Dat zeg ik ook niet, maar dat weet je dus niet van tevoren, daarvoor moet onderzoek gedaan worden.quote:Op maandag 5 december 2011 19:07 schreef hexta het volgende:
[..]
Ja, maar het blijft maar terugkomen in dit topic. Dat iedereen met psychische klachten geholpen kan worden. En dat is simpelweg niet waar.
haha, dank je!quote:Op maandag 5 december 2011 20:21 schreef summer2bird het volgende:
[..]Wat?
Oh haha, ik snap 'm.
Goed voor jou!![]()
Als je goed leest egven alle voorstander van euthanasie aan dat je voordat zoiets wordt egdaan een bezinningstijd en onderzoek nodig is.quote:Op maandag 5 december 2011 20:23 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet, maar dat weet je dus niet van tevoren, daarvoor moet onderzoek gedaan worden.
Dat snap ik ook wel, maar het probleem is in deze dat je niet in de toekomst kan kijken.quote:Op maandag 5 december 2011 20:14 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Je kunt jouw situatie niet projecteren op alle mensen die suicidaal zijn. Bovendien zou je in een traject naar euthanasie dus wél hulp krijgen waarmee je hopelijk de meeste mensen van hun gedahcten afkrijgt. Maar als je na alle hulp toch nog dood zou willen vind ik dat mensen dat uiteindelijk zelf mogen beslissen.
Klopt, maar is het voor die kinderen niet veel erger als papa zich voor de trein gooit? Dat is het aternatief. Of aan de drank om te vluchten? Dan maar liever een serieus traject met echte hulp en als het echt niet anders akn een einde. Los van alle moeilijkheden die je erbij kunt bedenken moet iemand dat zelf kunnen beslissen.quote:Op maandag 5 december 2011 20:31 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, maar het probleem is in deze dat je niet in de toekomst kan kijken.
Net als wanneer je een moord pleegt op iemand beinvloed een zelfmoord ook meer levens dan dat van de persoon die dood wil alleen.
Wat bijvoorbeeld als het een vader is van 2 jonge kinderen? Die kinderen krijgen daar ook een flinke trauma van, zijn vrouw die dan alleen die kinderen op moet voeden ook.
Daarbij zit er in een levensverzekering regelmatig een zelfdoding clausule , waarbij de verzekeraar dus niks uitbetaald bij zelfdoding.
Dat zijn ook zaken waar rekening mee moet worden gehouden.
Men moet over zijn/haar eigen leven kunnen beslissen mits het niet het leven van een ander verpest, zoals dat van een vrouw of man waar je voor hebt gekozen of voor kinderen waar je zelf voor hebt gekozen.quote:Op maandag 5 december 2011 20:37 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Klopt, maar is het voor die kinderen niet veel erger als papa zich voor de trein gooit? Dat is het aternatief. Of aan de drank om te vluchten? Dan maar liever een serieus traject met echte hulp en als het echt niet anders akn een einde. Los van alle moeilijkheden die je erbij kunt bedenken moet iemand dat zelf kunnen beslissen.
Je haalt wel complicaties aan, maar voor mij maken die de principezaak niet anders. Men moet over zijn/haar eigen leven kunnen beslissen.
Zoals ik al eerder vroeg, Jij hebt liever dat iemand in een eindeloze hel blijft leven, enkel zodat anderen om die persoon heen, gelukkig kunnen doorgaan?quote:Op maandag 5 december 2011 20:40 schreef snakelady het volgende:
[..]
Men moet over zijn/haar eigen leven kunnen beslissen mits het niet het leven van een ander verpest, zoals dat van een vrouw of man waar je voor hebt gekozen of voor kinderen waar je zelf voor hebt gekozen.
En nabestaanden niet met een enorme schuld achterlaat, zowel gevoelsmatig als financieel,
Zelfmoord is 9 van de 10 keer een impulsdaad, in een moment opname denken mensen dat het nooit meer goed gaat komen, denk je echt dat die mensen al die moeite gaan doen? dat kost maanden danwel jaren.quote:Op maandag 5 december 2011 20:40 schreef Ra-z het volgende:
Ik ben voor "Zelfmoord met assistentie"
Samen met het slachtoffer kijken naar alternatieve behandelingen, opgenomen of niet.
Simpelere instap/kortere naar een begeleidingstraject (begeleid wonen / dagbehandeling of opname)
Een afkoel periode met verplichte behandeling maar vrijwillige keuze in de manier ( dus niet verplichte opname )( zeg 3 mnd )
Is de drang niet minder. Dan stap 2 inzetten Ook over een periode van een aantal maanden.
Begeleid afscheid nemen. (Familie/vrienden/werk)
Financiële quitte of bijna quitte stand moet bereikt worden voor het daadwerkelijk gebeurd daarbij begeleid worden.
Laatste evaluatie of de drang nog net zo groot is of zelfs groter. Dan kan het laatste traject in gang gezet worden. Pilletje erin, mooie ceremonie van maken en tabee.
Ja, wel als er kinderen in het spel zijnm.quote:Op maandag 5 december 2011 20:41 schreef hexta het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder vroeg, Jij hebt liever dat iemand in een eindeloze hel blijft leven, enkel zodat anderen om die persoon heen, gelukkig kunnen doorgaan?
Even snelle reactie zonder de rest rustig te lezen:quote:Op maandag 5 december 2011 20:46 schreef snakelady het volgende:
Grote kans dat dit mijn mening beinvloed hoor, maar dat lijkt me niet meer dan logisch.
Waarom denk jij dat mensen geen zelfmoord plegen als er geen euthanasietraject zou zijn? Jij geeft aan zelf een poging gedaan te hebben terwijl je dat achteraf niet had willen doen. Is een traject met hulp, een bezinningstijd en inspraak van familie niet een beter optie?quote:Op maandag 5 december 2011 20:46 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ja, wel als er kinderen in het spel zijnm.
Heb je enig idee wat kinderen meemaken als een van de ouders zelfmoord pleegt? Ik zie het van dichtbij namelijk, drie kinderen waarvan twee tieners zijn en de jongste is nog maar 8 jaar oud.
Met de oudste twee gaat het heel erg slecht, hun leven is verpest omdat de vader zich niet uit de schulden kon werken die hij bovendien zelf heeft gemaakt en liet zijn vrouw met 3 kinderen met schulden achter.
De jongste ontwikkeld ook steeds meer problemen, van een enthousiaste levensgenieten veranderd in een binnenvetter, die zich op zijn kamertje opsluit.
Grote kans dat dit mijn mening beinvloed hoor, maar dat lijkt me niet meer dan logisch.
Op dat moment wilde ik dat, ik was echt niet zo'n traject ingegaan, wat je vergeet is dat er nog een grote taboe rust op zelfmoord plegen, of zelfs aangeven dat je niet meer wil leven.quote:Op maandag 5 december 2011 20:51 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Waarom denk jij dat mensen geen zelfmoord plegen als er geen euthanasietraject zou zijn? Jij geeft aan zelf een poging gedaan te hebben terwijl je dat achteraf niet had willen doen. Is een traject met hulp, een bezinningstijd en inspraak van familie niet een beter optie?
De huidige situatie heeft die kennissen van jou ook niet geholpen.
Het hele idee van "hulp bij" maakt niet echt uit voor jou als ik het goed begrijp?quote:Op maandag 5 december 2011 21:01 schreef snakelady het volgende:
[..]
Op dat moment wilde ik dat, ik was echt niet zo'n traject ingegaan, wat je vergeet is dat er nog een grote taboe rust op zelfmoord plegen, of zelfs aangeven dat je niet meer wil leven.
ik was never nooit zo'n traject ingegaan.
Ik denk gewoon dat zo'n traject totaal niet helpt eigenlijk, en pillen uitdelen ook niet aangezien het dan nog een impulsdaad is met het enige verschil dat mensen dan weten dat het niet pijn zal doen, dus zullen ze het juist nog sneller doen.
Nee, niet altijd, zo was ik enorm blij dat mijn neef geholpen werd na een lang en pijnlijk ziektebed, eindelijk geen pijn meer en rust, voor hem maar ook voor de nabestaanden.quote:Op maandag 5 december 2011 21:06 schreef hexta het volgende:
[..]
Het hele idee van "hulp bij" maakt niet echt uit voor jou als ik het goed begrijp?
Je bent gewoon tegen zelfbeschikking wanneer er anderen bij het leven betrokken zijn?
Het is idd geen perfecte optie, zeker niet voor de impulsieve zelfmoorden. maar voor begeleid euthanasie vanwege terminale ziekte is het misschien wel een nuttige toevoeging. En niet iedereen met psychische problemen plegen impulsief zelfmoord, de meeste 'succesvolle' zelfmoorden zijn vaak geplanned en voorbereid.quote:Op maandag 5 december 2011 21:01 schreef snakelady het volgende:
[..]
Op dat moment wilde ik dat, ik was echt niet zo'n traject ingegaan, wat je vergeet is dat er nog een grote taboe rust op zelfmoord plegen, of zelfs aangeven dat je niet meer wil leven.
ik was never nooit zo'n traject ingegaan.
Ik denk gewoon dat zo'n traject totaal niet helpt eigenlijk, en pillen uitdelen ook niet aangezien het dan nog een impulsdaad is met het enige verschil dat mensen dan weten dat het niet pijn zal doen, dus zullen ze het juist nog sneller doen.
Waar héb je het over?quote:Op maandag 5 december 2011 22:28 schreef NanaVonB het volgende:
ach die regels zijn er nu eenmaal...dit is ook wel logisch...een man (of vrouw) die geen waarde hecht aan zijn eigen leven is in meer toe staat... Als je bijvoorbeeld nagaat dat mensen zelfmoordaanslagen plegen voor een "higher purpose"... dan zie je wel in dat deze mensen eventueel een gevaar voor de samenleving zijn... En ja, als je echt je eigen leven wilt ontnemen.. moet je natuurlijk wel zo snugger zijn om dit gewoon in 1 keer goed te doen... dat kan gewoon...verder heb je ook van die mensen die 101 zelfmoordpogingen doen, maar die nooit doodgaan, deze mensen zijn alleen maar andere tot last, want familie en vrienden schrikken zich aldoor rot, terwijl meneer/mevrouw alleen aan zijn eigen "leed" denkt...
ALs je dood bent is er niemand meer om je daarvoor te straffen, dus je hebt dat recht wel.quote:Op maandag 5 december 2011 19:05 schreef kingtoppie het volgende:
''om het recht in eigen hand te nemen. ''
Je hebt het recht niet jezelf het leven te ontnemen... Ja wettelijk gezien.. Maar moreel gezien?
The hack, beetje beslissen over andermans leven.... Als iemand eruit wilt stappen moet je zo een iemand helpen beter te worden, en als dat niet kan dan lijkt me het verzoek genoeg om het door te voeren.
moreel gezien heb je dat recht sowieso imo, en de 'samenleving' heeft de plicht om je tegen onverhoedse beslissingen te beschermen zoals zelfmoord vaak is.quote:Op maandag 5 december 2011 23:35 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ALs je dood bent is er niemand meer om je daarvoor te straffen, dus je hebt dat recht wel.
iedereen kan over zijn eigen leven beslissen mits je zelfmoordpoging maar succesvol is. halfslachtig je polsen op een verkeerde manier doorsnijden of jezelf voor een auto gooien met 50 km/h is dat dus niet.quote:Op maandag 5 december 2011 20:37 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Klopt, maar is het voor die kinderen niet veel erger als papa zich voor de trein gooit? Dat is het aternatief. Of aan de drank om te vluchten? Dan maar liever een serieus traject met echte hulp en als het echt niet anders akn een einde. Los van alle moeilijkheden die je erbij kunt bedenken moet iemand dat zelf kunnen beslissen.
Je haalt wel complicaties aan, maar voor mij maken die de principezaak niet anders. Men moet over zijn/haar eigen leven kunnen beslissen.
ik vind dat mensen die zelfmoord overwegen maar een succesvolle methode moeten verzinnen en niet zoals zovelen halfslachtig een poging doen die geen 100% slagingskans heeft.quote:Op maandag 5 december 2011 23:37 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
moreel gezien heb je dat recht sowieso imo, en de 'samenleving' heeft de plicht om je tegen onverhoedse beslissingen te beschermen zoals zelfmoord vaak is.
pfff het is vaak een emotionele keuze en onder emotionele omstandigheden maak je nu eenmaal niet de meest rationele afwegingen. zo lastig te begrijpen lijkt dat me niet.quote:Op maandag 5 december 2011 23:40 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik vind dat mensen die zelfmoord overwegen maar een succesvolle methode moeten verzinnen en niet zoals zovelen halfslachtig een poging doen die geen 100% slagingskans heeft.
ik bedoel, de dood is hetgeen je het liefste wilt, dan mag je er ook wel wat moeite voor doen om die wens in vervulling te laten gaan en voldoende research doen in effectieve methoden en dus niet, zoals zovelen, je ultieme wens halfslachtig uitvoeren zodat je alsnog niet dood bent en met de gevolgen (invaliditeit, hersenletsel, rare gezichten, opname in een kliniek) moet gaan leven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |