FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Aanvragen wajong, wel of niet doen?
Vstarkmaandag 9 januari 2012 @ 23:47
Beste Fok!kers,

Ik ben een zeer licht autistische jongen van 18 jaar. Ik kreeg een brief van de UWV dat ik in aanmerking kom voor de Wajong regeling.

Ik ben al uitgenodigd om bij een advocatenkantoor te komen werken (Heb er 40 uur maatschappelijke stage gelopen) en heb in het algemeen geen enkel probleem met werken.

De Wajong regeling word door mijn moeder verkocht als een "vangnetje". M''n pa denkt er anders over: Waarom zou je dat aanvragen? Straks komen ze erachter, en laten we eerlijk zijn: Als een bedrijf kan kiezen tussen twee identieke personen, maar van een weet je dat hij autistisch is, kiest hij natuurlijk nooit de autist.

TL:DR
Ts is autist, kan prima meedraaien in de maatschappij, kan wajong krijgen maar weet niet of dat wel handig is want privacy.
Arrivistemaandag 9 januari 2012 @ 23:50
Wel doen.

Ik zie niet in wat voor gevolgen het voor je privacy heeft?
Lienekienmaandag 9 januari 2012 @ 23:53
Er kan iets aan je kleven wat in je nadeel werkt op de arbeidsmarkt.

http://www.deondernemer.n(...)imago-Wajongers.html
Karstmanmaandag 9 januari 2012 @ 23:56
Krijgen bedrijven niet allemaal voordelen als ze Wajong-ers in dienst nemen. Premie en belasting kortingen enzo. Dat zou juist een voordeel zijn om jou wel aan te nemen.
Lienekienmaandag 9 januari 2012 @ 23:59
quote:
0s.gif Op maandag 9 januari 2012 23:56 schreef Karstman het volgende:
Krijgen bedrijven niet allemaal voordelen als ze Wajong-ers in dienst nemen. Premie en belasting kortingen enzo. Dat zou juist een voordeel zijn om jou wel aan te nemen.
Alleen werkt het in de praktijk niet echt.

En de Wajong gaat ook ingrijpend veranderen.
starladinsdag 10 januari 2012 @ 00:04
quote:
0s.gif Op maandag 9 januari 2012 23:47 schreef Vstark het volgende:
Ik ben al uitgenodigd om bij een advocatenkantoor te komen werken (Heb er 40 uur maatschappelijke stage gelopen) en heb in het algemeen geen enkel probleem met werken.
En je komt toch in aanmerking voor de Wajong? Vreemd.
NotYoudinsdag 10 januari 2012 @ 00:06
Deze regeling is er far as I know voor jonge mensen die door hun handicap niet kunnen werken of in geval van slechts gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid behoefte hebben aan een aangepaste werkplek. Aangezien jij zelf al aangeeft geen enkel probleem te hebben met werken en zelfs al een baan aangeboden hebt gekregen na een kennelijk goed verlopen (maatschappelijke) stage, zou ik me bijna gaan afvragen of dit topic - helemaal gezien de overige uitkeringstopics op Fok! - geen troll is.

Uberhaupt geef je hier zelf al te kennen dat je prima mee kan draaien in de maatschappij, ondanks je (lichte vorm van) autisme dus deze uitkering lijkt mij niet voor jou bedoeld. Zou dit op een bepaald moment veranderen dan wordt het natuurlijk een ander verhaal. Lijkt mij overigens sterk dat je een uitkering als deze zou krijgen zonder een keuring door een arbeidsdeskundige/-arts.
Lienekiendinsdag 10 januari 2012 @ 00:06
Kortgezegd is de Wajong er straks alleen nog voor wie volledig arbeidsongeschikt is. Als je gedeeltelijk arbeidsongeschikt bent, val je straks onder de Wet Werken naar Vermogen, die de huidige bijstand vervangt.
Leandradinsdag 10 januari 2012 @ 00:07
Heeft het nut het aan te vragen als je binnenkort toch gewoon een baan hebt en verdient?

Afgezien van het stigma Wajong moet je met een beetje pech ook nog iedere keer verantwoording over je inkomsten afleggen.
starladinsdag 10 januari 2012 @ 00:19
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 00:06 schreef Lienekien het volgende:
Als je gedeeltelijk arbeidsongeschikt bent, val je straks onder de Wet Werken naar Vermogen,
Ja, en dan moet je alsnog verplicht op zoek naar werk. Doe je dat niet dan word je gekort op je uitkering. Met andere woorden; lekker nu die baan aanpakken!
cjandinsdag 10 januari 2012 @ 00:22
de wajong regeling heeft levert jou alleen voordeel op als je werkgever jouw zonder dat niet zou aannemen, aangezien dat niet het geval is zou ik dat achterwege laten.
Als je via een wajong regeling in een advocaten kantoor gaat werken, levert je dat ook nog eens een bestempeling op van iemand die minder kan.
Xetrandinsdag 10 januari 2012 @ 00:40
Je krijgt het waarschijnlijk toch niet, tenzij je liegt. Als zij de indruk hebben dat je (ik geloof) 75% van het minimum inkomen kan verdienen, krijg je geen wajong.
Vstarkdinsdag 10 januari 2012 @ 01:05
Xetran, ik ken meer mensen die mee kunnen draaien in de maatschappij maar toch een wajong hebben. Hoe? Vaak worden er minder vragen gesteld als er al een diagnose gesteld is.
Vstarkdinsdag 10 januari 2012 @ 01:06
Maar ik ben het met je eens dat ik geen wajong verdien. M'n moeder wilt alleen nogal graag dat ik hem aan ga vragen.
Xetrandinsdag 10 januari 2012 @ 01:10
Ik suggereer niet dat je het niet verdient, ik heb het zelf ook een poging gegeven om mijn studie te bekostigen. Het hangt natuurlijk allemaal af van wie je treft, maar dat je een diagnose hebt hoeft niet te betekenen dat je niet in staat bent die 75% te verdienen. Vragen kan je daarom ook gewoon verwachten. Je kan het natuurlijk verergeren, maar ik ben graag eerlijk omdat ik geen zin heb dat dit later tegen mij gebruikt kan worden.

Bij mij waren ook allerlei mensen die zeiden dat ik dat moest doen, terwijl ikzelf wel beter wist. Uiteindelijk alleen een paar maanden wachten verspild en niks opgeschoten.

Neemt natuurlijk niet weg dat je het gewoon kan proberen, je hebt immers niks te verliezen. Het kost alleen aardig wat tijd(je hebt 2-3 afspraken) en je moet dus af en toe op gesprek en lang wachten op de uitslag en afspraken.
Morrigandinsdag 10 januari 2012 @ 01:15
Zover ik wet is het vangnetje maar een jaar geldig en aangezien het werk je prima afgaat, lijkt mij die wajong niet veel toegevoegde waarden hebben.
Bombshelldinsdag 10 januari 2012 @ 01:21
Niet doen als het niet absoluut noodzakelijk is.. voor jezelf wil je ookniet het stempel wajong hebben
Xetrandinsdag 10 januari 2012 @ 01:23
Was ik trouwens vergeten te zeggen, maar als je idd bij een advocatenkantoor kan werken zou ik je echt afraden het te gaan proberen te krijgen, je riskeert een hele grote stempel te krijgen.
SuperrrTuxxxdinsdag 10 januari 2012 @ 01:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 01:10 schreef Xetran het volgende:
ik heb het zelf ook een poging gegeven om mijn studie te bekostigen.
Ja daar is het natuurlijk niet voor. Als je zonodig wil studeren sluit je maar een lening af.
Xetrandinsdag 10 januari 2012 @ 01:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 01:32 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]

Ja daar is het natuurlijk niet voor. Als je zonodig wil studeren sluit je maar een lening af.
No shit, ik zei er ook bij dat het niet mijn idee was. :')
#ANONIEMdinsdag 10 januari 2012 @ 01:47
Ga gewoon lekker werken man, dat je hier nog over twijfelt.
Vstarkdinsdag 10 januari 2012 @ 11:22
Bedankt :)

M'n ouders schijnen in een soort van wonderwereld te wonen. Zo stelt m'n stiefpa dat je gegevens bij de staat wel veilig zijn! En dat je aan mensen kan zien of ze "goede" mensen zijn of niet.
starladinsdag 10 januari 2012 @ 11:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:22 schreef Vstark het volgende:
Zo stelt m'n stiefpa dat je gegevens bij de staat wel veilig zijn!
Natuurlijk zijn die veilig. Maar een Wajong-uitkering is iets dat direct invloed heeft op je salaris, dus dat hoort een werkgever natuurlijk te weten.
Leandradinsdag 10 januari 2012 @ 11:44
Ze zijn net zo veilig als de minst betrouwbare werknemer.
#ANONIEMdinsdag 10 januari 2012 @ 11:50
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 00:06 schreef Lienekien het volgende:
Kortgezegd is de Wajong er straks alleen nog voor wie volledig arbeidsongeschikt is. Als je gedeeltelijk arbeidsongeschikt bent, val je straks onder de Wet Werken naar Vermogen, die de huidige bijstand vervangt.
Dat is alleen voor nieuwe wajongers. Als je er voor 2010 in zat verandert er niet zoveel dacht ik?
Lienekiendinsdag 10 januari 2012 @ 11:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:50 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Dat is alleen voor nieuwe wajongers. Als je er voor 2010 in zat verandert er niet zoveel dacht ik?
Die worden toch ook opnieuw gekeurd?
#ANONIEMdinsdag 10 januari 2012 @ 11:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:53 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Die worden toch ook opnieuw gekeurd?
Is dat zo? Dacht dat de veranderingen alleen voor de wajongers na 2010 en 2011 golden.. misschien komt er wel weer een keuring ja en zullen ze strenger gaan zijn maar als er niks veranderd blijven ze toch gewoon in dezelfde situatie zitten?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 10-01-2012 11:55:12 ]
starladinsdag 10 januari 2012 @ 12:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:54 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Is dat zo?
Volgens mij wel. Als je overstapt naar een nieuw systeem is het wel zo handig om te inventariseren wie daar allemaal voor in aanmerking komt. Ik denk dat je dat ook voorzichting kunt halen uit de volgende zin:

Gevolgen voor huidige Wajongers: Het Uitvoeringsinstituut Werknemers Verzekeringen (UWV) gaat bekijken welke mensen met Wajong-uitkering kunnen werken. Bron
Lienekiendinsdag 10 januari 2012 @ 12:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:54 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Is dat zo? Dacht dat de veranderingen alleen voor de wajongers na 2010 en 2011 golden.. misschien komt er wel weer een keuring ja en zullen ze strenger gaan zijn maar als er niks veranderd blijven ze toch gewoon in dezelfde situatie zitten?
Sowieso zou TS in de nieuwe regeling terecht komen. Voor de oude Wajongers zou ik er niet van uitgaan dat voor hen alles bij het oude blijft, want dat hangt van het kabinet af.
Palomardinsdag 10 januari 2012 @ 14:30
Ben je nog bezig met school/studie? Want op je 18e gaan werken op een advocatenkantoor klinkt interessant, maar dan ben je ws. de kopieerjongen. Hoe zie je je carrière daar over 10 jaar?

Ik zou idd ook geen wajong nemen als ik het zo lees. Ik neem aan dat je het op elk ander moment nog wel kunt aanvragen? Of kan dat alleen nu je 18 wordt?
lezzerdinsdag 10 januari 2012 @ 15:35
quote:
0s.gif Op maandag 9 januari 2012 23:47 schreef Vstark het volgende:
Ik ben al uitgenodigd om bij een advocatenkantoor te komen werken (Heb er 40 uur maatschappelijke stage gelopen) en heb in het algemeen geen enkel probleem met werken.
Super! Doen! ^O^

Ik snap niet dat er nog over wajong aanvragen gedacht wordt als je 1. kunt werken en dat zelf ook vindt, en 2. je nog een baan in je schoot geworpen hebt gekregen ook.
lezzerdinsdag 10 januari 2012 @ 15:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 14:30 schreef Palomar het volgende:
Ben je nog bezig met school/studie? Want op je 18e gaan werken op een advocatenkantoor klinkt interessant, maar dan ben je ws. de kopieerjongen. Hoe zie je je carrière daar over 10 jaar?
Mmmm, "kopieerjongen" vs "Wajong".... wat zal het worden... *peins* *peins*
quote:
Ik zou idd ook geen wajong nemen als ik het zo lees. Ik neem aan dat je het op elk ander moment nog wel kunt aanvragen? Of kan dat alleen nu je 18 wordt?
Nee, een wajong neem je ook niet. Die krijg je, omdat je niet kunt werken. Wat dus bij TS niet het geval is.
paulownadinsdag 10 januari 2012 @ 15:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:53 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Die worden toch ook opnieuw gekeurd?
Alle wajongers worden opnieuw gekeurd ,maar gevolg van deze keuring is niet zo groot, men gaat enkel kijken wie nog werkcapaciteit heeft, diegene wordt in 2014 5 % gekort.
Wat vervelender is voor nieuwe wajongers (instroom vanaf 2012) is, dat als ze niet geheel en al arbeidsongeschikt zijn, ze waarschijnlijk over een tijdje onder de nieuwe bijstandswet gaan vallen ,met huishoudeninkomenstoets
Vstarkdinsdag 10 januari 2012 @ 17:48
Moet daar als bijbaantje het archief beheren, ik studeer overigens nog.
#ANONIEMdinsdag 10 januari 2012 @ 17:50
Doe het niet. Wees zelfstandig.
De_Kardinaaldinsdag 10 januari 2012 @ 17:51
Gewoon doen.
Je bent toch geen pool die voor een habbekrats van zijn reet komt?
HetKlusKonijndinsdag 10 januari 2012 @ 18:24
Laat die wajong maar schieten, TS!
Je hebt al werk, dus ga daarvoor. Het stigma 'wajong' blijft altijd aan je 'hangen', en die uitkering is maar een habbekrats (en wordt in de nabije toekomst waarschijnlijk nog verder uitgekleed).
Zet je in op je werk en je studie. Veel succes! ^O^
De_Kardinaaldinsdag 10 januari 2012 @ 18:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:24 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Laat die wajong maar schieten, TS!
Je hebt al werk, dus ga daarvoor. Het stigma 'wajong' blijft altijd aan je 'hangen', en die uitkering is maar een habbekrats (en wordt in de nabije toekomst waarschijnlijk nog verder uitgekleed).
Zet je in op je werk en je studie. Veel succes! ^O^
Waarom blijft dat hangen? Dat hoef je niet op je cv te zetten hoor. :')
Net zo min als je lekker tijdens de WW lekker wat bijverdiend met wat wiet-kweek.
BlueMagedinsdag 10 januari 2012 @ 18:27
Ik zou 't niet doen, dadelijk ben je idd je baantje bij 'n advocatenkantoor kwijt. Sowieso als je gewoon kunt werken vind ik dat je eigenlijk 'n beetje profiteert als je toch nog geld van de overheid erbij krijgt. :@
HetKlusKonijndinsdag 10 januari 2012 @ 18:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:26 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Waarom blijft dat hangen? Dat hoef je niet op je cv te zetten hoor. :')
Net zo min als je lekker tijdens de WW lekker wat bijverdiend met wat wiet-kweek.
Hoeveel vertrouwen heb jij in de beveiliging van (semi-)overheidsgegevens?
Na de diverse fiasco's waarbij persoonlijke gegevens op straat kwamen te liggen (de laatste was de DigiD-affaire) lijkt het me persoonlijk niet zo prettig om in een uitkerings-database geregistreerd te blijven staan als iemand die wajong heeft aangevraagd/verkregen, ookal is dat in het verleden. Werkgevers hebben nou eenmaal de nare neiging om iedereen waar een 'vlekje' (in geval van TS een VLEK, namelijk 'gehandicapt') aan zit, te weigeren en wie verzekert mij dat in de toekomst ze niet op de een of andere manier inzage kunnen hebben in je uitkeringsverleden?

Bovendien, TS heeft nu al een baan, en heeft m.i. die wajong uitkering helemaal niet nodig, als-ie er in de toekomst überhaupt nog een beroep op zal kunnen doen. "Licht autisme" lijkt me nou precies zo'n aandoening waar dit rechtse pretkabinet ( :r ) van zal zeggen, 'oh maar daar kun je toch prima mee werken?'... of dat nou waar is of niet doet niet meer ter zake.
De_Kardinaaldinsdag 10 januari 2012 @ 18:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:36 schreef HetKlusKonijn het volgende:

[..]

Hoeveel vertrouwen heb jij in de beveiliging van (semi-)overheidsgegevens?
Na de diverse fiasco's waarbij persoonlijke gegevens op straat kwamen te liggen (de laatste was de DigiD-affaire) lijkt het me persoonlijk niet zo prettig om in een uitkerings-database geregistreerd te blijven staan als iemand die wajong heeft aangevraagd/verkregen, ookal is dat in het verleden. Werkgevers hebben nou eenmaal de nare neiging om iedereen waar een 'vlekje' (in geval van TS een VLEK, namelijk 'gehandicapt') aan zit, te weigeren en wie verzekert mij dat in de toekomst ze niet op de een of andere manier inzage kunnen hebben in je uitkeringsverleden?

Bovendien, TS heeft nu al een baan, en heeft m.i. die wajong uitkering helemaal niet nodig, als-ie er in de toekomst überhaupt nog een beroep op zal kunnen doen. "Licht autisme" lijkt me nou precies zo'n aandoening waar dit rechtse pretkabinet ( :r ) van zal zeggen, 'oh maar daar kun je toch prima mee werken?'... of dat nou waar is of niet doet niet meer ter zake.
Met de DigiD waren gewoon mensen getroffen die de site van hun gemeente bezoeken en gingen kijken waar de vergunning voor de schuur bleef etc.

Precies wat je zegt. Nu kan het nog dus gauw klauwen voordat de schatkist weer op slot gaat.
Captain_Maximumwoensdag 11 januari 2012 @ 11:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:27 schreef BlueMage het volgende:
Ik zou 't niet doen, dadelijk ben je idd je baantje bij 'n advocatenkantoor kwijt. Sowieso als je gewoon kunt werken vind ik dat je eigenlijk 'n beetje profiteert als je toch nog geld van de overheid erbij krijgt. :@
Als je meer dan het minimumloon verdient, wat bij ts waarschijnlijk het geval zal zijn, krijg je sowieso geen uitkering.
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 12:20
Wajong heeft niks te maken met wat je verdient voor de uren die je wel mag werken hoor. Als je 10 uur mag werken en met die 10 uur per week verdien je netto ¤10.000 euro per maand krijg je voor de overige uren nog steeds ¤600,- ofzo uitkering :P
Lienekienwoensdag 11 januari 2012 @ 12:32
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 12:20 schreef heaven7 het volgende:
Wajong heeft niks te maken met wat je verdient voor de uren die je wel mag werken hoor. Als je 10 uur mag werken en met die 10 uur per week verdien je netto ¤10.000 euro per maand krijg je voor de overige uren nog steeds ¤600,- ofzo uitkering :P
Dat is toch niet meer van deze tijd.
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 12:34
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 12:20 schreef heaven7 het volgende:
Wajong heeft niks te maken met wat je verdient voor de uren die je wel mag werken hoor. Als je 10 uur mag werken en met die 10 uur per week verdien je netto ¤10.000 euro per maand krijg je voor de overige uren nog steeds ¤600,- ofzo uitkering :P
Dat is zelfs in de WAO niet zo, maar je hebt vast wel een bron?
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 12:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:26 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Waarom blijft dat hangen? Dat hoef je niet op je cv te zetten hoor. :')
Net zo min als je lekker tijdens de WW lekker wat bijverdiend met wat wiet-kweek.
En op deze manier blijf je zwakzinnig, zoals de wijze profeet H.Teeuwen zei.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 11-01-2012 12:41:26 ]
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 13:04
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 12:32 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Dat is toch niet meer van deze tijd.
Uhm nee maar de wajong is puur ter aanvulling, dus als je voor 50% afgekeurd bent wordt 50% van een inkomen opgevangen en de andere helft ben je zelf verantwoordelijk voor, ongeacht wat je daarmee verdient. Pas als je over je voorgeschreven uren heen gaat word je gekort, niet als je meer verdient. Partner inkomen telt ook niet mee.
Bron ben ik zelf, geen zin om een UWV artikel op te zoeken.
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 13:12
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:04 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Uhm nee maar de wajong is puur ter aanvulling, dus als je voor 50% afgekeurd bent wordt 50% van een inkomen opgevangen en de andere helft ben je zelf verantwoordelijk voor, ongeacht wat je daarmee verdient. Pas als je over je voorgeschreven uren heen gaat word je gekort, niet als je meer verdient. Partner inkomen telt ook niet mee.
Bron ben ik zelf, geen zin om een UWV artikel op te zoeken.
hoe zit het dan met overwerk?
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 13:13
Dat zijn extra uren die je moet opgeven en als je daardoor over je uren heen komt word je gekort op je uitkering :)
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 13:13
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:13 schreef heaven7 het volgende:
Dat zijn extra uren die je moet opgeven en als je daardoor over je uren heen komt word je gekort op je uitkering :)
Da's wel een nadeel als je een wajong-er aan wilt nemen :'(
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 13:14
Hangt er vanaf welke branch maar niemand is er happig op een wajonger aan te nemen :{
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 13:16
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:14 schreef heaven7 het volgende:
Hangt er vanaf welke branch maar niemand is er happig op een wajonger aan te nemen :{
Dit bedrijf wel, weet ik uit ervaring.
www.ibn.nl
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 13:19
Anyway, 'gelukkig' is maar 2% van de Wajong-ontvangers gedeeltelijk arbeidsongeschikt. De rest is volledig arbeidsongeschikt. Dus het is maar een onnoemlijk groot probleem voor een klein deel van de bevolking (er waren 3440 gedeeltelijk arbeidsongeschikte wajongers in 2008)
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 14:19
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:19 schreef Maanvis het volgende:
Anyway, 'gelukkig' is maar 2% van de Wajong-ontvangers gedeeltelijk arbeidsongeschikt. De rest is volledig arbeidsongeschikt. Dus het is maar een onnoemlijk groot probleem voor een klein deel van de bevolking (er waren 3440 gedeeltelijk arbeidsongeschikte wajongers in 2008)
Die 3440 is dus die 2%?

Dat betekent dat er 172.000 Wajongers waren in 2008?
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 14:24
Load of crap trouwens dat het aantal uur de basis is voor de berekening.

Ik heb net hier: http://www.uwv.nl/owajong/rekenhulp_owajong.aspx
Een berekening gedaan voor iemand die 45-55% afgekeurd is, en die krijgt bij een inkomen van ¤ 2.500 bruto per maand (FOK!ker immers :P ) of bij ¤ 1.500 bruto per maand geen Wajong meer, bij ¤ 500,= bruto per maand wordt er ¤ 506,= aangevuld.

Dat was de berekening voor wajongers die al voor 2010 in de wajong zitten; die voor wajongers van na 1 januari 2010 is iets ruimer, maar bij ¤ 1.500 bruto per maand krijg je ook al geen aanvulling meer.
Hier de rekenhulp voor wajongers van na 1-1-2010: http://www.uwv.nl/wajong/(...)ekenhulp_wajong.aspx
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 15:34
Er is een grondslag bedrag en wordt berekend a.d.h.v. het aantal uur wat je arbeidsongeschikt bent. Dat is gewoon een feit http://mens-en-samenlevin(...)ng-2011-en-2012.html

edit- voor de oude wajong that it.

[ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 11-01-2012 15:36:20 ]
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 15:40
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 15:34 schreef heaven7 het volgende:
Er is een grondslag bedrag en wordt berekend a.d.h.v. het aantal uur wat je arbeidsongeschikt bent. Dat is gewoon een feit http://mens-en-samenlevin(...)ng-2011-en-2012.html

edit- voor de oude wajong that it.
Ja, en een niet-UWV link is waarschijnlijk beter dan 2 UWV-rekenhulpen bij elkaar, maar goed, ook in jouw link staat dat het UWV aanvult tot 75% van het minimumloon, en dat het totale inkomen tot 100% van het minimumloon kan worden aangevuld....
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 15:50
Ja? Als je met de andere uren die je wel mag werken meer verdient dan het minimumloon wordt de uitkering niet aangepast hoor.. dat is gewoon een vast bedrag.
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 16:00
http://www.uwv.nl/Particu(...)an_mijn_inkomen.aspx

Als je naast je 80-100% wajong werkt dan ontvang je volgens die rekenhulp wajong van 303 euro tot een bedrag van 1084 euro = een totaal van 1387 euro. Verdien je meer dan 1084 euro, dus bijvoorbeeld 1085 euro dan krijg je geen wajong ernaast meer en is je inkomen gelijk aan je loon = 1085 euro. (oude situatie, 23 jaar of ouder).
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 16:05
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 15:50 schreef heaven7 het volgende:
Ja? Als je met de andere uren die je wel mag werken meer verdient dan het minimumloon wordt de uitkering niet aangepast hoor.. dat is gewoon een vast bedrag.
Of je bekijkt de UWV-rekenhulpen even.....
schaal_9woensdag 11 januari 2012 @ 17:09
Heeft niet zoveel zin, op 1 januari 2014 kom je terecht in de Wet werken naar vermogen. Vertellen over je autisme verkleint in de regel de kans dat je aangenomen wordt. Tegenwoordig kunnen ze overal achterkomen. UWV kan bijvoorbeeld bij een werkgever informeren hoe een Wajong-gerechtigde functioneert of heeft gefunctioneerd.

In de nieuwe Wajong wordt een inkomen van 70% tot 100% van het minimumloon aangevuld tot 100% van het minimumloon. Het minimumjeugdloon voor een 18-jarige is laag: 658,20 euro per maand.

Ik lees dat TS nog studeert. Uitkering is dan 25% van het minimumloon. Dat is netto iets van 110 euro.
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 19:03
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 14:19 schreef Leandra het volgende:

[..]

Die 3440 is dus die 2%?

Dat betekent dat er 172.000 Wajongers waren in 2008?
iets minder nog, maar ik had 1,96% oid naar boven afgerond.
Als je het zelf wilt bekijken: Check www.statline.nl
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 19:48
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 17:09 schreef schaal_9 het volgende:
Heeft niet zoveel zin, op 1 januari 2014 kom je terecht in de Wet werken naar vermogen. Vertellen over je autisme verkleint in de regel de kans dat je aangenomen wordt. Tegenwoordig kunnen ze overal achterkomen. UWV kan bijvoorbeeld bij een werkgever informeren hoe een Wajong-gerechtigde functioneert of heeft gefunctioneerd.

In de nieuwe Wajong wordt een inkomen van 70% tot 100% van het minimumloon aangevuld tot 100% van het minimumloon. Het minimumjeugdloon voor een 18-jarige is laag: 658,20 euro per maand.

Ik lees dat TS nog studeert. Uitkering is dan 25% van het minimumloon. Dat is netto iets van 110 euro.
Het verzwijgen ervan is een concrete reden tot ontbinding van het contract.
DroogDokwoensdag 11 januari 2012 @ 20:24
Waarom zou je een uitkering willen als je kan werken?
poemojnwoensdag 11 januari 2012 @ 20:37
Niet doen als je ook zelf kunt werken, al was het alleen al vanwege je eigen zelfbeeld.
Wat voor studie doe je? Sluit die aan bij je bijbaan?
paulownawoensdag 11 januari 2012 @ 20:39
@heaven 7 ,
u kletst maar wat met uw
"ik ben de bron".
Wie meer verdient dan de maximale wajong, vliegt er gewoon uit hoor. Het is zelfs zo dat als je standaard 200 euro per maand verdient, je teruggezet wordt in de categorie arbeidsongeschiktheid waarin je zit. Uw verhaal van die 10.000 euro is dus onzin.
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 21:20
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 20:39 schreef paulowna het volgende:
@heaven 7 ,
u kletst maar wat met uw
"ik ben de bron".
Wie meer verdient dan de maximale wajong, vliegt er gewoon uit hoor. Het is zelfs zo dat als je standaard 200 euro per maand verdient, je teruggezet wordt in de categorie arbeidsongeschiktheid waarin je zit. Uw verhaal van die 10.000 euro is dus onzin.
wat is de maximale wajong?
Lienekienwoensdag 11 januari 2012 @ 21:22
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 19:48 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Het verzwijgen ervan is een concrete reden tot ontbinding van het contract.
Hè? Hoe kom je daar nu bij?
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 21:28
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:22 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Hè? Hoe kom je daar nu bij?
Het achterhouden van gegevens omtrent je persoon die je werkzaamheden kunnen beïnvloeden is een gegronde reden om, als dat inderdaad het geval is, het contract te mogen ontbinden door de werkgever. Als jij een pinda-allergie hebt en dan gaat werken bij de borrelnoten-fabrikant als noten inpakker en je hebt je allergie verzwegen waardoor je sommige werkzaamheden niet kan doen die in de functie-omschrijving stonden of te verwachten waren dan mag de werkgever het contract laten ontbinden, want als je dat gezegd had was je sowieso niet aangenomen. (Wat je hebt moet wel in verbinding staan tot je werkzaamheden).
Captain_Maximumwoensdag 11 januari 2012 @ 21:30
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:20 schreef Maanvis het volgende:

[..]

wat is de maximale wajong?
Het wordt aangevuld tot het minimumloon. Tenminste, als je een baan hebt en genoeg verdient. Is je salaris hoger dan het minimumloon, dan ontvang je natuurlijk geen uitkering.
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 21:35
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:30 schreef Captain_Maximum het volgende:

[..]

Het wordt aangevuld tot het minimumloon. Tenminste, als je een baan hebt en genoeg verdient. Is je salaris hoger dan het minimumloon, dan ontvang je natuurlijk geen uitkering.
Het is gebaseerd op minimumloon op basis van een volledige werkweek. Als je acht uur in de week kan werken met een loon ruim boven het minimumloon kan het nog steeds zijn dat je een gedeelte aan uitkering krijgt.
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 21:36
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:28 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Het achterhouden van gegevens omtrent je persoon die je werkzaamheden kunnen beïnvloeden is een gegronde reden om, als dat inderdaad het geval is, het contract te mogen ontbinden door de werkgever. Als jij een pinda-allergie hebt en dan gaat werken bij de borrelnoten-fabrikant als noten inpakker en je hebt je allergie verzwegen waardoor je sommige werkzaamheden niet kan doen die in de functie-omschrijving stonden of te verwachten waren dan mag de werkgever het contract laten ontbinden, want als je dat gezegd had was je sowieso niet aangenomen. (Wat je hebt moet wel in verbinding staan tot je werkzaamheden).
Dan lijkt me dat er bij een autist die gaat archiveren weinig reden is om het te melden, het zal de werkzaamheden zeker niet in de weg staan.
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 21:38
Ik voel me gevleid dat ik met u word aangesproken maar dat zal vast te maken hebben met het feit dat u uit België komt :+

En ik ben mijn eigen bron omdat ik al 9 jaar in de wajong zit voor 50%.
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 21:38
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:36 schreef Leandra het volgende:

[..]

Dan lijkt me dat er bij een autist die gaat archiveren weinig reden is om het te melden, het zal de werkzaamheden zeker niet in de weg staan.
autisten die archiveren of autisten die bibliothekares zijn of autisten die programmeren zijn vaak zelfs beter dan normale mensen zonder die stoornis :)
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 21:39
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:38 schreef heaven7 het volgende:
Ik voel me gevleid dat ik met u word aangesproken maar dat zal vast te maken hebben met het feit dat u uit België komt :+

En ik ben mijn eigen bron omdat ik al 9 jaar in de wajong zit voor 50%.
Ik heb heel veel respect voor je dat je met 10 uur per week werken toch 10000 euro per maand verdient!
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 21:41
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:36 schreef Leandra het volgende:

[..]

Dan lijkt me dat er bij een autist die gaat archiveren weinig reden is om het te melden, het zal de werkzaamheden zeker niet in de weg staan.
Wel als men kan verwachten dat er sociale interactie zal plaatsen vinden. Als je collega's hebt of onderdeel bent van een team et cetera.
#ANONIEMwoensdag 11 januari 2012 @ 21:41
Was het maar zo :D Het was een voorbeeld zoals je begrijpt :P
Maanviswoensdag 11 januari 2012 @ 21:41
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:41 schreef heaven7 het volgende:
Was het maar zo :D Het was een voorbeeld zoals je begrijpt :P
hoe kun je dan de bron zijn van dat verhaal ;).
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 21:47
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:41 schreef heaven7 het volgende:
Was het maar zo :D Het was een voorbeeld zoals je begrijpt :P
Je inkomen en wajong zijn samen dus meer dan het wettelijk minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder?
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 21:49
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:47 schreef Leandra het volgende:

[..]

Je inkomen en wajong zijn samen dus meer dan het wettelijk minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder?
Dat kan volgens de rekenhulp ja. Zie berekening ergens terug. Maar bij meer dan 1084 euro loon vervalt je wajong.
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 21:52
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:49 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Dat kan volgens de rekenhulp ja. Zie berekening ergens terug. Maar bij meer dan 1084 euro loon vervalt je wajong.
Volgens mij kom je dan uit op het minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder, en het gaat om bruto bedragen, dus die bijna 1400 waar je dan op uitkomt klinkt als het wettelijk minimum.
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 21:54
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:52 schreef Leandra het volgende:

[..]

Volgens mij kom je dan uit op het minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder, en het gaat om bruto bedragen, dus die bijna 1400 waar je dan op uitkomt klinkt als het wettelijk minimum.
Het is zelfs minder zie ik nu want het minimumloon is ¤ 1.446,60 bruto.
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 22:01
Mooi, dan hebben we dus vastgesteld dat Wajong plus inkomen uit arbeid samen niet meer dan het wettelijk minimumloon per maand zal zijn.

Maar als iemand nog tips heeft om in 10 uur per week ¤ 10.000 per maand te verdienen dan hou ik me ook zonder Wajong aanbevolen.
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 22:02
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 22:01 schreef Leandra het volgende:
Mooi, dan hebben we dus vastgesteld dat Wajong plus inkomen uit arbeid samen niet meer dan het wettelijk minimumloon per maand zal zijn.

Maar als iemand nog tips heeft om in 10 uur per week ¤ 10.000 per maand te verdienen dan hou ik me ook zonder Wajong aanbevolen.
Seks, drugs, wapens, mensenhandel, eigenlijk alles wel wat uiterst strafbaar is.
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 22:07
Legaal natuurlijk, ik wil er best belasting over betalen en nog even flink wat HRA meepakken :+
De_Kardinaalwoensdag 11 januari 2012 @ 22:08
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 22:07 schreef Leandra het volgende:
Legaal natuurlijk, ik wil er best belasting over betalen en nog even flink wat HRA meepakken :+
Bankdirecteur en wat commissariaten her en der. :P
Leandrawoensdag 11 januari 2012 @ 22:11
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 22:08 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Bankdirecteur en wat commissariaten her en der. :P
Ik zal m'n netwerk eens goed scannen ;)
Yoewiedonderdag 12 januari 2012 @ 00:02
WAJONG is maar 75% van het minimum loon.
Waarom lees ik dan dat dit tot 100% kan worden aangevuld?
De_Kardinaaldonderdag 12 januari 2012 @ 00:45
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 00:02 schreef Yoewie het volgende:
WAJONG is maar 75% van het minimum loon.
Waarom lees ik dan dat dit tot 100% kan worden aangevuld?
quote:
Een Wajong-uitkering is een aanvulling op het loon dat u verdient met werken. Wij vullen met uw uitkering uw inkomen aan, zodat uw inkomen in totaal minimaal 75% van het minimum(jeugd)loon bedraagt.

Gaat u meer verdienen? Dan verlagen wij uw uitkering. Maar uw inkomen wordt in totaal meestal wel hoger. Uw totale inkomen kan zelfs oplopen tot 100% van het minimum(jeugd)loon. Het loont dus om te werken.

Lukt het u niet om werk te vinden? Of kunt u helemaal niet werken? Ook dan zorgen wij ervoor dat uw totale inkomen maximaal 75% van het minimum(jeugd)loon is.

http://www.uwv.nl/wajong/(...)ajong-uitkering.aspx
HetKlusKonijndonderdag 12 januari 2012 @ 02:22
^^ Oftewel, laat maar zitten die wajong-uitkering, TS.
Yoewiedonderdag 12 januari 2012 @ 09:50
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Maanvisdonderdag 12 januari 2012 @ 09:57
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:50 schreef Yoewie het volgende:
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Tja, het leven is oneerlijk :). Ik kan ook niet voetballen dus ik krijg geen miljoenensalaris. Dus ik moet het doen met een mindere baan!
Lienekiendonderdag 12 januari 2012 @ 09:57
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:50 schreef Yoewie het volgende:
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Ja, ik vind ook dat mensen met een handicap een veel hogere uitkering moeten krijgen. Heb je al de pech dat je gehandicapt bent, moet je ook nog eens je leven lang op een houtje bijten.
Leandradonderdag 12 januari 2012 @ 10:01
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:50 schreef Yoewie het volgende:
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Ja, maar zo is het leven nou eenmaal, iemand die geen handicap heeft kan wel 10 keer het minimumloon verdienen.

Het zou ook niet fair zijn om wel van mensen te verwachten dat ze aan het werk gaan als ze X% afgekeurd zijn, maar dat inkomen volledig te laten vervallen.

Overigens is werken ook niet gratis; ik kan thuis de hele dag in een joggingbroek gaan zitten, op het werk zal ik wat fatsoenlijkers aan moeten, en misschien kun je je broodje wel altijd meenemen, maar op vrijdag gebakken mosselen in de kantine met je collega's is ook af en toe wel leuk en sociaal, maar niet gratis.
Maanvisdonderdag 12 januari 2012 @ 10:09
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:57 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Ja, ik vind ook dat mensen met een handicap een veel hogere uitkering moeten krijgen. Heb je al de pech dat je gehandicapt bent, moet je ook nog eens je leven lang op een houtje bijten.
Gelukkig is het grootste deel van de volledig afgekeurde Wajong-ers niet gehandicapt.
Lastpostdonderdag 12 januari 2012 @ 11:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 15:36 schreef lezzer het volgende:

[..]

Nee, een wajong neem je ook niet. Die krijg je, omdat je niet kunt werken. Wat dus bij TS niet het geval is.
Incorrect, die krijg je omdat je (deels) arbeidsongeschikt bent n.a.v fysieke en/of psychische problemen, mocht dit in het geval van TS niet zo zijn zal dit blijken na de formaliteiten.
Jij kunt helemaal niet oordelen of dat bij TS het geval is.

Overigens zou ik in dezelfde situatie gewoon voor de baan gaan, terugvallen op de Wajong kan ook in een later stadium nog en het labeltje dat je opgeplakt krijgt kan enkel negatief uitwerken bij het krijgen en behouden van een baan aangezien je verplicht bent het te melden aan het bedrijf waar je werkt.
Buiten dat, als na verloop van tijd blijkt dat het prima gaat is er ook geen reden om het aan te vragen.
starladonderdag 12 januari 2012 @ 11:22
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:57 schreef Lienekien het volgende:
Ja, ik vind ook dat mensen met een handicap een veel hogere uitkering moeten krijgen. Heb je al de pech dat je gehandicapt bent, moet je ook nog eens je leven lang op een houtje bijten.
Sorry hoor, maar waarom zou je juist die mensen in de watten leggen die niet productief zijn en niets bijdragen aan de maatschappij? Je kunt het namelijk ook andersom redeneren: 'Ja, ik moet 40 uur per week werken voor salaris X terwijl iemand die thuis uit zijn bek ligt te kwijlen ook salaris X krijgt' Ik ben het wél met je eens dat die mensen een uitkering moeten krijgen in die mate dat het voldoende is voor de basis levensonderhoud plus nog iets extra, zodat zij ook een keer op vakantie kunnen o.i.d. Maar om nu positief te gaan discrimineren en te gaan denivelleren op basis van wat iemand NIET kan is de omgekeerde wereld en niet billijk tegenover de mensen die er hard voor moeten werken.
Lastpostdonderdag 12 januari 2012 @ 11:27
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:22 schreef starla het volgende:

[..]

Sorry hoor, maar waarom zou je juist die mensen in de watten leggen die niet productief zijn en niets bijdragen aan de maatschappij? Je kunt het namelijk ook andersom redeneren: 'Ja, ik moet 40 uur per week werken voor salaris X terwijl iemand die thuis uit zijn bek ligt te kwijlen ook salaris X krijgt' Ik ben het wél met je eens dat die mensen een uitkering moeten krijgen in die mate dat het voldoende is voor de basis levensonderhoud plus nog iets extra, zodat zij ook een keer op vakantie kunnen o.i.d. Maar op nu positief te gaan discrimineren vind ik niet billijk tegenover de mensen die er hard voor moeten werken.
^O^
Als het geld oneindig zou zijn en niet uit 'onze' portemonnee werd verdeeld zou ik óok voor zijn om de gehandicapten in het land extra te ondersteunen, extra uitjes, hogere uitkering, leuke TV aan de muur en een nieuw bankstel uit een potje, maar helaas.

Een Wajong uitkering is hoog genoeg om rond te komen, ook wanneer je alleen en op jezelf woont (mits oud genoeg), sterker, je houdt nog geld over als je gewoon verstandig met je geld omgaat, dus dat op een houtje bijten valt ook best mee.
Zeker voor de groep die ook nog enige arbeid kan verrichten, al is het maar een dag in de week.
sweetdancegirldonderdag 12 januari 2012 @ 11:36
Ik heb zelf een wajong uitkering, maar hoop als ik mijn studie receptioniste/telefoniste heb afgerond een parttime baan te kunnen vinden. Voor mezelf heb ik al besloten dat ik na het behalen van mijn diploma door wil gaan leren. In 2006/2007 ben ik lichamelijk zeer achteruit gegaan waardoor ik voor 80 tot 100% ben afgekeurd.Toch geloof ik wel dat ik iig weer parttime kan gaan werken en dat het salaris wordt verrekend met de wajong. Op dit moment werk ik trouwens 3 halve dagen op vrijwillige basis, ik vind het belangrijk om onder de mensen te zijn. Ik ben ook gedreven om te gaan werken en ik denk dat dat een heel groot pluspunt is.
Leandradonderdag 12 januari 2012 @ 11:59
Ik vind dat bij zulke zaken idd wel onderscheid gemaakt mag worden tussen iemand die werkelijk niets kan omdat zijn fysieke situatie dat met zich meebrengt, dus bijvoorbeeld iemand die (grotendeels) verlamd is, of iemand met het IQ van een woelmuis die ook echt niet kan werken, en opgeschoten huftertjes die ADHD hebben, dyslectisch zijn en niet met autoriteit kunnen omgaan.

Die laatste categorie (zeker als ze van het type grote bek zijn) kun je wat mij betreft prima een pittige heropvoeding geven zodat ze iig verlost zijn van hun niet met autoriteit om kunnen gaan "handicap".

En wat mij betreft een 3 strikes and you're out systeem door dit soort uitkeringen te koppelen aan een strafblad, want als je er niet genoeg aan hebt en je gaat het dmv berovingen, diefstal en geweld aanvullen dan "verdien" je je uitkering sowieso niet.
paulownadonderdag 12 januari 2012 @ 12:46
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:59 schreef Leandra het volgende:
Ik vind dat bij zulke zaken idd wel onderscheid gemaakt mag worden tussen iemand die werkelijk niets kan omdat zijn fysieke situatie dat met zich meebrengt, dus bijvoorbeeld iemand die (grotendeels) verlamd is, of iemand met het IQ van een woelmuis die ook echt niet kan werken, en opgeschoten huftertjes die ADHD hebben, dyslectisch zijn en niet met autoriteit kunnen omgaan.

Die laatste categorie (zeker als ze van het type grote bek zijn) kun je wat mij betreft prima een pittige heropvoeding geven zodat ze iig verlost zijn van hun niet met autoriteit om kunnen gaan "handicap".

En wat mij betreft een 3 strikes and you're out systeem door dit soort uitkeringen te koppelen aan een strafblad, want als je er niet genoeg aan hebt en je gaat het dmv berovingen, diefstal en geweld aanvullen dan "verdien" je je uitkering sowieso niet.
Wat raar ,iemands recht op een Wajong uitkering verbinden aan iemands criminele inslag, wat doe je dan met iemand die bijna geheel verlamd, iemand berooft of afperst?
Een uitkering 'verdienen"?
Lienekiendonderdag 12 januari 2012 @ 12:50
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:59 schreef Leandra het volgende:
Ik vind dat bij zulke zaken idd wel onderscheid gemaakt mag worden tussen iemand die werkelijk niets kan omdat zijn fysieke situatie dat met zich meebrengt, dus bijvoorbeeld iemand die (grotendeels) verlamd is, of iemand met het IQ van een woelmuis die ook echt niet kan werken, en opgeschoten huftertjes die ADHD hebben, dyslectisch zijn en niet met autoriteit kunnen omgaan.

Die laatste categorie (zeker als ze van het type grote bek zijn) kun je wat mij betreft prima een pittige heropvoeding geven zodat ze iig verlost zijn van hun niet met autoriteit om kunnen gaan "handicap".

En wat mij betreft een 3 strikes and you're out systeem door dit soort uitkeringen te koppelen aan een strafblad, want als je er niet genoeg aan hebt en je gaat het dmv berovingen, diefstal en geweld aanvullen dan "verdien" je je uitkering sowieso niet.
En dan verwacht je dat die probleemgroepmensen zich goed gaan gedragen omdat ze anders hun uitkering verliezen? Ik denk dat je het tegenovergestelde bereikt, je werkt die mensen dan de goot in, marginaliseert ze helemaal. Al zul jij dan waarschijnlijk beweren dat ze dat dan aan zichzelf te wijten hebben.
Leandradonderdag 12 januari 2012 @ 12:55
Dus probleemjongeren een uitkering geven zou hen van crimineel gedrag moeten weerhouden?
Het lijkt me overigens sterk dat iemand met een dwarslaesie een overval gaat plegen, maar wellicht schat ik dat verkeerd in, ik wacht op de eerste rolstoel bij Opsporing verzocht.
Lienekiendonderdag 12 januari 2012 @ 12:58
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 12:55 schreef Leandra het volgende:
Dus probleemjongeren een uitkering geven zou hen van crimineel gedrag moeten weerhouden?
Het lijkt me overigens sterk dat iemand met een dwarslaesie een overval gaat plegen, maar wellicht schat ik dat verkeerd in, ik wacht op de eerste rolstoel bij Opsporing verzocht.
Jij legt een direct verband tussen uitkering en gedrag, ik niet. Mensen die niet goed in staat kunnen worden geacht om zelf in hun onderhoud te voorzien, die krijgen een uitkering.
Leandradonderdag 12 januari 2012 @ 13:03
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 12:58 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Jij legt een direct verband tussen uitkering en gedrag, ik niet. Mensen die niet goed in staat kunnen worden geacht om zelf in hun onderhoud te voorzien, die krijgen een uitkering.
Nee, ik bedoelde dat eigenlijk vooral in combinatie met de Wajongers die in de Wajong zitten omdat ze "moeite hebben met autoriteit".
Want dat zijn nogal eens huftertjes die sowieso al geen aanwinst zijn voor de maatschappij, en na 3 zware misdrijven mag daar wat mij betreft best een gevolg zijn.

Het hoeft wat mij betreft iig niet zo te zijn dat iemand die een aantal maal veroordeeld is voor een misdrijf tussen de misdrijven door weer fijn een uitkering kan vangen, en gelukkig hebben ze de uitkeringen tijdens detentie al stopgezet.
Leandradonderdag 12 januari 2012 @ 13:05
quote:
(Weer) Wajong als mijn situatie verandert

Is uw Wajong-uitkering om een bijzondere reden gestopt? Bijvoorbeeld omdat u in detentie zat? Of omdat u in het buitenland woonde? Dan kunnen wij uw uitkering voortzetten als u weer in Nederland woont of als u weer uit detentie bent.
Bron

In zulke gevallen mag men wat mij betreft iig beginnen met een nieuwe keuring, ipv gewoon de uitkering hervatten.
Lienekiendonderdag 12 januari 2012 @ 13:07
Dat wordt dan waarschijnlijk toch wel een bijstandsuitkering.
Leandradonderdag 12 januari 2012 @ 13:14
Dat kan, maar aan een bijstandsuitkering zitten andere regels vast, dus dat is dan sowieso een nadeel voor ze.
De_Kardinaaldonderdag 12 januari 2012 @ 13:57
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:22 schreef starla het volgende:

[..]

Sorry hoor, maar waarom zou je juist die mensen in de watten leggen die niet productief zijn en niets bijdragen aan de maatschappij? .
Dat gaat getuigt van naastenliefde en dat is een deugd. Het is een deugd, omdat het een eigenschap is die niet iedereen bezit en die moeite kost. Zij verdienen ook recht op een leven. Wil je naast de wajong ook meteen de AOW beperken voor mensen die al gepensioneerd zijn?

Koud ben je Starla, ijskoud.

quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:36 schreef sweetdancegirl het volgende:
Ik heb zelf een wajong uitkering, maar hoop als ik mijn studie receptioniste/telefoniste heb afgerond een parttime baan te kunnen vinden. Voor mezelf heb ik al besloten dat ik na het behalen van mijn diploma door wil gaan leren. In 2006/2007 ben ik lichamelijk zeer achteruit gegaan waardoor ik voor 80 tot 100% ben afgekeurd.Toch geloof ik wel dat ik iig weer parttime kan gaan werken en dat het salaris wordt verrekend met de wajong. Op dit moment werk ik trouwens 3 halve dagen op vrijwillige basis, ik vind het belangrijk om onder de mensen te zijn. Ik ben ook gedreven om te gaan werken en ik denk dat dat een heel groot pluspunt is.
^O^

quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:59 schreef Leandra het volgende:
En wat mij betreft een 3 strikes and you're out systeem door dit soort uitkeringen te koppelen aan een strafblad, want als je er niet genoeg aan hebt en je gaat het dmv berovingen, diefstal en geweld aanvullen dan "verdien" je je uitkering sowieso niet.
En je komt na je derde streepje uit de bak en je hebt geen stuiver meer op je rekening (het is niet dat werken in een gevangenis veel betaalt) en je hebt niet meteen een baan, mede omdat je nergens een bewijs van goed gedrag kan overleggen, je geen verder geen beroep op bijstand hebt, wat moet je dan doen om aan geld te komen? Terug de criminaliteit in. Wat krijgen criminelen die weer betrapt worden? Gratis kost en inwoning. ^O^
miep_miepwoensdag 25 januari 2012 @ 22:16
Wajong aanvragen alleen als vangnet, terwijl je in principe nog wel zou kunnen werken en dat ook graag wil? Ik zou zeggen: niet verstandig. Ten eerste is dat waarschijnlijk weggegooide tijd (al die keuringen zijn best streng, er gaat flink veel tijd inzitten en zoals ik het zo hoor heb je er waarschijnlijk toch geen recht op) en inderdaad zet je jezelf een flinke stempel op je voorhoofd. Als het nodig is bij bijvoorbeeld stufi-aangelegenheden (verlenging/omzetting prestatiebeurs e.d.), is je diagnose zelf al een vangnet.

Ik heb zelf ook Asperger, waarbij anderen vaak niet eens doorhebben dat ik "anders" ben, omdat ik redelijk geleerd heb hoe ik sociaal over moet komen. Wel ben ik snel overprikkeld en daardoor heel vaak migraine en elke dag heel erg moe, waardoor alles in mijn leven dus een stuk moeizamer verloopt (huishouden schiet er vaak bij in, omdat ik heel veel slaap nodig heb om de overprikkeling een beetje te compenseren) . Ondertussen ben ik ook langstudeerder, maar ik wil mijn studie rechten toch afronden, zodat ik straks hopelijk met een parttime baan toch mijn eigen zakcentje kan verdienen, wat natuurlijk met een lager niveau niet kan. Met deze studie zou ik in de toekomst bijvoorbeeld 3 dagen in de week kunnen werken, om de rest van de week bij te kunnen komen. Maar hoe verder ik kom, des te meer ik vrees voor de meningen van werkgevers. Ik kan me niet voorstellen dat er mensen zijn die mij straks willen aannemen, met al die negatieve verhalen in de pers over autisten die zogenaamd misbruik maken van een wajong-uitkering.
Inderdaad ben je verplicht om dingen die van invloed kunnen zijn op je prestaties te vermelden, omdat je anders de kans loopt dat je contract ontbonden wordt.
Als jij een wajong-uitkering aanvraagt, zeg je dus eigenlijk ook over jezelf dat je vindt dat je minder kan dan anderen. Niet echt een pluspunt op je sollicitatie-gesprek natuurlijk.
En ja: er zijn wel allerlei subsidie-regeltjes om werkgevers over de streep te halen, maar er zijn maar weinig werkgevers die daar echt happig op zijn. En als ze dat dan wel zijn, vraag ik me af of je daar een vast contract mee binnen kan halen, aangezien je veel verhalen hoort over mensen die eerst worden uitgebuit en weer op straat worden gezet wanneer de regeling opgebruikt is.

En verder, niet geheel onbelangrijk, kan het in de toekomst ook een flinke impact hebben qua hypotheek- en verzekeringskwesties, omdat je dan als een groter risico gezien kan worden. Het is dus echt geen pretje en er kleven een boel gevolgen aan, waar je heel goed over na moet denken.

Bovendien moet je er rekening mee houden dat je dag in, dag uit wordt aangekeken alsof je uitschot bent dat misbruik maakt van allerlei regelingen en de hele dag op de bank hangt, aangezien niemand echt ziet wat er aan de hand is (want uitzieken van de overprikkeldheid doe je pas thuis achter gesloten deuren).
Helemaal in het juristen-wereldje natuurlijk, waar je al snel "pleb" of "pauper" bent.
SwaPorewoensdag 4 april 2012 @ 23:16
Je kan prima werken, maar krijgt alsnog een Wajong :? Is dit een soort bijstand voor jongeren geworden?
Leandrawoensdag 4 april 2012 @ 23:20
Wat een waardeloze topickick.
SwaPoredonderdag 5 april 2012 @ 15:13
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 23:20 schreef Leandra het volgende:
Wat een waardeloze topickick.
Beter dan het openen van een nieuw topic :{w
Leandradonderdag 5 april 2012 @ 15:15
quote:
0s.gif Op donderdag 5 april 2012 15:13 schreef SwaPore het volgende:

[..]

Beter dan het openen van een nieuw topic :{w
En wat wilde je precies vragen of weten?? Want veel meer dan een zeikerige one-liner is de post waarmee je het topic kickte niet.
SwaPoredonderdag 5 april 2012 @ 15:21
quote:
0s.gif Op donderdag 5 april 2012 15:15 schreef Leandra het volgende:

[..]

En wat wilde je precies vragen of weten?? Want veel meer dan een zeikerige one-liner is de post waarmee je het topic kickte niet.
Wilt u nueken? :@
Leandradonderdag 5 april 2012 @ 15:27
quote:
0s.gif Op donderdag 5 april 2012 15:21 schreef SwaPore het volgende:

[..]

Wilt u nueken? :@
Getverdamme nee, daar ben ik veel te oud voor :{w