreef dvr het volgende:

[..]

Rutte heeft braaf de ratificatie van het ESM door de kamer gejast, dat kunnen Merkel en nog 10 van de 17 betrokken Europese regeringsleiders hem niet nazeggen.
Dat vind ik alleen maar nog onbegrijpelijker. Dat is namelijk geen informeel plannetje, maar een controversiële en bovendien onherroepelijke toezegging van 40 miljard die even erdoor werd gedrukt, terwijl wij zelf niet eens aanspraak op het noodfonds zouden kunnen maken omdat we de afspraken over begrotingsregels nog niet hebben geratificeerd. Voor een demissionair kabinet is dat staatkundig gezien eigenlijk een schande van jewelste.

Daar vind ik de Duitse houding veel verstandiger: met het ESM en het begrotingspact staatsrechtelijk correct handelen: eerst het constitutioneel hof laten oordelen voordat onomkeerbare feiten worden gecreëerd, en dan beide tegelijkertijd in stemming brengen. En wél nu alvast gaan nadenken over welke stappen daarna genomen moeten worden.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 25-06-2012 00:32:58 ]
pi_113353329
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 00:32 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat vind ik alleen maar nog onbegrijpelijker. Dat is namelijk geen informeel plannetje, maar een controversiële en bovendien onherroepelijke toezegging van 40 miljard die even erdoor werd gedrukt, terwijl wij zelf niet eens aanspraak op het noodfonds zouden kunnen maken omdat we de afspraken over begrotingsregels nog niet hebben geratificeerd. Voor een demissionair kabinet is dat staatkundig gezien eigenlijk een schande van jewelste.

Daar vind ik de Duitse houding veel verstandiger: met het ESM en het begrotingspact staatsrechtelijk correct handelen: eerst het constitutioneel hof laten oordelen voordat onomkeerbare feiten worden gecreëerd, en dan beide tegelijkertijd in stemming brengen. En wél nu alvast gaan nadenken over welke stappen daarna genomen moeten worden.
Neemt niet weg dat Rutte 'Europese' resultaten laat zien waar de 'goede Europeanen' Hollande en Merkel het ESM verdrag nog steeds niet door hun wetgevingsproces heen hebben geleid.

Ik ben geen grote Rutte fan, maar dat is wel een feit.
  maandag 25 juni 2012 @ 10:04:55 #92
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113353380
Er zijn heel wat zaken nog te regelen dus, voor er een fiscale en poltieke unie is

quote:
ma 25 jun 2012, 08:14
Twijfel over EU-Top

AMSTERDAM - De Europese beurzen zullen de laatste week van de maand juni en het eerste halfjaar lager openen doordat marktbreed de twijfel groeit over de allesbeslissende EU-top die aan het eind van deze week zal worden gehouden.

Vanochtend komen er berichten dat de beleidsmakers uit Brussel de EU-top willen voorzien van een definitief plan van aanpak om tot meer integratie te kunnen komen. Dit zogenaamde 4 pilarenplan voorziet volgens de eerste berichten onder andere in een snel ingaande bankenunie en een zo snel mogelijk te implementeren fiscale unie.

Zaken waar EU landen Duitsland, Nederland, Oostenrijk en Finland op voorhand Brussel geen vrijbrief voor willen geven. Nederland voelt er niets voor haar begroting vanuit Brussel aan te laten sturen. En de sterke balansen van de Nederlandse banken willen absoluut niet acuut de tekorten van de Spaanse en Griekse banken dekken.

Brussel wil teveel in te korte tijd. Er zal een langdurig traject van onderhandelingen en financiële akkoorden voor moeten komen om ergens ver in de toekomst tot een verdere integratie van Europese landen te kunnen komen. Het is voorlopig alleen papieren intelligente fantasie. Niet werkbaar in een diepe schuldencrisis.

De risicoaversie neemt toe onder beleggers nadat vorige week dat de leiders van de vier belangrijkste economieën van de eurozone, Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje, er niet in geslaagd zijn om met een éénsluidende stem te kunnen spreken.

De Duitse kanselier Merkel heeft na afloop van de mini-top laten weten dat nieuwe stimulatiemaatregelen voor de eurozone niet in plaats kunnen en zullen komen van de al overeengekomen begrotingsdiscipline akkoorden.

Dit terwijl Hollande, Monti en Rajoy na de minitop van vrijdag alle neuzen dezelfde kant op wilde hebben om op de officiële EU-top vergaande stappen aan te kunnen kondigen over een bankenunie, fiscale unie en allerlei nieuwe groeimaatregelen.

Allemaal goed zegt Duitsland, maar niet nu in het midden van de diepe schuldencrisis en vooral niet als wij, Duitsland de grootste rekening hiervoor zullen moeten betalen. Duitsland stemt er wel mee in om ¤130 miljard aan stimulatiegelden aan te wenden uit het Europese investeringsfonds. Echter veel van deze maatregelen zijn al gestart.

De ECB heeft afgelopen vrijdagmiddag bekendgemaakt dat zij lagere kwaliteit aan onderpand zullen gaan accepteren van eurozone banken die hiervoor geld willen lenen van de centrale bank. Dit vooral om de noodlijdende Spaanse bankensector van meer geld te voorzien. De ECB verwordt de Bad Bank van Europa.

Er heerst groeiende onduidelijkheid in Europa. Zo beweert de Spaanse minister van financiën de Guindos dat er beslist een mogelijkheid bestaat dat er vanuit de Europese noodfondsen en/of de ECB direct geld beschikbaar zal kunnen komen voor de noodlijdende Spaanse bankensector.

De Duitsers verhullen echter nog steeds het standpunt dat noodhulp voor herkapitalisatie van de Spaanse bankensector er wel kan komen, maar dan via een officieel verzoek van Spanje zelf voor financiële hulp uit de noodfondsen. Spanje kan dan doorplaatsen voor herkapitalisatie.

Van Spanje wordt vandaag het officiële verzoek verwacht voor noodhulp voor een bedrag ergens tussen de euro 60 en 100 miljard. De definitieve bepalingen en voorwaarden voor de noodhulp aan Spanje zullen volgens de berichten pas op 9 juli duidelijk worden.

Als de eurozone en Eurogroep-bijeenkomst van afgelopen donderdag en vrijdag een indicatie zal geven voor het succes van de aanstaande EU Top van eind van deze week, dan wordt het een absolute mislukking. Alles is er doorsproken maar over niets of weinig is er consensus overeenstemming bereikt.

De Europese ministers van financiën hebben geen overeenstemming kunnen bereiken over het invoeren van een Europees brede belasting op aandelentransacties, obligatietransacties, valutatransacties en andere financiële instrumenten. Nederland en Engeland waren mordicus tegen. Nederland voert al een eigen bankenbelasting in. Er wordt nog geprobeerd om 9 Europese landen op te lijnen voor de financiële belasting.

Het trojka-bezoek aan Athene is uitgesteld tot nader order. De nog te benoemen nieuwe Griekse minister van financiën ligt in het ziekenhuis met vermoeidheidsverschijnselen. Er komen signalen uit Duitsland dat men absoluut geen heil ziet in het nog meer nieuw geld aan Griekenland te willen geven. Dit terwijl de nieuwe Griekse regeringsvertegenwoordigers al halve toezeggingen aan de bevolking hadden gedaan.

Meteen stress in de nieuwe relatie. Want ook de nieuwe Griekse premier Samaras laat het zeer waarschijnlijk aanstaande vrijdag afweten bij het begin van de allesbeslissende EU-top. Ook hij heeft gezondheidsklachten en ligt in het ziekenhuis.

De allesbeslissende EU-top die bij mislukking al is betiteld. De eurozone zit op dood spoor. Eerst moet er iets echt gigantisch fout gaan, een Lehman-moment, voordat pas echt kan worden onderhandeld over diepgaande integratie tegen elke prijs.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113353744
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 10:02 schreef HiZ het volgende:

[..]

Neemt niet weg dat Rutte 'Europese' resultaten laat zien waar de 'goede Europeanen' Hollande en Merkel het ESM verdrag nog steeds niet door hun wetgevingsproces heen hebben geleid.

Ik ben geen grote Rutte fan, maar dat is wel een feit.
Is het werkelijk iets om trots op te zijn dat Rutte als een trillende teckel dit soort ingrijpende besluiten door de democratische molen jaagt, terwijl andere landen blijkbaar de tijd nemen om de gevolgen van deze besluiten te wegen, alvorens zich uit te spreken?
  maandag 25 juni 2012 @ 10:24:59 #94
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113353939
De ECB zal een Badbank gaan worden en daarmee dus ook alle nationale banken

quote:
De ECB heeft afgelopen vrijdagmiddag bekendgemaakt dat zij lagere kwaliteit aan onderpand zullen gaan accepteren van eurozone banken die hiervoor geld willen lenen van de centrale bank. Dit vooral om de noodlijdende Spaanse bankensector van meer geld te voorzien.

De ECB verwordt de Bad Bank van Europa.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113359231
HD9: bronnen alsjeblieft!
pi_113359448
quote:
12s.gif Op maandag 25 juni 2012 13:03 schreef Kaas- het volgende:
HD9: bronnen alsjeblieft!
In before HD9:

http://www.telegraaf.nl/d(...)l_over_EU-Top__.html

Hier word dat gemeld ;)
pi_113360303
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 13:08 schreef Scrummie het volgende:

[..]

In before HD9:

http://www.telegraaf.nl/d(...)l_over_EU-Top__.html

Hier word dat gemeld ;)
Hier eerder ook al:
http://www.zerohedge.com/(...)e-has-run-out-assets

Ze accepteren nu ook Spiderman handdoeken (van Bankia) als onderpand ofzo.
Goud kan je niet bijdrukken
pi_113362246
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 10:18 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Is het werkelijk iets om trots op te zijn dat Rutte als een trillende teckel dit soort ingrijpende besluiten door de democratische molen jaagt, terwijl andere landen blijkbaar de tijd nemen om de gevolgen van deze besluiten te wegen, alvorens zich uit te spreken?
Het punt is dat Rutte wordt neergezet als een dwarsligger, wat hij aantoonbaar dus niet is.

Overigens; ben ik de enige die het raar vindt dat 'toevallig' zowel de minister-president als de minister van financiën van Griekenland ziek zijn? Volgens mij zien de bui al hangen voor die bijeenkomst van aanstaande vrijdag waarop Griekenland wil gaan bedelen voor 'begrip' terwijl net duidelijk is dat ze zelfs gedurende de crisis de boel alweer belazerd hebben. Ze houden zich niet alleen niet aan de afspraken, ze doen zelfs dingen die er rechtstreeks tegenin gaan.
pi_113363331
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 14:06 schreef HiZ het volgende:

[..]

Het punt is dat Rutte wordt neergezet als een dwarsligger, wat hij aantoonbaar dus niet is.

Overigens; ben ik de enige die het raar vindt dat 'toevallig' zowel de minister-president als de minister van financiën van Griekenland ziek zijn? Volgens mij zien de bui al hangen voor die bijeenkomst van aanstaande vrijdag waarop Griekenland wil gaan bedelen voor 'begrip' terwijl net duidelijk is dat ze zelfs gedurende de crisis de boel alweer belazerd hebben. Ze houden zich niet alleen niet aan de afspraken, ze doen zelfs dingen die er rechtstreeks tegenin gaan.
Ja beide zijn ziek. Een van hen ligt zelfs in het ziekenhuis. Echt fijne baan zal het op dit moment ook niet zijn denk ik :)

bron via: http://www.flexbeleggen.nl

[ Bericht 5% gewijzigd door fietsketting op 26-06-2012 10:50:25 ]
pi_113363357
Moody's komt met massale afwaardering Spaanse banken

Moody's is van plan om maandag na het sluiten van Wall Street een massale kredietafwaardering van Spaanse banken aan te kondigen.

http://www.rtl.nl/compone(...)-dowjones1147959.xml
  maandag 25 juni 2012 @ 14:24:58 #101
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113363380
http://www.telegraaf.nl/d(...)eterende_hand__.html

De EU is een grote komedie

quote:
ma 25 jun 2012, 13:26

Griekse politici aan de beterende hand
ATHENE (AFN) - De Griekse premier Antonis Samaras en minister van Financiën Vassilis Rapanos zullen respectievelijk maandagmiddag en dinsdagochtend het ziekenhuis verlaten. Dat werd maandag bekendgemaakt.

De ziekenhuisopnames van beide politici was de reden dat inspecteurs van de Europese Unie, de Europese Centrale Bank en het Internationaal Monetair Fonds afgelopen weekeinde besloten hun bezoek aan Griekenland uit te stellen. De zogeheten trojka zou maandag in Athene arriveren om te zien welke vorderingen Griekenland heeft gemaakt met de uitvoer van maatregelen die de geldschieters eisen in ruil voor steun.

Samaras kampte met oogklachten en is daar zaterdag aan geopereerd.
Volgens een regeringswoordvoerder gaat hij in de loop van maandag naar huis.
Rapanos had maagklachten en is onderzocht.
,,Hij mankeert niets'', aldus een zegsman van het Hygeia ziekenhuis in Athene.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113363525
Ik durf met enige terughoudendheid vast te stellen dat Europa binnenkort kopje onder gaat. Dan ontploft de Zuid-Europese bankensector en trekt deze Noord-Europa met zich mee. Dan worden de risico’s op een Noord-Zuid conflict en misschien zelfs op een vuile oorlog in enigerlei vorm reëel.
http://www.rtl.nl/compone(...)oordzuidconflict.xml
pi_113365549
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 14:24 schreef fietsketting het volgende:

[..]

Ja beide zijn ziek. Een van hen ligt zelfs in het ziekenhuis. Echt fijne baan zal het op dit moment ook niet zijn denk ik :)
Ze waren nog niet eens begonnen. Ik vind het ietsjes te toevallig.
  maandag 25 juni 2012 @ 15:05:21 #104
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113365626
Dit vind ik een zeer juiste omschrijving van de huidige situatie, en deze situatie is in progressie
quote:
De oceaan van geld droogt op, het stuwmeer van schuld neemt toe

De oceaan van geld die ooit kenmerkend was voor het welvarende Europa begint op te drogen.
Buiten Europa is iedereen actief met leegtrekken bezig, onder het mom van het tegenovergestelde namelijk extra steunbetalingen via het IMF.
Die zijn toegezegd maar zullen in werkelijkheid alleen beschikbaar komen als Europa er weer beter voor staat
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  maandag 25 juni 2012 @ 17:30:21 #105
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113373294
De ECB is ff klaar met opkopen van miljarden aan potentiële Spaanse en Italiaanse troep
http://www.telegraaf.nl/d(...)bligatiewapen__.html

quote:
ma 25 jun 2012, 16:20
ECB wacht opnieuw met obligatiewapen
FRANKFURT (AFN) - De Europese Centrale Bank heeft afgelopen week opnieuw geen obligaties van eurolanden opgekocht. Dat bleek maandag uit cijfers van de ECB. De centrale bank gaf daarmee niet toe aan druk vanuit vooral Spanje en Italië.

De ECB kocht tussen mei 2010 en maart dit jaar in verschillende periodes voor ruim 210 miljard euro aan obligaties van eurolanden. De aankopen waren bedoeld om de rente op staatsleningen van probleemlanden niet verder te laten oplopen of te drukken. De afgelopen 15 weken lag het programma echter geheel stil, ondanks het feit dat de rentes van Spanje en Italië de afgelopen tijd sterk zijn opgelopen.

Volgens analisten wil de ECB op deze manier de druk op de landen vergroten om economische hervormingen door te voeren. De rente op Italiaanse 10-jarige obligaties is intussen opgelopen tot ruim 5,9 procent. De Spaanse rente staat op circa 6,5 procent.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113374484
De eurofielen die de teloorgang van de dollar aankondigden en de euro zagen als de nieuwe wereldmunt zijn prettig stil, dit ter observatie.
  maandag 25 juni 2012 @ 20:43:55 #107
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113382953
Hoeveel landen is maximaal mogelijk ???

http://www.telegraaf.nl/d(...)aan_EU-infuus__.html

quote:
ma 25 jun 2012, 20:26
Vijf landen aan EU-infuus
AMSTERDAM (AFN) - Cyprus is het vijfde land dat een beroep doet op Europese financiële steun. Ierland, Griekenland, Portugal en Spanje deden dat al eerder. Cyprus heeft net als Spanje hulp nodig om zijn banken overeind te houden. Om hoeveel geld het gaat, is nog niet bekend.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113385639
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 20:43 schreef michaelmoore het volgende:
Hoeveel landen is maximaal mogelijk ???

17.
pi_113387619
De euro lijkt me ten dode opgeschreven, Duitsland heeft duidelijk geen zin om op te draaien voor de fouten van de kneusjes en de top van eind deze week zal daar niets meer aan veranderen. Btw, Nigel Farage straks op BBC Two.
pi_113387937
:) Nigel Farrage, het beste middel om te weten wie je verder kunt negeren. Als iemand hem aanraadt als zinvol commentaar op de situatie kun je die persoon verder gevoegelijk niet meer serieus nemen.
  maandag 25 juni 2012 @ 22:36:52 #111
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113389584
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 22:12 schreef HiZ het volgende:
:) Nigel Farrage, het beste middel om te weten wie je verder kunt negeren. Als iemand hem aanraadt als zinvol commentaar op de situatie kun je die persoon verder gevoegelijk niet meer serieus nemen.
tot dusver krijgt ie volledig gelijk.
En ik vrees dat het zo afloopt als hij stelt en de hele EU is volledig ondemocratisch en een hobby van enkelen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113396049
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 14:06 schreef HiZ het volgende:

[..]

Het punt is dat Rutte wordt neergezet als een dwarsligger, wat hij aantoonbaar dus niet is.

Overigens; ben ik de enige die het raar vindt dat 'toevallig' zowel de minister-president als de minister van financiën van Griekenland ziek zijn? Volgens mij zien de bui al hangen voor die bijeenkomst van aanstaande vrijdag waarop Griekenland wil gaan bedelen voor 'begrip' terwijl net duidelijk is dat ze zelfs gedurende de crisis de boel alweer belazerd hebben. Ze houden zich niet alleen niet aan de afspraken, ze doen zelfs dingen die er rechtstreeks tegenin gaan.
De minister-president heeft oogproblemen. Wil waarschijnlijk de werkelijkheid even niet onder ogen zien. :) :{ :@ :X
  dinsdag 26 juni 2012 @ 06:31:14 #113
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113398966
We hebben een euro zonder politieke unie.

Stel we maken een politieke unie.

Dan hebben we een politieke unie zonder europese politiemacht en leger.

Imho, gaat dit veel en veel te snel en de schulden worden er niet kleiner van.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113398981
Ja, had ik bijna op je dramatische pre-edit gereageerd ;) Maar goed dat ik nog even keek :)

Ik zag onlangs op den Bels een rapportage over NL marechausse die actief was in de grensbewaking van Griekenland (als bijstand zeg maar), en volgens mij barst het al van dergelijke initiatieven m.b.t. het leger.

Je zou haast zeggen dat die twee organisaties al europeser actief en geintegreerder zijn dan de politici ;)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 06:54:32 #115
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113399050
Er is veel samenwerking ja, maar het gaat om het principe.

Volgens mij is dit proces een voedingsbron voor het nationalisme.

Ik acht de kans groter dat er over 5 jaar minder Europese integratie is dan meer.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 06:54:59 #116
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113399054
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 06:31 schreef iamcj het volgende:
We hebben een euro zonder politieke unie.

Stel we maken een politieke unie.

Dan hebben we een politieke unie zonder europese politiemacht en leger.
zonder poltie kan best
zonder politieke en fiscale unie kan never niet een monetaire unie bestaan
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 26 juni 2012 @ 07:02:57 #117
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113399087
Ja dat is wat iedereen zegt, maar waarom, ging toch best al die jaren tot 2008?

Volgens mij is er een banken en een vertrouwens- en schuldenprobleem.

Zonder een verenigd Europa hadden imo net zo goed deze problemen gehad. Je had ze alleen op een andere manier op kunnen lossen.

Als ik van 10 problemen, 1 probleem maak, is het dan makkelijker op te lossen? Als ik rommelhypotheken koppel aan goede hypotheken wordt de gezamelijke waarde dan hoger?

Volgens mij wordt het alleen maar ingewikkelder als je alles op een hoop gooit.

Wat is de waarde van een EuroObligatie, ga maar uitrekenen...
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113399615
Drie jaar geleden verhuisde ik naar Spanje en zei toen, Spanje gaat failliet. Lege flatgebouwen staan allemaal gestald bij de bank.
En iedereen , ook Fok, verklaarde me voor gek, want het ging zo goed met Santander en al die andere banken.
Gisteravond nog maar eens 28 banken gedowngraded. En hier lopen ze alleen te zeiken, dat ze 1 euro voor een recept moeten bijbetalen.
Laat Nederland maar snel maatregelen nemen, want er komen nog veel meer lijken uit de kast en Nederland mag betalen.
pi_113399648
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 07:02 schreef iamcj het volgende:
Ja dat is wat iedereen zegt, maar waarom, ging toch best al die jaren tot 2008?

Volgens mij is er een banken en een vertrouwens- en schuldenprobleem.

Zonder een verenigd Europa hadden imo net zo goed deze problemen gehad. Je had ze alleen op een andere manier op kunnen lossen.

Als ik van 10 problemen, 1 probleem maak, is het dan makkelijker op te lossen? Als ik rommelhypotheken koppel aan goede hypotheken wordt de gezamelijke waarde dan hoger?

Volgens mij wordt het alleen maar ingewikkelder als je alles op een hoop gooit.

Wat is de waarde van een EuroObligatie, ga maar uitrekenen...
Zonder een euro zou het tot 2008 bij de meeste landen niet zo goed gegaan zijn. In spanje zou bijvoorbeeld nooit de vastgoed bubbel zo groot geworden kunnnen zijn omdat de financieringen in spanje duurder zouden geweest zijn als in bijvoorbeeld nederland. De ouderweste nederlandse gulden en mark zouden relatief gezien duurder geworden zijn en hierdoor zouden wij ook niet zoveel geexporteerd hebben.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 08:25:56 #120
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113399754
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 07:02 schreef iamcj het volgende:
Wat is de waarde van een EuroObligatie, ga maar uitrekenen...
De rente zal in Duitsland en Nederland fors gaan stijgen , dat is zeker


quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:16 schreef Basp1 het volgende:

De ouderweste nederlandse gulden en mark zouden relatief gezien duurder geworden zijn en hierdoor zouden wij ook niet zoveel geexporteerd hebben.
Het ging voor de Euro ook prima met Nederland
Mark en Gulden zijn altijd duurder geworden to Peseta, Lira en Drachme , dat is nooit anders geweest en was nooit een probleem

En de exoort naar het Zuiden komt door al die makkelijke leningen , dat is nu over
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113399818
Ze voelden zich rijk met die Euro , ze kochten allemaal huizen om die voor het dubbele door te verkopen.
een paar jaar ging het goed, tot in 2008 de crisis begon.
De Engelsen verdwenen het eerst, konden met moeite hun huizen verkopen en in paniek gingen de prijzen zakken, de luchtbel in de huizen verdween.

En Spanje kreeg al zoveel geld van Europa, voor wegen, vliegvelden, ww-uitkering in de winter, tjonge, je hoorde niemand klagen.

Als Spanje de Noordelijke landen zou moeten helpen door te bezuinigen, zou hier de pleuris uitbreken...zo nooit gebeuren.
Ze willen nog niet eens voor Spanje bezuinigen, het dringt nog steeds niet tot hun door, want ze zijn en trots en het is zo gewoon, geld komt van de EU..
  dinsdag 26 juni 2012 @ 08:37:55 #122
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113399926
http://www.telegraaf.nl/d(...)af_te_slanken__.html

Steeds MEER griekse ambtenaren,

quote:
di 26 jun 2012, 07:00
Grieks ambtenarenkorps weigert af te slanken

AMSTERDAM - ATHENE/ BRUSSEL – Het Griekse ambtelijke apparaat wil maar niet slinken.
Sterker nog: Griekse gemeenten zouden tegen de hervormingsafspraken in de afgelopen twee jaar zo’n 70.000 nieuwe ambtenaren hebben aangenomen, zo melden bronnen binnen het inspectieteam van de ECB, IMF en EU.

Dit is een slag in het gezicht van de trojka.
Afgesproken was dat de Grieken – in ruil voor miljardensteun – het mes zouden zetten in het enorme ambtenarenkorps.
Door de nieuwe banen bleef het aantal ambtenaren, ondanks forse ontslagrondes, op bijna 700.000.

De Europese Commissie kon de berichten gisteren niet bevestigen. Het bezoek van de trojka aan Griekenland is wel uitgesteld.

Het inspectieteam zou gisteren landen in Athene. Maar omdat zowel premier Samaras (oogoperatie) buiten gevecht is gesteld en de nieuwe minister van Financiën Rapanos gisteren na een paar dagen al aftrad wegens chronische oververmoeidheid, zal de trojka later deze week arriveren voor overleg.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113399959
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:37 schreef HD9 het volgende:
http://www.telegraaf.nl/d(...)af_te_slanken__.html

Steeds MEER griekse ambtenaren,

[..]

Dat nieuws is twee dagen terug al langsgekomen. En ik hoop dat er consequenties aan worden verbonden.
pi_113400010
Het is ook nog eens een land van zwart geld, nog steeds krijg ik geen bonnetjes.
En een land van omkopen, ben je vriendje van een raadslid, geef hem geld en je kan een huis bouwen.
Dat kan nu niet meer, er is nu een bouwstop voor illegale huizen, en kijk maar uit, ze verkopen ze nog, en iedereen doet mee,,de gestor , de notaris..
Dus ga niet een huis kopen omdat het zo goedkoop is, neem iemand die te vertrouwen is, want je bent mooi de klos.

Ga er niet vanuit dat het zo geregeld is als in Nederland, alles is anders, de belastingen, het zwarte geld,
een notaris , die niet te vertrouwen is.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 08:43:51 #125
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113400015
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:40 schreef HiZ het volgende:

[..]

Dat nieuws is twee dagen terug al langsgekomen. En ik hoop dat er consequenties aan worden verbonden.
Ik vrees van niet.
Minder geld ?? Dan gaan ze failliet en datr wil Brussel niet
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113400085
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:43 schreef HD9 het volgende:

[..]

Ik vrees van niet.
Minder geld ?? Dan gaan ze failliet en datr wil Brussel niet
Schauble en Merkel doen steeds hardere uitspraken over bijstellingen van het Memorandum. En het 'nee' wordt steeds resoluter. Dit laatste nieuws maakt hopelijk dat de mensen die 'bijstellingen' willen geen argumenten meer hebben. De Grieken hebben hun extra tijd al genomen door de afgelopen periode weer te liegen over wat ze aan het doen waren.
pi_113400107
quote:
Nederlansche Bank raadt ons aan dekking te zoeken voor erge tijden

Een directeur van De Nederlandsche Bank raadt ons aan ons financieel schrap te zetten voor de tijden die komen. Los, als het even kan, je hypotheek versneld af en spaar. "Wees je bewust dat het er de komende jaren niet gemakkelijker op wordt," waarschuwt DNB-directeur Joanne Kellermann in het AD.
Het gaat Kellermann vooral over mensen die nog niet met pensioen zijn. Er komen lagere pensioenen, dalende huizenprijzen en stijgende zorgkosten
http://www.welingelichtek(...)oor-erge-tijden.html

quote:
Weet je wie vorig jaar 12 procent meer loon kregen? De bazen van de grote banken

De Financial Times komt voor de 3e keer met een overizcht van de salarissen van de CEO's van banken. En alweer kan de krant nieuwe records melden. Het gemiddelde salaris van een CEO van een van de 15 grootste banken bedroeg in 2011 12,8 miljoen dollar.
Niet gek voor een bedrijfstak die slechts bestaat dankzij de belastingbetaler en de wereld aan de rand van de ondergang bracht
http://www.welingelichtek(...)de-grote-banken.html
pi_113400127
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:16 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Zonder een euro zou het tot 2008 bij de meeste landen niet zo goed gegaan zijn. In spanje zou bijvoorbeeld nooit de vastgoed bubbel zo groot geworden kunnnen zijn omdat de financieringen in spanje duurder zouden geweest zijn als in bijvoorbeeld nederland. De ouderweste nederlandse gulden en mark zouden relatief gezien duurder geworden zijn en hierdoor zouden wij ook niet zoveel geexporteerd hebben.
Daarentegen zou de gulden geimplodeerd zijn ten tijde van het redden van ING, Aegon, Fortis, ABN Amro, SNS Reaal en NIBC (ben ik nog financiele instellingen vergeten? ;) ), en zouden we nu sky-high rente betalen :)

Ach, details, details.
pi_113400165
quote:
Cover your ass, de nieuwe trend onder bestuurders.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 08:55:55 #130
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113400217
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 14:27 schreef Automatisch het volgende:
Ik durf met enige terughoudendheid vast te stellen dat Europa binnenkort kopje onder gaat. Dan ontploft de Zuid-Europese bankensector en trekt deze Noord-Europa met zich mee. Dan worden de risico’s op een Noord-Zuid conflict en misschien zelfs op een vuile oorlog in enigerlei vorm reëel.
http://www.rtl.nl/compone(...)oordzuidconflict.xml
Durft er daar eentje zeg :O
pi_113400221
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:50 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Daarentegen zou de gulden geimplodeerd zijn ten tijde van het redden van ING, Aegon, Fortis, ABN Amro, SNS Reaal en NIBC (ben ik nog financiele instellingen vergeten? ;) ), en zouden we nu sky-high rente betalen :)

Ach, details, details.
Ik denk niet dat onze financiele sector dan zulke megalomane proporties had aangenomen. Als we naar de implosie van de pond kijken valt dat ook reuze mee. ;)

Maar ja dat is allemaal niet het geval, nu zitten we met zijn allen in een rotte zinkende boot waarbij er steeds weer nieuwe gaten ontstaan, men wederom een lapje op de boot zet om maar niet zo snel kan pompen en repareren om het schip nu echt zeewaardig te maken.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 08:57:54 #132
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113400256
quote:
6s.gif Op maandag 25 juni 2012 17:56 schreef WammesWaggel het volgende:
De eurofielen die de teloorgang van de dollar aankondigden en de euro zagen als de nieuwe wereldmunt zijn prettig stil, dit ter observatie.
Toch is de euro er nog steeds, en Griekenland ook. In die zin zitten de dollarfielen die al tien jaar roepen (de laatste jaren schreeuwen ze zelfs) dat de euro gaat klappen er toch aardig naast, al weerhoudt dat ze er niet van veel lawaai te blijven maken.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 09:01:15 #133
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113400302
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 22:36 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

tot dusver krijgt ie volledig gelijk.
En ik vrees dat het zo afloopt als hij stelt en de hele EU is volledig ondemocratisch en een hobby van enkelen
Tot dusver heeft Farage alleen wat zitten foeteren op Europa. Harde voorspellingen heb ik hem niet horen doen, en gelijk zal hij ook niet hebben gekregen. Eigenlijk is Farage gewoon clownesk theaterfiguur met anti-Europese agenda.
pi_113400323
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:56 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Ik denk niet dat onze financiele sector dan zulke megalomane proporties had aangenomen. Als we naar de implosie van de pond kijken valt dat ook reuze mee. ;)

Maar ja dat is allemaal niet het geval, nu zitten we met zijn allen in een rotte zinkende boot waarbij er steeds weer nieuwe gaten ontstaan, men wederom een lapje op de boot zet om maar niet zo snel kan pompen en repareren om het schip nu echt zeewaardig te maken.
Ook vóór de euro hadden we een relatief grote bankensector; zonder de euro was die volgens mij ook uitelkaar geklapt en hadden we met een gulden gezeten die zwaar aan waardevermindering onderhevig was geweest. Zowel intern als extern.
pi_113400356
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:56 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Ik denk niet dat onze financiele sector dan zulke megalomane proporties had aangenomen. Als we naar de implosie van de pond kijken valt dat ook reuze mee. ;)

Maar ja dat is allemaal niet het geval, nu zitten we met zijn allen in een rotte zinkende boot waarbij er steeds weer nieuwe gaten ontstaan, men wederom een lapje op de boot zet om maar niet zo snel kan pompen en repareren om het schip nu echt zeewaardig te maken.
Wat zei u? :D
http://finance.yahoo.com/echarts?s=GBPEUR%3DX+Interactive#symbol=;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

En dat ten opzichte van zo'n brakke gemankeerde valuta als de Euro ;)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 09:05:58 #136
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113400370
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:48 schreef HiZ het volgende:

[..]

Schauble en Merkel doen steeds hardere uitspraken over bijstellingen van het Memorandum. En het 'nee' wordt steeds resoluter. Dit laatste nieuws maakt hopelijk dat de mensen die 'bijstellingen' willen geen argumenten meer hebben. De Grieken hebben hun extra tijd al genomen door de afgelopen periode weer te liegen over wat ze aan het doen waren.
Merkel heeft ook een thuispubliek dat ze af en toe moet paaien.
pi_113400375
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:02 schreef HiZ het volgende:

[..]

Ook vóór de euro hadden we een relatief grote bankensector; zonder de euro was die volgens mij ook uitelkaar geklapt en hadden we met een gulden gezeten die zwaar aan waardevermindering onderhevig was geweest. Zowel intern als extern.
En terecht natuurlijk ipv die bubbels die we aan het blazen zijn door maar alle economieen in europa op 1 hoop te gooien. En dan alle landen die alleen maar de lusten van een munt willen hebben maar niet de lasten die horen bij begrotingsdiscipline en andere afspraken die we al in maastricht gemaakt hebben.
pi_113400406
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:01 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Tot dusver heeft Farage alleen wat zitten foeteren op Europa. Harde voorspellingen heb ik hem niet horen doen, en gelijk zal hij ook niet hebben gekregen. Eigenlijk is Farage gewoon clownesk theaterfiguur met anti-Europese agenda.
Nog afgezien van het feit dat zijn hele filosofie is gebaseerd op een leugen. Hij zegt dat de Britten hebben gestemd voor een vrijhandelszone en niks meer. In werkelijkheid hebben de Britten gestemd over het verdrag van Rome. Waarin expliciet stond dat de lidstaten zouden streven naar 'ever closer union'.

Daarnaast liegt hij zijn kiezers voor over de mogelijkheden te heronderhandelen over een nieuwe verhouding met de EU. Hij suggereert dat dat kan gebeuren op basis van gelijkwaardigheid. Wat er in werkelijkheid zal gebeuren is dat het VK in de rol komt van een iets groter Noorwegen of Zwitserland. Ze mogen dan in een handelsblok met de EU, niet met de landen van de EU. En dat betekent dat de regels voor het VK nog altijd in Brussel gemaakt worden, maar dat de Britten niet meer gevraagd wordt wat ze ervan vinden.

FYI; nagenoeg alle EU verordeningen gelden in Noorwegen en Zwitserland. De uitzonderingen zijn vooral op het gebied van Landbouw en Visserijpolitiek. Overigens precies het onderdeel waarvan ik vind dat de EU dat hele subsidiecircus maar eens moet gaan afbouwen.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 09:08:26 #139
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113400415
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:56 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Ik denk niet dat onze financiele sector dan zulke megalomane proporties had aangenomen. Als we naar de implosie van de pond kijken valt dat ook reuze mee. ;)

Maar ja dat is allemaal niet het geval, nu zitten we met zijn allen in een rotte zinkende boot waarbij er steeds weer nieuwe gaten ontstaan, men wederom een lapje op de boot zet om maar niet zo snel kan pompen en repareren om het schip nu echt zeewaardig te maken.
Zonder euro waren de schulden wellicht evengoed hard opgelopen. Dat hangt grotendeels samen met de dollar en Amerikaanse rente. Die laatste was de afgelopen decennia structureel dalend bij een steeds sneller stijgende schuldenberg.

In een versnipperd Europees landschap hadden er (ook) weinigen durven opstaan tegen de dollar, en dan hadden we evengoed schuldenproblemen gehad momenteel.
pi_113400418
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:05 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Wat zei u? :D
http://finance.yahoo.com/echarts?s=GBPEUR%3DX+Interactive#symbol=;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

En dat ten opzichte van zo'n brakke gemankeerde valuta als de Euro ;)
Ja 40% er af is toch niet zoveel, en daarna weer gestabiliseerd, het is geen zimbabwe waar de val maar door blijft gaan. De UK is in ieder geval hierdoor een redelijk goedkoop vakantie land geworden.
pi_113400473
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:08 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Ja 40% er af is toch niet zoveel, en daarna weer gestabiliseerd, het is geen zimbabwe waar de val maar door blijft gaan. De UK is in ieder geval hierdoor een redelijk goedkoop vakantie land geworden.
Eh, heb je wel eens gekeken naar de manier waarop de BoE zo'n beetje de financier van de hele Britse economie aan het worden is? Alleen Zimbabwe maakte het gekker met geld drukken. De enige reden waarom het GBP uberhaupt nog iets waard is, is omdat mensen te nerveus zijn over de euro.
  † In Memoriam † dinsdag 26 juni 2012 @ 09:15:40 #142
230491 Zith
pls tip
pi_113400527
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 08:13 schreef hondjes het volgende:
Drie jaar geleden verhuisde ik naar Spanje en zei toen, Spanje gaat failliet. Lege flatgebouwen staan allemaal gestald bij de bank.
En iedereen , ook Fok, verklaarde me voor gek, want het ging zo goed met Santander en al die andere banken.
Gisteravond nog maar eens 28 banken gedowngraded. En hier lopen ze alleen te zeiken, dat ze 1 euro voor een recept moeten bijbetalen.
Laat Nederland maar snel maatregelen nemen, want er komen nog veel meer lijken uit de kast en Nederland mag betalen.
Kun je deze posts ophalen? Geloof er niets van.
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  dinsdag 26 juni 2012 @ 09:16:03 #143
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113400540
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:05 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Wat zei u? :D
http://finance.yahoo.com/echarts?s=GBPEUR%3DX+Interactive#symbol=;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

En dat ten opzichte van zo'n brakke gemankeerde valuta als de Euro ;)
er zijn leugenaars en statistieken en dino's
zet de grafiek eens op vijf jaar ??


http://finance.yahoo.com/echarts?s=GBPEUR%3DX+Interactive#symbol=;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113400637
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:16 schreef HD9 het volgende:

[..]

er zijn leugenaars en statistieken en dino's
zet de grafiek eens op vijf jaar ??


http://finance.yahoo.com/echarts?s=GBPEUR%3DX+Interactive#symbol=;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

Dan zie je dus precies waar het om ging: de instorting van de Pond van bijna 1,50 euro naar ongeveer 1,05.
pi_113400677
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:15 schreef Zith het volgende:

[..]

Kun je deze posts ophalen? Geloof er niets van.
Nou ja, drie jaar geleden voorspellen dat het niet goed zat met de bankensector was niet zo heel erg moeilijk. Ik kan me uit mijn eigen situatie herinneren dat ik op een gegeven ogenblik zat te kijken naar de 1-maands Euribor en daat een WTF moment had toen ik zag dat de rente van de ene dag op de andere met 0,7% omhoog was gegaan.

Ik heb toen binnen een paar dagen mijn hele aandelenportefeuille geliquideerd (niet supergroot maar toch wel twee jaarsalarissen) en heb daar tot op heden geen moment spijt van gehad.

Daarnaast zat ik me bij de overname van de ABN ook (op een ander forum) hardop af te vragen hoe ze dat in vredesnaam zouden gaan financieren op een beetje redelijke manier. Hoe dat is afgelopen hoef ik verder niet te vertellen geloof ik.

Dus er waren wel duidelijke tekenen aan de wand drie jaar terug.
pi_113400729
quote:
1s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:20 schreef Igen het volgende:

[..]

Dan zie je dus precies waar het om ging: de instorting van de Pond van bijna 1,50 euro naar ongeveer 1,05.
Om nog maar te zwijgen over het feit dat 'safe-haven', de dollar, nog altijd op 1,25 staat. En dat tegenover een munt die op exploderen staat.
pi_113400741
quote:
1s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:20 schreef Igen het volgende:

[..]

Dan zie je dus precies waar het om ging: de instorting van de Pond van bijna 1,50 euro naar ongeveer 1,05.
:)

quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:16 schreef HD9 het volgende:

[..]

er zijn leugenaars en statistieken en dino's
zet de grafiek eens op vijf jaar ??


http://finance.yahoo.com/echarts?s=GBPEUR%3DX+Interactive#symbol=;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

zelfde link hoor
pi_113400765
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:11 schreef HiZ het volgende:

[..]

Eh, heb je wel eens gekeken naar de manier waarop de BoE zo'n beetje de financier van de hele Britse economie aan het worden is? Alleen Zimbabwe maakte het gekker met geld drukken. De enige reden waarom het GBP uberhaupt nog iets waard is, is omdat mensen te nerveus zijn over de euro.
Waarom gooit europa dan ook niet hun "Nigel Farrages" in de strijd om aan te tonen dat de UK eigenlijk ook aan de bedelstaf hoort, samen met de VS natuurlijk. :D

Qau marketing en opinies beinvloeden moeten ze in europa dan nog heel veel leren mocht het allemaal kloppen wat je beweerd.
pi_113400798
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:26 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Waarom gooit europa dan ook niet hun "Nigel Farrages" in de strijd om aan te tonen dat de UK eigenlijk ook aan de bedelstaf hoort, samen met de VS natuurlijk. :D

Qau marketing en opinies beinvloeden moeten ze in europa dan nog heel veel leren mocht het allemaal kloppen wat je beweerd.
Omdat we niet allemaal in de zandbak staan te spelen, en met schepjes staan te meppen? :)

Als Nigel een marketing instrument is, hou ik mijn hart vast voor de '1e wereld' :D
'Has been' is daar de enige juiste term voor.
pi_113400870
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 09:26 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Waarom gooit europa dan ook niet hun "Nigel Farrages" in de strijd om aan te tonen dat de UK eigenlijk ook aan de bedelstaf hoort, samen met de VS natuurlijk. :D

Qau marketing en opinies beinvloeden moeten ze in europa dan nog heel veel leren mocht het allemaal kloppen wat je beweerd.
Wat ik beweer klopt feitelijk.

Welk belang heeft de EU bij het kaport maken van het Verenigd Koninkrijk? Niet iedereen heeft als enige doel dingen kapot te maken zoals Farrage.


http://www.guardian.co.uk(...)-quantitative-easing
pi_113402670
Alle problemen zijn opgelost mensen:

APechtold twitterde op dinsdag 26-06-2012 om 10:42:25 Bij het #CBS kunnen ze het weten: we zijn uit de recessie #nuvooruit reageer retweet


[ Bericht 16% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 10:45:54 ]
pi_113403063
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 10:45 schreef Scrummie het volgende:
Alle problemen zijn opgelost mensen:

APechtold twitterde op dinsdag 26-06-2012 om 10:42:25 Bij het #CBS kunnen ze het weten: we zijn uit de recessie #nuvooruit reageer retweet
persbericht ipv een welgevallige hapsnapquote
http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)2012/2012-800-pb.htm
  dinsdag 26 juni 2012 @ 11:04:50 #153
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_113403285
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 10:57 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

persbericht ipv een welgevallige hapsnapquote
http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)2012/2012-800-pb.htm
Die 'groei' komt eigenlijk alleen maar van verhoogde overheidsuitgaven in de zorg. Wat dat betreft kunnen we natuurlijk zoveel groeien als we willen!
The End Times are wild
pi_113403380
Nog altijd 0,8 procent lager als vorig jaar, dus goed nieuws maken terwijl het er niet is.
pi_113403411
Tja, bijstellingen zijn compleet normaal toch? Ze hebben 2009 ook nog aangepast. Het enige punt is dat vanwege een volledig arbitraire definitie van recessie (bestaande uit 'minder dan 0%' en '2 opeenvolgende kwartalen'), plus een heigerige media zonder al te veel begrip, is het opeens nieuws. Tja. De economische groei is gewoon 0, en dat is ie al een tijdje.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 11:15:38 #156
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_113403618
We zijn gered!!

And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_113403743
quote:
10s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 11:15 schreef Perrin het volgende:
We zijn gered!!

[ afbeelding ]
En dat terwijl we geeneens doomed waren! ;)

Manisch :)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 11:43:03 #158
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113404593
http://www.telegraaf.nl/d(...)anse_rente_op__.html

komt weer een klantje bij voor de ESM bazooka

quote:
di 26 jun 2012, 10:46
Scepsis over eurotop stuwt Spaanse rente op

LONDEN (AFN) - Scepsis op de financiële markten over het slagen van de naderende eurotop stuwde dinsdag de rentes op Spaanse en Italiaanse staatsleningen op. Spanje verkocht dinsdag staatsleningen met looptijden van 3 en 6 maanden, Italië gaat later op de dag naar de markt.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 11:48:32 #159
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_113404835
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 11:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

En dat terwijl we geeneens doomed waren! ;)

Manisch :)
Nou ja doomed.. wel 'donkere vooruitzichten' volgens DNB..

quote:
DNB: Spaar en los hypotheek snel af

De Nederlandsche Bank (DNB) raadt mensen aan om flink te gaan sparen of de hypotheek versneld af te lossen. 'Wees bewust dat het er de komende jaren niet gemakkelijker op wordt', waarschuwt DNB-directeur Joanne Kellermann vandaag in het AD.

Ze wijst op donkere vooruitzichten: lagere pensioenen, dalende huizenprijzen en stijgende zorgkosten. DNB wil voorkomen dat veel Nederlanders in financiële problemen komen als ze met pensioen gaan. Daarom moeten mensen zich nu al verdiepen in hun financiële situatie en mogelijk maatregelen nemen.
Maar de economie groeit weer, dus kopen die grotere TV aflossen die hypotheek ;)
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_113404931
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 11:43 schreef HD9 het volgende:
http://www.telegraaf.nl/d(...)anse_rente_op__.html

komt weer een klantje bij voor de ESM bazooka

[..]

Jaja, wel 0.07% omhoog! 8)7 /factchecking
  dinsdag 26 juni 2012 @ 12:00:34 #161
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113405359
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 11:50 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Jaja, wel 0.07% omhoog! 8)7 /factchecking
Het is wel veel te hoog voor zulke schulden, 0,7% hoger
quote:
De rente op 10-jarige Spaanse staatsleningen liep dinsdagochtend op tot 6,7 procent.
De rente op 10-jarig Italiaans staatspapier bedroeg ruim 6 procent.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113405456
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:00 schreef HD9 het volgende:

[..]

Het is wel veel te hoog voor zulke schulden, 0,7% hoger

[..]

0.07% hoger, niet 0.7%.

0,05% inmiddels zelfs. http://www.marketwatch.co(...)&link=MW_story_quote

Niet zo selectief lezen en denken.
pi_113406554
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:02 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

0.07% hoger, niet 0.7%.

0,05% inmiddels zelfs. http://www.marketwatch.co(...)&link=MW_story_quote

Niet zo selectief lezen en denken.
Waarom meld Bloomberg iets anders? Of zie ik iets over het hoofd? http://www.bloomberg.com/quote/GSPG10YR:IND

Jullie hebben allebei gelijk, de rente is met 0.07% punten gestegen, wat duidt op een stijging van 0.7%. Zo beter?

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 12:29:07 ]
pi_113406676
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:26 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Waarom meld Bloomberg iets anders? Of zie ik iets over het hoofd? http://www.bloomberg.com/quote/GSPG10YR:IND
Het staat zo ook op Bloomberg?
Beneath the gold, the bitter steel
pi_113406715
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:28 schreef Kirov het volgende:

[..]

Het staat zo ook op Bloomberg?
Niet helemaal.
pi_113406967
Scrummie, voor een collega-Rotterdammer (normaal toch de meest positieve mensen van Nederland ;) ) vind ik je best een azijnpisser zeg. Die reactie van Pechthold op het persbericht van het CBS is gewoon een leuk lichtpuntje tussendoor en helemaal niets om zo cynisch en schreeuwerig compleet uit haar context te trekken als je hierboven doet. :P

Nu de 10-0 in Eindhoven bleven we ook (terecht) gewoon hoop houden toch? ;)
pi_113407064
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:26 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Waarom meld Bloomberg iets anders? Of zie ik iets over het hoofd? http://www.bloomberg.com/quote/GSPG10YR:IND

Jullie hebben allebei gelijk, de rente is met 0.07% punten gestegen, wat duidt op een stijging van 0.7%. Zo beter?
Neen, geen van beide houdt in dat de rente plotseling omhoog gestuwd wordt, zoals het selectief gequote bericht in mm-mode suggereert, het is ruis in een eindeloze zee van ruis. Of stort de rente ook in elkaar als ie 0.07% daalt? :)

Hetzij marketwatch hetzij bloomberg is trouwens een kwartiertje vertraagd, ik vergeet altijd welke.
pi_113407243
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:34 schreef Kaas- het volgende:
Scrummie, voor een collega-Rotterdammer (normaal toch de meest positieve mensen van Nederland ;) ) vind ik je best een azijnpisser zeg. Die reactie van Pechthold op het persbericht van het CBS is gewoon een leuk lichtpuntje tussendoor en helemaal niets om zo cynisch en schreeuwerig compleet uit haar context te trekken als je hierboven doet. :P

Nu de 10-0 in Eindhoven bleven we ook (terecht) gewoon hoop houden toch? ;)
Sorry, maar als die Pechtold iets dergelijks tweet komt mijn maaltijd van vorig jaar september weer omhoog zetten, en dan kan ik het niet laten. Ik kom niet uit Rotterdam overigens, alleen een supporter ;-). En je mag vinden wat je vind, geen problemen mee, maar wat de EU betreft kan het me niet snel genoeg voorbij zijn. Dan maar een tijdje zuur, het is nu al jaren zuurder.

@T-Rex hierboven; Ah oke, het ging mij meer om het feit dat wat jullie beiden zeiden correct was, niet zozeer het artikel (dat inderdaad erg schreeuwerig is). Sowieso zijn de meeste artikelen over de beurzen vaak hilarisch. Vanochtend las ik op Iex.nl; beurzen openen met winst! Klopt, 0,20% in de + is een winst. Vervolgens daalt het even sterk; nieuw artikel! Beurzen leveren winsten in. Ik kijk een half uurtje later: beurzen weer in de plus. Het is zo'n speculatief zooitje geworden, al weet ik niet of het altijd zo is geweest. Ik 'volg' het pas sinds vorig jaar.

[ Bericht 16% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 12:44:08 ]
pi_113407353
Maar heb je ook het idee dat Europese regeringsleiders dit EU-project zullen laten vallen? Mijn gevoel zegt heel sterk dat hoeveel mensen ook anti-EU zullen zijn (wat zelfs in Griekenland nu mee blijkt te vallen als het erop aankomt) en hoeveel tegenslagen er op korte termijn nog komen, dat niemand dit uit handen zal laten gaan. Keer op keer blijkt weer dat de grote economieen tot alles bereid zijn om dit te redden en het zelfs aangrijpen om méér te integreren, of men het nou leuk vindt of niet.

De Europese trein lijkt me persoonlijk eentje die wel doordendert, hoeveel mensen er ook aan gaan hangen in een poging hem af te remmen. Nu even wat zwaardere tijden, maar als het in een jaartje of 4 à 5 weer goed gaat met Europa zullen al die pro-integratie-maatregelen waarschijnlijk vrij geruisloos worden doorgevoerd.
pi_113407424
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:44 schreef Kaas- het volgende:
Maar heb je ook het idee dat Europese regeringsleiders dit EU-project zullen laten vallen?
Nee, totaal niet, alles behalve :P. Geschiedenis zal zich wel weer herhalen, misschien met een twist. Ergens zal er oorlog moeten uitbreken, hetzij in Europa (ontzettend kleine kans) of het midden oosten. Doet het altijd goed.
pi_113407643
Ach, zo'n oorlogje in het MO is dan direct een eerste goede kans om het Europese leger dat we straks hebben even te testen. :P
pi_113407768
"Brussel zou meer te zeggen moeten hebben over de Europese banken en de budgetten van de 17 eurolanden."

Waar heeft Brussel geen zeggenschap over?
pi_113407831
quote:
12s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:50 schreef Kaas- het volgende:
Ach, zo'n oorlogje in het MO is dan direct een eerste goede kans om het Europese leger dat we straks hebben even te testen. :P
Dat moeten ze in hoog tempo doorvoeren. Europa moet zo snel mogelijk een federale staat worden willen we goed uit de crisis komen :)
Beneath the gold, the bitter steel
pi_113407856
quote:
0s.gif Op
dinsdag 26 juni 2012 12:54 schreef Kirov het volgende:


[..]

Dat moeten ze in hoog tempo doorvoeren. Europa moet zo snel mogelijk een federale staat worden willen we goed uit de crisis komen :)
Vloeken in de Scrummie kerk dit. Haha.. Ik ga er verder niet op in, het lezen vind ik al eng genoeg..
pi_113407938
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:55 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Vloeken in de Scrummie kerk dit. Haha.. Ik ga er verder niet op in, het lezen vind ik al eng genoeg..
Wat is er eng aan? Het is gewoon de toekomst
Beneath the gold, the bitter steel
pi_113408081
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:56 schreef Kirov het volgende:

[..]

Wat is er eng aan? Het is gewoon de toekomst
Oh, die staat al vast? Tof. Waar maak ik me dan al een jaartje druk over eigenlijk.. Viva Europa!
pi_113408710
Als het zover komt, ga ik emigreren....
  dinsdag 26 juni 2012 @ 13:16:27 #178
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_113408877
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 13:12 schreef floris_b het volgende:
Als het zover komt, ga ik emigreren....
Maar waarheen?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_113408879
:') . Doe het dan svp ook echt i.p.v. het zo'n inhoudsloze kreet te laten zijn die het zo goed als zeker is.

Waar ga je heen btw? VS krijg je maar zo geen visum. China, India, Zuid-Afrika? :D
pi_113408939
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 13:16 schreef Kaas- het volgende:
:') . Doe het dan svp ook echt i.p.v. het zo'n inhoudsloze kreet te laten zijn die het zo goed als zeker is.

Waar ga je heen btw? VS krijg je maar zo geen visum. China, India, Zuid-Afrika? :D
Brazilië *O*
Beneath the gold, the bitter steel
  dinsdag 26 juni 2012 @ 13:19:25 #181
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113408970
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 13:12 schreef floris_b het volgende:
Als het zover komt, ga ik emigreren....
ik verwacht dat Noord- en Zuid-Europa zeker geen geheel gaan worden, dus ik wacht het wel af, als ze maar van mijn pensioen afblijven en niet aan Spanje geven
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113409118
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 13:16 schreef Kaas- het volgende:
:') . Doe het dan svp ook echt i.p.v. het zo'n inhoudsloze kreet te laten zijn die het zo goed als zeker is.

Waar ga je heen btw? VS krijg je maar zo geen visum. China, India, Zuid-Afrika? :D
Naar het Saoedi-Arabië van West-Europa: Noorwegen! :D
pi_113409188
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 13:23 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Naar het Saoedi-Arabië van West-Europa: Noorwegen! :D
Die rijden helemaal naar Zweden om boodschappen te doen. De prijzen voor levensmiddelen zijn idd Saoedi-Arabisch :) - en ik vond Zweden al idioot duur! ;)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 14:06:08 #184
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113410755
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 12:54 schreef Kirov het volgende:

[..]

Dat moeten ze in hoog tempo doorvoeren. Europa moet zo snel mogelijk een federale staat worden willen we goed uit de crisis komen :)
Er zijn maar 2 mogelijke uitkomsten van de crisis:

1. Verminderde welvaart door inflatie, deflatie of devaluatie.
2. Een technische revolutie.

In een federaal Europa wordt dit alleen anders verdeeld. Het lost niets op.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 14:16:39 #185
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_113411272
Sommige maatregelen zijn lastig door te voeren als 't elk land vrij staat zich daaraan te onttrekken..
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 26 juni 2012 @ 14:20:50 #186
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113411473
Een maatregel is zo ie zo kansloos zonder draagvlak.

http://www.parlement.com/9291000/modulesf/gzgic52z

[ Bericht 57% gewijzigd door iamcj op 26-06-2012 14:26:10 ]
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113411674
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 06:54 schreef iamcj het volgende:
Volgens mij is dit proces een voedingsbron voor het nationalisme.
Is dat bezwaarlijk?

Ik vind de argumentatie van Thierry Baudet (NRC afgelopen zaterdag) voor zijn stelling dat juist afgedwongen eenwording een groter gevaar voor de vrede is veel plausibeler:

http://www.thierrybaudet.(...)nalisme-en-vrede.pdf
  dinsdag 26 juni 2012 @ 14:32:01 #188
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113411907
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 14:06 schreef iamcj het volgende:

[..]

Er zijn maar 2 mogelijke uitkomsten van de crisis:

1. Verminderde welvaart door inflatie, deflatie of devaluatie.
2. Een technische revolutie.

In een federaal Europa wordt dit alleen anders verdeeld. Het lost niets op.
Men maakt het landen die met een te dure Euro moeten functioneren veel te moeilijk en die blijven afhjankelijk van steun van de Noordelijke landen

En zuidelijke landen gaan echt niet de politiek inleveren bij Brussel
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 14:40:37 #189
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113412318
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 14:26 schreef dvr het volgende:

[..]

Is dat bezwaarlijk?

Ik vind de argumentatie van Thierry Baudet (NRC afgelopen zaterdag) voor zijn stelling dat juist afgedwongen eenwording een groter gevaar voor de vrede is veel plausibeler:

http://www.thierrybaudet.(...)nalisme-en-vrede.pdf
Ben overtuigd, het was ook wat ik probeerde te zeggen. Een te snelle eenwording lijdt tot ruzie.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113412376
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 14:26 schreef dvr het volgende:

[..]

Is dat bezwaarlijk?

Ik vind de argumentatie van Thierry Baudet (NRC afgelopen zaterdag) voor zijn stelling dat juist afgedwongen eenwording een groter gevaar voor de vrede is veel plausibeler:

http://www.thierrybaudet.(...)nalisme-en-vrede.pdf
Dat is wel een heel eenzijdig artikel.

Bijvoorbeeld: Bij het uiteenvallen van Joegoslavië speelde niet alleen het federale bestuur een rol, maar net zo goed het gegeven dat in Bosnië geen scherpe grenzen tussen de etnische groepen aanwezig waren zodat het creëren van een natiestaat (of een poging daartoe) alleen met etnische zuiveringen en bloedvergieten (Srebrenica!) gepaard kon gaan.

Edit: Het artikel heeft het ook over milities in Griekenland. Leuke anekdote, maar ook daar valt wel wat tegenover te plaatsen. Neem bijvoorbeeld Hongarije. Na WO-I werd het grote multi-etnische Hongaarse koninkrijk opgedeeld in zogenaamde natie-staten, maar hier waren de etnische grenzen ook niet scherp aan te geven met als gevolg dat nu miljoenen(!) Hongaren niet in Hongarije maar in buurlanden wonen. Wat weer aanleiding is voor extreem-rechts in Hongarije om paramilitaire groeperingen te vormen voor een soort "heim-ins-reich"-ideeën.

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 14:50:13 ]
pi_113412582
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 14:06 schreef iamcj het volgende:

[..]

Er zijn maar 2 mogelijke uitkomsten van de crisis:

1. Verminderde welvaart door inflatie, deflatie of devaluatie.
2. Een technische revolutie.

In een federaal Europa wordt dit alleen anders verdeeld. Het lost niets op.
No. 1. (verminderde welvaart) vindt ook zonder crisis en zonder euro enz. plaats hoor, is een normaal proces van evolutie, waarbij een samenleving die onevenredig veel welvaart en voorspoed heeft (gehad) die geneugten langzaam moet delen over de wereld. De illusie dat 'wij' onze preferente positie ten opzichte van die andere 5 miljard mensen voor altijd kunnen behouden is een illusie. Something has got to give, in een plek waar niks oneindig is.

Ik ben niet zo van de geschiedenis, maar de historie is bezaaid met samenlevingen die langzaam weer terugvielen ten faveure van een 'fittere, veerkrachtigere, ambitieuzere' samenleving.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 14:58:59 #192
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113413039
Geef maar is twee voorbeelden daarvan zonder crises op het einde.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113413094
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 14:41 schreef Igen het volgende:

Na WO-I werd het grote multi-etnische Hongaarse koninkrijk opgedeeld in zogenaamde natie-staten, maar hier waren de etnische grenzen ook niet scherp aan te geven met als gevolg dat nu miljoenen(!) Hongaren niet in Hongarije maar in buurlanden wonen. Wat weer aanleiding is voor extreem-rechts in Hongarije om paramilitaire groeperingen te vormen voor een soort "heim-ins-reich"-ideeën.
Interessant. Maar sluit dat juist niet aan bij Baudet's idee dat men nationale identiteiten niet ongestraft kan negeren?
pi_113413127
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 14:40 schreef iamcj het volgende:

[..]

Ben overtuigd, het was ook wat ik probeerde te zeggen. Een te snelle eenwording lijdt tot ruzie.
Het is denk ik niet de eenwording wat problematisch is, maar geldoverdracht.

Een unie zoals de EU heeft bepaalde voordelen. De vrije markt vergroot iedereen z'n persoonlijke vrijheid, daar heeft dus iedereen voordeel van. Ook vergroot deze de totale welvaart, wat wederom aan iedereen ten goede komt. In beginsel profiteert dus iedereen en hoeft het niet tot conflicten te leiden.

Maar waar het fout gaat, is als een groep zich benadeeld voelt. Als mensen hun taal of geloof door een centraal bestuur wordt onderdrukt, als via geldtransfers de winst van de vrije handel wordt teniet gedaan, enzovoort. Dan profiteren bepaalde groeperingen niet meer en dan gaat het fout. En dát kan volgens mij wél een reden zijn om de euro + EFSF + ESM + bemoeienis uit Brussel met het financiële beleid enz.enz. onverstandig en onwenselijk te vinden.
pi_113413203
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:00 schreef dvr het volgende:

[..]

Interessant. Maar sluit dat juist niet aan bij Baudet's idee dat men nationale identiteiten niet ongestraft kan negeren?
Wat ik wil zeggen is dat zijn idee leuk is, maar net zo goed praktisch onwerkbaar is en tot ellende kan leiden. Het lijkt geschreven vanuit een Nederlands perspectief, waar de etnische grens haarscherp met de landsgrens overeenkomt, zonder erbij na te denken dat dat op veel plaatsen niet zo is en zonder etnische zuiveringen en bloedvergieten ook überhaupt niet mogelijk is.

Hier:
http://www.americanhungar(...)gary_1910_MEDIUM.gif
Probeer daar maar eens landsgrenzen te trekken zodat je mooie natie-staten krijgt. Dat gaat niet lukken!

[ Bericht 15% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 15:05:39 ]
  dinsdag 26 juni 2012 @ 15:06:58 #196
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113413345
[..]
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:01 schreef Igen het volgende:

[..]

Het is denk ik niet de eenwording wat problematisch is, maar geldoverdracht.

Een unie zoals de EU heeft bepaalde voordelen. De vrije markt vergroot iedereen z'n persoonlijke vrijheid, daar heeft dus iedereen voordeel van. Ook vergroot deze de totale welvaart, wat wederom aan iedereen ten goede komt. In beginsel profiteert dus iedereen en hoeft het niet tot conflicten te leiden.

Maar waar het fout gaat, is als een groep zich benadeeld voelt. Als mensen hun taal of geloof door een centraal bestuur wordt onderdrukt, als via geldtransfers de winst van de vrije handel wordt teniet gedaan, enzovoort. Dan profiteren bepaalde groeperingen niet meer en dan gaat het fout. En dát kan volgens mij wél een reden zijn om de euro + EFSF + ESM + bemoeienis uit Brussel met het financiële beleid enz.enz. onverstandig en onwenselijk te vinden.
Ik ben groot voorstander van een vrije markt. Ik zie in de economische cijfers niet terug, dat de invoering van de euro tot meer welvaart heeft geleid.

Maar als je aan elkaar wordt uitgehuwelijkt, moet je wel met elkaar door 1 deur kunnen. Fransen, Duitsers, Italianen, Nederlanders. Dat is een wereld van verschil qua mentaliteit.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113413505
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:06 schreef iamcj het volgende:

[..]

Ik ben groot voorstander van een vrije markt. Ik zie in de economische cijfers niet terug, dat de invoering van de euro tot meer welvaart heeft geleid.
Ik had het niet over de euro, ik weet niet of die achteraf gezien wel zo'n goed idee was.

Maar de vrije markt wel. Alle welvarende Europese landen doen mee aan het vrij verkeer van goederen en personen. Ook ook Noorwegen en Zwitserland.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 15:12:25 #198
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113413582
Ik bedoel ook dat wij bij de bij de euro hadden moeten stoppen.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 15:30:13 #199
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113414414
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:01 schreef Igen het volgende:

[..]

Het is denk ik niet de eenwording wat problematisch is, maar geldoverdracht.

Een unie zoals de EU heeft bepaalde voordelen. De vrije markt vergroot iedereen z'n persoonlijke vrijheid, daar heeft dus iedereen voordeel van. Ook vergroot deze de totale welvaart, wat wederom aan iedereen ten goede komt. In beginsel profiteert dus iedereen en hoeft het niet tot conflicten te leiden.

Maar waar het fout gaat, is als een groep zich benadeeld voelt. Als mensen hun taal of geloof door een centraal bestuur wordt onderdrukt, als via geldtransfers de winst van de vrije handel wordt teniet gedaan, enzovoort. Dan profiteren bepaalde groeperingen niet meer en dan gaat het fout. En dát kan volgens mij wél een reden zijn om de euro + EFSF + ESM + bemoeienis uit Brussel met het financiële beleid enz.enz. onverstandig en onwenselijk te vinden.
Geldoverdracht is het wezen van eenwording

Een fiscale Unie kan niet bestaan zonder dat er eerst een poltieke unie is
Ik kan me geen fiscale unie voorstellen zonder politieke unie, en dat is heel erg ingrijpend, het betekend het opgeven van, ??
Ja alles, echt alles , alle zeggenschap , ik weet niet of dat er door komt en dat zonder de bevolking te vragen ???

quote:
De Europese kopstukken willen niet direct overgaan tot de invoering van euro-obligaties.
Ze zien dat op de middellange termijn, en mits gekoppeld aan serieuze vooruitgang op het gebied van fiscale integratie, als een serieuze mogelijkheid.
Dat kan worden gezien als een tegemoetkoming aan Duitsland, dat zich altijd op het standpunt heeft gesteld pas over euro-obligaties te willen spreken als sprake is van een fiscale unie.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113414453
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:30 schreef HD9 het volgende:

[..]

Geldoverdracht is het wezen van eenwording
Wat is dat nou weer voor debiele definitie?
  dinsdag 26 juni 2012 @ 15:32:52 #201
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113414528
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:31 schreef Igen het volgende:

[..]

Wat is dat nou weer voor debiele definitie?
de zeggenschap omtrent innen en verdelen van belastinggelden aan Brussel is geldoverdracht is fiscale unie
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113414566
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:32 schreef HD9 het volgende:

[..]

de zeggenschap omtrent innen en verdelen van belastinggelden aan Brussel is geldoverdracht
Dat is waar, maar het is geen antwoord op mijn vraag.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 15:34:01 ]
  dinsdag 26 juni 2012 @ 15:34:19 #203
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113414582
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:33 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat is waar, maar het is geen antwoord op mijn vraag.
wat is dan de definitie van fiscale unie

De fiscale Unie is zeeeeer ingrijpend en het eind van een land als zodanig
Dan komt de blauwe brief uit Brussel voortaan

[ Bericht 5% gewijzigd door HD9 op 26-06-2012 15:42:17 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113415317
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:34 schreef HD9 het volgende:

[..]

wat is dan de definitie van fiscale unie
"Fiscale unie"? :?

"Eenwording", daar hadden we het over. Dat zijn toch zeker geen synoniemen van elkaar?

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 15:50:54 ]
  dinsdag 26 juni 2012 @ 16:00:47 #205
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113415706
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:50 schreef Igen het volgende:

[..]

"Fiscale unie"? :?

"Eenwording", daar hadden we het over. Dat zijn toch zeker geen synoniemen van elkaar?
a zeker wel zulle
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 26 juni 2012 @ 16:02:22 #206
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113415782
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:12 schreef iamcj het volgende:
Ik bedoel ook dat wij bij de bij de euro hadden moeten stoppen.
voor de Euro

|Eerst pogen een politiek en fiscale unie unie te maken en dat is al moeilijk genoeg

wat is er trouwens mis met een EEG ??
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113416352
@ ZITH.... vrijdag 11 december 2009 @ 09:54:58 #30 .

topic.. Griekenland en de val van de euro.

kan niet quoten
  dinsdag 26 juni 2012 @ 16:25:23 #208
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113416759
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 16:15 schreef hondjes het volgende:
@ ZITH.... vrijdag 11 december 2009 @ 09:54:58 #30 .

topic.. Griekenland en de val van de euro.

kan niet quoten
Griekenland, of De Val van de Euro
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113417117
Bedankt HD9.

Er moet nog meer ergens staan, maar nu geen tijd op verder op te zoeken.

Misschien kan iemand nu eens wat aan die qoute-knop doen..
Heb dit al weken.
pi_113417912
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 16:32 schreef hondjes het volgende:
Bedankt HD9.

Er moet nog meer ergens staan, maar nu geen tijd op verder op te zoeken.

Misschien kan iemand nu eens wat aan die qoute-knop doen..
Heb dit al weken.
offtopic: ad blocker uitschakelen :)
pi_113423635
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 15:06 schreef iamcj het volgende:

[..]

[..]

Ik ben groot voorstander van een vrije markt. Ik zie in de economische cijfers niet terug, dat de invoering van de euro tot meer welvaart heeft geleid.

Maar als je aan elkaar wordt uitgehuwelijkt, moet je wel met elkaar door 1 deur kunnen. Fransen, Duitsers, Italianen, Nederlanders. Dat is een wereld van verschil qua mentaliteit.
De gebruikelijke soundbyte, die alleen maar mogelijk is als je alle zaken die mogelijk zijn door de EU wegzet als 'standaard' en alsof die ook ongewijzigd zo blijven als de unie er niet meer is. Vrij reizen, erkennen van diploma's uitwisseling van studenten etc etc etc.

Driekwart van de dingen die wij gewoon vinden in de EU zijn helemaal niet zo gewoon tussen landen met een harde grens. We zijn allang getrouwd met de Duitsers en de Italianen. Wat we nu ervaren is dat we de huwlijkse voorwaarden niet zo goed hebben doordacht.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 20:09:10 #213
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113426399
als men zo boos was op Wouter Bos dat hij ING en ABN Amro redde, dan moeten we nu de Spaanse banken gaan redden en die worden niet eens eigendom ???
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113427132
Is ING soms wel staatseigendom dan? Wel meer Nederlandse financiele instellingen hebben staatssteun ontvangen overigens, zonder daarbij in handen van de overheid te vallen.
pi_113428668
quote:
2s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 20:21 schreef Kaas- het volgende:
Is ING soms wel staatseigendom dan? Wel meer Nederlandse financiele instellingen hebben staatssteun ontvangen overigens, zonder daarbij in handen van de overheid te vallen.
En we hebben flink verdiend aan die staatssteun.
Beneath the gold, the bitter steel
pi_113428839
ING mag mooi de Spaanse banken redden, wij mogen de ING dan weer redden.
Iedereen blij.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 20:56:08 #217
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_113428905
quote:
10s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 20:54 schreef WammesWaggel het volgende:
ING mag mooi de Spaanse banken redden, wij mogen de ING dan weer redden.
Iedereen blij.
Dat Europese bankenfonds is wel een slecht idee, want net als iedere andere verzekering geeft het een incentive tot risicovol gedrag.

Met andere woorden: een bank die conservatief is betaalt dus mee voor banken die veel risico nemen.
The End Times are wild
  dinsdag 26 juni 2012 @ 20:59:02 #218
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113429039
quote:
2s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 20:21 schreef Kaas- het volgende:
Is ING soms wel staatseigendom dan? Wel meer Nederlandse financiele instellingen hebben staatssteun ontvangen overigens, zonder daarbij in handen van de overheid te vallen.
een slechte zaak om nu met Nederlands belastinggeld geld ook Spaanse, Portugese of Servische banken te gaan redden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113429847
Laat Santander de SNS maar redden, kunnen ze meteen Scheringa aanstellen als curator.
Niks kan mij nog verbazen.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 21:33:45 #220
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113430622
8)7 8)7 8)7 :W
http://www.telegraaf.nl/b(...)t_ESM-verdrag__.html

quote:
Eerder stemde de Tweede Kamer al met een ruime meerderheid (100 voor, 47 tegen) in met het fonds. Nederland stort 4,5 miljard euro en staat voor nog eens ruim 35 miljard euro garant.
Het ESM is bedoeld als een permanente reddingsboei voor eurolanden die diep in de financiële problemen zijn geraakt. Het fonds krijgt een effectieve leencapaciteit van 500 miljard euro.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113431014
quote:
Ja democratie he, klote als je het er niet mee eens bent. :)

:W , maar dat blijft een ijdele belofte vermoed ik
pi_113432211
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 21:40 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ja democratie he, klote als je het er niet mee eens bent. :)

:W , maar dat blijft een ijdele belofte vermoed ik
Ja en dit krijg je dan, als goed welvarend land:
http://www.nu.nl/economie(...)ating-duitsland.html
(Kredietbeoordelaar verlaagt rating Duitsland)
pi_113434222
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 19:12 schreef HiZ het volgende:

Wat we nu ervaren is dat we de huwlijkse voorwaarden niet zo goed hebben doordacht.
Huwelijkse voorwaarden komen doorgaans pas om de hoek kijken als het huwelijk uit elkaar dreigt te vallen. Misschien moet de EU in relatietherapie? *;
  dinsdag 26 juni 2012 @ 22:39:33 #224
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113434426
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 21:40 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ja democratie he, klote als je het er niet mee eens bent. :)

:W , maar dat blijft een ijdele belofte vermoed ik
ja goed kut

was er een referendum over geweest dan zou het anders gaan
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 26 juni 2012 @ 22:40:40 #225
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113434496
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:36 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Huwelijkse voorwaarden komen doorgaans pas om de hoek kijken als het huwelijk uit elkaar dreigt te vallen. Misschien moet de EU in relatietherapie? *;
de portemonnees op tafel gooien en alles samen delen ook de spaarrekeningen
ofwel de fiscaal politiek oplossing en belastingregels gelijktrekken


Of uit elkaar
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113434556
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:39 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

ja goed kut

was er een referendum over geweest dan zou het anders gaan
Ja en? In Nederland willen we geen referenda. D66 heeft in de jaren '90 geprobeerd een referendum in te voeren maar de kiezer liep er niet warm voor. Pech gehad voor jou dus.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 26-06-2012 22:41:49 ]
  dinsdag 26 juni 2012 @ 22:45:48 #227
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113434857
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:00 schreef Automatisch het volgende:

[..]

Ja en dit krijg je dan, als goed welvarend land:
http://www.nu.nl/economie(...)ating-duitsland.html
(Kredietbeoordelaar verlaagt rating Duitsland)
Je bedoelt als Europees land. Die Amerikaanse ratingventjes verlagen Europa aan de lopende band. Vraag je eens af of ze werkelijk objectief en belangeloos zijn.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 22:46:36 #228
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113434906
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:41 schreef Igen het volgende:

[..]

Ja en? In Nederland willen we geen referenda. D66 heeft in de jaren '90 geprobeerd een referendum in te voeren maar de kiezer liep er niet warm voor. Pech gehad voor jou dus.
Als we wel een referendum doen wordt er niet naar geluisterd - zie de Europese grondwet destijds.
pi_113435638
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:46 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Als we wel een referendum doen wordt er niet naar geluisterd - zie de Europese grondwet destijds.
Het is dan ook een schande dat dat referendum er überhaupt kwam. Als de kiezer geen referendum wil (zoals in de jaren '90 bleek), dan moet je er ook geen houden.
pi_113435776
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:57 schreef Igen het volgende:

[..]

Het is dan ook een schande dat dat referendum er überhaupt kwam. Als de kiezer geen referendum wil (zoals in de jaren '90 bleek), dan moet je er ook geen houden.
De mening van de kiezer is niet onveranderlijk. Daarom houden we elke vier jaar verkiezingen.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 23:01:21 #231
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113435883
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:59 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

De mening van de kiezer is niet onveranderlijk. Daarom houden we elke vier jaar verkiezingen.
sterker die kan over een bepaald onderwerp totaal verschillen van de mening van het parlement
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113436158
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:59 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

De mening van de kiezer is niet onveranderlijk. Daarom houden we elke vier jaar verkiezingen.
Dat klopt. En als je die verkiezingsuitslagen bekijkt, dan zie je dat de steun bij de kiezer voor hervormingen van het politieke bestel sindsdien alleen maar verder is afgenomen.

Dat maakt al dat gejank over referenda ook zo triest. De mensen die nu het hardst om een referendum schreeuwen zijn namelijk dezelfde mensen die het hardst D66 uitlachten toen hun pogingen voor een referendum en voor een gekozen burgemeester sneuvelden. Hoe hypocriet.
pi_113436440
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:45 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Je bedoelt als Europees land. Die Amerikaanse ratingventjes verlagen Europa aan de lopende band. Vraag je eens af of ze werkelijk objectief en belangeloos zijn.
Als zij dat niet zouden doen zou dat laks wezen.
  dinsdag 26 juni 2012 @ 23:11:14 #234
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113436507
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 22:57 schreef Igen het volgende:

[..]

Het is dan ook een schande dat dat referendum er überhaupt kwam. Als de kiezer geen referendum wil (zoals in de jaren '90 bleek), dan moet je er ook geen houden.
Hebben ze dat destijds ook met een referendum uitgezocht dan? Zo niet dan lijkt de conclusie me niet zonder meer geldig aangezien de kiezer zich niet werkelijk heeft kunnen uitspreken.
pi_113438696
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 23:11 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Hebben ze dat destijds ook met een referendum uitgezocht dan? Zo niet dan lijkt de conclusie me niet zonder meer geldig aangezien de kiezer zich niet werkelijk heeft kunnen uitspreken.
Als referenda niet mogelijk zijn, dan kun je natuurlijk geen referendum over de invoering ervan houden hè.

Maar in Nederland moeten altijd nieuwe verkiezingen gehouden worden voor een grondwetswijziging kan doorgaan. En bij die verkiezingen (in 1998) verloor D66 tien(!) zetels. De kiezer interesseerde het dus blijkbaar geen reet.
pi_113440137
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 23:40 schreef Igen het volgende:

[..]

Als referenda niet mogelijk zijn, dan kun je natuurlijk geen referendum over de invoering ervan houden hè.

Maar in Nederland moeten altijd nieuwe verkiezingen gehouden worden voor een grondwetswijziging kan doorgaan. En bij die verkiezingen (in 1998) verloor D66 tien(!) zetels. De kiezer interesseerde het dus blijkbaar geen reet.
Veertien jaar geleden interesseerde de situatie in pak 'm beet Griekenland en Spanje ook niemand een reet. Maar dat is toch ook geen reden om er dan nu maar niks aan te doen? Natuurlijk zijn mensen die nu een referendum willen opportunistisch, maar er staat ook wel écht iets op het spel.
  woensdag 27 juni 2012 @ 00:11:16 #237
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113441084
Maar ze komen toch tot niets het is allemaal geklets in de ruimte
Een Politiek Fiscale unie zie ik er niet van komen, en zonder dat, is de Euro een verloren projekt
http://www.telegraaf.nl/d(...)_cruciale_top__.html

quote:
di 26 jun 2012, 17:58 | 26 reacties
Knapen: dit wordt geen cruciale top
LUXEMBURG (AFN) - De komende Europese top over onder meer economische groei gaat niet alle problemen met een grote beweging van tafel vegen. Dat gaat slechts stap voor stap, het is een marathon. Er bestaat niet een grote top die alles in een keer oplost.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113442268
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 23:11 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Hebben ze dat destijds ook met een referendum uitgezocht dan? Zo niet dan lijkt de conclusie me niet zonder meer geldig aangezien de kiezer zich niet werkelijk heeft kunnen uitspreken.
De kiezer heeft vanaf 1966 D66 geen enkele kans gegeven om het referendum in te voeren. Ik denk dat je daar wel conclusies aan mag verbinden. Ook de huidige kampioen van de invoering van selectieve referenda heeft voorzover ik weet geen relevante meerderheid.
pi_113442457
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juni 2012 23:57 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Veertien jaar geleden interesseerde de situatie in pak 'm beet Griekenland en Spanje ook niemand een reet. Maar dat is toch ook geen reden om er dan nu maar niks aan te doen? Natuurlijk zijn mensen die nu een referendum willen opportunistisch, maar er staat ook wel écht iets op het spel.
Ik heb niks tegen het principe van referenda, maar ik krijg wel een heel vieze smaak in mijn mond van de manier waarop referenda worden gebruikt in Europa. En dan heb ik het niet over dubbel laten stemmen van de Ieren, want daar heb ik toevallig geen enkel probleem mee. Een klein land dat denkt dat het een veto heeft dat even zwaar weegt als het Duitse leeft zwaar boven z'n stand. Maar het referendum is een viezig middel geworden van populisten die te weinig echte steun van de kiezer hebben maar die denken met een campagne van hele en halve leugens hopen dingen te torpederen.

Referenda zoals in Zwitserland vind ik prima, referenda als politiek terrorisme heb ik wat minder mee.
pi_113445544
Een goed stuk van Ewald Engelen, de man heeft wel vaker zinnige stukjes:

http://www.groene.nl/commentaar/2012-06-26/spelen-met-vuur
  woensdag 27 juni 2012 @ 02:29:00 #241
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113445654
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 02:19 schreef Dutchguy het volgende:
Een goed stuk van Ewald Engelen, de man heeft wel vaker zinnige stukjes:

http://www.groene.nl/commentaar/2012-06-26/spelen-met-vuur
goed stukje
Ja Brussel is als de dood voor de kiezers
quote:
Boze burgers verder een unie inrommelen is spelen met vuur.
Zeker als de economische groei ontbreekt om ze af te kopen. We naderen dan ook met rasse schreden het moment waarop het besluit tot verdere integratie aan de burger moet worden voorgelegd. Want een ondemocratische euro is het niet waard om te worden gered.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 27 juni 2012 @ 10:34:41 #242
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113450150
http://www.telegraaf.nl/d(...)en_hoge_rente__.html

Spanje zit in de gevarenzone
hier zou de bankunie kunen helpen, door de schulden van Spaanse banken te laten overnemen door ABN en ING
quote:
Onhoudbaar

Rajoy waarschuwde dat de huidige hoge rente op staatsleningen voor Spanje niet lang is vol te houden.
De afgelopen weken schommelt de rente op Spaanse 10-jaarsobligaties rond de grens van 7 procent.
Zo'n hoge rente maakt de schuldenlast van het land op termijn onhoudbaar.

Eerder moesten Griekenland, Ierland en Portugal Europese noodsteun vragen, nadat de rentes op hun staatsleningen tot onhoudbare niveaus waren gestegen
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113454277
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 10:34 schreef HD9 het volgende:
http://www.telegraaf.nl/d(...)en_hoge_rente__.html

Spanje zit in de gevarenzone
hier zou de bankunie kunen helpen, door de schulden van Spaanse banken te laten overnemen door ABN en ING

[..]

Of simpelweg eindelijk eens gaan hervormen en aanpassen aan de rest van de (noordelijke) EU.
  woensdag 27 juni 2012 @ 12:28:33 #244
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113454443
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 12:23 schreef rsfxrs020 het volgende:

[..]

Of simpelweg eindelijk eens gaan hervormen en aanpassen aan de rest van de (noordelijke) EU.
dat kan niet, de Euro is te duur voor hen geworden, ze zijn vanaf nu bijstandsland
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113454961
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 12:28 schreef HD9 het volgende:

[..]

dat kan niet, de Euro is te duur voor hen geworden, ze zijn vanaf nu bijstandsland
Het kan heus wel, via interne devaluatie. Estland heeft laten zien dat dat in de praktijk best kan werken als je het maar echt wil.
  woensdag 27 juni 2012 @ 12:55:35 #246
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113455402
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 12:43 schreef Igen het volgende:

[..]

Het kan heus wel, via interne devaluatie. Estland heeft laten zien dat dat in de praktijk best kan werken als je het maar echt wil.
nee met "interne devaluatie" ofwel het afknijpen van de inwoners, maak je de eigen munt niet goedkoper

Met depreciatie van de eigen valuta, want dat bedoel je denk ik, maak je onmiddelijk de inport veel en veel duurder en kiezen inwoners per direct voor aankoop en consumptie van eigen produkten
En het starten van een eigen productiefaciliteit in eigen land

Daardoor verbeterd de handelsbalans onmiddelijk
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113455635
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 12:55 schreef HD9 het volgende:

[..]

nee met "interne devaluatie" ofwel het afknijpen van de inwoners, maak je de eigen munt niet goedkoper

Met depreciatie van de eigen valuta, want dat bedoel je denk ik, maak je onmiddelijk de inport veel en veel duurder en kiezen inwoners per direct voor aankoop en consumptie van eigen produkten
En het starten van een eigen productiefaciliteit in eigen land

Daardoor verbeterd de handelsbalans onmiddelijk
Je kan wel eigenwijs doen, maar in Estland hebben ze interne devaluatie in de praktijk toegepast met een prima resultaat als gevolg.

En nee, ik bedoel dus niet depreciatie van de munt, want die heeft daar niet plaatsgevonden.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 27-06-2012 13:03:39 ]
  woensdag 27 juni 2012 @ 13:17:16 #248
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113456199
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 13:02 schreef Igen het volgende:

[..]

Je kan wel eigenwijs doen, maar in Estland hebben ze interne devaluatie in de praktijk toegepast met een prima resultaat als gevolg.

En nee, ik bedoel dus niet depreciatie van de munt, want die heeft daar niet plaatsgevonden.
Estland is een klein arm land, met mensen die hard willen werken, die al in de opbouwfase zat met lage lonen en een zuinige sociaal systeem en een goede regering heeft

Die "interne devaluatie " van je heeft daar niets mee van doen
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113456265
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 13:17 schreef HD9 het volgende:

[..]

Estland is een klein arm land, met mensen die hard willen werken, die al in de opbouwfase zat met lage lonen en een zuinige sociaal systeem en een goede regering heeft

Die "interne devaluatie " van je heeft daar niets mee van doen
Degene die jouw oogkleppen heeft gemaakt zal dan wel een Est zijn geweest. :+
  woensdag 27 juni 2012 @ 13:21:02 #250
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113456330
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 13:19 schreef Igen het volgende:

[..]

Degene die jouw oogkleppen heeft gemaakt zal dan wel een Est zijn geweest. :+
Esten zijn mensen die meer hebben van de Finnen en Polen dan van jouw favoriete italianen en spanjaarden
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113456843
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 13:02 schreef Igen het volgende:

[..]

Je kan wel eigenwijs doen, maar in Estland hebben ze interne devaluatie in de praktijk toegepast met een prima resultaat als gevolg.

En nee, ik bedoel dus niet depreciatie van de munt, want die heeft daar niet plaatsgevonden.
Wat Nederland en Duitsland hebben gedaan was niet veel anders. Alleen zijn wij vroeg begonnen zodat het veel minder pijn deed.
  woensdag 27 juni 2012 @ 14:18:26 #252
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113458777
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 13:34 schreef HiZ het volgende:

[..]

Wat Nederland en Duitsland hebben gedaan was niet veel anders. Alleen zijn wij vroeg begonnen zodat het veel minder pijn deed.
goed ik garandeer je dat interne devaluatie onzin is en zal leiden tot opstand en diepe armoede en in tegenstelling tot valuta-depreciatie tot krimp van de economie

[ Bericht 5% gewijzigd door HD9 op 27-06-2012 15:45:38 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  woensdag 27 juni 2012 @ 16:34:24 #253
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113465605
Men wil nu een banken unie, maar met enkele jaren gaat iedereen internationaal internetbankieren.

Facebook of Google kan maar zo een bank worden en dar heeft de EU niets mee, of gaan ze dat verbieden ???
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 27 juni 2012 @ 16:35:10 #254
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_113465646
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 16:34 schreef michaelmoore het volgende:
Men wil nu een banken unie, maar met enkele jaren gaat iedereen internationaal internetbankieren.

Facebook of Google kan maar zo een bank worden en dar heeft de EU niets mee, of gaan ze dat verbieden ???
Wat is hier de relevantie van?
  woensdag 27 juni 2012 @ 16:56:01 #255
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113466782
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 16:35 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Wat is hier de relevantie van?
De relevantie van het nut van een bankenunie ofwel een totaal achterhaald concept


Maar ik hoor net op RTL dat Merkel geen bankenunie en geen Eurobonds wil en terecht.
Dus dat hoofdstuk kan ook dicht

[ Bericht 11% gewijzigd door michaelmoore op 27-06-2012 17:24:03 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 27 juni 2012 @ 19:27:09 #256
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113474524
Is het een teken aan de wand dat de laatste tijd de EU regenten druk zijn met het erbij slepen van de voormalige Crininele Joegoslavië landjes !!

http://www.telegraaf.nl/d(...)eelste_EU-top__.html

quote:
wo 27 jun 2012, 18:12
Crisis domineert zoveelste EU-top
BRUSSEL (AFN) - De aanhoudende financiële en economische crisis domineert ook de komende top van de Europese leiders donderdag en vrijdag in Brussel.

Vrijdag geven de leiders naar verwachting groen licht voor het begin van de toetredingsonderhandelingen met Montenegro. Ook moet er op de top een akkoord worden gesloten over het Europees patent, iets waar Nederland al jaren op hamert. Laatste struikelblok is de vestigingsplaats van het gerecht dat geschillen over octrooien moet beslechten, maar daar lijkt een compromis in de maak. Daarbij krijgt Parijs het hoofdkantoor.

De lunch op vrijdag wordt een top van de eurolanden. Hier staat de crisis in de eurozone centraal: vijf landen krijgen of willen inmiddels financiële steun.


[ Bericht 0% gewijzigd door michaelmoore op 27-06-2012 19:54:16 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113474940
Minder zuipen en blowen, michaelmoore/HD9 en aanverwante kloons. :)

Geen waardeoordeel :)
  woensdag 27 juni 2012 @ 19:53:18 #258
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113475936
quote:
11s.gif Op woensdag 27 juni 2012 19:35 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Minder zuipen en blowen, michaelmoore/HD9 en aanverwante kloons. :)

Geen waardeoordeel :)
blowen ==

Das wel 40 jaar geleden O-) :*
Ok ik neem wel eens een paar biertjes

I k heb nog een leuk huis gevonden , wat vind jij ???
http://www.green-acres.com/en/properties/19548a-1032.htm
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113476106
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 19:53 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

blowen ==

Das wel 40 jaar geleden O-) :*
Ok ik neem wel eens een paar biertjes

I k heb nog een leuk huis gevonden , wat vind jij
http://www.green-acres.com/en/properties/19548a-1032.htm
Ik denk enkel dat je moet stoppen met trollen en zuigen, maar hey, da's enkel een persoonlijke opinie :)
pi_113495511
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juni 2012 14:18 schreef HD9 het volgende:

[..]

goed ik garandeer je dat interne devaluatie onzin is en zal leiden tot opstand en diepe armoede en in tegenstelling tot valuta-depreciatie tot krimp van de economie
Het zal wel.
  donderdag 28 juni 2012 @ 08:52:33 #261
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113498145
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 00:50 schreef HiZ het volgende:

[..]

Het zal wel.
je ziet het bij Griekenland en Spanje en ook Italie
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113498367
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 08:52 schreef HD9 het volgende:

[..]

je ziet het bij Griekenland en Spanje en ook Italie
Kijk, daar zie je precies wat je probleem is: je staat alleen open voor voorbeelden die je eigen ideeën bevestigen maar bij tegenvoorbeelden doe je je ogen dicht en je vingers in je oren.
  donderdag 28 juni 2012 @ 09:21:59 #263
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113498726
Ze gaan het weer proberen , met koffie en een taartje erbij

Ze komen tot niets want een politiek-fiscale unie dat wil men niet , en eurobonds is de PIGGS op het spek binden
http://www.telegraaf.nl/d(...)jeen_voor_top__.html

quote:
do 28 jun 2012, 05:22

Europese leiders bijeen voor top

BRUSSEL (AFN) - De regeringsleiders en staatshoofden van de 27 EU-landen zijn donderdag en vrijdag bijeen in Brussel voor overleg.
Op de agenda staan de aanhoudende Europese schuldencrisis en de toekomst van de eurozone en de Europese Unie.
Vanaf 14 uur komen de leiders aan om een uur later aan hun overleg te beginnen. Als eerste staat de Europese meerjarenbegroting op de rol. De leiders zijn beperkt in hun spreektijd, zo staat expliciet in de uitnodigingsbrief van EU-president Herman Van Rompuy.

Voor het diner nog spreken de leiders over een pact om de groei en werkgelegenheid te stimuleren. Tijdens het avondeten zal de president van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, aanschuiven en wordt het voorstel voor een versterkte economische en monetaire unie besproken.

Vrijdagochtend wordt de laatste hand gelegd aan de conclusies. Dan volgt de lunch als aparte vergadering van de leiders van de 17 eurolanden


[ Bericht 2% gewijzigd door HD9 op 28-06-2012 10:00:47 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_113501745
quote:
1s.gif Op donderdag 28 juni 2012 09:06 schreef Igen het volgende:

[..]

Kijk, daar zie je precies wat je probleem is: je staat alleen open voor voorbeelden die je eigen ideeën bevestigen maar bij tegenvoorbeelden doe je je ogen dicht en je vingers in je oren.
Wat overigens geldt voor de meeste mensen op dit forum :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 11:47:53 #265
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_113503286
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 11:06 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Wat overigens geldt voor de meeste mensen.
Fixed :)
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_113503702
Spaanse rente weer op 7%, blijft gevaarlijk hoog
http://www.bnr.nl/topic/b(...)te-weer-op-7-procent

Duitse werkloosheid loopt op
http://www.bnr.nl/topic/b(...)erkloosheid-loopt-op

Kwart meer bedrijven over de kop
http://www.rtl.nl/compone(...)jven-over-de-kop.xml
pi_113506485
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 11:57 schreef Automatisch het volgende:
Spaanse rente weer op 7%, blijft gevaarlijk hoog
http://www.bnr.nl/topic/b(...)te-weer-op-7-procent
Knap als de day high tot op nu 6.97% is :)

quote:
Ik citeer: "Gecorrigeerd voor seizoensinvloeden nam het aantal werklozen in Europa's grootste economie deze maand met 7000 toe". Ja, 7000!

quote:
Die heb ik maar niet meer gelezen, gezien het hoge propaganda gehalte van de eerste twee quotes :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 12:54:29 #268
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113506489
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 11:57 schreef Automatisch het volgende:
Spaanse rente weer op 7%, blijft gevaarlijk hoog
http://www.bnr.nl/topic/b(...)te-weer-op-7-procent

Duitse werkloosheid loopt op
http://www.bnr.nl/topic/b(...)erkloosheid-loopt-op

Kwart meer bedrijven over de kop
http://www.rtl.nl/compone(...)jven-over-de-kop.xml
In Nederland brengen we over het algemeen alleen feiten en slecht nieuws.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  donderdag 28 juni 2012 @ 12:56:10 #269
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113506568
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 12:54 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Knap als de day high tot op nu 6.97% is :)

[..]

Ik citeer: "Gecorrigeerd voor seizoensinvloeden nam het aantal werklozen in Europa's grootste economie deze maand met 7000 toe". Ja, 7000!

[..]

Die heb ik maar niet meer gelezen, gezien het hoge propaganda gehalte van de eerste twee quotes :)
High: 7.01300
http://www.bloomberg.com/quote/GSPG10YR:IND
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  donderdag 28 juni 2012 @ 12:56:50 #270
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113506591
- niet nodig -

[ Bericht 98% gewijzigd door Kaas- op 28-06-2012 13:05:33 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 13:09:44 #272
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113507231
quote:
En het verschil tussen beide is? En dan bedoel ik niet het verschil in waarde. ;)
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113508346
quote:
12s.gif Op donderdag 28 juni 2012 11:47 schreef Perrin het volgende:

[..]

Fixed :)
Goeie edit :D
pi_113508702
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 13:09 schreef iamcj het volgende:

[..]

En het verschil tussen beide is? En dan bedoel ik niet het verschil in waarde. ;)
Geen idee. Misschien mid rate vs. bid of ask?

quote:
Telegraaf tikt gewoon nieuws over, soms zelfs incluis de spelfouten :)
Die hebben nog nooit iets getoetst
Dus niks.
  donderdag 28 juni 2012 @ 14:22:16 #276
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_113510432
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_113510548
Italië is in een economische afgrond gevallen. Dat vindt de Italiaanse werkgeversvereniging Confindustria: "We zijn niet in oorlog, maar de economische schade die tot nu toe is aangericht, staat gelijk aan een conflict."

De meest vitale onderdelen van het Italiaanse systeem zijn getroffen: fabrieken en jonge generaties'', zei Luca Paolazzi, het hoofd van de onderzoeksafdeling van Confindustria donderdag.
  donderdag 28 juni 2012 @ 14:39:30 #278
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113511287
Beter een negatieve rente dan 7% , als het geld maar terug komt

http://www.rtl.nl/compone(...)-dowjones1150331.xml

quote:
Spread Duitsland met Spanje en Italië loopt op

Duitse bunds gaan donderdag na een ochtendhandel met weinig volume hoger de middag in, waarbij de markten weinig bereid zijn tot het nemen van risico, voorafgaand aan de EU-top die later op de dag start. Dit leidt tot een 'vlucht' naar veilige havens als het Duitse staatspapier.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 15:13:23 #279
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113512997
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 13:41 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Geen idee. Misschien mid rate vs. bid of ask?

[..]

Telegraaf tikt gewoon nieuws over, soms zelfs incluis de spelfouten :)
Die hebben nog nooit iets getoetst
Dus niks.
Als het niet weet, had je ook niet moeten reageren met 6,97% :P

Bloomberg _O_
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  donderdag 28 juni 2012 @ 15:30:30 #280
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113513794
Er is een negatief sentiment omdat de politiek niet weet hoe ze het op moet lossen en dat neem ik ze ook niet kwalijk omdat niemand de totale complexiteit van het systeem kan vatten. Zodra je inzoomed raken andere zaken die ook van belang zijn uit beeld.

Je kunt niet bluffen als de kaarten op tafel liggen, dus win het vertrouwen maar is terug.

mi liggen de wortels van het probleem in het groeidenken en het daaraan gekoppelde geldsysteem.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  donderdag 28 juni 2012 @ 15:45:35 #281
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113514440
Ik verwacht dat voor het eind van het jaar de 40 miljard euro waar Nederland garant voor staat op is, en dan ???
Dan moet de kamer stemmen over de volgende 40 miljard Euro STEUN

Maar tegen die tijd wordt het voor Nederland ook een stuk duurder geld te lenen om weg te geven aan de PIGGS

[ Bericht 24% gewijzigd door HD9 op 28-06-2012 15:56:21 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 15:57:52 #282
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113514952
quote:
17s.gif Op donderdag 28 juni 2012 14:22 schreef Perrin het volgende:
Om Dino te plagen: 'Italië in economische afgrond'
je mag Dino niet trollen en zuigen, daar kan ie nie tegen :+
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 16:00:58 #283
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113515098
De Dinoptimistosaurus is bang dat hij met uitsterven bedreigd wordt.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  donderdag 28 juni 2012 @ 16:23:50 #284
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_113516255
Zo dan is het maar op ook he ;)
Ik vind het ook lastig als ik langs snoep loop, kan er niet van af blijven

Zal er toch weer langs gekomen worden bij de Nederlandse belastingbetaler binnenkort, om de Bazooka weer te vullen
http://www.telegraaf.nl/d(...)en_in_Brussel__.html
quote:
do 28 jun 2012, 11:58
Liveblog: Leiders EU bijeen in Brussel

Naar het zich nu laat aanzien wordt er toch aan gedacht de 440 miljard euro die zich nog in het Europese noodfonds zit, in te zetten om staatsobligaties van zwakke landen als Spanje en Italië op te kopen
8)7 8)7 |:(
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  donderdag 28 juni 2012 @ 16:33:29 #285
349538 Anno2012
Het is toch ongelofelijk man!
pi_113516745
Wat een idioot idee.
Paardelul !!!
  donderdag 28 juni 2012 @ 16:39:58 #286
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113517005
They tried to make us go to rehab, and we said, "No, no, no"
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113518288
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 16:00 schreef iamcj het volgende:
De Dinoptimistosaurus is bang dat hij met uitsterven bedreigd wordt.
Dan maak ik toch gewoon ook een serie kloons aan ;)

Zo makkelijk in de virtuele wereld.
  donderdag 28 juni 2012 @ 17:16:04 #288
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113518496
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 16:39 schreef iamcj het volgende:
They tried to make us go to rehab, and we said, "No, no, no"
addicted to spending money

Hoe zal de jager dat in de kamer gaan vertellen??
Ach we hebben besloten om die laatste 35 miljard maar aan Italie en Spanje te geven, maar alles komt terug hoor, met rente
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_113518826
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 17:10 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Dan maak ik toch gewoon ook een serie kloons aan ;)

Zo makkelijk in de virtuele wereld.
Kan je die claim van kloons ook onderbouwen?
pi_113519128
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 17:23 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Kan je die claim van kloons ook onderbouwen?
Ja, maar het stond niet in de telegraaf of zerohedge.... ;)
pi_113519497
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 17:16 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

addicted to spending money

Hoe zal de jager dat in de kamer gaan vertellen??
Ach we hebben besloten om die laatste 35 miljard maar aan Italie en Spanje te geven, maar alles komt terug hoor, met rente
Als die aankopen inderdaad werderom preferent zijn aan andere schulden, dan klopt dat ook. Maar maakt het eveneens moeilijker en duurder om op een andere wijze te financieren.

Dus ik neem aan dat een dergelijke operatie het ESF/ESM concurrent zijn aan andere vorderingen, anders heeft het geen nut.
  donderdag 28 juni 2012 @ 17:54:23 #292
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113520203
Een overheid met schuld, wat een idioot dogma.

De overige wereldmachten printen hun geld, ook al is het binnen in de kaders van dit dogma. Net als of de VS ooit hun schulden gaan terugbetalen.

Europa is gewoon het braafste en dus stomste jongetje van de klas.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
pi_113520367
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 17:54 schreef iamcj het volgende:
Een overheid met schuld, wat een idioot dogma.

De overige wereldmachten printen hun geld, ook al is het binnen in de kaders van dit dogma. Net als of de VS ooit hun schulden gaan terugbetalen.

Europa is gewoon het braafste en dus stomste jongetje van de klas.
Onderlinge schulden hè.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_113520597
Kunnen ze niet van Griekenland e.d. een Brussels protectoraat maken? Scheelt een hoop gezeur.
Beneath the gold, the bitter steel
pi_113521964
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 17:30 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ja, maar het stond niet in de telegraaf of zerohedge.... ;)
Niet dus. Zonde T-Rex :).
pi_113522803
Geld lenen om aan een fonds uit te lenen waaruit andere landen weer kunnen lenen om leningen af te betalen.

Die 450 miljard is echt fantastisch besteed
Built for Speed
pi_113522891
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 19:01 schreef HansvanOchten het volgende:
Geld lenen om aan een fonds uit te lenen waaruit andere landen weer kunnen lenen om leningen af te betalen. En dat uit een noodfonds welke de bedoeling heeft om vertrouwen te kweken.

Die 450 miljard is echt fantastisch besteed
Built for Speed
  donderdag 28 juni 2012 @ 19:23:24 #298
259770 iamcj
Niets is onmogelijk
pi_113523567
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 19:01 schreef HansvanOchten het volgende:
Geld lenen om aan een fonds uit te lenen waaruit andere landen weer kunnen lenen om leningen af te betalen.

Die 450 miljard is echt fantastisch besteed
Eens kijken hoe lenig we zijn.
Wie bang is voor morgen, kan niet genieten van vandaag.
Religie is als taal, een basisbehoefte voor een maatschappij, iedereen spreekt zijn eigen dialect en even verder op begrijp je niet meer wat de ander zegt.
  donderdag 28 juni 2012 @ 20:49:07 #299
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113527752
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 19:01 schreef HansvanOchten het volgende:
Geld lenen om aan een fonds uit te lenen waaruit andere landen weer kunnen lenen om leningen af te betalen.

Die 450 miljard is echt fantastisch besteed
ik betaal ook altijd de bakker met geld van de slager.
Die EU is een fantastische uitvinding
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 28 juni 2012 @ 20:50:58 #300
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113527886
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juni 2012 17:37 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

Dus ik neem aan dat een dergelijke operatie het ESF/ESM concurrent zijn aan andere vorderingen, anders heeft het geen nut.
nee de vorderingen op het ESM zijn sinds kort achtergesteld , daarom dus, men wist dit al eerder
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 28 juni 2012 @ 21:14:42 #301
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_113529512
vol
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')