kortom de goedwillend burgers is een crimineel.quote:Totale controle vanaf september 2013: Alle dataverkeer vastgelegd
'George Orwell had gelijk. Hij was alleen 30 jaar te vroeg,' aldus het commentaar van een bekende Amerikaanse blogger. Reden: vanaf september 2013 gaat de Amerikaanse NSA (National Security Agency) in een complex in de staat Utah al het wereldwijde dataverkeer onderscheppen, vastleggen, ontcijferen, analyseren en opslaan - inclusief de inhoud van privé telefoongesprekken, emails, internet zoekopdrachten en alles wat u digitaal achterlaat, zoals opgevraagde routebeschrijvingen, reisbestemmingen, bestelde goederen en zelfs elektronisch betaalde parkeerkaartjes.
Het extreem zwaar beschermde NSA data verzamelcentrum in Bluffdale kost zo'n $ 2 miljard en gaat virtueel alle communicatie die (elektronisch) traceerbaar is vastleggen. Al deze informatie zal in het bezit komen van de overheid van de Verenigde Staten, die ermee kan doen wat ze wil. Codenaam van het uiterst geheime (?) project: Stellar Wind (sterrenwind).
'Het leidt geen twijfel dat de NSA zich heeft veranderd in de grootste, meest geheime en potentieel meest indringende inlichtingenorganisatie die ooit is opgericht,' aldus de bekende Amerikaanse website Wired waarop het nieuws naar buiten werd gebracht. Wired baseert zich daarbij op de voormalige NSA medewerker William Binney.
'Iedereen is een doelwit'
Binney was als cryptowiskudige het hoofd van één van de twee Signals Intelligence Automation Research Centers van de NSA. Hij nam ontslag toen hij zich realiseerde dat de NSA met het project openlijk de Amerikaanse Grondwet vertrapt. 'We zijn nog maar een heel klein beetje verwijderd van een volledig bewaakte totalitaire staat,' waarschuwde hij.
Een andere hoge inlichtingenofficial benadrukte dat niet alleen al het financiële, diplomatieke en zakelijke dataverkeer kan en zal worden vastgelegd, maar ook dat van de gewone gemiddelde internetter, allereerst in de VS zelf maar ook daarbuiten. Het NSA zou inmiddels in staat zijn om al het versleutelde dataverkeer te ontcijferen, zodat niets meer geheim blijft. 'Iedereen die communiceert is een doelwit.'
1 Yottabyte
Dat het hier om een ongelooflijk hoeveelheid info gaat behoeft geen uitleg. Tussen 2010 en 2015 zal het wereldwijd internetverkeer zich verviervoudigen en 966 exabytes aan dataverkeer omvatten. In 2007 bracht het Pentagon een rapport uit waarin werd aangekondigd dat het zijn Global Information Grid geschikt zou maken voor het verwerken van 1 yottabyte, oftwel 1 miljoen exabytes. Dit gelijk staat aan 500 quintiljoen (500.000.000.000.000.000.000) pagina's informatie.
Deze informatie wordt onder andere verzameld door in het geheim geplaatste aftap- en afluistercentra die op strategische communicatie verzamel- en verwerkingsstations zijn geplaatst, inclusief de grote schotelantennes die worden gebruikt voor het satellietverkeer tussen de VS en de rest van de wereld. De NSA begon overigens al in 2001 met het afluisteren en controleren van persoonlijke telefoongesprekken en emails, iets waarmee de organisatie willens en wetens de Amerikaanse Grondwet overtrad.
Alle gecodeerde info gebroken
Om de gigantische hoeveelheid info te kunnen verwerken werd in 2004 het plan opgesteld om de meest krachtige computer ter wereld te bouwen. Deze computer moest in staat zijn om 1 quadriljoen (10 tot de 15e macht) berekeningen per seconde uit te voeren. Deze onvoorstelbare snelheid was tevens nodig om alle gecodeerde informatie, hoe complex ook, te kunnen breken en ontcijferen. (1)
Drones
Vanaf september 2013 lijkt de enige nog overgebleven veilige manier van communiceren dan ook ouderwetse face-to-face gesprekken te zijn. Alhoewel ook dat steeds moeilijker wordt, want de Amerikaanse regering gaat de komende jaren in eigen land tienduizenden drones inzetten die menselijke gesprekken tot op vele honderden meters afstand kunnen horen en opnemen (2). Eind vorig jaar werden de eerste helikopter achtige drones, waarmee mensen ook kunnen worden getaserd (tijdelijk verlamd) of zelfs vermoord, door de politie in Texas in gebruik genomen (3).
bron
of nog meer bronnen
niet helemaal... http://www.zdnet.be/techz(...)ytes-in-de-woestijn/quote:Op vrijdag 23 maart 2012 07:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Je loopt achter, Lambiekje. Is allang NWS,
Anonops #12: Spy on the Spyers
http://www.wired.com/threatlevel/2012/03/ff_nsadatacenter/all/1
Dan moet je beter lezen. Het artikel gabsaeerd op een boek van een onderzoeksjourno heeft het ook over computersstemen om real-time analyses te maken. Aan de hand van de analyses word geselecteerd welke informatie opgeslagen moet worden. Het gaat dus in feite wel om totale monitoring van wereldwijd dataverkeer.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 08:12 schreef fruityloop het volgende:
Heb je ook de bron van het originele interview voor de verandering? Of gaan we zoals gebruikelijk halverwege het topic er achter komen dat je favoriete anti-Amerika sites de originele artikelen weer eens slecht vertaald, en finaal uit de context hebben gerukt?
Hier lees ik bijvoorbeeld "vast swaths of the world’s communications" wat zoveel betekend als grote hoeveelheden, en daar is niks kwantitatiefs aan, laat staan dat het " al het wereldwijde dataverkeer" behelst.
Dan mogen ze wel wat meer ruimte regelen, en servers opstellen, aangezien 1 google datacenter ongeveer evenveel nuttige server ruimte bevat als dit gebouw..quote:Op vrijdag 23 maart 2012 08:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan moet je beter lezen. Het artikel gabsaeerd op een boek van een onderzoeksjourno heeft het ook over computersstemen om real-time analyses te maken. Aan de hand van de analyses word geselecteerd welke informatie opgeslagen moet worden. Het gaat dus in feite wel om totale monitoring van wereldwijd dataverkeer.
Dat soort systemen zijn er al lang, oa Oracle en IBM zijn daar al een aardig eind mee, en ook in Japan doet fujitsu mooie dingen. En waarmee denk je dat een Microsoft of Amazon hun cloud omgeving checkt en bijstuurt?quote:Op vrijdag 23 maart 2012 08:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan moet je beter lezen. Het artikel gabsaeerd op een boek van een onderzoeksjourno heeft het ook over computersstemen om real-time analyses te maken. Aan de hand van de analyses word geselecteerd welke informatie opgeslagen moet worden. Het gaat dus in feite wel om totale monitoring van wereldwijd dataverkeer.
Ze hoeven niet alles op te slaan natuurlijk, alleen wat tijdens de scan als 'interessant' gezien wordt.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 09:02 schreef mvt het volgende:
even denken, 1 Yottabyte = 10E12 (tien tot de macht 15) Terabyte. De goedkoopste harde schijf kost volgens de Tweakers Pricewatch ¤0,048 per GB, of ¤48 per TB, dus om 1 YB aan opslag te kopen via de pricewatch zijn ze al 48E12 euro kwijt of wel 48000 miljard euro.
Vind ik het toch knap dat ze dat, inclusief alle computers er omheen en een gebouw voor maar 2 miljard laten bouwen. Aardige korting.
Trouwens, de 1 petaflops/s is al doorbroken in 2008, ze zitten nu op 10 petaflops.
Trouwens, een petaflop cluster kost je ook al snel 300+ miljoen. Dus wat ik zei, aardige korting
Hoeveel kost de NSA?quote:Op vrijdag 23 maart 2012 10:04 schreef Henno het volgende:
[..]
Ze hoeven niet alles op te slaan natuurlijk, alleen wat tijdens de scan als 'interessant' gezien wordt.
Maar dan nog: hoe ga je zoveel data scannen, hoeveel zouden switches, routers en bekabeling met die bandbreedte wel niet kosten?
Dat hangt er van af wat je daar allemaal onder rekent, het National Reconnaissance office zit op ~15 miljard dacht ik, en die beheren alle satellieten etc, waarvan de NSA er ook weer een aantal heeft. sommige cijfers zeggen dat de NSA zelf iets van 12 miljard kost per jaar, maar het totaal is >78 miljard, vermoedelijk ook voor de CIA en Homeland Security etc etc.quote:
je rekent met consumentwoekerprijzen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 09:02 schreef mvt het volgende:
even denken, 1 Yottabyte = 10E12 (tien tot de macht 15) Terabyte. De goedkoopste harde schijf kost volgens de Tweakers Pricewatch ¤0,048 per GB, of ¤48 per TB, dus om 1 YB aan opslag te kopen via de pricewatch zijn ze al 48E12 euro kwijt of wel 48000 miljard euro.
Vind ik het toch knap dat ze dat, inclusief alle computers er omheen en een gebouw voor maar 2 miljard laten bouwen. Aardige korting.
Trouwens, de 1 petaflops/s is al doorbroken in 2008, ze zitten nu op 10 petaflops.
Trouwens, een petaflop cluster kost je ook al snel 300+ miljoen. Dus wat ik zei, aardige korting
Waar je vervolgens weinig mee opschiet omdat je er zelf ook middenin zit?quote:Op vrijdag 23 maart 2012 13:32 schreef DrunkenBuddha het volgende:
![]()
Kom maar met die NWO.
Kan niet wachten totdat ik al die naïevelingen uit kan lachen en zeggen dat het hun eigen schuld is.
I hate to say I told you so...but I told ya!!!
Nee. Het meest relevante is dat Lambiekje dit topic heeft geopend en Xandernieuws de hoofdbron is. Oftewel, de waarheid wordt op zijn minst enigszins verdraaid in de OP.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 16:24 schreef GoedeVraag het volgende:
Grappig topic.
Ik vind het nogal wat, zo'n datacentrum. Vooral omdat dergelijke zaken nooit onderwerp van verkiezingen zijn geweest of (al te) openbaar besproken - zowel in Europa als de VS.
In die zin is het eigenlijk een opmerkelijk bericht waarbij ik discussie zou verwachten over hoe wenselijk, of zelfs grondwettelijk zoiets is.
Maar nee, het er komt discussie over 'randzaken'...
Volgens de consumentenprijs van tweakers zou het kostenplaatje niet kloppen, en misschien wordt niet alle data maar slechts een 'groot gedeelte' geanalyseerd en opgeslagen (blijkbaar is er dan geen enkel probleem?).
Zijn dat nou werkelijk de meest relevante zaken om te bespreken aangaande dit topic?
Daar heb ik inmiddels schijt aan, dat krijg je als je je hele leven belachelijk gemaakt wordt door een stelletje zwakbegaafden.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 15:55 schreef Degodvader het volgende:
[..]
Waar je vervolgens weinig mee opschiet omdat je er zelf ook middenin zit?
Het meest relevante is dat er in NWS ook aandacht voor is, maar dat het blijkbaar niemand kan schelen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 16:27 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Nee. Het meest relevante is dat Lambiekje dit topic heeft geopend en Xandernieuws de hoofdbron is. Oftewel, de waarheid wordt op zijn minst enigszins verdraaid in de OP.
wat weet je dan?quote:Op vrijdag 23 maart 2012 16:24 schreef Hoppahoppa het volgende:
Als ik in zo'n verhaal de naam van Orwell binnen drie regels zie staan, dan weet ik eigenlijk al genoeg.
Ach, wie houd ik voor de gek, als ik zie dat Lambiekje de TS is, weet ik eigenlijk al genoeg.
Als je langer dan je neus kijkt dan zie je dat ik sowieso al meer bronnen heb gebruikt. En daarnaast is Xander een vertaler van meerdere gerespecteerde buitenlands nieuwsbronnen en blogs.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 16:27 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Nee. Het meest relevante is dat Lambiekje dit topic heeft geopend en Xandernieuws de hoofdbron is. Oftewel, de waarheid wordt op zijn minst enigszins verdraaid in de OP.
daar verbaas ik me ook over...quote:Op vrijdag 23 maart 2012 16:24 schreef GoedeVraag het volgende:
Grappig topic.
Ik vind het nogal wat, zo'n datacentrum. Vooral omdat dergelijke zaken nooit onderwerp van verkiezingen zijn geweest of (al te) openbaar besproken - zowel in Europa als de VS.
In die zin is het eigenlijk een opmerkelijk bericht waarbij ik discussie zou verwachten over hoe wenselijk, of zelfs grondwettelijk zoiets is.
Maar nee, het er komt discussie over 'randzaken'...
Volgens de consumentenprijs van tweakers zou het kostenplaatje niet kloppen, en misschien wordt niet alle data maar slechts een 'groot gedeelte' geanalyseerd en opgeslagen (blijkbaar is er dan geen enkel probleem?).
Zijn dat nou werkelijk de meest relevante zaken om te bespreken aangaande dit topic?
Echelon hè.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 18:31 schreef allesbeterweter het volgende:
Ze gaan er voornamelijk vele woorden uit-filteren als bijv(9mm plutonium,C4, semptex,) en andere schadelijke woorden die ongepast zijn. En terroristen makelijker op te sporen zijn, worden nu al uit de telefoongespreken gefiltert volgens complot denkers...........
Dan weet hij dat hij ongefundeerd kan etteren en op de persoon kan spelen.quote:
Precies. Blij dat we elkaar begrijpen!quote:Op vrijdag 23 maart 2012 19:36 schreef DrunkenBuddha het volgende:
[..]
Dan weet hij dat hij ongefundeerd kan etteren en op de persoon kan spelen.
Alles voor de gemoedsrust.
Dat het doorgaans om iets ongenuanceerd en zwaar overdrevens gaat, als het al niet totale onzin is.quote:
Je post en username zijn strijdig met elkaar.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 22:26 schreef Revolution-NL het volgende:
Je kan je er wel druk om maken maar je doet er toch niks tegen.
quote:Op vrijdag 23 maart 2012 17:04 schreef DrunkenBuddha het volgende:
[..]
Daar heb ik inmiddels schijt aan, dat krijg je als je je hele leven belachelijk gemaakt wordt door een stelletje zwakbegaafden.
Laat maar komen, wie het laatst lacht, lacht het best.
helaas is het nimmer het geval.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 20:25 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Dat het doorgaans om iets ongenuanceerd en zwaar overdrevens gaat, als het al niet totale onzin is.
Dan overschat je jezelf flink, en is je geheugen blijkbaar ook niet bijzonder goed (of erg selectief).quote:
Nope, staat er toch echt, ALLES. Anders komen ze ook niet aan zoveel dataquote:Op vrijdag 23 maart 2012 10:04 schreef Henno het volgende:
[..]
Ze hoeven niet alles op te slaan natuurlijk, alleen wat tijdens de scan als 'interessant' gezien wordt.
Ik mag toch aannemen dat ze niet een factor 100000 korting krijgen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 13:17 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
je rekent met consumentwoekerprijzen.
Als je even wacht, staat er over 10 minuten op die pagina een identiek verhaal over Franse afluisterpraktijken die ervoor zorgen dat Emirates consequent airbus koopt.quote:Op zaterdag 24 maart 2012 09:20 schreef allesbeterweter het volgende:
Op 5 juli 2000 besloot het Europees Parlement tot het opzetten van een tijdelijke commissie om onderzoek te doen naar ECHELON. De reden hiervoor was een rapport genaamd Interception capabilities 2000 waarin melding werd gemaakt van het gebruik van de door het ECHELON-netwerk vergaarde inlichtingen voor commerciële doeleinden van de bij het UKUSA aangesloten landen. Zo zou in 1994 het Franse concern Thomson-CSF een contract in Brazilië ter waarde van $ 1,3 miljard zijn misgelopen ten gunste van het Amerikaanse Raytheon als gevolg van onderschepte commerciële informatie die aan Raytheon zou zijn doorgespeeld. In datzelfde jaar zou Airbus een contract van $6 miljard in Saoedi-Arabië zijn misgelopen ten gunste van de Amerikaanse bedrijven Boeing en McDonnell Douglas omdat via ECHELON alle onderhandelingen tussen Airbus en Saoedi-Arabië waren afgeluisterd en de informatie werd doorgespeeld aan de beide Amerikaanse bedrijven.
(Bron: Wikipedia)
En veel belasting geld gaat verloren naar onzin-onderzoek en sprookjes?
De echte reden is "Wie werkt maakt fouten".
Maar ze verdienden wel veel geld met nutteloze onderzoeken waar soms vele miljoenen aan uitgegeven wordt en wie betaald voor deze flauwe-kul..... juist ? U en ...........
Maar gewoon blijven geloven in het beste van de mens en (god) natuurlijk.........
Die van Google zijn per stuk grofweg even groot qua nuttig vloeroppervlak, en die hebben er meer dan 30 staan wereldwijd. Zo spannend is dit nou ook weer niet, zeker als je kijkt wat de andere grote IT spelers ook nog hebben staan.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 16:24 schreef GoedeVraag het volgende:
Grappig topic.
Ik vind het nogal wat, zo'n datacentrum. Vooral omdat dergelijke zaken nooit onderwerp van verkiezingen zijn geweest of (al te) openbaar besproken - zowel in Europa als de VS.
In die zin is het eigenlijk een opmerkelijk bericht waarbij ik discussie zou verwachten over hoe wenselijk, of zelfs grondwettelijk zoiets is.
Maar nee, het er komt discussie over 'randzaken'...
Volgens de consumentenprijs van tweakers zou het kostenplaatje niet kloppen, en misschien wordt niet alle data maar slechts een 'groot gedeelte' geanalyseerd en opgeslagen (blijkbaar is er dan geen enkel probleem?).
Zijn dat nou werkelijk de meest relevante zaken om te bespreken aangaande dit topic?
quote:Op zaterdag 24 maart 2012 10:36 schreef allesbeterweter het volgende:
Er worden miljarden uitgegeven om terrorisme te bestrijden ,zou het niet beter zijn om deze miljarden uit te geven aan de bron armoede bestrijding.........
De artikelen staan ook in NWS.quote:Op zaterdag 24 maart 2012 10:20 schreef fruityloop het volgende:
Maar hey, dit is BNW (dat rijmt) dus we gooien het maar op het oude mantra, Lambiekje & co snappen het niet, dus dan is het een schimmig black project van een sinistere Amerikaanse overheidsinstelling, en dan kan alles in eens gewoon waar zijn.
nee dat misschien niet. Maar op veel medicijnen zit bijv. een winstmarge van 500000%. Ja vijfhonderdduizend procent.quote:Op zaterdag 24 maart 2012 09:19 schreef mvt het volgende:
[..]
Ik mag toch aannemen dat ze niet een factor 100000 korting krijgen.
Je weet waarom er armoede is? Dat is er omdat wij geld en hulp geven!!quote:Op zaterdag 24 maart 2012 10:36 schreef allesbeterweter het volgende:
Er worden miljarden uitgegeven om terrorisme te bestrijden ,zou het niet beter zijn om deze miljarden uit te geven aan de bron armoede bestrijding.........
Verschil is dat volgens de geruchten, Google totaal 1 exabyte aan schijfruimte heeft, waarvan maar 100 petabyte unieke data is. De rest is niet in gebruik of replicatie. En dan is het nog een factor 1000 naar 1 yottabyte.quote:Op zaterdag 24 maart 2012 10:20 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Die van Google zijn per stuk grofweg even groot qua nuttig vloeroppervlak, en die hebben er meer dan 30 staan wereldwijd. Zo spannend is dit nou ook weer niet, zeker als je kijkt wat de andere grote IT spelers ook nog hebben staan.
met een 1 petaflops supercomputer (peak?) komen ze niet eens in de top 15 van snelste supercomputers. Zelfs voor Nederland is er een petaflops supercomputer besteld voor 2014.quote:Dit datacenter moet, om al het wereldwijde verkeer realtime te monitoren en te verwerken, wel zulke exotische superkrachtige hardware hebben, dat ze ettelijke generaties voorlopen op wat nu bleeding edge hardware is.
Het is alleen gecentraliseerd in de Europa en VS. En wat we consumeren wordt 65% van wegflikkerd. De aarde kan zeker nog wel een factor 4 aan.quote:Op zaterdag 24 maart 2012 11:58 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]![]()
Lijkt me inderdaad een prima plan, er leven immers nog niet genoeg mensen op aarde. De aarde word zeker nog niet genoeg kapot geconsumeerd.
omdat dan fabrikanten WEL winst zouden maken?quote:Op zaterdag 24 maart 2012 15:58 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
nee dat misschien niet. Maar op veel medicijnen zit bijv. een winstmarge van 500000%. Ja vijfhonderdduizend procent.
Dus waarom ook niet op de extra bitjes....
Dat geld blijft meestal op een verkeerde hoop liggen (geven alleen goederen waar weer veel geld aan verdiend wordt) en als er dan al wel geld heen gaat verdwijnt dit in de meeste gevallen bij de rijken in deze landen!!!quote:Op zaterdag 24 maart 2012 16:03 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Je weet waarom er armoede is? Dat is er omdat wij geld en hulp geven!!
Meer hulp is dergelijke landen/gebieden nog verder de vernieling in te helpen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |