abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:00:33 #1
177885 JoaC
Het is patat
pi_110558191
quote:

Limburgse Statencoalitie gevallen


De Limburgse coalitie van PVV, VVD en CDA is gevallen. Het CDA vindt dat de PVV het coalitieakkoord geschonden heeft, door de Turkse president Abdullah Gül te schofferen tijdens zijn staatsbezoek aan Nederland. 'Het vertrouwen in de coalitie is weg', zei voorzitter Martijn van Helvert van de CDA-Statenfractie

Dat gebeurde vandaag tijdens een spoeddebat hierover bij de Provinciale Staten. Het CDA vindt dat de PVV de koningin en president Gül geschoffeerd en beledigd heeft en daarmee het coalitieakkoord geschonden heeft. De PVV weigerde in te gaan op vragen hierover van het CDA.

PVV-gedeputeerden Theo Krebber en Antoine Janssen lieten in eerste instantie weten donderdag niet aanwezig te zijn bij de lunch in Limburg met Gül en leden van Gedeputeerde Staten. Maar toen bleek dat koningin Beatrix bij de bijeenkomst aanwezig zou zijn, veranderden zij van mening, tot ongenoegen van de PVV-Statenfractie. 'Als Hare Majesteit met een gast naar ons toe komt, is het ook onze gast en zijn wij daarbij.'

Niet geloofwaardig
De PvdA-fractie heeft een motie van wantrouwen ingediend tegen Krebber en Janssen. PvdA-gedeputeerde Bert Kersten vindt het niet geloofwaardig dat de PVV'ers niet op de hoogte waren van de aanwezigheid van de koningin. Ook meent Kersten dat zij de diplomatieke fatsoensnormen hebben overschreden en daarmee de goede naam van Limburg hebben geschaad. Martijn van Helvert, leider van de CDA-Statenfractie, heeft het vertrouwen in de PVV'ers opgezegd.

Volgens de PvdA hebben de PVV'ers afgezegd om politieke druk vanuit hun partij. Krebber ontkent dat vandaag. Hij stelt dat hij een mail over de aanwezigheid van de koningin heeft gemist. Toen hem duidelijk werd dat zij erbij zou zijn, wilde Krebber toch ook naar lunch.

Het uit de PVV gestapte onafhankelijke Statenlid Harm Uringa zei vanmorgen dat de PVV-bestuurders in Limburg meer schade hebben aangericht dan alle bezetters in de afgelopen 2000 jaar. Het debat werd daarom voor enige tijd geschorst op verzoek van de VVD.
quote:
Coalitie Limburg gevallen

De coalitie van PVV, CDA en VVD in Provinciale Staten van Limburg is gevallen.

Maastricht
Van onze verslaggever
Volgens het CDA heeft de PVV het coalitieakkoord op drie plaatsen geschonden door het imago te schaden, internationale betrekkingen in gevaar te brengen en handelspartners respecteren.
PVV-leidster Laurence Stassen ontkent het schenden van het akkoord, en weigerde daarom in een spoeddebat vrijdag antwoord te geven op vragen van CDA-collega Martijn van Helvert. Volgens haar is de PVV een betrouwbare coalitiepartner. Daarop stond het CDA niets anders meer dan de coalitiesamenwerking met de PVV op te breken. In een eerste termijn stelde Stassen dat de coalitiegenoten ‘maar moeten wennen' aan de nieuwe politiek van de PVV. Van Helvert: ,,Als dit de nieuwe politiek is, went het CDA daar niet aan.” Volgens Stassen staat nergens in het akkoord dat de PVV er geen eigen mening op na mag laten.

Stassen wilde niet meer dat de PVV-gedeputeerden naar een soortgelijk staatsbezoek gaan, als dat van president Gül van Turkije aan de Floriade. Zowel Theo Krebberals Antoine Janssen verzekerden echter dat ze een volgende keer gewoon weer aan zouden schuiven.

Het CDA stelde dat de PVV zich niet aan het coalitieakkoord heeft gehouden. ,,Je kunt niet het coalitieakkoord steunen en toch een staatsman bruuskeren." Stassen weigerde echter haar houding ten opzichte van het staatsbezoek van de Turkse president aan te passen. Daarmee was een val van de coalitie niet meer te voorkomen.

De PvdA-fractie in Provinciale Staten had eerder vrijdag een motie van wantrouwen ingediend tegen de PVV-gedeputeerden Theo Krebber en Antoine Janssen. Dat gebeurde tijdens een spoeddebat over het bezoek van de Turkse president Gül aan Limburg.

De twee PVV-gedeputeerden wilden eerst niet aanschuiven bij een lunch, maar deden dat onder grote druk wel. De PVV-fractie hekelt het feit dat hun gedeputeerden de Turkse president de hand schudden.
De vergadering werd na een kwartier al geschorst nadat ex-PVV-Statenlid Harm Uringa - nu Onafhankelijke Statenfractie Limburg - had gesteld dat PVV-leiders Geert Wilders en Laurence Stassen, samen met ex-PVV'er Cor Bosman Limburg meer schade hebben toegebracht 'dan alle bezetters in de voorbije tweeduizend jaar'.

Toen Uringa vervolgens ook nog de woorden van Bosman in deze krant hekelde - Bosman riep de Turkse president op om hem uit te nodigen in het kader van de vergevingsgezindheid - sloeg de vlam in de pan en werd de vergadering geschorst. PVV-Statenlid Michael Heemels vroeg - wijzend naar Uringa - de gouverneur om 'die man' het woord te ontnemen. Uringa weigerde excuses aan te bieden. Na kort beraad ging de vergadering verder zonder nadere uitleg. Uringa riep de twee gedeputeerden op de eer aan zichzelf te houden.

Volgens VVD-leider Erik Koppe zat er ,,Bij de incidenten van de voorbije maanden geen enkel incident dat meteen het coalitieakkoord raakt. Maar het zijn wel zaken die een deuk in ons imago opleveren. Dat er een eind moet komen aan incidenten, is heel duidelijk."
CDA-leider Martijn van Helvert stelde dat je soms water bij de wijn moet doen en vroeg de PVV of die mee wil werken aan een sterk Limburg of niet. Volgens Van Helvert heeft de PVV voor het eerst het coalitieakkoord geschonden.

Volgens PVV-leidster Laurence Stassen is de goede naam van Limburg al lang geschonden door de gevestigde partijen die al jaren rollebollend door de gangen gaan. ,,Het enige dat wij hebben gedaan is een persbericht van vier regels sturen. Ons standpunt over Turkije en de islam is al jaren duidelijk. Wij noemen dit nieuwe politiek. Wen er maar aan."
Groen-Links-Statenlid Gert-Jan Krabbendam zei het 'een beetje gehad' te hebben met het feit dat iedere keer incidenten rond de PVV de aandacht afleiden van zaken die positief zijn voor Limburg. ,,We maken ons volslagen belachelijk."

De uit de PVV-gezette Cor Bosman, tegenwoordig leider van de eenmansfractie Partij voor Leefbaarheid en Democratie, vindt dat de schade vooral is aangericht doordat een interne PVV-kwestie in de landelijke media breed is uitgemeten.

De motie van wantrouwen was volgens PvdA-leider Bert Kersten nodig omdat de PVV de goede naam van Limburg schaadt, en de gedeputeerden de diplomatieke fatsoensnormen hebben overschreden.
Gouverneur Theo Bovens en de CDA-gedeputeerden Lebens en Van der Broeck stelden dat er sprake is van imagoschade voor de provincie. Die schade is mede aangericht door de 'mediahype' die over het bezoek is ontstaan. Bovens: ,,Dit draagt niet bij aan het beeld dat Limburg een gastvrije provincie is waar alles gladjes verloopt." Ook de gedeputeerden Janssen en Krebber wijzen richting media.


[ Bericht 26% gewijzigd door JoaC op 20-04-2012 16:03:13 ]
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:36:55 #2
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110558845
Wat ik me nu afvraag, kan er nu een nieuwe coalitie gevormd worden of is het tijd voor nieuwe verkiezingen (voor zover dat mogelijk is).

Vergadering is trouwens hier live te volgen: http://portal.companywebcast.com/limburg
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:37:42 #3
104871 remlof
Europees federalist
pi_110558870
Heel goed. Nu moet het CDA nog even de stekker uit de regering trekken.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:38:28 #4
177885 JoaC
Het is patat
pi_110558878
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:36 schreef Klonk het volgende:
Wat ik me nu afvraag, kan er nu een nieuwe coalitie gevormd worden of is het tijd voor nieuwe verkiezingen (voor zover dat mogelijk is)
Provinviciale Staten kennen volgens de Kieswet een termijn van 4 jaar, dus pas weer in 2015
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:39:40 #5
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110558907
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:38 schreef JoaC het volgende:

[..]

Provinviciale Staten kennen volgens de Kieswet een termijn van 4 jaar, dus pas weer in 2015
Maar dan heb je dus een tamelijk onwerkbare situatie hier, de winnaars kunnen echt niet meer met elkaar door de deur....
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:40:31 #6
177885 JoaC
Het is patat
pi_110558932
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:39 schreef Klonk het volgende:

[..]

Maar dan heb je dus een tamelijk onwerkbare situatie hier, de winnaars kunnen echt niet meer met elkaar door de deur....
Het gaat niet om winnaars, maar om meerderheden
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:40:47 #7
36192 kingmob
Nice 'n Smooth
pi_110558945
Apart dat het het CDA is waarbij de emmer als eerste overloopt, dat had ik niet gedacht. Al weet ik natuurlijk niks over de limburgse provinciale politiek verder :P

Ben benieuwd hoeverre dit invloed heeft op de landelijke coalitie, daar spelen natuurlijk precies dezelfde ergernissen.
Verdwaald in mijn eigen belevingswereld.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:41:34 #8
104871 remlof
Europees federalist
pi_110558969
De PVV had maar tien van de 47 zetels in Limburg, dus een nieuwe coalitie vormen zal niet zo moeilijk zijn.

  vrijdag 20 april 2012 @ 15:43:01 #9
177885 JoaC
Het is patat
pi_110559006
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:41 schreef remlof het volgende:
De PVV had maar tien van de 47 zetels in Limburg, dus een nieuwe coalitie vormen zal niet zo moeilijk zijn.

[ afbeelding ]
Kijken of de PVV-fractie volgende week nog kleiner wordt
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
pi_110559024
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:41 schreef remlof het volgende:
De PVV had maar tien van de 47 zetels in Limburg, dus een nieuwe coalitie vormen zal niet zo moeilijk zijn.

[ afbeelding ]
Het probleem is dat die breuk er ook met de VVD is, niet enkel en alleen met de PVV.
pi_110559043
zal wel VVD-PvdA-CDA gaan worden (ik gok gewoon)
pi_110559051
quote:
19s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:40 schreef kingmob het volgende:
Apart dat het het CDA is waarbij de emmer als eerste overloopt, dat had ik niet gedacht. Al weet ik natuurlijk niks over de limburgse provinciale politiek verder :P

Ben benieuwd hoeverre dit invloed heeft op de landelijke coalitie, daar spelen natuurlijk precies dezelfde ergernissen.
De rest van de CDA'ers zullen natuurlijk ook niet echt blij worden van het geroeptoeter van wilders op Twitter waar hij gelijk weer tegen het CDA aanschopt.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:45:00 #13
104871 remlof
Europees federalist
pi_110559061
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:43 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Het probleem is dat die breuk er ook met de VVD is, niet enkel en alleen met de PVV.
Volgens mij zijn er geen problemen tussen VVD en CDA.
  Admin vrijdag 20 april 2012 @ 15:45:34 #14
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_110559074
quote:
14s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:37 schreef remlof het volgende:
Heel goed. Nu moet het CDA nog even de stekker uit de regering trekken.
Malle jongen toch, alles blijft bij het oude.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:45:49 #15
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110559089
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:43 schreef JoaC het volgende:

[..]

Kijken of de PVV-fractie volgende week nog kleiner wordt
Ik ben hoopvol gestemd :P

Maar de nieuwe coalitie zou dan heel makkelijk, PvdA, CDA, VVD kunnen zijn maar in het verleden hebben zich ehmmm, wat moeilijkheden voorgedaan tussen PvdA en CDA, zal me echt benieuwen.

Belangrijkste is voor mij dat we van de PVV clowns af zijn.
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:46:06 #16
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_110559095
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:36 schreef Klonk het volgende:
Wat ik me nu afvraag, kan er nu een nieuwe coalitie gevormd worden of is het tijd voor nieuwe verkiezingen (voor zover dat mogelijk is)
Vervroegde verkiezingen zijn niet mogelijk voor Statenverkiezingen (of gemeenteraadsverkiezingen), tenzij er bv een herindeling o.i.d. plaatsvindt.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:46:27 #17
36192 kingmob
Nice 'n Smooth
pi_110559106
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:41 schreef remlof het volgende:
De PVV had maar tien van de 47 zetels in Limburg, dus een nieuwe coalitie vormen zal niet zo moeilijk zijn.

[ afbeelding ]
De VVD heeft nogal wat bruggen verbrand, dat gaat niet zo eenvoudig worden als je het voorstelt denk ik.
Verdwaald in mijn eigen belevingswereld.
pi_110559108
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:45 schreef remlof het volgende:

[..]

Volgens mij zijn er geen problemen tussen VVD en CDA.
Voor de VVD was dit ook zo'n beetje de ideale coalitie en met die val zal de VVD ook niet ongelofelijk gelukkig zijn.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:46:37 #19
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110559113
quote:
4s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:45 schreef yvonne het volgende:

[..]

Malle jongen toch, alles blijft bij het oude.
Een mens mag hopen toch :+
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:47:54 #20
104871 remlof
Europees federalist
pi_110559152
quote:
4s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:45 schreef yvonne het volgende:

[..]

Malle jongen toch, alles blijft bij het oude.
Nee hoor, de coalitie scheurt en kraakt al aan alle kanten en dit akkefietje maakt het niet steviger.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:48:05 #21
36192 kingmob
Nice 'n Smooth
pi_110559156
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:46 schreef Klonk het volgende:

[..]

Een mens mag hopen toch :+
Bovendien is het meer de vraag wanneer en niet of het kabinet valt lijkt me.
Verdwaald in mijn eigen belevingswereld.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:48:15 #22
177885 JoaC
Het is patat
pi_110559164
Opvallend is het feit dat de Limburgse PVV haar geloofwaardigheid verloor toen het voor het eerst dualisme liet zien.
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:49:35 #23
177885 JoaC
Het is patat
pi_110559209
Mark Verheijen is een goed politicus, ik zie de VVD nog wel terugkeren in een coalitie.
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
pi_110559212
Hehe, PVV Limburg is nu zelf "een stuk uitgekotst halalvlees".
Wir haben es gewusst
  Admin vrijdag 20 april 2012 @ 15:50:11 #25
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_110559234
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:47 schreef remlof het volgende:

[..]

Nee hoor, de coalitie scheurt en kraakt al aan alle kanten en dit akkefietje maakt het niet steviger.
Ik geloof er niet meer in :)
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:50:24 #26
104871 remlof
Europees federalist
pi_110559247
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:49 schreef trekhengel het volgende:
Hehe, PVV Limburg is nu zelf "een stuk uitgekotst halalvlees".
:D
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:50:45 #27
104871 remlof
Europees federalist
pi_110559264
quote:
15s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:50 schreef yvonne het volgende:

[..]

Ik geloof er niet meer in :)
Ik wel.
  Admin vrijdag 20 april 2012 @ 15:50:55 #28
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_110559267
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:49 schreef trekhengel het volgende:
Hehe, PVV Limburg is nu zelf "een stuk uitgekotst halalvlees".
^O^
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  vrijdag 20 april 2012 @ 15:51:35 #29
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110559286
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:49 schreef trekhengel het volgende:
Hehe, PVV Limburg is nu zelf "een stuk uitgekotst halalvlees".
_O-
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:00:32 #30
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110559564
quote:
Coalitie Limburg gevallen

De coalitie van PVV, CDA en VVD in Provinciale Staten van Limburg is gevallen.

Maastricht
Van onze verslaggever
Volgens het CDA heeft de PVV het coalitieakkoord op drie plaatsen geschonden door het imago te schaden, internationale betrekkingen in gevaar te brengen en handelspartners respecteren.
PVV-leidster Laurence Stassen ontkent het schenden van het akkoord, en weigerde daarom in een spoeddebat vrijdag antwoord te geven op vragen van CDA-collega Martijn van Helvert. Volgens haar is de PVV een betrouwbare coalitiepartner. Daarop stond het CDA niets anders meer dan de coalitiesamenwerking met de PVV op te breken. In een eerste termijn stelde Stassen dat de coalitiegenoten ‘maar moeten wennen' aan de nieuwe politiek van de PVV. Van Helvert: ,,Als dit de nieuwe politiek is, went het CDA daar niet aan.” Volgens Stassen staat nergens in het akkoord dat de PVV er geen eigen mening op na mag laten.

Stassen wilde niet meer dat de PVV-gedeputeerden naar een soortgelijk staatsbezoek gaan, als dat van president Gül van Turkije aan de Floriade. Zowel Theo Krebberals Antoine Janssen verzekerden echter dat ze een volgende keer gewoon weer aan zouden schuiven.

Het CDA stelde dat de PVV zich niet aan het coalitieakkoord heeft gehouden. ,,Je kunt niet het coalitieakkoord steunen en toch een staatsman bruuskeren." Stassen weigerde echter haar houding ten opzichte van het staatsbezoek van de Turkse president aan te passen. Daarmee was een val van de coalitie niet meer te voorkomen.

De PvdA-fractie in Provinciale Staten had eerder vrijdag een motie van wantrouwen ingediend tegen de PVV-gedeputeerden Theo Krebber en Antoine Janssen. Dat gebeurde tijdens een spoeddebat over het bezoek van de Turkse president Gül aan Limburg.

De twee PVV-gedeputeerden wilden eerst niet aanschuiven bij een lunch, maar deden dat onder grote druk wel. De PVV-fractie hekelt het feit dat hun gedeputeerden de Turkse president de hand schudden.
De vergadering werd na een kwartier al geschorst nadat ex-PVV-Statenlid Harm Uringa - nu Onafhankelijke Statenfractie Limburg - had gesteld dat PVV-leiders Geert Wilders en Laurence Stassen, samen met ex-PVV'er Cor Bosman Limburg meer schade hebben toegebracht 'dan alle bezetters in de voorbije tweeduizend jaar'.

Toen Uringa vervolgens ook nog de woorden van Bosman in deze krant hekelde - Bosman riep de Turkse president op om hem uit te nodigen in het kader van de vergevingsgezindheid - sloeg de vlam in de pan en werd de vergadering geschorst. PVV-Statenlid Michael Heemels vroeg - wijzend naar Uringa - de gouverneur om 'die man' het woord te ontnemen. Uringa weigerde excuses aan te bieden. Na kort beraad ging de vergadering verder zonder nadere uitleg. Uringa riep de twee gedeputeerden op de eer aan zichzelf te houden.

Volgens VVD-leider Erik Koppe zat er ,,Bij de incidenten van de voorbije maanden geen enkel incident dat meteen het coalitieakkoord raakt. Maar het zijn wel zaken die een deuk in ons imago opleveren. Dat er een eind moet komen aan incidenten, is heel duidelijk."
CDA-leider Martijn van Helvert stelde dat je soms water bij de wijn moet doen en vroeg de PVV of die mee wil werken aan een sterk Limburg of niet. Volgens Van Helvert heeft de PVV voor het eerst het coalitieakkoord geschonden.

Volgens PVV-leidster Laurence Stassen is de goede naam van Limburg al lang geschonden door de gevestigde partijen die al jaren rollebollend door de gangen gaan. ,,Het enige dat wij hebben gedaan is een persbericht van vier regels sturen. Ons standpunt over Turkije en de islam is al jaren duidelijk. Wij noemen dit nieuwe politiek. Wen er maar aan."
Groen-Links-Statenlid Gert-Jan Krabbendam zei het 'een beetje gehad' te hebben met het feit dat iedere keer incidenten rond de PVV de aandacht afleiden van zaken die positief zijn voor Limburg. ,,We maken ons volslagen belachelijk."

De uit de PVV-gezette Cor Bosman, tegenwoordig leider van de eenmansfractie Partij voor Leefbaarheid en Democratie, vindt dat de schade vooral is aangericht doordat een interne PVV-kwestie in de landelijke media breed is uitgemeten.

De motie van wantrouwen was volgens PvdA-leider Bert Kersten nodig omdat de PVV de goede naam van Limburg schaadt, en de gedeputeerden de diplomatieke fatsoensnormen hebben overschreden.
Gouverneur Theo Bovens en de CDA-gedeputeerden Lebens en Van der Broeck stelden dat er sprake is van imagoschade voor de provincie. Die schade is mede aangericht door de 'mediahype' die over het bezoek is ontstaan. Bovens: ,,Dit draagt niet bij aan het beeld dat Limburg een gastvrije provincie is waar alles gladjes verloopt." Ook de gedeputeerden Janssen en Krebber wijzen richting media.
http://www.limburger.nl/a(...)tie_Limburg_gevallen
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:03:46 #31
177885 JoaC
Het is patat
pi_110559647
quote:
Aan OP toegevoegd
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:05:58 #32
104871 remlof
Europees federalist
pi_110559722
Aan de reacties op telegraaf.nl (altijd een goeie graadmeter) te zien is de PVV al lang niet zo populair meer als ze eens was: http://www.telegraaf.nl/b(...)burg_gevallen__.html
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:09:38 #33
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_110559869
Mooi man, de aftakeling van de PVV gaat met rasse schreden
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:11:08 #34
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110559912
quote:
Het CDA Limburg pleegt zelfmoord
Geplaatst door Michael van der Galien op 20 april, 2012 - 16:04

En ik maar denken dat CDA'ers tegen euthanasie zijn. Het CDA Limburg heeft vandaag de coalitie laten klappen in Neerlands meest conservatieve provincie. De reden? Het CDA had Abdullah Gül, de Turkse president, geschoffeerd. Hierdoor zou men de handelsbetrekkingen "in gevaar hebben gebracht", wat in strijd is met het coalitieakoord.

Hoewel ik de opstelling van de PVV ook belachelijk vond, is het nog belachelijker dat het CDA hierom breekt. Wat zal het de gemiddelde Limburger bommen dat de PVV onaardige dingen zegt over de één of andere Turkse president? Zij maken zich druk over dingen die veel dichter bij huis gebeuren; werkloosheid, immigratie, een gebrek aan integratie van immigranten, en het gevoel dat Limburg, Limburg niet meer is.

Martijn van Helvert, van het CDA, geeft aan dat wat hem betreft de kous af is. De PVV is te ver gegaan. Waarom dan? Is dit werkelijk erger dan eerdere opmerkingen van de Grote Leider zelf, over Gül en Erdogan? Wat te denken van de 'kopvoddentaks'? Dat was allemaal oké, maar dit kan écht niet door de beugel?

Volstrekt ongeloofwaardig.

De christendemocraten hadden natuurlijk gewoon hun buik vol van het amateurisme van Laurence Stassen en diens al even incompetente Limburgse partijgenoten. Ze zochten naar een excuus, en vandaag hebben ze er eindelijk één gevonden.

Het probleem is natuurlijk dat niemand hier intrapt. Je moet wel bijzonder onnozel zijn om te denken dat het CDA zich werkelijk druk maakt over de behandeling van Gül. Het is een excuus - niets meer, niets minder.

Waar dit toe leidt? Het CDA kan zo gezellig meedoen met een centrumlinkse coalitie. De Limburgse kiezer zal de partij bij volgende verkiezingen ongetwijfeld keihard afstraffen - terwijl men had kunnen profiteren van het gestuntel van de PVV. Uiteindelijk staat men straks dus zelf met lege handen; een echte lose-lose situatie.
http://www.dagelijksestan(...)urg-pleegt-zelfmoord
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:15:47 #35
104871 remlof
Europees federalist
pi_110560067
quote:
Het CDA had Abdullah Gül, de Turkse president, geschoffeerd.
Dit is incorrect, het was de PVV.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:18:16 #36
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_110560157
Verrek was me nog niet opgevallen, toch knap dat je jezelf als schrijver na twee zinnetjes al buitenspel zet _O-
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:20:31 #37
177885 JoaC
Het is patat
pi_110560235
Nu maar hopen op powerplay bij Hedwigepolder, waardoor CDA landelijk ook PVV moe wordt
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:21:47 #38
104871 remlof
Europees federalist
pi_110560281
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:18 schreef Klonk het volgende:
Verrek was me nog niet opgevallen, toch knap dat je jezelf als schrijver na twee zinnetjes al buitenspel zet _O-
Het is sowieso een waardeloos stuk, het CDA zocht geen excuus maar is de opeenstapeling van misdragingen van de PVV gewoon zat.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:22:20 #39
104871 remlof
Europees federalist
pi_110560303
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:20 schreef JoaC het volgende:
Nu maar hopen op powerplay bij Hedwigepolder, waardoor CDA landelijk ook PVV moe wordt
Dat zijn ze al lang, alleen de peilingen werken niet mee.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:28:43 #40
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_110560512
President Gul zal in Ankara nu wel in zijn broek zeiken van het lachen _O-
pi_110560572
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:28 schreef Hexagon het volgende:
President Gul zal in Ankara nu wel in zijn broek zeiken van het lachen _O-
Ik denk dat het meneer Gül heel weinig kan schelen wat er in dit landje gebeurt.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:33:20 #42
177885 JoaC
Het is patat
pi_110560669
Tijdlijn:

1. Catshuisakkoord
2. Ruzie rond Hedwige bereikt kookpunt
3. Val kabinet
4. Leiderschapsverkiezing CDA: Doekle vs. Sybrand
5. PVV verliest 10 zetels terwijl CDA stabiel blijft
6. Veel te lange formatie.
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:34:19 #43
104871 remlof
Europees federalist
pi_110560705
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:33 schreef JoaC het volgende:
Tijdlijn:

1. Catshuisakkoord
2. Ruzie rond Hedwige bereikt kookpunt
3. Val kabinet
4. Leiderschapsverkiezing CDA: Doekle vs. Sybrand
5. PVV verliest 10 zetels terwijl CDA stabiel blijft
6. Veel te lange formatie.
6 zal wel meevallen, ik zie een snelle formatie van een kabinet van VVD, PvdA en CDA.
pi_110560751
quote:
Altijd mooi als anderen mensen je gaan vertellen hoe je ergens over denkt, in tegenstelling tot meneer Van der Galien ben ik zelf wel een Limburger en mij bomt het wel degelijk iets als de PVV met haar stommiteiten ons voor lul zet in het buitenland en voor de rest van Nederland.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:36:58 #45
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_110560793
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 15:49 schreef trekhengel het volgende:
Hehe, PVV Limburg is nu zelf "een stuk uitgekotst halalvlees".
:D
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
pi_110560806
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:34 schreef remlof het volgende:

[..]

6 zal wel meevallen, ik zie een snelle formatie van een kabinet van VVD, PvdA en CDA.
Kan Rutte met Samsom overweg dan?
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:38:14 #47
104871 remlof
Europees federalist
pi_110560832
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:37 schreef waht het volgende:

[..]

Kan Rutte met Samsom overweg dan?
Ja hoor, zeker met een CDA onder Doekle dat weer naar het centrum beweegt.
pi_110560852
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:37 schreef waht het volgende:

[..]

Kan Rutte met Samsom overweg dan?
Het hangt enigszins af van de uitslag van verkiezingen of hij überhaupt wel een keus heeft of zich er maar gewoon naar te schikken heeft.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:39:37 #49
228921 poepa
Nergens vies van
pi_110560878
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:38 schreef remlof het volgende:

[..]

Ja hoor, zeker met een CDA onder Doekle dat weer naar het centrum beweegt.
Doekle is een goede vent volgens mij.
Daar sta je dan.
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:39:44 #50
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_110560888
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:30 schreef waht het volgende:

[..]

Ik denk dat het meneer Gül heel weinig kan schelen wat er in dit landje gebeurt.
Niet serieus misschien. Maar als je dit hoort na je bezoek. :')
  vrijdag 20 april 2012 @ 16:41:23 #51
228921 poepa
Nergens vies van
pi_110560945
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 april 2012 16:33 schreef JoaC het volgende:
Tijdlijn:

1. Catshuisakkoord
2. Ruzie rond Hedwige bereikt kookpunt
3. Val kabinet
4. Leiderschapsverkiezing CDA: Doekle vs. Sybrand
5. PVV verliest 10 zetels terwijl CDA stabiel blijft
6. Veel te lange formatie.
7 VVD stijft naar de 45 zetels
8 1 op de zeven Nederlanders kan naar de voedselbank.
Daar sta je dan.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')