We hebben gisteren een gesprek gehad op de basisschool een wijk verderop. We beginnen toch wat terug te komen op de LSV, vanwege de afstand, maar ook vanwege de ideeën en methodes op de LSV die tegenwoordig op meer scholen worden toegepast.
De school waar we gisteren geweest zijn, is een Katholieke Daltonschool, 'De Sprong'. Hij zit in de andere nieuwbouwwijk, en het is ongeveer 5 minuten met de auto / 15 minuten fietsen. Hij is nu nog gevestigd in een zogenaamde 'brede school' samen met de Christelijke basisschool en een openbare, maar te zijner tijd zal De Sprong een eigen gebouw krijgen, ook in die wijk.
Qua methodes is deze school vrij modern, ze gebruiken al in de kleuterklassen het zogenaamde digibord en er is ook al vanaf groep 1 computerles en ze zijn bezig een methode voor Engels vanaf groep 1 in te voeren. De school werkt met een continuerooster, wat inhoudt dat Thijs er elke dag van half 9 tot 14:00 zal zijn, en in de klas bij zijn eigen juf 'overblijft'. De katholieke inslag merk je door het volgen van de kerkkalender, en bijpassende thema's.
Het Daltonsysteem spreekt ons aan omdat deze methode ervan uitgaat dat een kind al iets weet, en die kennis verbreedt, en dat elk kind kwaliteiten heeft. Voor hoogvliegers is er een verdieping op de stof (en in groep 7/8 bijvoorbeeld sterrenkunde, of Spaans), en voor kinderen die wat achterblijven is er ook een lesprogramma. Kinderen worden zoveel mogelijk in hun eigen leeftijdsgroep gehouden, versnellen of zittenblijven gebeurt maar zelden, en je kunt bijvoorbeeld qua taal het pluspakket volgen, maar qua rekenen het extra ondersteuningspakket. Ze leggen ook de nadruk op talenten, er zijn er 8 en die heb ik niet allemaal onthouden, maar als je erg muzikaal bent maar niet kunt rekenen, ben je 'muziekknap' (en daar wordt dan de nadruk op gelegd, in plaats van op het niet kunnen rekenen).
Kortom : we hebben een erg goed gevoel bij deze school, en we denken eigenlijk dat we er wel uit zijn!
And if I could choose the world around me, the world I'd choose would all revolve 'round you
12/07/2009 om 12:07 kwam de zon op, om nooit meer onder te gaan....
En sinds 23/06/2015 staan er 2 zonnen aan onze hemel!