abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_113695858
Hallo,

Ik zou graag ook advies willen hebben over welke camera te kopen.
Ik ben zelf ook een beginner hierin, maar wil vooral het natuur gaan fotograferen, maar ook wel beetje persoonlijke foto's maken uiteraard.

Budget zat ik te denken aan een 300 a 350,- uiteraard is dit wel wat aan te passen,
maar zat eraan te denken het mogelijk 2e hands te kopen mits er een koopje is. Wat zouden jullie mij als beginner, maar waar je niet meteen op uitgeleerd bent te kopen?
Graag hoop ik hierover wat advies te krijgen.

Alvast erg bedankt voor jullie hulp :)
  dinsdag 3 juli 2012 @ 01:39:11 #202
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113702649
Wat in 'het' natuur ga je fotograferen dan? Musjes, haasjes, eekhoorns (veel zoom, stabilisatie en korte sluitertijden), overzichtelijke landschappen (wideangle) en rivieren e.d.? Macro close-ups van paddestoelen (macrolens/-functie).

Wil je een flexibele zoomrange in een camera met een vaste zoomlens of wil je een 2e hands digitale spiegelreflex kopen? Wat is nu eigenlijk de bedoeling? :P

Als je vooral overdag onderweg bent zou ik je een bridgecamera/superzoom aanbevelen. De zoomrange is erg flexibel, van wideangle tot telezoom, dus geschikt voor zowel landschappen bijvoorbeeld als close-ups van dieren zonder ze af te schikken en al te dichtbij hoeven te komen. Veel functies, veel mogelijkheden voor automatiek maar ook om te leren. Alleen vanwege de vrij kleine sensor en de vele elementen in de lens, niet echt optimaal voor het schieten van plaatjes in condities met weinig licht, 's avonds en 's nachts of indoors dus. Zulke camera's heb je nieuw wel rond je budget zitten. Een van de recentste superzooms is de Nikon Coolpix P510. Bekijk ook z'n concurrentie, zoals de Panasonic Lumix DMC-FZ150, Canon Powershot SX40 HS en de Sony Cybershot HX200V.

Op budget zou ik je niet aanraden voor een dSLR te gaan, omdat die weg gewoon prijzig is en je eigenlijk niet onder extra kosten en telkens wat gear upgraden uitkomt. In de 450,- heb je nog wel wat leuke goed kwaliteit 2e handsjes mogelijk, maar denk dat rond de 300,- veel te verouderd spul nog maar beschikbaar is, wil je een dSLR spaar dan voor een mooie nieuwe (imho, prijzen van nieuwe goede camera's worden steeds betaalbaarder lijkt het). Ik denk dat een superzoom je echter van alle gemakken bedient en je ook laat leren. Misschien dat je daarna toch nog iets wil dat beter presteert bij slecht licht en misschien handmatige focus en verwisselbare lenzen biedt, maar je zou er prima mee uit de voeten kunnen.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_113708401
Het gaat dan vooral om natuurlandschappen en dergelijke.
Maar ook in het regen en avonden zou ik evt willen gaan fotograferen.
als budget niet geschikt is wil ik het best wel naar boven werk dat is geen enkel probleem,
dacht misschien dat 350 wil een leuke begin budget was, maar niet dus.

Dat ik gear moet upgraden is ook geen enkel probleem kan evt dan wel elke maand wel paar dingetjes
halen om het te upgraden ofzo. Maar bedoelde de budget eigenlijk voor een basis.
Nou laten we zeggen dat ik budget naar 450,- gehaald heb wat zou ik dan evt kunnen halen?

Mijn doel is vooral natuurlandschappen, maar ook zons ondergang en de natuur in de avonden te schieten, maar ook gebouwen vind ik erg mooi ( uiteraard gaat ie ook mee op vakanties )
daarnaast hou ik ook van het onweer en regen dus dan zou ik evt ook buiten nog plaatjes willen schieten.

Ik ben nog een gewoon beginner dus ik zou niet echt weten wat ik verder nog kan zeggen, mocht je wat meer info nodig hebben laat het me dan weten. Graag hoor ik ook wat ik als een beginset kan kopen persoonlijk vind ik z'n spiegelreflex camera wel mooi, maar als dat niet geschikt is hiervoor zijn andere systemen ook wel goed.

alvast bedankt.
pi_113732094
Heb vandaag maar de Canon 1100D gekocht om erin te stappen bij de mediamarkt.
Je kreeg er een 2e lens bij die niet echt geweldig is uiteraard, maar om als beginner ermee te gaan
experimenteren is het wel een leuk setje I guess.

Hopelijk heb ik er goed aan gedaan om deze aan te schaffen.
  woensdag 4 juli 2012 @ 00:05:28 #205
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113742980
Ah, zelf ben ik ook eerder 'ga voor nieuw en niet 2e hands' (al heb je bijv. wel een 500D 2e hands voor 450,-) en als aftast en leerplatform om betere foto's te maken dan met een compactcamera is een Canon 1100D wel prima geschikt hoor. :Y Misschien dat je na enige tijd iets heb van 'ik zou wat andere lenzen willen hebben', of 'ik heb een snellere burst of weerbestendigheid nodig' of wat dan ook en dan eventueel naar wat serieuzere upgrades kijken. Hoop wel dat je IS-lenzen hebt met stabilisatie. Veel succes/plezier laat mij dan nog over je te wensen.
quote:
0s.gif Op maandag 25 juni 2012 15:23 schreef shiznuts het volgende:
[..]

En wat betreft rookie en willen verdiepen, hier een tip, volg deze gratis photography course: http://karltaylorphotography.com/free-photography-course.htm .
Hier meer inspiratie/tips: http://www.adorama.com/alc/category/Beginner , http://www.learnmyshot.com/index.php?mode=browse & http://www.good-tutorials.com/tutorials/photography .
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_113899924
Hallo, ik ga binnenkort 2 maanden reizen en wil graag dit keer goede foto's kunnen maken. Mijn vorige reis met mijn vorige camera was nog al een teleurstelling. Wat zonde, geen foede foto's.

Budget: rond de ¤300,-.
Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body: In ieder geval geen compact.
Doel: Vooral goede foto's kunnen maken op vakanties. Belangrijk zijn de zoom mogelijkheden en realistische kleuren.
Fotograaf: Van plan om me in fotografie te gaan verdiepen, maar op dit moment geen tijd.
Huidige camera: Sony Cyber Shot. Waardeloos ding. Meer een gadget dan een camera. Kleuren zijn niet realistisch en lucht met wolken wordt één grote mistvlaag.

Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen!
  zaterdag 7 juli 2012 @ 19:16:30 #207
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_113900062
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 juli 2012 19:11 schreef Devel-ish het volgende:
Huidige camera: Sony Cyber Shot. Waardeloos ding. Meer een gadget dan een camera. Kleuren zijn niet realistisch en lucht met wolken wordt één grote mistvlaag.
Kun je een voorbeeld posten? Ik krijg de indruk dat het een heel oud model is.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_113900264
Oh sorry! Ik heb helemaal geen Sony Cybershot. Dat is de camera van mijn zus... Stom. Ik heb een Casio Exilim EX-Z77...

Wat ik trouwens ook niet weer wil is een camera waarop je alleen kunt zien op een scherm wat je aan het fotograferen bent.
pi_113917937
Waarde camera experts,

Na een topic op FOK! te gelezen te hebben kwam ik toch tot de conclusie dat foto's maken wel tof is, er zijn veel momenten dat ik denk. Shit, kon ik maar betere foto's maken! Bijvoorbeeld als ik naar de dierentuin ga, in het bos wandel, of als ik een vogel in de tuin eens duidelijk erop wil krijgen.

Wat mij het meest stoort is hoogstwaarschijnlijk de zoom, nu ik een kodak 180c of iets in die trant heb, raak ik altijd gefrustreerd met die klote zoom. De optische zoom is maar x3 of zo, en waar ik me ook gruwelijke op erger is het lcd schermpje, als de zon erop schijnt. Tja vergeet het maar dan zie je echt niet wat je op de foto aan het zetten bent.

Nu ik dit opgenoemd heb, lijken mijn doelen me wel duidelijk, maar laat ik me erbij zeggen, dat ik graag schrijf en dus ook wel dingen op de foto wil zetten, die ik later weer kan omschrijven. Zo oefen ik mijn schrijven ook weer, en dan moeten de details wel duidelijk zijn, overigens is een fototoestel ook hartstikke leuk. Bijvoorbeeld als er in de familie wat loos is trouwen etc, maar ik begin teveel te typen.

Qua budget ben ik er nog niet 100% uit, ik zelf zat te denken aan de 200-400 euro. Het zou naar 500 kunnen, maar het liefst zo goedkoop mogelijk beginnen, en dan kan ik later altijd uitbreiden. Althans zo denk ik, en met tweedehands heb ik ook niet z'n problemen. Maar gezien ik geen verstand heb van deze zaken lijkt tweedehands me geen goed idee, want ze kunnen veel zeggen tegen een leek als ik. Overigens zou ik het fijn vinden als mijn camera wel tegen een beetje regen kan..

Nou dan dank ik u allen en tot nog maar eens!
  zondag 8 juli 2012 @ 11:30:53 #210
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113918317
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 juli 2012 19:22 schreef Devel-ish het volgende:
Oh sorry! Ik heb helemaal geen Sony Cybershot. Dat is de camera van mijn zus... Stom. Ik heb een Casio Exilim EX-Z77...

Wat ik trouwens ook niet weer wil is een camera waarop je alleen kunt zien op een scherm wat je aan het fotograferen bent.
Je bedoelt een viewfinder? Met je budget zou je dan richting een 2e hands dSLR kunnen kijken, maar qua zoom is dat niet echt jofel. Ik denk dat je prima uit de voeten kunt met een nieuwe superzoom/bridgecamera. Die hebben veel zoom, veel mogelijkheden én een viewfinder (+ verstelbaar schermpje). Denk: Panasonic Lumix DMC-FZ150, Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510 en Sony CyberShot HX200V. Zijn echt stuk voor stuk prima camera's in principe. Ga daar eens naar kijken in de winkels. ;)

@ Argo: zelfde verhaal als hierboven (al wordt regenproof lastig, moet je naar een 2e hands weatherproof dSLR zoeken).
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  zondag 8 juli 2012 @ 12:02:46 #211
255844 stroopdoosch
Roma Invicta
pi_113919137
Wil de overstap maken naar een spiegelreflex. Heb een budget van rond de 500 euro. Wat zijn de goede beginnerscamera's en moet ik een set kopen waarbij de lens erbij inzit of zelf een lens kopen?
De Republiek
  zondag 8 juli 2012 @ 12:44:19 #212
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113920319
Aan te raden is eigenlijk altijd om de kitlens al bij de body te kopen. Kost vaak maar iets va'n 50 euro meer dan body only. De meeste komen met 18-55mm gestabiliseerde lens (IS bij Canon, VR bij Nikon). Dat is dus zo'n 3x zoom, wat niet op zich niet veel is. Een kitlens is ook niet bepaald lichtsterk en er gaat nog best wat licht verloren van het moment van lichtinval op de lens tot aan het licht dat uiteindelijk op de sensor valt (zulke lenzen beginnen vaak bij f/3.5). Maar aan de andere kant, ze zijn erg goedkoop en voor de prijs zeer aardig en is samen met de body een mooi startplatform om de mogelijkheden af te tasten en te zien wat je bevalt en waar je meer aan zou hebben. Upgraden kan met een dSLR later altijd nog. ;)

Dan kun je een lens nemen die bijvoorbeeld eindigt bij de 55mm van de kitlens en dan richting telebereik gaat, de Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS om er maar eens eentje te noemen, mocht je een Canon nemen. Wil je een lichtsterke lens, kun je bijvoorbeeld naar een Canon EF 50mm f/1.8 kijken. Een all-in-one flexibele lens kan ook, de 18-135mm bijvoorbeeld. Qua Nikon denk je dan richting de 55-200 of 55-300mm, 18-105mm en Nikon 50mm f/1.8. Wil je een stapje beter qua zoomlens, dan is het aan te raden te kijken naar de zoomlenzen die beginnen bij 70mm en reiken tot 200 á 300mm. Lens hoeft niet per se van het merk te zijn. Tamron, Sigma, Tokina en Rokinon bijvoorbeeld, maken ook erg goede lenzen met mounts voor Canons en Nikons.

Qua modellen... Aan te raden zijn de wat serieuzere Canon 550D / 600D en de Nikon D5100. Wil je wat lager inzetten, dat kan ook, de Canon 1100D en de Nikon D3100 zijn best ok (maar niet echt meer dan dat). Ik ben niet echt fan van Sony's, omdat ze nogal in een eigen wereldje leven en alles met Sony erop relatief duur is, maar daar kun je in principe ook naar kijken, de Sony Alpha SLT-A37 bijvoorbeeld. Ga vooral ff voelen en kijken. De ene fabrikant heeft een andere filosofie dan de andere fabrikant en er zijn ook mensen met verschillende smaken, eisen en voorkeuren natuurlijk. :Y
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 8 juli 2012 @ 13:18:38 #213
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_113921439
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 12:44 schreef shiznuts het volgende:
Ik ben niet echt fan van Sony's, omdat ze nogal in een eigen wereldje leven en alles met Sony erop relatief duur is, maar daar kun je in principe ook naar kijken, de Sony Alpha SLT-A37 bijvoorbeeld. Ga vooral ff voelen en kijken.
Canon en Nikon leven wat dat betreft ook in een geheel eigen wereldje(en Pentax, Olympus en Panny ook)
Die tweede generatie SLT's van Sony zijn weliswaar niet echt de goedkoopste modelletjes en vooral qua formaat moet het je allemaal even liggen, vooral de A37 is errug klein, voor westerse handen is een A57 echter weer heel goed te doen.
Zou je voor een A57 kiezen, dan heb je wel als voordeel boven elke gewone spiegelreflex:
- Een waanzinnig groot zoekerbeeld. Met meer dan 35 jaar met spiegelreflexen in zowel kleinbeeld als middenformaat als ervaring werd ik best wel blij van de aanblik van zo'n grote EVF, heel anders als de tunnelvisie waaraan andere cropcamera's lijden.
- Een SLT is echt razendsnel. Niet alleen qua freemreet, maar ook qua respons. Daarbij heb je minder bewegende delen waardoor het allemaal net wat stabieler aanvoelt.
- Met Sony kun je ook de oudere Minolta-AF-lenzen gebruiken waar regelrechte juweeltjes tussen zitten.
Niet een merk kortom wat je zomaar op het zijspoor moet zetten.
en om aandelenverdenkingen te voorkomen, ik fotografeer zelf afwisselend met Canon, Pentax, Olympus en Sony
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
  zondag 8 juli 2012 @ 13:26:58 #214
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113921812
A57 is leuk en alles. Maar niet echt een beginnerscamera voor rond de 500,- hè. :P
Die heb je pas vanaf ¤ 734. Voor dat geld heb je zowat een lensloze Canon 60D of een Nikon D7000. :D
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_113921813
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 11:30 schreef shiznuts het volgende:

[..]

Je bedoelt een viewfinder? Met je budget zou je dan richting een 2e hands dSLR kunnen kijken, maar qua zoom is dat niet echt jofel. Ik denk dat je prima uit de voeten kunt met een nieuwe superzoom/bridgecamera. Die hebben veel zoom, veel mogelijkheden én een viewfinder (+ verstelbaar schermpje). Denk: Panasonic Lumix DMC-FZ150, Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510 en Sony CyberShot HX200V. Zijn echt stuk voor stuk prima camera's in principe. Ga daar eens naar kijken in de winkels. ;)

@ Argo: zelfde verhaal als hierboven (al wordt regenproof lastig, moet je naar een 2e hands weatherproof dSLR zoeken).
Dus met z'n compacte zoombridge camera, kan ik ook gewoon goeie kwalitatieve foto's maken, van dichtbij? Want dat zou ik ook wel fijn vinden. Natuurlijk wil ik niet alleen altijd ver zoomen, maar het lijkt me wel handig, geen rompslomp met lenzen, en daar kan ik later altijd in investeren. Tenzij het handiger is in een body te investeren en over een jaar te sparen voor een beter lens. Of dan toch gewoon een compacte en daarmee rond kloten, en die tweedehands verkopen.. Moeilijk, moeilijk.
  zondag 8 juli 2012 @ 13:38:23 #216
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113922258
Je hebt wel wat ruige camera's die waterdicht zijn, maar die hebben dus een zoom tot maximaal 5x ofzo. Zijn echte compacts verder, niet echt heel hoogstaand. Verder is al het andere niet echt regenproof. Er zijn spiegelreflexcamera's die dat wel zijn, maar die gaan nieuw al gauw richting de 1000 euro...

De bridgecamera's/superzooms die ik noemde zijn echt leuk om wat serieuzer maar toch flexibel met fotografie aan de slag te gaan. Hier ben ik begonnen met een Kodak compact, daarna een Samsung compact, toen een Fujifilm superzoom, dat beviel zo, de volgende werd weer een superzoom: de Canon Powershot SX1 IS met heel veel features en mogelijkheden, daardoor weer in videografie geraakt en wilde ik iets met handmatige zoomring op de lens een een grotere sensor en zit nu aan de Panasonic Lumix DMC-GH2 (mirrorless, interchangable lenses, EVF).

Hier een van m'n favo foto's met de Fujifilm superzoom:

Macro wil trouwens ook wel met superzooms, hier twee voorbeelden:
(zelfs de reflectie van de wesp in de druppel limonade en de kristallen van het ijs):

Hier een paar met de Canon:



Erg veelzijdig en mooie kwaliteit, vind ikzelf. :Y

[ Bericht 0% gewijzigd door shiz op 08-07-2012 13:57:14 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  zondag 8 juli 2012 @ 13:57:28 #217
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_113923091
quote:
11s.gif Op zondag 8 juli 2012 13:27 schreef Argo het volgende:

[..]

Dus met z'n compacte zoombridge camera, kan ik ook gewoon goeie kwalitatieve foto's maken, van dichtbij? Want dat zou ik ook wel fijn vinden. Natuurlijk wil ik niet alleen altijd ver zoomen, maar het lijkt me wel handig, geen rompslomp met lenzen, en daar kan ik later altijd in investeren. Tenzij het handiger is in een body te investeren en over een jaar te sparen voor een beter lens. Of dan toch gewoon een compacte en daarmee rond kloten, en die tweedehands verkopen.. Moeilijk, moeilijk.
Als je nu al weet een enthusiasteling te zullen worden, zou ik een DSLR aanraden. Een bridgecamera is niks anders dan een compacte camera met een enorme lens ervoor, waarbij je dus enkel bij heel goed licht goede foto's zult krijgen. Bridgecameras en compacte cameras verliezen hun waarde ook snel, dus daar heb je bij het doorverkopen niet zo veel aan.

Ik kwam dit setje tegen op marktplaats wat misschien wel iets is voor jou: http://link.marktplaats.nl/574457760

De body is van deze set regendicht, de lenzen niet, maar Pentax heeft als enige fabrikant zeer betaalbare regendichte lenzen - beginnend in prijs vanaf 75 euro - dus die kun je er later altijd nog bij kopen. De sigma lens bij deze set kan ook enigszins macro-foto's maken (foto's van heel dichtbij). De body is wel wat verouderd, in de zin dat de sensor bij lange na niet zo goed is vergeleken met een nieuwe DSLR. Beide lenzen zijn ook niet van heel hoog caliber, maar je kunt er wel een beetje mee uitproberen wat voor soort lenzen jou ligt voordat je in duurdere lenzen investeert.

Hier een review van de camera: http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk200d
Review van de 18-55 lens: http://www.photozone.de/p(...)-review--test-report
Review van de 70-300 lens: http://www.photozone.de/c(...)-test-report--review

Naar mijn inschatting is de vraagprijs van 300 best redelijk (maar probeer natuurlijk lager).
  zondag 8 juli 2012 @ 15:40:20 #218
101492 Rob310
meneer van de Plus
pi_113928101
Ik wil van mijn huidige compactcamera (Canon) overstappen naar een dSLR en heb voorkeur voor weer een Canon, mede voor het bedieningsgemak en uitgebreide handmatige instelmogelijkheden.
Ik ben namelijk niet onbekend met spiegelreflex fotografie vanwege het gebruik van een Practica MTL5 :Y tot 2003 en waarmee ik prima uit de voeten kon.
Mijn vraag is eigenlijk of ik met een 1100D net zo goed uit de voeten kan inzake uitbreiding met (kit)lenzen.
Ik bedoel of ik dezelfde kwaliteit lenzen op een 1100 kan schroeven als op een 500 of 600 serie van Canon aangezien die toch voor het grootste gedeelte de kwaliteit van het uiteindelijke plaatje bepalen.

Als alleenverdiener in een gezin met studerende kids is het budget sterk gelimiteerd waarbij ik wel bereid ben om iets meer neer te leggen voor betere kwaliteit of uitbreidingsmogelijkheden.
De meeste computerproblemen ontstaan ergens tussen de rugleuning van de bureaustoel en het toetsenbord...
  zondag 8 juli 2012 @ 16:05:21 #219
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_113929147
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 15:40 schreef Rob310 het volgende:
Ik wil van mijn huidige compactcamera (Canon) overstappen naar een dSLR en heb voorkeur voor weer een Canon, mede voor het bedieningsgemak en uitgebreide handmatige instelmogelijkheden.

(...)

Mijn vraag is eigenlijk of ik met een 1100D net zo goed uit de voeten kan inzake uitbreiding met (kit)lenzen.
Ik bedoel of ik dezelfde kwaliteit lenzen op een 1100 kan schroeven als op een 500 of 600 serie van Canon aangezien die toch voor het grootste gedeelte de kwaliteit van het uiteindelijke plaatje bepalen.

Als alleenverdiener in een gezin met studerende kids is het budget sterk gelimiteerd waarbij ik wel bereid ben om iets meer neer te leggen voor betere kwaliteit of uitbreidingsmogelijkheden.
Ja, dat kan, maar het is mijns inziens een schande dat Canon met de 1100D zulke oude technologie aan de onwetende man probeert te brengen. De prijs/kwaliteit verhouding is bij die camera echt helemaal zoek. Als je budgettair niet al te veel te besteden hebt kun je beter naar een concurrent kijken (de D3100 van Nikon is een veel betere koop dan de 1100D), of op marktplaats. Of inderdaad wat meer neerleggen voor een 550/600/650D, die allemaal niet heel veel verschillen.

En, als je waarde hecht aan "bedieningsgemak en uitgebreide handmatige instelmogelijkheden" dan is de 1100D niet de eerste DSLR waar ik aan zou denken. Niet in de laatste plaats omdat de grip echt idioot klein is voor de gemiddelde rechterhand van een Westerse man.
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 8 juli 2012 @ 16:12:52 #220
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_113929452
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 15:40 schreef Rob310 het volgende:
Ik wil van mijn huidige compactcamera (Canon) overstappen naar een dSLR en heb voorkeur voor weer een Canon, mede voor het bedieningsgemak en uitgebreide handmatige instelmogelijkheden.
Ik ben namelijk niet onbekend met spiegelreflex fotografie vanwege het gebruik van een Practica MTL5 :Y tot 2003 en waarmee ik prima uit de voeten kon.
Mijn vraag is eigenlijk of ik met een 1100D net zo goed uit de voeten kan inzake uitbreiding met (kit)lenzen.
Ik bedoel of ik dezelfde kwaliteit lenzen op een 1100 kan schroeven als op een 500 of 600 serie van Canon aangezien die toch voor het grootste gedeelte de kwaliteit van het uiteindelijke plaatje bepalen.

Als alleenverdiener in een gezin met studerende kids is het budget sterk gelimiteerd waarbij ik wel bereid ben om iets meer neer te leggen voor betere kwaliteit of uitbreidingsmogelijkheden.
Op zich kun je met een 1100D en een paar leuke stukken glas prima fotograferen, de 1100D heeft aan mogelijkheden al meer dan voldoende in huis, helemaal als je aan het werkcomfort van een MTL5 gewend bent.
Waar je jezelf even overheen moet tillen in dat geval is de plastic look&feel van de instappertjes van Canon. Is allemaal heel goed te doen.

Als het uit de smallere beurs moet is het wellicht ook een tip om even af te wachten tot er een modelwissel in de lucht hangt en dan vlak daarvoor of vlak daarna een 'vorig model' Canon uit de middengroep te pakken te krijgen.
Zo'n vorig model heeft aan mogelijkheden en kwaliteit niks tekort maar wordt hangende zo'n modelwissel vaak ineens nogal wat goedkoper aangeboden(de hippigheidstoeslag gaat er dan af) en dan heb je wél de voordelen van een wat robuuster gebouwde body zonder dat je er direct de hoofdprijs voor neertelt.

Derde optie als het uit de smallere beurs moet is een gebruikte EOS aan te schaffen, alleen loop je daarmee wel het risico dat je een voormalig weekend-machinegeweer koopt dat tegen point-break aanzit (en vaak zie je dat niet tot nauwelijks aan het uiterlijk). Hoewel ik niet te beroerd ben om een gebruikte spiegelreflex te kopen durf ik dat bij Canon of Nikon eigenlijk niet aan, gevoed door de marktplaatsadvertenties waarin alle Canons en Nikons een tellerstand van 'ca7000 clicks' hebben al zijn ze al zes jaar oud :')
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
  zondag 8 juli 2012 @ 16:34:30 #221
101492 Rob310
meneer van de Plus
pi_113930319
quote:
En, als je waarde hecht aan "bedieningsgemak en uitgebreide handmatige instelmogelijkheden"
Ik bedoel eigenlijk dat ik juist geen camera wil die standaard alles op automaat heeft staan en waar je moeilijk zelf invloed uit kunt oefenen op belichting/diafragma etc. De Canon heeft een paar knoppen op de achterkant waarmee je rechtstreeks toegang hebt tot deze instellingen.

quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 16:12 schreef Ouwesok het volgende:

[..]

quote:
Op zich kun je met een 1100D en een paar leuke stukken glas prima fotograferen
Dit is voor mij voorlopig meer dan voldoende

quote:
Waar je jezelf even overheen moet tillen in dat geval is de plastic look&feel van de instappertjes van Canon. Is allemaal heel goed te doen.
Alle waar is naar zijn geld en ook dit is dan geen enkel probleem, ik kijk niet van bovenaf wat de lagere modellen missen, ik kijk van onderaf naar wat er steeds bij komt en of dat nodig is voor mij.

quote:
Als het uit de smallere beurs moet is het wellicht ook een tip om even af te wachten tot er een modelwissel in de lucht hangt en dan vlak daarvoor of vlak daarna een 'vorig model' Canon uit de middengroep te pakken te krijgen.

Derde optie als het uit de smallere beurs moet is een gebruikte EOS aan te schaffen
een kit Canon - EOS 1100D + 18-55 mm IS II digitale spiegelreflex camera is er al voor ¤369 of Canon EOS 1100D + 18-55 mm IS II +Tamron 55-200mm lens voor ¤449

http://www.wehkamp.nl/bee(...)3_6F3_716758/?BC=PLT en
http://www.wehkamp.nl/bee(...)/C26_6F3_F3B_721516/

Dan hoef ik voor prijs/kwaliteit volgens mij niet meer te wachten op een model wissel of een iets betere camera voor waarschijnlijk hetzelfde of meer geld?
Bovendien begint de sensor in mijn Powershot het te begeven dus ik kan niet te lang meer wachten :N
De meeste computerproblemen ontstaan ergens tussen de rugleuning van de bureaustoel en het toetsenbord...
  zondag 8 juli 2012 @ 16:41:38 #222
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_113930609
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 16:34 schreef Rob310 het volgende:

[..]

Ik bedoel eigenlijk dat ik juist geen camera wil die standaard alles op automaat heeft staan en waar je moeilijk zelf invloed uit kunt oefenen op belichting/diafragma etc. De Canon heeft een paar knoppen op de achterkant waarmee je rechtstreeks toegang hebt tot deze instellingen.
Dat is niet echt een bruikbaar criterium want je hebt zojuist iedere DSLR van ieder merk omschreven.

Voordat je bij de wehkamp iets koopt raad ik je aan om eens bij een mediamarkt een paar cameras vast te houden. De 1100D steekt in dat aspect schraal af bij al het andere.
  zondag 8 juli 2012 @ 16:41:57 #223
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113930627
I'm with problematiQue on this one. Een Nikon D3100 of D5100 is een erg goede keuze. :Y Wil je toch een Canon, dan zou ik toch gaan voor een driegetallige EOS die qua kwalitatieve mogelijkheden eerder richting de 7D en 60D neigen en een vrij aardig gat slaan richting de 1100D. De sensorcrop en mount zijn weliswaar hetzelfde, dus qua verschil in lenzen is er niet zo'n probleem, maar de sensor in de 550/600D is gewoon beter dan die in de 1100D en dan heb je het nog niet over bouwkwaliteit, performance en instelmogelijkheden. Maar goed, dat is moeilijk voor iemand te bepalen die echt op een budget zit natuurlijk en het is niet zo alsof de 1100D waardeloos is om mee te fotograferen.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_113932422
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 11:30 schreef shiznuts het volgende:

[..]

Je bedoelt een viewfinder? Met je budget zou je dan richting een 2e hands dSLR kunnen kijken, maar qua zoom is dat niet echt jofel. Ik denk dat je prima uit de voeten kunt met een nieuwe superzoom/bridgecamera. Die hebben veel zoom, veel mogelijkheden én een viewfinder (+ verstelbaar schermpje). Denk: Panasonic Lumix DMC-FZ150, Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510 en Sony CyberShot HX200V. Zijn echt stuk voor stuk prima camera's in principe. Ga daar eens naar kijken in de winkels. ;)

@ Argo: zelfde verhaal als hierboven (al wordt regenproof lastig, moet je naar een 2e hands weatherproof dSLR zoeken).
Dank je wel! Ik zal morgen eens langs Mediamarkt gaan. Panasonic Lumix DMC-FZ150, Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510 en Sony CyberShot HX200V... Zitten er nog grote verschillen tussen deze camera's? Welke heeft de beste sensor?

Ik begrijp trouwens uit het forum dat veel camera enthousiasten een Canon S95/100 erbij hebben voor het gemak, om snel een leuke foto te kunnen schieten.Heeft de Canon 95/100, behalve zijn formaat, nog meer voordelen boven bijvoorbeeld de Canon Powershot SX40 HS?

[ Bericht 9% gewijzigd door Devel-ish op 08-07-2012 17:38:03 ]
  zondag 8 juli 2012 @ 17:49:54 #225
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_113933525
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 17:20 schreef Devel-ish het volgende:
Ik begrijp trouwens uit het forum dat veel camera enthousiasten een Canon S95/100 erbij hebben voor het gemak, om snel een leuke foto te kunnen schieten.Heeft de Canon 95/100, behalve zijn formaat, nog meer voordelen boven bijvoorbeeld de Canon Powershot SX40 HS?
De sensor is groter, en de lens is lichtsterker (grotere maximale diafragma-opening). Dat betekent betere beeldkwaliteit in het algemeen, en betere beeldkwaliteit bij slechtere lichtomstandigheden. Verder is de camera meer gericht op enthusiastelingen - zo kun je in RAW-formaat foto's maken en is de bediening meer afgestemd op (half-)manuele bediening.
  zondag 8 juli 2012 @ 17:52:20 #226
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113933617
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 17:20 schreef Devel-ish het volgende:

[..]

Dank je wel! Ik zal morgen eens langs Mediamarkt gaan. Panasonic Lumix DMC-FZ150, Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510 en Sony CyberShot HX200V... Zitten er nog grote verschillen tussen deze camera's? Welke heeft de beste sensor?

Ik begrijp trouwens uit het forum dat veel camera enthousiasten een Canon S95/100 erbij hebben voor het gemak, om snel een leuke foto te kunnen schieten.Heeft de Canon 95/100, behalve zijn formaat, nog meer voordelen boven bijvoorbeeld de Canon Powershot SX40 HS?
Ja, de Canon S95 of S100 hebben een grotere sensor: een 1/1.7" (S100 CMOS, S95 CCD) i.p.v. een 1/2.3"-sensor (CMOS) in de SX40. Maar de trade-off is de zoomrange. De S95 heeft maar 3.8x zoom en de S100 heeft maar 5x zoom, daardoor zijn wel de lenzen wat lichtsterker, bij beide f/2, er zitten nu eenmaal meer elementen in de lenzen van superzooms/bridgecamera's waardoor er meer licht verloren gaat van het moment van lichtinval, tot het afgeven van het licht aan de sensor. Zo begint de SX40 wijd open bijvoorbeeld bij f/2.7. Dat betekent iets mindere prestaties in weinig licht condities. Maar de S95/S100 hebben natuurlijk geen klapbaar schermpje en elektronische viewfinder en zijn wat meer compact camera-achtig. En missen dus die zoom.

't Is maar net wat je wil. Daarom zijn er zoveel verschillende camera's. ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_113934017
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 17:52 schreef shiznuts het volgende:

[..]

Ja, de Canon S95 of S100 hebben een grotere sensor: een 1/1.7" (S100 CMOS, S95 CCD) i.p.v. een 1/2.3"-sensor (CMOS) in de SX40. Maar de trade-off is de zoomrange. De S95 heeft maar 3.8x zoom en de S100 heeft maar 5x zoom, daardoor zijn wel de lenzen wat lichtsterker, bij beide f/2, er zitten nu eenmaal meer elementen in de lenzen van superzooms/bridgecamera's waardoor er meer licht verloren gaat van het moment van lichtinval, tot het afgeven van het licht aan de sensor. Zo begint de SX40 wijd open bijvoorbeeld bij f/2.7. Dat betekent iets mindere prestaties in weinig licht condities. Maar de S95/S100 hebben natuurlijk geen klapbaar schermpje en elektronische viewfinder en zijn wat meer compact camera-achtig. En missen dus die zoom.

't Is maar net wat je wil. Daarom zijn er zoveel verschillende camera's. ;)
Blijft lastig hoor, keuzes maken! Ik wil eigenlijk alles. }:| Vorig jaar op vakantie ergerde ik me groen en geel tijdens een safari. Die dieren laten zich natuurlijk niet op een meter afstand fotograferen, dus de safarifoto's zijn meer zoekplaatjes geworden. Nergens staat duidelijk een dier op. Zonde! Maar aan de andere kant is leuke foto's kunnen maken tijdens een leuk concert ook niet verkeerd. Gaat dat met de SX40 echt niet lukken?
pi_113934155
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 17:49 schreef problematiQue het volgende:

[..]

De sensor is groter, en de lens is lichtsterker (grotere maximale diafragma-opening). Dat betekent betere beeldkwaliteit in het algemeen, en betere beeldkwaliteit bij slechtere lichtomstandigheden. Verder is de camera meer gericht op enthusiastelingen - zo kun je in RAW-formaat foto's maken en is de bediening meer afgestemd op (half-)manuele bediening.
Ook betere beeldkwaliteit in het algemeen? Verdomd lastig, een goede camera kiezen.

Ik ben op zoek naar een all round camera, die het toch ook wel een beetje leuk doet met inzoomen.

Welke zouden jullie dan aanbevelen?
  zondag 8 juli 2012 @ 18:12:27 #229
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_113934380
Je kunt niet alles willen. Je moet ergens compromissen sluiten en je verwachtingen bijstellen, of het is duizenden euros neertellen voor het allerbeste.

Als je per se heel ver wilt kunnen inzoomen dan zou ik inderdaad voor zo'n SX40 gaan. Zo niet, dan niet.
  zondag 8 juli 2012 @ 18:14:05 #230
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113934445
@ Devel-ish: Ik vraag me af of een SX40 is toegestaan tijdens een concert, maar ok. :P Vind trouwens de f/2.7 nog verrassend laag voor een superzoom Stabiliseer je de boel is het zo tragisch nog niet. En als je achteraan staat tijdens een concert haal je met een S95/S100 niet veel uit zou ik zeggen.

Zelf niet zo'n fan van de SX40, schermpje is te klein en voelt nogal plastic aan, maar goed, ieder zo z'n voorkeur. De meest recente P510 is wel erg interessant, met o.a. waanzinnige zoom is zo flexibel inzetbaar. Twee weken geleden mee gespeeld, was best onder de indruk. Je kunt onderwerpen in beeld halen, wat anders nooit gegaan was. Maar ook de HX200V en FZ150 zijn gewoon interessante camera's. Ga gewoon eens bij de cameraboer langs en laat je overtuigen door een camera. Op papier is het toch allemaal net ff wat anders dan een camera vasthouden.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 8 juli 2012 @ 19:27:07 #231
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_113937812
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 18:02 schreef Devel-ish het volgende:

[..]

Blijft lastig hoor, keuzes maken! Ik wil eigenlijk alles. }:| Vorig jaar op vakantie ergerde ik me groen en geel tijdens een safari. Die dieren laten zich natuurlijk niet op een meter afstand fotograferen, dus de safarifoto's zijn meer zoekplaatjes geworden. Nergens staat duidelijk een dier op. Zonde! Maar aan de andere kant is leuke foto's kunnen maken tijdens een leuk concert ook niet verkeerd. Gaat dat met de SX40 echt niet lukken?
Superzooms zijn een soort generalisten, ze kunnen van alles een beetje en hebben ook in alle opzichten beperkingen.
Zijn ze daarmee onbruikbaar :?
In mijn opvatting allesbehalve. Als je van alles wilt is het handig een camera te hebben die van alles kan dan en waarmee je overal aan kunt snuffelen. Daarbij moet je rekening houden met wat beperkingen, maar uiteindelijk zijn beperkingen ook bedoeld om gewoon lak aan te hebben

Rapalje

met een Casio FH20

Welke superzoom je dan zou moeten kopen: Degene die je van meet af aan het lekkers in de hand ligt en waarmee je het makkelijkst tot een opname komt. Kwalitatief zijn de verschillen minimaal al doen reviews op internet soms anders vermoeden.
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
  FOK!fotograaf zondag 8 juli 2012 @ 19:43:05 #232
341889 Pizza_Boom
manusje van alles
pi_113938575
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 13:18 schreef Ouwesok het volgende:

[..]

Canon en Nikon leven wat dat betreft ook in een geheel eigen wereldje(en Pentax, Olympus en Panny ook)
Die tweede generatie SLT's van Sony zijn weliswaar niet echt de goedkoopste modelletjes en vooral qua formaat moet het je allemaal even liggen, vooral de A37 is errug klein, voor westerse handen is een A57 echter weer heel goed te doen.
Zou je voor een A57 kiezen, dan heb je wel als voordeel boven elke gewone spiegelreflex:
- Een waanzinnig groot zoekerbeeld. Met meer dan 35 jaar met spiegelreflexen in zowel kleinbeeld als middenformaat als ervaring werd ik best wel blij van de aanblik van zo'n grote EVF, heel anders als de tunnelvisie waaraan andere cropcamera's lijden.
- Een SLT is echt razendsnel. Niet alleen qua freemreet, maar ook qua respons. Daarbij heb je minder bewegende delen waardoor het allemaal net wat stabieler aanvoelt.
- Met Sony kun je ook de oudere Minolta-AF-lenzen gebruiken waar regelrechte juweeltjes tussen zitten.
Niet een merk kortom wat je zomaar op het zijspoor moet zetten.
en om aandelenverdenkingen te voorkomen, ik fotografeer zelf afwisselend met Canon, Pentax, Olympus en Sony
Ik ben dan wel een Sony gebruiker op dit moment, maar ik heb ook Nikon gebruikt. Mijn ervaring, ik heb 2 camera's (in) gebruik(t) die elkaars equivalent, maar dan van een andere fabrikant, zouden moeten zijn. Voorheen ook een D300 gebruikt, nu is het vaste werkpaard een A700. Deze zouden dezelfde sensor hebben, maar ik heb in het jaar dat ik de D300 gebruikte veel problemen gehad met de bediening, terwijl ik de A700 erg eenvoudig in de omgang vind. Ik weet niet of Nikon in de tussentijd de bediening van de camera's heel erg heeft aangepast, maar ik had regelmatig ruzie met de bediening.

Jij spreekt over juweeltjes van oude A vatting lensen, maar denk eens aan de beercan? Goed spul en kost niet zoveel tegenwoordig. Ik heb zelf op dit moment 1 for Minolta lens in gebruik, een 24mm f2.8. Superscherp en zeer stevig omdat er een volledig metalen behuizing bij zit. Hoe het met SLT's zit weet ik niet, maar op de A300, A330 en A700 werkt ie perfect.
The summer is magic!
Nobody on the road, nobody on the beach.
I feel it in the air, the summer is out of reach.

"Censorship is telling a man he can't have a steak just because a baby can't chew it."
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 8 juli 2012 @ 19:51:57 #233
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_113939007
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 19:43 schreef Pizza_Boom het volgende:

[..]

Ik ben dan wel een Sony gebruiker op dit moment, maar ik heb ook Nikon gebruikt. Mijn ervaring, ik heb 2 camera's (in) gebruik(t) die elkaars equivalent, maar dan van een andere fabrikant, zouden moeten zijn. Voorheen ook een D300 gebruikt, nu is het vaste werkpaard een A700. Deze zouden dezelfde sensor hebben, maar ik heb in het jaar dat ik de D300 gebruikte veel problemen gehad met de bediening, terwijl ik de A700 erg eenvoudig in de omgang vind. Ik weet niet of Nikon in de tussentijd de bediening van de camera's heel erg heeft aangepast, maar ik had regelmatig ruzie met de bediening.
De bediening van een camera moet je liggen, al durf ik inmiddels te stellen dat alles went. Waarover ik bij mijn A500 het meest blij verrast was was de respons van het ding. Hij fotografeert echt razendsnel en is bijzonder gebruiksvriendelijk.
Nikons lijken ook niet echt voor mij gemaakt, maar kwalitatief heb ik er hoegenaamd niks op aan te merken.
Dat er nog niet een Nikon in mijn collectie zit ligt er overigens meer aan dat ik maar weinig Nikon-lenzen in mijn museum heb. Mocht ik op enig moment tegen een leuk nestje historische lenzen aanlopen dan blijft ook een digiteuze Nikon niet lang meer uit, maar dan wel eentje van eergisteren

quote:
Jij spreekt over juweeltjes van oude A vatting lensen, maar denk eens aan de beercan? Goed spul en kost niet zoveel tegenwoordig. Ik heb zelf op dit moment 1 for Minolta lens in gebruik, een 24mm f2.8. Superscherp en zeer stevig omdat er een volledig metalen behuizing bij zit. Hoe het met SLT's zit weet ik niet, maar op de A300, A330 en A700 werkt ie perfect.
De beercan (Minolta AF 4/70-210mm met een Leica ontwerp als basis) is een AF-mount. Ik heb er zelf ook een en het is een van mijn fraaiste optieken al moet je hem wel even leren kennen en leren gebruiken. Met name de kleurweergave van die oudere Minoltalenzen is tot op de dag van vandaag nog door niks overtroffen.
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
pi_113940348
wat is een leuk cameratje voor mijn vriending max 100E. voor kiekjes, snelheid van foto maken is interessant.
Don't trust anyone else!
Trust me!
pi_113941311
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 18:14 schreef shiznuts het volgende:
@ Devel-ish: Ik vraag me af of een SX40 is toegestaan tijdens een concert, maar ok. :P Vind trouwens de f/2.7 nog verrassend laag voor een superzoom Stabiliseer je de boel is het zo tragisch nog niet. En als je achteraan staat tijdens een concert haal je met een S95/S100 niet veel uit zou ik zeggen.

Zelf niet zo'n fan van de SX40, schermpje is te klein en voelt nogal plastic aan, maar goed, ieder zo z'n voorkeur. De meest recente P510 is wel erg interessant, met o.a. waanzinnige zoom is zo flexibel inzetbaar. Twee weken geleden mee gespeeld, was best onder de indruk. Je kunt onderwerpen in beeld halen, wat anders nooit gegaan was. Maar ook de HX200V en FZ150 zijn gewoon interessante camera's. Ga gewoon eens bij de cameraboer langs en laat je overtuigen door een camera. Op papier is het toch allemaal net ff wat anders dan een camera vasthouden.
Ok, dus f/2.7 valt nog mee... Ik zal wel alleen uit de hand foto's schieten, valt het dan ook nog mee? ;)

De f-waarde zie ik trouwens niet zo snel vermeld bij de specs. Of kun je die zelf berekenen?
  zondag 8 juli 2012 @ 20:37:27 #236
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_113941408
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 20:18 schreef groggy het volgende:
wat is een leuk cameratje voor mijn vriending max 100E. voor kiekjes, snelheid van foto maken is interessant.
Eh... 100,- euro, die categorie zien we niet vaak aangevraagd worden. :P Sterker nog, ik denk dat ik daar niet eens veel vanaf weet. Als het echt haast niks moet kosten... als ik bij de Cameralabs buyers-guide ga kijken kom ik 'Credit-crunch point-and-shoot: Canon A800 review' tegen. Daar staat ook nog de Budget point-and-shoot: Canon A1200 review vermeld. Die ik trouwens al een tijdje zou willen voor de gein, gewoon omdat het volgens mij de enige digitale compact is met een rangefinder. :D Als je iets over het budget kan een IXUS 220 HS?
Hier andere camera's tot 100,- euro. Zou gewoon langs de Mediamarkt of Saturn gaan en een random aanbieding meepakken die er leuk uitziet. :P
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 20:35 schreef Devel-ish het volgende:

[..]

Ok, dus f/2.7 valt nog mee... Ik zal wel alleen uit de hand foto's schieten, valt het dan ook nog mee? ;)

De f-waarde zie ik trouwens niet zo snel vermeld bij de specs. Of kun je die zelf berekenen?
Nou ja, staat gewoon hier. Volgens de 'Overzicht'-tab daar: 'Image Stabilizer (4,5 stops). Intelligent IS'. Je zou dus vierenhalve stop moeten kunnen winnen door de ingebouwde stabilisatie. ;) Natuurlijk heeft dit zo z'n grenzen en ga je het moeilijk krijgen als het echt donker wordt. Zit je wijd open te schieten en is dat niet genoeg, moet je de sluitertijden verhogen (langere exposure), dan krijg je bewegingsonscherpte in je foto's, wil je dat tegengaan moet je de ISO omhooggooien zodat je de sluitertijden weer kunt verlagen, dat resulteert dan weer in noise. Alles blijft natuurlijk een compromis van alles. Maar zoals gezegd, je kunt overal leuke plaatjes mee maken in principe.

[ Bericht 10% gewijzigd door shiz op 08-07-2012 21:02:56 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 8 juli 2012 @ 20:58:59 #237
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_113942491
quote:
0s.gif Op zondag 8 juli 2012 20:18 schreef groggy het volgende:
wat is een leuk cameratje voor mijn vriending max 100E. voor kiekjes, snelheid van foto maken is interessant.
Tipje. Zo af en toe zie je bij Kruidvat of Trekpleister en soms ook bij anderen aanbiedinkjes met de Olympus D720. Een heerlijke platte binnenzakwegmoffelcamera met ongecompliceerde probleemloze bediening maar wel met een eq. 25-250 superzoomlens. Gewoon zo'n ding van aanzetten en fotograferen.Meestal gaat ie in zo'n aanbieding voor negen tientjes weg en dat laat nog mooi een tientje in het budget over voor een SDHC-kaartje.
Mijn echtgenote heeft er een als jaszakcamera en de resultaten zijn, hoewel geen absolute top, ver boven wat ik voor dat budget had verwacht
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
  woensdag 11 juli 2012 @ 09:36:23 #238
51286 w00h00
Digital man!
pi_114049940
Wie helpt mij aan mijn eerste spiegelreflex camera tussen 200 - 350 euro? Ik ben helemaal niet thuis in de verschillende modellen en merken, maar mijn oog was nu op de Canon 1100 D gevallen.

Voornamelijk bedoeld voor random foto's tijdens vakantie en stedentrips, verder niet zo spannend eigenlijk. Aangezien ik nog wel eens lomp kan zijn moet hij wel tegen een klein stootje kunnen. :D
  woensdag 11 juli 2012 @ 09:46:19 #239
195885 shiz
¯¯¯¯¯
pi_114050160
Zoals je eerder in dit topic (paar reacties terug maar) had kunnen meelezen: ik zou eerder richting een D3100 gaan dan. Of doorsparen voor een D5100 of 550D/600D. Tenzij je niet al te enthousiast en veeleisend denkt te gaan worden en gewoon zo goedkoop mogelijk uit wilt zijn... dan moet je vooral doen wat je budget maximaal toelaat. :P

Qua tegen een stootje kunnen. Het is natuurlijk geen 7D...
De 1100D voelt redelijk plasticky en cheap aan en is verder niet uit een magnesium behuizing gesneden of weatherproof of wat dan ook, dus ik zou 'em niet echt op de proef willen stellen.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_114050201
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juli 2012 09:36 schreef w00h00 het volgende:
Wie helpt mij aan mijn eerste spiegelreflex camera tussen 200 - 350 euro? Ik ben helemaal niet thuis in de verschillende modellen en merken, maar mijn oog was nu op de Canon 1100 D gevallen.

Voornamelijk bedoeld voor random foto's tijdens vakantie en stedentrips, verder niet zo spannend eigenlijk. Aangezien ik nog wel eens lomp kan zijn moet hij wel tegen een klein stootje kunnen. :D
Vergeet niet dat daar nog een tas/hoes bij moet, een beetje fatsoenlijke geheugenkaart, etc etc.. ;)

Maar waarom speciaal een spiegelreflex? Wat dacht je van een goede compactcamera als de Olympus XZ-1, of de Canon PowerShot S100? Die zijn een stuk gemakkelijker mee te nemen..
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  woensdag 11 juli 2012 @ 11:42:27 #241
51286 w00h00
Digital man!
pi_114053791
Ik ben al in het bezit van een Olympus Tough voor het ruige werk :p. Maar ik ben opzoek naar een spiegelreflex camera vanwege de snelle sluitertijd en de hoge kwaliteit van de foto.

Het is niet dat ik hem in de brand ga steken (of hij moet echt tegenvallen :D) , maar ik heb geen zin om er telkens naar om te kijken als ik hem mee heb.
  woensdag 11 juli 2012 @ 12:38:06 #242
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_114056066
Het lijkt haast een trend te worden dat mensen het belangrijk vinden dat de camera 'tegen een stootje' kan.

De meeste DSLRs kunnen makkelijk tegen wat gehobbel en gestoot hier en daar, alleen Pentax maakt betaalbare DSLRs en lenzen die tegen regen kunnen. De Olympus EM-5 kan dat ook, en is nog redelijk betaalbaar.

Voor een budget van maximaal 350 euro heb je nieuw niet zo veel te kiezen helaas, Marktplaats is misschien een betere plek om te zoeken.
pi_114079891
Wat is er (op de plac feel na) aan te merken op de canon 1100D?

Saturn heeft een aanbieding... Met 2 lenzen (maar dat zullen wel niet zulke hele beste zijn). Ik ben benieuwd wat de kenners van deze aanbieding vinden...

http://www.saturn.nl/weba(...)=flyer&storeId=21001

Wat is meer waar voor mijn geld? Deze aanbieding of een FZ-150? Ja, ik weet dat een spiegelreflex en een superzoom eigenlijk niet te vergelijken zijn. >:)
pi_114085337
Ik wil eigenlijk al jaren aan de DSLR. Een aantal jaar geleden al, maar toen maar niet gedaan omdat ik erg bang ben dat als ik 'm dan heb hij na een paar maanden in de hoek ligt (en natuurlijk geen extra geld over enzo). Toen ging ik naar de kunstacademie. Daar kon ik van school DSLRs lenen en dat heb ik wel vrij vaak gedaan voor het vak fotografie. Weet eigenlijk niet precies welke types dat waren, iig Canon, ik dacht full frame en zeker niet het nieuwste model :P
Toen ben ik wel gaan sparen voor een DSLR maar toen is er een hele hoop zooi gebeurd en toen ben ik ook gestopt met de kunstacademie en toen heb ik die camera dus nooit gekocht.
Toch zit die camera nog steeds in mijn hoofd. Een van mijn vrienden heeft een Canon 450D (geloof ik, nog zonder filmfunctie geloof ik) en daar heb ik dan wel eens mee geschoten enzo en het 'knaagt' wel elke keer dat ik toch zo'n ding wil.

Nu zal ik de camera waarschijnlijk voor 75% video en 25% stills gaan gebruiken. Waar ik zelf op dit moment aan zit te denken is de Canon 650D. Dit door goede ervaringen met Canon als merk en tja, hij ziet er zo goed uit ;)
Qua lens heb ik als eis dat als ik op stap ga ik niet telkens van lens hoef te wisselen en niet van alles mee hoef te slepen. Voorbeeld: deze zomer ga ik met vrienden naar London voor een lang weekend, naar een... festival achtig iets. 's Ochtends het hostel uit, de hele dag door activiteiten binnen en buiten, en waarschijnlijk 's avonds optredens van bands ergens binnen.
Op termijn wil ik wel meer lenzen, maar nu dus eentje waar ik voorlopig wel even vooruit kan.
Ik ben best bereid iets meer neer te leggen voor glas. Ik heb wat YouTube tests e.d. gekeken en ik vind de Tamron 18-270mm PZD er erg goed uitzien. Toch moet ik zeggen dat ik van die huge ass lenzen wel intimiderend vind ofzo :/
Video met die lens:
Maar ik blijf wel zo enorm twijfelen aan alles :( keuzes maken is klote want als je iets kiest kies je dus niet voor iets anders :/ (duh, logisch, maar toch) Bijvoorbeeld, grote nadeel van de 650D is dat hij net uit is en dus duur. De 600D is ook goed, en ongeveer 180 euro goedkoper. Die 180 euro zou ik goed kunnen besteden aan geheugen en een tas bv. Of een extra batterij... Of alvast sparen voor nieuwe lenzen.
Aan de andere kant zie ik dan de verbeterde ISO van de 650D tov zijn voorganger en dat mooie touch screen lcd scherm en dat wil ik dan toch ook wel. Maar is dat dan die 180 extra waard? Hmm.
En dan zit ik toch met die lens. Moet ik niet gewoon een van de kitlensjes doen? Veel goedkoper.. en ik kan altijd nog sparen voor een betere.

Excuses voor het lange verhaal. Elk advies is welkom! Wat zouden jullie doen denk je?

[ Bericht 1% gewijzigd door Elinious op 11-07-2012 22:36:03 (rare link veranderd) ]
  donderdag 12 juli 2012 @ 03:02:58 #245
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_114095215
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juli 2012 20:51 schreef Devel-ish het volgende:
Wat is er (op de plac feel na) aan te merken op de canon 1100D?

Saturn heeft een aanbieding... Met 2 lenzen (maar dat zullen wel niet zulke hele beste zijn). Ik ben benieuwd wat de kenners van deze aanbieding vinden...

http://www.saturn.nl/weba(...)=flyer&storeId=21001

Wat is meer waar voor mijn geld? Deze aanbieding of een FZ-150? Ja, ik weet dat een spiegelreflex en een superzoom eigenlijk niet te vergelijken zijn. >:)
Je link naar de saturnaanbieding is niet te openen.
  donderdag 12 juli 2012 @ 03:14:03 #246
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_114095304
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juli 2012 22:33 schreef Elinious het volgende:
Qua lens heb ik als eis dat als ik op stap ga ik niet telkens van lens hoef te wisselen en niet van alles mee hoef te slepen. Voorbeeld: deze zomer ga ik met vrienden naar London voor een lang weekend, naar een... festival achtig iets. 's Ochtends het hostel uit, de hele dag door activiteiten binnen en buiten, en waarschijnlijk 's avonds optredens van bands ergens binnen.
Een optreden in het donker is erg lastig te fotograferen, het is niet alleen donker, maar je onderwerp beweegt meestal ook nog eens heel snel. Hier heb je (om met écht mooie foto's weg te komen) een speciaal type lens voor nodig, namelijk eentje met een grote maximale diafragma-opening (met andere woorden; een lens die veel licht doorlaat). Gelukkig zijn die niet per se heel duur; de 50mm f1.8 van Canon kost om en nabij de 100 euro (wat voor een lens heel weinig is).

quote:
Op termijn wil ik wel meer lenzen, maar nu dus eentje waar ik voorlopig wel even vooruit kan.
Ik ben best bereid iets meer neer te leggen voor glas. Ik heb wat YouTube tests e.d. gekeken en ik vind de Tamron 18-270mm PZD er erg goed uitzien. Toch moet ik zeggen dat ik van die huge ass lenzen wel intimiderend vind ofzo :/
Lenzen zijn compromissen. Hoe meer je kunt zoomen met een lens, des te minder de beeldkwaliteit. Loop met een grote boog om lenzen heen die meer dan 4x kunnen inzoomen (270/18 = 15x).

quote:
Aan de andere kant zie ik dan de verbeterde ISO van de 650D tov zijn voorganger en dat mooie touch screen lcd scherm en dat wil ik dan toch ook wel. Maar is dat dan die 180 extra waard?
Nee. De ISO is amper verbeterd en een touchscreen is leuk, maar niet cruciaal.

quote:
Excuses voor het lange verhaal. Elk advies is welkom! Wat zouden jullie doen denk je?
Ik zou de 600D kopen met een kitlens. Wél het draaibare scherm voor het filmen, niet de minder belangrijke functies à 180 euro. De kitlens is weliswaar niet een heel erg goede lens, maar ze zijn goedkoop en het is altijd makkelijker om een camera te verkopen (mocht je het toch niet leuk vinden/na een tijdje een beter model willen) met een lens erbij. Koop er voor 100 euro een 50mm1.8 bij voor situaties met slecht licht en voor écht haarscherpe foto's. Je zult vanzelf merken welke volgende aankoop voor jou het beste is. Met het bovenstaande setje kom je in ieder geval al een heel eind.
pi_114096657
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juli 2012 03:14 schreef problematiQue het volgende:

[..]

Een optreden in het donker is erg lastig te fotograferen, het is niet alleen donker, maar je onderwerp beweegt meestal ook nog eens heel snel. Hier heb je (om met écht mooie foto's weg te komen) een speciaal type lens voor nodig, namelijk eentje met een grote maximale diafragma-opening (met andere woorden; een lens die veel licht doorlaat). Gelukkig zijn die niet per se heel duur; de 50mm f1.8 van Canon kost om en nabij de 100 euro (wat voor een lens heel weinig is).

Ik moet eerlijk zeggen dat ik doorgaans niet superveel in lage lichtomstandigheden zal 'moeten' fotograferen, maar het komt inderdaad wel eens voor. Bijvoorbeeld nu, dus ;) Sowieso is een 50mm ook een lens die zo'n beetje die cinema look heeft, toch? Vind ik ook wel heel leuk om mee te expirimenteren dus ik wou op termijn toch al gaan kijken naar zo'n lens.

quote:
Lenzen zijn compromissen. Hoe meer je kunt zoomen met een lens, des te minder de beeldkwaliteit. Loop met een grote boog om lenzen heen die meer dan 4x kunnen inzoomen (270/18 = 15x).

Die lens is dus zeker af te raden? Ik twijfelde er zelf ook al aan omdat die lens dus zo'n groot bereik heeft enzo.

quote:
Nee. De ISO is amper verbeterd en een touchscreen is leuk, maar niet cruciaal.

Hmm... ja dat is wat ik dan uit die vergelijkings lijstjes haal. Ik zag ook wel wat vergelijkingen in situaties met minder licht, en je ziet dat de 600D ietsiepietsje meer ruis heeft enzo, maar zoals ik al zei.. ik zal niet zo heel veel in lage lichtomstandigheden fotograferen.

quote:
Ik zou de 600D kopen met een kitlens. Wél het draaibare scherm voor het filmen, niet de minder belangrijke functies à 180 euro. De kitlens is weliswaar niet een heel erg goede lens, maar ze zijn goedkoop en het is altijd makkelijker om een camera te verkopen (mocht je het toch niet leuk vinden/na een tijdje een beter model willen) met een lens erbij. Koop er voor 100 euro een 50mm1.8 bij voor situaties met slecht licht en voor écht haarscherpe foto's. Je zult vanzelf merken welke volgende aankoop voor jou het beste is. Met het bovenstaande setje kom je in ieder geval al een heel eind.
Ik ga zeker kijken voor die combinatie als ik vanavond thuis ben :) Ik moet zeggen dat mij dit het verstandigst lijkt maar aan de andere kant vind ik het moeilijk om niet het nieuwste te kopen omdat ik bang ben dat ik dan wat mis ofzo :P
Maar gezien ik over niet al te lange tijd ook moet verhuizen enzo lijkt het mij toch beter wat te besparen.

Bedankt voor je adviezen!!!
pi_114097226
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juli 2012 11:42 schreef w00h00 het volgende:
Ik ben al in het bezit van een Olympus Tough voor het ruige werk :p. Maar ik ben opzoek naar een spiegelreflex camera vanwege de snelle sluitertijd en de hoge kwaliteit van de foto.

Het is niet dat ik hem in de brand ga steken (of hij moet echt tegenvallen :D) , maar ik heb geen zin om er telkens naar om te kijken als ik hem mee heb.
Ik kan je wel zeggen, dat toen ik overstapte naar een spiegelreflex, mijn eerste foto's 3x ruk waren. Vergelijk het met autorijden, als ik vanuit mijn normale auto in een F1 auto stap, kan ik niet ineens Schumacher het vuur aan de schenen leggen. ;)

En prijs is belangrijk, maar bij een spiegelreflex spelen er meer dingen, denk aan de ergonomie. Als de knop-indeling van Canon je niet ligt, kan je een EOS 5D Mark III van 3 ruggen kopen, maar na verloop van tijd ga je je ergeren aan dat ding, het gesleep er mee, en laat je hem steeds vaker thuis.

Loop eerst eens een winkel, zeg de mediamarkt/saturn in, en pak die 1100D eens goed vast, druk eens op wat knopjes, etc etc.

Alternatief kan iets als een Olympus PEN E-PM1 + 14-42mm II zijn, een systeem-camera, ook met verwisselbare lenzen, maar geen spiegelreflex techniek. Voor wat jij wilt, zou dat ook een optie kunnen zijn.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  donderdag 12 juli 2012 @ 13:27:19 #249
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_114105279
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juli 2012 08:31 schreef Elinious het volgende:

[..]

Die lens is dus zeker af te raden? Ik twijfelde er zelf ook al aan omdat die lens dus zo'n groot bereik heeft enzo.
Ja, zonde van je geld.

quote:
Hmm... ja dat is wat ik dan uit die vergelijkings lijstjes haal. Ik zag ook wel wat vergelijkingen in situaties met minder licht, en je ziet dat de 600D ietsiepietsje meer ruis heeft enzo, maar zoals ik al zei.. ik zal niet zo heel veel in lage lichtomstandigheden fotograferen.
In de 600D en 650D zit precies dezelfde sensor (misschien met wat kleine tweaks). Als er al een verschil is, dan zal dat heel klein zijn.
pi_114107792
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juli 2012 13:27 schreef problematiQue het volgende:

[..]

Ja, zonde van je geld.

[..]

In de 600D en 650D zit precies dezelfde sensor (misschien met wat kleine tweaks). Als er al een verschil is, dan zal dat heel klein zijn.
Ik ben tussen mijn tandarts afspraak en werk even langs de mediamarkt gegaan, en ik weet eigenlijk wel zeker dat het de 600D wordt. Het prijsverschil is gewoon te groot voor te weinig meer.
Ze hebben dan alleen wel twee kitlenzen, een 18-55 en een 18-135. Gezien jouw advies van 4x inzoomen ben ik geneigd naar de 18-55 te gaan, ook omdat de 600D + 18 - 55 nu 579 euro is en met de 18-135 799 euro wat een wel erg groot prijsverschil is.
Ik had wel een vraag, waarom moet je niet voor lenzen gaan die meer dan 4x kunnen zoomen? Heeft dit met vervorming te maken ofzo?

Ook zag ik dat ze de Canon 50 mm bij de Media Markt hadden voor niet zo veel geld! Ga ik zeker ook even naar kijken!

Bedankt voor alle hulp!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')