Wat een waanzinnig slecht plan weer van de PvdA. De betutteling is wederom ongekend. Is het niet juist de verantwoording van ZZP'ers om hun eigen zaakjes goed te gaan regelen? Is dat juist niet de vrijheid van het zelfstandig ondernemerschap? Zijn ze wel goed bij hun hoofd daar bij de PvdAquote:PvdA wil minimumtarief voor zzp'ers
DEN HAAG - Zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) moeten volgens de PvdA minimaal 150 procent van het minimumloon krijgen. Op die manier kunnen de zelfstandig ondernemers naast een inkomen op minimumloonniveau ook geld wegzetten voor hun pensioen en zich verzekeren tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid. Dat stelt Tweede Kamerlid Mariëtte Hamer van de grootste oppositiepartij dinsdag voorafgaand aan de behandeling van de begroting Sociale Zaken.
Hamer gaat bij minister Henk Kamp (Sociale Zaken) pleiten voor het instellen van minimumtarieven voor zzp'ers. Zij wijst erop dat er een groeiende groep zelfstandigen actief is op de arbeidsmarkt die daarvoor niet vrij heeft gekozen. Vooral aan de onderkant van de arbeidsmarkt vragen steeds meer werkgevers van hun personeel om als zelfstandige flexkracht voor hen te gaan werken.
Volgens Hamer werkt de meerderheid van de zzp'ers op basis van een zogeheten overeenkomst van opdracht (ovo). Zij maakt zich hierover zorgen, omdat deze constructie de mogelijkheid biedt om onder het minimumloon te werken. Veel mensen zijn hierdoor onverzekerd aan de slag en kunnen niet sparen voor hun oude dag. Door schijnzelfstandigen uit Oost-Europa die „zich aanbieden voor dumptarieven, ontstaat een neerwaartse prijsspiraal”, stelt ze verder.
Kamp uitte eerder ook al zijn zorgen over de manier waarop met de ovo wordt gewerkt aan de onderkant van de arbeidsmarkt. Hij kondigde begin dit jaar nog een onderzoek aan wegens ophef over postbezorgers die tegen stukloon werken en zo niet boven het minimumloon uitkomen.
Om misbruik van de ovo en constructies met schijnzelfstandigen te voorkomen wil de minister nu de werkingssfeer van de Wet minimumloon uitbreiden. Hierdoor moeten zzp'ers en anderen die via een ovo werken, tenminste het minimumloon krijgen als ze niet meer dan 3 opdrachtgevers hebben en zij „qua arbeidsrelatie en maatschappelijke positie overeenkomsten vertonen met werknemers”. Maar dit is volgens de PvdA niet genoeg. De partij wil 150 procent van het minimumloon als bodem voor zelfstandigen.
bron: Telegraaf
Heb je je eigen OP wel gelezen? Ook Kamp (ja, zelfs die, de minst sociale minister van Sociale Zaken sinds lange tijd) maakt zich zorgen over de huidige situatie waardoor een soort moderne slavernij kan ontstaan, doordat zogenaamd zelfstandigen onder het minimumloon worden betaald voor de weinige baantjes waar ze voor in aanmerking komen.quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:03 schreef ComplexConjugate het volgende:
Wat een waanzinnig slecht plan weer van de PvdA. De betutteling is wederom ongekend. Is het niet juist de verantwoording van ZZP'ers om hun eigen zaakjes goed te gaan regelen? Is dat juist niet de vrijheid van het zelfstandig ondernemerschap? Zijn ze wel goed bij hun hoofd daar bij de PvdA
Dus... geen zzp-er worden als je geen added value hebt.quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:06 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Heb je je eigen OP wel gelezen? Ook Kamp (ja, zelfs die, de minst sociale minister van Sociale Zaken sinds lange tijd) maakt zich zorgen over de huidige situatie waardoor een soort moderne slavernij kan ontstaan, doordat zogenaamd zelfstandigen onder het minimumloon worden betaald voor de weinige baantjes waar ze voor in aanmerking komen.
Moderne slavernij? Laat me niet lachen manquote:Op dinsdag 13 december 2011 10:06 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Heb je je eigen OP wel gelezen? Ook Kamp (ja, zelfs die, de minst sociale minister van Sociale Zaken sinds lange tijd) maakt zich zorgen over de huidige situatie waardoor een soort moderne slavernij kan ontstaan, doordat zogenaamd zelfstandigen onder het minimumloon worden betaald voor de weinige baantjes waar ze voor in aanmerking komen.
Nou ja, ik ken mensen die voor Sand post hebben bezorgd. De enige manier om daar een baantje te krijgen is door per stuk bezorgde post betaald te worden. Het is niet zo dat de banen voor het oprapen liggen.quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:26 schreef Drugshond het volgende:
Dus... geen zzp-er worden als je geen added value hebt.
Dus ... geen zzp-er worden in die richting... move on.quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:31 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Nou ja, ik ken mensen die voor Sand post hebben bezorgd. De enige manier om daar een baantje te krijgen is door per stuk bezorgde post betaald te worden. Het is niet zo dat de banen voor het oprapen liggen.
Ja, move on naar het volgende baantje waar je ook voor een vergelijkbaar wurgcontract moet werken.quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:34 schreef Drugshond het volgende:
Dus ... geen zzp-er worden in die richting... move on.
Inderdaad.quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:26 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Dus... geen zzp-er worden als je geen added value hebt.
Je moet je eigen OP nog maar eens lezen, het voorstel gaat over ZZP-ers die minder dan 3 werkgevers per jaar hebben, en dus in feite al in loondienst zijn, maar blijkbaar de keuze hebben gekregen om óf voor een wurgcontract te werken óf helemaal niet voor dat bedrijf.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:05 schreef ComplexConjugate het volgende:
Sterker nog... als ik als ZZP'er voor 5 euro per uur wil werken dan moet dat gewoon kunnen. Het kan best zo zijn dat ik een hele leuke klus kan krijgen die ik bijna gratis zou doen. Dat moet de vrijheid zijn die ik als ondernemer heb.
De politiek moet zich realiseren dat niet de minimale inkomsten het probleem is, het probleem is dat ze mensen als zelfstandige willen laten functioneren die dat niet aankunnen. Die mensen moeten gewoon in loondienst gaan werken, basta!!!
Ik word echt pislink van dit soort betutteling uit Den Haag
Dan lees mijn reaktie ook maar.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:09 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Je moet je eigen OP nog maar eens lezen, het voorstel gaat over ZZP-ers die minder dan 3 werkgevers per jaar hebben, en dus in feite al in loondienst zijn, maar blijkbaar de keuze hebben gekregen om óf voor een wurgcontract te werken óf helemaal niet voor dat bedrijf.
Waarom is diegene dat in eerste instantie ZZP'er geworden? Ga dat eerst maar eens uitpluizen.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:09 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Je moet je eigen OP nog maar eens lezen, het voorstel gaat over ZZP-ers die minder dan 3 werkgevers per jaar hebben, en dus in feite al in loondienst zijn, maar blijkbaar de keuze hebben gekregen om óf voor een wurgcontract te werken óf helemaal niet voor dat bedrijf.
Zeggen dat die mensen "maar in loondienst moeten gaan werken" getuigt echt van een stuitend gebrek aan inzicht in de hedendaagse arbeidsmarkt.
Nepondernemers dusquote:Op dinsdag 13 december 2011 11:09 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
Je moet je eigen OP nog maar eens lezen, het voorstel gaat over ZZP-ers die minder dan 3 werkgevers per jaar hebben, en dus in feite al in loondienst zijn, maar blijkbaar de keuze hebben gekregen om óf voor een wurgcontract te werken óf helemaal niet voor dat bedrijf.
Bull shit, gewoon niet accepteren dat een werkgever op die manier 'misbruik' van je maakt. Doe je dat toch dan moet je ook niet gaan klagen. Hier in Nederland moeten we de arbeidsmarkt hervormen om aan te sluiten bij de ontwikkelingen op globalisering van de arbeidsmarkt. Die hervormingen mag je niet verwachten uit de hoed van politici, die hobbelen overal maar achteraan en maken de boel meestal erger dan dat ze is.quote:Zeggen dat die mensen "maar in loondienst moeten gaan werken" getuigt echt van een stuitend gebrek aan inzicht in de hedendaagse arbeidsmarkt.
Heb ik ook gedaan.... in 2002. Lijkt easy money Maar het is wel gokken in je sector dat de bomen aan de hemel groeien. En dat een overstap (naar 2e , 3e of 4 werkgever ZZP) snel gemaakt is.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:16 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Waarom is diegene dat in eerste instantie ZZP'er geworden? Ga dat eerst maar eens uitpluizen.
Je zal er achter komen dat de ZZP'er vaak weer door z'n 'oude' werkgever ingehuurd wordt. Werkgever en ZZP'er plukten hiervan de vruchten. Werkgever had minder mensen in vaste loondienst en de ZZP'er had gunstige regelingen. Nu de markt in elkaar klapt, is er ineens veel minder werk voor de ZZP'er.
Dat is de keuze die de ZZP'er gemaakt heeft.
Daarvoor is het wettelijk minimumloon uitgevonden.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:31 schreef Forno het volgende:
Ik vind een minimumloon voor zzp'ers helemaal geen gek idee. Zodat de Polen niet ver onder de marktprijs kunnen gaan zitten. Daarmee schop je natuurlijk de VVD tegen het zere been, die juist goedkope arbeidskrachten/slaven wil hebben.
Gewoon het minimumloon aanhouden. Nu is er oneerlijke concurrentie omdat de vakbekwame mensen de markt worden uitgeprijst.
Lol, alsof iemand jou zou laten werken voor 5 euro. Ik denk dat je ze heel wat meer zult moeten betalen. Die 5 euro dekt nevernooit het ongemak van jouw overloos gezeverquote:Op dinsdag 13 december 2011 11:05 schreef ComplexConjugate het volgende:
Sterker nog... als ik als ZZP'er voor 5 euro per uur wil werken dan moet dat gewoon kunnen.
'Oneerlijke concurrentie'? Waar? Juist door het grote aanbod van arbeid staat de prijs onder druk, we wisten dat dit ging gebeuren toen de grenzen open gingen voor buitenlandse arbeidskrachten.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:31 schreef Forno het volgende:
Ik vind een minimumloon voor zzp'ers helemaal geen gek idee. Zodat de Polen niet ver onder de marktprijs kunnen gaan zitten. Daarmee schop je natuurlijk de VVD tegen het zere been, die juist goedkope arbeidskrachten/slaven wil hebben.
Gewoon het minimumloon aanhouden. Nu is er oneerlijke concurrentie omdat de vakbekwame mensen de markt worden uitgeprijst.
Het is misschien moeilijk voor te stellen dat er mensen zijn die mijn gezever anders heel bruikbaar vinden... maar ze bestaanquote:Op dinsdag 13 december 2011 11:47 schreef Whuzz het volgende:
Lol, alsof iemand jou zou laten werken voor 5 euro. Ik denk dat je ze heel wat meer zult moeten betalen. Die 5 euro dekt nevernooit het ongemak van jouw overloos gezever![]()
M.a.w. ze hebben geen goed business model of zijn gewoon waardeloos.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:35 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Daarvoor is het wettelijk minimumloon uitgevonden.
Ga je als zzp-er daaronder zitten dan doe je iets fundamenteels fout.
Yup want op deze manier leg je een tijdbom onder elk contract (voor wat het waard is) en/of CAO onderhandeling.quote:Op dinsdag 13 december 2011 12:39 schreef HiZ het volgende:
Ik heb niet zoveel moeite met ZZP-ers die voor weinig willen werken. Maar dan vind ik ook dat ze onder geen enkele voorwaarde in aanmerking mogen komen voor sociale voorzieningen van welke aard dan ook.
Laat ze maar oppassen daar in Den Haag want mevrouwtje Complex wordt pislinkquote:Op dinsdag 13 december 2011 11:05 schreef ComplexConjugate het volgende:
Ik word echt pislink van dit soort betutteling uit Den Haag
Don't worry... ik heb niet de illusie dat ze zich daar zorgen over makenquote:Op dinsdag 13 december 2011 13:09 schreef PalmRoyale het volgende:
Laat ze maar oppassen daar in Den Haag want mevrouwtje Complex wordt pislink
Het minimumloon is zoals gezegd het minimumloon. De gemiddelde Nederlander kan daar net van leven. Een Pool neemt genoegen met veel minder, of weet simpelweg niet beter. Enige bescherming van onze eigen arbeidsmarkt is in ieders belang. Een werkloze zzp'er in de ww of bijstand kost ons alleen maar geld.quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:57 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
M.a.w. ze hebben geen goed business model of zijn gewoon waardeloos.
In de bouw kan je als vakman nog steeds je geld verdienen, niet meer zo makkelijk als vroeger maar de echte toppers overleven de crisis wel.
De ZZP'ers die prutswerk afleveren liggen er het snelst uit, tenzij ze het heel erg goedkoop doen.
Dan moet je niet gaan klagen over je lage verdiensten, dan moet je op zoek gaan naar een activiteit die beter verdient, wil je meer garanties tegen tijdelijke werkeloosheid dan had je beter bij een baas kunnen blijven. Dan kun je zelfs na een faillissement nog een tijd lang WW trekken en je in de tussentijd richten op je toekomst.
Nepondernemers... bah... gelukkig komen er steeds minder van
Ik ben ook geen voorstander van het minimumloon, van een minimumloon kan je ook niet net leven, of wel... het is maar hoe je er tegenaan kijkt. Je zegt zelf dat een Pool dat wel kan, dus waarom een Nederlander dan niet?quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:50 schreef Forno het volgende:
Het minimumloon is zoals gezegd het minimumloon. De gemiddelde Nederlander kan daar net van leven. Een Pool neemt genoegen met veel minder, of weet simpelweg niet beter. Enige bescherming van onze eigen arbeidsmarkt is in ieders belang. Een werkloze zzp'er in de ww of bijstand kost ons alleen maar geld.
Armoede? ZZP'ers die in de armoede vervallen zijn kennelijk niet in staat om zich als ondernemer op te stellen, die moeten snel weer als loonslaaf aan de bak. Zolang er nog massaal volk uit Oost Europa hier te gast krijgen om hier te werken kan een Nederlander dat ook.quote:De huidige situatie werkt armoede en de kloof tussen en arm en rijk juist in de hand. Noem het betutteling. Noem je de wet die kinderarbeid verbiedt ook betutteling? Met zulke zwart-wit taal kun je ieder argument van tafel vegen.
Een voorwaarde voor de zelfstandig ondernemer, wie geen toegevoegde waarde levert moet zich geen ZZP'er willen noemen, gewoon met de hangende pootjes terug naar je broodheer en snel een beetjequote:Een creatieve zzp'er weet zijn zaak heus wel aantrekkelijk te maken, dan puur en alleen naar het uurtarief te kijken. Met kwaliteit bijvoorbeeld.
Ik ben geen ondernemer, ik ben een loonslaaf (en een verdomd goede als je het mijn baas vraagtquote:En gezien je tirade op zogenaamde nep-ondernemers, ben jij uiteraard een top-ondernemer!
Precies.... je moet arbeid aantrekkelijk maken voor werkgevers. Zou heel goed zijn voor de wereldwijde concurrentiepositie van de Nederlandse bedrijvenquote:Op dinsdag 13 december 2011 16:40 schreef dvr het volgende:
N.B. Als ze van ZZPers afwillen, moeten ze er gewoon voor zorgen dat het in Nederland niet zo achterlijk risicovol en duur is om personeel in dienst te nemen.
Precies... er zijn ZZP' ers die een opdracht uitvoeren voor 'de fun' of ervaring. Als ZZP'er moet je ook vaak investeren in je eigen kennisniveau en ervaring en daarbij kunnen lage tarieven een doorslag geven in het wel of niet mogen uitvoeren van een opdracht. Uiteraard kun je als alternatief ook gaan knoeien met het effectief aantal gefactureerde uren, alleen daarom is zo'n minimum uurtarief al niet haalbaar. De wetgever moet zich gewoon niet bemoeien met deze zaken, laat het maar over aan de ondernemer, die weet wat het beste is voor zijn of haar situatie.quote:Op dinsdag 13 december 2011 17:20 schreef malleable het volgende:
Ik vraag me af hoe ze een dergelijk minimum willen invoeren, wat als je als 'betaalt' krijgt via een aandelen constructie of als je voor ervaring/exposure een opdracht wil uitvoeren?
Inderdaad. Gelukkig is per 01-01-2004 de WAZ afgeschaft, dat was ook zoiets.quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:37 schreef dvr het volgende:
Deze en alle andere proefballonnen over ZZPers van de laatste tijd (zoals verplicht verzekeren tegen werkloosheid en arbeidsongeschiktheid) hebben NIETS te maken met zorgen om die arme ZZPers. Jammer dat jullie daar zo massaal instinken.
De grootste zorg van politiek Den Haag is dat die +/- 700.000 ZZPers te weinig bijdragen aan de sociale zekerheid. Ze betalen minder premies/belastingen vanwege de zelfstandigenaftrek (die nu dan ook verlaagd wordt..) en ze dragen niet bij aan allerlei sociale regelingen (waar ze dan weliswaar ook geen beroep op kunnen doen, maar als alle sterke werknemers voor zichzelf beginnen moeten de kneusjes die overblijven zoveel afdragen).
Met andere woorden, Den Haag vindt dat ze de ZZPer te weinig kan plukken, en bereidt maatregelen voor om dat te veranderen.
Als je erg goed bent in je werk en voor veel werkgevers interessant, ben je niet veel minder vrij dan de ondernemer die voor zijn broodwinning afhankelijk is van klanten.quote:Op dinsdag 13 december 2011 17:14 schreef ComplexConjugate het volgende:
Het feit dat ik geen ondernemer ben wil niet zeggen dat ik niet weet waar een ondernemer aan dient te voldoen, het is dat ik geen eigen kapitaal heb om mijn eigen vrijheid te kopen anders wist ik het wel
Ik denk ook niet dat de ideeen in de openingpost ingegeven zijn ter bescherming van personen die ervoor gekozen hebben ZZP'er te worden, maar voor de mensen die gedwongen worden door het bedrijf waar ze voor werkten om ZZP'er/freelancer te worden met het enkele doel die mensen onder de CAO en minimumloon regels uit te trekken.quote:Op dinsdag 13 december 2011 17:14 schreef ComplexConjugate het volgende:
Armoede? ZZP'ers die in de armoede vervallen zijn kennelijk niet in staat om zich als ondernemer op te stellen, die moeten snel weer als loonslaaf aan de bak. Zolang er nog massaal volk uit Oost Europa hier te gast krijgen om hier te werken kan een Nederlander dat ook.
[..]
Een voorwaarde voor de zelfstandig ondernemer, wie geen toegevoegde waarde levert moet zich geen ZZP'er willen noemen, gewoon met de hangende pootjes terug naar je broodheer en snel een beetje
Inderdaad, what's next? Winkels mogen geen verlies draaien tijdens opruiming?quote:Op dinsdag 13 december 2011 10:03 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Wat een waanzinnig slecht plan weer van de PvdA. De betutteling is wederom ongekend. Is het niet juist de verantwoording van ZZP'ers om hun eigen zaakjes goed te gaan regelen? Is dat juist niet de vrijheid van het zelfstandig ondernemerschap? Zijn ze wel goed bij hun hoofd daar bij de PvdA
quote:Op maandag 5 december 2011 11:41 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Dat is dus de grap die de SER wil uitvoeren, de zzp-er weer premie laten betalen. Niet omdat de ZZP-er nu zo vaak ziek of werkloos is, maar omdat de loonslaven te weinig premie opbrengen voor hun ziekte en werkloosheid.
Het lijkt wel een media opzetje om de mensen klaar te maken voor zo´n wijziging.
Het werkelijke probleem van deze maatschappij zijn niet eens de hoge loonkosten maar al die mensen die flutstudies kiezen en met hun psychologen of communicatie opleiding niks aan de economie kunnen toevoegen.quote:Het probleem van onze maatschappij zit het namelijk niet in de te lage salarissen maar in de te hoge loonkosten. Loonkosten die torenhoog moeten zijn omdat de belastingen en sociale premies te hoog zijn. Feitelijk is het een systeem dat mensen werkeloos maakt en daardoor de werkenden met nog hogere kosten opzadelt, een zeer negatieve feedback effect.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |