Als je een goede kaart bij je hebt en de route kent / hebt voorbereid, warme kleren voor als het weer omslaat, en je hebt aan iemand verteld van waar naar waar je onderweg bent, dan is er niks onverantwoords aan hoor.quote:Op maandag 3 september 2012 10:44 schreef Captain_Fabulous het volgende:
HUm, een collega van me is net terug van een weekje wandelen in de Dolomieten, hij heeft met een vriend een week lang op hellingen tot ong 2600 meter zitten wandelen, van hut naat hut. Het was z'n eerste tocht, en ze waren zelfstandig aan het klimmen, zonder gids of ervaren klimmer bij zich. In hoeverre is dat eigenlijk gevaarlijk, of heb je op die hoogtes nog niet zoveel gevaar, als je maar genoeg regen/warme kleren bij je hebt?
ja, hij heeft ook over paadjes van hooguit een halve meter breed gelopen...zal wel m'n hoogtevrees zijn, ik vind dat best smal, zeker als er een afgrond naast zit.quote:veel steil terrein, puinhellingen, en paadjes waarop je niet moet uitglijden.
Nou dat! Op de Snowdon in Wales bijvoorbeeld, slechts 1090m hoog, overlijden zo'n 10 mensen per jaar.. Vaak doordat ze gewoonweg niet goed voorbereid de berg op gaan. Zo'n 'lage' berg lijkt zo makkelijk, maar dat valt dan dus vies tegen. Er zijn zeer riskante routes, die overigens prima vermijdbaar zijn.. In de Dolomieten zal het ook een kwestie zijn van niet onderschatten en goed voorbereiden, maar dan is het verder uiteraard wel te doen verder! Zolang je dus maar wel weet waar je aan begint.quote:Op maandag 3 september 2012 11:32 schreef Gripper het volgende:
[..]
En die risico's zijn er ook wel onder de 3000 m, daarvoor hoef je echt niet hoog de bergen in.
Koppie dr bij is altijd belangrijk. En je eigen en andermans grenzen kennen: als iets niet veilig of verantwoord voelt, niet doen.
Eifel, schwarzwald, inderdaad, maar dat zijn geen bergen, en dus ook geen bijbehorende berg-risico'squote:Op maandag 3 september 2012 11:38 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
ja, hij heeft ook over paadjes van hooguit een halve meter breed gelopen...zal wel m'n hoogtevrees zijn, ik vind dat best smal, zeker als er een afgrond naast zit.
Maar wie weet combineer ik volgend jaar de fietsvakantie met wat dagen op een camping waar wat te wandelen valt, en kan ik eens gaan zien ho eng het eigenlijk isWelke streek is in eind mei begin jumi al lekker, zeker voor een beginner? Eifel, Schwarzwald ofzo? Ardennen wil ik eens niet doen volgend jaar, vanwege al vaker gefietst.
Hier heb ik dus afgelopen wandeltocht o.a. gelopen; mooi gebied en inderdaad goed te doen, maar je moet er geen probleem mee hebben dat je omver wordt gelopen door dagjesmensen.quote:Luxemburg, omgeving Echternach/Berdorf: t heet er niet voor niets Klein Zwitserland.
Die is het, de handpresso. fantastisch ding. Koop niet de uitvoering met houder voor losse koffie, dat ga je natuurlijk niet in een hersluitbaar doosje meenemen. De uitvoering voor espresso pads (ESE-servings) moet je hebben.quote:Op donderdag 6 september 2012 11:31 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Gripper, jij had toch een kampeer espresso toestelletje vaak bij je, hoe heet het, waar gekocht voor hoeveel? Een beetje goeie koffie kost geld op m'nwerk, dus als ik zo'n ding aanschaf kan ik eindelijk iets smakelijks drinken op werk, en op vakantie..win-win!
update:
is het deze?
Dit is alleen het apparaat nog maar hequote:Op donderdag 6 september 2012 13:51 schreef Guard het volgende:
99 euro? Dat moet dan wel hele lekkere koffie zijn...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nu doen en genieten, doodgaan kan altijd nog!
Zolang er alcohol verkocht wordt, heb ik geen probleem.
Je moet het leven nemen met een korreltje zout..... schijfje limoen en een shot tequilla
quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:23 schreef Sunnythesun het volgende:
Mooi rondje!
En kijk eens:
[ afbeelding ]
Het mooie is dat je zelf mag invullen wat er op moet komenquote:Op zaterdag 8 september 2012 22:26 schreef uniekhoorn het volgende:
[..]
Dat is leukerder dan die mok van de ijsvereniging
Niet echt klimmen met handen en voeten maar uiteraard wel met stijgijzers, pickel en dergelijkequote:Op zondag 9 september 2012 19:23 schreef Sunnythesun het volgende:
Tof! Klim-klimmen of wandel/hike-klimmen?
quote:Op maandag 10 september 2012 14:37 schreef knep het volgende:
[..]
Niet echt klimmen met handen en voeten maar uiteraard wel met stijgijzers, pickel en dergelijke.
Mooi hè, alpien klimmenquote:Op zondag 9 september 2012 19:01 schreef knep het volgende:
Eergisteren de Grand Paradiso beklommen, m'n eerste 4000er.
Het was fantastisch, super weer en dus een fenomenaal uitzicht.
Dit smaakt naar meer.
Vooral het rijden in de sneeuw was wel een beetje spannend ja. Als je ondanks pompend remmen on all fours de berg afglijdt... Was ook eigenlijk een beetje stom, als alle Noren al een paar honderd meter eerder de sneeuwkettingen omleggen moet je niet doorrijdenquote:Op zondag 23 september 2012 20:02 schreef Sunnythesun het volgende:
klinkt spannend! Ben benieuwd naar de foto's!
Viel mee hoor. Eerste week aan de oostkant (richting de Zweedse grens) redelijk goed en droog weer. Toen was het aan zee echt hondenweer. In de 2e week klaarde de westkust mooi op, wat in Noorwegen nog steeds onstabiel en vaak regen (hogerop veel sneeuw) betekent. Maar zoals Noren zelf altijd al zeggen: "Er is geen slecht weer, alleen slechte kleding"quote:Op maandag 24 september 2012 10:03 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Prachtige natuur zeg, maar zo te zien een behoorlijk nat avontuur! maar je vriendin is niet zo van de hoge temperaturen toch
zelfs -15 is beter dan 5 graden en regen.quote:Op maandag 24 september 2012 12:44 schreef Gripper het volgende:
[..]
Viel mee hoor. Eerste week aan de oostkant (richting de Zweedse grens) redelijk goed en droog weer. Toen was het aan zee echt hondenweer. In de 2e week klaarde de westkust mooi op, wat in Noorwegen nog steeds onstabiel en vaak regen (hogerop veel sneeuw) betekent. Maar zoals Noren zelf altijd al zeggen: "Er is geen slecht weer, alleen slechte kleding"
miss_Grip heeft wel een voorkeur voor koele bestemmingen ja, maar net als ik heeft ze liever een graadje vorst en droog&zonnig dan +5 en miezerregen hoor
quote:Op maandag 24 september 2012 12:44 schreef Gripper het volgende:
Maar zoals Noren zelf altijd al zeggen: "Er is geen slecht weer, alleen slechte kleding"
Erg late reactie, geweldige vakantie in Noorwegen heb je beleefd, mooie foto's.quote:Op zondag 23 september 2012 20:00 schreef Gripper het volgende:
[..]
Mooi hè, alpien klimmen![]()
Ben zelf net terug van 2 weken noorwegen, mooie herfstkleuren en de sneeuw&kou komen dit jaar erg vroeg: we stonden op gegeven moment met de auto zelfs hachelijk te glijden in de sneeuw op zomerbandjes, op krap 1300 meter... We wilden de hoogste top van noorwegen op, maar de parkeerplaats op 1800 m hebben we dus niet eens gehaald. Volgende keer dus de sneeuwkettingen mee op zomervakantie! Als ik alles uitgezocht heb komen er nog wel wat foto's
Prachtigquote:Op vrijdag 12 oktober 2012 19:39 schreef Sunnythesun het volgende:
Check vanaf blz 32 http://issuu.com/bevernl/docs/bever_360_2012_3?mode=window
Ja, zit ook al te denken om ff langs te wippen..quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 20:54 schreef knep het volgende:
[..]
Prachtig.
Volgende week even naar de Bever in Den Haag dat magazine ophalen, altijd fijn leesvoer.
hehequote:Op maandag 24 september 2012 10:03 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Prachtige natuur zeg, maar zo te zien een behoorlijk nat avontuur! maar je vriendin is niet zo van de hoge temperaturen toch
Die zakken zijn absoluut handig, alleen moet je wel uitkijken dat je, als je ze de eerste keer gebruikt, na het inpakken niet denkt ; "goh wat heb ik nog veel ruimte over, laat ik er nog een extra broek etc etc indoen....."quote:Op woensdag 17 oktober 2012 11:29 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Gebruiken julie van die compressiezakken om je kleren ed zo klein mogelijk te persen? Welke, ik zit te twijfelen tussen die van Perry of Bever...
Leuk! Wanneer ga je?quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 14:27 schreef Sunnythesun het volgende:
bevestiging van onze WHW binnen! Met extra nacht in Tyndrum wat stiekem Crianlarich is geworden omdat Tyndrum blijkbaar al 'vol' zat die dagen. Maar goed, transfer is inbegrepen en vanuit Crianlarich gaat ook een trein naar Oban, dus komt goed
![]()
![]()
Nu trainen dus..
Begin mei (eind april zelfs technisch gesproken. Koninginnedag in Bonnie Scotlandquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 23:34 schreef rijsttafel het volgende:
[..]
Leuk! Wanneer ga je?
Tevens tvp voor inspiratie en motivatie
haha ja leuk zeg!quote:Op woensdag 31 oktober 2012 00:02 schreef rijsttafel het volgende:
HEY SUN! Zeker long time no see, ben bezig met andere dingen, niet zoveel Fok! meer. Wist niet dat je ook van hiken houdt! Vet.
Mei schijnt de beste tijd te zijn om hem te lopen. Ik heb 'm in een augustus gelopen, maar de Schotten daar zeiden dat mei droger is. En minder (of geen?) midges. Wat een krengen zijn dat, haha, wel om gelachen en nu nog.Veel plezier alvast!
Oh ken hem niet maar die gaat op de 'must see' lijstquote:Op woensdag 31 oktober 2012 20:31 schreef rijsttafel het volgende:
Klinkt goed allemaal.
Trouwens een leuke film over hiken waar ook m'n inspiratie voor een eventuele tocht naar Santiago vandaan komt.![]()
The Way (2010) - IMDb
Wat voor GPS horloge heb je? Wil binnenkort ook eens serieus gaan kijken naar een gps/hartslag watchquote:Op maandag 5 november 2012 20:33 schreef rechtsedirecte het volgende:
uniekhoorn, ik heb runtastic altijd gebruikt tijdens mijn hardlopen voordat ik een GPS horloge had en het werkte prima!
afvallige...quote:Op maandag 5 november 2012 21:08 schreef Sunnythesun het volgende:
Nike heeft ook mooie modellen meen ikGenoeg keuze wat dat betreft!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.'Lopen is geen sport maar een manier van reizen'
'Als ik loop voel ik me beroerd, maar als ik niet loop nog beroerder'
'Once you discover the rewards of pain, you want more pain'
quote:Op zondag 18 november 2012 19:30 schreef rijsttafel het volgende:
Tip aan iedereen, niet halverwege november in een slaapzak voor 5 graden in een tentje gaan liggen.. Het lopen was wel leuk
Ja, mits kachel en murenquote:Op zondag 18 november 2012 19:33 schreef Sunnythesun het volgende:
[..]dat kan best! Mits kacheltje er bij
![]()
Waar was je lopen??
Hey leuk, dat is hier niet zo ver vandaanquote:Op zondag 18 november 2012 19:40 schreef rijsttafel het volgende:
[..]
Ja, mits kachel en murenIk ga vanavond maar lekker vroeg slapen.
https://maps.google.nl/ma(...)87,0.308647&t=h&z=12
Hier een paar rondjes gemaakt met rugzaklopers.nl.
Heb zelf een Garmin 205, bevalt prima maar zo'n phone app vind ik nou toch ook wel handig.quote:Op maandag 5 november 2012 20:33 schreef rechtsedirecte het volgende:
uniekhoorn, ik heb runtastic altijd gebruikt tijdens mijn hardlopen voordat ik een GPS horloge had en het werkte prima!
Bakkeveen (frl) maar we gaan niet, is wat tussen gekomenquote:
Bakkeveen is wel heel mooi!!quote:Op vrijdag 23 november 2012 15:59 schreef uniekhoorn het volgende:
[..]
Bakkeveen (frl) maar we gaan niet, is wat tussen gekomen
Jammer.quote:Op vrijdag 23 november 2012 15:59 schreef uniekhoorn het volgende:
[..]
Bakkeveen (frl) maar we gaan niet, is wat tussen gekomen
Ligt eraan wanneer je gaat lijkt me. Zal nu wel meevallen, al helemaal doordeweeks.quote:Op dinsdag 27 november 2012 12:14 schreef computergirl het volgende:
Mookerheide is mooi gebied. Er zat flink klimmen en dalen in als ik me goed herinner.
Nadeel van Ns tochten is dat ze soms heel druk zijn, ik hou niet zo van file wandelen
WHWquote:Op dinsdag 27 november 2012 09:41 schreef Sunnythesun het volgende:
Ziet er uit als een mooie route![]()
Pieterpad.. eerst maar eens de WHW 'doen'![]()
maar een stukkie wil ik hem wel lopen
Zodra we verhuisd zijn zeker, en misschien van de zomer nog een weekje wandelen? Druk en duur jaar voor de boeg, dus even zien hoe en wat er op ons pad (hihi!) komtquote:Op dinsdag 1 januari 2013 22:44 schreef Sunnythesun het volgende:
*schop*
Een nieuw jaar, dus vroeg ik me af: zijn er nog nieuwe wandelplannen hier??
Ik zelf ga eind februari naar Zuid Wales en hoop daar de nodige wandelingen te doen, waar onder de Pen y FanIs er de vorige keer niet van gekomen helaas. Wie weet ligt er tegen die tijd wel sneeuw
![]()
En in mei de West Highland Way natuurlijkdus er moet nog getraind worden..
Ja jullie moeten natuurlijk de omgeving gaan verkennen als jullie eenmaal gesetteld zijnquote:Op woensdag 2 januari 2013 10:23 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Zodra we verhuisd zijn zeker, en misschien van de zomer nog een weekje wandelen? Druk en duur jaar voor de boeg, dus even zien hoe en wat er op ons pad (hihi!) komt
Met hoogtemeters. Worden daarmee eigenlijk alleen stijgingen bedoeld, of ook dalingen?quote:Op zondag 6 januari 2013 22:26 schreef knep het volgende:
Doelen voor 2013:
- Weer eens de kennedymars lopen
- Groot aantal zware hikes in Eifel, Ardennen en Vogezen, zo rond de 25 à 30 km met 1000-1500 hm's.
- C1 basiscursus Alpinisme volgen
- 2 à 3 4000ers beklimmen in Wallis
Vandaag al goed gestart met een aardige wandeling in de Noordelijke Eifel van 21 km met een kleine 700 hoogtemeters.
Alleen de stijgingenquote:Op maandag 7 januari 2013 10:43 schreef henkde_j het volgende:
[..]
Met hoogtemeters. Worden daarmee eigenlijk alleen stijgingen bedoeld, of ook dalingen?
Het begint echt een passie te worden, meer dan m'n gefietsquote:
Ben benieuwd wat ervan terecht komtquote:
twente heeft het welquote:Op woensdag 9 januari 2013 10:33 schreef Guard het volgende:
Dit moeten ze ook maken voor de Nederlandse wandelknooppunten. Voor de fietsknoopunten is er al zoiets, maar voor de wandelknoopunten heb ik het nog niet gezien.
Wat eigenlijk best gevaarlijk is. Veel mensen houden bij het plannen van de duur van hun tocht alleen rekening met de hoogtemeters die je omhoog moet: 300-400 m / uur voor een redelijk fitte bergwandelaar. Als je in topconditie bent of al goed aan de hoogte gewend, dan misschien 500-600 m/uurquote:
hmm ja er zijn meer sites te vinden die dat gedaan hebben: http://www.gpswalking.nl/webpagina.php?wt_id=54quote:Op woensdag 9 januari 2013 10:36 schreef computergirl het volgende:
[..]
twente heeft het wel
http://www.gpstracks.nl/wandelnetwerk-twente.php
Limburg heb ik al plat gelopen, bij wijze vanquote:Op woensdag 9 januari 2013 17:20 schreef Sunnythesun het volgende:
In Limburg is het ook goed wandelingen aan elkaar plakken. Netwerkkaart kopen en gaan!![]()
Whoei! Eerste verblijf van de WHW doorgekregen![]()
enorme zin in!
Eind aprilquote:Op woensdag 9 januari 2013 19:19 schreef Guard het volgende:
[..]
Limburg heb ik al plat gelopen, bij wijze van![]()
Wanneer begin je eraan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |