Wie of wat koopt de grond? Anders zou de BTW toch niet een enorme rol moeten spelen.quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:03 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ja, maar het gaat nu even om de mate van bouwrijp maken. Wanneer iets onbebouwd terrein is en wanneer een bouwterrein. Koop je namelijk een bouwput of een geegaliseerd stuk grond, dan betaal je BTW. Koop je een gesaneerde kavel, dan alleen overdrachtsbelasting à 2%.
Whiskersquote:
Lekker boeiend. Al die regeltjes zijn gewoon bezigheidstherapie voor ambtenaren en een leuke geldpot voor juristen uit het private.quote:
Dus het poolen was leuk?quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:03 schreef Nautilus. het volgende:
Ik kotste zojuist mijn avondeten uit.
Een commerciele ontwikkelaar.quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:04 schreef eriksd het volgende:
[..]
Wie of wat koopt de grond? Anders zou de BTW toch niet een enorme rol moeten spelen.
Maar is het nu handig om bouwrijpe grond te kopen en daarmee een bouwterrein, of een grondtransactie?quote:In deze zaak ging het om een projectontwikkelaar die een perceel grond koopt van de gemeente. De gemeente zou de bibliotheek die op de grond stond slopen en de bestrating van het parkeerterrein verwijderen. De projectontwikkelaar had echter nog geen bouwvergunning gekregen voor de bouw van woningen. Volgens de fiscus was de levering van de grond vrijgesteld van BTW en dus belast met overdrachtsbelasting. Er was immers geen sprake van een bouwterrein. Volgens de projectontwikkelaar ging het wel om de levering van een bouwterrein die met BTW belast was en dus vrijgesteld van overdrachtsbelasting bij de verkrijger. Dit om eventuele samenloop van BTW en overdrachtsbelasting te voorkomen. De Hoge Raad moest nu bepalen of sprake was van een bouwterrein.
Bwech vies spul. Wees blij dat je het kwijt bent.quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:06 schreef Nautilus. het volgende:
Een ding beloof ik jullie: ik zal nooit meer Pina Colada drinken.
Ja, blabla. Is het nu slim om een bouwterrein te verhandelen of een kale bouwkavel, slimpie?quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:08 schreef Nautilus. het volgende:
Levering van een bouwterrein DAT! met BTW belast wordt, verdomme.
Hier de uitspraak:quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:10 schreef Nautilus. het volgende:
Dan werd de bibliotheek blijkbaar aangemerkt als opstal, en dus als bebouwd terrein. TEN ONRECHTE! want het gaat om de intentie van de koper, en DAAR IS AL JURISPRUDENTIE OVER VERSCHENEN! verdomme.
Nou, mooi, ik ga dan voor een BTW-belaste bouwrijp bouwterrein in plaats van een met overdrachtsbelasting-belaste onroerende zaak.quote:Op vrijdag 9 december 2011 23:14 schreef Nautilus. het volgende:
Ja, er is vorig jaar een arrest gewezen waarin bepaald werd dat levering van grond met een opstal als bouwgrond wordt aangemerkt als de koper de intentie tot sloopt heeft, en de kosten daarvan voor zijn rekening zal nemen.
Toon is vermakelijkerquote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |