Beste Saturos,quote:Op zaterdag 28 juli 2012 09:59 schreef Saturos het volgende:
vraagje:
ik wil dit jaar weer gaan studeren. dit jaar een jaartje gewerkt nadat ik vorig jaar ben geslaagd voor mijn havo diploma. ik heb heel lang nagedacht en uiteindelijk besloten bedrijfseconomie te gaan studeren aan de HAN, maar mijn inschrijving wil niet lukken. als ik de studie e.d. heb gekozen op studielink en het wil bevestigen geeft ie aan dat er nog geen instroommoment is gekozen of dat instroom reeds is gesloten, maar telkens als ik dan op "opnieuw proberen" druk, krijg ik dezelfde melding...
Ben ik te laat met inschrijven?
Kijk hier eens op: http://www.nibud.nl/omgaa(...)t-kost-studeren.htmlquote:Op dinsdag 31 juli 2012 13:44 schreef Mierenneuker. het volgende:
Hallo,
Wat zijn jullie (studenten) zoal kwijt per maand buiten huur, evt. studiefonds en zorgverzekering om?
Ik ben namelijk een financieël overzichtje aan het maken en wil die kostenposten er graag bij inhebben. Aangezien ik nog niet studeer kan ik dat nog niet inschatten.
Alvast bedankt,
Bedankt, dat is net wat ik zocht. Gelukkig vallen veel dingen bij mij lager uitquote:Op dinsdag 31 juli 2012 15:00 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Kijk hier eens op: http://www.nibud.nl/omgaa(...)t-kost-studeren.html
ik ha dnet een dringende vraagquote:Op woensdag 1 augustus 2012 16:15 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
De juridische dienst gaat op vakantie! Vanaf 15 augustus beantwoorden we al jullie vragen weer! Je kan ook een mailtje sturen naar studentenlijn@lsvb.nl
Dat is een beetje een vaag gebied momenteel omdat er nog een hoop onduidelijkheden over zijn.quote:Op zaterdag 4 augustus 2012 15:31 schreef Mishu het volgende:
Ik had op teletekst gelezen dat je geen boete hoeft te betalen als je een bestuursfunctie doet. Klopt dat? En hoe gaat dat dan in zijn werk?
Lol wut? Meer voor de slechtste studenten die alleen maar lopen te lanterfanten en te drinken de hele dag. En dan maar huilen dat ze studievertraging hebben.quote:Op zondag 12 augustus 2012 15:19 schreef NaturalScience het volgende:
[..]
Een bestuursfunctie is over het algemeen weggelegd voor top studenten die gemakkelijk hun studie nominaal afronden.
Dat klopt gedeeltelijk. Er is inderdaad een wetsvoorstel geweest dat je collegegeldvrij kunt besturen. Het is alleen afhankelijk van jouw onderwijsinstelling hoe zij dit hebeben ingevuld. Zij zijn namelijk niet verplicht om zich hier aan te houden.quote:Op zaterdag 4 augustus 2012 15:31 schreef Mishu het volgende:
Ik had op teletekst gelezen dat je geen boete hoeft te betalen als je een bestuursfunctie doet. Klopt dat? En hoe gaat dat dan in zijn werk?
Dat is afhankelijk van de onderwijsinstelling. Als premaster student kun je namelijk ingeschreven worden als bachelor, master of contract student.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 20:53 schreef ganzenherder het volgende:
Kort vraagje (heb topic nog niet doorgelezen): Ik twijfel erover om een pre-master te volgen nadat ik dit jaar mijn bachelor aan de universiteit heb gehaald. Hier heb ik 4 jaar over gedaan. Krijg ik een studieboete als ik een pre-master ga volgen?
Google leverde me zo snel geen duidelijke antwoorden op... Al ga ik er vanuit dat het antwoord ja is..
ik studeer dit schooljaar (2011/2012) net niet meer af. dit wordt begin oktober.quote:
Beste Ukga,quote:Op vrijdag 17 augustus 2012 17:47 schreef ukga het volgende:
[..]
ik studeer dit schooljaar (2011/2012) net niet meer af. dit wordt begin oktober.
Ik heb weinig zin om een heel schooljaar te gaan betalen voor 2 maanden dat ik op school 'zit' (ik hoef geen lessen te volgen o.i.d.)
Is er een mogelijkheid om per maand te betalen, zodat ik dus niet de gehele studiekosten hoef te betalen.
Beste Crisisstudent,quote:Op zondag 19 augustus 2012 00:16 schreef Crisisstudent het volgende:
Hallo Lsvb,
Ik heb een vraag betreft stufi. Is het handig om sowieso een aanvullende beurs aan te vragen, aangezien deze (bij succesvol afronden binnen 10jr.) als een gift wordt uitgekeerd? Ik kan als wo'er zelfs weinig met de warrige tekst van DUO over de zaak aanvullende beurs en in hoeverre deze als gift kan worden uitgekeerd.
Dat was vroeger zo volgensmij.quote:Op dinsdag 21 augustus 2012 18:23 schreef Tochjo het volgende:
Nee, de aanvullende beurs is onderdeel van de prestatiebeurs en wordt eveneens geheel omgezet in een gift bij het behalen van een diploma binnen 10 jaar.
Ja, dit kan bij DUO middels de collegegeldkrediet-regeling.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 17:53 schreef Repsak het volgende:
Hallo,
Net als vele anderen loop ik komend studiejaar tegen de langstudeerboete aan. Eigen schuld, verander ik ook niks meer aan. Nu zit ik het het volgende: Ik wil mijn normale collegegeld ineens betalen, maar de boete kan ik niet ineens ophoesten. Die wil ik dus lenen. Is daar een mogelijkheid toe?
Een woord: fraude. Conclusie: nee. Ik laat het aan de vriendelijke vrouw van de LSVb over om je wat netter en uitgebreider te woord te staan, mocht het bovenstaande niet duidelijk genoeg zijn.quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:17 schreef OverDatum het volgende:
Ik heb een vraag over studiefinanciering:
Ik word binnenkort 18, kan ik me dan inschrijven bij een familielid uit dezelfde gemeente waar ik nu met mijn ouders woon, en dan ZONDER een huurcontract (want ik hoef niks te betalen) uitwonende studiefinanciering krijgen, zonder dat het gevolgen heeft voor de familieleden bij wie ik verblijf (huursubsidie etc.)?
Dankzij dit soort mensen, worden de regels dermate streng dat anderen er de dupe van worden. Goed bezig OverDatum, je bent inderdaad verrot.quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:17 schreef OverDatum het volgende:
Ik heb een vraag over studiefinanciering:
Ik word binnenkort 18, kan ik me dan inschrijven bij een familielid uit dezelfde gemeente waar ik nu met mijn ouders woon, en dan ZONDER een huurcontract (want ik hoef niks te betalen) uitwonende studiefinanciering krijgen, zonder dat het gevolgen heeft voor de familieleden bij wie ik verblijf (huursubsidie etc.)?
quote:Op zaterdag 15 september 2012 20:53 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Een woord: fraude. Conclusie: nee. Ik laat het aan de vriendelijke vrouw van de LSVb over om je wat netter en uitgebreider te woord te staan, mocht het bovenstaande niet duidelijk genoeg zijn.
Bedankt voor jullie reacties, toch jammer dat jullie niet gewoon antwoorden.quote:Op zaterdag 15 september 2012 21:31 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Dankzij dit soort mensen, worden de regels dermate streng dat anderen er de dupe van worden. Goed bezig OverDatum, je bent inderdaad verrot.
quote:Op maandag 17 september 2012 23:43 schreef motorbloempje het volgende:
Dat maakt het niet minder fraudulent, omdat je als het ware je thuissituatie verplaatst naar een andere woning/ander familielid. Je hoeft niets bij te dragen, krijgt alles betaald en dus heb je géén recht op meer geld. Klaar.
Heb ik nou wel of geen recht op uitwonende studiefinanciering.quote:Je bent uitwonend als je niet op hetzelfde adres woont als je ouder. We gaan uit van het adres waarop je bij de gemeente staat ingeschreven.
Oh, mijn reactie was serieus hoor. Juist heel serieusquote:Op maandag 17 september 2012 23:41 schreef OverDatum het volgende:
[..]
[..]
Bedankt voor jullie reacties, toch jammer dat jullie niet gewoon antwoorden.
Jullie weten helemaal niks over de achtergrond van mijn woonsituatie of over de relatie met mijn ouders.Bedankt voor jullie offensieve reacties, ik hoop nog wel dat ik een paar serieuze antwoorden krijg.
Dat is het criterium niet. Ken zelfs iemands wiens ouders uit huis gingenquote:Op dinsdag 18 september 2012 00:06 schreef motorbloempje het volgende:
Ik mag hopen dat ze ook op (directe) familie een restrictie hebben. Zo niet dan heb jij geluk, meer niet. Maargoed, het wachten is op de LSVb-mensen, al kun je natuurlijk ook zelf de duo hierover bellen als je er sneller antwoord op wilt hebben.
Je krijgt altijd de maanden collegegeld dat je stond uitgeschreven en dus niet hebt gestudeerd gewoon terugbetaald!quote:Op donderdag 20 september 2012 19:49 schreef TwenteFC het volgende:
Ook even een vraagje van mijn kant, aangezien de school na 3 e-mails nog niet de moeite heeft genomen om te antwoorden.
Ik deed een HBO opleiding en heb mij op studielink op 27 Augustus uitgeschreven, maar er is wel collegegeld afgeschreven.
Klopt dat? Of storten ze dit ook weer terug?
quote:Op donderdag 20 september 2012 19:49 schreef TwenteFC het volgende:
Ook even een vraagje van mijn kant, aangezien de school na 3 e-mails nog niet de moeite heeft genomen om te antwoorden.
Ik deed een HBO opleiding en heb mij op studielink op 27 Augustus uitgeschreven, maar er is wel collegegeld afgeschreven.
Klopt dat? Of storten ze dit ook weer terug?
maar dus niet voor de maand augustusquote:Op woensdag 3 oktober 2012 14:59 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Je krijgt altijd de maanden collegegeld dat je stond uitgeschreven en dus niet hebt gestudeerd gewoon terugbetaald!
Dit is toch werkelijk waar schandalig?quote:Op woensdag 3 oktober 2012 14:53 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
(Edit: als je overigens het ouderlijk huis daadwerkelijk verlaat en echt feitelijk bij je tante gaat wonen, ben je wel uitwonend. Dan kan je wel aanspraak maken op een uitwonende beurs, ongeacht het bedrag aan huur o.i.d. wat er betaald moet worden. Zorg in dit geval wel dat je daar ook daadwerkelijk woont en niet bij je ouders!!!)
Tja, die duo regelt wel meer dingen belachelijk. Extra geld als je meer dan 1.5 uur met het ov naar je instelling moet reizenquote:Op woensdag 3 oktober 2012 15:01 schreef motorbloempje het volgende:
Welkom terug!!!
[..]
Dit is toch werkelijk waar schandalig?
Ah! Ik ging er voor het gemak even van uit dat het om een inschrijving voor een geheel nieuwe opleiding ging. Excuus! Indien het een opleiding betreft waar je vóór je uitschrijving (dus 2011-2012) ook al aan studeerde, dan ben je uitgeschreven per 01-09-2012 (bij uitschrijven op 27-08-2012) en ben je dus vanaf september inderdaad geen collegegeld verschuldigd.quote:Op woensdag 3 oktober 2012 15:01 schreef Yreal het volgende:
[..]
[..]
maar dus niet voor de maand augustus
Ik vind het werkelijk waar schandalig. Zelfde situatie als 'thuis', geen huur betalen, geen extra kosten niets en dan toch uitwonende stufi krijgen? En anderen maar meer laten betalen ómdat er geld tekort is!quote:Op woensdag 3 oktober 2012 15:02 schreef Yreal het volgende:
[..]
Tja, die duo regelt wel meer dingen belachelijk. Extra geld als je meer dan 1.5 uur met het ov naar je instelling moet reizen
van wat ik al zei, ken iemand en diens ouders zijn vertrokken naar het buitenland. Het criteria is niet op hetzelfde gba adres staan ingeschreven staan als je ouders.quote:Op woensdag 3 oktober 2012 15:12 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ik vind het werkelijk waar schandalig. Zelfde situatie als 'thuis', geen huur betalen, geen extra kosten niets en dan toch uitwonende stufi krijgen? En anderen maar meer laten betalen ómdat er geld tekort is!![]()
Echt.
Dat de opleiding pas 1 September begon als in, de eerste schooldag, maakt dus niet uit?quote:Op woensdag 3 oktober 2012 15:06 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Ah! Ik ging er voor het gemak even van uit dat het om een inschrijving voor een geheel nieuwe opleiding ging. Excuus! Indien het een opleiding betreft waar je vóór je uitschrijving (dus 2011-2012) ook al aan studeerde, dan ben je uitgeschreven per 01-09-2012 (bij uitschrijven op 27-08-2012) en ben je dus vanaf september inderdaad geen collegegeld verschuldigd.
Dit maakt inderdaad niet uit. Sterker nog, de maanden juli en augustus krijg je nooit terugbetaald (artil 7.48 lid 4 WHW)! Helaas!quote:Op woensdag 3 oktober 2012 16:57 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Dat de opleiding pas 1 September begon als in, de eerste schooldag, maakt dus niet uit?
Het geld van de maand Augustus is dus gewoon weg?
Technisch gezien was het ook een andere opleiding, maar wel de zelfde croho code waar ik naar toe switchte op die school. Dus ik was gewoon 1e jaars.
Ben toen geswitcht naar een school waar ik meteen als 2e jaars kon instromen.
Oke helaas, niks aan te doen.quote:Op donderdag 4 oktober 2012 11:23 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Dit maakt inderdaad niet uit. Sterker nog, de maanden juli en augustus krijg je nooit terugbetaald (artil 7.48 lid 4 WHW)! Helaas!
Op het moment is het werkelijk een bende rondom de communicatie ministerie-DUO-instellingen. Halbe Zijlstra heeft afgelopen vrijdag gezegd de reeds geïnde boetes 'zo snel mogelijk' terugbetaald te zien worden. Wat dit concreet inhoudt zal deze week naar buiten worden gebracht. Het is dus even door de onduidelijke, zure appel heen bijten!quote:Op zaterdag 6 oktober 2012 16:29 schreef knishhh het volgende:
Hoe zit het met mensen (zoals ik) die de langstudeerboete moeten betalen, geen recht meer hebben op studiefinanciering en dus gebruik hebben gemaakt van de overgangsregeling collegegeld krediet? Ik zelf heb deze aangevraagd halverwege augustus en deze is op 28 augustus in behandeling genomen. De termijn van 6 weken is dus bijna voorbij, en dus verwacht ik deze week een antwoord op mijn aanvraag. Mijn vraag is dus, krijg ik de lening nog uitbetaald of zit ik de komende maanden in de problemen omdat wel de boete is geind, maar misschien de lening niet wordt uitbetaald? Bij DUO vertellen de medewerkers allemaal verschillende verhalen. De een zegt dat de aanvragen nu niet behandeld worden tot er meer duidelijkheid is, de ander zegt dat ik me geen zorgen hoef te maken omdat ze de huidige wet nog uitvoeren, en weer een ander weet helemaal niks....
Even laten weten dat mijn oude school vandaag toch het geld van mijn 1e maand heeft teruggestortquote:Op donderdag 4 oktober 2012 11:23 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Dit maakt inderdaad niet uit. Sterker nog, de maanden juli en augustus krijg je nooit terugbetaald (artil 7.48 lid 4 WHW)! Helaas!
Niks meer aan doenquote:Op maandag 15 oktober 2012 16:03 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Even laten weten dat mijn oude school vandaag toch het geld van mijn 1e maand heeft teruggestort
Aangename meevaller dus.
Wacht nog even af totdat het voorstel voor het 'sociaal' 'leen'stelsel concreet is vormgegevenquote:Op zaterdag 13 oktober 2012 13:22 schreef christiman het volgende:
Hey,
Ik vroeg me af of masterstudenten ook als nieuwe studenten gezien gaan worden in het leenstelsel vanaf 1 september 2014. In de nieuwsberichten staat namelijk overal 'nieuwe studenten'. Voor studenten die al een beurs ontvangen, verandert er niets, las ik ergens.
Dus, zijn masterstudenten in de ogen van Den Haag ook nieuwe studenten?
quote:Op woensdag 24 oktober 2012 17:04 schreef motorbloempje het volgende:
Even een klein vraagje van mijn kant:
Ik heb mijn BA afgerond en woon niet meer in NL. Is er nog iets wat ík moet doen bij de IBG/DUO om mijn zaken daar 'af te ronden' zodat ze mijn prestatiebeurs in mindering kunnnen brengen en het uiteindelijk terug te betalen bedrag kunnen vaststellen? Of gaat dat automatisch zodra de onderwijsinstelling (RU) meldt dat mijn diploma gehaald is en ze/het systeem ontdekken/-t dat ik me niet voor een master heb ingeschreven?
Ik zou het even schriftelijk verzoekenquote:Op donderdag 25 oktober 2012 17:49 schreef Tochjo het volgende:
Op deze pagina staat dat de prestatiebeurs voor een wo-bachelor alleen op verzoek wordt omgezet naar een gift.
Binnen het regeerakkoord spreekt men van 'cohortgarantie'. Dat houdt eigenlijk in dat het leenstelsel niet zal gelden voor studenten die nu al in een studiefase zitten (bachelor/master) totdat zij een nieuwe fase starten. Of deze cohortgarantie geldt voor studenten die nu studeren of ook studenten die bijvoorbeeld in september 2013 beginnen is niet concreet vastgesteld. Het lijkt mij echter zeer onwaarschijnlijk (en juridisch nogal krom) als je 1 jaar prestatiebeurs krijgt en de rest moet lenen wanneer je in september 2013 begint. Het lijkt me dat je dan als het ware 'tekent' voor de huidige wetgeving, welke stelt dat je recht hebt op een basisbeurs. Hang hier echter niet ál te veel vertrouwen aan, dit is slechts een verwachting. Het is afwachten tot het wetsvoorstel daadwerkelijk vorm en inhoud heeft gekregen.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 14:45 schreef Blijdoener het volgende:
Ik heb een vraag.
In 2014 wordt een leenstelsel ingevoerd.
Als ik nu in 2013 begin met een studie op het hbo voltijd, val ik daar dan ook onder?
En daar bedoel ik mee: krijg ik 4 jaar lang een prestatiebeurs, of krijg ik een prestatiebeurs tot 2014 en daarna niet meer?
Dit is bepalend voor mijn keuze om te gaan studeren of niet.
Alvast bedankt.
Bedankt voor het snelle antwoord, maar nu is mijn tweede vraag:quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 15:04 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Binnen het regeerakkoord spreekt men van 'cohortgarantie'. Dat houdt eigenlijk in dat het leenstelsel niet zal gelden voor studenten die nu al in een studiefase zitten (bachelor/master) totdat zij een nieuwe fase starten. Of deze cohortgarantie geldt voor studenten die nu studeren of ook studenten die bijvoorbeeld in september 2013 beginnen is niet concreet vastgesteld. Het lijkt mij echter zeer onwaarschijnlijk (en juridisch nogal krom) als je 1 jaar prestatiebeurs krijgt en de rest moet lenen wanneer je in september 2013 begint. Het lijkt me dat je dan als het ware 'tekent' voor de huidige wetgeving, welke stelt dat je recht hebt op een basisbeurs. Hang hier echter niet ál te veel vertrouwen aan, dit is slechts een verwachting. Het is afwachten tot het wetsvoorstel daadwerkelijk vorm en inhoud heeft gekregen.
Daar zullen ze niet lang mee wachtenquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 15:15 schreef Blijdoener het volgende:
[..]
Bedankt voor het snelle antwoord, maar nu is mijn tweede vraag:
Enig idee wanneer dat wetsvoorstel er komt, dus wanneer er duidelijkheid is?
Alvast bedankt.
Moet je toch echt ff zelf googelenquote:Op donderdag 1 november 2012 16:31 schreef Copthorne het volgende:
Goedemiddag,
Ik heb mijn bachelor- (2007-2010) en mijn masterdiploma (2010-2011) Notarieel recht behaald aan de Universiteit van Leiden.
Het is moeilijk om aan werk te komen en daarom denk ik er nu over om een tweede master te gaan doen (bijvoorbeeld Internationaal- en Europees recht). Ik heb begrepen dat universiteiten, vanaf september 2010, voor een tweede studie het instellingscollegeld vragen. Bij welke universiteit in Nederland ben ik het goedkoopst uit? Twaalfduizend euro voor een jaar studeren is voor mij namelijk geen optie.
quote:Op donderdag 1 november 2012 17:37 schreef Copthorne het volgende:
Ik heb een bachelor- en masterdiploma Notarieel recht (behaald aan de Universiteit van Leiden), maar het is heel moeilijk voor mij om aan een baan te komen.
Nu leek het me een goed idee om een tweede studie te gaan volgen. Bijvoorbeeld een tweede master Internationaal- en Europees recht.
Dankzij onze vriend Plassterk vragen universiteiten vanaf september 2010, aan mensen die een tweede studie willen gaan doen, het instellingscollegegeld. Bij welke universiteiten is dit redelijk betaalbaar? Wat zijn goede alternatieven (ook voor een studie in het buitenland sta ik open)? Het is voor mij geen optie om 9.000-15.000 euro aan collegegeld te betalen.
quote:Op donderdag 1 november 2012 16:31 schreef Copthorne het volgende:
Goedemiddag,
Ik heb mijn bachelor- (2007-2010) en mijn masterdiploma (2010-2011) Notarieel recht behaald aan de Universiteit van Leiden.
Het is moeilijk om aan werk te komen en daarom denk ik er nu over om een tweede master te gaan doen (bijvoorbeeld Internationaal- en Europees recht). Ik heb begrepen dat universiteiten, vanaf september 2010, voor een tweede studie het instellingscollegeld vragen. Bij welke universiteit in Nederland ben ik het goedkoopst uit? Twaalfduizend euro voor een jaar studeren is voor mij namelijk geen optie.
quote:Op zaterdag 3 november 2012 19:00 schreef Polacco het volgende:
Kan je niet je uitloopjaar van je studie gebruiken om een tweede master te volgen? Dat is een aardige maas die ik heb gevonden.
Of heb je alles al afgerond?
quote:Op maandag 5 november 2012 12:22 schreef Copthorne het volgende:
Ik heb alles al afgerond. Ik ben al meer dan een jaar klaar met studeren.
Ok! Nou, lijkt me afgerondquote:Op maandag 5 november 2012 12:39 schreef Copthorne het volgende:
Bedankt voor de reacties!
Mocht ik in België gaan studeren, dan ga ik daar uiteraard ook wonen.
Ik kan helaas geen gebruik maken van het uitloopjaar van mijn studie. Ik heb mijn studie vorig jaar al volledig afgerond.
Ik zal ook bij de universiteiten in Nederland informeren naar het instellingstarief. Groningen had ik al bekeken, maar daar is het instellingscollegegeld alleen gelijk aan het wettelijk collegegeld als je voldoet aan bepaalde voorwaarden (en daar voldoe ik niet aan). Voor de opleiding(en) die ik op het oog heb, moet je beduidend meer betalen.
Dit is afhankelijk van welke studie je gaat doen. Check hoeveel je studielast is via CROHO (https://apps.ib-groep.nl/MCROHO/pages/zoeken.jsf), deel dit aantal door 60 en je weet hoe lang je recht hebt op een prestatiebeursquote:Op donderdag 8 november 2012 15:20 schreef knight18 het volgende:
Ik heb nu 2 jaar verspilt door 2 verkeerde studies. Beiden een half jaar. En ik ben deze week gestopt met mijn 2e studie.
Ik wil in september weer gaan beginnen. Hoeveel jaren heb ik nog recht op een ov en een beurs ?
LSVb staat behoorlijk aanzienlijk heel erg negatief tegenover de instellingstarieven. Dit tast de toegankelijkheid van het onderwijs aan en elke maatregel die dat doet is voor de LSVb het afschaffen waard. Prima actie van SCAU dan ook. Of er iemand van LSVb aanwezig is bij de uitspraak is mij niet bekend. Ik zal het zo straks even overleggenquote:Op woensdag 21 november 2012 22:19 schreef RobertoCarlos het volgende:
Wat is het standpunt van de :Lsvb als het gaat om de hoge instellingstarieven voor een 2e studie?
Hoe staat de Lsvb tegenover de rechtszaak die Stichting Collectieve Actie Universiteiten heeft aangespannen tegen het hoge collegegeld voor een 2e studie?
En is er iemand van de Lsvb aanwezig bij de uitspraak van deze rechtszaak op 28 november?
Alvast bedankt voor je reactie
Dus. Ik heb even contact opgenomen met SCAU en de uitspraak geschiedt helaas niet per zitting, het gaat gewoon fijn ouderwets per fax. Helaas! Ik had er inderdaad best bij aan willen schuiven.quote:Op donderdag 22 november 2012 11:00 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
LSVb staat behoorlijk aanzienlijk heel erg negatief tegenover de instellingstarieven. Dit tast de toegankelijkheid van het onderwijs aan en elke maatregel die dat doet is voor de LSVb het afschaffen waard. Prima actie van SCAU dan ook. Of er iemand van LSVb aanwezig is bij de uitspraak is mij niet bekend. Ik zal het zo straks even overleggen
Ok, bedankt voor het nagaanquote:Op donderdag 22 november 2012 14:34 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Dus. Ik heb even contact opgenomen met SCAU en de uitspraak geschiedt helaas niet per zitting, het gaat gewoon fijn ouderwets per fax. Helaas! Ik had er inderdaad best bij aan willen schuiven.
Dat ligt er aan wat er in je Onderwijs- en Examenreglement staat. Kijk even bij de overgangs- en slotbepalingen. Hierin staat of deze regeling ook op jou van toepassing is en of er misschien een overgangsregeling is.quote:Op maandag 26 november 2012 20:02 schreef GoodGawd het volgende:
Hallo ik heb een kleine vraagje. Om stage te moeten lopen heb ik een aantal studiepunten nodig voor toestemming. Al jaren moest je minimaal 50/60 halen, ik had al een heel stage adres geregeld en toen bleek dat ik een 5,4 voor mijn toets had gehaald. 48/60, helaas 't feest ging niet door.
Nu zijn we een schooljaar verder en nu heb ik inmiddels 50/60 nadat ik blok 1 mijn toets wel heb gehaald. Nu heb ik alles weer rond met stage, ik helemaal blij. Kijk ik vandaag op de website van de school, de vernieuwde stage handleiding voor dit jaar staat er opeens dat je nu 52/60 moet hebben.
Voel me nu een beetje genaaid , heel jaar vertraging omdat ik een 5,4 had en nu heb ik de punten is de norm opeens verhoogd.
Ik kan het even op school gaan vragen, maar incase ze opeens zeggen ja dat geldt ook voor jou, heb ik dan nog iets om op te staan, of ben ik gewoon echt genaaid...
De 10 jaar is niet afhankelijk van het aantal 'ingeschreven' jaren. 10 jaar is dus gewoon 10 jaar, ongeacht wat er binnen die 10 jaar gebeurd.quote:Op dinsdag 11 december 2012 22:06 schreef dekloonvanzuen het volgende:
Beste LSVB,
Ik heb een korte, simpele vraag die de DUO site niet lijkt te beantwoorden. De diplomatermijn van 10 jaar zegt niks over een tussenjaar, stel je voor dat je een tussenjaar hebt waarin je NIET ingeschreven staat aan een onderwijsinstellingen, telt dit studievrije jaar dan alsnog mee in de termijn van 10 jaar of niet?
Zodra bachelor 1 klaar is moet je direct te volle mep betalen.quote:Op maandag 17 december 2012 00:03 schreef JaapLiekefan het volgende:
Hoi.
Is er al iets meer bekend over het instellingstarief dat de uni hanteert voor een tweede studie? Dat dure tarief werd toch wellicht afgeschaft?
Vraagje. Ik begin in februari 2013 met mijn hbo-scriptie. Na de zomer wil ik aan de uni beginnen. Het liefst nog een tweede bachelor, gevolgd door een master.
Als ik mijn scriptie in juni afrond, heb ik een bachelordiploma en betaal ik voor een tweede bachelor aan de uni 10.000 euro per jaar. Is het dan niet veel slimmer om mijn scriptie te rekken tot oktober, zodat ik in september aan een tweede bachelor kan beginnen voor normaal collegeldtarief ipv het instellingstarief?
En hoe zit het dan voor jaar 2 en 3? Zo ver ik het begreep is het toch zo dat wanneer je aan een tweede studie begint, je deze bachelorfase in zijn geheel tegen normaal tarief kan afmaken? Of betaal ik voor jaar 2 en 3 dan instellingstarief, omdat ik dan wel een bachelordiploma heb?
Niet waar toch? Althans, als deze regeling verlengd wordt, betaal je toch jaar 2 en jaar 3 gewoon normaal collegegeld?quote:Op maandag 17 december 2012 13:16 schreef Yreal het volgende:
[..]
Zodra bachelor 1 klaar is moet je direct te volle mep betalen.
quote:Op maandag 17 december 2012 15:29 schreef JaapLiekefan het volgende:
[..]
Niet waar toch? Althans, als deze regeling verlengd wordt, betaal je toch jaar 2 en jaar 3 gewoon normaal collegegeld?
Van duo.nl :
Het wettelijk collegegeld geldt ook als:
je na het afronden van een studie nog een tweede bachelor of een tweede master in de zorg of in het onderwijs wilt volgen en je nog geen diploma hebt behaald in (één van) deze richtingen. Om te bepalen of een opleiding een zorg- of onderwijsopleiding is, kun je het centraal register opleidingen hoger onderwijs (Croho) raadplegen.
je met een tweede bachelor of tweede master bent begonnen tijdens je eerste studie, en deze parallel aan een eerste studie volgt. Na afronding van de eerste studie betaal je instellingscollegegeld voor de tweede studie, maar tot en met studiejaar 2012-2013 bestaat er een regeling die het tarief tot de hoogte van het wettelijk collegegeld beperkt.
dat 2de is afgeschaftquote:Op maandag 17 december 2012 15:29 schreef JaapLiekefan het volgende:
[..]
Niet waar toch? Althans, als deze regeling verlengd wordt, betaal je toch jaar 2 en jaar 3 gewoon normaal collegegeld?
Het wettelijk collegegeld geldt ook als:
je na het afronden van een studie nog een tweede bachelor of een tweede master in de zorg of in het onderwijs wilt volgen en je nog geen diploma hebt behaald in (één van) deze richtingen. Om te bepalen of een opleiding een zorg- of onderwijsopleiding is, kun je het centraal register opleidingen hoger onderwijs (Croho) raadplegen.
je met een tweede bachelor of tweede master bent begonnen tijdens je eerste studie, en deze parallel aan een eerste studie volgt. Na afronding van de eerste studie betaal je instellingscollegegeld voor de tweede studie, maar tot en met studiejaar 2012-2013 bestaat er een regeling die het tarief tot de hoogte van het wettelijk collegegeld beperkt.
Dit klopt idd, het kabinet heeft aangegeven dat ze die regeling willen verlengen, maar hoe ze dat precies gaan doen is nog niet duidelijk.quote:Op maandag 17 december 2012 15:29 schreef JaapLiekefan het volgende:
[..]
Het wettelijk collegegeld geldt ook als:
je met een tweede bachelor of tweede master bent begonnen tijdens je eerste studie, en deze parallel aan een eerste studie volgt. Na afronding van de eerste studie betaal je instellingscollegegeld voor de tweede studie, maar tot en met studiejaar 2012-2013 bestaat er een regeling die het tarief tot de hoogte van het wettelijk collegegeld beperkt.
Afgeschaft niet nee. De overgangsregeling wordt verlengd.quote:Op maandag 17 december 2012 00:03 schreef JaapLiekefan het volgende:
Is er al iets meer bekend over het instellingstarief dat de uni hanteert voor een tweede studie? Dat dure tarief werd toch wellicht afgeschaft?
Niet afronden betekent vooralsnog gewoon wettelijk collegegeld. Geen instellingstarief. Of dit voor jaar 2 en 3 ook gaat gelden moet nog bekend worden.quote:Op maandag 17 december 2012 00:03 schreef JaapLiekefan het volgende:
Als ik mijn scriptie in juni afrond, heb ik een bachelordiploma en betaal ik voor een tweede bachelor aan de uni 10.000 euro per jaar. Is het dan niet veel slimmer om mijn scriptie te rekken tot oktober, zodat ik in september aan een tweede bachelor kan beginnen voor normaal collegeldtarief ipv het instellingstarief?
En hoe zit het dan voor jaar 2 en 3? Zo ver ik het begreep is het toch zo dat wanneer je aan een tweede studie begint, je deze bachelorfase in zijn geheel tegen normaal tarief kan afmaken? Of betaal ik voor jaar 2 en 3 dan instellingstarief, omdat ik dan wel een bachelordiploma heb?
Het gaat om het aantal jaar dat je ook studiefinanciering ontvangt. Dus als je in 5 jaar tijd 4 jaar stufi hebt ontvangen, geldt dit voor DUO als 4 jaarquote:Op donderdag 20 december 2012 20:46 schreef Zwerver. het volgende:
Oke ok snap iets niet over ov.
Ik heb een hbo afgerond en toen ov gehad. Daarna een jaar gereisd enzenz en nu weer aan een premaster begonnen.
Heb ik nog ov in januari? Op duo.nl staat 4 jaar plus 1 jaar leenfase. Is dat ene jaar dan al mn tussenjaar of dit jaar waarin ik studeer?
Deze regels gelden voor nieuwe studenten. Studenten die in 2013 beginnen ontvangen vooralsnog dus gewoon studiefinanciering.quote:Op donderdag 27 december 2012 12:20 schreef knight18 het volgende:
Ik ga in september van 2013 aan mijn hbo opleiding beginnen. Overal lees ik berichten dat het ov/stufi in 2014 gaat worden afgeschaft.
Zijn deze regels dan ook van kracht op mij als ik in september 2013 begin?
Of gelden deze regels alleen voor studenten die in 2014 aan een nieuwe studie beginnen?
Het is mogelijk om collegegeldkrediet aan te vragen bij DUO voor de financiering van het instellingstarief. Dit krediet bedraagt maximaal vijf keer de hoogte van het wettelijk collegegeld. Klik hier voor de DUO-pagina die dit op een uitgebreide manier heeft weergegevenquote:Op zondag 30 december 2012 21:10 schreef DragonBlade het volgende:
Als je een tweede bachelor opleiding wilt gaan doen, hoe moet je dit financieren?
Ik lees bij DUO dat je ¤ 541 kunt bijlenen ('bij' is eigenlijk niet meer van toepassing, aangezien je bij een tweede studie helemaal geen stufi meer krijgt) per maand. En bij collegegeldkrediet wordt alleen gesproken over het wettelijke collegegeld en dus niet het instellingscolletarief.
Ervanuitgaand dat je 541 kunt bijlenen per maand, kom ik op zo'n ~6500 euro per jaar... echter is het IC-tarief vaak rond de 10.000 euro. Zie ik nu iets over het hoofd?
Hiervoor kun je het beste even bellen met het JOB (vakbond voor MBO-scholieren) via 020-5244050quote:Op woensdag 9 januari 2013 23:40 schreef QuincydeKoster het volgende:
Hoi! Ik stroom in Februari (na het behalen van mijn MBO3) in op een MBO4 opleiding, maar ik heb dan nog geen stufi. Kan ik de reiskosten ergens verhalen? (Of regelen dat ik daadwerkelijk op mijn 18e verjaardag al het reisproduct kan gebruiken? Dan is de financiële schade minimaal)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |