Vreemd dat dat momenteel nog niet mag. Ik dacht altijd dat iedereen al bloeddonor mocht zijn.quote:Kamer wil ook homoseksueel als bloeddonor
DEN HAAG - Homoseksuelen moeten bloeddonor kunnen zijn. Dat heeft de Tweede Kamer dinsdag uitgesproken.
De Kamer wil dat het kabinet bloedbank Sanquin opdraagt de regels zo te wijzigen dat mannen die seks met elkaar hebben, niet langer uitgesloten worden van het donorschap. Daarentegen zou seksueel risicogedrag het criterium moeten zijn, aldus de Kamer.
Premier Mark Rutte verkondigde onlangs de bloeddonatie door homoseksuelen al als een verworvenheid dankzij zijn kabinet, maar in de praktijk is het nog niet zo ver. Minister Edith Schippers (Volksgezondheid) liet de Kamer onlangs weten dat het kabinet voor de zomer met een standpunt zou komen, na een resolutie van de Raad van Europa over risicogedrag bij bloeddonoren.
D66-Kamerlid Pia Dijkstra toonde zich dinsdag zeer verheugd over de aangenomen motie in de Kamer, waar ook regeringspartij VVD zich achter schaarde. „Het als man seksueel contact hebben met een andere man mag niet langer leiden tot levenslange uitsluiting van het bloeddonorschap.”
hell yeah!!!quote:Op dinsdag 3 april 2012 16:53 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Ik ben voor, al is het maar om reli's te fokken.
idd, de kans is dan gewoon aanwezig dat je ook een hommo wort :S:Squote:Op dinsdag 3 april 2012 16:57 schreef wuuht het volgende:
[..]
ik wil geen homo bloed als ik een bloed transfusie nodig heb
Nee hoor er zijn best veel uitzonderingen waardoor je nooit mag doneren of voor langere tijd niet.quote:Op dinsdag 3 april 2012 16:50 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Vreemd dat dat momenteel nog niet mag. Ik dacht altijd dat iedereen al bloeddonor mocht zijn.
Maar als ze aangeven dat ze veilige seks hebben gehad, of heel lang geleden, moet dat toch niet uitmaken? Of al twintig jaar dezelfde partner? Die lopen echt niet meer risico dan een losbandige hetero die wel gewoon bloed mag geven.quote:Op dinsdag 3 april 2012 16:58 schreef Deetch het volgende:
[..]
Nee hoor er zijn best veel uitzonderingen waardoor je nooit mag doneren of voor langere tijd niet.
vraag het anders hier: Bloed geven #18
Het gaat natuurlijk wel om een uiterst zwakke bevolkingsgroep (bloedontvangers bedoel ik dan) die je van alle risico's moet zien te vrijwaren. Homo's hebben meer kans op ernstige geslachtsziekten en vandaar dus deze uitzondering. hetzelfde geld voor mensen die drugs spuiten etc etc.
quote:Op dinsdag 3 april 2012 16:53 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Ik ben voor, al is het maar om reli's te fokken.
Als ik ooit een bloeddonatie moet ontvangen, heb ik liever bloed van een man die al jaren alleen maar met dezelfde man (die hij niet zelf is) neukt dan van een man of vrouw die iedere maand een andere sekspartner heeft. Op dit moment wordt de eerste groep per definitie uitgesloten en de tweede niet noodzakelijk.quote:
quote:Op dinsdag 3 april 2012 16:53 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Ik ben voor, al is het maar om reli's te fokken.
Tweederde voor bloeddonatie homo'squote:Uit onderzoek onder de bezoekers van FOK.nl blijkt dat ruim tweederde vindt dat homoseksuelen bij de bloedbank bloed moeten kunnen doneren. Nu staat bloedbank Sanquin dit nog niet toe. Homoseksuelen worden uitgesloten op het feit dat ze met een man seks hebben, ongeacht of hun gedrag risicovol is of niet. Volgens de bloedbank is dit terecht omdat het gaat om een risicogroep.
Bij de peiling ontstaat een levendige discussie. Zo zegt Jinglebones: 'Gewoon testen, geen ziektes dan gewoon laten doneren totdat iemand onveilige seks heeft gehad, dan weer controleren. Dat zou met hetero's ook moeten.' Terwijl Yl-Long zegt: 'Ik ben 100% voor gelijkheid en homorechten en alles, maar dat betekent niet dat we nu risico's moeten toestaan met onze gezondheid puur en alleen om misplaatst 'politiek correct' te zijn.'
Van de 5800 respondenten kiest ruim 68 procent voor het toestaan van bloeddonatie door homoseksuelen, ruim 21 procent wil deze groep blijven uitsluiten, ruim 8 procent wil bij voorkeur 'hetero-bloed' als ze de keuze hebben en een kleine 2 procent heeft geen mening.
Maar is het een religieus argument waarom het niet mag? Want volgens mij heeft religie weinig te maken met de regels van Sanquin.quote:Op dinsdag 3 april 2012 16:53 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Ik ben voor, al is het maar om reli's te fokken.
quote:Op dinsdag 3 april 2012 17:21 schreef TweeGrolsch het volgende:
Anders laten we die organisatie dat zelf bepalen. Die zullen de risico's het beste kunnen inschatten. Dat betwijfel ik ten zeerste bij kamerleden. Daar zitten feiten je ideologie vaak alleen maar in de weg.
Dan doe je bloedtesten en bij homo's wellicht na 3 maanden nogmaals en dan bepaal je of het bloed gezond is... Kan prima toch?quote:Op maandag 9 april 2012 15:40 schreef sorcees het volgende:
Het enige dat telt is de kwaliteit van het bloed, dat moet gewoon goed zijn ongeacht de afkomst.
Dat lijkt mij onzinnig. Het gaat er immers niet om recht te doen aan het individuele risicoprofiel van bloeddonor. Het lijkt mij dat zo'n bloedbank dat epidemologisch benadert en dan gaat het gewoon om kansen verkleinen, en dat zo efficient mogelijk. Bij andere meer acute epidemiën kijkt men bij de bestrijding ook niet naar de individuele situatie, gewoon hup je hoort bij die groep, dus dan doen we dat. "Ja, maar ik..." Nee, donder op met je ik. Dat kreeg ik ooit ook te horen toen ik flink moest betalen voor een aidstest terwijl homo's daar hun gratis adresje voor hadden, in iets aardiger bewoordingen. Dan kon ik wel erkenning willen voor het feit dat ik een turbulent seksleven had geleid, epidemologisch was ik niet interessant om van gratis testen te voorzien en mijn behoefte aan erkenning was niet relevant.quote:Op maandag 9 april 2012 15:38 schreef indaha het volgende:
Ik vind dat het af moet hangen van de vragenlijst die je in moet vullen, want of je nu hetero of homo bent, als je onveilige seks hebt met wisselende partners of andere dingen waarbij je meer risico loopt zoals drugsgebruik en dergelijke dan moet je niet doneren.
Als HIV/SOA's na 3 maanden aan te tonen zijn, dna zou je iemand ook kunnen laten testen en na 3 maanden nogmaals en dan pas bloed accepteren.quote:Op maandag 9 april 2012 16:05 schreef De_Kardinaal het volgende:
Misschien een tijdelijk verbod na de laatste man-met-man contact? Een periode van x jaar, zoals ze in sommige landen doen?
Heeft hij het over geteste homo's of alle homo's?quote:Op maandag 9 april 2012 16:06 schreef alors het volgende:
Volgens mij zei die man van Sanquin bij P&W dat de kans op hiv/aids bij homo's 100 keer hoger lag dan bij hetero's. Anyway, hij legde daarin heel duidelijk uit waarom zij het oneens zijn met het besluit van de Kamer. Voor de geïnteresseerden:
link naar de uitzending
Weet ik niet, dan zou het het zelf moeten terugkijken, kan ook best zijn dat ze geen geld hebben om zoveel uitgebreide controles te doen steeds. Dat heb ik niet meer paraat.quote:Op maandag 9 april 2012 16:08 schreef Peter het volgende:
[..]
Heeft hij het over geteste homo's of alle homo's?
In sommige landen mag je weer doneren na een periode van 1 of meerdere jaren voordat iemand weer mag doneren na man met man contacten.quote:Op maandag 9 april 2012 16:08 schreef Peter het volgende:
[..]
Als HIV/SOA's na 3 maanden aan te tonen zijn, dna zou je iemand ook kunnen laten testen en na 3 maanden nogmaals en dan pas bloed accepteren.
[..]
Heeft hij het over geteste homo's of alle homo's?
Ik vind het gegeven of jij wel of niet moet betalen voor een aidstest helemaal niet relevant voor dit onderwerp en ook de erkenning voor je seksleven niet, het is gewoon zo dat als ik bloed zou moeten ontvangen ik dit liever van een homo die veilig vrijt zou krijgen dan van een hetero die niet veilig vrijt.quote:Op maandag 9 april 2012 16:01 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat lijkt mij onzinnig. Het gaat er immers niet om recht te doen aan het individuele risicoprofiel van bloeddonor. Het lijkt mij dat zo'n bloedbank dat epidemologisch benadert en dan gaat het gewoon om kansen verkleinen, en dat zo efficient mogelijk. Bij andere meer acute epidemiën kijkt men bij de bestrijding ook niet naar de individuele situatie, gewoon hup je hoort bij die groep, dus dan doen we dat. "Ja, maar ik..." Nee, donder op met je ik. Dat kreeg ik ooit ook te horen toen ik flink moest betalen voor een aidstest terwijl homo's daar hun gratis adresje voor hadden, in iets aardiger bewoordingen. Dan kon ik wel erkenning willen voor het feit dat ik een turbulent seksleven had geleid, epidemologisch was ik niet interessant om van gratis testen te voorzien en mijn behoefte aan erkenning was niet relevant.
Ondanks mijn jeugdige overmoed kon ik leven met de gedachte dat de wereld noch de epidemologie om mij draaide, en dat er dus geen aandacht was voor mijn individuele situatie. Kennelijk ligt dat voor menig homo wat anders en menen die wel schaamteloos hun zelfobsessie te moeten uitventen, en ligt ook de prioriteit van menig kamerlid niet bij efficiente verkleining van besmettingsrisico's door groepen uit te sluiten maar bij het berijden van de eigen politiek correcte stokpaardjes.
Welke veiligheid komt op het spel te staan? Bloedproducten worden sowieso altijd vooraf tig keer overal op getest voordat ze voor transfusie klaar zijn.quote:Op maandag 9 april 2012 18:42 schreef Outlined het volgende:
ideologie boven veiligheid
hoe politiek correct wil je zijn![]()
dat laat ik aan de experts over als je het niet erg vindquote:Op maandag 9 april 2012 21:07 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Welke veiligheid komt op het spel te staan?
Daar testen ze bloed ook opquote:Op maandag 9 april 2012 21:08 schreef De_Dakgoot het volgende:
Tegen ik hoef geen aids en nog meer rare ziektes te krijgen
het probleem was juist de incubatietijd, volgens de directeur van Sanguin op P&W. Binnen x dagen na een besmetting is het nog niet op de testen te zien. Tegenwoordig kan het na tien dagen gedetecteerd worden, maar als je dus binnen die tijd seks hebt gehad, en je gaat bloed geven, dan kan het erdoor glippen. Je kan het bloed ook niet die tijd laten liggen in afwachting van een test, want dan bederft het.quote:Op dinsdag 10 april 2012 00:00 schreef Tha_Erik het volgende:
[..]
Daar testen ze bloed ook op. Ook hetero's kunnen rare ziektes (of HIV+) hebben.
Ik ook niet, dat is mijn punt.quote:Op maandag 9 april 2012 20:08 schreef indaha het volgende:
[..]
Ik vind het gegeven of jij wel of niet moet betalen voor een aidstest helemaal niet relevant voor dit onderwerp en ook de erkenning voor je seksleven niet,
Dat is helemaal niet de keuze waar de bloedbank voor staat.quote:het is gewoon zo dat als ik bloed zou moeten ontvangen ik dit liever van een homo die veilig vrijt zou krijgen dan van een hetero die niet veilig vrijt.
Allemaal leuk en aardig maar ook zo werkt het natuurlijk niet. Die bloedbank probeert gewoon veilig bloed te genereren en rekent daartoe in kansen betreffende eenvoudig te classificeren groepen. Die houdt zich helemaal niet met de lotgevallen van een individu bezig want dat is geen zinvolle manier van werken aan het gestelde doel. Het doel is namelijk niet om individuele risico-inschattingen te maken, dat gaat per groep in dienst van het doel. Zo gaat dat ook bij griepepidemiën of als er ergens TBC is geconstateerd, dan gaat het ook om hele grove indicatoren los van individuele omstandigheden. Je valt nou eenmaal in een groep met een verhoogde kans of niet, en je persoonlijke gedrag en de invloed daarvan op je besmettingkans is niet iets waar artsen tijd en aandacht aan willen en kunnen besteden. Maar als het homo's gaat moet er ineens wel een gesprek en persoonlijke aandacht komen?quote:Want uiteindelijk komt het op de eerlijkheid van de donor aan want ik kan ook wel zeggen dat ik veilig vrij terwijl ik dat niet doe en als homo's niet vertellen dat ze homo zijn zouden ze ook kunnen doneren.
Ik neem gewoon aan dat mensen die donor willen worden daar goed over nagedacht hebben en ook rekening houden met eventuele de risico's voor de ontvanger .
De prevalentie van rare ziektes in de groep mannen die contact hebben met mannen is vele malen hoger dan die bij hetero's. De kans op vals-negatieve uitslagen is bij de eerste groep veel hoger dan bij de tweede groep.quote:Op dinsdag 10 april 2012 00:00 schreef Tha_Erik het volgende:
[..]
Daar testen ze bloed ook op. Ook hetero's kunnen rare ziektes (of HIV+) hebben.
Niet en daar vragen ze ook niet naar. Ze vragen of er sprake is van man-man contacten.quote:Op dinsdag 10 april 2012 10:53 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Hoe is de geaardheid van een donor überhaupt te controleren?
Goed en dan zegt men nee. Klaar.quote:Op dinsdag 10 april 2012 10:57 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Niet en daar vragen ze ook niet naar. Ze vragen of er sprake is van man-man contacten.
Dat zal best gebeuren denk ik.quote:Op dinsdag 10 april 2012 10:59 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Goed en dan zegt men nee. Klaar.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |