Ik stel voor om het rustig aan te doen, een scenario een paar dagen te laten duren, waarin iedereen zijn of haar aanpak kan presenteren. Waarop anderen daarop kunnen reageren.quote:Op zondag 29 januari 2012 17:42 schreef hoogvlieger het volgende:
@ Rave_NL: verzin jij alle scenario's of word dit ook gerouleerd onder deelnemers?
Je kunt vanuit dit scenario verder werken.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:01 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Ik stel voor om het rustig aan te doen, een scenario een paar dagen te laten duren, waarin iedereen zijn of haar aanpak kan presenteren. Waarop anderen daarop kunnen reageren.
Daarna krijgt iemand anders de beurt, het liefst na een keuze, en gaat het circus weer van voor af aan beginnen.
En dan het liefst zo verschillend mogelijke scenario's. Dat je eerst een peletonsaanval moet uitvoeren, daarna iets met tanks of voertuigops moet doen (hoi puma) en vervolgens zelf een scenario voor een compagniesverdediging moet schrijven. Zoiets.
True. Maar we zullen zien.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:02 schreef Esses het volgende:
[..]
Je kunt vanuit dit scenario verder werken.
A.) Vertrouw nooit de voorhande informatie, en reken met het ergstequote:Op zondag 29 januari 2012 20:46 schreef Lightning_NL het volgende:
Ik ga er in mijn plan van uit dat de S2 zijn werk goed heeft gedaan, en dat er in het dorp slechts 10-15x opfor zit, die ik allemaal gemold en gezuiverd heb, waarna ik op strategische plekken mijn groepen plaats om aanvoer van buitenaf te controleren.
Logisch, maar het is een freakin' zondagavond. En we moeten het doen met de summiere info die er is. Ik zou in het echie graag abort criteria willen hebben zodat er besloten kan worden dat er bijvoorbeeld teveel tegenstand is waardoor het hele feestje niet doorgaat of afgebroken wordt. Maar die ontzettend stoere mariniers moeten toch wel makkelijk een klein dorpje met 10-15, of wellicht meer rebellen kunnen vermeesteren.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:04 schreef Sine_Pari het volgende:
[..]
A.) Vertrouw nooit de voorhande informatie, en reken met het ergste
B.) Kom niet enkel met een plan maar met meerdere plannen (whatifs)
C.) And don't forget that in battle there is nothing as certain as the uncertainty
De abort mogelijkheden zijn er ook zonder dat die van hogerhand opgelegd zijn. Daarom gaf ik ook aand at ik gerust mijn objectives opgeefquote:Op zondag 29 januari 2012 21:11 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Logisch, maar het is een freakin' zondagavond. En we moeten het doen met de summiere info die er is. Ik zou in het echie graag abort criteria willen hebben zodat er besloten kan worden dat er bijvoorbeeld teveel tegenstand is waardoor het hele feestje niet doorgaat of afgebroken wordt. Maar die ontzettend stoere mariniers moeten toch wel makkelijk een klein dorpje met 10-15, of wellicht meer rebellen kunnen vermeesteren.
Qua infanteriegevecht geldt de regel 3:1. Dat wil zeggen 3 eigen troepen om succesvol te zijn tegen 1 vijandelijke strijder.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:11 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Logisch, maar het is een freakin' zondagavond. En we moeten het doen met de summiere info die er is. Ik zou in het echie graag abort criteria willen hebben zodat er besloten kan worden dat er bijvoorbeeld teveel tegenstand is waardoor het hele feestje niet doorgaat of afgebroken wordt. Maar die ontzettend stoere mariniers moeten toch wel makkelijk een klein dorpje met 10-15, of wellicht meer rebellen kunnen vermeesteren.
Daarom ben ik ook benieuwd naar jouw aanpak met de middelen die je geboden worden.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:20 schreef Sine_Pari het volgende:
Ik zeg niet dat S2 er volledig naast ligt maar reken er mee dat ze eventueel ondersteuning zouden kunnen krijgen van locals. Mijn eerste doel is de opdracht tot overnamen/bezetting van de drie gebouwen uit te voeren, waarbij voor mij het radio gebouw van grootste beklang is ivm. vervolg van de operaties in AO. Ik zal mijn teams dan ook zo indelen dat niet enkel het gebouw zeker gesteld kan worden, maar ook de radiomast geen schade oploopt die verdere uitzenduingen voorkomt. Hiertoe heb ik drie (3) teams plus ondersteuning. Dus moet ik ze ook zo indelen dat ik ze optimaal kan gebruiken (vuursectoren, onderlingen dekkingsvuur, etc).
Daarom vroeg ik ook of je met bepaalde begrippen bekendheid hebt :pquote:Op zondag 29 januari 2012 21:25 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Qua infanteriegevecht geldt de regel 3:1. Dat wil zeggen 3 eigen troepen om succesvol te zijn tegen 1 vijandelijke strijder.
Voor OVG gaat het al snel richting de 6 tot 8:1.
Als oefenvijand van 5 man hebben we het ooit een hele dag uitgehouden tegen twee pelotons, lachend. Met een buddy 2 uur lang een huis vastgehouden met een dozijn gesneuvelden of gewonden erin. Daarna met een peuk via de achterdeur weglopen, positie kiezen in het volgende huis, daar met je vingers in je oren wachten op de noise van hun volgende poging, wachten tot ze weer in je schootsveld komen en dan roosjes melken.
Met 6 man een pand compleet zuiveren zo groot als een hotel is aardig optimistisch.
En toen kwam nog het beeld wat Esses had bij een technical... Lego auto...quote:Op zondag 29 januari 2012 21:01 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Ik deed een poging om die van jou te begrijpen. Ik werd al verdrietig toen ik je schets zag.
Hahaha, waarom werd je zo verdrietig? En ik had meer tijd aan mijn schets moeten besteden jaquote:Op zondag 29 januari 2012 21:01 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Ik deed een poging om die van jou te begrijpen. Ik werd al verdrietig toen ik je schets zag.
Dat was een redelijke weergave van deze technicalquote:Op zondag 29 januari 2012 21:30 schreef Schild het volgende:
[..]
En toen kwam nog het beeld wat Esses had bij een technical... Lego auto...![]()
Je hebt gelijk dat ik inderdaad de onderste verdieping niet afdoende kan beveiligen. Daar zijn dan inderdaad te weinig mensen voor.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:47 schreef Rave_NL het volgende:
Esses, om even terug te komen. Ik zeg niet dat de mijne dé manier is, maar bij mij is elk pand waar een entry plaatsvind compleet geisoleerd. Vervolgens vind ik 12 man om een huis van 2 verdiepingen te zuiveren net verantwoord. Daarnaast hou ik mijn club compact, en door overlappende vuursectoren is de kans dat de vijaard onderkend en aangegrepen wordt optimaal.
Als jij met 6 man het hotel wilt zuiveren is dat een concrete optie, waar ik niet voor zou kiezen aangezien je 3 verdiepingen met 6 man moet zuiveren en 2 zijdes niet kan zien, waardoor elementen vanuit bijv. de bank of de winkel het pand kunnen binnendringen in ruimtes die jou 6 man al veilig achtte, met alle gevolgen van dien.
Ik zou het risico niet nemen.
Het hotel is een ideale positie voor de vijand, en hun die positie ontzeggen heeft een hoge prio, maar niet als dat zou betekenen dat ik voor mij onaanvaardbare risico's zou moeten nemen, en het buiten mijn oorspronkelijke opdracht valt.
een onrealistische 5 minuten eerder. Die had wel iets langer gemogen.quote:Op zondag 29 januari 2012 21:52 schreef Rave_NL het volgende:
En op welk moment wordt de school eigenlijk binnengevallen?
Nee omdat je ze er wel naar toe laat vertrekken, maar even verderop het pand al gezuiverd is..quote:Op zondag 29 januari 2012 21:54 schreef Esses het volgende:
[..]
een onrealistische 5 minuten eerder. Die had wel iets langer gemogen.
Ohquote:Op zondag 29 januari 2012 21:58 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Nee omdat je ze er wel naar toe laat vertrekken, maar even verderop het pand al gezuiverd is..
Dat is toch hipquote:Op zondag 29 januari 2012 22:00 schreef Schild het volgende:
Misschien handig om in het vervolg bij de tekeningen wat regels te maken m.b.t. kleuren en evt symbolen voor bepaalde eenheden. Nu heeft iedereen er z'n beetje zijn eigen Picasso van gemaakt incl. kruimelsporen waar eenheden hebben gelopen.
True. Staat genoteerd.quote:Op zondag 29 januari 2012 22:00 schreef Schild het volgende:
Misschien handig om in het vervolg bij de tekeningen wat regels te maken m.b.t. kleuren en evt symbolen voor bepaalde eenheden. Nu heeft iedereen er z'n beetje zijn eigen Picasso van gemaakt incl. kruimelsporen waar eenheden hebben gelopen.
Nu heb je dus gekloot, en nu zie je het belang inquote:Op zondag 29 januari 2012 22:08 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
True. Staat genoteerd.
Maar soms moet je iemand eerst aan laten kloten eer ze het belang ergens van in zien.
Na even vlug doorgelezen te hebben vrees ik dat je te veel wilt doen met te weinig man en zo te veel speling overlaat voor de vijand om uit te buiten.quote:Op zondag 29 januari 2012 22:04 schreef samthegreat5 het volgende:
Iemand nog commentaar op die van mij?
Vind dat je een beetje teveel uitgaat van geen zekerheden. Bijv. dat ze geen nachtzichtapp. hebben, dat de schutters zo slecht zijn dat ze vanuit het hospital geen hit maken, dat de weerstand in het radio station nihil is etc.quote:Op zondag 29 januari 2012 22:04 schreef samthegreat5 het volgende:
Iemand nog commentaar op die van mij?
Ik vind dat we eerst de aanpakken van iedereen los moeten behandelen, zodat ze er niet voor Jan lul de energie in steken.quote:Op zondag 29 januari 2012 22:21 schreef hoogvlieger het volgende:
Ik heb net een beknopte bevelsuitgifte voor een klein insurgencie scenario op papier gezet. Misschien voor de volgende TDG opdracht.
We kunnen toch gewoon de NATO symbolen, afkortingen en uitdrukkingen gebruiken? BV. rechthoek met een stip for squad/crew (met een diagonal kruis er in INF), pijltjes voor wapens (met punt voor machinegun/automatic weapon, met punt en staart voor antitank gun, met circle for howitzer, etc) etc. CFL voor coordinated fire line, FEBA for forward edge of the battle field, etc. Follow and support force, target of opportunity, etc. Weet teminste iedereen wat er bedoeld word.quote:Op zondag 29 januari 2012 22:00 schreef Schild het volgende:
Misschien handig om in het vervolg bij de tekeningen wat regels te maken m.b.t. kleuren en evt symbolen voor bepaalde eenheden. Nu heeft iedereen er z'n beetje zijn eigen Picasso van gemaakt incl. kruimelsporen waar eenheden hebben gelopen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |