Bron: telegraaf.nlquote:Schotland woest over Brits EU-veto
ma 12 dec 2011, 00:01
EDINBURG - Schotland is boos over het Britse veto tegen een nieuw EU-verdrag vrijdag bij de EU-top. De Schotse premier Alex Salmond beschuldigde de Britse premier David Cameron er maandag van dat hij de Schotse belangen heeft geschaad.
Foto: AFP
In een boze brief stelde de Schotse nationalist dat Cameron eerst de eigen autoriteiten had moeten raadplegen, waaronder die in Schotland. „Cameron verknalt de hele relatie met de EU zonder te overleggen met zijn vicepremier en de regionale regeringen”, foeterde Salmond.
De Schotse regering heeft aanzienlijke bevoegdheden. De regionale regering werkt aan een referendum over afscheiding van Groot-Brittannië.
Het veto van Cameron irriteerde zondag al zijn pro-Europese vicepremier Nick Clegg, leider van de liberaal-democraten. Die waarschuwde dat Groot-Brittannië zo wordt geïsoleerd en gemarginaliseerd in de EU.
Nee, er zijn (in Europa) 2 voorstellen gelanceerd: De eerste in september door Barroso, en de tweede keer op ECOFIN in november (op verzoek van Duitsland/Frankrijk). Beide voorstellen gaan over een EU-wide FTT, over een Eurozone-FTT is nog geen enkel voorstel. Wel zijn er in de dagen voor Cameron´s vertrek naar Merkel enkele ballonnetjes losgelaten over een mogelijke 'go-alone' van de Eurozone, o.a. door de Duitse Minister van Financiën Schäuble, maar de bijeenkomst zelf ging over een EU-wide FTT. Een Eurozone-FTT kán Cameron niet blokken, dus daar hoeven ze ook niet over te praten.quote:Op maandag 12 december 2011 01:26 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ware het niet dat de FTT al ter sprake was geweest tijdens de bijeenkomst tussen Merkel en Cameron en dat het overduidelijk was dat het hier niet ging om een EU wijde FTT maar een eurozone-FTT.
Sterker nog, Cameron had dat al voor, tijdens, én na die bijeenkomst duidelijk gemaaktquote:Ook is dat stuk van Bloomberg wel heel erg eenzijdig als je ook ziet dat Cameron in de dagen vóór de bijeenkomst al begon te roepen dat een veto mogelijk was.
Ach dat zat er toch al een keer in, net als het splitsen van Italie of Belgiequote:Op maandag 12 december 2011 03:26 schreef SemperSenseo het volgende:
De Euro-bashers in Engeland zien niets liever dan het uiteenvallen van de EU, maar wat ze er mee bereiken is het uiteenvallen van hun eigen Verenigd Koninkrijk:
[..]
Bron: telegraaf.nl
Cameron heeft die opdracht gewoon meegekregen van de jongens uit de City, want Hong Kong of New York heeft ook geen FTTquote:Op maandag 12 december 2011 06:56 schreef bfx het volgende:
Want dáár moeten belangrijke knopen worden doorgehakt, en doeltreffende beslissingen worden genomen. Géén experimentele prestige-projectjes als een FTT.
quote:ma 12 dec 2011, 07:41
Moody's heroverweegt ratings EU-landen
LONDEN (AFN) - De staatsobligaties van EU-landen blijven onder druk staan door een gebrek aan doorslaggevende maatregelen om de schuldencrisis te bezweren.
Dat stelt kredietboordelaar Moody's maandag. Moody's gaat de kredietbeoordelingen van alle EU-landen op korte termijn heroverwegen.
Volgens Moody's biedt het akkoord van de EU-top van vorige week weinig nieuwe maatregelen en blijven de risico's voor de cohesie van de eurozone toenemen.
Als de omstandigheden op de geldmarkten binnen afzienbare tijd niet stabiliseren, kunnen de ratings van alle EU-landen worden herzien, aldus Moody's.
De kredietbeoordelaar wil in het eerste kwartaal van 2012 een besluit nemen over de ratings. Eerder dreigde een andere kredietbeoordelaar, Standard & Poor's, met een afwaardering van de kredietwaardigheid van 15 van de 17 eurolanden.
Duh! Natuurlijk zijn die Angelsaksische ratingagency's niet onder de 'indruk'. Het is "all part of the game". Hoe zichtbaar wil je het hebbenquote:Op maandag 12 december 2011 08:35 schreef Goofjansen het volgende:
O ze zijn niet onder de indruk van het accoord
http://www.telegraaf.nl/d(...)ngs_EU-landen__.html
[..]
(hij heeft er dan ook geen geheim van gemaakt dat 't hem om de City gingquote:Op maandag 12 december 2011 08:25 schreef Goofjansen het volgende:
Cameron heeft die opdracht gewoon meegekregen van de jongens uit de City, want Hong Kong of New York heeft ook geen FTT
En Sarkozy wilde hiermee de Britten een lesje leren, omdat ze te weinig steun landbouwsubsidie aan Frankrijk afdragen
Helaas zal dit de euro niet redden, volgend jaar moet er 1000 miljard worden geherfinancierd en het jaar erna idem, dus zal de \EU geld gaan printenquote:Op maandag 12 december 2011 08:57 schreef misteriks het volgende:
Enkel al het feit dat bijna alle andere EU-landen zich min of meer unaniem op elkaar afstellen maakt dit voor mij een geslaagde top. Je kan over de EU zeiken wat je wil; maar dat er in crisis enige eendracht is, is bemoedigend.
Ik ook, ik ben zelfs een beetje verbaasd over de absolute 26:1 verdeling. Ik zou zelf die Britten het liefst uit de EU zien stappen want ik zie ze al decennia lang als een kracht die de ontwikkeling van een federale EU onmogelijk maken.quote:Op maandag 12 december 2011 08:57 schreef misteriks het volgende:
Ik heb de indruk dat ze zich in de UK rot geschrokken hebben dat hun klassieke spierballen-rollen op EU-toppen resulteert in quasi totale afzondering, inclusief hun imago dat er nog een deuk bovenop krijgt.
Enkel al het feit dat bijna alle andere EU-landen zich min of meer unaniem op elkaar afstellen maakt dit voor mij een geslaagde top. Je kan over de EU zeiken wat je wil; maar dat er in crisis enige eendracht is, is bemoedigend.
quote:ma 12 dec 2011, 10:14
Rente Italiaanse staatsobligaties omhoog
LONDEN (AFN) - De rente op Italiaanse staatsobligaties is maandag gestegen. Beleggers vinden het verdrag dat de leiders van de eurolanden zijn overeengekomen om een strengere begrotingsdiscipline af te dwingen niet genoeg om een eind te maken aan de eurocrisis.
De rente op Italiaanse staatsobligaties met een looptijd van 10 jaar steeg met 22 basispunten tot 6,6 procent.
De rente op Spaanse staatsobligaties met een looptijd van 10 jaar ging met 14 basispunten omhoog tot 5,94 procent.
Eeen federaal Europa is iets wat echt helemaal niemand wil, laten we daar nooit aan beginnen, dan kunen we de rest van ons leven voor de knoflooklanden werkenquote:Op maandag 12 december 2011 09:50 schreef HiZ het volgende:
want ik zie ze al decennia lang als een kracht die de ontwikkeling van een federale EU onmogelijk maken.
Kleine landen willen GB er graag bij houden aangezien ze bang zijn dat een Europa zonder GB een 'dictatuur' van Duitsland en Frankrijk zal worden.quote:Op maandag 12 december 2011 09:50 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik ook, ik ben zelfs een beetje verbaasd over de absolute 26:1 verdeling. Ik zou zelf die Britten het liefst uit de EU zien stappen want ik zie ze al decennia lang als een kracht die de ontwikkeling van een federale EU onmogelijk maken.
Andere landen mogen hun agenda's hebben, maar zo blatant anti-EU opereren als de Britten het doen dat zie je echt verder helemaal nergens.
De rest van de lidstaten?quote:Op maandag 12 december 2011 14:07 schreef Breekfast het volgende:
Als je GB er niet meer bij hebt, wie gaat dan nog iets tegenhouden als Frankrijk en Duitsland het telkens samen op een akkoortje gooien?
Kan. Maar de kans dat je alle lidstaten zo ver krijgt om zich tegen een voorstel van Duitsland en Frankrijk samen uit te spreken is bijzonder klein.quote:
En jij dacht dat er een accoord kwam dat door alle landen ondertekend moet worden om in kracht te treden? Ga er nou maar van uit dat dát niet gaat gebeuren. Landen die niet tekenen gaan gewoon niet onder de paraplu van het ESM komen, of ze de euro nou gebruiken of niet.quote:Op maandag 12 december 2011 13:18 schreef SeLang het volgende:
Kennelijk gaat het bereikte accoord in tegen de Finse grondwet vanwege de beslissing met 85% meerderheid in plaats van unanimiteit. Het ziet er dus naar uit dat Finland dit niet gaat tekenen en daarmee is het bereikte accoord alweer dood.
Daarnaast steekt het nogal dat Duitsland, Frankrijk en Italië in dit voorstel gebruik van het ESM eigenhandig kunnen blokkeren (omdat zij elk >15% van het stemrecht hebben) terwijl kleine landen zoals Nederland en Finland dit niet kunnen. Nog een reden waarom Finland dit niet gaat tekenen (en Nederland dit ook niet zou moeten doen).
Maar dat beperkt dan natuurlijk wel het ESM.quote:Op maandag 12 december 2011 14:56 schreef HiZ het volgende:
En jij dacht dat er een accoord kwam dat door alle landen ondertekend moet worden om in kracht te treden? Ga er nou maar van uit dat dát niet gaat gebeuren. Landen die niet tekenen gaan gewoon niet onder de paraplu van het ESM komen, of ze de euro nou gebruiken of niet.
Juist een reden om ze er bij te houden dunkt me. Hoe meer zand in de EU raderen hoe beter.quote:Op maandag 12 december 2011 09:50 schreef HiZ het volgende:
Ik zou zelf die Britten het liefst uit de EU zien stappen want ik zie ze al decennia lang als een kracht die de ontwikkeling van een federale EU onmogelijk maken.
Ja, dat kan het ESM wat beperken, maar het betekent ook dat het betreffende land niet gedekt is door het ESM, wat zich kan vertalen in hogere kosten.quote:Op maandag 12 december 2011 15:01 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Maar dat beperkt dan natuurlijk wel het ESM.
Een AAA land als Finland of Nederland dat niet meedoet aan het ESM zal juist lagere rentekosten krijgen. Zij zijn namelijk degenen die betalen voor de rest. Wat dat betreft hebben sterke landen juist een incentive om niet mee te doen.quote:Op maandag 12 december 2011 15:24 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ja, dat kan het ESM wat beperken, maar het betekent ook dat het betreffende land niet gedekt is door het ESM, wat zich kan vertalen in hogere kosten.
Nou daar ben ik het niet mee eens. Dit is een zeer dorpse en met een sterk globaliserende wereld achterhaalde opvatting.quote:Op maandag 12 december 2011 15:10 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Juist een reden om ze er bij te houden dunkt me. Hoe meer zand in de EU raderen hoe beter.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |