-15C zal het niet worden, -10C wel in het (zuid)-oosten.quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:22 schreef Revolution-NL het volgende:
Wanneer word het -15, dit schiet niet op
[ afbeelding ]
Waar zie jij die dan? Die pluim is gewoon ijskoud! Er wordt volgens mij een poging ondernomen op woensdag of donderdag maar erg overtuigend ziet dat er in de pluimn niet uit.quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:37 schreef Toto69 het volgende:
Hmm die pluim geeft toch enige dooi aan op lange termijn..?
De kansen bij het KNMI draaien soms als een blad aan een boom. Dus hecht er niet te veel waarde aan.quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:47 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
En het KNMI met hun 85% kans op dooi na het weekend
21% hierquote:
Die kijken gewoon naar de weerkaarten net zoals wij doen? Sommige modellen geven gewoon een dooi aanval aan en andere niet.. Tja je moet een keuze maken toch?quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:47 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
En het KNMI met hun 85% kans op dooi na het weekend
KNMI verandert de verwachting hooguit 2 keer per dag, en verandert niet de voorspelling op basis van iedere nieuwe run die plaatsvind.quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:49 schreef zoem het volgende:
[..]
De kansen bij het KNMI draaien soms als een blad aan een boom. Dus hecht er niet te veel waarde aan.
Helemaal niet. GFS gaat juist voor ijskoud tot het eindequote:Op woensdag 1 februari 2012 21:57 schreef Drassss het volgende:
GFS gaat nu voor een echte dooi aanval dinsdagavond.
http://www.weerplaza.nl/1(...)p?type=gens&r=midden
De Nijmeegse vierdaagse is toch nooit in januari?quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:58 schreef Steff_meister het volgende:
die pluim ziet er goed uit!
zal de tocht der tochten er dan toch komen
nijmegenquote:Op woensdag 1 februari 2012 21:59 schreef mazaru het volgende:
[..]
De Nijmeegse vierdaagse is toch nooit in januari?
Dat zijn van die voorspellingen die na een uur al niet meer tellen, want dan zijn ze 'oud'quote:
quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:58 schreef DoorgestokenKaart het volgende:
[..]
Helemaal niet. GFS gaat juist voor ijskoud tot het einde
dat vraag ik me ook af!quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:03 schreef Mercer het volgende:
Hoe kan het dat er zoveel verschil tussen zit?
Tja het zijn verschillende modellen en je praat natuurlijk over verwachtingen voor zo/ma/diquote:Op woensdag 1 februari 2012 22:03 schreef Mercer het volgende:
Hoe kan het dat er zoveel verschil tussen zit?
Ja, die heb ik inderdaad gezien. Maar deze is zeer zeker niet gebaseerd op de laatste (18h) run. ECMWF, GFS en GEM zijn het allen met elkaar eens: de vorst houdt volgende week gewoon aan.quote:
de (betrouwbare) 5-daagse is meer dan primaquote:Op woensdag 1 februari 2012 22:10 schreef INViCTuS het volgende:
Ik weet niet precies op welke run die Amerikaanse gebasseerd is. Wel het tegenovergestelde van de Europese want die gaat nu zelfs voor winter en diepvries tot zo'n beetje zaterdag. ver weg maar prima
[ afbeelding ]
Droge kou.quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:36 schreef Jor_Dii het volgende:
Hoe komt het dat de auto's momenteel niet dichtvriezen, de wind??
Luchtvochtigheid van 45%quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:36 schreef Jor_Dii het volgende:
Hoe komt het dat de auto's momenteel niet dichtvriezen, de wind??
Nee joh, koe is zo lekker geïsoleerd!quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:52 schreef MrManuel het volgende:
Oké.. Ik vindt de koe in de OP zielig!
Daarnaast.. Waarom wordt het ZO koud.. De wind snijd buiten!
De wind wordt al iets minder, vanmiddag was het 4-5 en nu is het 3-4. Hopelijk helpt dat ook.quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:48 schreef Hi_flyer het volgende:
Even een half dagje windstil zou het ijs goed doen. Dan liggen alle grote plassen en vaarten ook dicht en kan er eens serieus nagedacht worden over de tocht der tochten.
Ziet wel zielig uit als je het mij vraagt..quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:53 schreef Dven het volgende:
[..]
Nee joh, koe is zo lekker geïsoleerd!
Blijven schakelen.quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:54 schreef MrManuel het volgende:
[..]
Ziet wel zielig uit als je het mij vraagt..![]()
Iemand een tip om te zorgen dat me versnelling niet telkens vast vriest op me fiets?
Je stuur handschoenen aantrekken?quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:54 schreef MrManuel het volgende:
[..]
Ziet wel zielig uit als je het mij vraagt..![]()
Iemand een tip om te zorgen dat me versnelling niet telkens vast vriest op me fiets?
Dat is moeilijk als ik binnen zit..quote:
Dit is een mogelijkheid haha, alleen worden deze waarschijnlijk gestolen op het station...quote:
Siliconenspray in je kabel spuiten. Dat valt niet mee maar is de enige manier om het vocht te verdrijven(wat voor de bevriezing zorgt)quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:54 schreef MrManuel het volgende:
[..]
Ziet wel zielig uit als je het mij vraagt..![]()
Iemand een tip om te zorgen dat me versnelling niet telkens vast vriest op me fiets?
Herkenbaar probleem. Vervelend als ik 's ochtends op weg ben naar m'n werk, want dan blijf ik in de lichtste versnelling hangenquote:Op woensdag 1 februari 2012 22:54 schreef MrManuel het volgende:
[..]
Ziet wel zielig uit als je het mij vraagt..![]()
Iemand een tip om te zorgen dat me versnelling niet telkens vast vriest op me fiets?
Lekkere droge gezonde lucht.quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:36 schreef Jor_Dii het volgende:
Hoe komt het dat de auto's momenteel niet dichtvriezen, de wind??
Jah inderdaad... In de 1 naar je werk fietsen ziet gewoon net zo dom uit, als dat je in je auto in de 1 blijft rijden..quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:58 schreef zoem het volgende:
[..]
Herkenbaar probleem. Vervelend als ik 's ochtends op weg ben naar m'n werk, want dan blijf ik in de lichtste versnelling hangen
Betekent dit dat er in het Noorden 8 cm sneeuw zal vallen? Holy crap, ik wil geen sneeuw! Ook voor de Elfstedentocht slecht nieuwsquote:Op woensdag 1 februari 2012 23:18 schreef michiel_merk het volgende:
[ afbeelding ]
leuke neerslag kaart, misschien een verrassing door het warme noordzeewater en zeer koude bovenlucht ?
Volgens mij een kleine tien centimeter!quote:Op woensdag 1 februari 2012 23:21 schreef Djeez het volgende:
[..]
Betekent dit dat er in het Noorden 8 cm sneeuw zal vallen? Holy crap, ik wil geen sneeuw! Ook voor de Elfstedentocht slecht nieuws
Voor de kids wel leuk, maar ik zit er niet op te wachtenquote:Op woensdag 1 februari 2012 23:23 schreef Dven het volgende:
[..]
Volgens mij een kleine tien centimeter!
Als deze kaart uit komt wel, maar sneeuw voorspellen is vaak nowcastenquote:Op woensdag 1 februari 2012 23:21 schreef Djeez het volgende:
[..]
Betekent dit dat er in het Noorden 8 cm sneeuw zal vallen? Holy crap, ik wil geen sneeuw! Ook voor de Elfstedentocht slecht nieuws
Ik kan prima tegen kou, maar dit gaat me te verquote:Op woensdag 1 februari 2012 23:38 schreef Glijdt_licht het volgende:
-4,7 hier.. Valt me wel wat tegen. Maar ach vanmiddag dooide het bijna in t Westerkwartier..
[ afbeelding ]
Voor de echte bazen, ijszwemmen in Finland bij -38
twitter:weermanreinier twitterde op woensdag 01-02-2012 om 23:22:26Nou @VeraHulsegge ik zie vooral nog heel veel kou, matige tot strenge vorst, minstens t/m woensdag. Nederland wordt 1 groot Schaatsfestijn. reageer retweet
Zelf ook eens gedaan bij ons in het meer achter het huis maar toen was het buiten slechts -20quote:Op woensdag 1 februari 2012 23:38 schreef Glijdt_licht het volgende:
-4,7 hier.. Valt me wel wat tegen. Maar ach vanmiddag dooide het bijna in t Westerkwartier..
[ afbeelding ]
Voor de echte bazen, ijszwemmen in Finland bij -38
Vanavond nog even in het dompelbad buiten bij een sauna, volgens mij niet veel warmer dan het water hierboven. En ik kan verzekeren dat die ijskoude wind over je blote lijf je mannelijkheid niet ten goede komtquote:Op woensdag 1 februari 2012 23:47 schreef Dven het volgende:
[..]
Zelf ook eens gedaan bij ons in het meer achter het huis maar toen was het buiten slechts -20
maar waarom zou je dat doen? je kan ook gewoon lekker binnen zitten, porno van 't internet plukken met een biertje erbijquote:Op woensdag 1 februari 2012 23:53 schreef Coelho het volgende:
[..]
Vanavond nog even in het dompelbad buiten bij een sauna, volgens mij niet veel warmer dan het water hierboven. En ik kan verzekeren dat die ijskoude wind over je blote lijf je mannelijkheid niet ten goede komtDaarna met bevroren haren in het bubbelbad, dat had dan wel weer wat
![]()
Zoals ik vanavond iemand hoorde zeggen, het is zou koud dat zelfs Wim Hofs een T-shirt aangedaan heeft...
quote:Op woensdag 1 februari 2012 23:53 schreef Coelho het volgende:
[..]
Vanavond nog even in het dompelbad buiten bij een sauna, volgens mij niet veel warmer dan het water hierboven. En ik kan verzekeren dat die ijskoude wind over je blote lijf je mannelijkheid niet ten goede komtDaarna met bevroren haren in het bubbelbad, dat had dan wel weer wat
![]()
Zoals ik vanavond iemand hoorde zeggen, het is zou koud dat zelfs Wim Hofs een T-shirt aangedaan heeft...
In Amsterdam lag vandaag nog helemaal geen ijs op de grachten, dat heb ik ook wel eens anders gezien.quote:Op woensdag 1 februari 2012 23:34 schreef horned_reaper het volgende:
Het verbindingskanaal in het centrum van Groningen (dat grote kanaal dat voor het centraal station langs loopt) en grote delen van het Eemskanaal zijn nu al voor grote delen dichtgevroren.
Ik liep net nog even naar het station en terug en zag dat om het groninger museum zowaar een solide ijsvloer ligt dat (op een enkel windwak na) volledig is dichtgetrokken.
Erg mooi vooruitzicht voor de schaatsers hier!
Das hier in de buurt, m'n auto gaf dat 2 uur geleden al aan als minimumquote:Op donderdag 2 februari 2012 00:13 schreef RichardHammond het volgende:
-5 nu in Nijverdal, ik verwacht dat de temp. nog wel zakt naar -7 of -8.
-6 zei mn alfa. Ook nijverdal.quote:Op donderdag 2 februari 2012 00:13 schreef RichardHammond het volgende:
-5 nu in Nijverdal, ik verwacht dat de temp. nog wel zakt naar -7 of -8.
Tja Alfa. De buitenmeter hier zegt -5 graden, ding klopt heel behoorlijk.quote:Op donderdag 2 februari 2012 00:22 schreef Daywalk3r het volgende:
[..]
-6 zei mn alfa. Ook nijverdal.
Mijne is altijd hetzelfde als die meter bij de Chinees in de bocht daar bij kapper Bosch daar.quote:Op donderdag 2 februari 2012 00:23 schreef RichardHammond het volgende:
[..]
Tja Alfa. De buitenmeter hier zegt -5 graden, ding klopt heel behoorlijk.
twitter:ijsbaanleek twitterde op woensdag 01-02-2012 om 21:42:50Het hoge woord is eruit. Vanaf morgenmiddag 13.00 uur @ijsbaanleek geopend! Het #ijs ligt er prachtig bij. #Leek #Nietap RT! reageer retweet
Wanneer na het weekend hadden ze er zeker niet bijverteld.quote:Op woensdag 1 februari 2012 21:47 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
En het KNMI met hun 85% kans op dooi na het weekend
Wees blij, bij mij staat hij namelijk momenteel vast op de zwaarste. Ik kom een klein bruggetje al bijna niet op als ik daarvoor moet stoppen voor rood. En ziet er dan zo lullig uit om af te stappenquote:Op woensdag 1 februari 2012 22:58 schreef zoem het volgende:
[..]
Herkenbaar probleem. Vervelend als ik 's ochtends op weg ben naar m'n werk, want dan blijf ik in de lichtste versnelling hangen
Dat de muggen sterven is wel een groot voordeel iddquote:Op donderdag 2 februari 2012 02:17 schreef Lemans24 het volgende:
De nachtschade die als onkruid tussen de tegels groeide (en bloeide!) is in één klap DOOD.
De muggen die tot vorige week in huis rondvlogen, zijn in één klap FOETSIE.
Het gras dat zo mooi groen bleef, is in één klap KAPOT.
leuk, die winter.
Veel onkruid zoals ereprijs, spurrie en guichelheil lijkt vaak dood, maar is vaak onaangetast. Zo'n plantenlichaam kun je zien als een bevroren fabriekshal met verstijfd, comateus personeel. Als de temp weer (letterlijk) boven de 0°C uitkomt, gaat het personeel weer produceren. De plant groeit weer.quote:Op donderdag 2 februari 2012 02:17 schreef Lemans24 het volgende:
De nachtschade die als onkruid tussen de tegels groeide (en bloeide!) is in één klap DOOD.
De muggen die tot vorige week in huis rondvlogen, zijn in één klap FOETSIE.
Het gras dat zo mooi groen bleef, is in één klap KAPOT.
leuk, die winter.
Die voorspelling is voor de Bilt?quote:Op donderdag 2 februari 2012 01:24 schreef Dven het volgende:
GFS gaat voor lichte dooi op vrijdagmiddag, woensdagmiddag en donderdagmiddag. Voor de rest voornamelijk heel veel kou!
Is het hier in snits -8.2 heb ik er niks an. Geen idee wat we tegen kwamen gisteren,maar een grote plas/meer lag beheurlijk dicht hiero.quote:
Welke dan?quote:Op donderdag 2 februari 2012 06:03 schreef Qwea het volgende:
[..]
Is het hier in snits -8.2 heb ik er niks an. Geen idee wat we tegen kwamen gisteren,maar een grote plas/meer lag beheurlijk dicht hiero.
Morgenochtend sneeuw.quote:Op donderdag 2 februari 2012 07:17 schreef fotostarter het volgende:
Hoorde op de radio dat er wel sneeuw kon vallen vandaag. Maar ja... We zullen zien
in de middag ook idd.quote:Op donderdag 2 februari 2012 07:48 schreef INViCTuS het volgende:
Ja, hier dus ook...lekker fietsen zo. Hier is het momenteel -9.8. Morgenmiddag ook sneeuw Aloa...
quote:Op donderdag 2 februari 2012 07:46 schreef aloa het volgende:
Gevoelstemperatuur bijna -20 in het zuiden![]()
[ afbeelding ]
Bij mij wel hoor, elke ochtend zitten de rubbers weer vastgevroren...quote:Op woensdag 1 februari 2012 22:36 schreef Jor_Dii het volgende:
Hoe komt het dat de auto's momenteel niet dichtvriezen, de wind??
Vet....quote:Op donderdag 2 februari 2012 08:08 schreef djayzz het volgende:
[..]
Bij mij wel hoor, elke ochtend zitten de rubbers weer vastgevroren...
Gisteravond wat talkpoeder op gedaan en vanochtend ging het wel iets beter...
Of siliconenspray.quote:Op donderdag 2 februari 2012 08:34 schreef Blik het volgende:
[..]
vet helpt een stuk beter dan talkpoeder, gewoon wat vaseline erop smeren
Brrr ijzel... Winter heerlijk, sneeuw heerlijk.. maar ijzel....quote:Op donderdag 2 februari 2012 08:46 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[ afbeelding ]
Zou ook wel eens ijzel kun worden morgen ipv sneeuw...
Tussen 6 - 12quote:Op donderdag 2 februari 2012 08:47 schreef Blik het volgende:
Vertrek morgen op wintersport, ik hoop eigenlijk niet op een sneeuwchaos in Nederland. Wat is de timing van de sneeuw?
Sounds like funquote:Op donderdag 2 februari 2012 08:57 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
Voorspelling is sneeuw, overgaand in regen, overgaand in sneeuw
En nu zelfs -19!quote:Op donderdag 2 februari 2012 01:45 schreef TWP het volgende:
Gevoelstemperatuur van -18 op het moment in het meest zuidelijke puntje van Limburg.
Niet echt als je de weg nog op moet..quote:
Vind het wel leuk, ik hou wel van extremenquote:Op donderdag 2 februari 2012 09:02 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Niet echt als je de weg nog op moet..
Ik ook.quote:Op donderdag 2 februari 2012 09:12 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Vind het wel leuk, ik hou wel van extremen
Het is altijd onzeker op de LT, maar de dooi aanval is in elk geval weer opgeschoven.quote:Op donderdag 2 februari 2012 09:15 schreef Frutsel het volgende:
Ik zou toch bijna zeker weten dat Teletekst gister voor begin volgende week gewoon -2 en +1 gaf
nu staat er weer -7![]()
Blijft die kou nu zeker of is het nog altijd onzeker?
Eén reactie hierop: Weeronlinequote:Op donderdag 2 februari 2012 09:15 schreef Frutsel het volgende:
Ik zou toch bijna zeker weten dat Teletekst gister voor begin volgende week gewoon -2 en +1 gaf
nu staat er weer -7![]()
Blijft die kou nu zeker of is het nog altijd onzeker?
Wel sneeuw volgens Weeronlinequote:
quote:SOEST - Na de strenge vorst van afgelopen nacht worden we morgen getrakteerd op een pak sneeuw. Vanuit het noordoosten komt dat een gebied met buien ons land binnen. De eerste sneeuw valt al morgenochtend in het noorden en oosten.
Later trekt deze aaneengesloten buienlijn naar het zuidwesten. De sneeuwval in het midden en zuiden van ons land wordt pas morgenmiddag berekend. Volgens Weeronline.nl kan er 3 tot 8 centimeter sneeuw vallen. Ook zullen er plaatsen zijn waar het vermoedelijk in het geheel niet tot sneeuwval komt. Mogelijk ontstaan daarbij morgen problemen in de avondspits.
Komende nacht vriest het opnieuw streng. De vorst gaat onder de min 10 die afgelopen nacht als laagste minimum werd gemeten in delen van Oost- en Zuid-Nederland. Het vriest vannacht 8 tot lokaal 12 graden. Vandaag is het erg koud. Onder een strakblauwe hemel en bij een ijskoude noordoostenwind wordt het vanmiddag niet warmer dan min 3 tot min 6 graden.
Morgen loopt het kwik in het westen tijdelijk op tot rond of even boven nul. Na de passage van de sneeuwstoring draait de wind, die aanvankelijk vrijdag veranderlijk is, opnieuw overal naar het noordoosten. Er wordt dan een portie nieuwe ijskoude lucht aangevoerd. In de nachten naar zaterdag en zondag wordt strenge, mogelijk zeer strenge vorst verwacht met minima tussen min 10 en min 16 graden.
De vorst houdt in de nieuwe week onverminderd aan. Overdag vriest het licht, in de nachten matig tot streng. Op de meeste plaatsen in ons land ligt inmiddels natuurijs dat ook vandaag snel verder aangroeit. Op verschillende grote plassen wordt geschaatst, maar voor eigen risico, zoals gisteren op het Veluwemeer. Door de verwachte sneeuwval van vrijdag worden de ijscondities er zeker niet direct beter op.
Niet echt neequote:Op donderdag 2 februari 2012 09:02 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Niet echt als je de weg nog op moet..
Op buienradar 24-40u kan je al een indicatie krijgen hoe de sneeuwenbuien over ons land gaan trekken. Uiteraard is dit een ruime schatting, maar puur voor een indicatie wel interessantquote:Op donderdag 2 februari 2012 09:21 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Wel sneeuw volgens Weeronline
[..]
Teletekst is uitbesteed aan het goedkope weeronline en sindsdien van weinig waardequote:Op donderdag 2 februari 2012 09:15 schreef Frutsel het volgende:
Ik zou toch bijna zeker weten dat Teletekst gister voor begin volgende week gewoon -2 en +1 gaf
nu staat er weer -7![]()
Blijft die kou nu zeker of is het nog altijd onzeker?
Niet goed voor m'n ijspegels!quote:Op donderdag 2 februari 2012 09:57 schreef SpeedyGJ het volgende:
De sneeuw voor morgen dreigt een gevaar te worden voor een ijsdag, echter lijkt alleen het westen hiermee te maken te rijgen, dus met geluk een groot deel van het land als nog een ijsdag met wat sneeuw, maar vveel zal het niet worden ben ik bang, hoofdprijs voor het westen. Echter wel goed voor het ijs
dat ziet er idd echt goed uit:D op deze manier komen we wel heel dicht bij die 14 dagen..quote:Op donderdag 2 februari 2012 10:19 schreef INViCTuS het volgende:
ecmwf pluim van 10uur, dag en nacht vorst tot vrijdag/zaterdag en gfs doet ook weer meenadat ze gister voor dooi gingen.
Is alweer recht getrokkenquote:Op donderdag 2 februari 2012 11:09 schreef Dven het volgende:
Met de notitie dat het noorden en noordwesten waarschijnlijk wel redelijk wat dooi gaan krijgen
Misschien ook iets voor in de OP?quote:Op donderdag 2 februari 2012 11:34 schreef MissHobje het volgende:
[..]
post dan zelf even de meest recente?
Ik zie het ja, al is het vanaf volgende week donderdag wel gedaan met de ijspret als je het GFS geloven moetquote:Op donderdag 2 februari 2012 11:19 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Is alweer recht getrokken
Dat schuift vast nog wel op naar achterquote:Op donderdag 2 februari 2012 11:54 schreef Dven het volgende:
[..]
Ik zie het ja, al is het vanaf volgende week donderdag wel gedaan met de ijspret als je het GFS geloven moet
Ok, dus maar 's ochtends op tijd naar Limburg rijden morgen, voor de sneeuw uitquote:
Je kan ook gewoon hier blijvenquote:Op donderdag 2 februari 2012 12:08 schreef MaLo het volgende:
[..]
Ok, dus maar 's ochtends op tijd naar Limburg rijden morgen, voor de sneeuw uit
Niet alleen het OV hoorquote:Op donderdag 2 februari 2012 12:09 schreef zoem het volgende:
[..]
Dat wordt morgen nog interessant met het OV. Om 15-18 boven de randstad
Neen, wij gaan lekker opwarmen in centerparcsquote:
Dat kan ook in Frutselparcsquote:Op donderdag 2 februari 2012 12:17 schreef MaLo het volgende:
[..]
Neen, wij gaan lekker opwarmen in centerparcs
Vraag me af waar jij dat vandaan hebt, de recente gegevens tonen een heel ander beeld dan wat jij schetst!quote:Op donderdag 2 februari 2012 12:09 schreef De_Nuance het volgende:
Hirlam en ECWMF: laag trekt westelijk , meeste neerslag in het westen en geen dooi aan de kust. Oosten weinig sneeuw, wel koud.
GFS: zwaartepunt neerslag in midden-NL, westen paar uur dooi door wind van zee.
Doorgaans zijn eerste twee betrouwbaarder, maar vaak heeft ook GFS gelijk gekregen, we gaan het zien.
Neehoor, je loopt achterquote:Op donderdag 2 februari 2012 12:28 schreef Weatherman het volgende:
[..]
Vraag me af waar jij dat vandaan hebt, de recente gegevens tonen een heel ander beeld dan wat jij schetst!
Ik ga nu even in een hoekje hard lachenquote:Op donderdag 2 februari 2012 12:33 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Neehoor, je loopt achter
http://i875.photobucket.com/albums/ab314/Frutseltjuh/gfs.gif
Op synoptische (grootschalig dus) gezien is er niet veel aan te merken op de nieuwe run. Echter: Hirlam06 is NIET consistent met de voorgaande run in ons aandachtsgebied. Met name de timing ven de positie van het laagje (1034 hPa !!!) wijkt af. I.p.v over het oosten van het land trekt dit laag nu over het westen en derhalve is de aanlandige wind minder sterk en ligt het zwaartepunt van de neerslag nu in het westen van het land. Verder valt op te merken dat Hirlam nu naar ECMWF toe getrokken is w.b. het behandelen van het laag
(KNMI)
quote:Op donderdag 2 februari 2012 12:36 schreef Weatherman het volgende:
[..]
Ik ga nu even in een hoekje hard lachen
Is op basis van de oude UKMOquote:Op donderdag 2 februari 2012 12:42 schreef Don_Vanelli het volgende:
http://www.noodweercentra(...)rslag/nederland.html
Dit geeft toch voor het westen de meeste neerslag als ik het zo zie..
Wat is in hemelsnaam een Jomanda?quote:Op donderdag 2 februari 2012 13:32 schreef Frutsel het volgende:
Damn.. Jomanda heeft een berichtje over de A2 geschreven.
"Verwachting A2 tussen Eindhoven en Utrecht vrijdag 3 februari rond 12.30 uur"
[ afbeelding ]
Je kent Jomanda nietquote:Op donderdag 2 februari 2012 13:42 schreef horned_reaper het volgende:
[..]
Wat is in hemelsnaam een Jomanda?
quote:Op donderdag 2 februari 2012 13:49 schreef horned_reaper het volgende:
[..]
Dat zijn verschijnselen die ik schuw, dus ook niet echt vreemd dat ik het niet ken.
Lekker meteen het ijs naar de knoppen rijden.quote:
Pas op, is UKMO, GFS en Hirlam zeggen wat anders. Was wel zo mooi als heel het verhaal er stond ipv alleen maar de plaatjesquote:Op donderdag 2 februari 2012 14:13 schreef nodisch18 het volgende:
Friesland lijkt redelijk gespaard te blijven!
Zie hier: http://www.weer.nl/weer-i(...)gen_in_aantocht.htmlquote:Op donderdag 2 februari 2012 14:16 schreef Weatherman het volgende:
[..]
Pas op, is UKMO, GFS en Hirlam zeggen wat anders. Was wel zo mooi als heel het verhaal er stond ipv alleen maar de plaatjes
bron: de speldquote:Tyfuskoud in Nederland
Ook op Twitter vindt iedereen het pleuriskoud
Het is ‘tyfus-, tyfuskoud’ vandaag, aldus het Nederlandse volk. Met temperaturen die makkelijk onder de -5 duiken is iedereen het roerend met elkaar eens: ‘Het is echt niet te harden, die kou.’ Volgens het KNMI, die een steekproef hield onder voorbijgangers, was de gevoelstemperatuur de afgelopen dagen ‘-83’, een nieuw record in Nederland.
Ben Elker (32), data-analist te Bilthoven, kan zich goeddeels vinden in het oordeel van zijn mede-Nederlander: “Ja, het is echt godskolere koud zeg. Tjonge. Ik bedoel, een beetje koud, OK, dat vind ik nog wel leuk. Maar dit is echt niet normaal. Toen ik donderdag in die enorme file zat dacht ik echt dat ik er nooit uit zou komen. En dan al die mensen die enthousiast over schaatsen beginnen, terwijl ik gewoon moet werken, of in de file sta, daar word ik al helemaal gek van.” Paul Hoven, marktkoopman te Spakenburg, is het met Elker eens. “Ja, echt niet normaal. Toen ik door een tunneltje liep, dacht ik dat ik dood ging. Het lijkt wel de Noordpool.” De kou is niet alleen ‘belachelijk’, maar heeft diverse andere ongewenste gevolgen. Elker: “Het ergste vind ik niet eens dat het zo tyfuskoud is, maar vooral dat het ook nog eens het enige gespreksonderwerp is dat het zo is. En dan elke dag Erik Hulzebosch op tv; ik word er behoorlijk moe van. En koud.”
Experts delen de gevoelstemperatuur van de Nederlanders. Zo vertelt weerman Erwin Krol: “Ik zou de woorden ‘pleuriskoud’ zelf niet snel in de mond nemen, maar gezien de omstandigheden heb ik begrip voor het sentiment.” Volgens Bert Bokhoven, kwantitatief metereoloog aan de HvA, is er wetenschappelijk bewijs voor de mening van de mensen vandaag. “Ik heb wat analyses gedraaid, onder verschillende aannames. Je moet rekening houden met de verschillende scenario’s, zoals veranderlijke windsnelheden in grote steden door de vele gebouwen en de invloed van het verkeer. Desondanks rolt uit al mijn simulaties en metingen hetzelfde resultaat: Het is tyfuskoud in Nederland.” De Bond tegen het Vloeken neemt een ander standpunt in, en vindt het volgens een woordvoerder vandaag ‘behoorlijk koud.’
Groningen, Eelde, Assen, Emmen, Ter Apel, Vlagtwedde, Winschoten, Scheemda, Hoogezand, Delfzijl, Appingedam, Groningen. (ook 11 steden)quote:Op donderdag 2 februari 2012 14:24 schreef Glijdt_licht het volgende:
Naja, gelukkig kunnen we die sneeuw in Groningen nog van het ijs afvegen.. maar in Friesland op de kanalen lukt dat natuurlijk niet
Ik stel de Groningse tweestedentocht voor:
Groningen -> Appingedam en weer terug.
quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |