quote:BERLIJN (ANP/DPA) - De zanger-acteur Johan Heesters ligt sinds zaterdagavond weer in een Duits ziekenhuis, op de intensive-care. Zijn agentschap heeft hierover maandag een bericht van de Duitse krant Bild bevestigd.
Volgens een woordvoerder van de kliniek in Starnberg is de toestand van Heesters 'acuut verslechterd' en 'kritiek'.
Kort voor zijn 108e verjaardag op 5 december lag Heesters ook bijna een week in het hospitaal. Hij had toen koorts en voelde zich onwel. Wat de reden is van de nieuwe ziekenhuisopname is niet bekend. Over de huidige gezondheidstoestand van Heesters is weinig bekend.
Terugblik
Door zijn eerdere opname moest hij de première van zijn nieuwste film en een verjaardagsconcert afzeggen. Johannes Heesters, de oudste actieve artiest ter wereld, blikte kort voor zijn verjaardag terug op zijn leven. 'Het is zeer mooi geweest', zei de operettester in een interview over zijn 108e verjaardag.
De Nederlander Heesters emigreerde in 1934 naar Duitsland, waar hij een grote ster is geworden. Hij zou woensdag zijn nieuwe film presenteren, waarin hij de apostel Petrus speelt aan de hemelpoort. Hij heeft nog een nieuw project gepland met de verfilming van een verhaal van Tsjechov. Bij zijn 107e verjaardag zong hij nog operetteliederen met een opvallend luide stem. Woensdag zou hij dat opnieuw doen voor ruim 400 gasten.
'Vrolijk'
'Natuurlijk heb ik angst dat het een keer ophoudt. Ik zou alleen willen dat het nog een beetje langer zou duren. Dat zou erg mooi zijn', zei Heesters, die inmiddels wel blind is. Vroeger vertelde Heesters dat hij graag 110 jaar zou willen worden. Zijn verjaardagswens voor zijn 108e verjaardag is dat zijn lichaam gezond blijft en dat zijn stem het goed blijft doen. 'Dan ben ik vrolijk.'
Op de vraag wat men moet doen om zo oud te worden, zei hij: 'Vooraleerst moet men een goed levensgevoel in zich hebben. Je moet altijd iets doen wat je graag doet, dat houdt je jong. Je moet altijd iets te doen hebben, zoals mijn vrouw ook zegt. En een beetje sterke drank op zijn tijd', zei Heesters, luid lachend. 'Zo'n jenever is ook goed voor de stem, maar ik overdrijf daarmee niet.'
Echtgenote Simone
Hij prijst zich ook gelukkig met zijn 45 jaar jongere vrouw Simone Rethel, die zelf ook actrice is. 'We hebben een goede relatie. Dat is erg belangrijk. Als we beiden leuk werk hebben en met een goed programma onderweg kunnen zijn, ben ik erg gelukkig.
Hij was al iets van 36 toen de Duitsers Nederland binnenvielen.quote:Op woensdag 21 december 2011 02:39 schreef DrDentz het volgende:
Kan me haast niet voorstellen hoe oud hij is. Mensen van 60 vind ik vrij oud. Jopie was 60 toen de Beatles doorbraken.
Bizar inderdaad, nu je dat zo schrijft.quote:Op woensdag 21 december 2011 02:39 schreef DrDentz het volgende:
Kan me haast niet voorstellen hoe oud hij is. Mensen van 60 vind ik vrij oud. Jopie was 60 toen de Beatles doorbraken.
Ach, die man is al ruim voor de oorlog naar Duitsland vertrokken. Zolang De Telegraaf nog de grootste krant van Nederland is, hebben we als natie echt geen recht van spreken om individuen als Heesters te veroordelen om hun keuze voor Duitsland, nota bene al ruim voor de oorlog gemaakt.quote:Op woensdag 21 december 2011 02:26 schreef Joker89 het volgende:
Ik walg van zijn daden toentertijd, ook te kritiekloos wat dat betreft van zijn kant, maar zo'n hoge leeftijd en toch doorgaan met wat hij doet is zeer bijzonder. Ik wens hem veel sterkte en zijn familie ik hoop toch dat hij het redt en een nog hogere leeftijd mag halen, moet best kunnen, het lijkt me een taaie vent wat dat betreft.
Gelukkig hebben onzequote:Op woensdag 21 december 2011 09:27 schreef S1nn3rz het volgende:
Deze meneer is een schande voor het land, en dat hij dan nog media aandacht krijgt vind ik te walgelijk voor woorden.
Wat mij betreft nog 1 keer in de krant: als ie dood is.
Rudi Carrell ook, maar dat is een beetje offtopic.quote:Op woensdag 21 december 2011 10:00 schreef Ringo het volgende:
[..]
Gelukkig hebben onzeoosterburen
het beter begrepen, voor hen is Jopie een held.
.
Was die ook fout in de oorlog?quote:Op woensdag 21 december 2011 10:04 schreef Specularium het volgende:
Rudi Carrell ook, maar dat is een beetje offtopic.
Ik vind het jammer dat 'Die Ludolfs' niet meer op VeryDisco is.quote:
niet nog een jaartje of 30?quote:Op woensdag 21 december 2011 10:31 schreef Braddie het volgende:
Die man red niet lang meer heb ik het idee..
Gaat er niet om dat hij Duitsland woont, hij sympathiseerde met de Nazi's. Tenminste, door optredens te doen voor Nazi's was daar sprake van.quote:Op woensdag 21 december 2011 09:24 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ach, die man is al ruim voor de oorlog naar Duitsland vertrokken. Zolang De Telegraaf nog de grootste krant van Nederland is, hebben we als natie echt geen recht van spreken om individuen als Heesters te veroordelen om hun keuze voor Duitsland, nota bene al ruim voor de oorlog gemaakt.
Verder komt aan elk leven een keer een eind, dus ook aan dat van Johan Heesters. Waarom dat zo'n opzienbarend nieuwsfeit is, ontgaat mij.
Hoe vrijwillig waren die optredens?quote:Op woensdag 21 december 2011 10:36 schreef zaans_boefje het volgende:
[..]
Gaat er niet om dat hij Duitsland woont, hij sympathiseerde met de Nazi's. Tenminste, door optredens te doen voor Nazi's was daar sprake van.
Hij was gewoon en artiest die leefde van zn optredens voor een publiek dat hem goed betaalde....quote:Op woensdag 21 december 2011 10:36 schreef zaans_boefje het volgende:
[..]
Gaat er niet om dat hij Duitsland woont, hij sympathiseerde met de Nazi's. Tenminste, door optredens te doen voor Nazi's was daar sprake van.
Volgens mij doet Heesters daar ook zelf niet moeilijk over... hij is nooit gedwongen en trad in duitsland op omdat hij daar erg populair was en goed betaald werd.quote:Op woensdag 21 december 2011 10:38 schreef Specularium het volgende:
[..]
Hoe vrijwillig waren die optredens?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |