bronquote:Robert M. was 'vip' en 'grootste online-producent '
Robert M. had een grote naam binnen de internetgemeenschap van pedofielen waartoe hij behoorde. Dit vanwege de grote hoeveelheid (zelfgemaakte) kinderporno die hij met zijn contacten deelde. Een van die contacten noemde hem tijdens politieverhoren 'de grootste producent wie wij kenden'.
Diezelfde persoon omschreef M. verder als 'berucht' en een 'vip'. De hoofdverdachte in de Amsterdamse zedenzaak stond er op internet ook om bekend dat hij gewoon doorging met het misbruik als een kind huilde of pijn had. 'Wat hij deed, was heel extreem. Het kon hem niet schelen of de kinderen huilden', zo heeft een ander contact verklaard.
Opscheppen
Volgens de pedofielen die hem via internet kenden, was M. ook erg trots op de beelden die hij maakte en schepte hij er graag over op.
Het Openbaar Ministerie (OM) vindt dat de volledige aanklacht tegen M. bewezen is. Het gaat daarbij om 80 feiten, waarbij in totaal 67 kinderen zijn betrokken. Van ieder kind is vastgesteld wat er precies mee is gebeurd, op basis van verklaringen van M.
Volgens het OM beschikt M. over een fotografisch geheugen en heeft hij heel precies kunnen terughalen wat hij met welk kind heeft gedaan. Zijn verklaringen worden in een aantal gevallen ondersteund door door M. gemaakte beelden.
Nog meer kinderen
Eerder vandaag werd bekend dat Justitie aanwijzingen heeft dat Robert M. meer kinderen heeft misbruikt dan de 87 die hij heeft toegegeven. Dat zei officier van justitie Maaike Bienfait vandaag tijdens het requisitoir dat moet uitmonden in de strafeisen tegen M. en zijn partner Richard van O.
Volgens Bienfait heeft M. de aanwijzingen hiervoor zelf geleverd tijdens verhoren door de politie. 'Zo lang jullie vragen hebben, heb ik antwoorden', aldus M. in zo'n verhoor. Hij vergeleek zich met een bibliotheek waar de rechercheurs door dwaalden. 'Jullie pakken willekeurige boeken, maar niet alle boeken.'
M. heeft stelselmatig misbruik van kinderen vanaf 2007 toegegeven, tot aan zijn arrestatie in december 2010. Misbruik van nog andere kinderen zou zich mogelijk in de periode daarvoor hebben afgespeeld. Bewijs ervoor is echter niet gevonden.
Geraffineerd
Robert M. ging op 'doordachte en geraffineerde wijze' te werk, is tot dusver duidelijk geworden. Hij plande het door hem gepleegde kindermisbruik zorgvuldig en verkleinde de kans om betrapt te worden zo veel mogelijk. Dat zei justitie vandaag ook.
M. kocht bijvoorbeeld wijde broeken met veel zakken. Daar kon hij zakjes glijmiddel in verstoppen en ze konden bovendien een erectie verhullen. Ook inspecteerde hij oppasadressen zorgvuldig. Hij keek bijvoorbeeld of er dikke gordijnen hingen.
Hoewel het proces alweer weken aan de gang is, kwamen er ook donderdag weer nieuwe, schokkende details naar buiten. Zo zou M. anderen live via de webcam hebben laten meekijken tijdens het misbruik.
Ook las justitie chatgesprekken voor waarin M. vertelde in de kinderopvang te zijn gaan werken met maar één doel: het plegen van misbruik. Om diezelfde reden heeft hij geprobeerd een kind te adopteren.
Volgens justitie zijn er tijdens het onderzoek in de zedenzaak 'feiten aan het licht gekomen die het leven van velen voorgoed hebben veranderd'.
11 arrestaties
Het onderzoek naar de computers van M., die een gigantische hoeveelheid kinderporno bevatten, heeft in Nederland geleid tot 11 arrestaties. Ook in diverse andere landen zijn mensen opgepakt, zowel voor het bezitten en verspreiden van kinderpornografie als voor daadwerkelijk misbruik van kinderen. Volgens Bienfait heeft dit er in de Verenigde Staten toe geleid dat het 'actueel misbruik' van 34 kinderen kon worden gestopt. (Bewerkt door: Redactie)
Ja maar geen reden voor vrijspraak gezien de ernst van het vergrijp. Ze was eigenlijk gehoord als getuige maar werd verdachte.quote:Op maandag 16 april 2012 18:30 schreef tsijben het volgende:
Heb het gevonden, en de rechter heeft vrijspraak gegeven omdat de vrouw bijna 4 uur zonder advocaat is ondervraagd.
De gehele ondervraging is dus nutteloos..
Dat lijkt me een ernstige fout?
Inderdaad.quote:Op maandag 16 april 2012 18:30 schreef tsijben het volgende:
Heb het gevonden, en de rechter heeft vrijspraak gegeven omdat de vrouw bijna 4 uur zonder advocaat is ondervraagd.
De gehele ondervraging is dus nutteloos..
Dat lijkt me een ernstige fout?
quote:M. wil op bijna alle punten vrijspraak
De rechtbank die de zaak van Robert M. beoordeelt, moet hem geen celstraf én tbs geven, zoals het Openbaar Ministerie eist. Dat zegt M.'s advocaat Wim Anker. Volgens hem is 20 jaar én tbs tegenstrijdig, omdat de verdachte eerst een lange straf moet uitzitten en daarna pas aan zijn behandeling kan beginnen.
Als de rechtbank M. toch tot een lange gevangenisstraf wil veroordelen, kunnen de rechters beter voorwaarden stellen aan zijn vrijlating, zegt Anker. Hij denkt dan aan toezicht en medicatie. Als de rechters voor tbs kiezen, moet de gevangenisstraf die daar aan vooraf gaat kort zijn, vindt hij.
Korte straf
Volgens Anker en de andere advocaten moet een eventuele celstraf in ieder geval lager zijn dan twintig jaar. M. is verminderd toerekeningsvatbaar verklaard en daar moeten de rechters rekening mee houden, vinden zijn advocaten.
De advocaten vinden ook dat de rechtbank rekening moet houden met de coöperatieve manier waarop M. meewerkt aan het onderzoek. Zijn advocaat Wim Anker wees erop dat Robert M. direct bekende en zijn wachtwoorden onthulde.
Opsporingsfoto
Anker beklaagde zich over het publiceren van een opsporingsfoto, op zondag 12 december 2010. De ogen van M waren daarop niet afgedekt met een balkje. Volgens Anker was publicatie zonder balkje niet nodig, omdat M.op dat moment al vast zat.
Anker haalde ook uit naar politici en bestuurders die vooruitlopen op het oordeel van de rechtbank. Zo verwees hij naar PVV-leider Geert Wilders. Die zei via Twitter onder meer dat M. nooit meer mag vrijkomen.
Vrijspraak
De advocaten van M. hebben op bijna alle punten uit de aanklacht om vrijspraak gevraagd. Volgens hen is er te weinig bewijs. De bekentenis van M. is niet voldoende om hem te veroordelen en het zogeheten steunbewijs, onder meer de kinderporno op de computer van M., is volgens de advocaten onrechtmatig verkregen.
Het doorzoeken van de woning van Robert M. en de inbeslagname van zijn computer zijn volgens advocaat Van der Goot niet volgens de wet verlopen. De politie vroeg Robert M. na zijn aanhouding om zijn woning te mogen doorzoeken, terwijl hij eerst een advocaat toegewezen had moeten krijgen.
Advocaat
Zo'n acht uur na de aanhouding kreeg M. een advocaat toegewezen. Dat was veel later dan de wet voorschrijft, zegt Van der Goot. Daarom mag het bewijs van de computer van M. niet worden gebruikt, vindt hij.
Robert M. staat in Amsterdam terecht voor het misbruiken van tientallen jonge kinderen.
En op dat moment hoort de cautie. Dat is niet voor niets!quote:Op maandag 16 april 2012 18:35 schreef macca728 het volgende:
Ja maar geen reden voor vrijspraak gezien de ernst van het vergrijp. Ze was eigenlijk gehoord als getuige maar werd verdachte.
Zou er echt geen bewijs overblijven dan?quote:Robert M kan ook zomaar vrijkomen terwijl hij notabene toestemming heeft gegeven om zijn huis te doorzoeken.
Denk je echt dat hij daardoor vrij komt?quote:Op maandag 16 april 2012 18:35 schreef macca728 het volgende:
Ja maar geen reden voor vrijspraak gezien de ernst van het vergrijp. Ze was eigenlijk gehoord als getuige maar werd verdachte.
Robert M kan ook zomaar vrijkomen terwijl hij notabene toestemming heeft gegeven om zijn huis te doorzoeken.
Nou de advocaten eisen op vrijwel alle punten vrijspraak dus als de rechtbank ze gelijk geeft mbt het illegaal verkregen bewijs krijgt hij geen 20 jaar.quote:Op maandag 16 april 2012 18:39 schreef tsijben het volgende:
[..]
Denk je echt dat hij daardoor vrij komt?
Die man is gestoord, de enige reden dat de advocaat vrijspraak vraagt is omdat de verdachte het zelf eist.
Het enige verschil is 19 of 20 jaar met levenslang TBS.
Als...quote:Op maandag 16 april 2012 18:41 schreef macca728 het volgende:
Nou de advocaten eisen op vrijwel alle punten vrijspraak dus als de rechtbank ze gelijk geeft mbt het illegaal verkregen bewijs krijgt hij geen 20 jaar.
Geen enkele advocaat die hier natuurlijk achter staat, maar ze zijn verplicht om de wens van de cliënt volledig te respecteren.quote:Op maandag 16 april 2012 18:41 schreef macca728 het volgende:
Nou de advocaten eisen op vrijwel alle punten vrijspraak dus als de rechtbank ze gelijk geeft mbt het illegaal verkregen bewijs krijgt hij geen 20 jaar.
Als het illegaal verkregen is ? Ja of een flink lagere straf.quote:Op maandag 16 april 2012 18:42 schreef tsijben het volgende:
[..]
Geen enkele advocaat die hier natuurlijk achter staat, maar ze zijn verplicht om de wens van de cliënt volledig te respecteren.
En geloof je echt dat ze vanwege dát bewijsmateriaal de man vrijspreken?
Ik hoop het wel jaquote:Op maandag 16 april 2012 18:53 schreef CartWOman het volgende:
Volgens Korver was de doorzoeking rechtmatig; doorzoeking mag als er spoedeisend belang is.
De computer van M. was al 2 uur bestanden aan het wissen.
Ik verwacht dat dit argument van tafel gaat.
Ik ook.quote:Op maandag 16 april 2012 18:53 schreef CartWOman het volgende:
Volgens Korver was de doorzoeking rechtmatig; doorzoeking mag als er spoedeisend belang is.
De computer van M. was al 2 uur bestanden aan het wissen.
Ik verwacht dat dit argument van tafel gaat.
En dan kan ze niet opnieuw worden ondervraagd met een advocaat erbij?quote:Op maandag 16 april 2012 18:30 schreef tsijben het volgende:
Heb het gevonden, en de rechter heeft vrijspraak gegeven omdat de vrouw bijna 4 uur zonder advocaat is ondervraagd.
De gehele ondervraging is dus nutteloos..
Dat lijkt me een ernstige fout?
Dan straf je de bewuste agent of agenten en doe je de ondervraging opnieuw met een advocaat erbij. Waarom zou je de meest verschikkelijke criminelen vrijlaten op dit soort gronden? Dat is dus precies een voorbeeld van hoe het rechtssysteem niet eerlijk is.quote:Op maandag 16 april 2012 18:37 schreef DS4 het volgende:
[..]
Inderdaad.
En gelukkig wordt daar een consequentie aan verbonden. Immers, als men dat niet doet, dan blijft de politie het gewoon doen.
Daarnaast vermoed ik dat het overige bewijs fruits of the poisonous tree is geweest. Dan ga je dus al het bewijs uitsluiten wat illegaal is verkregen en wat er over bleef zal onvoldoende geweest zijn. Dan is vrijspraak het juiste oordeel.
Zo gek is dat allemaal niet.
Nee, natuurlijk niet. Dan kan ze nl. zwijgen en blijft hetzelfde over.quote:Op maandag 16 april 2012 20:38 schreef Viajero het volgende:
En dan kan ze niet opnieuw worden ondervraagd met een advocaat erbij?
Het is juist een voorbeeld van eerlijkheid.quote:Op maandag 16 april 2012 20:40 schreef Viajero het volgende:
Dan straf je de bewuste agent of agenten en doe je de ondervraging opnieuw met een advocaat erbij. Waarom zou je de meest verschikkelijke criminelen vrijlaten op dit soort gronden? Dat is dus precies een voorbeeld van hoe het rechtssysteem niet eerlijk is.
Dus gaan we het niet eens proberen. We zullen alle pijn en moeite doen om criminelen vrij te krijgen, maar een nieuwe poging tot ondervraging dat kan niet. STel je voor dat we criminelen gaan veroordelen zeg. Dat zou natuurlijk barbaars zijn.quote:Op maandag 16 april 2012 20:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk niet. Dan kan ze nl. zwijgen en blijft hetzelfde over.
En daarom kan je dus het verhoor overdoen, met nieuwe agenten en een advocaat. En de oorspronkelijke agenten zonder loon schorsen. Maar nee, dan zou ze evt kunnen zwijgen, dus daar gaan we niet eens aan beginnen. Waarom zouden we uberhaupt ooit iemand verhoren als de mogelijkheid bestaat dat ze zullen zwijgen?quote:Op maandag 16 april 2012 20:47 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het is juist een voorbeeld van eerlijkheid.
Het gaat erom om te voorkomen dat je winst kan halen uit de wet overtreden. Dat maak je niet goed door een agent te schorsen natuurlijk.
Je vergeet iets heel belangrijks en dat is dat ik hier niet zit te pleiten voor de rechten van verdachten, maar de rechten van iedereen... dus ook jouw rechten! Ik hoop dat je het nooit nodig hebt, maar als je het ooit nodig hebt ga je het begrijpen.
En wat denk je dat die advocaat zijn client gaat adviseren?quote:Op maandag 16 april 2012 20:53 schreef Viajero het volgende:
[..]
En daarom kan je dus het verhoor overdoen, met nieuwe agenten en een advocaat. En de oorspronkelijke agenten zonder loon schorsen.
Dat lijkt mij zinloos, maar wie weer in hoger beroep? Ik denk alleen als ze gehoord wordt dat ze gaat zwijgen. Dat zal de advocaat natuurlijk wel adviseren, ook al vind jij dat hij daarvoor een mishandeling verdient.quote:
Waarom lees jij toch altijd iets anders dan wat er staat?quote:We zullen alle pijn en moeite doen om criminelen vrij te krijgen, maar een nieuwe poging tot ondervraging dat kan niet. STel je voor dat we criminelen gaan veroordelen zeg. Dat zou natuurlijk barbaars zijn.
Waarom kick jij zo op het vrijlaten van criminelen op de meest wazige gronden?
Waarom zouden we dan uberhaupt ooit nog iemand verhoren? Wat een onzinargument...quote:Op maandag 16 april 2012 20:58 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
En wat denk je dat die advocaat zijn client gaat adviseren?
Beetje naïef om te denken dat daar iets uit gaat komen, maar het kan.quote:Op maandag 16 april 2012 20:53 schreef Viajero het volgende:
En daarom kan je dus het verhoor overdoen, met nieuwe agenten en een advocaat.
Zonder loon? Omdat ze een fout maken? Maak jij nooit fouten ofzo?quote:En de oorspronkelijke agenten zonder loon schorsen.
Omdat op dat moment de verdachte nog niet weet wat de politie weet. Compleet andere situatie.quote:Maar nee, dan zou ze evt kunnen zwijgen, dus daar gaan we niet eens aan beginnen. Waarom zouden we uberhaupt ooit iemand verhoren als de mogelijkheid bestaat dat ze zullen zwijgen?
De overheid is een groter gevaar.quote:En over die rechten, ik vind dat ik ook het recht heb beschermd te worden tegen gevaarlijke criminelen. En daar blijft op deze manier weinig van over.
dus kinderverkrachters vrijlaten op basis van de kleinste foutjes vind je wel kunnen ?quote:Op maandag 16 april 2012 20:47 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het is juist een voorbeeld van eerlijkheid.
Het gaat erom om te voorkomen dat je winst kan halen uit de wet overtreden. Dat maak je niet goed door een agent te schorsen natuurlijk.
Je vergeet iets heel belangrijks en dat is dat ik hier niet zit te pleiten voor de rechten van verdachten, maar de rechten van iedereen... dus ook jouw rechten! Ik hoop dat je het nooit nodig hebt, maar als je het ooit nodig hebt ga je het begrijpen.
Dit is geen klein foutje, maar nu juist een enorme fout.quote:Op maandag 16 april 2012 21:05 schreef macca728 het volgende:
dus kinderverkrachters vrijlaten op basis van de kleinste foutjes vind je wel kunnen ?
Echt raar hoor. die gedachte.
Daar gaat het niet om. Het gaat er om dat ook een verdachte rechten heeft. Voor een burger is het moeilijk op boksen tegen de overheid.quote:Op maandag 16 april 2012 21:05 schreef macca728 het volgende:
[..]
dus kinderverkrachters vrijlaten op basis van de kleinste foutjes vind je wel kunnen ?
Echt raar hoor. die gedachte.
ja een verdachte heeft ook rechten, slachtoffers ook.quote:Op maandag 16 april 2012 21:22 schreef Nailpolish het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om. Het gaat er om dat ook een verdachte rechten heeft. Voor een burger is het moeilijk op boksen tegen de overheid.
Opsporingsambtenaren, overheid etc hebben zich ook gewoon aan de regels te houden, net al burgers overigens.
Overigens denk ik en hoop ik dat het niet tot vrijspraak komt. Vormverzuim kan leiden tot strafvermindering en niet meewegen van bepaald (onrechtmatig verkregen) bewijs. Maar volgens mij staat (redelijk) vast dat hij een strafbaar feit heeft gepleegd. En dan kan de maatregel TBS met dwangverpleging worden opgelegd.
We zullen zien. Ben benieuwd wat het OM hierop zegt.
Maar is dat het enige bewijs? Ik denk niet dat alle bewijs uitgesloten wordt toch?quote:Op maandag 16 april 2012 21:39 schreef macca728 het volgende:
[..]
ja een verdachte heeft ook rechten, slachtoffers ook.
Vormverzuim kan ook leiden tot vrijspraak, er is al een vrouw vrijgesproken die haar kind aanbod terwijl dat feit ook vaststaat.
Robert M heeft ook rechten, dus geen rechtsgeldig bewijs = vrijspraak.
als het onrechtmatig verkregen is wel en het meeste hebben ze toch via die computer van hem gevonden en zijn bekentenis.quote:Op maandag 16 april 2012 21:47 schreef Nailpolish het volgende:
[..]
Maar is dat het enige bewijs? Ik denk niet dat alle bewijs uitgesloten wordt toch?
Omdat een verhoor ook gebruikt kan worden om je onschuld aan te tonen. Maar je bent natuurlijk nooit verplicht mee te werken aan je eigen veroordeling.quote:Op maandag 16 april 2012 21:00 schreef Viajero het volgende:
[..]
Waarom zouden we dan uberhaupt ooit nog iemand verhoren? Wat een onzinargument...
Ik vind het ongelofelijk dat als er duidelijk bewijs is, in dit geval beeldbewijs, dat dat dan zomaar van tafel geveegd kan worden alsof het niet bestaat. De manier waarop het verkregen is moet meewegen, maar het gevonden bewijs blijft wmb van belang voor de waarheidsvinding.quote:Op maandag 16 april 2012 22:04 schreef macca728 het volgende:
[..]
als het onrechtmatig verkregen is wel en het meeste hebben ze toch via die computer van hem gevonden en zijn bekentenis.
Op welk niet uitgesloten bewijs concludeer jij dat dat vast staat?quote:Op maandag 16 april 2012 21:39 schreef macca728 het volgende:
ja een verdachte heeft ook rechten, slachtoffers ook.
Vormverzuim kan ook leiden tot vrijspraak, er is al een vrouw vrijgesproken die haar kind aanbod terwijl dat feit ook vaststaat.
Dat laatste klopt. En hoort ook zo. Waarbij aangetekend dat ik mij niet kan voorstellen dat jouw scenario werkelijkheid wordt, maar indien dat zo is ligt dat niet aan de advocaat of de rechter... maar dan heeft de politie waarschijnlijk enorm gefaald.quote:Robert M heeft ook rechten, dus geen rechtsgeldig bewijs = vrijspraak.
Dat is vrij simpel te verklaren eigenlijk. Als dat nl. niet het geval is, dan kan de politie steeds maar weer bij het minste geringste jouw huis binnenvallen en jouw computer in beslag nemen (of iig een forensische kopie van de harde schijf maken), doorzoeken, enz.quote:Op maandag 16 april 2012 22:39 schreef Viajero het volgende:
Ik vind het ongelofelijk dat als er duidelijk bewijs is, in dit geval beeldbewijs, dat dat dan zomaar van tafel geveegd kan worden alsof het niet bestaat. De manier waarop het verkregen is moet meewegen, maar het gevonden bewijs blijft wmb van belang voor de waarheidsvinding.
Gelukkig zijn de rechten van de bevolking van nog groter belang.quote:Op maandag 16 april 2012 22:39 schreef Viajero het volgende:
[..]
Ik vind het ongelofelijk dat als er duidelijk bewijs is, in dit geval beeldbewijs, dat dat dan zomaar van tafel geveegd kan worden alsof het niet bestaat. De manier waarop het verkregen is moet meewegen, maar het gevonden bewijs blijft wmb van belang voor de waarheidsvinding.
Alleen een bekentenis is lang niet altijd voldoende bewijs. Al helemaal niet als de bekentenis werd gedaan nadat ze hem met onrechtmatig verkregen bewijs hadden geconfronteerd.quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:57 schreef GroenerDanGras het volgende:
Maar hoe kunnen zijn advocaten vrijspraak eisen terwijl hij heeft bekend..?
Als jij bekent en er is verder geen enkel steunbewijs... ja, dan ga je (terecht) vrijuit.quote:Op dinsdag 17 april 2012 11:28 schreef GroenerDanGras het volgende:
Oke, dus als ik iemand vermoord, dat ga bekennen maar er wel bij zeg dat ze geen bewijs hebben ga ik vrijuit?
Daar is een goede reden voor.quote:Op dinsdag 17 april 2012 11:28 schreef GroenerDanGras het volgende:
Oke, dus als ik iemand vermoord, dat ga bekennen maar er wel bij zeg dat ze geen bewijs hebben ga ik vrijuit?
Ik dnk dat de betrokken agenten en de bevelhebbende die dit opdraagt drie maanden zonder loon schorsen een veel sterker effect heeft. En dan kan je het bewijsmateriaal gewoon gebruiken. Als iemand op videobeelden kinderen misbruikt (en is vastgesteld dat die beelden authentiek zijn) dan is het wat mij betreft een misdaad en een onrecht tov de slachtoffers om dat compleet te negeren, ook al is het overduidelijk dat het gebeurd is.quote:Op dinsdag 17 april 2012 08:38 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat is vrij simpel te verklaren eigenlijk. Als dat nl. niet het geval is, dan kan de politie steeds maar weer bij het minste geringste jouw huis binnenvallen en jouw computer in beslag nemen (of iig een forensische kopie van de harde schijf maken), doorzoeken, enz.
Vinden ze niet... jammer. Vinden ze wel wat ben je de pineut. En natuurlijk gaan ze dan niet heel NL af, maar wel de gevallen waarbij ze denken dat ze een flinke kans hebben om wat te vinden, maar waarvan ze weten dat ze nooit toestemming krijgen om het huis te doorzoeken.
Juist door dit bewijs uit te sluiten maak je dat de politie niet in de verleiding komt om de regels te overtreden.
De rechten van slachtoffers worden zoals gebruikelijk weer eens compleet genegeerd. Zoals ik zei, als je een agent die onterecht een huis binnenvalt drie maande schorst zonder loon dan zullen ze denk ik goed oppassen wat ze doen. Ik heb de logica dat de enige manier om een agent te straffen de crimineel vrijlaten is altijd al bizar gevonden. Er zijn toch vele andere manieren om de agent te straffen en tegelijkertijd de maatschappij te beschermen tegen misdadigers? Waarom moet de maatschappij boeten voor het gedrag van een agent?quote:Op dinsdag 17 april 2012 08:42 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Gelukkig zijn de rechten van de bevolking van nog groter belang.
Als je onrechtmatig verkregen bewijs toe gaat laten, waarom zou je een verdachte dan uberhaupt nog rechten geven? Dan krijgt niemand meer een advocaat, gaat de politie te pas en te onpas huizen binnenvallen, etc. Bewijs = bewijs, toch?
En die agent vervolgens tot een jarenlange gevangenisstraf wegens martelen. Ik denk dat weinig agenten dat zouden riskeren.quote:Op dinsdag 17 april 2012 08:50 schreef DS4 het volgende:
Dan kunnen we weer gaan martelen om passwords te krijgen. En als met zo'n password het bewijs dan klip en klaar op tafel ligt... ach, dan geven we 10% strafkorting vanwege het martelen.
Dat is nl. eerlijk.
Dan laten ze het één agent doen, die toevallig op het punt staat met pensioen te gaan...quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:38 schreef Viajero het volgende:
Ik dnk dat de betrokken agenten en de bevelhebbende die dit opdraagt drie maanden zonder loon schorsen een veel sterker effect heeft. En dan kan je het bewijsmateriaal gewoon gebruiken.
Ze moeten het bewijs gewoon op de juiste manier vergaren. Klaar.quote:Als iemand op videobeelden kinderen misbruikt (en is vastgesteld dat die beelden authentiek zijn) dan is het wat mij betreft een misdaad en een onrecht tov de slachtoffers om dat compleet te negeren, ook al is het overduidelijk dat het gebeurd is.
Nee, want die vallen er ook onder.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:40 schreef Viajero het volgende:
De rechten van slachtoffers worden zoals gebruikelijk weer eens compleet genegeerd.
Maar denk eens na. Stel dat je gelijk hebt en met deze sanctie boven het hoofd doen ze het niet... Dan ben je toch net zo ver? Nou, niet helemaal, in het geval van vrijspraak omdat bewijs uitgesloten is weet je iig dat je die persoon in de gaten moet houden. Zo'n Mikelsons is in ieder geval niet meer in staat om door te gaan.quote:Zoals ik zei, als je een agent die onterecht een huis binnenvalt drie maande schorst zonder loon dan zullen ze denk ik goed oppassen wat ze doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |