Vanuit maatschappelijk oogpunt is dat wellicht wenselijker ja.quote:Op vrijdag 13 april 2012 11:20 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Stop dan liever die groep zwervenden er in.
Sterker nog, je pakt het begrip zwerven bij de wortel aan.quote:Op vrijdag 13 april 2012 11:21 schreef waht het volgende:
[..]
Vanuit maatschappelijk oogpunt is dat wellicht wenselijker ja.
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)groei-2013-weg.dhtmlquote:'Bezuinigingen kabinet vagen groei 2013 weg'
De economische groei kan volgend jaar worden 'weggevaagd' door maatregelen van het kabinet om het begrotingstekort dan al terug te brengen tot 3 procent van het bruto binnenlands product. De consumptie daalt dan naar verwachting tot het niveau van 2001. Dat staat in het maandbericht van ING Economische Bureau van vrijdag.
De denktank heeft gekeken naar de economische gevolgen van een mogelijk bezuinigingspakket dat bestaat uit hogere belastingen op inkomen en consumptie en op het snijden in overheidsuitgaven.
Zo'n pakket leidt tot minder groei in 2013 van 0,8 tot 1 procent. De groei komt daardoor uit op nul. Ook loopt de werkloosheid op en schroeven consumenten hun uitgaven terug.
ING Economisch Bureau onderstreept dat het het bezuinigingspakket niet als het meest gewenste beschouwt. 'Zelf zien we het liefst hervormingen die de de economie versterken en zo de overheidsfinanciën gezond maken, ook al vult dit de schatkist pas na 2013.'
De gedoogcoalitie van VVD, PVV en CDA onderhandelt al weken in het Catshuis over maatregelen die het begrotingstekort terugbrengen tot 3 procent, de EU-limiet. Dat vergt bezuinigingen van waarschijnlijk zo'n 14 miljard euro.
Nou moet daar dan wel bij gezegd worden dat banken tot de instellingen behoren die ervan profiteren als Nederland een hoger begrotingstekort zou hebben (een hoger begrotingstekort betekent immers dat de overheid meer moet lenen) dus dat ING niet geheel onpartijdig is hierin.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)groei-2013-weg.dhtml
Goed bezig.....
quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:45 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Nou moet daar dan wel bij gezegd worden dat banken tot de instellingen behoren die ervan profiteren als Nederland een hoger begrotingstekort zou hebben (een hoger begrotingstekort betekent immers dat de overheid meer moet lenen) dus dat ING niet geheel onpartijdig is hierin.
quote:'Zelf zien we het liefst hervormingen die de de economie versterken en zo de overheidsfinanciën gezond maken, ook al vult dit de schatkist pas na 2013.'
Eens kijken hoe de rest van de oppositie hierop reageert.quote:Op vrijdag 13 april 2012 19:24 schreef rubbereend het volgende:
omg, SGP zit al mee aan tafel http://nos.nl/artikel/362095-overleg-onderhandelaars-met-sgp.html
En de huizenprijzen gaan met 20 tot 30% dalen. Daar zit ook nog een hoop lucht in.quote:Op vrijdag 13 april 2012 20:46 schreef schaal_9 het volgende:
Hij is teruuuuuuuuuug
Ik denk dat mensen hun verwachtingen maar beter kunnen bijstellen. De loonontwikkeling houdt (in Nederland) de inflatie allang niet meer bij. Dat de consumptie naar het niveau van 2001 gaat dalen, is nog maar het begin. De verhouding tussen actieven en inactieven wordt steeds ongunstiger. Het is voor de meeste mensen niet meer zoals het geweest is.
Ik hoop dat we in 2013 minstens net zoveel economische groei hebben als in Frankrijk.
Iemand blij gemaakt?quote:Op vrijdag 13 april 2012 20:46 schreef schaal_9 het volgende:
Hij is teruuuuuuuuuug
Ik denk dat mensen hun verwachtingen maar beter kunnen bijstellen. De loonontwikkeling houdt (in Nederland) de inflatie allang niet meer bij. Dat de consumptie naar het niveau van 2001 gaat dalen, is nog maar het begin. De verhouding tussen actieven en inactieven wordt steeds ongunstiger. Het is voor de meeste mensen niet meer zoals het geweest is.
Ik hoop dat we in 2013 minstens net zoveel economische groei hebben als in Frankrijk.
Mwoah...quote:Op vrijdag 13 april 2012 20:50 schreef remlof het volgende:
De voornaamste reden dat in Nederland de consument geen vertrouwen heeft en we dus economische krimp hebben in tegenstelling tot de buurlanden is het minderheidskabinet zelf.
En dan Paars?quote:Dus het herstel van vertrouwen lijkt me vrij simpel te bewerkstelligen.
Van der Staaij liegt dus toch.quote:Op vrijdag 13 april 2012 19:24 schreef rubbereend het volgende:
omg, SGP zit al mee aan tafel http://nos.nl/artikel/362095-overleg-onderhandelaars-met-sgp.html
?quote:
In ieder geval een overtuigend meerderheidskabinet met 80 of meer zetels.quote:Op vrijdag 13 april 2012 21:00 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Mwoah...
[..]
En dan Paars?
Nee dank je.
Dat zou beter zijn. Het huidige kabinet is een krakende wagen die het nog veel langer volhoudt dan ik dacht...quote:Op vrijdag 13 april 2012 21:12 schreef remlof het volgende:
[..]
In ieder geval een overtuigend meerderheidskabinet met 80 of meer zetels.
De SGP zal wat terugkrijgen in ruil voor het steunen van het kabinet in de Eerste en Tweede Kamer. Dit betekent dat er toch achter de schermen wat overleg heeft plaats gevonden tussen Rutte en van der Staaij. Pechtold vroeg in een debat Van Der Staaij op de man af of hij weleens achter de schermen overlegt met Rutte. Er kwam een omslachtig antwoord van van der Staaij en hij presteerde het zelfs om de situatie om te draaien en hij verwees naar het geven van steun door D66 aan Uruzgan. Van der Staaij kan beter eerlijk toegeven dat hij weleens overlegt met Rutte. Dat is toch niet zo erg om toe te geven.quote:
Het is zo evident dat ik de commotie van Pechtold niet snap.quote:Op vrijdag 13 april 2012 21:23 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
De SGP zal wat terugkrijgen in ruil voor het steunen van het kabinet in de Eerste en Tweede Kamer. Dit betekent dat er toch achter de schermen wat overleg heeft plaats gevonden tussen Rutte en van der Staaij. Pechtold vroeg in een debat Van Der Staaij op de man af of hij weleens achter de schermen overlegt met Rutte. Er kwam een omslachtig antwoord van van der Staaij en hij presteerde het zelfs om de situatie om te draaien en hij verwees naar het geven van steun door D66 aan Uruzgan. Van der Staaij kan beter eerlijk toegeven dat hij weleens overlegt met Rutte. Dat is toch niet zo erg om toe te geven.
Deze week kwamen beide heren ook bij elkaar om te overleggen en deden beide heren ook zo geheimzinnig.
Pechtold kan het niet hebben dat van der Staaij wél wat bereikt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 21:24 schreef eriksd het volgende:
[..]
Het is zo evident dat ik de commotie van Pechtold niet snap.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |