ik garandeer je dat er meer geld in omloop is dan dat er goud is die dat dekt jaquote:Op maandag 4 juni 2012 20:38 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Met geld ansich is ook niets mis. Het zijn de dubieuze constructies en de hebzucht er omheen die er voor gezorgd hebben dat we nu staan waar we staan. Ik zou graag zien dat de waarde van geld weer vertegenwoordigd wordt door iets als goud. Maar ook dat heeft natuurlijk keerzijden. Wie garandeert mij bijvoorbeeld dat men niet weer meer geld in omloop brengt dan dat er in goud aanwezig is?
Ah, jij bent er zo eentje die blind alles gelooft wat op YouTube staat?quote:
Met zonnecellen met een zeer hoog rendement zou water wellicht een energiedrager kunnen zijn maar zover zijn we nog niet.quote:Op maandag 4 juni 2012 20:43 schreef Igen het volgende:
[..]
Ah, jij bent er zo eentje die blind alles gelooft wat op YouTube staat?
Het is een dikke hoax, en als je een beetje had opgelet bij natuur- en scheikunde op school dan had je dat ook zelf kunnen bedenken.
Nee hoor, niet zomaar alles.quote:Op maandag 4 juni 2012 20:43 schreef Igen het volgende:
[..]
Ah, jij bent er zo eentje die blind alles gelooft wat op YouTube staat?
Het is een dikke hoax, en als je een beetje had opgelet bij natuur- en scheikunde op school dan had je dat ook zelf kunnen bedenken.
Dat hoef je mij niet te vertellen.quote:Op maandag 4 juni 2012 20:43 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
ik garandeer je dat er meer geld in omloop is dan dat er goud is die dat dekt ja
Denk je nou echt dat na een reset het systeem totaal veranderen zal? Dat er een soort Star Trek-achtige maatschappij voor in de plaats zal komen waarin geld is afgeschaft en niemand meer inhalig zal zijn? Communisme was een poging om dat te bereiken en dat mislukte gruwelijk. Honger naar macht is sterker dan idealen.quote:Op maandag 4 juni 2012 20:27 schreef Scrummie het volgende:
Een reset zou de weg juist ook in veel opzichten open zetten; olie is niet meer het belangrijkste > ik weet 100% zeker dat er binnen afzienbare tijd auto's op water gaan rijden; goed voor het milieu, goedkoop, de olie word niet meer opgemaakt en geconsumeerd alsof het niets is.
Let op he mensen, ondanks dat de mensheid de afgelopen 100 jaar eigenlijk in een soort sneltrein is gaan rijden, is het belangrijkste wat ons tegenhoud in nog inventiever zijn; geld!
Misschien zou een reset van het systeem in den beginne zwaar klote zijn, en zou het met veel moeite en criminaliteit gepaard gaan, ik denk 'on the long run' dat het een betere oplossing is dan waar we nu mee aanmodderen. Geld is veel te machtig geworden.
Al het geld kan gedekt worden door goud, maar dan zal de waarde van dat goud aanzienlijk moeten stijgen.quote:Op maandag 4 juni 2012 20:43 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
ik garandeer je dat er meer geld in omloop is dan dat er goud is die dat dekt ja
Gelukkig maar dat goud niet het enige van waarde is op de wereld. Zo vertegenwoordig de gehele Europese economie, met alle kennis, infrastructuur, fabrieken etc ook nog wat waarde om die euro te dekken.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:37 schreef wormtrein het volgende:
[..]
Al het geld kan gedekt worden door goud, maar dan zal de waarde van dat goud aanzienlijk moeten stijgen.
Dat soort dingen heeft Shell idd niet op de plank. Maar Shell koopt wel degelijk patenten die met duurzame energie te maken hebben en laten dit dan bewust wel op de plank liggen.quote:Op maandag 4 juni 2012 20:46 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Met zonnecellen met een zeer hoog rendement zou water wellicht een energiedrager kunnen zijn maar zover zijn we nog niet.
Al die mensen die denken dat Shell zoiets op de plank heeft
Noem eens een voorbeeld?quote:Op woensdag 6 juni 2012 12:16 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat soort dingen heeft Shell idd niet op de plank. Maar Shell koopt wel degelijk patenten die met duurzame energie te maken hebben en laten dit dan bewust wel op de plank liggen.
of de euro dalenquote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:37 schreef wormtrein het volgende:
[..]
Al het geld kan gedekt worden door goud, maar dan zal de waarde van dat goud aanzienlijk moeten stijgen.
Ik zie het meer als: toen lukte het niet, maar nu moeten ze wel. Een geluk bij een ongeluk.quote:Op woensdag 6 juni 2012 22:32 schreef Bombshell het volgende:
Ze hadden een federaal Europa moeten invoeren toen er geen crisis was. Maar dat was dat er nooit doorheen gekomen natuurllijk. Dus weet je wat we laten een crisis ontstaan zodat we het er toch dorrheen kunne drukken.
We worden gebruikt voor een zielloos, bij voorbaat gedoemd te mislukken experiment.quote:Op donderdag 7 juni 2012 03:30 schreef Lemans24 het volgende:
En ja, ik ga een federaal Europa zeker waarderen en ben blij dat ik zulke ingrijpende veranderingen van dichtbij kan meemaken. Of het nu goed of slecht gaat aflopen, we maken zo wel deel uit van een uniek stuk geschiedenis! Wie had dat gedacht na die voorspoedige, maar oh zo gezapige jaren na de wederopbouw?
Bron: NOSquote:Bondskanselier Merkel vindt dat de lidstaten van de Europese Unie stap voor stap meer bevoegdheden moeten overdragen aan Europa. Van een monetaire unie moeten we overgaan naar een politieke unie, zei ze vanochtend voor de Duitse televisie.
Ze wil daarbij niet wachten op landen die die stap nog niet willen maken. De zogenoemde bereidwillige landen zouden een kopgroep kunnen vormen om de integratie in Europa te versnellen.
De lidstaten moeten volgens Merkel toegroeien naar een meer gezamenlijk begrotingsbeleid. Een monetaire unie alleen is in haar ogen niet voldoende.
Geen doorbraak
Merkel waarschuwde voor te hoge verwachtingen voor de Europese top van eind deze maand. Dan staat opnieuw de economische crisis bovenaan de agenda. Tot een grote doorbraak zal de top niet leiden, zei ze.
De Duitse bondskanselier krijgt kritiek uit andere landen omdat ze te veel op bezuinigingen zou hameren. Haar reactie daarop is dat economische groei alleen bereikt kan worden met een solide begrotingsbeleid.
Fantastisch! Hoera!quote:Op donderdag 7 juni 2012 03:30 schreef Lemans24 het volgende:
Of het nu goed of slecht gaat aflopen, we maken zo wel deel uit van een uniek stuk geschiedenis!
Het is zowiezo een schande dat een Europese toezichthouder nog niet bestaat. Bijna alle bedrijfstakken zijn voorzien van een Europese autoriteit, behalve de financiele. Iets zegt me dat de financiele sector dat wel prettig vond.....quote:Op donderdag 7 juni 2012 11:03 schreef Kaas- het volgende:
Financieel toezicht op Europees niveau zou sowieso fantastisch zijn. Nationale spelers hebben momenteel niet zoveel te zeggen en durven de spelregels niet te veel aan te scherpen, omdat veel onderdelen van de financiele sector dan gewoon uit je land zullen verdwijnen (een sector waar Nederland juist enorm van afhankelijk is). Alleen als je dat vanuit Frankfurt gaat regelen voor de gehele EU kan je iets bereiken, immers is dat gebied veel te groot om je ineens compleet uit weg te trekken. Ook is het dan zo dat als de Amerikaanse en de EU-toezichthouder dan hier en daar een beetje samenwerken ze direct het merendeel van global finance kunnen reguleren. En dat lijkt me allemaal wel vrij noodzakelijk om een crisis als die van 2008 in de toekomst te voorkomen; had allemaal te maken met een instabiele financiele sector en echt geen bal met Europa.
En dat is slechts een klein gedeelte van de mogelijkheden. Man, wat we via de EU allemaal wel niet kunnen bereiken zonder dat lidstaten hun soevereiniteit verliezen (zolang ze niet structureel gigantische begrotingstekorten gaan draaien - niet te veel gevraagd lijkt me) wat voor elke Europeaan een positieve impact zou hebben. Nu hopen dat dat allemaal niet om zeep geholpen gaat worden door een groepje kiezers die de huidige crisis niet kunnen doorgronden en dan Europa maar de schuld geven en erop willen afstraffen, niet wetende dat zij zichzelf ermee afstraffen.![]()
Maar goed, ik hoor de pvv-trein alweer van die rare dingen naar me roepen als "gekke eurofiel 11!!11!!".
Ik ben een leek op dit gebied, maar ik hoor voorstellen als een Europese minister van Financien. Ik hoor dat er steeds meer macht naar Europa moet worden geschoven. Een noodfonds dat zonder veto-recht aangesproken kan worden etc etc.quote:Op donderdag 7 juni 2012 13:18 schreef Kaas- het volgende:
Waarom is het wel goed om alle troeven in handen van Europa te leggen?
Voor ik goed antwoord kan geven ben ik eigenlijk wel nieuwsgierig wat dan je definitie van "alle" is in deze zin.
Omdat politici die vol blijven houden dat deze problemen kunnen worden opgelost zonder meer integratie demagogen zijn. Ze liegen en ontduiken de politieke realiteit. Mooi stuk in de Volkskrant vandaag. Ik kan alleen maar volledig onderschrijven.quote:Op donderdag 7 juni 2012 14:18 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Ik ben een leek op dit gebied, maar ik hoor voorstellen als een Europese minister van Financien. Ik hoor dat er steeds meer macht naar Europa moet worden geschoven. Een noodfonds dat zonder veto-recht aangesproken kan worden etc etc.
Ik snap dat de schaalgrootte van Europa belangrijk is. Maar wie zegt dat de beste beslissingen worden genomen zonder dat wji er echt inspraak op hebben? Dat is wat Wilders eigenlijk verkondigd: we zitten in een crisis die zogenaamd niemand heeft zien aankomen en niemand weet hoe eruit te komen. Waarom leggen we dan veel macht bij Europa?
quote:Wie op Brussel scheldt, misleidt zijn kiezers
SECTION: Opinie en Debat; Blz. 28
LENGTH: 912 woorden
EUROPA Óf de euro knalt, óf de Europese Unie verdiept zich. Het laatste ligt het meest voor de hand. Politici, gedraagt u zich daar eens naar!
De euro wankelt van crisis naar crisis. Ondertussen doen politici nog alsof er keuzes zijn en er soevereiniteit te verdedigen valt. Ze lopen zo achter de feiten aan en misleiden de burgers door de maatregelen te ontwijken die nodig zijn om de euro te redden. Ze zijn druk met pappen en nathouden. Als gevolg van onwil, onkunde, naïviteit of gebrek aan overzicht, komt er vanuit de politiek weinig constructiefs naar voren. Sommige bijdrages aan dit debat zijn regelrecht gevaarlijk.
De Spaanse overheid heeft de bankenrisico's sterk onderschat wat weer aantoont hoe slecht de Europese regeringsleiders zijn geweest in het inschatten van bedreigingen. In Frankrijk zette president Hollande een symbolische verlaging door van pensioensleeftijden, nota bene een dag nadat de Europese Commissie in haar economische aanbevelingen twijfelde aan de houdbaarheid van de Franse pensioenen. Duitsland hoopt op een bankenunie, zonder dat banktegoeden centraal worden gegarandeerd. Belgische politici verdedigden de vermaledijde loonindexering.
Dit soort struisvogelpolitiek zien we ook in Nederland. Afgelopen weken is heftig gedebatteerd over het Europese Stabiliteitsmechanisme (ESM) en de beperking van het Nederlandse vetorecht daarin. Slechts 'met pijn in de buik' stemde de Kamer in en werd over het zogenaamde soevereiniteitsverlies heen gestapt. Ondertussen hopen politieke partijen dat het ESM voldoende groot is met een leencapaciteit van 500 miljard euro en denkt premier Rutte dat de eurocrisis kan worden opgelost zonder institutionele vergezichten. Oud-president Wellink van De Nederlandsche Bank en minister De Jager van Financiën kwamen ermee weg dat wij winst zouden maken op onze leningen aan Griekenland. Evenzo hebben in reacties op de aanbevelingen van de Europese Commissie de PVV, de SP en de VVD aangegeven dat zij vinden dat Brussel zich niet met onze binnenlandse economische beleidskeuzes, zoals over de hypotheekrenteaftrek, moet bemoeien.
Minister De Jager beschouwt de economische kritiek van de Commissie als een 'hele dikke voldoende' voor het Lenteakkoord. De vijf partijen achter dit akkoord kunnen daar natuurlijk alleen maar mee instemmen. Kortom, het leeuwendeel van de Tweede Kamer vindt dat verdere economische integratie is af te houden. Leve de soevereiniteit!
Deze opstelling van binnen- en buitenlandse politici ondermijnt de euro. Alle genoemde voorbeelden hebben één ding gemeen: politieke ontkenning van de ernst van de situatie. De Europese integratie moet nu verder. Het Europese economische toezicht is bedoeld om macro-economische gevaren te benoemen en om zwaktes in de concurrentiekracht op te sporen. Dat heeft de Commissie dit jaar redelijk scherp gedaan. Nu is het zaak dat politici de uitdagingen aanpakken en de Commissieaanbevelingen niet met voeten treden. Daarnaast moet het ESM verder worden opgetuigd.
Eigenlijk zijn er maar twee ontwikkelingen denkbaar: óf de euro knalt, óf er komt een veel diepere Europese integratie. Met dat pappen en nathouden, afhouden van de Commissieaanbevelingen, en moeilijk doen over soevereiniteitsverlies hopen politici op een tussenweg. Die is er niet.
De euro kan imploderen als de Griekse Alexis Tsipras van het linkse Syriza het 'barbaarse' akkoord met de EU daadwerkelijk verscheurt. De onzekerheid die dit zal creëren op de financiële markten zal het vertrouwen in de Spaanse en mogelijk ook de Franse en Italiaanse banken verder uithollen. Het zwarte gat doemt dan op voor de euro.
Dit rampscenario lijkt me niet het meest voor de hand liggend. Er is al teveel ingezet om de euro te redden. En als het erop aankomt, wil vast niemand proefondervindelijk vaststellen hoe diep de afgrond is waarin de lidstaten dan zullen storten. Ook de Grieken willen niet uit de euro. Wie de Griekse verkiezingen ook wint, er komen na afloop daarvan waarschijnlijk nieuwe onderhandelingen met Griekenland om de aanpassingen draaglijker te maken.
Realistischer is daarom het tweede scenario, waarin de EU zich stapsgewijs ontwikkelt tot een volwassen politieke unie. Als Spanje aan het infuus moet en al helemaal als dat besmetting oplevert voor Italië en Frankrijk zal het ESM snel te klein zijn. Het ESM zal dan via het uitgeven van (euro)obligaties meer geld moeten binnenhalen. Die euro-obligaties komen er dus vast wel. Verder heeft de ECB al aangegeven alles te zullen doen wat nodig is. Nog een grootschalige bankenlening en het opnieuw opkopen van staatsobligaties zijn te verwachten. Er zal ongetwijfeld veel meer Europees toezicht op banken komen, inclusief een regeling om spaargeld te garanderen. Als banken gered moeten worden, zullen ze ook onder strakker toezicht komen, net als overheden.
Gaandeweg wordt de EU zo een volwassen monetair systeem met een normale centrale bank, een normaal fonds om financiële crises op te vangen, een bankenunie en dwingend economisch toezicht. Geen monetaire unie kan zonder.
Wat bij de oprichting van de euro op de tekentafel niet lukte, komt nu onder dwang van de realiteit tot stand. Politici die ondertussen stoere taal uitslaan over behoud van soevereiniteit en steeds maar verklaren dat 'Europa' zich niet met binnenlands beleid moet bemoeien, houden hun kiezers voor de gek.
ADRIAAN SCHOUT is onderzoeker bij Instituut Clingendael.
Auteur komt van instituut Clingendael.quote:Op donderdag 7 juni 2012 15:21 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Omdat politici die vol blijven houden dat deze problemen kunnen worden opgelost zonder meer integratie demagogen zijn. Ze liegen en ontduiken de politieke realiteit. Mooi stuk in de Volkskrant vandaag. Ik kan alleen maar volledig onderschrijven.
[..]
Dus alles wat Clingendael zegt maar niet serieus nemen dan? Ik zie de WC eend analogie niet helemaal.quote:Op donderdag 7 juni 2012 15:40 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Auteur komt van instituut Clingendael.![]()
Wij van WC eend adviseren WC eend
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |